Frondizi zaaide wind en oogst nu storm BON op PERON PRESENTEERDE DE REKENING... Fabeltje van de olifant en de drie blinden CHEFAROX Peron nog steeds populair Miljoenen zijn nog Draden van 0,000035 mm Eichmann vierde 56ste verjaardag Ministers spraken over Schelcle-Rijnverbinding lft een. fcaafce hij r 196!' chetul- vormdt van hel jke had de jury t in het annian; letekenc lkleurig e mooie van van de rmeldinj i'st Ladi e: l Mozar mbollen i, Noord en moo 'ebek°^ ek; 7.4 'enbond Jong: Remise r ds. K d school, kapel (Van een onzer redacteuren) Argentinië hebben we al eens vaker vergeleken met de olifant uit een fabeltje, die door drie blinden wordt betast. De ene blinde was er stellig van overtuigd, dat hij voor een muur stond, de andere meende een slang te hebben aangeraakt en de derde dacht een stuk touw in de hand te hebben. Men kent het verhaal: ze hadden het grote beest alle drie op een verschillende plaats aangeraakt, nl. de massieve zijkant, de lange slurf en de kabelachtig-stevige staart. Deze vergelijking gaat nog steeds op. Het leger (en ook de grote meerderheid van de rest van de strijdkrachten) is de grote stabili serende factor in dit door politieke onrust en agitatie verscheurde land. Dan is er Arturo Frondizi, de onberekenbare, die zelf in 1958 met steun van de peronisten aan de macht is gekomen, maar later onder de druk van het leger de strijd tegen deze fascistische groe pering moest aanbinden. En ten slotte is er de grote invloed, waarover de in Spanje in ballingschap levende Juan Peron in toenemende mate in Argentinië blijkt te beschikken. macht komen van peronistische kandida ten te ibespreken. Er deden onmiddellijk geruchten de ronde over een kabinets crisis en de mogelijke instelling van een militair bewind. Zo ver heeft president Frondizi het echter nog niet laten ko men. In overleg met de militaire leiders heeft hij maatregelen genomen om or deverstoringen te voorkomen in de pro vincies. waar peronisten klinkende suc cessen hebben geboekt, maar tegelijker tijd ook om het aan de macht komen van peronisten te verhinderen. Dat zal neerkomen op het ongedaan maken van de verkiezingsuitslagen van zondag en op het voorbereiden van stap pen, die een herhaling van wat zich eergisteren heeft voorgedaan moeten uitsluiten. VIER JAREN Dat de peronistische kandi daten bij de zondag jl. ge houden verkiezingen zulke klinkende successen hebben geboekt, behoeft niet te ver wonderen. Toen op 23 februari 1958 soortgelijke verkiezingen werden gehouden, waren de aanhangers van Peron nog niet zo ver, dat zij de kandidatuur van een der politieke partijen konden verwerven. Frondizi, die openlijk naar de gunsten van de peronisten solliciteerde, kwam mede dank zij hun stemmen aan het bewind. Voor het overige stemden de aan hangers van de vroegere dic tator blanco om te doen uit komen, hoe groot diens invloed nog was. De gevolgen waren toen niet ernstig, omdat de (naar Argentijnse opvattingen) demokratische partijen hoe wel geïnfecteerd door een deel van de Peron-aanhang fel tegen de terugkeer van Peron waren gekant. de'alj CHAOS ikt.He uitge- "at 15 nu anders. Peronisten als An- er'heell ^res Framini, die tot gouverneur van I de provincie Buenos Aires was gekozen, grenen hadden zich (onder een andere bena ming) kandidaat gesteld. Peron had van Spanje uit laten weten, dat zijn aan hangers bepaalde kandidaten moesten steunen, nadat hij het aanvankelijk had doen voorkomen, als zou hij hen heb ben gevraagd, opnieuw blanco te stem men. En