Dick Anderson, behalve dirigent ieman in actieve dienst politi Diploma voor geslaagden Leidse vakavondschool Meisjes-hbs straks in zeer doelmatig gebouw Partituren als ontspanningslectuur Christenvrouwen Zuidwest vormen bloeiende afdeling Eind dit jaar open Diploma-uitreiking Don Bosco te Leiden nieuwe leidsche courant 13 zaterdag 31 maart 1962 DICK ANDERSON, bescheiden als hij is, stemde slechts node in met het voorstel, een geschreven portret in de krant van hem te maken. Maar een dagbladschrijver die ergens wat in ziet, houdt vol. Ook zijn hoogste chef vond het een goed idee. Dus volgt dan hier het verhaal van een voor aandrang gezwichte, merkwaardige politieman, die van toeten en blazen (héél veel) weet. Door de dertiger crisisjaren is Dick Anderson bi; de politie terechtgekomen. Daarvóór was hij werkzaam in een aanne mingsbedrijf, daarvoor meubelmaker, en dóór en vóór alles: muzikant. Zijn eigenlijke leven was de muziek, die hem van-kindsbeen-af in bezit had. Hij stamt uit het muzikale Westfri land, waar de cultuur zich door de tijden heen kon ontwikkelen. De kunstbeoefening is er geen luxe. geen probleem, maar een voor iedereen vanzelfsprekende zaak. In Dicks geboortestad Alkmaar werd ook naar hartelust op allerlei manierer gemusiceerd. Zijn vader dirigeerde ei verscheidene harmonie- en fanfare korpsen in de omgeving, leidde ook het Alkmaarder symfonie-orkest. Was het wonder, dat de zoon in 1919 (hij was toen acht jaar) al met pistonblazen be gon? Later nam hij er de es-klarinet En dan maar ervoor zorgen, het hoge peil te handhaven, want als de presta tie-meter onder de rode streep van ne gentig punten daalt, zou dat degradatie betekenen Dit gebeurt ook, als een korps vijf jaar lang niet op een concours verschijnt. Anderson en zijn mannen moeten dus hémd werken, om hun hoge plaats te handhaven. Te klein Eigenlijk is het Leidse Politie Gezel schap te klein. Dertig a twee-en-dertig man is wel het verantwoorde mini en daar is men nauwelijks boven. Maar deze krappe positie stimuleert tot ken. om tussen de grote broers een goed figuur te blijven slaan. Er kan dan ook niemand worden gemist. Anderson is. over het geheel, wel te vreden over zijn muzikanten. Een grote kern is altijd aanwezig en de dirigent verbaast er zich over, dat de repetities steeds zo goed slagen. Het is daarbij groot voordeel, dat het oefenlokaal naast het bureau ligt. Vele spelers stu deren dan ook tijdens de wacht, terwijl ze toch voor de dienst altijd beschikbaar De Leidse politie trad als zesde van de Nederlandse stedelijke korpsen in de vaandelafdeling. Maar Anderson staat, als dirigent èn aktief politie man op een eenzame plaats. Dick Anderson is sterk emotioneel, houdt veel van Tsjaikowsky en andere Slavische componisten, maar is ook op getogen over de pittige, melodieuze Amerikaanse en Engelse muziek, ten minste. als die niet al te modern klinkt. Liefhebberijen? Hij heeft er maar één: de muziek. Zoals de meeste mensen een boek. leest deze door de muziek bezeten politieman, voor zijn genoegen en ont spanning, een partituur. Dan gaan de noten en tekens vanzelf voor hem leven en lijkt het wel, of zijn kapel in de kamer aan het spelen is. Wat zijn mannen nog niet eens kennen, hoort hun dirigent dan al in de perfectie. Het staat niet aan ons te beslissen of zelfs maar voor te stellen, maar we zouden het Dick Anderson van harte gunnen als hij nog eens als inspecteur-dirigent een beroeps korps kreeg aan te voeren. Hij kan het, geloven we Johan van Wolfswinkel Tucht Met de vader was het ook zo gegaan; alleen heerste daar thuis een