Commissaris Klaasesz door bejaarden omsingeld BENDER Atletiekvereniging 36-C tobt met de accommodatie Staatssecretaris opende sociale werkplaats vanmorgen de te Alphen KLAVERBLAD 1 lïj I >I£l'WE LEIDSCHE COURANT WOENSDAG 14 MAART 1962 Bij werkbezoek aan RIJNSBURG al wel, dat Rijnsburg een bloemendorp is. Eens te meer zal hij overtuiging gesterkt zijn, dat Rijnsburg zijn agrarisch karakter wil be iouden. Want tijdens het werkbezoek, dat mr. Klaassesz gistermiddag met ;jjn echtgenote aan Rijnsburg bracht, is het meermalen gezegd: de Rijns burgers zijn beducht voor het verlies van hun tuinbouwgronden. Daar- iaa-st is de woningnood een urgent probleem. Het werkbezoek van de ioogste provinciale functionaris beperkte zich echter bepaald niet tot deze wee zaken. Het gemeentebestuur is erin geslaagd mr. Klaassesz in vier pielvervliegende uren een duidelijke indruk te geven van het rijk ge- lchakeerde Rijnsburgse leven. De int" De industrie kreeg aandacht door een t aan carrosseriefabriek Mulder. Xwee scholen werden bezocht. Tijdens de indrit kon het hoge bezoek de nieuwere •ojecten in ogenschouw nemen, en in Ie buitengewone raadsvergadering kon 8e commissaris horen over de moeilijk heden waarmee de middenstand kampt. Stipt om twee uur kon het college van B. en W.. mevrouw Koomans en gemeen tesecretaris Geldhof de gasten bij het raadhuis begroeten. De dames M. Scho- neveld en E. B. J. van Kampen, die op de secretarie werken, boden een boeket In drie wagens begaf het gezelschap zich naar carrosseriefabriek Mulder aan de Oegstgeesterweg. De rondleiding door de fabriek werd verzorgd door de heer en mevrouw Mulder, boekhouder C. J. Verhoeven en de chef van de werkplaats, de heer H. Terlouw. Veranderingen Tijdens een korte rondrit kon de com missaris zien, dat er sinds zijn vorige werkbezoek in 1956 veel is veranderd. De route voerde langs het vernieuwde gebouw van de Raiffeisenbank, de Bak- kersteeg, door de verbrede Brouwer straat, langs de Maranathakerk, door de Anjelierenstraat, over het gedempte ge deelte van de Vliet, langs de nieuwe scholen aan de Korte Vaart, waarna men bij de Chr. Tuinbouwschool aankwam. De heer P. van Dijk, chef van de proeftuin, kon vol trots een kas rijk- bloeiende tulpen laten zien. Ook werd de tweede kas bezichtigd, waarin anjers waren geplant. De directeur van de school, de heer G. Docter, leidde het gezelschap door het schoolgebouw, waar juist aan 43 leerlingen het eindexamen werd afgenomen. „Als de jongens zak ken, hebben ze tenminste het excuus door mij te zijn afgeleid", zo meende mr. Klaasesz. In de bestuurskamer werd thee ge dronken. De heer Docter zei daar, dat de school de grootste Nederland se lagere tuinbouwschool is, wellicht zelfs de grootste van heel West-Euro pa. De dames Klaasesz en Koomans kregen bloemen aangeboden. Het sneeuwde flink toen het gezel schap via Langevaart, Meijboomstraat Voorhouterweg naar de kassen van de heer G. van Delft, voorzitter van veiling Flora cn een der grootste kwekers van Rijnsburg. reed. Er werden drie kas- bezichtigd. Mevrouw Klaasesz, die uitvoerig in de bloemetjes werd ge- iet, toonde zich bijzonder geïnteresseerd de kas gladiolen. De heer Van Delft is een van de pioniers wart het vervroe- n van gladiolen betreft. Sinds 1942 ALKEMADE Nieuw veilingcomplex Het bestuur van de coöperatieve bloe ien-, groenten- en fruitveiling „Een dracht maakt