X13 NU BETER DAN OOIT Tien arrestaties na inval in speelhol Nieuwe verfijningen verkiezingsdienst Voor elk wat wils in de modelijnen Brief naar minister over hondenhandel m m 7 DENSDAG 27 MAART 1962 Elektronisch brein rekent Generale repetitie van de Ramac DE brede ervaring, opgedaan bij de na de oorlog gehouden ver kiezingen, heeft er bij de ANP-ver- kiezingsdienst toe geleid opnieuw een stap naar verdere verfijning en versnelling van de berekeningen van de uitslagen te doen. Men is afgestapt van het hollerith teem voor het verwerken van de per telegram binnenkomende uitslagen uit 873 kleine en 98 grote gemeenten Dezt telegrammen zullen via de 18 tele- graafcentrales in Nederland worden doorgegeven naar het Esso-gebouw Den Haag, waar de verkiezingsdienst zal opereren. De op telexmachines ontvangen telegram men, die volgens codes worden ge seind, worden gecontroleerd. De be langrijkste uitslagen kunnen dan direct naar dagbladen, radio en televisie wor den doorgegeven. Het seinen van uit slagen per gemeente, per provincie en voor geheel Nederland, alsmede van negen tussenstanden, van zetelverde lingen, vergelijkingen, gekozen kandi daten enzovoorts zal ongeveer vijfen- eenhalf uur in beslag nemen De ver kiezingsdienst kan. als alles vlot ver loopt. 's nachts om een uur klaar zijn Het is niet onmogelijk, dat reeds voor dien de resultaten in de provincies compleet geseind zijn. Deze waarschijnlijkheid wordt groot door het inschakelen van een elektronische Ramac-machine van IBM die in he* Essogebouw staat opgesteld. In deze Ramac zijn de gemeentelijke cijfers van 1959 en 1958 reeds verwerkt. Do binnenkomende gemeentecijfers van dit jaar worden via automatisch ge maakte codebanden machinaal op pons. kaarten gebracht. Met deze laatsten wordt de Ramac gevoed. Daardoor ont. staat de mogelijkheid, dat deze machine met een druk op de knop eens per half Schatik-vraag 225 „In een stelling als deze rokeer je met zwart en er is niets meer aan de hand. Zo denkt men als toeschouwer, wanneer men in het clublokaal langs de borden loopt en even een vluchtige blik werpt op de stelling. Toch ver gist men zich dan deerlijk, want zwart aan zet mag niet rokeren. Waar om niet? uur met grote precisie vergelijkend* tussenstanden geeft. Deze standen wor den morgenavond van acht uur af ge- Naast deze Ramac heeft het A.N.P Ascota-boekhoudmachines. die ook d«* uitslagen bewerken. Daardoor heeft men een dubbele controle. Mocht een van deze twee niet werken dan kan men altijd terugvallen op de andere. Het hoofdbureau van de verkiezingsdienst behoeft zich over deze cijfers het hoofd dus niet meer te breken. De Ramac produceert zelfs percentages. Ook de einduitslag in cijfers komt uit dit elek. tronische brein. 4an de hond daarvan kan de ver kiezingsdienst de zetelverdelingen volgens de 73 kieskrinaen en de 11 prouincies berekenen. Er zullen 665 statenleden moeten worden geko zen. Het is de bedoeling, dat aan de hand van de uitslagen ook een ze telverdeling voor de Eerste Kamer zal worden berekend. De stemmen van de samenwerkende christelijke groeperingen in Limburg en de nrotestants-christelijke groep in Noord-Brabant worden daarbij ver deeld over de A R P., de C.H.U.. de S.G.P. en het G.P.V. in de ver houdingen van 1959. Gisteravond hield de verkiezingsdienst met de 18 telegraafcentrales, de tel- dienst en de Ramac een generale repe titie. waarin goede, maar ook „foute"' telegrammen met uitslagen verwerkt waren. De ongeveer 135 medewerkers konden daardoor op hun taken „in schieten" om morgen niet voor verras singen te staan. Wij Wit: Ka2, Dd4, Tdl. Lf5, pi a3. b2, e2 en g2. Zwart: Ke8. Dh6, Th2 en h8, pi a7, b7, c7, f6, g7 en h7. (Studie van O. GalliSchek). Dam-vra<ty 224 De stand in het probleem van za terdag was als volgt: Zwart: 7, 9, 10. 