nóg straf fere tucht. Grootvader Anderson, hoofd e school in Beets (ook ergens in buurt) bracht zijn twee zoons, Karei George, naar Bergen op Zoom, toen pas veertien en dertien jaar (jong) v Ze werden daar respectievelijk als pistonist en waldhoornist bij het korps het roemruchte derde regiment in gelijfd. De befaamde, wat legendarisch geworden kapelmeester N.A. Bouman voerde dit harmonie-orkest aan. Beide broers, die daar in het „jubel stadje" aan de Schelde een fikse a digheid in het ensemble opdeden, keer den na een jaar naar hun eigen Alk maar terug. Vader bleef de waldhoren trouw oom Karei ging hobo studeren en is later in Noorwegen als beroeps musicus lid van een symfonie-orkest ge worden. Verder werd er nog orgel en viool in de familie gespeeld. De muzikale driften uitten zich echter alleen in de mannelijke lijn; de vrouwen stonden er buiten Dick had middelerwijl met zijn es-klarinetspel op een Haags solis tenconcours al een tweede prijs ver overd. Als bespeler van dat lang niet gemakkelijke instrument, was hij vier jaar lang lid van het Alk- raaarder muziekkorps, toentertijd het representatieve stedelijke orkest. Van dirigent H. A. Maas leerde Dick op de muziekschool al de knepen en grepen van het klarinetspel kennen. Op de duur leek hem het meest ge bruikelijke instrument van de klari- Uettenfamilie (dat in bes) toch het meest gewenst. Daar is hij toen in hoofdzaak maar bij gebleven. Zijn liefde bleef echter niet tot die éne groep beperkt. De muziek, in haar talrijke facetten, boeide hem zo, dat hij alle manieren om die te maken, wel wilde leren kennen en dan liefst nog zelf toepassen óok. Verkenning Hoewel Dick de onmogelijkheid daar van en de noodzaak tot specialisatie heel goed besefte, belette hem dit toch niet, ook eens bij de naaste verwanten op verkenning uit te gaan. Zo kwam hij in nadere kennis met de leden van de taxofoon-familie. die de mond van de klarinetten hebben. Ze gingen hem al spoedig hevig interesseren. Eigener be weging ging hij op de sopraan en de alt sax over. Deze verruiming van eigen mogelijkheden had tot nuttig ge volg, dat hij voor afwezige muzikanten hier en daar kon invallen en zelfs dub belrollen kon spelen. Over die sopraan-saxofoon behoeven we de ingewijden niets te vertellen De anderen moeten weten (lat de hoog ste ongebogen, dus kleinste leden van de sax-groep sopraan en sopranino) het moeilijkst tembaar zijn en menig niet al te zeker amateur in een of ande re kwetsbare solo, als het er juist heel mg op aankomt, op een kwajongens achtige manier te kijk kunnen zetten, baar de es-klarinet een bijna even gro te bengel is. kan men dus van Dick Anderson zeggen, dat hij al vroeg het gevaar gezocht heeft. De hang naar het muzikale avontuur is hem bijgebleven Hij was het allerliefst helemaal In de muziek gegaan. Maar zün vader, die telf op de waldhoren had geploeterd en voor een plaats in het Akense opera orkest om zijn gehoor was afgekenrd, voelde niets voor muziek - als - beroep. „Jongen, zoveel conservatorium-leerlin gen komen later in bioscoop of dancing terecht. Je kunt beter, net zoals ik. tim merman worden". Dus ging Dick, boordevol met mu ziek, naar de ambachtsschool en leerde er het meubelmakersvak. De materiële toekomst leek veilig gesteld, toen een oom hem in zijn aannemersbedrijf op- Ondertussen was het muziekmaken doorgegaan. Dick blies in alle zever korpsen van zijn vader mee en besteed de de woensdagmiddagen aan piano- er klarinetstudie, zodat moeder, bezorgd, hem soms met een „Doe me een plezier en ga nou eens naar buiten", van dierbare instrumenten