Kroll verdwijnt; probleem blijft BON :n Prijs van tweede wereldoorlog GUN GUN BRITS TIJDSCHRIFT FLIGHT Amerika lanceerde in het geheim Eén Europese valuta niet mogelijk (voorlopig) Talenwonder toch is het zo! Hiiidertaktiek kan tot tegenacties leiden" Russen gelasten nachtvluchten af Onverwachte wending in moord-proces Messina U proeft de moutwijn 7ü een danée hij, DE DUITS-RUSSISCHE RELATIES (Van onze correspondent in Bonn) Met zijn beslissing de recalci trante en praatzieke ambassadeur dr. Hans Kroll (64) eerst met ziekteverlof en daarna voorlopig naar Moskou terug te sturen om hem dan in de komende herfst naar Bonn te halen als adviseur voor de Oosteuropa-politiek van het ministerie van buitenlandse zaken en vervolgens in het voor jaar van 1963 te pensioneren, heeft Adenauer de tweede opzien barende Kroll-opera der laatste maanden, snel „erledigt". DROOM Praktisch ook „erledigt" is ambassa deur Kroll, wiens droom in de geschie denis der Duits-Russische betrekkingen een grote rol te spelen is uitgedroomd. Als hij begin mei a.s. naar Moskou te rugkeert, staat hij onder strenge or ders, zijn mond te houden en persoon lijke initiatieven achterwege te laten. Het wachten is dan verder op zijn op volger bij het Kremlin, die waarschijn lijk prof. Wilhelm Grewe zal heten, de tegenwoordige ambassadeur in Washing ton. Anderen noemen echter dr. Rolf Lahr de taaie onderhandelaar, die des tijds met de Russen het handelsakkoord afsloot en daarna door het ministerie in Bonn werd ingezet om ook het Neder lands-Duitse verdrag in kannen en krui ken te brengen. VERGETEN De thans afgesloten Kroll-affaire zal dus wel de laatste zijn, tenzij de inmid dels naar Bonn teruggeroepen 3e man op de ambassade in de Grusinstraat in Moskou, dr. Wilhelm Hartlieb die fei telijk schoenfabrikant is nog gelijk krijgt. Hij voorspelde nl., dat ingeval dr. Kroll op zijn post zou terugkeren de volgende affaire in april zou plaatsheb ben. Die periode wordt in ieder geval overbrugd door het ziekte verlof va ambassadeur. Wat iedereen door de opgewondenheid vergeten: gerehabiliteerd is dr. Kroll eigenlijk niet. In het communiqué, dat over de beëindiging van de affaire werd uitgegeven, staat met geen woord, dat dr. Kroll de door drie Westduitse dag- en lees deze week eens in de jeugd bladen: Okki, Sjors, Taptoe en Donald Duck hoe Jonker Fris ook uw kind op leuke manier wil verwennen. uzelf en uw gezin de heerlijke produkten, waar- mee Jonker Fris elke tafel genoot verwent: ■n feest op uw dis bladen aan hem toegeschreven uitlatin gen niet heeft gedaan. Evenmin is dr. Kroll ontvangen door bondskanselier Adenauer. Of dit een be wuste „snub" van de zijde van de rege ringschef is, of dat dr. Adenauer daar mede de affaire haar politieke tint heeft willen ontnemen en haar te reduceren tot een interne aangelegenheid var ministerie van buitenlandse zaken, staat niet vast. BEZWAREN Door de snelle beslissing is nog net het gevaar bezworen, dat de Kroll-affai re een belasting ging vormen voor de toch al niet al te grandioze Duits-Russi sche betrekkingen. Dit heeft ook minis ter van buitenlandse zaken dr. Schro der afgehouden van zijn oorspronkelijke plan om veel fermer tegen ambassa deur Kroll op te treden. Het behoeft na het bovenstaande wel geen betoog, dat het ministerie van buitenlandse za ken er niet aan denkt om gevolg te geven aan het verlangen van dr. Kroll, enkele Westduitse dagbladen aan te kla gen wegens laster. Wat de zaak zelf betreft: de dingen die ambassadeur Kroll in vertrouwelijke kring uitte, houden ook vele andere Westduitsers bezig. Enkele 'dingen, die dr. Kroll aanroerde, komen onverbidde lijk op de Duitsers af: erkenning van de Oder-Neisselijn als grens met Po len en permanente afstand van Oost pruisen, Pommeren en Silezië, die al sinds 1945 door Polen worden beheerd en waar praktisch geen Duitser meer woont, zodat zelfs bij een plebisciet nimmer meer een meerderheid voor her-Anschlusz bij Duitsland te voor schijn zou kunnen komen. Of Berlijn van de Bondsrepubliek zal los raken, zal veel afhangen van het verloop der Oost- Westbesprekingen. Erkenningen van de „D.D.R." lijkt eveneens een onvermij delijkheid. HANGIJZER De felheid van de reactie, die derge lijke uitlatingen ontketenden, bewijst welk een gloeiend heet stuk ijzer dege ne aanpakt, die er ook maar over spreekt. Dit is een der oorzaken van de recente Kroll-rel. Het is een van de dingen die bij een nabeschouwing der affaire niét uit het oog mogen worden verloren. t is tekenend voor de situatie in West-Duitsland, diezelfde toestand die nog maar kortgeleden door acht voor aanstaande protestanten zo heftig werd becritiseerd; de regering bereidt het Duitse volk niet voor op de dingen die zullen moeten komen, op de-waarschijn lijkheid ener permanente verdeling van Duitsland, op het bestaan van twee Duitse staten, op de nieuwe grens met Polen en op het verlies van het vroe- e Oostduitsland, op het feit zeer het algemeen dat Duitsland de prijs voor de verloren 2e Wereldoorlog in de grond van de zaak nog zal moe ten betalen. De Britse R.A.F. heeft 56 zware transportvliegtuigen van het type Armstrong Whitworth Ar gosy in bestelling en de eerste machines werden van de fabriek overgebracht naar hun lucht basis Benson in Oxfordshire. Deze monster-vrachttoestellen kunnen ongeveer 13.000 kilo meevoeren, of 69 volledig uitge ruste manschappen. Het over vliegen van de nieuwe machines leverde deze merkwaardige foto op. Het Britse tijdschrift „Flight" bericht dat de V.S. onlangs in het geheim zes spionagesatellieten gelanceerd hebben. handelaar, of bij de Importeur: N.Y. NAHO PRINSENGRACHT 655 - AMSTERDAM-c. Drs. C. A. Klaasse voor economen Drs. C. A. Klaasse, directeur van de Amsterdamsche Bank heeft op een gisteren in het Am sterdamse RAI-gebouw gehouden landdag van economen (voor het eerst onder auspiciën van het pas opgerichte Nederlands Insti tuut van Economisten) gespro ken over de monetaire en finan ciële aspecten van de toetreding van Groot-Britannië tot de E.E.G. Spreker meende dat het nog wel ge- lime tijd zal duren voordat alle obsta kels voor Engelands toetreding tot de E.E.G. uit de weg zijn geruimd. Belang rijke punten hierbij zijn Engelands ver houding tot het Gemenebest, die een traditie van eeuwen is, en zijn verhou ding tot de landen van de Europese Vrijhandelsassociatie, die pas enkele ja- In het algemeen kan worden gesteld, dat de doeleinden, zoals die naar de geest van het verdrag van Rome op monetair en financieel gebied dienen te worden nagestreefd, zonder al te veel moeilijkheden bereikbaar zijn^ gebleven ker. 850) De in 1774 geboren kardinaal Guiscppe Mezzofanti sprak een groot aantal oude en moderne talen en gold in zijn tijd als een waar ta lenwonder, zoals Heine heni o.a. noemde. Van Mezzofanti is bekend dat hij zich met alle bezoekers van Rome ii 1 un eigen landstaal kon onderhouden, een prestatie die we niet gaarne van iemand zouden ver gen. Welk aantal talen de kardinaal nu -eigenlijk sprak, kan uit boven staande mededeling moeilijk blij- gens verschillende opgaven moet dit aantal 50 of 57 be dragen hebben, ter wijl hij tevens nog een dozijn andere talen vlot kon le- Moderne poly glotten behoeven het hiertegen echter niet af te leg gen. want d- in 1935 te Reykjavik overleden IJslander Olaf Erikson beheerst op het einde van zijn 72- jarige leven 58 talen en de juist één jaar eerder overleden kelner Herbert Winstore, bracht het tot 59 stuks. Van de ambtenaar van ae Duitse diplomatieke dienst Krebs werd ruim 3° jaar geleden verteld dat hij 68 talen sprak en zich voorts nog met de studie van 110 andere talen bezig hield. Maar de Berlijnse geleerde dr. Tas- silo Schultheiss schijnt alle voor gangers verre in e schaduw te heb ben gesteld door maar liefst 140 ta len te spreken! Een duizelingwek kend aantal dat te krachtiger tot ons zal spreken, wanneer we ons eens even willen realiseren hoe- veel moeite we z-elf hebben met één taal! Maar dr. Schultheiss komt met nog 139 andere voor de dag. Het is moeilijk uit te maken of hij de- geen is die het grootste aantal op zijn naam heeft staan. Van de in 1929 verdronken Alfredo Trombatti is met zekerheid bekend dat hij en kele honderden talen kon verstaan. Goed uitd -ukken kon hij zich al leen in zijn moedertaal en verder was hij in staat zich een beetje te behelpen met Frans en Duits, zodat zijn actieve taalbe heersing niet boven het peil van de ge middelde man uit kwam. Maar door te lezen of te luisteren kon hy enige hon derden talen geheel of gedeeltelijk ver staan, een passieve taalbeheersing dus, die zeer zeker niet moet worden onderschat. Met dat al blijft het moeilijk de recordhouders aan te wijzen, maar dat wor^t ook gelukkig niet van ons gevraagd, omdat het terrein waarop we ons begeven te glad wordt en zich moeilijk voor vergelijkingen leent. Want, is het ons onmogelijk de passieve en aktieve taalbeheer sing l-xler naar eigen waarde te schatten, precies dezelfde onmoge lijkheid doet zich voor bij de ver schillende taalgroepen zelf. Daarom zullen we ons met één grote stap van dit gebied verwijderen en eens gaan spreken over kunsttalen. Weet u dat daarvan ook enige honderden bestaan? Daarover een volgende keer! Aangezien het pond sterling naast de dollar een van de twee sleutelvaluta's is in het internationale betalingsverkeer achtte drs. Klaasse het allerminst onlo gisch dat de vraag opkomt of de toe treding tot de E.E.G. niet de drang doet ontstaan om de schok daaruit op te vangen door een wijziging van de wis selkoers. Het antwoord op deze vraag zal vooral afhangen van de overtuiging der Engelse regering ten aanzien haar kans om de zwakke positie het pond sterling te verstevigen door het voeren van een krachtige interne politiek. VALUTA In antwoord op een vraag tijdens de algemene discussies of een der E.E.G.- valuta's het pond sterling als sleutel valuta zal kunnen gaan vervangen, zei- de drs. Klaasse zich niet te kunnen in denken dat enig E.E.G. land daartoe de aspiratie en de mogelijkheid zou Een andere kwestie is echter of wij in de toekomst misschien naar een enke le Europese valuta gaan. Hierover is al veel gediscussieerd en wellicht ligt hier op lange zicht een mogelijkheid. Men kan zich voorstellen dat de monetaire verhouding zodanig gecoördineerd wor den dat men aan een enkele Europese valuta gaat denken. In de huidige struc tuur past deze echter 'nog in het geheel niet. Wordt het denkbeeld ooit verwezen lijkt, dan kan de positie van het pond sterling als sleutelvaluta naast de dol lar óp tapijt komen. Vooraf sprak de minister van econo mische zaken, drs. J. W. de Pous, die zijn grote waardering uitsprak voor de oprichting van het Nederlands Instituut Economisten (N.I.V.E.C.), waar een hechte vorm van samenwer king tussen afgestudeerde economen tot stand is gekomen. Hij hoopte dat het bestuur van het instituut er in zal sla- in de toekomst met zodanige mid delen te werken dat de afgestudeerden zich meer dan tot dusver blijven toeleg gen op het bestuderen van de lijn der omwikkeling van de economische weten- Tussentijdse verkiezingen Liberale winst in Engeland In de drie plaatsen in Engeland waar dinsdag en woensdag tussentijdse ver kiezingen zjjn gehouden, hebben dc liberalen grote stemmenwinst geboekt ten koste van de conservatieven en dc socialisten. Waarnemers in Engeland zien in de uitslag een afkeuring van het conservatieve regeringsbeleid. In het stadje Orpington kreeg de liberale kandidaat 22.846 stemmen en verwierf hiermee een zetel in het Lager huis. De liberaal kreeg in totaal 7.855 stemmen meer dan zijn conservatieve rivaal. De conservatieve partij had bij de algemene verkiezingen in 1959 in deze stad nog een meerderheid van 14.760 stemmen. Labour kreeg gisteren zo weinig stemmen, 5.350, dat het garantie bedrag verloren ging. Bij de verkiezingen in Blackpool scheelde het slechts 1000 stemmen of de liberale partij had ook deze Lagerhuis- zetel in de wacht gesleept. De meerder heid van de conservatieven slonk hier van 15.000 in 1959 tot 973. De socialisten hebben in het plaatsje Middlesborough 18.928 stemmen behaald, dat is ruim 8.000 stemmen meer dan in 1959. De conservatieve kandidaat kreeg nu slechts 4.613 stemmen en de liberale 7.145. Tsjombe voor laatste ronde naar Adoela President Tsjombe vertrekt vandaag naar Leopoldstad voor onderhandelin gen, welke zouden kunnen leiden tot een overeenkomst tussen Katanga en de centrale regering. Indien zijn besprekingen met pre mier Adoela over de hereniging van deze rijke provincie met de rest van het verarmde Kongo zouden misluk ken, dan dreigt het gevaar van een derde mogelijk beslissende ron de in de strijd tussen het leger van Tsjombe en de V.N.-strijdmacht. Het aantal aanwijzingen neemt toe dat indien het tot een militair treffen komt de V.N. haar taak veel ruimer zal opvatten dan bij de vijandelijkhe den in september en december jl. Functionarissen die reeds lang in Ka- tanga zijn, tonen zich weinig optimis tisch over de uitslag van de bespre kingen in Leopoldstad. „Wij zijn al blij, dat Tsjombe naar Leopoldstad gaat. Of het wat zal worden is echter niet te zeggen", zo zei een van hen. De nieuwe Russische ambassadeur in de Verenigde Staten, Anatole Dobry- nin, is woensdag per vliegtuig in New York aangekomen, op doorreis naar Washington. Het tijdschrift keerde zich in het bij zonder tegen de geheime lancering van een satelliet van de Amerikaanse lucht macht donderdag j.l. In 1960 werden de voorbereidingen voor een topconferentie getorpedeerd door het ongelukkige tijd stip van de U-2 affaire. Nu wordt een satelliet voor waarneming gelanceerd de dag nadat Chroesjtsjef voorgesteld had ter wille van de vrede samen te werken. Het tijdschrift betoogde dat dit niet strookte met hetgeen Adlai Stevenson, het hoofd van de Amerikaanse delegatie bij de V.N., genoemd heeft goed inter nationaal gedrag op het terrein van de ruimtesatellieten. Het blad herinnerde eraan dat Stevenson zelf de resolutie ingediend had, welke op 11 