11, 16. 18, 19. 24, 25. 27. Wit: 21, 30, 32. 34. 38, 40, 41. 44. Wit wint in de volgende zetten: 38—33. 27x29; 34x1, 25x45; 1—18, 16x27; 18x7. 45—40 want op 29—23 volgt 7x40; 7—23, 50x46: 23x5. Bridge C H B 2 O H 7 4 2 H B 7 6 5 2 Nadat West met 1 harten heeft ge opend, bereiken Noord-Zuid een con tract van 3 klaveren, te spelen door Zuid West komt uit met schoppen 5 Hoe moet Zuid spelen? Let wel. u speelt een parenwedstrijd, dus het maken van (een") overslag!en) is belangrijk! JACK DIAMOND. fitroil-puzzel lXstaal 2.Xschittering S X schoeisel 4 X schuier 5 X schrander 8X siertorentje in de gotiek Bij juiste invulling leest men op de kruisjes de naam van een stad in Duitsland. OPLOSSING VORTGF. PUZZEL l Kean, 2. ergo, 3. Agen, 4. none. ijzigmg wet tegen prostitutie nodi? Een commissie onder leiding van mr. S. L. A. Stoffels, raadsheer in het ge- echtshof te Den Haag, zal nagaan of de bestaande bepalingen van het wetboek van strafrecht betreffende misdrijven cn >vertredlngen tegen de zeden wijziging "f aanvulling of beide behoeven, vooral gezien de hier te lande gesignaleerde uit dagende vormen van opwekking tot on tucht. zo deelt het ministerie van justitie mede. die door de minister van justitie is ingesteld, zal hem hierover van advies dienen, alsmede over de vraag, welke delictsomschrijving en strafbedrei ging ten aanzien van souteneurs onder de tegenwoordige omstandigheden de mees te aanbeveling verdienen. De commissie heeft voorts de opdracht gekregen bij het beraad omtrent nade re wettelijke voorzieningen op deze pun ten mede aandacht te schenken aan de bestaande en nog te scheppen mogelijk heden tot resocialisering van hen die tot prostitutie zijn vervallen of die daar uit voordeel trekken. Lid van de commissie zijn: Mejuf frouw A. M. Boshardt, majoor van het Leger des Heils. leidster van het Good will-centrum te Amsterdam: mr. W. Duk. raadadviseur van het ministerie van jus titie: mr. H J. P J. Goedmakers, plaats- ervangend hoofd aan de afdeling indivi dueel maatschappelijk werk van het ministerie van maatschappelijk werk; mr. M. J. F Hartsuiker, officier van jus titie. hoofd van het arrondissements parket te Amsterdam; J. Kalf. commis saris van politie te 's-Gravenhage; mr. F. F. Lindeman, plaatsvervangend chef van de afdeling algemene zaken ter gemeen tesecretarie te Rotterdam; P. J. Piebenga, geneeskundig hoofdinspecteur voor de geestelijke volksgezondheid, ministerie van sociale zaken en volksgezondheid; dr. H. J. C. M. G. Ruygers, hoogleraar aan de rooms-kabholieke universiteit te Nijmegen en mr. M. E. Tjaden, hoofdin specteur der reclassering, ministerie van justitie. (Van onze moderedactrice) VOOR elk wat wils", zegt Ferry Offerman van de modelijnen, die door Parijs gedicteerd zijn. En dus heeft hij zijn collectie van honderd modellen, die gisteren in het Victoria Hotel te Amsterdam getoond werd. samengesteld uit zeker wel tien stijlen. Dat houdt ook in, dat er mooi en naar onze smaak ook beslist minder mooi bij was. Nog erger, dat er toilet ten waren, waarin we ons per se niet zouden willen hullen en liever ook geen anderen gehuld zien. een wijdklokkend pelerine te tonen. zakte alles en gaf op de t was. om met wat ons het zwaarst op de maag ligt te beginnen, bijvoorbeeld knalgele voile japon, die anno 1921. kniekort en recht van lijf en rok. beslist modieuse sensatie zou zijn