de ondergrondse communisti sche partij, wier invloed in de loop der jaren blijkt te zijn gegroeid, had haar leden eveneens opdracht gegeven, op de zgn. peronistische kandidaten te stern- Het ligt voor de hand, dat zij dit mon sterverbond alleen maar hebben geslo ten, omdat zij dachten Frondizi te kun nen onttronen, een peronistisch regiem naar voren te kunnen schuiven en de strijdkrachten te dwingen, opnieuw de Het is een wonderlijke situatie. Vier jaar geleden kwam Frondizi aan de macht dank zij de steun van talrijke peronistische aanhangers en de afwezig heid van peronistische kandidaten. Het leger greep toen niet in, omdat het zich destijds niet kon veroorloven het prille begin van de Argentijnse democratische samenleving de nek om te draaien. Men wilde Frondizi een kans geven. Vier jaar later zijn even democratische ver kiezingen gehouden, waaraan deelgeno men werd door kandidaten, van wie men wist althans kon weten dat zij aanhangers van Peron waren geble ven, Voor de verkiezingen w«rd wel licht terecht niets tegen de kandida tuur van deze lieden ondernomen. Ook de legerleiding heeft willen af wachten, hoe de kiezers zouden reage ren op dit „nieuwe" verschijnsel in de na-peronistische Argentijnse politieke sa menleving. Nu echter bUjkt, dat de Ar gentijnse kiezer niet gematigd en dus niet zijn vrijheid waard is, wordt het verkiezingsresultaat ongedaan gemaakt e: naar andere middelen omgezren om de nationale samenleving tc FRAMINI Andres Framini, de man, die door Pe ron werd „aangewezen" om de peronis ten in Argentinië opnieuw aan de macht te brengen, is 47 jaar oud. Toen hij op zijn twaalfde jaar van school ging, kreeg hij werk op een zeepfabriek. Via de vakbeweging heeft hij zich omhoog gewerkt. De laatste tijd was hij leider van de vakbond voor textielarbeiders. Kort geleden ging hij onverwacht in de politiek, toen hij door Peron naar voren werd geschoven. Zij i peronistische ge loofsbrieven zijn solide. Framini zegt, dat hij drie jaar in gevangenissen heeft doorgebracht, na vijf maal gearresteerd te zijn geweest sedert de val van Perón in 1955 Hij staat gebrandmerkt als een van de keiharde peronisten, die geloven, dat de oplossing voor Argentinië's grote (AdvericntAe) macht aan zich te trekken. Als gevolg daarvan zou de politieke chaos in Ar gentinië toenemen en zou er een vrucht bare voedingsbodem voor het commu nisme kunnen ontstaan. OPZET In deze opzet zijn de communisten zij het ten dele geslaagd. Voor de verkiezingen van zondag jl. hebben de Argentijnse autoriteiten de bevolking gewaarschuwd, dat de oppositiegroepe ringen een castro-achtig-links front Hadden gevoi 'd. Minister van binnen landse zaken Vitolo verklaarde woens dag jl. nog, dat een dergelijk front in Argentinië een luchtledig zou veroorza ken, met als gevolg, dat de communis tische partij haar ondergravingstactieK die ook in 1962 nog niet werkelijk rijp voor de democratie blijken te zijn, heb ben zich niet aan deze waarschuwende woorden gestoord. Integendeel, zij hebben zich althans voor een belangrijk deel op een avon tuurlijke weg begeven, die voor hun land weinig goeds voorspelt en een na delige invloed kan hebben op de situa tie in Lati'ns-Amerika en op de relatie met de Verenigde Staten. ONGEDAAN Tekenend voor de situatie in Argenti nië is, dat onmiddellijk na het bekend worden van de peronistische verkiezings successen de ministers der strijdkrach ten en de opperbevelhebber in het mi nisterie van luchtvaart in geheime zit ting bijeen zijn gekomen om het aan de Het Amerikaanse ministerie buitenlandse zaken heeft gisteren de nieuwe Cubaanse beschuldiging, dat de basis Guantanamo op Oost-Cuba bron van provocaties tegen Cuba" ■ttu, van de hand gewezen. Maagklachten? moeilijkheden ligt in de terugkeer van de verbannen dictator. Toen men hem vroeg, of de militai ren Peron zullen toestaan, de macht over te nemen, haalde Framini de schouders op en zei: „Dat is het pro bleem voor Frondizi". AMERIKA Zo is het inderdaad. Met het onge daan maken van de verkiezingsresulta ten zijn de moeilijkheden van Argenti nië niet van de baan. Het grootst en het meest appelerend zijn op het ogen blik de politieke problemen. Die vragen om een snelle oplossing. Enorm zijn echter ook de economische vraagstuk ken, waarvoor Argentinië zich geplaatst ziet. Zolang deze niet grondig worden aangepakt kan er van een werkelijke po litieke sanering in het land ook geen sprake zijn. Economie en politiek gaan hand in hand en de economische chaos zal onvermijdelijk de politieke janboel nog groter maken. Dit moet president Kennedy ook het een en ander zeggen, vooral nu de twee grootste Latijns-Amerikaanse landen (Brazilië en Argentinië) met grote eco nomische en politieke moeilijkheden te kampen hebben, die op korte termijn om "en oplossing vragen. In de jaren die sinds de val van Vargas in Brazilië en Peron in Argentinië zijn verstreken, is er in dit opzicht veel te weinig ge daan. En het is de vraag, of het nu al niet te laat is.... trouw Juan Domingo Peron, die op oktober 1895 in de provincie Buenos Aires werd geboren, be schikt nog steeds over een enor me aanhang in Argentinië. Het is echter de vraag, of dit werkelijk populariteit is, of dat de ontevre den massa zich alleen maar laat meeslepen door politieke leiders, die in Peron nog steeds een grote trekpleister zien. JUAN DOMINGO PERON de rekening gepresenteerd Zijn vader was ambtenaar en later schapenfokker. Juan Domingo ging al op zestienjarige leeftijd naar de militaire academie, die hij vier jaar later als lui tenant verliet. Later ging hij sociologie, strategie en militaire geschiedenis stude ren, wat resulteerde in publicaties ovei de Eerste Wereldoorlog. Men beweert var hem, dat hij na 1918 opdracht kreeg een staking te breken. In 1930 hU was toen inmiddels ka pitein nam hij deel aan dc staatsgreep 31 van generaal Uriburu, waardoor hij parti- Vormt een genezende laag op de maagwand cuijer secretaris van dc minister van 854) Als we de geweldige machines draden bijzonder fijn en sterk zijn. apparaten zien die in de kunst zijdefabrieken staan opgesteld om volgens moderne procédés rayon te vervaardigen, kost het ons moeite de gedachte te verwerken dat die gehe le apparatuur, zjj het in wat beschei dener omvang, vervat is in het li chaam Deze spin draagt in de wandeling de naam „zwarte weduwe", omdat zij na de bruiloft haar huwelijkspartner oppeuzelt, een kannibaaise gewoonte die bij spinnen-dames veelvuldig wordt aangetroffen. Het „sterke" ge slacht dat in deze gevallen hele- spin. Ook de spin maal niet sterk is, i spuit onder druk een plastische sa door duizenden buisjes ten, waar de stof zich onder invloed bieden van de buitenlucht tot draden ver- schenken, hardt. Zij Iaat de draden kammen passeren die op haar achter poten zijn „gemon- teerd" en maakt van de vele enkel voudige draden een samengesteld koord, dat sterk, taal en veerkrachtig is. Ie- der die tijdens een wandeling op wei wordt herfstavond dergelijke draden tegen ten behoeve het voorhoofd heeft voelen kleven strie. en herhaalde maar vergeefse pogin gen heeft gedaan die van het gelaat te verwijderen, weet daarvan mee te praten. Dit zyn de dunste samenge- geslacht probeert dit droevig lot aak wel te ontlopen door het aan- allerlel afleidingsge- geen enkel mannetje reeks schijnt ooit te kunnen ontkomen aan de begerige kaken van de black widow, of zwarte weduwe. De beet van dit vraatzuchtige dier ls bovendien giftig, zodat zij zich in aller antipathie mag verheugen. Deson danks wordt zij met voorliefde gekweekt n de optische indu- TOCH IS HET ZO! Is de draad de spin dus dun, dienen nog steeds in het oog te houden dat we altijd samengestelde spindraden te zien krijgen en dat de stelde draden die in de natuur worden enkelvoudige draad die uit één buis van de spinklier wordt gespoten nog niet de kammen is gepas- dun als de menselijke seerd, aanzienlijk veel dunner is. Waarschijnlijk enkele honderden aangetrofen, want zij hebben een dikte van ongeveer 0,000035 mm en zijn dus 1400 maal hoofdharen. Behalve dat dc spin hiermee haar jen dunner dan de normale spindraad web vervaardigt en dc gevangen prooi omwikkelt, weet ook de mens voor dergelijke dunne draden een nuttige bestemming. Niet voor het toch met splnnewebben tere) tijden deden, maar voor het dra- denkruis in het gezichtsveld van al lerlei optische Instrumenten. Met dat web blijft kleven, doel wordt speciaal in Amerika een kleine zwarte spin gekweekt, wier Daarover i log werd en wat hem later plaatsen als militair attaché in Chili, Rome en Ber lijn opleverde. In Italië raakte hij gefas cineerd door Mussolini en werd hij een overtuigd fascist- Hij zou zelfs in het be gin van de Tweede Wereldoorlog een poosje aan een Italiaanse infanteriedivi sie verbonden zijn geweest. Na zijn terugkeer in Argentinië werd j een der leiders van een groep jonge totalitair en nationalistisch gerichte offi- n en tevens directeur-generaal van de burgerluchtvaart. Toen er weer een re volutie nodig werd geacht, ditmaal om een eind te maken aan het bewind van Castillo, deed Peron weer mee. Ook deze maal legde het hem geen windeieren. Hij werd eerst secretaris-generaal van oorlog enkele maanden later( november 1943) n het mede door zijn toedoen gevormde ministerie van arbeid. Hij wist toen een w algemeen vakverbond te creëren, n korte tijd verbeteringen voor de ar beiders wist te verkrijgen. Toen was de voor zijn populariteit gelegd. Öm zijn carrière te verhaasten, leidde hij in februari 1944 een paleisrevolutie, die generaal Farrell aan de macht bracht Peron de ambten van vice-president, minister van oorlog en minister van ar beid opleverde. Toen al kantte hij zich fel tegen Amerikaanse invloed, wat in maart 1944 leidde tot een breuk met de Ver enigde Staten. In februari 1945 bond Ar gentinië alsnog de strijd aan met Duits land en Japan Een half jaar later wisten marine en luchtmacht Peron uit de regering te wer- waarna drie dagen later het bewind Farrell ten val kwam. Peron werd gevangen gezet, maar de cabaretradio- en filmartieste Eva Duarte mobiliseerde de vakbeweging en hij kwam weer vrij. Peron vormde 20 oktober een nieuwe re gering (waarvan hijzelf geen deel uit maakte) en trad de volgende dag met Eva in het huwelijk. Zij kwam aan het hoofd van het ministerie van arbeid en sociale zaken en verwierf daardoor een door haar man sterk gestimuleerde popu lariteit. De standbeelden rezen als pad destoelen uit de grond- Op 24 februari 1946 werd Peron als president gekozen en enkele