BON Vijanden uit de oorlog bij brugruïne verbroederd Gesprek Evian voortgezet Nieuw westers voorstel in oiitwapeiiingsoverleg? Weense jersey zowel in wol als in zijde Omstreden Rembrandt in Brussel voor onderzoek Groei en straling Elf doden en 100 gewonden bij I treinontsporing Duitsers trokken lering s„,s, Khi,np„nt,„ uit stormvloed van '53 hi een. bonte, lij. 9 VERPAKTE ARTIKELEN De heer Roolvink (kath.v.), lid van de Tweede Kamer, heeft vragen gesteld aan de minister van justitie over de gewichten van verpakte artikelen in zelfbedieningsbedrijven. De heer Roolvink vraagt onder meer of de minister weet van een publikatie in de „consumentengids", waarin vermeld werd, dat bij een steekproef in een zelfbedieningszaak een als „een ons ham" verkochte hoeveelheid vlees, slechts 90 gram bleek te be vatten. Het Kamerlid vraagt verder of het steeds toenemende systeem van zelfbedieningszaken, waarbij hoeveelheden vooraf zijn afgewogen, niet meebrengt dat de door de IJkwet bedoelde bescherming illusoir wordt. Na gevraagd te hebben of de minister in zulke gevallen behalve een ern stige misleiding van de huisvrouwen ook niet een element van oneerlijke beconcurrering van eerlijke winkeliers ziet, vraagt de heer Roolvink de bewindsman om zulke delicten met strenge hand tegen te gaan en even tueel voorstellen te doen tot aanvulling van de wettelijke bepalingen. ZAAK-VAN DER PUTTEN Het communistische lid van de Tweede Kamer, de heer Bakker heeft de minister van defensie gevraagd, of het juist is. dat de bewindsman bij zijn bewijsvoering voor het Ambtenarengerecht in de Zaak-Van der Putten steunt op dezelfde argumenten die hij gebezigd heeft in zijn nota aan de Kamer over deze materie. Hij vraagt verder of de minister ook niet van mening is, dat de mogelijkheid bestaat dat het Ambtenarenge recht op grond van deze argumentatie de minister in het gelijk stelt, terwijl dezelfde argumentatie later, bij het onderzoek dat zoals bekend een commissie uit de Tweede Kamer zal instellen, ondeugdelijk wordt bevonden. Op grond daarvan vraagt' de heer Bakker of de minister bereid is, het ontslag van de heer Van der Putten op te schorten tot na de be handeling van de zaak in de Kamer, „opdat het Ambtenarengerecht de beschikking heeft over een bewijsvoering, die door het parlement op haar waarde is getoetst". GEEN WROK Daarna bood Delicio Ratge, Rothe en Klebach een zilveren blad aan en sprak daarbij de gevoelvolle woorden: „In de oorlog hebben wij als gekken gevochten. Dat is nu voorbij en wij moeten vergeten en niet meer denken aan hen die gewonnen of verloren hebben. De enigen die werkelijk de oorlogen verliezen zijn de ouders, de vrouwen en de kinderen van hen die sneuvelden. Er is geen reden tot wrok. Wij zijn nu verenigd tegen de communisten. Wij werken samen cn wij hopen dat wij een volgende oor log kunnen voorkomen". Terwijl de sergeant sprak kregen ve le ouderen onder de aanwezigen, zowel mannen als vrouwen, tranen in de ogen. Zelfs de honderden schoolkinderen wa ren diep onder de indruk. Rothe over handigde Delicio daarna een kristallen wijnglas en vulde dit met champagne. Alle drie mannen dronken er een slok van. Ze keken ondertussen over de ri vier naar de steile oever waar zoveel Amerikaans en Duits bloed vergoten werd. Van de overblijfselen van de brug woeien Westduitse en de Amerikaanse vlaggen. drie voormalige Duitse sol- keren "én continenten met continenten daten hebben elkaar gisteren als jvriendschap verbindt, vrienden ontmoet bij de ruïne van de brug van Remagen over de Rijn, waar zij zeventien jaar geleden als vijanden tegenover elkaar stonden. Op die plaats marcheerde toen het Ameri kaanse leger nazi-Duitsland bin nen, welk feit in die dagen de grootste overwinning genoemd werd sedert de landing in Nor- mandië. „Ik had nooit kunnen denken dat ik nog eens de man zou ontmoeten die probeerde mij dood te schieten en die ik probeerde dood te schieten", zei ser geant Delicio uit Bronx (New York), die de leiding had van het derde pele- ton van hot 27ste regiment infanterie bij de eerste aanval op de brug. Willi Ratge, die als kapitein het bevel voer de over de Westduitse troepen die de brug verdedigden, kreeg tranen In de ogen toen hij Delicio's hand greep. Hij kon alleen maar zeggen: „Nu zijn wij vrienden". Delicio kreeg indertijd de op een na hoogste onderscheiding voor moed en volharding, omdat hij enkele Duitse le gereenheden buiten gevecht wist te stellen en daarmee de weg vrij maak te voor het Amerikaanse leger. Twaalf manschappen ontvingen een medaille voor hun aandeel in de overtocht. WENS In Januari van dit jaar vroeg De licio zijn superieuren of het niet mo gelijk was de Duitsers die hen toen bestreden nu opnieuw bij de brug te ontmoeten. Verscheidene dagbladen publiceerden deze wens, die tenslotte leidde tot de ontmoeting van giste ren. Met Ratge. die nu onderwijzer is, hadden de Duitse onderofficieren Rothe en Klebach opdracht de brug op te bla zen. Toen hij de ontsteking in werking stelde, kwamen slechts kleine ladingen tot ontploffing, terwijl de grote lading niet optbrandde. Omdat hij er niet in slaagde de brug te vernielen werd hij door een nazi-tribunaal ter dood ver oordeeld. Op 17 maart 1945 stortte de brug ln nadat deze door kleinere ontploffingen j en bombardementen van de geallicrr- den zwaar was beschadigd. Ruim 25.000 man Amerikaanse troepen met tanks en artillerie waren toen echter al de brug gepasseerd. Nadat de vier mannen elkaar giste ren op de allerhartelijkste wijze hadden begroet, sprak vicaris Peters een gebed uit. waarin hij zei: „Waar gevechten hebben gewoed, waar grote militaire overwinningen werden behaald, komen wij nu als vrienden bijeen. De brug van (Advertentie) De Franse- en Algerijnse onderhan delaars hebben gisteren de delicate taak aangevat om de laatste details uit te werken van een overeenkomst tot beëindiging van de zeven jaar oude Algerijnse opstand. Strikte ge heimhouding werd in acht genomen en geen van beide partijen gaf een persconferentie. Over het algemeen gelooft men. hoe wel dit niet officieel bevestigd werd, dat de onderhandelaars drie primaire kwes- NEEMT VAKER ZWAARDEMAKER Volgens welingelichte I.ondcnsc »ej<«nil te *Un. dr We,Mult»« tjeiseller j ir j c. Adenauer verklaarde tegenover het be- kringen zyn de Verenigde »ta-lstuur van zijn party, de CDU. bepaald ten en Groot-Britannië van plan -ceptisch t© zyn. iiy zei weliswaar, dat da de Sowjetunie helangrüke wö«i- gingen van hun voorstel tot Sta- aan elke werkelijke ontwapening mede to ken der kernproeven voor te leg- d" bU n'rt de hoop hul dat het overleg In Geneve veel soa op- gen. Deze wyzigmgen zouden de leveren. Amerikaanse minister van bui-De Westduitse regering zou zich zor- tenlandsc zaken, Dean Rusk, en 5^^^n,^zo^wo^t^vei^er m^Bonn zyn Engelse ambtgenoot, lord Home, maandag aan hun Russi sche collega, Gromiko, willen meedelen, voor de ontwapenings conferentie in Genève begint. Voor het eerst heeft ook Londen èen pannekoekenrace gehouden. Dat gebeurde over een afstand van 500 yards op de Old Kent Road. Aan het einde van de race reikte de burgemeester van Cam- berwell de prijzen uit. Het is de grote vraag, of deze wedren met pannekoeken een concurrent van de beroemde race zal worden, die ieder jaar in het plaatsje Olney in het graafschap Bucking hamshire wordt gehouden. Engelse in Polen wegens spionage veroordeeld Een militaire rechtbank in Warschau heeft een Engelse onderdane van Pool se afkomst, mevrouw Lucja Jordan Roz- wadoska, wegens spionage veroordeeld tot zes jaar gevangenissstraf. Het pro ces, dat met gesloten deuren werd ge voerd, was op 26 februari begonnen. Mevrouw Rozwadowska werd door een Poolse advocaat verdedigd. De Britse ambassade had geen toestemming ge kregen voor een Dezoek. Mevrouw Rozwadowska zou ln augus tus naar Polen zijn gekomen met het vooropgezette doel gegevens te verza melen over de Poolse defensie. De Amerikanen zullen ook deze week weer troepenbewegingen langs de au toweg naar Berlijn uitvoeren. De twee de gevechtsgroep van de 46ste infante rie divisie gaat naar Berlijn, ter aflos sing van de eerste gevechtsgroep van de 19e infanterie divisie die daar sinds december heeft gelegen. (Van onze moderedactrice) HET IS OP het ogenblik al les zomermode wat de klok slaat. Maar, hoe ongeloof lijk het ook moge klinken, daar door heen klinkt toch ook al weer een winters geluidje. Zo kwamen we gisteren in het Amsterdamse Victoriahotel als gast van Benno Durlacher op een show van de Weense jersey fabrikant Bernhard Altmann, waar de collectie winter '62'63 werd getoond. Wenen is van ouds beroemd om de jerseypakjes, die daar hun oorsprong vonden. Die oude roem is na de oorlog weer hersteld en het is zeker verbazing wekkend hoe, met behoud van de sobe re klassieke lijn. er toch zo'n enorme variatie in dit thema gebracht kan wor- grill ensembles met rechte pullovera en vesten. De gering, maar voldoende voor een mo dieus accent. Zo hebben vele vesten een V-hals zonder revers, maar wel met een klein kraagje. De ensembles kunnen bestaan uit japon :.iet vest; rok-pull- over: rok-twinset en rok-pullover met mouwloos vest. Naast combinaties in één tint, ook zorgvuldig uitgebalanceer- bijvoorbeeld in aubergine vooral in een goudbrons, dat bijzon- Nieuw is een zachte caramelkleur, die zowel met bruin als met zwart har monieert. Verder een roestrood, ko ningsblauw en hardgroen. In wollen jersey zijn talloze soorten. Naast het mooie lamswol cn het merino, er de soorten gebreid van kameel haren garens en het dons van de cash- meregeiten. Die laatste wol (Van onze correspondent in Bonn) Het heftig omstreden „late zelf portret" van Rembrandt dat de landsregering van Baden-Würt- temberg voor 3,6 miljoen mark heeft gekocht voor de Württem- bergse staatsgalerij gaat naar Brussel. Het zal daar nader op zijn echtheid worden onderzocht in het Institut Royal. Daartoe is besloten na het driedaag se bezoek van de directeur van het schildertechnische instituut der Belgi sche staatsmusea, prof. Paul Coremans. Hij was od verzoek van het Baden- Württembergse ministerie van culturele zaken naar Stuttgart gekomen, nadat de in München levende Hongaarse Rem- brandt-expert Martin Porkay zijn oude beschuldiging had herhaald, dat het „late zelfportret" een vervalsing uit het begin van de twintigste eeuw is. De I Rembrandt staat sindsdien in het mid delpunt van de internationale kunst belangstelling. In het Institut Royalzal het onder zoek veel grondiger kunnen plaatsheb ben. Ook deskundigen van het rijks museum in Amsterdam zullen er aan deelnemen. De Westduitse experts prof. Kurt Wehlte van het instituut voor tech nologie der schilderkunst aan de staats- akademie voor beeldende kunsten in Stuttgart en dr. Christian Wolters van de Beierse staatsgalerijen, die beiden al een positieve expertise over het schilde rij hebben gegeven (en in de echtheid geloven) zullen prof. Coremans in Brus sel assisteren. De Hongaar Porkay heeft overigens prof. Coremenas gezworen dat wanneer diens oordeel zou luiden, dat het „portret" toch echt is, hij Porkay voor de rest van zijn leven ,op de Münchense markt uien en kool zal gaan verkopen. Staken NAVO-landen wapenhandel met de Franse troe- ties tot oplossing voordat zij het t over een bestand. 1. De toekomst pen in Algerije en hoe en wanneer zij teruggetrokken zullen worden. 2. De delicate kwestie van amnestie voor mohammedanen die nu in Franse gevangenissen zitten. Dit zijn er al leen in Frankrijk reeds duizenden. 3. De vorm en de omvang van de voorlopige regering om Algerije te be sturen in de interim-periode voor de soevereiniteitsoverdracht. Er zijn geen aanwijzingen hoe lang de besprekingen zullen duren. Sommi gen denken vijf dagen, anderen denken dat zij korter zullen duren. Enthousiast onthaal voor Janio Quad ros De zes maanden geleden afgetreden Braziliaanse president Janio Quadros is na een wereldreis met het Nederlandse schip Willem Ruys in Santos aangeko men. Hij werd verwelkomd door zeker tienduizend mensen en een honderdtal versierde vissersbootjes, die om het schip zwermden. Waarnemers merkten op dat Quadros nog uitbundiger werd begroet dan na zijn verkiezing in 1960. Zoals békend is Qu dros in augustus af- Setreden omdat hij „verslagen was door e reactie". Hij werd opgevolgd door aljn vice-prt%»uent, Jaoa Goulart. Cuba? 844) Groei van ©en levend orga nisme kan plaats vinden door ver groting van de cellen die door groei stoffen worden aangespoord zich te strekken. De snelle groei van kleine kiempl&ntjes. het ontplooien van bladeren en het ontluiken van bloe men is in de eerste plaats te danken aan dergelijke celvergroting. Afge zien hiervan, Is groei bij planten cn dieren echter in hoofdzaak een ge volg van vermeerdering van het aantal cellen die tezamen het levende organisme opbouwen; celstrekking vervult in de levende natuur slechts een bescheiden rol. Celvermeerdering, die dus ln het alge meen ten grondslag ligt aan het merk waardige verschijn sel dat w jj als „groei" aanduiden, kan op tweeërlei wijze plaats vinden. Ten eerste door in snoering, waarbij de blaasvormige kern in de cel ln tweeën wordt gedeeld en de cel zelf dit voorbeeld volgt. Dit wordt de direkte kerndeling genoemd, een proces dat weliswaar in een groot aantal gevallen en bö zeer verschil lende weefsels ls waargenomen, maar dat desondanks tot de uitzonderingen behoort. In verreweg de meeste ge vallen geschiedt celvermeerdering door indirekte kernindeling, mitose genoemd. Bjj de mitose voltrekt zich in het protoplasma, dus in het celvocht dat de kern omgeeft, een wonderiykc verandering. In een wat lichter ge kleurd gedeelte van dit protoplasma bevhidt zich een eigenaardig orgaan tje dat uit één of twee kleine kor reltjes bestaat, die centriolen worden genoemd. Was in de rustende cel TOCH IS HET ZO! slechts één centriool aanwezig, dan deelt deze zich ln tweeën en beide centriolen gaan nu een stralings figuur vertonen, die steeds duldely- ker wordt en zich in het omgevende protoplasma uitstrekt. Beide centrlo- len verwijderen zich meer en meer van elkaar. waarbU de sterkte van de straling toeneemt en tenslotte be vinden beide centriolen zich leder aan het uiteinde van de cel, dia metraal tegenover elkaar gelegen. Beschouwt men de stralingsflguur die de centrlolcn ln de cel veroor zaken, dan wordt men direct ge troffen door de grote overeenkomst die dit beeld ver toont met magneti sche of elektrische krachtlijnen die stelde polen uit gaan. Zoals bekend, richten de \jzerdeel- tjes op een blad papier zich volgens eigenaardige lijnen wanneer zy onder invloed komen van twee ongeiyknamige magne tische polen. Dit, door yzerdceltjes aanschouwelijk gemaakte veld van magnetische krachtlijnen, blijkt tref fend overeen te komen met het beeld dat by de indirekte kern deling ontstaat door de poolstraling die van de ccntriolen uitgaat. Het was dus begrjjpelUk dat men ter verklaring van de mitose het eerst dacht aan een door elektriciteit op gewekt verschijnsel en dat men de verschillende fasen van het kem- delingsproces toeschreef aan elek trische aantrekking of afstoting. Maar Gurwitsch en zUn medewer kers hebben aannemelijk gemaakt dat In de levende cel werkelijk een straling ontstaat, die ook andere cel len tot deling kan aanzetten. De N.A.V.O.-bondgenoten hebben een Amerikaans verzoek om zioh aan te sluiten bij landen van het Westelijk half rond wat betreft het stopzetten van de wapenhandel naar en van Cuba, in wel willende overweging" genomen. Dit is door functionarissen van het Amerikaan se ministerie van buitenlandse zaken verklaard. De besprekingen over deze zaak tussen de Verenigde Staten en hun N.A.V.O.-bondgenoten zijn op regerings- vlak nog gaande. tische landen te winnen voor het denk beeld een algemene ontwapening in de bondsrepubliek te laten beginnen. De regering is evenwel van mening, dat er slechts concessies op het gebied der Washington en Londen zouden be- Europese bewapening kunnen worden reid zyn met minder controle op de j kernexplosies genoegen te nemen en te volstaan met vijf of zes in plaats van de aanvankelijk geëiste twaalf con troles per jaar. Op zyn persconferentie van gisteren heeft president Kennedy hierover echter met geen woord gerept. Wel zei hij er dc voorkeur aan te geven met de Sowjet unie tot een akkoord te komen over een verbod op kernwapenproeven boven een hervatting van de Amerikaanse proeven de volgende maand. De Amerikaanse president gaf toe. dat Rusland dan ook zijn proeven zou hervat- De Verenigde Staten zijn er gisteren ten, met alle risico van dien, maar wees ln geslaagd, een satelliet In een baan tevens op, dat het eveneens een groot om de aarde te brengen voor het doen van «aarnemingen betreffende de zon. De kunstmaan, die met behulp van een drietrapsraket van het type Delta Vanj basis CaPe Canaveral in Florida gedaan, als deze gepaard gaan met stappen ter bevordering van de Duitse hereniging. V.S. lanceerden satelliet om zon te bestuderen zijn als alleen de Verenigde Staten geen proeven zouden nemen. Overigens zei Kennedy, dat Rusk met hoop naar Genève gaat. maar dat hij geen optimistische voorspellingen over het welslagen van de conferentie wilde doen. Hy voegde eraan toe: „Ik zou pes simistische voorspellingen kunnen doen over haar mislukking. Wy gaan echter naar de conferentie om te proberen tot een akkoord te ko- i. Djat is in ons belang. dat Ook Deens rapport waarschuwt tegen sigaretten roken Behalve ln Engeland is ook in Denemarken gisteren een offi cieel rapport gepubliceerd waar in wordt betoogd dat het roken van sigaretten een belangrijke rol speelt bij het ontstaan van longkanker. Een commissie van negen des kundigen adviseert een geleide lijke verhoging van de accijns op sigaretten, het verbieden van roken voor jongeren (onder de zestien jaar) en een verbod op sigarettenadvertenties. In het Deense rapport werd overwogen dat een algeheel ver bod op het roken van sigaretten zinloos zou zijn. Ook de Deense deskundigen kwamen tot dc conclusie dat een half opgerookte sigaret beslist minder schadelijk is dan een sigaret die volledig wordt opge rookt. