OAS kreeg klap maar is niet verslagen BON GROTE KRACHTMETING MOET NOG KOMEN Europeanen sluiten de ogen voor de gevolgen Argentijnse marine eist aftreden van Frondizi Scheidsgerecht hewaakt verkeer naar W.-Berlijn 1700 strepen per mm Joden vragen spoed bij schadeloosstelling Jjt aan iuojnta hij. 1%2 S De OAS heeft in Algiers de eerste ronde tegen De Gaulle ver loren, maar is nog lang tHet verslagen. De mislukte opstand in de arbeiderswijk Bab el Oued is een zware slag voor de OAS geweest, omdat het leger als gevolg daarvan zijn passieve houding liet varen, maar zij werd er niet dodelijk door getroffen. De fascistische onder grondse organisatie met haar wapendepots, administratie en goede leiding blijft een bedreiging voor de uitvoering van de wapenstilstands overeenkomst in Algerije. Met het binnentrekken van troepen in de opstandige Europese wijk kwam een eind aan twee dagen van straat gevechten. Alles wijst erop, dat dit niet het soort opstand is, dat het OAS-commando wenselijk acht. In pamfletten, die zondagavond in Algiers en Oran verspreid werden, wordt „broedermoord" veroordeeld. Het lijkt er echter niet op, dat het leger zich hierdoor zal laten mis leiden. De OAS wil opnieuw een onderscheid gaan maken tussen het leger (waarvan de dienstplichtigen onmiddellijk raak schieten) en de politie, die evenmin een afwachtende houding aanneemt. Door zich alleen tegen de politietroepen te keren, tracht men het leger nu weer een passieve rol te laten spelen. De vorming van een ge- isoleerde verzetshaard als die in Bab el Oued lijkt in strijd met alle richtlijnen, die de O.A.S. de laatste maanden gegeven heeft. In die richt lijnen wordt steeds gesproken van een „geleidelijke mobili satie", die tot een uiteinde lijke „algemene bevrijdings oorlog" zal leiden. Hoogst waarschijnlijk is de opstand in Bab el Oued een daad van een aantal heethoofden, die opgezweept zijn door de ver hitte atmosfeer in de explo sieve wijk. Volgens zegs lieden is de strijd ontbrand op instigatie van dr. Jean- Claude Perez, een populaire arts in Bab el Oued, die een persoonlijk geschil heeft met de leiders van de O.A.S. TWEE KANTEN In ieder geval kan de O.A.S. thans nog twee kanten uit. In de eerste plaats kan zij pogen de slag te overleven door ondergronds .verzet te blijven bieden, teneinde de installatie van het voorlopig bewind en de volksstemming over zelf beschikking onmogelijk te maken. In da tweede plaats kan zij de mobilisatie van haar volgelingten versnellen teneinde in de steden van Algerije een grootscheeps algemeen verzet te ontketenen. De eerst voeringen van de Franse autoriteiten, die om begrip en redelijkheid vragen. Dit gebrek aan vertrouwen en deze wanhoop zijn de grootste bondgenoten van het geheime leger. De autoriteiten waren ervan overtuigd, dat de kolonisten hun verzet zouden staken zodra de wapen stilstand een feit was geworden. „De dynamiek van de vrede heeft niets te betekenen", smaalde een kolonist. „WU hebben de dynamiek van het verzet." Vele Europeanen erkennen, dat hun stryd niet met de overwinning bekroond kan worden. Toch willen zü de katastrofe die zit daardoor uitlokken niet onder ogen zien. ..WU zijn wanhopige mensen. Vraag ons daarom niet om redelijkheid", 1 een Europeaan. Franse strijdkrachten en strijdgroepen m de O.A.S. zijn gisteren ook in Oran /er een breed front met elkaar slaags geraakt. Verbitterde Europese elementen hadden de toegangsstraten tot de binnen stad met voertuigen gebarrikadeerd en de Franse gendarmes met een hagel van geweer-, pistool- en mitrailleurkogels ontvangen. De gendarmes bereidden zich voor op