maanden later voor zes jaar geïnstalleerd. Zijn twee vijfjarenplannen werden mislukking. Alles trachtte hij onder i trole te krijgen: de nationalisaties w: niet van de lucht. Peron werd in 1951 herkozen. Het einde kwam echter in zicht. Zijn streven Eva vice-presidente te maken, liep, onder druk van het leger, op niets uit. Op 26 juli overleed Evita, twee jaar later kwam de breuk met Rome en 16 september 1955 kwam de zwaarste slag: marine en leger werkten Peron na een opstand weg. Hij zag kans uit te wijken in Suri name heeft hij (tijdens een reis van Prins Bernhard door Zuid-Amerika comi deur in de Orde van Oranje-Nassau ge worden) getracht zijn „oude vriend" de Prins te ontmoeten, wat uiteraard niet lukte en leidt thans een herenleven. Zijn aanhang is echter, zoals de verkie zingen hebben aangetoond, nog groot. Kennelijk zijn er nog miljoenen die niet inzien dat hun in weelde badende ex- president voor de „descamisados" in feite maar bitter weinig heeft gedaan. Het huis van Afgevaardigden vai staat New York heeft gisteravond verwacht een voorstel van gouverneur Nelson Rockefeller dat de staat een ge denkteken ter waarde van 100.000 dollar bouwt voor wijlen Dag Hammarskjöld, in leven secretaris-generaal van de V.N. met 75 tegen 73 stemmen verworpen. Het voorstel was door de Senaat genomen. De Griekse koninklijke familie brengt op het ogenblik een be zoek aan het centrum en het noorden van Griekenland. Toen de populaire koningin Frederika in een kléin dorpje de eerste steen kwam leggen voor een complex woningen, werd zij door de wachtende mensen hartelijk verwelkomd. Adolf Eichmann heeft gisteren in een zaamheid zijn 56ste verjaardag gevierd. In de Rampleh-gevangenis in Tel Aviv, waar hij wacht op de behandeling in hoger beroep van zijn zaak, heeft hij in sombere stemming de dag op precies de zelfde wijze als elke and'ere gevangene doorgebracht. Hij kreeg enkele verjaar- dagsbrieven. Buiten de gevangenis heerste echter grote vrolijkheid. Ter gelegenheid van het Poerimfeest werd overal in Israël uitbundig gezongen, gedanst en feest gevierd. Amerikaan verstrekte Russen gegevens De 25-jarige John Gessner uit Leaven worth (Kansas, V.S.), specialist op het gebied van het onderhoud van kernwa pens, wordt ervan verdacht geheime in lichtingen aan de Russen te hebben verstrekt. Volgens de aanklacht heeft Gessner geheime gegevens verstrekt aan een vertegenwoordiger van de Sowjetunie in de stad "Mexico toen hij gestationeerd op Fort Bliss in de staat Texas. ZAAK-VAN DER PUTTEN In antwoord op schriftelijke vragen van het Tweede-Kamerlid M. Bakker (comm.) zegt minister Visser niet bereid te zijn, hangende het onderzoek van de ter zake benoemde commissie uit de Tweede Kamer, het aan de heer Van der Putten verleende ontslag op te schorten. De minister bevestigt, dat de verdediging voor het Ambtenarengerecht van het aan de heer Van der Putten gegeven ontslag wordt gevoerd op basis van dezelfde feiten en motieven, die zijn uiteengezet, respectievelijk ver meld in de nota betreffende „de zaak-Van der Putten". Overigens is de minister van mening, dat het de taak van het amb tenarengerecht als onafhankelijke rechter is om aan de aan het ontslag ten grondslag liggende feiten en motieven geheel zelfstandig te onderzoeken en op grond van het resultaat van dit onderzoek te beslissen of het tegen het ontslagbesluit ingestelde beroep al of niet gegrond is. Aangezien het voorts aan de Tweede Kamer is, te beslissen, of, hoe en wanneer zij ter beoordeling