moest afjagen Ook in Den Haag (Apollo onder P. J. Oomes) en Amsterdam (Wester-Speel- tuin onder Piet Zwager) heeft hij nog gewerkt. Slechte tijd Maar de tijd werd slecht. Ook de aannemerij. Dick voelde zich niet meer geborgen en ging daarom twee keer in de week een politie-cursus gen. Hij behaalde het diploma, met de aantekening „zelfstandig optreden". Die gaf hem de kans. nog eens brigadier en adjudant te worden. Tijdens die studieperiode was vader Anderson eens een paar weken ziek. De ozon. die voor hem mocht invallen vroeg de muzikanten, het toch vooral te zeggen, als het niet goed ging. Dit ge beurde, nota bene, vlak voor een con cours in Amsterdam. Het ging goed zelfs zó goed, dat het korps met een eerste prijs naar huis terugkeerde. Politieman Na heel wat vergeefse sollicitaties schoot er eindelijk (in 1938 één raak. De gemeente Leiden wenste namelijk een politieman, die tevens muzikant was. Dick werd op slag lie! van het politie-muziek-gezelschap, dat door kapelmeester Bolderdijk werd ge dirigeerd. Hij bezette de lessenaar van de alt-saxofonist, omdat zijn collega Voerman de sopraan blies (en tot van- daag-de-dag blaast). Anderson viel al spoedig op door zijn deugdelijk spel en men stond verbaasd over zijn a-prima-vista- vaardigheid. Toen kwam Dick er pas goed achter, dat de Noordhollandse verenigingen beter waren dan die van de Leidse politie. Het duurde niet lang, of hij werd tot onderka pelmeester benoemd. En toen Bol derdijk, om zijn leeftijd, afscheid moest nemen en de opvolger (B. Ver weel uit Schiedam), drie weken voor een concours (in Wassenaar) emi greerde, vroeg men aan Dick, of hij zo lang wilde waarnemen. De uitslag was, op het kantje af, een tweede prijs. Hij wilde toen, op veler aan drang, wel dirigent blijven, als de uitslag van de stemming tenminste beter uitviel dan de helft-plus-één. Het was met een overgrote meerder heid, dat Dick Anderson (in 1951) anvoerder van de Leidse politie- muzikanten werd gekozen. Dick heeft óók nog de Alkmaarder Postharmonie, van zijn vader overge- ;n, een tijdlang gedirigeerd. Maar het heen-en-weer-reizen op maandag avond, na de dienst, met ertussen een inspannende repetitie, werd hem op de duur te druk. Ook het Rijnsburgse Wil- helmina. moest hij, na zeven mooie, succesvolle jaren op doktersadvies, los- Toen kreeg Dick Anderson de handen rij voor z'n politiekorps. Hij trok het ensemble, via een reeks concoursen van de Koninklijke Nederlandse Federatie, van de eerste tot de superieure, de vaandelafdeling op. De laatste sprong gelukte, na de tweede eerste prijs in de ere-afdeling. Dat was verleden jaar ok tober. in Schiedam. Nu moet het voor allen kenbare onderscheidingstekens, de federatie-vlag nog veroverd worden. LUXAFLEX decoratief en doelmatig SUNWAY een product van Europa's grootste jaloezieënfabriek D. LADAN MOLENSTEEG 27 (bij de Doezastraat) LEIDEN - TEL. (01710) 21375 Afscheid bij Leidse belastingdienst In het gebouw van de belastingdienst an de Rijnsburgerweg 124 had gisteren en afscheidsbijeenkomst plaats in ver band met het bereiken van de pensioen gerechtigde leeftijd van de hoofdassistent A de heer J. v. d. Welle te Warmond. De eerste spreker, de hoofdinspecteur B. S. A. Klop gaf uiting aan de waarde ring die hij voor deze ambtenaar koes tert. Recht door zee was diens parool daarbij de menselijke factor niet over het hoofd ziende. Ook de hoofdinspec teur titulair, de heer J. Lubbers, had lof voor het werk dat door de scheiden de ambtenaar was verricht. Als voor zitter van het personeelsfonds overhan digde hij hem een geschenk. De