de bestorming van de binnenstad, toen de O.A.S. bekend liet maken dat zij haar commandotroepen zou terugtrekken om te voorkomen dat ze In gevecht zouden raken met Franse dienstplichtigen. Even na vijf uur bezetten de Franse strijd krachten de terrassen vanwaar zij de Place de la Victoire, het traditionele tref punt van de Europese kolonisten, be heersen. De strijd woedde meer dan drie 'Om vijf uur verschenen twee lichte tweedekkers van de Franse luchtmacht Waarschuwing Christian Fouchet. %e pas be noemde Franse hoge commissaris voor Algerije, heeft de Europese kolonisten er voor gewaarschuwd dat de woede van de gehele we reld over hen zal komen als zij weigeren vrede te sluiten met de mohammedanen in Algerije. „Elk land op aarde, practisch zonder uitzondering, zal zich ver enigen tegen u", aldus Fouchet iA zijn eerste rede voor radio en tv sedert zijn benoeming. Hij sprak vanuit het versterkte regeringscen trum in Rocher Noir, ongeveer 50 kilometer ten oosten van Algiers. „U zult de eerste slachtoffers zijn". Hij deed een beroep op de Fran se minderheid in het land de lei ding te weigeren van „krankzinni gen en misdadigers" die proberen een burgeroorlog te ontketenen. „Wat hen betreft Is er geen red ding", aldus Fouchet. „Maar u moet, in 's hemelsnaam, geen gemene zaak maken met hen. Verjaag ze, want nog Is niets ver- Fouchet voorspelde dat het Fran se volk het Algerijnse bestand met overweldigende meerderheid zal goedkeuren tijdens het referendum van 8 april en hij voegde er aan toe: „Frankrijk wenst een einde te maken aan deze tragische oorlog en een nieuw Algerije verbonden met Frankrijk In het leven te roe pen. maar nooit tot de pril» van het in de steek laten van zijn kin- Aramboeroe zet bemiddeling voort Waarschuwing •oor burgeroorlog een officieel communiqué heeft de Argentijnse marine de eis gesteld dat president Frondizi moet aftreden daar dit de enige oplossing voor de politieke crisis in Argentinië zou zijn. Oud-presi dent Aramboeroe, die een bemid delende rol speelt in het conflict met Frondizi, heeft via de radio Argentijnse volk gewaar schuwd voor een burgeroorlog die zou kunnen uitbreken indien niet spoedig een oplossing wordt ge vonden. Frondizi deelde later ech ter mee, dat hij zich door niets en door niemand tot aftreden zou laten dwingen. De eisen van de marine en de waar schuwing van Aramboeroe kwamen gis teravond nadat Frondizi de nieuwe samenstelling van zijn regering had bekendgemaakt, waarvan hij hoopte dat het de goedkeuring van zijn tegenstan ders zou krijgen. Hij heeft gisteren de gehele dag politici en militaire leiders ontvangen om de moeilijkheden te be spreken. In zijn rede deed Aramboeroe een een beroep op de verschillende politie ke partijen de geschillen zo spoedig mogelijk bij te leggen. Hij spoorde zijn landgenoten aan zijn bemiddelingspo gingen te steunen. ,.Dit is de laatste kans om tot een fundamentele oplos sing te komen", zo zei hij. Terwijl Aramboeroe sprak bezetten veiligheids troepen belangrijke strategische punten gewapend met mitrailleurs, laag boven! de straten waar O.A.S.-commando's vanl de daken op Franse gendarmes hadden geschoten. De vliegtuigen openden even-, wel niet onmiddellijk het vuur. Pantserwagens en halftracks begonnen I met mitrailleurs van het zuiden uit in de straten te schieten. Soms reden ze een straat een emdweegs binnen met ratelende mitrailleurs, om zich dan weer terug te trekken. Leden van het geheime leger beantwoordden het vuur van de daken en balkons met gewone pistolen en ma chinepistolen. In enkele nauwe straten rukten gendarmes te voet van portiek tot portiek verder op, telkens vurend in de richting van gesloten luiken en dak randen. Toen de middag ten einde liep schenen de O A.S.