van het door de minister gevoerde beleid bovenbe doelde feiten en motieven ook harerzijds aan een onderzoek zal onder werpen, komt het hem prematuur voor, zich te begeven in een beoordeling van de door de heer Bakker veronderstelde mogelijkheid, dat de argumen tatie van het ambtenarengerecht en van de minister door het Kamer- onderzoek ondeugdelijk wordt bevonden. KINDERBIJSLAGWET Minister Veldkamp (sociale zaken) meent, dat verwerping van het wetsontwerp algemene kinderbijslagverzekering door de Tweede Kamer tot gevolg zou hebben gehad, dat een kinderbijslagregeling voor de zelf standigen weer voor geruime tijd op een zijspoor zou zijn gekomen. Zo'n zelfstandigen-regeling in het leven te roepen, was de belangrijk ste doelstelling van het wetsontwerp, zo schrijft dr. Veldkamp in de Me morie van Antwoord op het voorlopig verslag van de Eerste Kamer over de a.k-w. Het lijkt hem niet onmogelijk, dat te gelegener tijd een aantal onvolkomenheden van het ontwerp zullen kunnen worden weggenomen. Zes leden van de Belgische en Nederlandse regering z(jn gister middag in Brussel bijeengekomen voor een nieuwe bespreking over het vraagstuk van de verbetering in de verbinding tussen Antwer pen en de Rijn. „topconferentie" tussen Nederland en België te Brussel. In het communiqué wordt verder ge zegd, dat de beide regeringen „op ba sis van deze gedachtenwisseling en van de uitwisseling van nadere schrifte'ijke documenten op orte termijn zich ver der zullen beraden en het overleg zul len hervatten". Aan het gesprek van gisteren werd van Nederlandse zijde deelgenomen door de ministers Luns en Korthals en staatssecretaris Stijkel. Voor het ge sprek had ministe' Korthals in Brussel onderhoud me' zijn Belgische colle- de werkzaamheden Na het gesprek, dat ruim anderhalf ar duurde, werd een kort communi- qué verstrekt met de mededeling, dat de ministers een .diepgaande bespre- king over de ohelde-Rijnverbinding ,su UVC1 uc wcrKzaan hebben gehouden aan de hand van de hel kanaal Gent-Terneueen. Als resul. huidige stand van de onderhandelin. dit g„Drek za] wordan jjjjj; tteJ! - gaan op welke wij2e de werkzaamheden spoedig i Merlot Deze onderhandelingen zijn ongeveer twee jaar geleden begonnen Reconstructie van Bulgaars kabinet Radio Sofia heeft een belangrijke re constructie van de regering in (com munistisch) Bulgarije bekend gemaakt. Drie ministers hebben hun portefeuil les verloren en de plaatsvervangend premier, Ivan Mikhailof, heeft afstand gedaan van het ministerie van lands verdediging. De ontslagen ministers zijn de minis ter voor de handel met het buitenland, Georgi Koembiliyef, de minister voor de binnenlandse handel. Russi Cbristo- sof en de minister van justitie, Rade Naydenof. Zij werden vervangen door Latsjesar Avramof, Peko Takof en Pe- tar Tantsjef. Waarnemers te Wenen meenden, dat de reconstructie in verband staat met het omvangrijke destaliniseringspro- gram van Bulgarije, dat in december van het vorige jaar heeft geleid tot de verwijdering van de voormalige sterke man, Voeko Tsjervenkof, uit het mach tige politbureau. Later is hij ook als plaatsvervangend premier weggezui- SPORTSHIRTS Ha. nii kunnen moeders hun sportieve jongens een enorm plezier doen: met sterke Robson shirts in vlotte uni- of ruitdessins. En... als extra verrassing bij elk sportshirt een leuke grammofoonplaat! 5. 