Intrede ds. W. Verwey te Alphen aan den Rijn IJmuiden krijgt vierde diepvries - inricht ing Dr. K. Dronkert vierde jubileum in Woubrugge Alphia-Woubrugge2-1 MEUWE LEIDSCHE COURANT MAANDAG 26 MAART 1962 Agenda voor Leiden en Den Haag Maandag: Prediker, 3 uur C. Lagendijk voor SGP over „Kies-keurig". De Doelen, 8 uur: Leidse Amateur- fotografenvereniging, vierde ronde kleu rendia's Glas. Turk, 8 uur: jaarvergadering afd. Lei den Ned. Reis-Vcreniging, huldiging van de heren L. A. Mennes en M. Blitz t.g.v. hun zilveren jubileum als bestuurslid. De Lakenhal, 8 uur: Oud-Leiden, dr. W. C. Braat over „Het dagelijkse leven in de ijstijd", lezing met lichtbeelden. Zomerzorg, 8 uur: afd. Leiden Kon. Ned. Voetbalbond, uitreiking diploma's spelregels, pedagogiek, sporthygiëne en verbandleer. liderdorp, gemeentehuis, 7.45 u: gemeenteraadsvergadering. n Haag, Kon. Schouwburg, 8.15 u: Rotterdams Toneel met „Cyrano de Ber- 2 Diligentia, 8 uur: Paul Wolfe, klave- Kurhaus Paviljoen, 8 uur: Toneelgroep oud-studenten met „op het Ladykantje af' Dinsdag Zuiderkerk, 8 uur: K. en O., strijkor kest Benedetto Marcello. Manschappenkantine Doelenkazerne, 8 uur: cabaretavond dienst Welzijnszorg Café Aniba, 8 uur: Ledenvergadering „Door eendracht Verbonden". Geref. jeugdhuis, 7.30 uur: afd. Leiden e.o. Ned. R.K.-Kapperspatroonsbond, per dia door het Midden-Oosten. en Ha a g, Kon. Schouwburg, 8.15 u: Nationaal Ballet o.l.v. Sonia Gaskell. Diligentia, 8.15 uur: Museum Kamer Orkest o.l.v. D. J. Balfoort; Joachim Röntgen, viool en Jaap Stotijn Kurhaus Paviljoen, 8 uur: Toneelgroep oud-studenten met „Op het Ladykantji af". Woensdag LFC-terrein, 8 uur: voetbalwedstrijd Lugdunum-Rijnsb. Boys in zilveren-n lentoernooi. Kerkzaal acad. ziekenhuis, 1.05-1.25 middagpauzebij eenkomst Rapenburg 47, 3 en 8 uur: Boutique „Jean Pierre" presenteert „Nouvelle col lection". Het Gulden Vlies, 8 uur: Vereniging tot bevordering van de Welsprekend heid. Jacobazaal Den Burcht. 2 i Leiden Alg. Bejaarden bond, jaarvergade- Prediker. 8 uur: afd. Leiden C.H.U., bijeenkomst t.g.v. de verkiezingen. Restaurant Van der Heijden, 8 Leidse Assurantieclub, H. P. J. Lemkes, dir. Centraal bureau psychologische en commerciële adviezen, over: „Psycholo gie van de verkoop". Geref. jeugdhuis, 8 uur: Leidse ver. van Postzegelverzamelaars, ledenverga dering. Den Haag, Kon. Schouwburg, 8.15 u: Ned. Comedie met „Zoete vogel van de jeugd". Gebouw K. en W., 8.15 uur: Residen tie-Orkest o.l.v. Eduard Flipse: solisten: Rosemarie Stucki en Franz Josef Hirt Donderdag Prytaneumzolder, 12.15 uur: LAK, re prise van „Onbevoegd", door Shaw, TVSL. Koor Pieterskerk, 7.15 uur: avongebed. Remonstrantse kerk, 8 uur: Leids Aca demisch Kunstcentrum, uitvoering Leids studenten-zangkoor en -orkest „Colle gium Musicum". Boshuis (achter Hoflaan 76). 8 uur: afd. Leiden Ned. Christen-vrouwenbond, jaarvergadering, voordrachten door mevr. J. Wesselink-Lengkeek te Den Haag, zang van het koor, korte jaarverslagen. Rapenburg 47, 3 en 8 uur: Boutique ..Jean Pierre" presenteert „Nouvelle col- Rapenburg 6, 8 uur: afd. Leiden-Oegst- geest, prof. dr. F. Vos over ..Recente poli tieke ontwikkelingen in Zuid-Korea". Gymnastiekzaal school Pasteurstraat 730 uur: Afscheid hoofd H. Stolk en i stallatie nieuw hoofd M. den Hertog. Academie. 11.15 uur: Prof. dr. E. Bloch over „Vervreemding". Den Haag. Gebouw K. en W.. 8 Ned. Opera o.l.v. Franz Bauer-Theussl met „Die Zauberflöte" van Mozart Diligentia. 8 uur: West Deutsch Mo zart Orchester o.l.v. dr. Walter Schui ten; soliste: Luise Cortry, sopraan. Vrijdag Filmzaal academie, 12.20 uur: LAK- pauzefilms. Het Gulden Vlies. 8 uur: Leidsche Bond van huis- en grondeigenaren. Ambachtsschool, 8 uur: diploma-uitrei king vakavondschool. R.K. technische school ..Don Bosco". Boerhaavelaan 44, 8 uur: diploma-uitrei king avondschool. Academiegebouw. 4.15 uur: inaugu ratie prof. dr. I. Schöffer. Prytaneum, 8 uur: Salon Indien, dies viering. Doelenkazerne, leszaal 10. 