Ontwapeningsgesprek nu nog onvruchtbaar BON 3 Chroes its ief wacht een top op CHEFAROX Vreemd been wordt eigen been Vier monniken persten geld af onder dwang Nederland bezet vijfde plaats onder 90 landen ln een daafce \ij, A 1962 i Urvitai eijn drii i te bren- 4 3 nii: GENÈVE EEN PROPAGANDA-CIRCUS? in loogerl TTC 6; TC 2- JJET is steeds weer triest als we al voor de opening van een ont wapeningsconferentie tot de conclusie moeten komen, dat er vrij wel geen kans op een gunstig resultaat bestaat. Deze verwachting is thans gebaseerd op twee elementen. Het eerste werd enige weken i geleden aan de orde gesteld door Michael Soeslof, de belangrijkste rc* theoreticus van het Kremlin. Op een conferentie in Moskou verklaarde bij esnj hij nog eens nadrukkelijk, dat er geen vreedzame samenleving met ïnaiRijnl e kapitalistische „ideologie" mogelijk is. Het probleem is volgens en. Dat] Soeslof, de doeleinden van het wereldcommunisme te blijven nastre- iiensen,; ven zonder in een wereldoorlog te belanden. Deze stelling impliceert n som. een serie onophoudelijke aanvallen op het Westen met niet-militaire en dt middelen en het voortduren van de bewapeningswedloop, tenzij het ld "zal besten de Russische voorwaarden inzake ontwapening accepteert. let'nietl andere element is het feit, dat Chroesjtsjef blijkbaar alleen maar Dit laatste maakt het vrij wel zeker, dat op de ontwape ningsconferentie, die morgen in Genève begint, geen tast baar resultaat zal worden ge boekt en dat de Russische delegatie slechts zal aansturen op een topconferentie, zonodig alleen tussen de Grote Vier. Mocht de Sowjetunie dus om tactische redenen naar een be perkt ontwapeningsakkoord met het Westen willen streven, dan zal dat dus bepaald niet zijn beslag krijgen op de con ferentie, die morgen gaat be ginnen. MOGELIJK Vorige week hebben we naar aan leiding van de bijeenkomst van het cen trale comité van de communistische partij in de Sowjetunie reeds de moge lijkheid besproken, dat Chroesjtsjef om redenen van binnenlandse politieke aard in de komende maanden zal streven naar een beperkt ontwapeningsakkoord. Dit zou hem toestaan, de zware last der militaire uitgaven te verlichten, zo dat de met de crisis in de Russische landbouw samenhangende problemen op gelost zouden kunnen worden en de Sow jetunie als gevolg daarvan in vele op zichten beter met het Westen zou kun- Men ziet het: hier vinden we de niet- aflatende strijd met niet-militaire mid delen terng, die de Sowjets tegen het Westen willen voeren ter verovering van de hegemonie in de wereld. Een beperkt akkoord zou slechts dienen om de Sowjetunie een adempauze in de koude oorlog te verschaffen, maar zou niet leiden tot vermindering (laat staan beëindiging) van de bewapeningswed- TEGENSLAG We hebben al eerder beweerd, dat de zelfverzekerheid van Chroesjtsjef de laatste tijd een gevoelige klap heeft gekregen (hetgeen niet wegneemt, dat hij zich nu met te meer ijver op de verwezenlijking van zijn plannen heeft geworpen). De tegenslagen in zijn eigen land en het welslagen van de gemeenschappelijke markt in West- Europa zijn enkele van de belangrijk ste ontwikkelingen, die Chroesjtsjef te leurgesteld hebben. Deze reactie van Chroesjtsjef kan worden vergeleken met die van Lenin. Groot was de te leurstelling van deze man ,,van het eerste uur" toen na de Eerste Wereld oorlog de communistische revoluties buiten de Sowjetunie mislukten. Chroesj tsjef probeert thans het Westen op in directe wijze te verzwakken in Azië, Afrika en Latijns-Amerika. Eerst heeft hij anti-koloniale bewegingen aange moedigd. Thans tracht hij de jonge staten politiek en economisch van het Westen los te weken. In dit kader past een poging tot het bereiken van een ontwapeningsakkoord op de Russische voorwaarden op een speciale conferen tie van acht „neutrale", vijf commu- listische en vijf (door het wegblijven van Frankrijk slechts vier) Westerse landen... PROPAGANDA De ontwapeningsconferentie in Genè ve heeft voor de Sowjetunie slechts 'ropagandistische waarde. Dat bleek il uit het feit, dat Chroesjtsjef alles edaan heeft wat in zijn vermogen gt om de besprekingen het karakter an een topconferentie te geven, waar- 'P alle deelnemende landen zich door taatshoofden of regeringsleiders zou- len laten vertegenwoordigen. De bedoeling van dergelijke „bespre- Ingen" is slechts, met de steun van e meerderheid van de zgn. „neutra- stische" leiders de Westelijke mogend- iden een ontwapeningsovereenkomst te dringen, die duidelijk het slem- el „made in Moscow" zou dragen en 'e veiligheid van wat we onder de .vrije wereld" verstaan ernstig in ge vaar zou brengen. Er is geen vraagstuk zo gecompli ceerd als het ontwapeningsprobleem, /aar men al 40 jaar aan heeft gedok- 2rd, maar waarvan de oplossing steeds nmogelijk werd gemaakt door landen, :e zelf met een slecht geweten rond epen, een ander lieten ontwapenen, naar de eigen bewapening in versneld pmpo versterkten. En het is nog al- ijd zo, dat de Tweede Wereldoorlog ,'een gevolg was van een versnelde be wapeningswedloop, maar van de eenzij dige ontwapening, die in landen a'ls Engeland en Frankrijk had plaatsge vonden. SCHAKERS Naar zulk een situatie streoft de Sowjetunie thans. De moeilijkheid is echter, dat de Westelijke mogendheden bet zich eenvoudig niet kunnen ver oorloven, een gesprek over het ontwa- oeningsvraagstuk van de hand te wij zen, omdat zij niet In de mogelijkheid van een akkoord geloven. Het grote probleem is, dat zij niet onmiddellijk de plannen van Chroesjtsjef kunnen doorgronden dat zij nooit zeker we ten, wat zij aan hem hebben. Volgens de Britse psychiater Taylor is de Rus geneigd tot een denken in paardesprongen. Deze schaakterm her innert ons aan het feit, dat het paard op het schaakbord acht verschillende mogelijkheden heeft, maar nooit recht vooruit kan. Het is geen wonder, dat het Westen alle Russische manoeuvres wantrouwt. Er zijn deskundigen, die menen in Chroesjtsjef de beste onderhandelings partner te hebben, die de Sowjetunie onder de huidige omstandigheden kan bieden. Anderen vrezen, dat dit een vrome wens zal blijken te zijn en dat de Rus slechts de moeilijkheden in eigen land wil gebruiken om een be roep te kunnen doen op de edelmoe. digheid van de Westelijke mogendheden. Chroesjtsjef zo zeggen zij wil geen oorlog, maaj wel de vruchten van een overwinning zonder bloedver gieten. En zij voegen er aan toe, dat het gemakkelijker zal zijn een over eenkomst te sluiten met de opvolgers van de Russische premier, wanneer oo' deze ontmaskerd is als een „stalinist' UITSTEL? Intussen hebben we nog altijd niet niemand anders en niemand minder dan Chroesjtsjef te maken. En hij heeft er geen twijfel over laten be staan, dat hij alleen maar op een top conferentie zaken wil doen. Hij heeft slechts ingestemd met inleidende be sprekingen door de ministers van tenlandse zaken en dus uitstel vat. door hem voorgestelde topbijeenkomst. Hij moet beslissen over de nogal ulti matieve eis van president Kennedy, dat er voor eind april een akkoord moet zijn gesloten over het verbieden van kernproeven, wil Chroesjtsjef komen, dat de Verenigde Staten gaan tot hervatting van het beproeven van hun kernwapens. Hij moet dus iets doen, dat bijdraagt tot het oplos sen van de