macht" te Roelofarends- wil 2.90.00 ha. grond in de Googer- polder van de gemeente aankopen voor de bouw van een nieuw veilingcomplex. an te kopen terrein wordt o.m. be grensd door de provinciale weg no. 5, de Molentocht en een nieuw aan te leggen nde Googerpolder, recht tegenover en in het verlengde van de Stationsstraat. De koper zal zelf het terrein bouwrijp laten maken en zal tevens de helft van de kosten voor de aanleg van de ontslui- tingsweg dragen. Het belang van de vei ling, die voor Roelofarendsveen en om geving zeer nuttig is, wordt gediend met een goede verkeersweg in de nabijheid. Bovendien zal door de opheffing van de huidige veilinggebouwen in de dorpskern de dorpsweg van intensief zwaar ver keer worden ontlast. B. en W. achten een aankoopprijs van 2,50 per vierkante me ter grond redelijk. Verlichting De ruilverkavelingsgebieden in de Veender- en Lijkerpolder buiten de be dijking en die in de Googerpolder zullen een doeltreffende straatverlichting krij gen, Al zijn de wegen in deze gebieden nog niet het eigendom van de gemeente Alkemade, B. en W. hebben toch reeds het plan opgevat de verlichting spoedig te laten aanbrengen. De totale ko9ten van de 128 lichtmasten bedragen 40.192. Raadsagenda De gemeenteraad van Alkemade komt morgenavond in openbare vergadering bijeen. Op de agenda staan o.m.: aangaan van vaste geldlening van f 500.000 ter financiering van de reconstructie van bet zwembad en de aanleg van een sport park; vaststelling maximum snelheid van 15 km pr uur in Julianalaan, De Kaag; verkoop 29.000 ha grond in Goo gerpolder aan veiling „Eendracht maakt macht" te Roelofarendsveen; verhoging rioolbelastingtarieven met in de meeste gevallen f 10 per woning; aanbrengen straatverlichting r u ilverkavelingsgebied in Veender- en Lijkerpolder buiten de bedijking alsmede in ruilverkavelingsge- bied Googerpolder voor in totaal f 40.192; behandeling initiatiefvoorstel van leden N- A. J. Rietbroek, N. J. Verhaar en J. S. Wagenaar Inzake subsidieregeling van dorpshuizen e.d.; voorstel tot het in be handeling nemen van verzoek van stichting Jeugd- en Verenigingsgebouwen 'tot subsidiëring van te stichten dorps huis) nadat door deze stichting schrifte lijk toezeggingen van rijks- en provinci ale subsidie zijn overgelegd. reeds teelt hij de gladiolensoort Fair La dy, waaruit hij een donkere variëteit heeft ontwikkeld, die in vakkringen zeer bewonderd wordt. Bloemen Op de terugweg was er een incident. De bewoners van Avondzon, wetend dat de route langs het bejaardenhuis voerde, liepen bij het naderen van de drie auto's spontaan naar buiten. De commissaris, die het gebouw indertijd officieel heeft geopend, stapte uit en onderhield zich genoeglijk met de bewoners. De oudste Weenink. bood daarbij bloemen Overladen met bloemen arriveerde het gezelschap bij de Hervormde (grote) Kerk. In de consistorie gaf de bekende amateur-historicus S. Leenheer een hel dere uiteenzetting over de achter de kerk verrichte opgravingen. De heer Leen heer kon daarbij enkele vondsten laten zien (hoewel niet de belangrijkste). Terwijl mr. Klaassesz en mevr. Koomans in de kleuterschool wer den ontvangen door de presidente van het schoolbestuur, mevr. C. W. E. van der Vijver-van der Voet, en de hoofdleidster, mej. B. Plaizier. werd in de raadzaal een buitengewo ne zitting van de gemeenteraad ge houden. Burgemeéster Koomans gaf