8 uur: afd Leiden Ned. Ver. van ex-politieke ge vangenen uit de Bezettingstijd, films over postkoetsrit Istanbul-Rotterdam en ovei Schouwburg. 8 uur: Ned. Comedie met: „Mijnheer gaat op jacht", van Georges Feydeau, voor K. en O. Visserijgolf jes TTOEWEL het steeds kleiner worden van de IJmuider trawlervloot zoo doen vermoeden, dat er in Neerlands grootste vissershaven geen ini tiatieven meer worden ontplooid, is dat toch een misrekening. Een voor beeld van de ondernemingslust die nog altijd aanwezig is, wordt gevormd door het nieuwe diepvrieshuis van de firma J, N. Osendarp. Aan dit fraaie pand, dat ongeveer een half miljoen gulden kost, wordt thans de laatste hand gelegd. Het bouwwerk is het vierde diepvrieskoelhuis, dat IJmuiden rijk wordt. Al eerder werden IJsvries, Goudvries en Frigo in gebruik ge nomen. De inrichting van de heer Osendarp zal zich als de N.V. „Jeno- vries" voornamelijk bezighouden met de opslag van tong. Deze platvis wordt in steeds grotere hoeveelheden aangevoerd. Maar personeelsgebrek en een gebrekkige outillage verhinderen de heer Osendarp vaak van deze grote aanvoeren te profiteren. In de bestaande koelhuizen was dikwijls geen plaats voor zijn produkten, zodat hij het koene besluit nam een eigen diepvriesinrichting te laten bouwen. Het pand staat vlak bij het visserij - laboratorium op een zeer gunstig punt Voor de afvoer kunnen de spoorwagons tot vlak voor de deur rijden. Zij kun- gebruik maken van de nieuwe spoor weg die is aangelegd ten behoeve van de uitbreidingswerkzaamheden aan de ha venmond. De vissershaven ligt nauwe lijks 50 meter verder. Als straks de werkhaven van rijkswaterstaat bij het territorium van het Staatsvissershaven- bedrijf wordt gevoegd, kan de afvoer ook gemakkelijk via deze waterweg plaatsvinden. De heer Osendarp denkt nu al aan uitbreidingen. Op het terrein dat hij van het Staatsvissershavenbedrijf voor 99 jaar in gebruik heeft wordt slechts de helft door het koelhuis ingenomen, zo- :r indien dat nodig mocht blijken fiks kan worden uitgebreid De krappe arbeidsmarkt heeft geleid it een ver doorgevoerde mechanise ring en automatisering. In één keer kun- n twee cellen 3600 kilo tong worden ingevroren. De diepvriesopslagplaatsen hebben een capaciteit van 100 ton. Aan de verpakking wordt grote zorg besteed. Vooral de Amerikaanse afnemers zijn :er gevoelig voor een attractief kleurtje. De vriestrawler Egmont IJM 99 is zon dagmorgen na de tweede IJslandse reis IJmuiden teruggekeerd. De beman ning stond glunderend op het voordek. Daar was wel reden toe, want na een kleine drie weken van huis te zijn ge weest, had men 2000 kisten vis buitge maakt, waarvan 630 schelvis. 425 kabel jauw. 2500 kilo heilbot, 80 leng, 520 rood- baars, 20 diversen, 60 wij tin)» en 150 koolvis. Voorspellingen over de besom ming zijn natuurlijk niet te doen, maar algemeen wordt aangenomen, dat die rond de f 60.000 zal schommelen. Dit is de eerste keer sinds enkele Ne derlandse trawlers hun geluk in i contreien zijn gaan beproeven, dat ;n goed resultaat is behaald. Er i: daar dus toch wel een boterham te ver dienen, maar daarvoor zal men enig ge duld moeten opbrengen. De visserij ver eist daar een techniek die men niet een. twee, drie onder de knie heeft. De be- nning van de Egmont heeft verledeD jaar al kennis kunnen maken met het werk in het barre Noorden en kwam nu dus beter beslagen ten ijs. Het resultaat had nog beter kunnen rijn, maar er gingen enkele visdagen verloren om naar de IJslandse hoofd stad Reykjavik te stomen waar de twee- in Haag, Kon. Schouwburg, 8.15 u: Haagsche Comedie met „De kersentuin". Diligentia, 8 uur: Lois Marshall, so praan en George van Renesse, piano. Den Burcht, 8 uur: contactcommissie korps reserve-gemeentepolitie Leiden, propaganda-contactavond. uitreiking vrij- willigersmedaille en cabaretrevue van „De witte Raaf" Drukkerij v.h Batteljee en Terpstra. Oude Rijn 39, 4 uur Receptie t.g.v 50- jarig bestaan gezelschap Virtus Con cordia Fides. Den Haag, Kon. Schouwburg, 3 uur: Werkgroep Haagsche Comedie met „Ca baret De Wissewas", 8.15 uur: Haagsche Comedie met „Lieve Leugenaar". Gebouw K. en W., 8.15 uur: Concert gebouworkest o.l.v. Eugen Jochum; so list: Zino Francescatti, viool. Diligentia, 8 uur Salzburger Marionet ten Theater, o.a. met „Die Zauberflöte". Films Casino (2.30, 7 en 9.15 uur): De liefde in hat bloed (18 jaar); donderdag: The misfits (18 jaar). Lido (230. 