-commando's tot een andere tak- over te gaan, die van kleine verras singsaanvallen op de Franse gendarmes en militairen. De Franse troepen schenen met minder elan op te dringen dan kort tevoren. Een lichte tank, die op de boulevard Clemenceau op dc terugtocht was. werd door een „Molotof-cocktail" getroffen en vloog in brand. De bemanning wist tjj- dig uit het voertuig te klimmen en leden van de O.A.S. assisteerden bfj het blus- singswerk. Omstanders onthaalden de be- De bloedige straatgevechten in Bab el Oued hebben zware politieke en psycho logische tegenslagen voor de rechtse j ondergrondse ten gevolge gehad. Met één slag is een einde gekomen aan het sprookje, dat Franse soldaten niet schie ten op Europeanen, die „Algerije is) Frans" roepen. Ulbricht doet Westen voorstel: (Van onze correspondent in Bonn) De jon,, dienstplichtigen uit Frankrijk I Als „volkomen onaanvaardbaar" die bü de revechten 15 kameraden zagen is in politieke kringen in de West- sneuvelen en die 91 gewonden telden z(jn diep geschokt. Door de strüd om Bab ei Oued en de gevolgen daarvan zien som mige kolonisten geen heil meer in verder verzet. Toch ljjkt de meerderheid zich nog hardnekkig vast te klemmen aan het Idee van een strijd tot het bittere einde onder leiding van dc O.A.S. De kolonistten willen niets weten van de beloften, die hun rechten in een onaf hankelijk Algerije moeten waarborgen, Niemand schenkt aandacht aan de rede- duitse hoofdstad het jongste voor stel van de Oostduitse partijleider Walter Ulbricht van de hand ge wezen. In een rede voor het cen trale comité der S.E.D. in Oost- Berlijn had Ulbricht een „voorstel" gedaan tot oplossing van het 'j vraagstuk Berlijn. 859) We zouden ons beat kunnen Hcht volkomen ordelijk op, n.l. daar voorstellen dat een groep, keurig waar dwars door de hele bundel el- in het gelid marcherende soldaten |<e straal dezelfde fase heeft. Alle plotseling naar rechts moet ombui- bundels van het licht zijn dus te- lljk geval de manschappen van een kleinere golflengte maakt rechts de pas een beetje moeten kleinere hoek. Aldus ontstaat inhouden om de kameraden van spectrum, waarvan de kleuren des link» gelegenheid te geve verder uiteen komen te Ilggèn op één lijn te komen. Zouden zc naarmate de afstand tussen de lij- dat niet doen en zouden alle schappen met precies dezelfde snel- komt held doormarche- de TOCH IS HET ZO groep met een punt (gevormd door de de rechtervleugel) in de nieuwe mars- richting lopen. In het algemeen zal van enige orde in de troep dan weinig meer tc merken zijn. geen enkele rij vertoont mee rfLaten°we onze fantasie nog verder Een dergelijk bulgingsrooster is een uitputten. Het zou n.l. kunnen voor- kostbaar bezit en een wetenschappe- komen dat de nieuwe marsrichting ljjke zeldzaamheid, dat vertroeteld een zodanige hoek met de oorspron- wordt en in diepe, speciale kelders kelijke marsrichting maakt, dat op blokken beton wordt geplaatst iedere man komt tc lopen naast zijn het llnkerbuurr het rooster kleiner is. Het daarom op aan een glas plaat te vervaar- dicht opeenliggcnde krassen. De mooiste bui gingstralies zjjn vervaardigd door Rowland, die met een speciale ver- deelmachine 1700 strepen per mm wist te trekken over een lengte van 10 of meer cm, zodat het gehele roos ter uit 100.000 a 200.000 lijnen bestond. behoeden voor elke schok, el- in de achter hem lo- ke temperatuursverandering, of wij- pende rij. Hoewel dc volgorde van ziging van luchtdruk. Ma: de rijen