een uiteenzetting van wat sinds het laatste werkbezoek is tot stand ge komen. (Avondzon, Petrakerk, Eben Haëzerkerk, sportveld, demping Vliet, doorbraken enz.). Ook gaf de burgemeester een overzicht van de plannen. Sprekend over de huidigH situatie gewaagde burgemeester Koomans van de moeilijkheden op agrarisch gebied en de woningbouw. De heer C. van Egmond herinnerde aan de vele krotten en de noodzaak tot sanering. De heer H. de Mooij (kennelijk doe lend op het uitblijven van de rijksgoed keuring voor het plan winkelcentrum Anjelierenstraat) zei de indruk te heb ben, dat de middenstand belemmerd wordt. Er is een grote behoefte aan meer mogelijkheden. De heer W. L van der Gugten merkte op, dat men blij is met het gymnastiek lokaal aan de Korte. Vaart, Het is ge wenst in het centrum van het dorp een dorpshuis armex gymlokaal "te bouwen. Tuinbouw Dokter Van der Laan vroeg zich af of de Leidse universiteit niet te ver gaat met haar verlangens. Is het wel redelijk; dat men ten behoeve van de- recreatie kostbare tuinbouwgronden aan hun be stemming onttrekt? De heer G. van Delft en -wethouder Kralt pleitten eveneens voor het behoud van de tuinbouw. Wethouder Zandber gen was blij met de woningtoewijzing. De agrarische belangen mogeri niet uit 't oog worden verloren, was ook zijn me- Mr. Klaasesz zei, dat er, getuige het betoog van de burgemeester veel activiteit was in de laatste jaren. Het „noodlot" van Rijnsburg is, dat het zo goed gaat, want dat brengt verlangens naar nog meer voorzie ningen. Zeer belangrijk is het, dat woningen worden gebouwd voor de kleine man. Het is voor het provin- LEIDERDORP Jeugdconcert Gistermiddag gaf het We9tnederlands Symphonie-Orkest in de Geref. kerk een jeugdconcert voor leerlingen van de ulo scholen en de hoogste klassen der lagere soholen. Er was grote belangstelling voor het concert. De dirigient Sam Swaap gaf bij de verschillende wenken een toelich ting. ciaal bestuur echter wel eens moei lijk alle belangen tegen elkaar af te wegen. De middenstand mag zijn kans niet missen. Door de bouw van aantrekkelijke winkels moet de ver koop in Rijnsburg worden be vorderd. Tegenwoordig staat men ten aanzien van de huisvesting en recreatie der stu denten heel anders dan vroeger. Gezocht moet worden naar een compromis. De commissaris hoopte, dat de vele grote plannen op korte termijn tot verwezen lijking zullen kunnen worden gebracht. Na de raadsvergadering was het gezel schap tot ongeveer zes uur in de nieu we ambtswoning van de burgemeester. BENTHUIZEN Jaarvergadering Veilig Verkeer Nog geen achtste deel (inclusief be stuur) van het aantal leden van de nog jonge afdeling Benthuizen van de Ver eniging voor Veilig Verkeer was inge gaan op de uitnodiging tot bijwoning van de jaarvergadering, die in de boven zaal van het koffiehuis van de heer A. van Staalduinen werd gehouden onder voorzitterschap van dokter J. de Goeje. De afdeling telt, aldus het jaarverslag van de secretaris, de heer A. van Mak- kelenberg, 194 leden en 7 jeugdleden. De heer W. Muilwijk, penningmeester, liet gunstige klanken horen. De heer J C. Graper. die met de heren Adr. van den Bosch en W. van Waaij de kascon trolecommissie vormde, zei alles in goe de orde te hebben bevonden.In de i missie voor 1962 hebben zitting de heren B. A. Boevé, Abr. Bregman C.zn (Dorps straat 180) en Jac. Bremmer. Bij de be stuursverkiezing