7 en 9.15 uur): Kermis de regen (14 jaar). Luxor (2.30, 7 en 9.15 uur): Via Mala (18 jaar). Rex (230, 7.15 en 9.15 uur): vrijdag tot maandag: Pantsercommando's (14 jaar) maandag tot en met donderdag: Charlies Tante (18 jaar). Studio (230, 7 en 9.15 uur): Lola (18 jaar). Trianon (2 en 7.30 uur): Exodus (14 j). Apotheken Geopend voor spoedeisende gevallen apotheek Reijst, Steenstraat 35, tel. 20136. Apotheek R. van Breest Smallenburg te Leiderdorp is geopend. Tentoonstellingen Lakenhal, .Samen op de kiek", ver zameling Prentenkabinet Leidse ui siteit (tot 9 april). Prytaneum. schilderijen en gouaches van AndTé van Helden (tot 15 april). jeuguuioliothecK leeszalen en oiOlio- heek Reuvens. Plantage 6: maandag dinsdag van 4 tot 530 uur. woens dag en zaterdag van 12 tot 430 uur in vrijdag speciaal voor de grotere eugd) van 6.30 tot 8.30 uur '8 avonds Leeszaal en bibliotheek Reuvens, «ree straat 27. maandag en woensdag van 1 cot 5.30 en van 7 tot 9 uur; dinsdag van tot 530 uur; vrUdag van 10 tot 5.30 er van 7 tot 9 uur; zaterdag van 10—5.30 u Bijkantoor chr school Obrechtstraat volw dinsdag en donderdag van 6309 uur nm., zaterdag 2—3 uur; jeugd: elke woensdag 25 uur de machinist Gijs Hoek aan wal werd gebracht om een verzwering aan een hand te laten behandelen. Uiteenlopend Bij de P-boeien werden zeer uiteen lopende vangsten geboekt. De Jan Se- deed vier trekken voor 300 kilo tong en 10 manden andere vis, maar de SCH 101 was de hele dag in actie ge weest voor een vangst van 100 kilo tong Op de kust was het zeer stil. De sche pen zijn of naar huis gestoomd of vier den de zondag op zee. Zeer stil In de IJmuider vishallen was het zeer stil. Er waren 12 vaartuigen die voor aanvoer van 360 kisten zorgden Gespecificeerd bedroeg de aanvoer 8400 kilo tong, tarbot en griet, 7 kisten schar. kisten bot, 34 kisten wijting en 17 kisten diversen. De vraag was zeer ge- De kleine tongsoorten brachten het niet verder dan tot f 2,50 per kilo. Dit scheelde ongeveer een gulden met de prijs van vrijdag. De eigenaren hielden vis dan ook op en lieten de tong in :n pakhuis zetten om het vandaag eer te proberen Uit dit alles blijkt wel, dat het nog steeds niet goed zit met de vrije zater dag. Ook nu weer moesten de „klein tjes" het gelag betalen, want tot nu toe hebben de grote reders op zaterdag nog geen trawler voor de kant gelegd, wel wetend, dat er dan grote verliezen ge leden zouden worden. Maar elke zater- ■veer beweegt men hemel en aardp :en paar kotters en loggers aan de loswal te krijgen. Die zijn veelal eigen dom van schipper-eigenaren. die met hard werken en grote spaarzin een scheepje boven water hebben gevist. Die mensen worden min of meer ge prest hun schepen te laten lossen. Het verlies wordt weliswaar uit de gezamen lijke garantiepot betaald, maar in feite schiet niemand daar wat mee op. leder- betaalt daar aan mee, zodat men eigenlijk zijn eigen centjes terugkrijgt. Dit alles wil natuurlijk niet zeggen, dat wij een goed woord op kunnen bren- voor de visknechtenstaking die de oorzaak van alle narigheid is. De re ders in IJmuiden zullen echter een an dere tactiek moeten gaan volgen om de strijd in hun voordeel te beslissen. In Scheveningen In Scheveningen trekt men zich van de zaterdagse perikelen in IJmuiden weinig aan. De aanvoer bestond daar uit 250 kisten wijting, 100 kisten gul kabeljauw. 450 kisten spanharing, 350 kisten schol en 17.000 kilo tong. Een heel wat groter sortiment dus dan ii IJmuiden In Scheveningen is men nie rouwig om het conflict in IJmuiden. plukt er welgemoed de vruchten IJsIandvaarders Vijf oude Belgische IJsIandvaarders zullen in de loop van mei voor de ge westelijke zender Kortrljk iets vertel len van hun belevenissen in die verre wateren. Hét zijn Henri en Engel Ruystins, Louis Double Kokske Vanel- verdinghe en Isidoor Verleen. De oudste het vijftal Louis Double is 89 jaar. De Nederlandse reders die hun oog op deze visserij hebben laten vallen, zul len uit deze uitzending wellicht wat kunnen leren, want de oude Belgische vissers hebben jaren in deze contreien geopereerd. Aanrijding op zebra op de Herensingel Zondagmiddag tegen vijf uur werd de 55-jarige voetgangster J. Wientjes Amsterdam te Leiden aangereden op de zebra op de Herensingel (bij de Schij- versbrug) door een bromfietser, die waarschijnlijk te snel reed. De v: liep een hoofdwond en een gebroken sleutelben op. e Fa. De Bolster sloopt sociëteit Minerva Het slopen van de studentensociëteit Minerva is thans officieel opgedragen aan de firma H. de Bolster te Leiden Hoogstwaarschijnlijk zal met de drie maanden durende sloop in mei worden begonnen. Zoals bekend zullen le stu denten in augustus hun intrek nerrn Het gulden Vlies. De heer D. Streefkerk Oe heer D. Streefkerk, oud-hoofd de Geref. school aan de Stadhouderslaan en thans onderwijzer aan de christelijke u.l.o.-school te Voorburg, is na de split sing van deze u.l.o.school (door toene ming van het aantal leerlingen) benoemd tot hoofd van de nieuwe u.l.o.-school al- HAZERS WOU DE Chr. Plattelandsvrouwen werden Christenvrouwen De afdeling Hazerswoude van de Chr. Plattelandsvrouwenbond hield in het lokaal achter de Geref. kerk de jaarver gadering onder leiding van mevr. Sloot- egvan Geest. Op bescheiden wijze erd het tweede lustrum herdacht. De secretaresse, mevr. Van Hofvan Aalst, :en uitvoerig jaarverslag, waarin zij memoreerde, dat de afdeling tien jaar geleden met 26 leden werd opgericht; thans zijn er 73 leden. Mevrouw Van der Linde meldde als penningmeesteresse batig saldo en dit werd tijdens de vergadering nog aangevuld met ƒ52 de opbrengst van de traditionele „verkoop- tafel". De presidente werd herkozen en in de plaats van mevr. Jochem, die niet her kiesbaar was. werd mevr. Zaalde Blois gekozen. Ten slotte werd een belangrijk voor- el van het bestuur aangenomen. Er werd namelijk besloten, gezien de ver anderde structuur der vereniging, over te gaan naar de Ned. Christenvrouwen- Getuigsrhriften machinaal melken uitgereikt Vrijdag werd een getuigschrift uitge reikt aan 23 jonge boeren in de Rijn streek-, die met goed gevolg hadden deelgenomen aan de cursus machinaal melken, georganiseerd door de„Vereni- ging voor bedrijfsvoorlichting Rijn streek-West". De getuigschriften werden uitgereikt door de leider der cursus, de heer A. Wesselingh. Geslaagd zijn de heren J. v. d. Bosch, C. Droog, C. de Groot, P. v. Haastert, A. Schipper, J. v. Teylingen, W. v. Vel- sen. C. Voets, J. Wesselingh. J. v. d. Zaan «n E Zeewaart te Hazerswoude: J. Corts, P. Corts, W. v. Egmond, S. Pennings en A. de Regt te Koudekerk a. d. Rijn; A. de Jong en Nic. de Jong te Benthuizen: J. Kraan (Alphen a. d. Rijn): C. Kwa- kernaak (Leiderdorp): M. Sonneveld 'Zoetermeer): L. Verreck, Rijswijk en P. de Wit te Zoeterwoude. Bejaardensociëteit Donderdagmiddag om half drie komt de bejaardensociëteit bijeen in zaal Tim mermans. Er worden dia's van oud- Hazerswoude vertoond. ornr wf.tfpii\c Kandidatenlijst A.R. De A.R. kiesvereniging „Weteringbrug" hield in de kerkeraadskamer der Geref. kerk een vergadering in verband met de komende gemeenteraadsverkiezingen. In de vacature-C. Rietdijk werd de heer G. P. Vergunst tot bestuurslid gekozen Dr. M. Brouwer, wethouder der gemeente Haarlemmermeer, sprak over de woning bouw en over de voorgenomen stichting van een ziekenhuis in Hoofddorp. Spr. toonde verscheidene tekeningen, waar onder die van het bouwplan Wetering- De kandidatenlijst werd als volgt vast gesteld: 1. H. M C. Vissers: 2. C. van Stam; 3. A. J. Visser; 4. M. Vink; 5. M. Kamper; 6. l. G. Faas. TER AAR Opbrengst De door de leden der Gerei Vrouwen vereniging gevoerde actie voor het nieu we ziekenhuis der zending in Pakistan heeft f404.10 opgebracht Kandidatenlijst A.R. Onder leiding van voorzitter M. Heijns kwam de A.R. Kiesvereniging bijeen voor het opstellen van de kandidaten lijst voor de gemeenteraadsverkiezing. De voorzitter besprak eerst de plaat selijke politieke situatie; hoe de zetel verdeling na de raadsverkiezingen zal zijn, is nog niet bekend. Tot lijstaanvoerder voor de gemeente raadsverkiezingen werd gekozen de heei Jac van Harten, zittend raadslid. De heer l. Koning werd tot tweede kandidaat ?p- kozen Hij wenste deze plaats echter niet in te nemen De lijst bevat nu verder de volgende namen: 2. D. Kapteijn: 3. M. Heijns; 4. C Verduyn; 5. H Schouten jr.: 6. J. van Eyk Kr ZWAMMERnm Bromfietser verongelukt 10-jarige A. Honkoop, die gister- De middag omstreeks bromfiets bU de Dobbebrug de rijksweg overstak, werd gegrepen door een per- sonenau'o; hij was op slag dood. Zijn 10-jarig zoontje, dat achterop zat, werd aan het hoofd gewond cn liep een her senschudding op. Leidse (brom-) fietsendief aangehouden De politie heeft zondag een 27-jarige Leidse metaalarbeider aangehouden, die ervan wordt verdacht minstens drie fiet sen en een bromfiets te hebben gestolen. Aangifte van insluiping De bewoner van een perceel aan de Geregracht heeft aangifte gedaan insluiping. Zaterdagavond moet volgens de aangifte iemand door de niet afge sloten keukendeur het huis zijn binnen gegaan; er wordt een nikkelen polshor loge, een boekje met f 250 aa nvakan- tiezegels, f 11 contant geld een een elek trisch scheerapparaat vermist Jezus heeft het laatste woord Jezus Christus is overwinnaar! Hij wil vrede schenken aan een ieder, die om vergiffenis vraagt en zich aan Hem overgeeft. Dit is de kern van de preek, die ds. W. Verwey tijdens de intree-dienst van gistermiddag in de vrij goed bezette Hervormde kerk aan de Julianastraat heeft gehouden. Ds. Verwey, die 's morgens door de emeritus-predikant, ds. Jon. Stehouwer, met de profetische woorden: „Niet door kracht noch door geweld, maar door mijn Geest zal het geschieden", in zijn ambt was bevestigd, had als tekst voor de in tree-preek enige verzen uit Openbaring 6 gekozen. Het gevaar is groot, zei ds. Verwey, dat I in een dienst als deze de boodschapper I op de voorgrond treedt. Als uw nieuwe herder en leraar hoop Ik u echter de Boodschap te mogen brengen, ook nu. De Gemeente wijzende op het gelezen Bijbelgedeelte, vervolgde ds. Verwey met te zeggen, dat het de apostel Johannes werd vergund als door een open deur de hemel te kijken. Hij zag daar een boekrol, met zeven zegels verzegeld en engel, die uitriepwie is waardig, de boekrol te openen en haar zegels te verbreken Niemand echter was er, die dit verzoek kon voldoen: geen won der dus, dat Johannes weende. Doch het: „Zalig zij die wenen, want zij zullen ver troost worden", ging ook hier op. Want ziet, de leeuw uit de stam van Juda had overwonnen om de boekrol en haar 1 zegels te openen. Uit wat Jo hannes toen zag, bleek, dat deze leeuw lam was. Een nieuw gezang werd aangeheven, een lied ter ere van het Lam. Dit lied mag de Gemeente overnemen: Gij zijt waardig de boekrol te nemen en haar zegels te openen; want Gij zijt ge slacht en Gij hebt ons voor God gekocht et uw bloed. Toen viermaal het „Kom!" had geklon- on en de vier zegels waren verbroken, zag Johannes vier paarden en wij zien met hem een ruiterstoet die door de we reld stuift. Een wit paard gaat voorop. Gp het feit dat de ruiter op dat paard in tegenstelling met de overigen, een gouden kroon draagt zei ds. Verwey de nadruk te willen leggen. De ruiters, die volgen, hoeven ons niet te benauwen. Hij, Die de gouden kroon draagt is Jezus Christus. Die eenmaal de doornenkroon droegOok had Hij een boog met scher pe pijlen. Het is de bedoeling, aldus ds. Verwey, dat Christus met zijn pijlen het hart treft en behoudt. Zijn pijlen komen al: het kan een gesproken, gelezen of gezongen woord zijn, dat doordringt en inslaat in het diepst van uw wezen. Welk een machtige stille zegen zou