problemen, waarmee zijn eigen land wordt geconfronteerd, doch dat tevens zijn tegenstander onmoge lijk maakt, doelen na te streven, die op wat langere termijn een sta-in-de- weg zouden kunnen zijn voor de „op mars" van de communistische „wereld beweging". En daarom is de verwach ting gerechtvaardigd, dat de Russische premier zal aansturen op een situatie, die opnieuw zal leiden tot uitstel van hervatting van de - Amerikaanse proe ven met kernwapens. DREIGEMENT In dit -Verband moet niet te veel aan dacht worden geschonken aan Chroes- tsjefs dreigement, dat de Sowjetunie een nieuw geheim wapen zal testen, wanneer de Verenigde Staten hun proe ven met kernwapens zouden hervatten. Alsof de Westelijke mogendheden al niet terdege met een dergelijke moge lijkheid rekening zouden hebben gehou den en de Amerikanen wellicht niet juist om die reden tot een eventuele hervat- Advertentie kantoormachines ting zouden hebben besloten! Er is een andere zaak, die het gehele probleem beheerst en dat is de vrees van Russen en Amerikanen, dat de ander het eerst zal beschikken over een verdedigings middel tegen geleide projectielen en er een situatie ontstaat, dat die ander een aanval met kernwapens kan ontkete nen, zonder dat hij bang hoeft te zijn voor een vergeldingsaanval. De Ver enigde Staten hebben nog niet zo'n af doend defensie-middel. Van de Sowjet unie wordt aangenomen, dat zij er ook nog niet over beschikt, maar dat zij de 100-megatonbom in haar plannen heeft betrokken, om althans voorlopig over een „beschermend schild" te kun nen beschikken. Bij de jongste serie Russische proef nemingen zijn de mogelijkheden van de verdediging tegen raketten e.d. on derzocht. Ook andere waarnemingen wijzen erop, dat de Russen hard wer ken aan anti-raket-wapens. Maar Chroesjtsjef kan weten, dat ook de Ver enigde Staten niet stil zitten. De New York Times wijst erop, dat de VS aan projectielen werken van een sub stantie, die niet op radarschermen worden opgevangen en dat er een wed loop aan de gang is om een waterstof bom te produceren, die tot ontploffing kan worden gebracht zonder van een splijtbare materie gebruik te maken. Het gaat er nu maar om, wat voor Chroesjtsjef het zwaarste weegt: als hij reden heeft om aan te nemen, dat de Amerikanen met nieuwe proefnemin gen een belangrijke stap op weg naar het begeerde doel zullen doen, zal hij er wellicht toe verleid worden, een overeenkomst te sluiten, waarbij proe ven met kernwapens worden verboden. Eerder ziet het er echter naar uit, dat hij opnieuw zal proberen, onder handelingen op gang te brengen en ze slepende te houden, zoals hij dat bijna drie jaar achtereen heeft ge daan, totdat hij in september eenzij dig een plechtige belofte schond door de proeven te hervatten. Advertentie Maagklachten? Tot tweemaal toe is bij de plaats Topeka, in het Amerikaanse Kansas, de herdershond Choo-Choo uit het ijs gered. Het dier was door het dunne laagje ijs gezakt vlak hij een brug. Een brandweerman liet zich aan een stevig touw tientallen meters van de brug zakken en zag kans Choo- Choo te grijpen. Binnen enkele tellen had de hond zich weer losgerukt. Hij rende over het ijs om even verder opnieuw erdoor te zakken Toen begon de achttienjarige Richard Lewis met een nieuwe reddings poging. Hij zag, na veel moeite, kans, met een grote haak, Choo-Choo uit het water te halen. Choo-Choo toonde zich allerminst dankbaar: hij zette het op een lopen en was binnen enkele seconden uit het gezicht verdwenen Vormt een genezende laag op de maagwand Ballon opgelaten om sterren te fotograferen Gisteren is te Chico (Californië) een reusachtige ballon opgelaten