hoofd assistent-A de heer H. Brinksma sprak namens de collega's van de afdeling controle. In dichtvorm richtte de heer Van der Welle zich ten slotte tot al diegenen die hem op de inspectie der belastingen hadden doen blijken van hun prettige sa menwerking. De afdeling Leiden-Zuldwest va: Ned. Christen Vrouwenbond heeft in 't Boshuis haar derde jaarvergadering ge houden. Ter gelegenheid hiervan was aai deze bijeenkomst het karakter van eer gezellig samenzijn gegeven. Tot het wel slagen hiervan droeg in hoge mate b(j de bekende Haagse voordrachtskunstena res mevrouw J. Wesselink-Lengkeek. Ook bracht het afdelingskoortje met pianobe geleiding van Ada v. d. Bent cn o.l.v mevrouw J. G. Schoenmaker-Van Hel den op zeer geslaagde wijze een aantal sfeerrijke liederen ten gehore. Na een korte meditatie opende presi dente G. A. J. Daatselaar-Somsen de feestelijke vergadering met een hartelijk welkomstwoord, in het bijzonder gericht tot mevrouw Wesselink-Lengkeek, de af gevaardigden van enkele zusterafdelin- gen, alsmede de heren, die hun echtge notes ditmaal vergezelden. Nadat de uit tien dames bestaande koortje een tweetal liederen ten ge hore had gebracht, gaf mevrouw Wesse link-Lengkeek een ontroerende vertol king van „De jonge fluitspeler uit Em- maüs", een werkje van Annie C. Elink- Schuurman. Gezien het feit dat mevrouw A. Schoenmaker-Wertenberg het secreta riaat tussentijds van mevrouw A. Castel- Rensing had overgenomen werd het keu rig verzorgde jaarverslag ditmaal door deze beide dames uitgebracht en wel op originele wijze in de vorm van een sa menspraak. Uit deze samenspraak kwam duidelijk naar voren, dat de nog jonge en thans 63 leden tellende afdeling door haar uitstekend bezochte maandelijkse bijeenkomsten en een gestadige groei van het ledental inderdaad kan terug zien op een alleszins geslaagd boekjaar. Het weliswaar nog bescheiden batig saldo, dat uit het verslag van penning- meesteresse H. A. Groenewegen Van Namen naar voren kwam, gaf eveneens reden tot grote tevredenheid. Dat de af- delingsgroei voor een groot deel het ge volg is van het huisbezoek der zeer ac tieve propaganda-commissie bleek uit het commissieverslag van mevrouw M. Pasma-van Leeuwen, dat berijmd en op geestige wijze melding maakte van een respectabel aantal huisbezoeken en het percentage nieuwe leden dat hieruit voortkwam. Nadat de kascommissie bij monde van mevrouw J. J. Dees-van Es een alles zins gunstig verslag had uitgebracht, mochten genoemde dames zowel een hartelijk woord van dank van de presi dente als een welverdiend applaus van de leden in ontvangst nemen. Nadat het koortje zich nog eenmaal had laten ho ren. werd het resterende gedeelte na de pauze geheel gevuld door mevrouw Wes selink-Lengkeek. die het presteerde haar gehoor bijna na een uur lang onafge broken te boeien met een door haar zelf geschreven solo-toneelwerkje „Elizabeth en het ABC". Jaarvergadering afd. Leiden C.B.T.B. Leden van de Christelijke Boeren- en Tuinders-Bond. afd. Leiden, kwamen gisteravond bijeen in wijkgebouw Le vendaal ter bijwoning van de jaarver gadering. Als nieuw bestuurslid werd de heer H. Bos begroet. Niet zo vreugdevol was een mededeling van de voorzitter, de heer A. M. de Koning. Er is sprake van opheffing geweest wegens de ge ringe belangstelling van de zijde van de leden, maar de organisatie moet blijven bestaan om als bolwerk te dienen tegen de dreigende concurrentie van o.a. het veilingwezen. Ook heeft de C.B.T.B. in land- en tuinbouwonderwijs e.d. een taak te verrichten. Het jaaroverzicht zag er vrij gunstig uit. Het ledental liep