het zijn als velen, hier (en elders) werden gewond en genezen, door de Ruiter op het witte paard. Ik mag u steeds weer wijzen op die eerste ruiter en ik bid. dat ik u bij Jezus Christus mag brengen. Als wij TyrOCHT de Leidse Gereformeerde predikant dr. K. Dronkert onlangs in eigen Gemeente het feit herdenken, dat hij 25 jaar lang predikant was, zondagmorgen ging hij voor in de Gemeente, waar hij op 14 maart 1937 door prof. Aalders als predikant werd bevestigd. Nadat hij een preek had gehouden naar aanleiding van Marcus 15 vers 21 over Simon van Cyrene, zonng de Gemeente hem de zegenbede uit psalm 134 toe. In de be nedenzaal maakten velen van de gelegenheid gebruik de jubilerende predi kant en zijn gezinsleden te feliciteren. Op de hem eigen ongedwongen wijze |3f de predikant zijn indrukken weer i de acht onvergetelijke jaren die hij Woubrugge heeft doorgebracht. „Men moest eerst aan elkaar wennen, doch ik heb deze plattelandsgemeente lief ge kregen. Van onze christelijke liefde uit heb ik zowel veel liefde als verdriet ondervonden". Spreker memoreerde zijn eerste hu welijksvoltrekking, begrafenis en doop. Het verheugde hem, dat hij vooral in de moeilijke oorlogsjaren zo veel liefde ïad mogen ondervinden, ook van bui- enkerkelijken. „Nooit deed ik een ver leeft beroep op u. Dat bleek wel bij de moeilijkheden rondom de afbraak van ie oude- en de bouw van de noodkerk en de hu1" aan oorlogsslachtoffers in de "ioni iter. Hier heb ik mogen on- ler waar liefde woont, gebiedt ie He.r Zijn zegen" Dankbaar Hierna memoreerde, namens de ge- neenteleden, mevrouw B. LosBuitelaar met dankbaarheid alles, wat de jubilaris voor zijn eerste Gemeente had gedaan an ook nog daarbuiten. Zij bood een enveloppe-met-lnhoud aan. om naar aigen goeddunken te benutten. Mevrouw Dijkstra schonk een groot jloemstuk In zijn dankwoord zei dr. Dron kert ondermeer, dat als hij nog eens een boek over zijn eerste Gemeente zou schrijven, dit tot titel zou krijgen: De onheilige heiligen- Nogmaals memoreerde hij zijn geschillen en hechte sa menwerking met kerkeraad, ge meenteleden en de overige inge zetenen van dit dorp, dat hem en zijn gezin zo dierbaar is ge worden. Samen met het geld, dat hem was ïangeboden door de kerk van Leiden, wenste hij ook het hem in Woubrugge geschonken bedrag te besteden voor het Er kwam opnieuw een flinke sing uit Alphen, want Alphia speelde kampioenskandidaat Woubrugge naar 'n nederlaag. Het was voor de gasten een zware tegenvaller daar de Woubrugse rechtsachter het winnende doelpunt voor de gastheren scoorde. In de eerste helft gaf Woubrugge mei de wind in de rug, de toon aan. En hoewel de Alphia-defensie, met stopper Boogaard zich krachtig weerde, ont stonden er toch verschillende doelrijpe kansen. Maar de Woubrugse voorhoede, die in de twaalf voorgaande wedstrijden tot een score van veertig kwam. maakte er deze middag niet veel van. De vleu- gls werden bovendien te veel vewaar- loosd, wat mede veroorzaakt werd door het teruggetrokken spel van de kant- halves. En voorts hield men het leer te lang bij zich, wat de stugge Alphia-ver- dediging best te pas kwam. Pas drie minuten voor de rust kwam Woubrugge door linksbuiten Van Ree- nen tot een zeer verdiende 01 voor sprong, die echter niet voldoende is ge- Ha de thee had Alphia ongetwijfeld het beste van het spel, hoewel men lang niet die kansen kreeg als Woubrugge voor de rust. Na enkele minuten wist rechtsbinnen Rosman gelijk te maken, maar Alphia heeft welgeteld daarna slechts één serieuze kans gehad, die de middenvoor in zijn ijver om hals bracht. Aan de andere zijde slaagde Woubrug ge er ook niet meer in de Alphia-doeh man Vrolijk ernstig te verontrusten. Men had zich reeds met een gelijk spel verzoend, toen acht minuten het einde rechtsachter v. d. Horst, die wat in het nauw zat, de bal van grote afstand op zijn doelman terugspeelde Deze stond ongeveer een meter voor de lijn. en de bal verdween over hem heen in het doel. Woubrugge voelde zich toen geslagen. Wel zagen we nog een