die thans in de richting van de grote oceaan weg drijft na op een radiosignaal van de grond af een camera afgeworpen te heb ben. Vier uur nadat de ballon opgelaten was bedroeg zijn hoogte reeds meer dan 24.000 meter. Deze eerste vlucht betekent het begin van uitvoering van een Amerikaans project om de planeten en sterren vanuit de bovenste lagen van de dampkring te fotograferen. Dit voorjaar zal e eerste bemande vlucht plaatsvinden. F ormatieopdracht in Finland President Kekkonen van Finland heeft prof. Veli Merikoski belast met de vor ming van een nieuwe regering, zo is gisteren officieel te Helsinki bekend gemaakt. Het zal een niet-socialistisch meerderheidskabinet worden. Prof. Merikoski, die in 1905 werd ge boren, is sinds 1941 hoogleraar in de criminologie aan de universiteit van Hel sinki. Hij heeft verscheidene boeken over het gewoonterecht gepubliceerd. Sterke aardbeving in Columbia Het observatorium van de unlversi- :it van Californië te Berkeley heeft gis teren een krachtige aardbeving geregis treerd. waarvan het epicentrum waar schijnlijk in Columbia lag. De aardbe ving hield anderhalf uur aan en gaf op de schaal van Richter een uitslag van 6,75. 848) Herhaaldelijk horen wc de laat ste jaren van mensen die een opera tie hebben ondergaan en bij wie in rug, been of arm een kaifs- of hon- denbot is ingeplant. Na enige tijd zijn de patiënten hersteld en lopen dus rond met beenderen van vreem de dieren in hun geraamte. We zeg gen het misschien wat onelegant, maar kunnen op deze wijze in ieder geval niet worden misverstaan. Laten wc dege nen die zich hier over verontrust ge voelen, mogen troosten. Dit li- chaams-vreemde been blijft niet per manent aan de mens vergroeid, doch verdwijnt op den duur en de mens wordt weer geheel „zichzelf". Lange tijd heeft er twijfel bestaan over de vraag of het Ingeplante vreemde bot in leven blijft en zelf standig groeit, zodat dus de mens met vreemde botten in zijn lichaam zou rondlopen, dan wel of het bot dood is en door nieuw been van de patiënt wordt vervangen. Dit laat ste blijkt het geval te zijn. Nadat het vreemde been is Inge plant ontstaat een bloeduitstorting w.arln al heel gauw kleine bloed vaatjes gaan groeien en jonge bloed- weefselcelien, de zgn. granulaties die we ook bij een uitwendige wond kun nen waarnemen. Deze granulaties vormen de enige verbinding tussen het ingeplante bot en het been van de patiënt, zodat het een eerste ver eiste is dat beide beenstukken zo dicht mogelijk tegen elkaar liggen. Immers hoe korter de afstand die de granulaties en de bloedvaatjes moeten overbruggen, des te spoedi ger zal de vergroeiing zich kunnen voltrekken. Hebben de bloedvaatjes het inge plante beenstuk bereikt, dan groeien ze in de holten van het bot naar binnen. Met de jonge bindweefselcel len die zich gevormd hebben, gebeurt dan iets wonderlijks, want onder in vloed van een nog onbekende, door het vteemde bot veroorzaakte, stof felijke prikkel worden zij omgebouwd tot cellen die in staat zijn kraakbeen De cellen van het in geplante been ster ven langzaam af, worden vervangen door van buiten ln- groeiende cellen en tenslotte is een ho mogeen beenstuk verkregen dat geheel bestaat uit door de patiënt zelf voortgebrachte been cellen. (Ditzelfde vindt trouwens plaats met getransplanteerd hoorn vlies, dat op den duur eveneens door „eigen" hoornvlies wordt vervangen.) De vraag, hoe lang het duurt eer het vreemde bot geheel verdwenen is, valt niet met zekerheid te zeg gen, aangezien het antwoord mede afhankelijk is van de grootte van het ingebrachte bot. Sommige schrij vers menen dat de duur tussen 8 maanden en 