december door de V.N. werd aangenomen en waar in op alle staten die satellieten lanceren een beroep gedaan werd prompt daar over inlichtingen te verschaffen. Flight verweet de V.S. fundamentele inlichtingen aan de geleerden in de we reld onthouden te hebben over de lan ceringen op 21 oktober, 22 november, 22 december, 21 februari, en 7 maart. Ge leerden in het buitenland hadden daar door geen gelegenheid gekregen de ba nen te bestuderen en nieuwe feiten te leren kennen over de opbouw van hoge lagen der atmosfeer. De geheimhouding heeft overigens twijfelachtige militaire waarde daar de v>- Kennedy over Berlijnse corridors: President Kennedy heeft op zijn wekelijkse persconferentie, gisteren in Washington, ver klaard dat de belemmeringen, die de Sowjetunie de laatste tijd voor het verkeer in de lucht wegen naar en van West-Berlijn heeft opgeworpen, het moeilijker zullen maken een oplossing te vinden voor het Berlijnse vraag stuk. Het afwerpen van stukjes zilverpapier boven deze lucht wegen om het Westerse radar stelsel te ontwrichten, vormt een bijzonder gevaarlijk Russisch op treden en zal kunnen leiden tot tegenacties, aldus Kennedy. De president verklaarde dat de Britse en Amerikaanse minister buitenlandse zaken, Lord Home Dean Rusk, in de besprekingen die zij voor het begin van het Geneef- se ontwapeningsoverleg met hun Rus sische ambtgenoot Gromiko hebben gevoerd, „bijzonder krachtig" tegen dit Russische optreden hebben gepro testeerd. Gisteren zijn opnieuw door Russische vliegtuigen uitgeworpen metalen stroken West Berlijn gevonden. Van Wester zijde werd vernomen dat ze luchtverkeer niet hebben gehinderd. Ten aanzien van de luchtcorridors kondigden de Sowjets gistermiddag een nieuwe belemmering aan: 's avonds tus sen acht en negen uur zouden vier militaire vluchten tussen Hamburg Berlijn worden uitgevoerd. Het was eerste maal dat de Russen deze vluch- voor de avond aankondigden. Vlak het opstijgen van de toestellen werden de vluchten echter afgelast. Hiervoor werd geen reden opgegeven. Ontkenning De Oostduitse autoriteiten hebben inmiddels ontkend dat de Vopo's, dezer dagen op een Britse militaire to hebben geschoten en daarbij de chauf feur, korporaal Day, ernstig verwond den, gearresteerd zouden zijn. Het dag blad Berliner Zeitung schrijft dat de berichten over de arrestaties die in Westberlijnse kranten zijn verschenen leugens waren die de bedoeling hadden de koude oorlog te verscherpen. Tegen de grenswachten, die behoor- betrokken satellieten vanuit de Sowjet unie ongetwijfeld waargenomen konden worden. In het artikel wordt het waar schijnlijk genoemd dat alle zes satellie ten een instrumentarium aan boord had den zoals dat van de Amos-verkennings satelliet of de Midas-waarschuwingssa- telliet. In het proces, dat te Messina wordt gevoerd tegen drie Sici- liaanse boeren en vier Capucijner monniken, die worden beschul digd van afpersing en medeplich tigheid aan moord, heeft zich gisteren een onverwachte wen ding voorgedaan. Een der boeren, de twintigjarige Filippo Nicoletti, verklaarde, zulks in tegenstelling tot hetgeen liij bij het vooronderzoek had gezegd, dat uitslui tend hij, een zekere Vincenzo en een man, genaamd Lo Bartolo, die zich in gevangenschap door ophanging van het leven heeft beroofd, voor de onbe doelde moord op de grondbezitter Angelo Cannada verantwoordelijk zijn. In de tenlastelegging waren alle zeven beklaagden beschuldigd van afpersing en onopzettelijke moord. De vier Capucijner monniken