goed schot van rechts dat via de vuisten van rolük legen de lat kwam en toen weggewerkt kon worden. De forse, maar sportieve strijd werd uitstekend geleid. aanbrengen van een drietal lichtende getuigenissen in Leiden, met als op schrift: „Christus uw redder Hierna bleef men geruime tijd nog gezellig bijeen. Toneelavond De Woubrugse toneelvereniging gee" t seizoen haar tweede voorstelling woensdag 28 maart. Opgevoerd het toneelstuk: „Gerda van de a hoeve". Aanvang 8 uur in Het oude Raedthuys Spreekbeurt S.G.P. Donderdagavond om half acht spreekt in de benedenzaal van de Gereformeerde kerk voor de S.G.P. ds. L. Vroeginde- wey, Hervormd predikant te Delft Actie 10 x 10 De werkzaamheden van de jeugdaetie 10 x 10 zijn nu afgesloten. Het plaatselijk comité kon in Woubrugge en Hoogmade in totaal een bedrag van 1584 gulden af dragen; een prachtig resultaat! Ka"ia-IT«zersw. B 2-2 Ondanks dat er voor bHite nToezcn weinig meer op het spel stond hebben Kagia en Hazerswotidse Boys elkaar op het terrein aan de Rijkswer 4 fe| Qm pnnten betwist. Beide nloe^n troffen tweemaal doel cn deelden der halve de punten. De felle wind. die in de lengterichting over het veld joeg. wakkerde de strijd lust aan en deed daarbij zo af en toe af breuk aan het spel. Dat kwam ook door dat de spelers verzuimden de bal langs de grond te spelen. Vooral aan Kagia- zijde beging men deze fout nogal eens Jammer, want de Kagers waren beslist iets beter dan hun tegenstanders. Reeds na vijf minuten nam Hazers- woudse Boys dankzij linksbinnen Jan van Gelder een voorsprong, die echter met lang stand hield. Kagia. dat zich dit seizoen toch wel mag verheugen over de goede vorm van midvoor „Toss" Mul ders, kwam via deze speler binnen enke le minuten alweer naast haar tegenstan der. Tien minuten voor rust nam de thuis club de leiding opnieuw via aanvals leider Mulders. Ook na rust hadden de Kagers het beste van het spel. doch tal van kansen werden op onnavolgbare wijze onbenut gelaten. Dat overkwam echter ook de ploeg uit Hazerswoude Linksbuiten G. van Gelder wist tien mi nuten voor het einde zijn ploeg alsnog aan de halve winst te helpen (2—2). Overigens moet opgemerkt worden, dat de gemoederen zo af en toe nogal eens verhit dreigden te worden en dat arbiter Van Eijk de touwtjes goed en strak in handen hield. Al moest hij daartoe zelfs eenmaal een vermanende vinger opste ken tegen een der Boys uit Hazerswoude daaraan vasthouden, durven wij verder De tweede ruiter rijdt op een rood paard. Rood is de kleur van de oorlog, van het bloed. Wij leven in een tijd van oorlogen en geruchten van oorlogen. Wat zouden wij die ruiter graag verbannen van de aarde. Alleen de Vredevorst is het privilege voorbehouden het leven te schenken. Dit berekent niet het afwezig zijn van oorlog, doch het gaat daarbij om de zuiverste verhouding tussen God Weinig huizen In dc ruiterstoet volgt als derde een ruiter op een zwart paard. Zwart is de kleur van honger, schaarste en nijpend gebrek. Deze derde ruiter heeft, in te genstelling met de twee eersten (die een boog en een zwaard hadden), geen wa pen. doch een weegschaal. Dit duidt op schaarste, hetgeen overigens ook duide lijk blijkt uit het vervolg van de tekst, waar een prijslijst wordt gegeven. De Bijbel is ons vaak ver voor. al wordt wel beweerd dat hij oud en duf is. Het zwarte paard gaat in het spoor van het rode; oorlogen en revoluties gaan vaak samen met honger en gebrek. De kleuren zwart en rood kunnen ons vaak benauwen, tet echter niet op de felle leu zen en de schrille kleuren, maar let oo Hem, Die de gouden kroon draagt. Hij Jezus Christus. HU gaat vooraan. Als laatste In de ruiterstoet draaft het vale paard; vaal is de lUkkleur. Wij willen de dood wegredeneren, wegdrin ken, wegdenken, wegdansen en wegko pen. en toch de dood komt Er zullen weinig huizen ziin. waar de ruiter op het vale paard niet reeds heeft stil ge- Heerlijk is het dat ik. aldus ds. Ver wey. niet de boodschapper van de dood maar van het leven mag zijn. Als je waarachtig