door elkaar Is geraakt, ge vlinders heerst er dan toch weer een zekere u'" et uitzondering van de spits roep. Maar dat kan ons wei nig schelen. Wanneer nu een homogeen licht valt op een glasplaat, waarop een groot aantal fijne strepen vogels, die op hun leugels kleine, regelmatig geplaat ste ribben hebben die als een na tuurlijk roosterwerk fungeren, doen niet zo omzichtig en kinderachtig als wij. Bij opvallend licht vertonen zij ons het wisselende kleurenspel der lnterferentiekleuren en zij trekken wijdlg aan elkaar i» aangebracht. *«ch niets aan van de metingen die kunnen we iets dergelijks waarne- de mens met zijn kunstmatig roos- men als bij de marcherende groep. ter verrichten. Tengevolge van de buiging der Over metingen gesproken, we moe lichtstralen. breidt het licht zich ten ook nog vertellen hoe men eeu- naar alle richtingen uit en maakt wen geleden de lichtsnelheid reeds een wanordelijke indruk. Maar in wilde meten, een bepaalde richting treedt het Daarover een volgende keer. Het behelst het volgende: De vier overwinnaars van de tweede wereld oorlog zouden moeten optreden als een soort „scheidsgerecht" over het .vredelievende verkeer" van en naar Berlijn. (Overigens: arbitrage over dit verkeer is tot dusverre door de communistische machthebbers in Oost Berlijn nog altijd geweigerd). V oorwaarden Ulbricht verbond daaraan echter de volgende voorwaarden: Erkenning van de zonegrens als staatsgrens, er-1 kenning van zijn regiem, afsluiten van een vredesverdrag ook met de oostzone, normalisering van den „on houdbare toestand" in West Berlijn o.a. door aftocht van dc geallieerde troepen en losmaking van West Ber lijn van de rest der Bondsrepubliek. Dergelijke voorstellen zijn op de in het slop geraakte ontwapeningsconfe- entie in Genève ook reeds door de, Sowjetunie gedaan en door de Ameri-i kanen en Engelsen afgewezen, aange zien zij West Berlijn voor vogelvrij zouden verklaren. Belangrijker nog in Ulbrichts rede voor het centrale comité waren zijn bekentenissen over de wantoestanden in de economie van zijn land. ..Wij hebben grote economische verliezen geleden", erkende Ulbricht. die de schuld daarvoor echter de bevolking der zone in de schoenen schoof. „De lepels in de pot zijn te groot", zeide Ulbricht. „en de pot vult zich te lang zaam. Wij hebben teveel geconsu meerd." Ulbrichts raad aan de 17 miljoen mensen in zijn concentratie kamp: Nog harder werken en nog minder eten. Jacqueline Kennedy heeft op een vierdaags bezoek dat zij op het ogenblik aan Pakistan brengt van de Pakistaanse president Mohammed Ayub Khan een ren paard gekregen. Hier maakt zij haar eerste rit op de 10-jarige Sardar. manning op bier en zongen, na de tank met de Franse vlag getooid te hebben, het volkslied. Toen echter een andere tank het vuur op de groep opende moest een ieder voor zUn leven rennen. Prins Philip met ei bekogeld Dc wagen van prins Philip, de echtgenoot van koningin Elizabeth van Engeland, is zaterdag bevuild door twee mannen uit de menigte die twee eieren en een tomaat naar prins Philip gooiden, toen deze door Buenos Aires reed op weg naar het Engelse instituut. De daders werden gegrepen. Prins Philip zelf werd niet getroffen, maar iemand naast zijn wagen kreeg een ei midden in zijn gezicht. Volgens de. politie zijn de gearresteerden lid van een extreem nationalistische jeugd beweging, die bezwaar maakt tegen de Britse bezetting" van de Falkland- eilanden. De hertog van Edinburgh verzocht naderhand de twee jongens van zestien jaar die de werpers van de eieren en de tomaat bleken te zijn vrij te laten. Via de politie vroeg hij hen: „Gooi nu 'niet nog meer eieren, want ik heb maar weinig costuums bij me". De knapen zouden aan de politie gezegd hebben tot hun daad te zijn gekomen omdat prins Philip niet rooms-katho- liek is. In het Noordlimburgse plaatsje Meerlo is de 50-jarige landbouwer P. Arts uit die plaats verongelukt, nadat hij dinsdag tegen het middaguur met zijn tractor in een ongeveer anderhalve meter diepe sloot terecht was geko- Dringend beroep op Duitsland Dr. Nahum Goldmann. voor zitter van de conferentie van Joodse schadevergoedingseisen op Duitsland, heeft in Kopenha gen in zijn openingsrede van de jaarvergadering van het bestuur van de Westduitse regering ge- eist, dat zij zo spoedig mogelijk een prompte behandeling verze kert van de nog hangende eisen voor individuele restituties aan ongeveer 900.000 joden. Goldmann wees op de noodzaak van onmiddellijke behandeling. Hij wees erop dat de Westduitse schadelooestel- lingswet aan het eind van dit jaar komt te vervallen. De besprekingen over de inwerking treding van de „Schluss Gesetz" z(jn onderbroken door de Duitse verkiezin gen en pas zeer onlangs met de nieuwe regering van Bonn hervat. Deze wet staat geheel los van de be dragen die de herstelconferentie ontvan gen heeft voor verdeling onder de be hoeftige Joden in de geheie wereld. Tot nu toe zijn meer dan 80 miljoen dollar verdeeld onder 200.000 Joden in 30 Tijdens de conferentie van Kopenha gen zullen opnieuw 10 mijoen dollar worden verdeeld. Het totale bedrag dat krachtens de herstelovereenkomst van 1952 van West-Duitsland te ontvangen is, bedraagt 107 miljoen. Verder is tot nu toe ongeveer 2.700.000.000 dollar (2,7 miljard) door de bondsregering en door de regeringen van de Duitse staten aan individuele Joden uitgekeerd. Dit is slechts 60 procent de totale te betalen som en 900.000 eisen zijn nog hangende. Dr. Goldmann zei, dat het bestuur de conferentie er bij de Westduitse re gering op aandringt een wet in werking te doen treden welke niet alleen de hangende eisen betreft, maar ook nazi slachtoffers die thans uitgesloten zijn. Hij doelde op duizenden nazi-slacht offers die er niet in geslaagd waren om uit de landen achter het ijzeren gordijn te vertrekken na 1 oktober 1953 toen de Duitse wet van kracht werd. Hiertoe behoren vluehtelingen tijdens de Hon gaarse opstand en zijn nasleep. Herhaaldelijk, aldus Goldmann. hebben wü de Duitse autoriteiten verzocht deze vluchtelingen op dezelfde wijze te be handelen als de eisers van voor 1953 er hen schadeloos te stellen voor wat zu geleden hebben in de concentratiekampen. Ook drong hij aan op aanvullende steun aan ongeveer 166.000 Joden achttien procent van het totale aantal nog han gende gevallen die in slechte gezond heid verkeren. Gesprek met Tsjombe werd opgeschort Te Leopoldstad is van betrouwbare zij de vernomen dat de Kongolese premier Adoela zijn besprekingen met de Katan- gaanse president Tsjombe heeft opge schort. tot dat deze heeft verklaard ten volle gerechtigd te zijn te onderhandelen over net weer invoegen van Katanga binnen de oorspronkelijke Kongolese grenzen. Adoela heeft zelf echter tegenover westerse diplomaten verklaard dat de besprekingen niet zijn afgebroken en dat hij hoopt zijn overleg met Tsjombe deze week voort te zetten. Adoela wil dan tot behandeling komen van de concrete vraagstukken, die nog tussen de Kongo lese regering en de Katangaanse auto riteiten staan. „Piraten" kruisen op de Kaspische Zee Het Russische blad „Het Plattelands leven" heeft geschreven dat 's nachts sewapende vissers uit Azerbeidsjan de Kaspische Zee beheersen, i Indien controlerende ambtenaren