hebben, als gemeld, verklaard dat zij tegen hun zin en onder bedreiging met de dood, verwikkeld zijn geraakt in de acties var een bende, welke zich bezighield met af persing en die werd geleid door een tuin man van het klooster der Capucijner monniken. Deze tuinman was de hiervoor genoemde Bartolo. die in de gevangenis zelfmoord pleegde. Het geheel was vol gens de monniken begonnen met schot door het raam van de cel, wt een hunner lag te bidden. Op een gegeven ogenblik was de bende van plan de grondbezitter Cannada geld af te persen. Om hem te „waarschuwen" dat hij de aanmaning tot betaling ernstig moest opnemen, kreeg Cannada op 25 mei 1958 een schot hagel in het lichaam. De „waarschuwing" bleek echter dode lijk te zijn. Cannada overleed in het ziekenhuis en het door de politie inge stelde onderzoek leidde uiteindelijk tot het oprollen van de bende, die haar hoofdkwartier in het klooster der Capu- cijnen bleek te hebben. Nicoletti verhaalde voor de rechtbank de toedracht van de moord op Cannada. "V zei dat Bartolo het dodelijke schot had gelost. Nadat Nicoletti nog had ge zegd bang te zijn voor vergeldingsmaat regelen tegen hem en/of leden van familie, besloot de president vai. rechtbank de zitting met gesloten deuren voort te zetten. Aangenomen wordt dat de Sicili: misdadigersorganisatie van de Maffia achter deze gehele zaak zit. Een autohandelaar te Waterbury de V.S. heeft een paard geaccepteerd als gedeeltelijke betaling voor een twee dehands auto. Albert Dange kreeg 28.' dollar voor een achtjarig paard bij dc aankoop van een auto model 1957, die 950 dollar moest kosten. De autohande laar heeft het paard in zijn showroom gezet met eraan een prijskaartje 285 dollar. Nijmegen is de eerste gemeente in ons land, die een proef heeft genomen met gekleur de verkeersbebakening. Vanochtend verscheen in de St. Annastraat een blauwe ellips met een geel gekleurd getal, 50, op het wegdek. Men ver wacht dat deze kleurige aanduiding van de snel heidsbeperking veel be ter te zien zai zijn dan de tot dusver gebruikte witte aanduiding. Een uit een vrachtauto ontsnapte koe heeft dinsdag in het centrum van Brussel een enorme verkeersopstopping ver oorzaakt. Na de vrijheid te hebben verkozen, holde het dier door de straten en liep het grote viaduct van de Brusselse Ringbaan op. In de haast liep het beest een man, een vrouw en een kind van de sokken, die deze ongewone ontmoe ting gelukkig ongedeerd overleefden. De ver keersstroom kwam tot stilstand toen de koe be gon te zigzaggen. Twee gealarmeerde politie agenten brachten uit komst. Met twee scho ten konden zij het dier tot stilstand brengen en een veearts maakte een eind aan het koeien- Noorwegen heeft gister nacht de koudste nacht van deze winter meege maakt met in het bin nenland temperaturen tot 31 en in Oslo tot 19 graden onder nul. Vol gens de weersvoorspel lingen zal de kou niet lang meer aanhouden. Californië krijgen waar voor hun geld: op 4 maart om 7 uur 's mor gens wierpen zij tien cent in de telefoon op hun slaapzaal en begon nen een gesprek met dc meisjesslaapzaal. Het telefoontje duurt nog steeds voort en heeft de 220 uur reeds overschre den. Er moet echter nog heel wat gepraat wor den wil het record van 468 uur, dat op naam staat van de technische school in Texas gebro ken worden. De jongens en de meisjes spreken eik een half uur voordat zij afgelost worden. In elke slaapzaal hangen grote borden met de waarschuwing: Hang on der geen enkele om standigheid op. B De hertogin van