75 b.v. leeftijd 10 Jaar 7.2* Peek&Cloppenburg Deense nationale zal binnenkort een speciaal museum voor fotografie oprichten. Ko ning Frederik de Negen de van Denemarken, een enthousiast amateur-foto graaf, heeft het museum zijn oudste' fototoestel ten geschenke gegeven. I De skeletdelen die vrij dag door spelende kinde ren op een terrein in Am sterdam zijn gevonden, zijn meer dan een eeuw oud. De beenderen zijn afkomstig van een inmid dels opgeruimd kerkhof, dat meer dan 100 jaar ge leden in de Jordaan moet hebben gelegen. De been deren waren met een vracht puin uit de Jor daan op het terrein in Amsterdam-West terecht gekomen. Mevrouw Jacqueline Kennedy is uitgenodigd op 28 maart met koningin Elizabeth II op Bucking ham Palace de lunch te gebruiken. De vrouw van de Amerikaanse presi dent zal op 26 maart uit Pakistan in Engeland aankomen en op 29 maart vertrekken. I Het college van kardina len heeft gisteren paus Johannes XXHI een ge lukkig Sint-Jozefs-feest gewenst. De feestdag van Sint-Jozef is in Italië een nationale feestdrg, waar op miljoenen oliekoeken worden gegeten, niet al leen door talloze Jozefs en Jozefienes, maar ook door de andere Italianen. Paus Johannes, wiens doopnamen Angelo Gui- seppe zijn, dankte het college voor zijn goede wensen en herinnerde er aan, dat dit ook de dag was, waarop hij 37 jaar geleden tot bisschop werd gewijd. I In Stockholm gaat men op grote schaal de lucht vervuiling controleren over een periode van twee jaren, waarbij om de twee uur op tien punten in Stockholm luchtmon sters worden genomen, die zullen worden geana lyseerd. I Prins Bernhard zal op donderdag 22 maart van zijn Afrikaanse reis in Nederland terugkeren. Het voorgenomen bezoek van de Prins aan Libië is tot nadere datum uit gesteld. Joseph Saba, de miljo nair uit Casablanca, die vrijdag spoorloos was verdwenen uit de stad Uriage, bevindt zich nu in Parijs onder bescher ming van de Partjse vei ligheidsdienst. Mevrouw Saba heeft na de verdwij ning van haar echtgenoot een korte boodschap van hem ontvangen uit Gre noble, waarin alleen stond: Ik maak het goed. Een politieman verklaar de, dat Saba hem had verteld, dat hij door vier mannen uit het hotel in Uriage was meegenomen en dat deze mannen lid van de O.A.S. waren. Of ficieren van de veilig heidsdienst proberen nu aan de weet te komen of deze zaak nog politieke kanten heeft. kunnen worden versneld i mogelijk te komen tot ingebruiknr-mg van het kanaal en de zeesluis te Ter- neuzen. Zes kinderen bij brand omgekomen In Bradenton (Florida, V.S.) zyn zes kinderen, die door hun babysitter alleen gelaten werden toen zy sliepen, in de vlammen omgekomen bij een brand die twee huizen verwoestte. J?£*b£bysittef vorzorgde de kinderen, Ru hL "*k0Ui s aan het werk waren. U.\tbrekcT ,van de brand bevond af zlch een buurvrouw aan de overkant van de straat. Zij liep ern- ^eKV.euW0n^ingen °P b«J haar pogin gen het brandende huis binnen te gaan. ter zei: Uitstekend gedaan, moeder U hebt uw kind voor erger bewaard. Moeder dacht: dat heb ik te danken aan „Dat zit zo". Is toch zo'n handig boek. MET DF7E FOM WOFDT HET BOEK VAN U in envplop (of op k gepakt) verzenden U kunt noteren als nieuwe abonnee Datum van ingangt BETALING PER WEEK,'MAAND/KWARTA AT./GIRO (Doorhalen wat niet van toepassing is) Zelf was ik al abonnee. Voor het aan brengen van bovenstaande nieuwe abon nee heb ik dus recht op DAT ZIT ZO of TIP PARADE (Doorhalen wat niet van toepassin»» fs) Schrijf hier uw eigen naam en adre 5 „Dat zit Zo" en .Tip Parade" boeken boordevol met on gelooflijk handige wenken zijn niet in de winkel te koop.

Nieuwe Leidsche Courant | 1962 | | pagina 5