werden de heren W. Muilwijk en Jac. Bregman Am.zn. her- Men is voornemens in juni een puz- zelrit voor auto's en motorrijwielen te houden. In het najaar staat een ver- keerscuzsus op het program. Daaraan kan ieder deelnemen. Tot slot deelde de voorzatter nog mee. dat het schriftelijke schoolverkeersexa- zal worden afgenomen van 44 kin deren ,te weten 39 van de halschool en n de Arnoldus "van Osschool. Het praktisch gedeelte volgt op' dinsdag 27 •t In april zal de uitreiking der diploma's plaats hebben. Collecte Centrale P.H. De vorige week in deze gemeente ge houden collecte ten bate van de Cen trale P.H. (Groesbeekse tehuizen voor alle gezindten) heeft 28.37 opgebracht. Oranjecomité bijeen Heit plaatselijk Oranjecomité kwam gisteravond in de bovenzaal van café „De Zwaan" bijeen om een voorlopig schema op te stellen voor de feestvie ring op 30 april a.s. (Koninginnedag).' Jeugdvereniging houdt zendingsavond De aanvankelijk vandaag te houden bidstond voor gewas en arbeid van de Hervormde Gemeente zal wegens ziekte van d«- W. A. S. Laurense naar het einde van deze maand worden verschoven. De Hervormd-Gereformeerde jeugd vereniging „Waakt en Bidt" zal nu een zendiingsbijeenkomst houden in de hal van de bijzondere lagere school. Me vrouw Blake zal vertellen over het werk van haar overleden man dde de laatste zendingspredikant van de Gereformeer de Zendingsbond op Celebes was. Ook de ouderen zijn welkom in deze bijeen komst, die om half acht begint. KOUDEKERK A. D. RIJN Culturele avond De afdeling van de Ned. Bond van Plattelandsvrouwen hield gisteravond een culturele bijeenkomst in het Ver enigingsgebouw; ook de heren waren dit keer van de partij. De Leidse onderwij zer A. Sachs verzorgde een voordrachts programma voor de pauze was dit ernstig gestemd, na de pauze droeg het een luchtiger karakter. Onder meer ver telde de heer Sachs een Italiaans volks verhaal met als centrale persoon Fran- ciscus van Assisi. Na de pauze was het programma getiteld ,Van de hak op de tak". De avond stond onder leiding van mevrouw Van der Lely. R1JNSATERWOUDE Bidstond voor gewas en arbeid Hedenavond om half acht wordt in de Hervormde kerk een bidstond voor ge was en arbeid gehouden. Voorganger is ds. A. M. Lmdenbeng uit Ter Aar. WOUBRUGGE Gouden bruidspaar Op 28 maart hoopt het bruidspaar J. WalravenC. G. Walraven-van der Waa, het feit te herdenken, dat zij een halve geleden in de echt werden ver bonden. De thans 75-jarige bruidegom is geboor tig uit Aarlanderveen. Reeds op jeugdige leeftijd werd hij bakkersknecht, eerst in zijn geboorteplaats, later onder meer in Boskoop en Sassenheim. In 1912 nam hij de bakkerszaag van zijn schoonvader over de Comriekade. In 1930 trok hij zich daaruit terug, na deze zaak overgedaan le hebben aan de heer Oudshoorn. Uit het huwelijk, dat destijds in de Hervormde kerk te Woubrugge door ds. J. van Ingen werd ingezegend, werden een dochter één zoon geboren, beiden thans gehuwd. De dochter vestigde- zich in Nijmegen, terwijl de zoon thans weer werkzaam i.' in de bakkerij van de heer Quint, in de zelfde zaak die zijn vader destijds be heerde. De bruidegom, die sinds hij zich uit de bakkerij terugtrok, woont aan de Comrie kade 14, was onder meer een kwart eeuw lang diaken en kerkvoogd in de Hervorm de gemeente, benevens raadslid voor dt CHU en lid van het bestuur der bijzon dere school. Helaas liet