1 jaar kan worden ge steld, maar anderen menen een lan gere termijn te moéten aannemen, die wel tot 5 jaar kan uitdijen. Hoe het ook zli. op den duur verdwijnt het vreemde bot, dat behalve als steun eigenlijk voornamelijk heeft gediend om de eigen becnvormende cellen te aktlvercn. Maar genoeg hierover, want we wilden u in kennis brengen met een paar talenwonders. Vier Capucijner-monniken en drie boeren zijn voor de rechter in Messina op Sicilië gedaagd on der beschuldiging van doodslag op een landeigenaar en afpersing of poging daartoe op verscheidene personen in Mazzarino, een plaats je midden in de Siciliaanse ber gen. Doodslag zou in mei 1958 hebben plaats gehad om de winst te 'oogsten van voortgezette po gingen tot afpersing van naar ge zegd wordt een tien miljoen lire (ongeveer zestigduizend gulden). De beklaagden zouden verder ge poogd hebben o.a. de provinciaal van de capucijnen in Syracuse geld af te persen. De monniken hebben gezegd onder dwang gestaan te hebben van de tuin man van het klooster, die de leider was van een bende welke hen met de dood bedreigde als zij niet meededen. De tuinman is gearresteerd en is in de gevangenis overleden. Gezegd wordt dat achter dit alles de plaatselijke Maffia heeft gestaan. De monniken, tegen wie van kerke lijke zijde nog geen maatregelen zijn genomen, dragen nog hun kloosterpij en hebben tot nog toe elke dag in hun arrestantencel de mis opgedragen. De geschiedenis zou een aanvang heb ben genomen op 5 november 1956 toen met een jachtgeweer twee schoten wer den afgevuurd door het raam van de kloostercel waar pater Agrippino aan De tuinman, Carmelo hier meer van af te weten. Hij verklaarde ronduit dat vrien den van hem geld nodig hadden. De monniken zouden toen een paar honderd gulden betaald hebben. Daarna was een regen van dreigbrieven neergedaald over de notabelen van het twintigdui zend inwoners tellende Mazzarino. De buitengewoon beleefd en twijfelde hem werden verlangd, in te gaan, op 5 mei 1958 was aangevat door-vier ge maskerde mannen en bij wijze van waarschuwing een schot nagel in het lichaam had gekregen, aan de gevol gen^ waarvan hij in het ziekenhuis over- Vastgesteld werd dat de rondgezonden dreigbrieven alle getypt waren op de schrijfmachine van het klooster. De tongen van de slachtoffers kwamen los. Maar de activiteit van de Maffia nam nog geen einde: de weduwe van Canna- da werd gedwongen een miljoen lire te betalen en nog andere vooraanstaan- waren genoodzaakt met kleinere nen over de brug te komen. Tot tenslotte de politie zich naar het kloos ter van Mazzarino begaf om de paters Agrippino, Carmelo, Vittorio en Venen- zio te arresteren en, op hun aanwijzing, ook de tuinman Lo Bartolo. Lord Avon (voorheen Sir Anthony Eden) is maandag in Boston geopereerd wegens een niet-kwaadaardig gezwel in de borst. Het gezwel is verwijderd. Burgerluchtvaart in 1961 tion" (ICAO), de te Montreal gevestigde internationale burger- luchtvaartorganisatie waarvan in 1961 negentig lid-staten deel uitmaakten, heeft een statistiek gepubliceerd waaruit blijkt dat, wat het aantal passagiers-kilo meters betreft Nederland de vijfde plaats inneemt van deze negentig landen. Op de eerste plaats van dit geregelde natio nale en internationale passa- giersluchtvervoer komen de Ver enigde Staten, op de tweede En geland, nummer drie is Frank rijk, vier Canada en vijf Neder land. Volgens de voorlopige cijfers over internationale geregelde luchtverkeer van bij de ICAO aangesloten landen komen de Verenigde Staten als num mer een uit de bus btf de telling van het aantal vervoerde passagiers dat op geregelde luchtdienstcn in 