iets terug en be draagt nu 48. De kas heeft een batig saldo van f 424.70. Het feestelijke gedeelte van deze avond werd niet, zoals aangekondigd, door de toneelgroep ,,Ons Genoegen" uit Leiderdorp verzorgd, wegens ziekte van der spelers. Gelukkig werden an deren bereid gevonden deze avond ge zellig te doen verlopen. Mevr. M. H. de Koning leidde een quiz. De heer A. de Koning hield een kostelijke voordracht. Voor de muzikale omlijsting zorgden The Sunny Beats. N de ambachtsschool aan de Haagweg te Leiden reikte ir. J. J. G. van Hoek als voorzitter van het bestuur der vereniging „De ambachts school" diploma's uit aan de geslaagden van de vakavondschool. Het di ploma A ontvingen de leerlingen van de driejarige cursus, bestemd voor leerlingen zonder ambachtsschoolopleiding, en het diploma B ging naar degenen, die met goed resultaat de tweejarige vervolgcursus hebben be zocht. Het deed de heer Van Hoek genoegen, dat weer zoveel jongelui de cursussen hebben bezocht. Ook nu was het nodig enkele lokalen van de v.g.l.o.-school aan de Oude Vest er bij te huren. Hij merkte op, dat ook met het diploma B de studie niet is geëindigd; de vakavondschool biedt de bezitters van dit diploma nog voldoende gelegenheid tot verdere studie. Ten slotte prees de heer V?n Hoek I M Hockx; B H Otto; J G v d Wetering; de geslaagden om hun doorzettingsver- G van Woudenberg, mogen; het is een vrij zware opgaaf T 7 avonden per week door weer en V eVVOlgCUVSUS school te gaan. Vooral de 18- jarige K. J. J. Boers uit Leiden heeft zich in de afdeling metaalbewerking doen kennen als een ijverige en correcte leerling. Driejarige cursus Het diploma A (driejarige cursus) ontvingen TIMMEREN J C M van Boheemen; A Ju; R Kooistra; D Rietveld; H C Velt- huyzen; K van Winkel. METSELEN H P G Burgy: A Koks hoorn; A A J Leuven; H W M Rozier; G P M Strijk. METAALBEWERKEN W P L Broers; G Dekker; J J Hartevelt; G de Kier; M Kuppel; J P van Leeuwen; P Pecht; P de Reede; A J Rotteveel. ELEKTROTECHNIEK: N v d Hoed; C H Kastoel; F J A Koet; J van Leeuwen; J J Planje: J J Rietkerken; J de Ruyter; H P Versteege: G H M Warmerdam. AUTOHER STELLEN W M Allaart; E Bootsma; J G van Haaf ten; Th J Schu- chard; H Spaargaren. KOPER-. LOOD- EN ZINKBEWER- KEN H J M Borsboom; J v d Linden: P Meeuwissen; H G N Ouwersloot; C v d Reyden; H Tromp; G N Permenburg. SCHILDEREN C H Bader; B P Es- derts; W de la Rie; D A van 't Riet. STOFFEREN W B Angevaare; F J M Devilee; C W J Suyten; G A C Vermeu len; D Florijn. TEXTIELCURSUS P M Feiten; M P Het diploma B (2-Jarlge cursus) ont vingen: TIMMEREN: G Vons. METSELENE Hulsbos; J H M Strijk; J J M Zuidhoek. METAALBEWERKEN: R de Boer; K J J Boers; C de Bruin: H Collé; B de Graaf; A B Hoexum; G Hoogstad; G Jan sen; L de Jonge; L de Ju; J Lagas; J v d Marei; P J Madern; J Raaphorst; P J M Roeleven; F Rombout; M B Rijn beek; J Rijnsburegr; C J Schaap; W J van Staden; H van Tol; C H de Vries. AUTOHERSTELLENH W Kamer ling; P van Duyn; F J van Duivenvoorde; P C van Giezen; S Ottenhof; H R Pola- ne; R R R Pommée; D de Vries; N Wee- ber; J Zwaan. ELEKTROTECHNIEK: P Botermans; W A van Dijk; L F Hermans; J W de Jeng; F Kotte; R Kuivenhoven; J H van Leeuwen; J van Leeuwen; G S Osse- voort; J F van Veen; W H Slokker; D Biben. MEUBELTEKENENH Maarseveen; Lv d Niet; J Neuteboom; D A J Peschier jarige cursus en afdeling M.M.S. schiet al op. Aan het eind van dit jaar hoopt men (met enige feestelijkheden) te verhuizen van de Garen- markt naar de Kagerstraat. waar één vleugel van het gebouw reeds bijna klaar is. De architect, ir. T. K. J. Koch, heeft