de gezondheids toestand van de bruid de laatste jaren nog al wat te wensen over, de bruidegom daarentegen is nog zeer vitaal. OUDE WETERING Begrafenis P. van der Velden Onder grote belangstelling had gister middag te Oude Wetering de begrafenis plaats van de heer P. van der Velden. Hieraan ging een rouwdienst in de Geref. kerk vooraf. Ds. A G. Kornet leidde de dienst en las uit 2 Cor. 5 het eerste „Want wij weten, dat, indien de aardse tent, waarin wij wonen, wordt afgebro ken, wij een gebouw van God hebben in de hemelen, niet met handen gemaakt, een eeuwig huis". Namens kerkeraad en Gemeente sprak de heer P. van Dam en voorts voerde burgemeester E. J. M. Kolfschoten het woord namens de burgerlijke gemeente en de stichting Drinkwaterleiding. Ook werd nog gesproken door de heer Neer bos, commissaris van de steenfabriek „De vijver", de heer D. van Nieuwkoop namens de A.R. ^kiesvereniging, r Hogeweg namens Het Groene Kruis (af delingsbestuur), de heer P. de Jeu (plaat selijke afdeling van Het Groene Kruis) en de heer D. Nugteren namens de vrien den van de overledene. Een neef van de heer Van der Velden, prof. Korringa, dankte namens de familie voor de belangstelling. Uw piano-aankoop vereist grote zorg. Die 2org wordt gewaarborgd door ons ervaren advies bij Uw keuze uit talrijke voortreffelijke merken zo als Ibach, Steinway en vele anderen. Bel of schrijf om onze foto-brochure nr. 60 A Leiden, Hoogewoerd 90, tel. 20097 Amsterdam Arnhem Brede Rotterdam deskundig in klank Landbouwer reed op mijn: ongedeerd Een landbouwer uit Apeldoorn, de heer Hoewijt is gistermiddag met een tractor met aanhangwagen op een mijn gereden. De man werd niet, gedeerd. De mestwagen, die die dag juist was gekocht, werd 20 meter weg geslingerd en geheel vernield. Merkwaardig genoeg werd de tractor nauwelijks beschadigd, alleen 'n achterliioht werd losgescheurd. Het ongeval geschiedde op een uiter waard tussen kasteel Doorwer.bh en de Rijn. Op dit terrein is in de oorlog door Engelsen en Canadezen tegen de Duitsers gevochten. Het land is inder tijd geheel op oorlogstuig onderzocht. Deze mijn moet hierbij eobter onopge merkt zijn gebleven. Zoals bekend, is in kasteel Doonverth het „Airborne"- ondergebraohL Prinses Beatrix naar Dokkum Prinses Beatrix heeft het voornemen op dinsdag 5 juni een standbeeld van Bo- nifacius in Dokkum te onthullen. Dit beeld werd'in opdracht van het ministerie van onderwijs, kunsten en wetenschap pen vervaardigd door de beeldhouwer G. Bolhuis uit Amsterdam. AARLANDERVEEN Kind door rook gestikt Gisteravond is een 2y» jaar oud dochtertje uit het gezin van de heer J. W. van Leeuwen, wonende Hoogendijk te Aaslanderveen, door verstikking om het leven gekomen. Door een brandend gloeilampje, dat op de dekentjes het bed waar het kind sliep, terecht kwam, zijn de dekentjes gaan schroeien; door de rookontwikkeling is het kind gestikt. ALPHEN AAN DEN RIJN In hotel „Centraal" is gisteravond de jaarlUkse huishoudelijke vergadering ge houden van de Alphense Atletiekvereni ging A.A.V. 36-C onder leiding van voor zitter J. de Wit. aan wiens enthousiasme het stellig is te danken dat dc A.A.V.