1961 werd vervoerd. Dit getal bedroeg ruim 5,7 miljoen. Het Verenigde Ko ninkrijk komt hier op de tweede plaats met ruim 4.5 miljoen, Frankrijk Is nummer drie met ruim 1,8 miljoen. Denemarken, Noorwegen en Zweden tezamen nummer vier met 1,4 mil joen, Nederland vijfde met 1,5 mil joen, Canada 6 met 1.07 miljoen Zwitserland zeven met 1,04 miljoen. den niet bij elkaar geteld, elk van de drie landen afzonderlijk op gegeven. Het merendeel van het gere gelde luchtverkeer van de drie landen wordt echter door een door de drie lan den gezamenlijk geëxploiteerde lucht vaartmaatschappij uitgevoerd. Voor de drie landen afzonderlijk zijn de voorlo pige gegevens van het internationale ver voer van passagiers op geregelde lucht lijnen: Denemarken 402,125, Noorwegen 406,465 en Zweden 603,185. Zou het aantal Dassa?iers-kilometers van de luchtvaartmaatschappijen in de drie Skandinavische landen tezamen wor den geteld, dan blijkt dat deze combi natie in de ranglijst op de achtste plaats zou komen, na Australië als num mer zes en Brazilië als nummer zeven en juist voor Italië. In deze voorlopige cijfers is geen re kening gehouden met burgerluchtverkeer in landen die niet ziin aangesloten bij de ICAO zoals de Sowjetunie en de Volksrepubliek China. Advertentie ^KUNSTGEBIT Grootse ontvangst voor Jacqueline Kennedy in India Overweldigend is de ontvangst ge> weest, die mevrouw Jacqueline Kennedy bij haar aankomst in India ten deel is ge vallen. Op het vliegveld te Palam werd zij begroet door premier Nehroe en zijn dochter, mevrouw Indira Gandhi. Indi sche schoolkinderen riepen: „Lang leve Kennedy" en „Lang leve Nehroe". Langs de route naar de stad stonden tienduizenden Indiërs om een glimp te kunnen opvangen van mevrouw Kennedy en haar reisgenote, prinses Radziwill. De ontvangst deed denken sident Eisenhower en koningin Elizabeth bij hun bezoek aan India. Gistermiddag legde zij een krans witte rozen bij het graf van Mahatma Gandhi. Daarna gebruikte zij de thee het vroegere paleis van de Britse onder koningen met de Indische president Ra- jendra Prasad. Er is enige kritiek ge hoord op het feit, dat mevrouw Kennedy zich niet zal begeven buiten het door de Britten gebouwde deel van New Delhi. Men wijst er op, dat zij slechts in de oude stad een indruk kan krijgen van hot ech te leven in India. Rantsoenering van voedsel op Cuba Premier Fidel Castro van Cuba heeft gisteravond voor de Cubaanse televisie bekendgemaakt, dat een aantal voe dingsartikelen in een groot gebied ir en rond Havanna gerantsoeneerd wor Hieronder vallen melk, eieren, groen ten, vis, peulvruchten en spijsolie. Zeep zal in alle grote Cubaanse steden den gerantsoeneerd. brieven t bloemrijk^gesteld de Maffia afkom- Slachtoffer Zekere pater Constantijn, die op door ns in het klooster van Mazzarino ver toefde, was het eerste slachtoffer. Pater Agrippino zou hem onder bedreiging met de dood er toe gebracht hebben een paar duizend gulden te betalen. Een half jaar later was pater Agrippino naar Syracuse gegaan en zou daar van de provinciale overste van de orde ook onder bedreigingen een som gclds heb ben losgekregen. De justitie begon zich met de geschie denis te bemoeien nadat de grondbe zitter Angelo Cannada, die weigerachtig gebleven om op herhaalde dreig- 'en, waarin tien miljoen lire van elke woensdag Jmgensmarkt PULLOVERS Moeders, die hun zoon willen verrassen met een mooie pullover gaan naar P C. Zij kunnen dan kiezen uit een fantastische collectie zuiver wollen pullovers in alle moderne kleuren. P <K C wereldmode In tricot is een garantie voor kwaliteit en mode. Speciaal verlaagde J. M. prijs 95 6. Peek&Cloppenburg Een dagblad in Bagdad heeft een foto van de filmster Ava Gardner gepubliceerd „om de Iraakse dichters van geestelijke stagnatie te verlossen". De krant wil in de dichters „het ge voel voor en het ver langen naar de prach tige scheppingen der natuur opwekken". Eens per maand legt een kip van een inwoon ster van Piaggione in Toscane een ei van 150 gram en tien centimeter lengte. Iedere dag legt zij een ei en om de veer tien dagen een ei met twee dooiers. 