gelooft ga je niet dood, want Jezus Christus heeft immers gezegd, dat wie in Hem gelooft niet zal sterven maar eeuwig leven hebben. Jezus heeft het laatste woord. wU wachten op de open baring van het Leven. Gaat deze ruiterstoet altijd maar door Neen. want in Openbaring 19:11 lezen we. dat Johannes in de geopende hemel alleen nog het witte paard ziet De Rui ter is dan gehuld in het kleed van de overwinning het Is in bloed geverfd. De drie andere ruiters zün dan voorgoed verdwenen. Ds. Verwey besloot zUn prediking met de uitroep: Welk een machtige optocht zal dat zijn, de Ruiter op het witte paard, gevolgd door de heerscharen die in de hemel zijn I Wie is die vorst zo groot in machit 't Is 't hoofd van 's hemels le germacht Hij. de Vorst der aard' is onze hulde waard. Toespraken Nadat de Gemeente twee verzen van gezang 11 had gezongen, sprak ds. Ver wey een persoonlijk woord. Hij richtte zich tot de burgemeester en de wethou ders Van den Berg. Dekker en Rogaar. Vervolgens sprak hij de afgevaardigden Slassis Leiden van de ring Alphen. de predikanten W. Wij ma (Ge- ref.) en S. Cohen (Bapt) en de eigen col lega's toe. Met betrekking tot zUn colle- ga s zei ds. Verwey. dat hU hoopt oo een de Ann, i ^oede «.«„„„kin,. ?tLl<nVin'lrn da1 de derde ooIWta (dl J. H. Bobers) niet aanwezig was. Nadat ds. Verwey ook nog eni«» hartelijke woorden had gesproken t^ kerkeraad kosters, onanisten, de dept- -tie van dé Gemeente Zevenhoven en de Alphense Gemeenteleden, riep ds Honnef de nieu- Wt,PTel"'T!'n.t bar,e,Ü* welkom toe. Nadat ds. Wijma had gesproken, voer de ds. Lefeber als laatste het woord. HU vroe.» ten slotte de Geënte de nieuwe herder en leraar met Psalm 121:4 toe te zingen. Personrelft&vond „Baronie" Het personeel v. n de Baronie heeft za terdag met de familieleden in de grote kantine van het bedrUf een Mjzonder ge slaagde feestavond gehad, waarbij de be kende vocahste Annie Palmen haar mede werking verleende. Vóór het piogramma begon heeft de neer J. Barends als voorzitter van de per ^'5Ver8nT' de Jeu<?dtafeltennis kampioenen J. en G. Versluijs cn Wlm Dirkzwager in verband met het door hen behaalde kampioenschap hartelijk gehuldigd en het trio het diploma van de vereniging aangeboden. Voorts mocht de neer Barends naast een groot aantal per soneelsleden ook directeur F. Jongen en °"htgenote begroeten In sneltreinvaart werd vervolgens door net ..Sneltreincabaret" uit Utrecht een «lot afwisselend pro^amma afgewerkt. Vooral het optreden van Annie Pal men was een groot su<-<*es. evenals dat van de eonW-encie- die pr>~btiee imita ties gaf van Dorus en mr. Doodle. Jaarvergadering A.R.C. In het clubhuis heeft de v.v. ARC haar vergciueraig gènouueu onuer leiding «an voorziuer u. van aer Neut. ue jaar verslagen werueu uoor seeicuiris Ver- ocuuur en peuiuujjmeesier j. van der Lin- aen uitgeoraent. Binnenkort kan het looste üa woiüeu ingescureven, de ver- -uiging besciuki mei 19 eiitaiien nog vteeus Over siecms twee terreinen, een .^-siand die iangzumernanu onuouuuaar •a gCvvomeu cn die een voui ui ui ende ue financieie tueatanu is gunstig, van jaar dat werd besloten mot trainer j. van jer Linden uil Uverveen nog een tweede avond al te spreken voor de training van .en stel geseiecieerae peters. De aiiredenae bestuursleden J. van jer Linden, Joh. Veilekoup en J. van -mijn werden nerkozen. De eliialcom- iiissie werd in de oude samenstelling ge handhaafd. INSCHRIJVING VAN NIEUWE LEERLTEN DATUM: D.V. vrijdag 30 maart, des avonds tussen 8 en 10 uur. PLAATS: Het schoolgebouw, Hooftstraat 242. SCHOLEN: Aangesloten bij het Christelijk Nationaal Schoolverband. Timothëusschool, Hooftstraat 242. hoofd A. dt 011; Timothëuskleuterschool. Hooftstraat 242, hoofd: Me- v Kleuterschool 's-Molenaarsweg 15. hoofd Mej. Baart. NLICHTINGEN: De hoofden van scholen zijn daartoe aanwezig. OPMERKING: Trouwboekje medebrengen, s v.p. OPLEIDING: Onze lagere school leidt o.a. op voor ulo en lyceum; cursus Frans. HET PESTUUR

Nieuwe Leidsche Courant | 1962 | | pagina 3