-' een bloeiende vereniging Is geworden. In zijn inleidend woord zei de heer De Wit, dat men met vreugde op het jaar 1961 kon terugzien. De aotiviteiten en prestaties in alle afdelingen waren goed. De in 1952-'53 ter hand genomen vorming van jeugdploegen begint nu de resultaten te krijgen. Uit de prestatie- lijst 1961 vermelden we dat 14 maal Gouds record (men is aangesloten bij de G.A.K.) werd verbeterd, 29 maal clubrecord en 1 maal een Zuid-Hollands record door R. W. Verkade. In de Goudse prestatielijst van vorig jaar staat 17 maal een A.A.V,-er aan de kop. Gereleveerd werd het vorig jaar gevierde zilveren jubileum; de zes commissieleden kregen elk een sportlepeltje. De accommodatie voor de beoefening van deze prachtige sport is nog steeds zeer bedroevend. In het voorjaar 1961 gewekte verwachtingen en gedane toezeggingen gingen nog steeds niet vervulling. Men hoort niets van hot meentebestuur en het bestuur vraagt zich af: waar zit het toch op vast Het ledental bleef stabiel en dat is eigenlijk niet goed. Er moet een voortdurende aanwas van jeugdleden zijn. Diploma's en prijzen Hierna werden de vorig jaar behaalde G.A.K.-diploma's uitgereikt. Rein Ver kade kreeg er heel wat Wat de clubkampioenschappen betreft: Alie van Harskamp behaalde de titel bij de dames en ontving de wisselzuil, en Gerard Verkade kreeg de wisselbeker voor de beste prestatie bij de heren. De Staatssecretaris B. Roolvink heeft van ochtend de gemeentelijke sociale werk plaats „De binnenhaven" te Alphen aan den Rijn officieel geopend. Een aantal genodigden, onder wie burgemeesters, was hierbij tegenwoordig en door mid- SINDS 1769 Een eigen geheim, dat al 2 eeuwen wordt bewaard, geeft de krachtige geur en de verkwik kende smaak aan GEBRAND MET DE RIJKDOM DER EEUWENOUDE ERVARING KOFFIEBRANDERIJ HET KLAVERBLAD LEIDEN del van een speciale verbinding konden ook dc mensen in de werkplaats het ge sprokene volgen. Na zUn toespraak ont hulde de heer Roolvink een door de Al phense glazenier Van der Valk ontwor pen cn uitgevoerd muurmozaïek, waar- In dc woorden „Arbeid schenkt levens- De staatssecretaris zei onder meer, dat deze werkplaats er is gekomen opdat mensen, die in het vrije bedrijf moeilijk een plaats kunnen krijgen, weer aan het werk kunnen gaan. Daarbij is deze werk plaats voor velen van hen niet als een eindstation bedoeld maar als een „door- stroomgelagenheid" naar het vrije be drijfsleven. De heer Roolvink herinnerde aan een tijd, dat vele mensen moesten werken om in leven te kunnen blijven, terwijl er ook een groep was, die niet behoefde te werken. Deze tijd ligt gelukkig ver achter ons. Steeds meer wordt de arbeid gezien als een middel tot levensont plooiing en de positie van de mens ln het maatschappelijke leven houdt nauw verband met de plaats, die de betrok kene in het arbeidsproces inneemt Ar beid moet worden gezien als een onmis baar middel voor de mens om zijn be stemming te bereiken en die bestemming moet zijn gericht op God, Die de mens heeft gemaakt. In de loop der jaren zijn de financiële risico's voor de arbeider door het in voeren van allerlei sociale voorzieningen belangrijk gereduceerd. Al deze maatre gelen hebben echter betrekking op de valide arbeider, maar wat is er in het verleden gedaan om degenen, die moei lijk plaatsbaar zijn. arbeidsvreugde te schenken? In 1947 kwam er een wet op dit gebied, die veel weerklank vond bij het bedrijfsleven. Het betreft hier de zgn. G.S.W.-regeling. die het scheppen van werkgelegenheid voor gehandicap ten beoogt. Thans zijn er bijna 190 sociale werkplaatsen in ons land en van de 25.000 mensen, die dagelijks in G.S.W.- verband werken, vinden 15.000 personen hun bezigheden in een dergelijke werk plaats en 10.000 op buiten-objecten. In de afgelopen 10 jaar hebben 80.000 men sen in het kader van de G.S.W. gewerkt. De gemeentelijke sociale werkplaatsen kunnen een zegen zijn voor de gemeen te en de omgeving maar in de eerste plaats voor de mensen, die er werken Voor de leiding is een grote en moei- 'iike taak weggelegd, Hierna vertelde burgemeester Z. Bruins Slot in het kort hoe deze werk plaats tot stand is gekomen, waarn. verscheidene mensen het woord voerden. Hierop komen we in ons blad van mor gen nader terug. Foto N. van der Horst DUITSE HANDEL MET BENELUX Het goederenverkeer van West-Duits- land mot de Benelux is in 1961 met 7% toegenomen tot 14,1 miljard mark. De uitvoer naar de Benelux met 13% tot 8,02 miljard, de invoer uit de Benelux rnct 0.7% tot 6,12 miljard, de invoe Nederland met 3,4% tot 3,8 miljard, de uitvoer naar Nederland met 12,9% tot 4,8 miljard, de invoer uit België-Luxem- burg daalde met 3,6% tot 2,35 miljard, de uitvoer daarheen steeg 1,29% tot 3,26 mil jard. De kapitaalsinvesteringen van de Benelux in West-Duitsland bedroegen van 1950 tot 1960 1,1 miljard, waarvan 125,2 miljoen uit België, 588,4 min. uit Luxemburg en 400,5 min uit Nederland, tegenover de Duitse investeringen van 1951 t/m september 1961 van 97,9 min. in België en 86,2 min. in Nederland. RIJNSBURG Kandidatenlijst CHU Gisteravond werd gestemd voor de CHU-kandidatenlijst voor de gemeente raadsverkiezing: Het resultaat was: 1 K Zandbergen; 2 W L van der Gugten; 3 T Kralt; 4 J den Heijer; 5 P van der Kwaak; 6 P van der Bosch; 7 D Ouds hoorn Jzn; 8 H Leeuwenburg Wzn; 9 A Vletter Azn; 10 W Oudwater; 11 M van der Heul; 12 G Biankert. Het gemeenteraadslid C. Leeuwenburg was niet herkiesbaar in verband met verhuizing naar Oegstgeest. Spreekbeurt Vrijdagavond om acht uur spreekt in de zaal aohter de Ohristeiyke Gerefor meerde kerk ds. P J. E. Lamens uit Kamerlk voor de afdeling Gereformeer de Bond. „Jos A. Jansen- wisselbeker" voor het lid, dat zich het meest verdienstelijk maakte op verschillend gebied, werd toegekend aan Gerrie Verkerk en de Spirit-wisselbeker voor de beate jeugd- prestatie kreeg Tony de Helj. Het verslag van secretaris W. Verkerk deed nog eens de voornaamste gebeurte nissen van het vorig jaar herleven. Pen ningmeester J. van der Horst was door ziekte verhinderd aanwezig te zUn. maar had zijn gedetailleerd verslag ingezon den. De vereniging is financieel kernge zond. Veel waardering werd geuit voor het werk van wedstrijdsecretaris R. W. Verkade en voorzitter J. de Wit. Bij enkele kandidaatstelling werden de bestuursleden J. v. d. Horst, W. Verkerk en R. W. Verkade herbenoemd en in de vacature G. Blaauw werd benoemd de heer W. Niessen. Wat het wedstrijdprogramma in Al phen betreft: 31 mei (hemelvaartsdag) zijn er regionale baanwedstrijden en 10 november wordt de havencross gehouden. „Koningin Julia naschool" had een feestavond Gisteren is dn gebouw .Nabij" een feestelijke schoolavond gehouden voor de leerlingen van de lan'dbouwbuishoud- school „Koningin Juliana". Er bestond voor deze avond1 een grote belangstel ling. Directrice mejuffrouw R. C. de Vries heette in het bijzonder welkom de commissie van toezicht en talrijke ouder» van de meisjes. De meisjes werirten een leuk en af wisselend programma af, dat werd ge opend met zang van de meisjes der vormingsklassen. Mejuffrouw G. van de Werke had daarbij de leiding. Onder led- ding van de heren B. Mojet en G. van Veldhuijzen werden vervolgens door de tweede klassen volksdansen uitgevoerd, waarna de vormingsklas een vrolijk spel ten tonele bradhit ooder regie van Janny Rijlaarsdam, getiteld „Joker helpt". Daarna volgde weer zang met samen zang met de zaal. Na een volksdans van de huish oudassistenten zongen de meis jes van d« iniuch/ttngsassis'entenklas een komische opera; daarbij had mevrouw Moiet de leiding en zorgde mejuffrouw J. H. Bussche voor pianobegeleiding. Na dc pauze werd nog een filmgedicht gebracht, getiteld „De rode ballon". Volleybalclub Blokkers opgericht iGsteravond is in hotel Toor onder leiding van de heer H. Klein een bij- eenkoms*. gehouden teneinde tot de op richting van een nieuwe volleybalclub te komen. Reeds eerder hadden voor dit doel voorbesprekingen plaats gehad; er gaven zich aanvankelijk 24 belangstel lenden voor de nieuwe club op. Van hen werden gisteravond 22 personen als lid ingeschreven. In het bestuur van de club werden gekozen de heren J. H. van Egmond (voorzitter), H. Klein (secretaris), Chr. Oo9terom (penningmeester), H. van Leeuwen en C. Raaphorst De club kreeg de naam „Blokkers". De kleuren waarin wordt gespeeld zijn blauw en wilt blauw shirt en witte broek Er wordt getraind in de gym nastiekzaal van de openbare lagere school aan de Javastraat elke dinsdag avond van 9 tot 10.30 uur. Het is de bedoeling volgend seizoen deel te nemen aan de competitie van de NEVOBO, afdeling Leiden. Openinr wykgebouw „Onderweg" Het wijkgebouw „Onderweg", ressor terend onder de Confessionele Vereni ging „Oudshoorn", wordt maandagavond maait om half acht geopend. Het staat aan de Lijsterdaan. Damnlemvs Voor het persoonlijk damkampioen schap van Alphen ls de tweede ronde gespeeld met de volgende resultaten: Hoofdkl., groep 1: P KalshovenC Slingerland 02; J A J WortmanA v d End 02; A RobbeN Schoonderwoerd 0—2. Hoofdkl., groep 2: R W VerkadeC Verboom xx; N BruntD Ravens ber gen 20; H M v DonkA Brunt 02. Eerste klasse: A C v DiggeleJ P Vrolijk 0—2; C Brunt—P H Spek 2—0: W J RavensbergT Versluis 20. Lach. ernst en Boodschap Onder het motto „La - Er Bo" (lach, ernst en Boodschap) houden de C.J.V.- afdeling „Bethel" en de beide jongens clubs „Vriendenschaar" en „Karei Door man" het jaarfeest in het wijk- en jeugd centrum Nabij. Er zal een gevarieerd programma worden geboden. Het feest begint om half acht Driedaagse mlddenstandsbeurs ln het Nutsgebouw is gistermiddag de driedaagse show geopend van „Actief Oudshoorn" (de winkelierscombinatie uit het gemeentedeel Oudshoorn, speciaal de Hooftstraat). De stands zijn zeer aan trekkelijk ingericht en vormen het be wijs, dat ook deze minddenstanders een werkzaam deel willen hebben in de ont wikkeling van de gemeente. Ook heden- en morgenavond is de show te bezichti- ALPHEN AAN DEN RIJN GEVRAAGD: aktieve en nette HULPBEZORGERS TER AAR Damavond Vanavond acht uur wordt in zaal Blom (voorheen Van Acker) propaganda ge maakt voor het damspel. Na een inlei ding door de heer L. K. van der Vlist, voorzitter van de Leidse districtedam- bond, geeft de eindspeloomponist Jos Mertcns een demonstratie. Verder ver meldt het programma een simultaan- :e van de Leidse kampioen Wim Heemskerk.

Nieuwe Leidsche Courant | 1962 | | pagina 9