deze .piraten" die allerle. wetten schenden, willen naderen, worden zij beschoten. Een van de vissers schoot een inspecteur neer die hem op heterdaad had betrapt. Volgens „Het Plattelandsleven" zal het echter niet gemakkelijk vallen een c.nde aan deze praktijken te maken daar de plaatselijke autoriteiten een oogje I dicht schijnen te doen. Bovendien schijnt de Argentijnse hoofdstad Buenos Aires. Van ongeregeldheden is tot van morgen geen melding gemaakt. Zoals bekend heeft Aramboeroe in 1955 een belangrijk aandeel gehad ln de omverwerping van het regime van Juan Peron. Hij is daarna drie jaar president geweest totdat Frondizi in 1958 als zodanig werd herkozen. Aram ie heeft medegedeeld zijn bemid delingspogingen voort te zetten. Van- -ond zou hij voor de radio opnieuw in zijn bevindingen verslag uitbrengen De minister voor het leger, generaal Rosenda Fraga. heeft alle commandan ten van de landstrijdkrachten ln Ar gentinië getelegrafeerd dat Aramboeroe in de gelegenheid moet worden gesteld zijn bemiddelende rol zo goed mogelijk tc vervullen. „Wanneer Aramboeroe ver slag van zijn verrichtingen heeft uitge- i luchtmacht coördineren." GENEGEERD Volgens vanmorgen ontvangen generaal Poggi. evenals generaal Raw- son het bevel van minister Fraga rustig te blijven, genegeerd. De voor de re geringsgebouwen op wacht staande mi- Jtairen waren vanmorgen in gevechts tenue gestoken. De veiligheidsmaatre gelen in de omgeving werden opnieuw uitgebreid Intussen heeft ook de radicale volks partij, dc belangrijkste oppositlepartü in Argentinië, een beroep op Frondizi gedaan om heen tc gaan. Het hoofd van de coördinerende raad van de Argen tijnse peronistische vakbeweging, Al berto Iturbe, is gisteren in Madrid aan gekomen om de Argentijnse crisis te bespreken met de verbannen ex-presi dent Juan Peron. Hij werd vergexeld door de peronistische vakverbondslelder Tedesco. Vandaag zouden *y een ont moeting hebben met Peron. Atoomvloot van V.S. niet uitgebreid De Amerikaanse marine heeft geen plannen haar door atoomkracht aange dreven boven water varende vloot uit te breiden boven het aantal van vijf reeds in de vaart zijnde of nog te bou wen schepen. Aldus een verklaring van de Amerikaanse minister van defensie. Mcnamara. De reeds in de vaart zijnde schepen zijn het vliegdekschip Enter prise en de kruiser Long Beach. Twee fregatten zijn in aanbouw en in de bouw van een derde fregat is voorzien in de begroting voor 1963. Functionarissen van het ministerie van defensie deelden mede. dat men van plan is de met polarlsraketten uit geruste en door atoomkracht aangedre ven onderzeevloot uit te breiden tot 41 schepen. Een modern mens leest graag advertenties. Want het is de moderne manier van voordelig inkopen. Inkopen met veel meer voordeel dan de krant u kost Schrijft u iemand op deze bon? U verdient dan zo maar „Dat zit zo". in envelop (of op kaart geplakt) verzenden aan Russen verjoegen herenjagers U kunt noteren net berenja- Datum van ingang verkennings- vlucht boven het pakijs in de Bering- BETALIIMG PLR straat te dicht bij Russ.sch grondgebied i WEEK/MAAND/KWARTAAL/GIRO gekomen en door Russische .