geweest waren ook de zwarte frou-frou jurk- van zijde of voile overladen ruches, plissé's en volants afgezet me Twee dessins vielen op bij de tailleurs in onze overgrootmoeders zweefden. Absoluut mooi vonden we de sembles van japon in princesselijn, met lange redingote of kort bolerojasje, tot in de taille. Overigens is de taille een zeer variabel begrip. Nu eens was er een vage empirestijl aan de voor zijde, ovaal naar de rug verlopend om daar op normale hoogte te belanden, dan weer een geprononceerde taille of een toilet, dat aan de voorzijde de flou-lijn had. om aan de achterzijde Tailleur van Ferry Offerman i stijl van Yves St. Laurent. De blou se komt onder het strakke korte jasje uit bij,taille, manchetten en TAE politie heeft gisteravond met succes een inval gedaan in een speelhol in de Maarten Jansz. Kos terstraat in Amsterdam. Daar speel den zes personen in een particulier huis roulette. Er werden tien arres taties verricht. Vier personen be vinden zich nog in hechtenis In het pand van de 45-jarige contro- :eur N. C. D. bevond zich een volledige speelzaalinventaris op de etage die hij aan de 59-jarige meubelmaker F W. H. had verhuurd Deze beide mannen en hun echtgenoten zijn nog onder arrest. H„ die bij zijn aanhouding aanzienlijke bedragen bij zich droeg, zou als crou pier hebben gefungeerd. De politie hield het huis in de stille straat reeds geruime tijd in de gaten. Gisteravond belde een politieman aan. De vrouw van H. die als portierster fun geerde. deed het luikje in de deur open. Met een, praatje wist de politieman bin nen te 'komen De vrouw werd belet alarm te slaan en vijf politiemannen drongen in de speelzaal op de eerste verdieping binnen, waar de roulette nog rolde. H. is reeds eerder wegens hazard spel met de politie in aanraking geweest Tegen de wanden van de als speelzaal ingerichte voorkamer was zachtboard aangebracht. De speelsters en spelers gegoede middenstanders van middel bare leeftijd werden door de Inval totaal verrast. De politie heeft het aangetroffen speel materiaal. geld, enkele duizenden guldens en een grote partij drank en sigaretten in beslag genomen. Drie jaar voor jonge inbreker De Rotterdamse rechtbank heeft van morgen de 21-jange chauffeur Z. au in de tweede helft van het vorige Jaa niet minder dan 40 inbraken pleegde, conform de eis veroordeeld tot drie jaar onvoorwaardelijke gevangenisstraf, door te brengen in een jeugdgevangenis. Twee anderen, de 21-jarige militair Van W. en zijn 19-jarige vriend V.. die na een avond cafébezoek een oudere man die hen had vrijgehouden, hebben neergeslagen beroofd, kregen beide een jaar gevangenisstraf. Van W. zal deze straf eveneens in een jeugdgevangenis uitzitten. Ruiten en noppen Twee dessins vielen op bij de tailleurs en wandeljaponnen. Ten eerste de zwart wit combinaties in ruiten en ruitjes, va riërend van speldeknop fijne vlakjes tot enorme blokken Een effectvol dessin overigens. Ten tweede de vele noppen: zandkleur met blauwe stippen, blauw met witte stippen, blauw met fel oran jestippen, waarbij 'het was een troispiè- ces' een knaloranje blouse werd gedra gen. Knaloranje ook voor een effen japon met gegeerde rok. Een kleur, die naai Nederlandse begrippen alleen voor eer feestelijke nationale dag kan worden ge Verrassend mooi echter waren weei de ragfijne zijden organza's in zachte bloemdessinering. We zagen een en semble van strakke grijsgroene japon, mouwloos en slechts met schouder banden, daarover heen een mantel van organza in een rozenpatroon. De mantel viel aan de voorzijde open er werd in de taille slechts, bijeenge houden door een brede ceintuur. Bij de feestelijke japonnen en ook bij de avondjaponnen in grote stijl dikwijls de combinatie van glanzende satijn en door zichtige voile in het zelfde bloemdessin, wat een schaduweffect geeft. Die voile moet dan uitwapperen en dus waren er veel lange slippen op de rug en drape rieën. Dat wil wel weer eens te druk worden, wanneer deze versierselen niet louter uit de lijn van de japon schijnen voort te vloeien Loffiesinformatie O begint 1 april De logies-informatie-dienst van de ANVV - VVV's treedt op 1 april weer ,n werking. Het aantal toeristen, dat in het seizoen 1961 door de ANVV en negentien WV's verzorgde logies-jnformatiedienst aan onderdak werd geholpen, bedraagt 187.500, waarvan 22.000 Nederlanders en 165000 buitenlanders. Daarbij waren 85.500 Duitsers. 26.000 Amerikanen. 14.650 Fransen, 16.250 Engelsen, 5.700 Scandina- viërs, 6.650 Belgen en 10.750 bezoekers van andere nationaliteit. De ANVV verwacht, dat de L.I.D. met Pasen zeer grote aanloop te verwerken zal krijgen. Het aantal met Pasen-1361 door de L.I.D. aan onderdak geholpen toeristen bedroeg 14.000. De beruchte auto-wegwedstrijd Mille Miglia bij Brescia in Italië is afgelast. In 1957 heeft deze duizend mijlsrace twaalf levens gekost; sindsdien werd de wed strijd op last van de autoriteiten terug gebracht tot een rally. De organisatoren hebben echter besloten de „glorieuze naam van de Mille Miglia" niet meer te geven aan een evenement, dat weinig glorie meer over heeft. Politie wijzer dan schoonmoeder Een echtscheidingsprocedure, die donderdag voor de recht bank in Arnhem zou dienen, is op het laatste ogenblik afgelast. Dit, ondanks de schoonmoeder, die haar aangetrouwde zoon liever niet meer bij haar doch ter wilde zien. Toen de schoonzoon voor een laatste gesprek aanklopte bij de woning van zijn Nijmeegse schoonmoeder, bij wie zijn vrouw was ingetrokken, werd hem door moeder te verstaan gegeven, dat hij snel zijn bie zen moest pakken. De jonge man deed wat hij vroeger had gedaan om bij zijn geliefde te komen: hij leende in de buurt een ladder en maakte aanstalten om via de dakgoot de vesting binnen te dringen. Moeder zag het gevaar en alarmeerde ter stond de politie met het ver zoek de ongewenste bezoeker in de kraag te pakken. De agenten, die ter plaatse verschenen, pasten hoor en we derhoor toe en kwamen tot het wijze besluit, dat aan de twee echtelieden een onderhoud van een kwartier moest worden toe gestaan. Toen na verloop van het kwartier de kamerdeur voorzichtig werd geopend, bleek het tweetal in stevige omarming op de divan te zitten. Van een echtscheiding wilden zij niets meer weten. Indonesië laat zeven Britten vrij Zeven Britse militairen? die sinds be gin maart op een Indonesisch eiland waren vastgehouden, zijn maandag naar Singapore teruggekeerd. Twee hunner waren 5 maart op een zeiltocht in Indo nesische wateren terecht gekomen en de anderen 3 maart door pech met hun motorboot. Zij waren door de Indone sische marine gevangen genomen en werden op net eiland Nongsa bij Singa pore vastgehouden. De klap, die mevrouw L. Polak- Moor uit Boekelo vorige week woens dag de Duitse hondenhandelaar Heinz Vietcn gaf, teneinde de aandacht te vesfigen op dc toenemende export van honden uit Twente naar Duitsland, heeft ook in Duitsland de pennen in beweging gebracht tegen de praktij ken van de hondenhandel. De voor zitter van de Westdeutsche Tier- Engelse vaklieden naar Fokker Fokker venvacht binnen enkele weken de eerste uit circa twintig man bestaande groep Engelse vaklieden, die op Schiphol te werk zullen worden gesteld bü de licensiebouw van de Lockheed F 104 Starfighter. Zij werken thans nog bij de Havilland vhegtuigenfabriek in Christ- church. Hampshire, die in juli a.s. zal worden gesloten. Twee vertegenwoordi gers van de afd. personeelszaken van de Fokkerfabrieken die de vorige weck reeds de eerste besprekingen hebben ge- J voerd. zijn opnieuw naar Engeland ver trokken om verdere afspraken te maken. 1 Ltban 9 Liber schutzbund, de heer O. Kertscher uit Hamburg, heeft contact opgenomen met mevrouw Polak en de afdeling Enschede van de Nederlandse Vereni ging tot Bescherming van Dieren. Hierbij was ook aanwezig de hoofd inspecteur van de Nederlandse Vereni ging tot Bescherming van Dieren, de heer K. Visser uit Den Haag. die mede deelde. dat deze week een brief zal uit gaan naar de minister van buitenlandse zaken, waarin wordt gewezen op de kwa lijke praktijken van de hondenhandel in N ij verdal, die overigens nog gunstig moeten afsteken bij de hondenbeurs in Tilburg. Men neemt aan. dat een aantal honden door te slechter naam en faam bekend staande handelaar van de straat worden meegenomen. Via bekende en onbekende hondenafleveringscentrales in het oos ten des lands komen zij terecht bij de handelaar Vieten of twee handelaren uit West falen, die hoofdzakelijk via Venlo zaken doen. Streng toezicht op deze hon- denmarkten wordt door de dierenbe scherming aanbevolen ETHERGOLVEN celfde tlldivak art. Sirvd-s 1 Jan 1 Zd Afrika. I Cuba In het. n 1961 Nieuwe Waterwee 591 >rsebe>nen. metende 2 502.417 In Avro's Televizier werd aan dacht besteed aan het incident waarbij een Nederlandse dame een Duitse dierenhandelaar een oorvüf heeft gegeven. V.l.n.r. Joop van Zijl van de Avro, mevrouw L. Po lak-Moor uit Boekelo en de heer J. Kertscher van de Duitse dieren bescherming. 77 ,,Dat zal ik inderdaad niet vergeten, dunkt me". Mary noch de marconist had tijdens dit gesprek ook maar het topje van een vinger bewogen. Ik vrijwel zeker van dat de marconist dit ge- tijd ook niet zou doen myn vuist en voet deden nog steeds pijn maar van Mary wist ik het nog zo net niet. Ik was er zelfs niet van over tuigd dat ze geen komedie speelde. Haar adem haling leek veel te vlug en onregelmatig voor een bewusteloos iemand. .Vooruit!" beval Larry ongeduldig. Venijnig duwde hij de loop van zijn revolver in mijn rug. ,De hut uitl" Ik deed de deur open, liep de gang in en begaf ■ne naar de buitendeur die naar het door wind en regen gegeselde dek voerde. Die deur ging open naar de beschutte kant van de radiohut, maar er ogenblik komen dat we blootgesteld wer den aam het geweld van de wind en dat ogenblik moest ik benutten. Een andere mogelijkheid was er niet. Vlak daarop gebeurde het. Gedwongen door de revolver in mijn rug liep ik de hoek van de radiohut om, bukte diep en terwijl de wind me hard in het gezicht sloeg, sprong ik naar voren, Larry was er minder op voorbereid geweest. Niet alleen was hij veel lichter, maar bovendien liep hij rechtop en de plotseling aan mijn voeten wild heen en weer bewegende lichtstraal van zijn lan taarn vormde bewijs genoeg dat de storm hem uit zijn evenwicht bracht en hem zelfs misschien wel een meter achteruit had doen struikelen. Ik boog nog meer voorover tot ik zo ongeveer de hou ding had van een honderdmeterloper in de eerste twee stappen na zijn start en dook in de wind. Bijna onmiddellijk besefte ik dat ik de kracht van de wind verkeerd had berekend. Mijn duik in de orkaan leek op een duik in een vat met stroop- Ik had trouwens ook vergeten dat een wind met een snelheid van honderdtien kilometer per uur een voor een menselijk wezen bijna onoverkomelijke weerstand oplevert, maar betrekkelijk geen voor een zware loden kogel uit een Colt met 'n vaart van haast duizend kilometer per uur. Ik was nog geen tien meter verder of de lichtstraal van de lamp had me al opgespoord en na nog twee meter schoot Larry zijn revolver af. Gangsters staan bekend als de slechtste schutters van de wereld. Het is hun gewoonte om tot op een paar meter afstand te Alistair MacLean naderen en dan pas te schieten of door middel van een hagel van kogels de wet van het gemiddelde voor hen te laten werken. Ik had wel honderd maal horen vertellen dat deze knapen op tien pas afstand nog niet eens een schuurdeur konden raken. Misschien had Larry dit nog nooit op de viool horen spelen, misschien gold het alleen voor schuurdeuren. Vergeleken bij een kogel uit een Colt is de trap van een paard niet de moeite waard. Hij trof me hoog aan de linkerschouder, deed me om mijn as draaien en pas daarna viel ik. Dat vallen redde mijn leven, want terwijl ik viel, voelde ik een tweede kogel aan de kraag van mijn oliejas rukken. Larry loste geen waarschu wingsschoten. Hij schoot om te doden. En dood zou ik inderdaad geweest zijn als ik ook maar twee seconden langer op dat dek gebleven was. Weer hoorde ik de gedempte knal van de Colt zelfs op tien meter afstand was het geluid boven het gegier van de wind nauwelijks te onderscheiden en een paar centimeter van mijn gezicht vandaan zag ik vonken op het dek en hoorde het gefluit van de van het ijzer in het donker terugspringende kogel. Die vonken echter gaven me hoop. Ze be wezen namelijk dat Larry kogels met een metalen huls gebruikte, zoals de politie die had om door autocarrosserieën en gesloten deuren te schieten en dergelijke projectielen maakten een minder ge vaarlijke wond dan platslaande kogels met een zachte neus. Misschien was de kogel wel dwars door mijn schouder gegaan en er niet in blijven steken. Ik krabbelde overeind en begon te hollen Welke kant op wist ik niet en het kon me ook met schelen. Het belangrijkste was dat ik van die revol ver wegholde. Een verblindende muur van regen schoof striemend over het dek en ik moest er mijn beide ogen voor sluiten. Ik vond het prachtig, want als ik mijn ogen moest sluiten, zou Larry het ook moeten doen. Nog steeds met mijn ogen gesloten botste ik tegen een ijzeren ladder op. Ik greep me eraan vast en voordat ik goed besefte wat ik deed, bevond ik me al drie meter boven het dek en begon verder omhoog te klimmen. Mis schien kwam het door het eeuwenoud instinct van de mens om door omhoog klimmen aan een drei gend gevaar te ontkomen, maar m ieder geval klom ik verder omdat ik me realiseerde dat die ladder naar een of andeT platform moest voeren waar ik me tegen Larry zou kunnen verweren. Het werd een uitputtende klim. Onder normale omstandigheden zou hij me zelfs bij die felle wind niet veel moeilijkheden berokkend hebben, maar nu moest ik met één hand klimmen. Ik had nog te weinig gevoel in mijn linkerschouder om pijn te hebben die zou later wel komen maar de hele arm scheen als verlamd te zijn en elke keer dat ik met mijn rechterhand een sport losliet om de volgende te grijpen, rukte de storm mij van de ladder weg zodat ik iedere hogere sport met de hand van een volledig gestrekte arm moest om klemmen. Daarna trok ik me dan weer naar de ladder toe en herhaalde het wrede spelletje zich Na veertig sporten leken mijn rechterarm en schou der in brand te staan. Ik blies even uit, haakte mijn onderarm om een sport en keek naar beneden Eén blik was genoeg. Ik vergat alle pijn en ver moeidheid en klom vlugger dan ooit door. Aan de voet van de ladder had ik Larrv zien staan De lichtstraal van zijn lantaarn gleed naar alle rich tingen en weer terug en zelfs met Larry's vogel- verstand zou het een kwestie van seconden zijn om op het denkbeeld te komen de lantaarn ook eens naar boven te richten. Het was de langste ladder die ik ooit beklommen had Er scheen geen einde aan te komen. Ik begreep nu dat het een ladder van de boortoren moest zijn en wist vrijwel zeker dat hij naar het smalle platform voerde waar de opgehesen secties van de boor m ontvangst werden genomen om ze in de daarvoor bestemde rekken te leggen. (Wordt vervolgd) r&aMccf vanavond Hilversum I, 402 m. 16.00 Nws 19.10 Act 0 25 Lijdensmeditatie 20.00 Fragmenten It Mattheus Passion 20.15 Muziek, modern n klass, muzikale lezing 20.46 Limburgs ymfonie ork en solisten 22.15 77? 22.25 loekbetpr 22.30 Nws 22.40 Vreemd:: llte. i 2365—24.00 Nwa gevar progr 22 00 Stu- Wèb/iid /•navond NTS: 20 00 Journ 30.20 Zendtijd politle- ce partijenAR 20 30 Deltaschouw. film- reportage 21.00—22.45 Speelfilm. Programma voor morgen mui 7.50 Het brood de» teven», medltat S.00 Nw» 8.15 Radlokrapt 8.35 Koorzai met orkestbegeleiding (ga) 8 50 Gram 9 isma-progr van vrijdagavond 12.00 Thea. ork. zang en orgel 12.30 Meded ten loeve van land. cn tuinbouw 12.33 Koor orkest 12.37 Kerkdienst 13 00 Nws Radio-VoPka-Unl V 4 Jeugd 17 50 rsber 17.4ó Het Koorzang met 1 De Beat- Hllversum 11, 298 m. VARA: 7 00 Nws 7 10 Ochtendgym 7.20 Lichte gram 8 00 Nws 8 18 Lichte gram (om 8 25 Van de voorpagina, lezlnei 9 00 Gym v d vrouw 9 10 Kootcpraatje 9 15 Ork conc (gram) VPKO l't'VI Schoolradio VARA: 10-20 V d vrouw 11.00 Radio.Volksuniversiteit De vrouw In het Midden-Oosten, door G Th'.ir Beisbuizen li 30 Ultwlsselmss- prog Van toren tot boren (herhi 12.30 Meded ten behoeve van land. en tuin bouw 12 V h platteland :2 38 Ham- mondorge'spel 13.00 Nws 13.15 Salonork en zangsoliat t"-— tret 14 00 is kan toespraak 15.16 V d Jeugd 17.00 Or- gel spel 17 W Lichte twit 1760 Regertne*- «nu: Studeren en student ztln - n Mr A van der Sluis studentendecaan van de vrtle universiteit te Amsterdam spreekt over Studeren, enige praktische raadge vingen 18 Ou Nws en comrn 15.» Act 18 30 Lichte ork mtiz. Woensdag 28 art 1902 van 18—» uur. lc (Berlin). Orkest Vla. sster. The noght is filled with mu. lln) Idem; Say it isn't so (Bar. ■m; How deep is the ocean (Bsr- m; Five foot two. eyes of blus - iwhlle In a little Spanish town - kou Alice blue gown - Som» «lc my gal - Moonlight and row* can't take that a yawfrom me (Gershw Orkest Victor Silvester; He loves and i loves (Gershwin). Idem; 'a Wonder (Gerehwln). Idem; Funny face (Gershw idem: Alexander's ragtime band (Berll Orkest Peter Cramer; Mac Tudo 1st" Kaempfe favadoyt rmelade (Shields), Edmond Haiti fado (Carvalho). Orkest Beri Te desso (Javalovae). Loa j^raeyo- (Boulangar). Kurt Ede ih.ise n; Humpty" dumpty —1. Hank Thompson; Sohrelb' mil arte (Kaye). Alice Ellen Kessler; Irlandatse (Stern). Msurlge Lar- Oltver: Ace high (Chaqulto), Orkest Cha. tulto: Theme from .a summer placa" Stelnev). Los Eepanole»: Enlloro (Mora les). Carmen Cavallaro; Old Noah Bell man), Ork eel Bert Kaemnfert: Etnbra. •eable you (G en I Gershw;m Emmet Berry, Benny Green Walter Part Lucky (hompeon Freddie Greene Nat Pierce. to Jones; Coin' to Chicago (Rushtngi flmmy Rushing; Sent for you yesterday Rushing), idem: For the ears (Tmotn Pete Brown. well. Gene Rar Osle Johnson TBLKV ISir.

Nieuwe Leidsche Courant | 1962 | | pagina 7