Kent, prinses Marina, en haar dochter, prinses Alexan dra, hebben een uitno diging aanvaard om het zilveren huwelijksfeest van koningin Juliana en prins Bernhard bij te wonen. De Engelse gas ten zullen op 1 mei naar Amsterdam vliegen. I Een inwoner van de Franse stad Bourg had de vreemde gewoonte om met het oog op zijn astma zo nu en dan wat butagas op te snuiven. Dinsdag kostte deze „re medie" hem bijna het leven. Hij raakte buiten kennis, doch voordat hij door verstikking om het leven kwam, werd hij op ruwe wijze gewekt. Het uitstromende gas was door de aanwezig heid van een brandende kachel tot ontploffing gekomen, waardoor het vertrek in een ruïne werd herschapen. lijk hun plicht hebben gedaan, is geen enkele disciplinaire maatregel genomen, aldus het blad, dat de Vopo's prijst voor de nauwgezette wijze waarop zij de grens hebben verdedigd. De Britse stadscommandant heeft een verklaring uitgegeven, waarin hij zegt dat Day kort na een ernstige operatie is onderworpen aan „een onmenselijke ondervraging", die zonder Britse toe stemming plaatshad. De toestand van Day is nog steeds zeer ernstig. Brits protest tegen scheepvaartbesluit van Amerika teerd tegen het Amerikaanse om buitenlandse hulpgoederen alleen te verschepen met schepen die onder Ame rikaanse vlag voeren. Engeland zal hiertegen blijven protesteren, vergaar de vice-admiraal John Hughes-Hallett, parlementair secretaris voor de scheep vaart, in het Lagerhuis. Hij wees erop dat collectief optreden van tien landen die samen meer dan de helft van de wereldkoop vaardij- vloot in handen hebben, waarschijnlijk meer uitwerking zal hebben als men tot eenheid van actie kan komen. De tien landen Engeland, Neder land, België, Frankrijk. Griekenland, Noorwegen, Denemarken, Zweden, Ita lië en West-Duitsland zijn vorige week in Londen bijeengeweest en heb ben besloten gezamenlijk op te treden. In mei komen zij weer bijeen. Hughes-Hallett zei dat de vorm van de collectieve actie nog moet worden bestudeerd, i Emanuel Sninwell (Labour) verklaar de: „milde protesten indienen is heel mooi, maar is de tijd niet gekomen om een wat krachtiger toon aan te slaan?" Steun gevraagd voor Belgische mijnen De Hoge Autoriteit heeft van de Bel gische regering het verzoek ontvangen over te mogen gaan tot een aanvullen de steun voor de Belgische kolenmijnen tot een bedrag van 765 miljoen Belgi sche francs, dus meer dan het drievou dige van de huidige subsidie, zo wordt in Luxemburg vernomen. Deze aanvul lende subsidies zouden tot een bedrag van 225 miljoen B. fr. gefinancierd wor- den^ uit een in te stellen verevenings- Als rechtvaardiging voor deze belang rijke verhoging noemt de Belgische re gering de verplichting tot financiering van de aan de Belgische mijnwerkers toegestane loonsverhogingen. Waarom proberen we deze krant steeds beter te maken? Omdat we weten dat het wordt gewaardeerd. Ook u leest immers deze krant omdat u het een goede krant vindt. Dat stellen we op prijs. Zet u iemand op de bon „Dat zit zo" is dan voor u. (in envelop of op kaart U kunt noteren als nieuwe abonnee: BETALING PER WEEK/MAAND/KWARTAAL/GIRO Doorhalen wat niet van toepassing is) Zelf was ik al abonnee Voor het aan brengen van bovenstaande nieuwe abon- heb ik dus recht op DAT ZIT ZO of TIP PARADE Doorhalen wat niet van toepassing is) Schrijf hier uw eigen n 1 „Dat zit Zo" en „Tip-Parade" boeken boordevol met on gelooflijk handige wenken zijn niet in de winkel te koop.

Nieuwe Leidsche Courant | 1962 | | pagina 5