9 Een jongeman in Wies- baden had ruzie met zijn meisje en besloot uit het raam te springen. Hij koos daarvoor een raam op de vierde verdieping. Gelukkig voor hem werd zijn val gebroken door de waslijnen en hij werd slechts licht gewond. Naar schatting 1,1 mil joen mensen in Zuid- Korea zijn met influ enza besmet. Sinds de epidemie twee weken geleden uitbrak zijn twee gevallen met dode lijke afloop gemeld. De Engelse regering heeft gisteren toegezegd alles te zullen doen wat maar mogelijk is om het Britse publiek op de hoogte te brengen van een nieuw medisch rap port, waarin verklaard wordt, dat sigaretten roken longkanker ver oorzaakt. De regering overweegt het voorstel uit het rapport om op een of andere wijze con trole uit te oefenen op de advertenties van si- garettenfabrieken. Zij is eveneens overtuigd van de noodzaak om klinie ken te bestemmen voor de genezing van ver slaafden aan het rook- monster. Mevrouw Helen AIlc- granza, een 34-jarige Londense pacifiste, heeft in de Londense vrou wengevangenis Hollo- way, waar zij een straf van een jaar moet uit zitten wegens haar aan deel in de demonstraties van het comité van hon derd van lord Russell, een hongerstaking van 120 uur gehouden tegen de Britse kernproef die kortgeleden is genomen op het Amerikaanse proefterrein in Nevada. I Twee Britse firma's hebben plannen bekend gemaakt voor 's werelds eerste luchtverbinding met Hovercrafts-vlieg tuigen die zich op een luchtkussen dicht boven het land of het water voortbewegen. De eerste dienst zal gaan tussen twee steden die onge veer 25 kilometer van elkaar verwijderd lig gen. Het toestel kan 25 passagiers vervoeren te gen de prijs van tien gulden per persoon. Indien U ïld» niet onmiddellijk tot de tandarts kun» wenden,^ls het raadzaam voorlopig^ DENTOFIX het'gebit "eVirop^rplootl houdL SeNT^FuI het schoonspoelen yan Uw gebit de 9p"at9TetTo7mtméen "zalht, beschermend loog tussen gebit en gehemelte en doet het gebit gemakkelijk kan eten, praten en lachen als met natuurll|ke verschuiven, loszitten e. d., doch dank zl" DENt'oFiT. Verkrijgbaor bij Apothekers en D ogisten. In een door de voedsel- en landbouw organisatie van de V.N. gepubliceerd verslag wordt gezegd, dat zowel in West-Europa en de Verenigde Staten als in de onderontwikkelde gebieden het roken van sigaretten hand over hand toeneemt. Als gevolg van een gro tere vraag naar tabak voor sigaretten bereikte de handel in tabak ln 1960 een recordhoogte. We willen u niet dwingen om deze krant te lezen. We maken ze alleen zo goed mogelijk. Omdat we er van uitgaan dat u een goede krant kunt waarderen. Zet u iemand op de bon „Dat zit zo" is dan voor u. (in envelop of op kaart geplakt verzenden aan het U kunt noteren als nieuwe abonnee: BETALING PER WEEK/MAAND/KWARTAAL/GIRO (Doorhalen wat niet van toepassing is) Zelf was ik al abonnee Voor het aan brengen van bovenstaande nieuwe abon- heb ik dus recht op DAT ZIT ZO of TIP PARADE (Doorhalen wat niet van toepassing is) Schrijf hier uw eigen n ,Dat zit Zo" en „Tip-Parade" boeken boorde'vol met on gelooflijk handige wenken zijn niet in de winkel te koop.

Nieuwe Leidsche Courant | 1962 | | pagina 5