^„««tujgen Doorhalen wat niet van toepassing ia. Vrijdag is in de Sowjet unie gele neerslag geval len. Terwijl de regen viel in de noordelijke Kauka- sus. kreeg Midden-Rus land een oranjeachtige sneeuwbui te verwerken. Volgens Tass bleef er na de regenbui fijn geel zand achter. Een weer kundige gaf als verkla ring, dat zowel regen als sneeuw gekleurd waren door stof uit de Afrikaan se woestijn, waar drie dagen tevoren kraehtige stormen hadden gewoed. Dc adelaar, die een kwart eeuw zijn vleugels heeft uitgespreid over het Berlijnse vliegveld Tem pelhof. is tot ondergang gedoemd. Het stalen ge vaarte, dat bijna tien ton weegt, dateert uit de Hitlerperiode en heeft de verwoestingen van de l oorlog overleefd. Toen de Amerikanen hun intrek namen in het hoofdge bouw van Tempelhof werd het beest, ondanks enkele protesten, onge moeid gelaten, omdat men tegen het karwei op zag. Nu pas zijn er arbei ders op het vliegveld ver schenen om deze Duitse roofvogel te verwijderen. I De arbeiders van een Londense sigarettenfa- briek hebben aanzegging gekregen, dat zij dc eerstvolgende twee we ken wachtgeld zullen ontvangen, omdat de fa briek gedurende die tijd haar poorten zal sluiten. De sluiting zou een ge volg zijn van het onlangs gepubliceerde rook-rap- port van de Britse artsen. Men schat de verminde ring van de dagelijkse sigarettcnverkoop in En geland op 20 miljoen I De kappers in de Japan se 6tad Foekoei zijn ge zwicht voor de dames en hebben hun tarieven ver laagd. Toen de prijs voor knippen in december met 30 procent werd ver hoogd, kwamen de vrou wen in actie. Vele huis vrouwen gingen zelf voor kapper spelen en reken den slechts iets meer dan de helft voor scheren en knippen. Daarmee was de campagne begonnen om de kappers te boycotten. Een Japanse fabrikant van muziekinstrumenten beeft een verliefdheids premie ingesteld om zijn vijftig ongehuwde werk nemers. het pad naar een harmonisch huwelijks leven wat gemakkelijker te maken. Het enige wat twee employees, die met elkaar willen trouwen, i teruggejaagd, zo is in Washington door een woordvoerder van het Amerikaanse federale luchtvaartbureau meegedeeld. Er steeg een Amerikaans militair vliegtuig op om de Russen het hoofd te I bieden. Maar het was niet meer nodig. Dc Russen waren naar hun basis terug gekeerd. Men is van mening dat de bestuurder# de vliegtuigen met berenjagers in Zelf wa» ik al abonnee. Voor het aan brengen van bovenstaande nieuwe abon nee heb ik du» recht op DAT ZIT ZO Explosie op Cyprus trof 2 moskeeën „Dat zit zo" hoek moeten doen, is dit be kend maken aan de di rectie. Deze maakt het vervolgens officieel be- derdaad té'"dicht"bij Russisch gebied zijn kend, en geeft de trouw- gekomen lustigen een premie van 500 yen (ongeveer vijf gulden) per maand tot ze ln bet huwelijk treden. I Zaterdagavond is op ge heimzinnige wijze een marmeren kruis geplaatst Turks-Cyprische leiders hebben gister- op de plek waar Italiaan- avond bij dc president van Cyprus se partisanen in 1945 aartsbisschop Makarios. geprotesteerd Mussolini terecht gesteld tegen een bomontploffing, waarbij gis- hnnwlpvol iitoi onoelonfl i iL hebben. De naam Benito terochtend twee Turks-Cyprische mos- "OOrdeVOl Iliet OllgelOOl 11 |k Mussolini was in hot k««n ,n het Griekss «cieclte v.n Nlco-| EiJ" 'W PlffaKtSfïS ?;:|lu»'|.«e - is "'el krols gebeiteld. prus. zond Makarios een telegram waar- I De afgezette Tsjechische m hij hem verzocht de aanslag te ver- m de WHlkel te koOD. vice-premier, Barak, heeft oordelen en een onpartijdige commiszie I r bekend zich schuldig te van onderzoek te benoemen, hebben gemaakt aan ve •- President Makarios gaf een verklaring duisteiinp van ov.rh.ids-1 w"arin hij h.t mcid.nt non ..fodde- relden waarvoor hii ten 'ote en barbaarse d8ad noemde. Hij eiren 'hal.. ir..n<rfn>!.rird>n '-'oegdc hieraan toe. dat de daders klaar- i, eigen bat© kunstwerken blijkelilk het vreedzame naast elkander en andere goederen zou |)cven van de twee gemeenschappen op hebben gekocht. I Cyprus willen verstoren.

Nieuwe Leidsche Courant | 1962 | | pagina 5