aan vele nuttige en effi ciënte dingen gedacht, zodat (naar wij verwachten) de H.B.S. voor meisjes aan de Kagerstraat een mooie aanwinst voor Leiden zal blijken. De school zelf krijgt, na haar 81-jarig bestaan in juni van dit jaar, zeer goede moge lijkheden tot ontplooiing. Het gebouw aan de Garenmarkt is zo langzamerhand uitgewoond. Niet zo ver wonderlijk overigens, als men bedenkl dat het bij de ingebruikneming in 1883 was bedoeld voor honderd leerlingen per leerjaar het huidige leerlingental :rwacht nog eeri gestadige groei tot ongeveer vijfhonderd. Tijdens het directoraat van mejuffrouw drs. J Hoorn (1928-1954) en mejuffrouw drs. H. van der Vliet (1954-1959) werden weliswaar verscheidene uitbreidingen aangebracht, doch men kampt nog met tekort van drie lokalen. Vaklokalen Bij de bouw van de nieuwe H B S t: rekening gehouden met het feit. dat bin nen niet al te lange tijd vijfhonderd leer lingen de school zullen bezoeken, terwijl eventueel ook nog met drie lesloka- zou kunnen uitbreiden. Het bouw werk. Waarvan de „eerste" paal in het voorjaar van 1960 werd geslagen, omvat o.m. 27 vaklokalen, een gymnastiekzaal, een schoolbibliotheek, een overblijflokaal (voor de vele leerlingen van buiten Lei den moest een geschikte ruimte voor de middagpauze in het plan worden opge nomen). een aula. een muzieklokaal. lokalen voor de schoolarts (die, naar men verwacht, over enige tijd ook alle leer lingen van middelbare scholen zal gaan onderzoeken, zoals dat reeds lang op lagere scholen en universiteiten ge schiedt), voor een eventueel filiaal van de bibliotheek Reuvens. en een instruc- tiebad (waarover wij reeds eerder schre- In de vleugel aan de Kagerstraat (op de foto is te zien, dat deze het verst i.s gevorderd) zullen voornamelijk de talen worden gedoceerd; de brede gang langs de lokalen biedt mogelijkheden voor zelf studie, zonder dat de docent de leerling uit het oog verliest. De lokalen in de vleugel, die aan de aan te leggen Swel landlaan komen te liggen, zijn bestemd voor de „technische" vakken, zoals schei kunde, handenarbeid, e.d. De beide vleu gels komen samen in een centrale bal met trappenhuis. Het gebouw heeft twee verdiepingen en een souterrain, waarin fietsenstallin gen. het overblijflokaal en het instructie- badcomplex zijn geprojecteerd. Op de begane grond komt boven het overblijf lokaal de aula. die een omloop op de eerste verdieping heeft. De ligging van de nieuwe school is biizonder gunstig: het station is niet veraf, terwijl het verkeer minder intens is dan in de binnenstad. In de Kikker polder worden verscheidene terreinen bestemd voor het gebruik door scholen, het Heempark komt er dichtbij te liggen en de hele omgeving van de kagerstraat wordt een scholencomplex. Immers het R.K. lyceum Bonaventura, het Chr. ly ceum, de Chr. kweekschool, de chr. ulo. het (toekomstige) St. Agneslyceum en een (evenzo toekomstige) technische school zullen waarschijnlijk in totaal on geveer drieduizend middelbare scholie ren in dit gebied bijeen brengen. De kosten van grondaankoop, bouw cn inrichting komen op ongeveer drie cn een half miljard gulden, maar daarvoor krijgt de gemeente Leiden dan ook een waardige metsjes-H.B.S. en een instruc tiezwembad met douches en wasgelegen heid. GISTERAVOND zijn de diploma'! gereikt van de avondcursus 1961—1962 van de rooms-katholieke technische school Don Bosco te Leiden. Leerling P. A. W. Ober uit Oegstgeest ontving de ere-penning met oorkonde, beschik baar gesteld door het departement Lei den van de Maatschappij voor Nijverheid en Handel. Leerling A. A. G. M. Wol vers kreeg een boek. De namen van de geslaagden: Timmerman afd. A. 3-jarige cursus: L W van Amsterdam. Roelof aTendsv een; E G Boeker Roelofarendsveen; H J Droogh Lisse; Th van Grieken, Warmond; A K Meijer. Leiden; M J van Wijk. Hazers. Scheepsbouwer Mac-t 3-jarige W Noordwij kerhut Not A P v d Kl'Ugt, Noordwljkcrhi Lentlng. Leiden; J I van der Mee Wetering; H I Oudshoorn Rtjpw C J M Witjes, Roelofarendsveen; Zwart, Sassenhelm. Afgewezen: Autohersteller afd. A. 3-jarige h J M v d Mey. Sassenheim; L G P eiland. Noordwijkerhout; J A J A M Nijhuis, Leiden; G C Oudshoorn. Stomp- wijk .Afgewezen: 1. Elektricien, afd. A. 3-Jarlge cursus: C A Borst. Noordwtjk aan Zee: L P M Klugt, Noordwijkerhout; A C J C hoorn, Zoetermeer. Afgeweeen: 5. Schilder, afd A 3-Jarlgc cursus: J G M van Fulpen. Leiden; T J Goedemar» Lisse; J L N Lieversc. Llssc: G H C Pi« laet Leiden: J Strulve, Nieuwe Wet< ring: J v d^Waal (keramiek). Leiden: schilder, afd. A.83-jarige Schilder afd b. 2-Jarigc Afgewezen1 Reclameschilder 2-larlge cursus Elektrisch lassen vor beginners, onder toezicht van de NVL: D J Corel. Wasse naar; Th H den Dekker. Lelden: W J M Hllgcr.-om. StomywUk; F P Hoogenboom, Roelofarendsveen: J W J Hoogenboom. Roe. jofarendsyecn; J P van Kampen. Oude Ade: C Lagendijk, Leiden: H H J L M Oostdam. Katwijk Rijn; J J Reijcrkerk. Noordwijk; Leidcn: J v d Vos. Lelden; gewezen- g^e t" ««ariemmermeer. Af- Elektrisch lassen voor gevorderden on der toezicht van de NVL: G H M de Boer. Warmond: G S v d Heiden. Hazerswoude: W H J Kompier. Hazerswoude; A M A Zuiidwtjk. Koudekerk a. d. Rijn: J A M M 'kerk a d. Rijn; J N Zwart jes. Hazcrsv Afgev begin i >ndcr •o.Zicht van de COCAM: L G J v Rijpwctering: C M van Dlcmen, Ocgst- eeest; G M Hoogenboom. Leiden; J F Dul- venvorden, Noordwijkerhout: W H J Kom- "'oude; A G Langerlaan, Voor- Lelden: H H J L M hout: C Niebot Oostdam Katwijk/Rijn; H a" M Schoutc Roelofarendsveen: W G C Wendelgest! AfgewMwfV J N Zwartjes, Hazerswoude. Autogeen lassen voor gevorderden, onder r^ CD Van.de COCAM: c Th van Haast- regt. Rijpwetering: J Pljnackec. Leiden. Vraagt demonstratie aan: MEERPOEL'S NAAIMACHINEBEDRIJF Mijnheer gaat op juchï9 Ned. Comedie was weer in Leiden Nu door het te kleine toneel van de Leidse schouwburg de opvoering van „De advocaat van de duivel" door de toneelgroep Theater niet kon doorgaan, was het voor het bestuur en O. een opluchting, dat het de hand kon leggen op de Ned. Comedie. die gisteravond weer een opvoering gaf van het als komisch blijspel aangekondigde stuk van Eeydeau „Mijnheer gaat op jacht". Naar onze mening kan echter beter van een klucht worden gesproken, een knap geschreven klucht dan, die het echter zonder een uitstekende opvoering niet ver zou brengen. ..Mijnheer gaat op jacht" is een bonte aaneenschakeling van onzin, die het ook nu nng wel doet als bekwame mensen er hun krachten aan geven. Daaraan man keerde het ook gisteravond gelukkig met. Kitty Jansen was een stralend mid delpunt als Leontine, die er wel wat in ziet met een vriend mee te gaan maar die dan toch ook wel een aannemelijk excuus wil hebben voor dit uitstapje Guus Oster ontpopte zich als een char- mantc vriend des huizes en Henk Rigters toonde zich een vaardig bedriegende en noot bedroKen iager- annex echtgc- Dat het tweede bedrijf een hoogtepunt werd is vooral te danken aan de uitste kende bezetting Mien Duymaer probeer de nog een karakterrolletje te maken van Madame Latour. Regisseur Fons Rade makers heeft weer eer ingelegd met de jTnttT stuk.VM1 heus nlet 20 brU"

Nieuwe Leidsche Courant | 1962 | | pagina 13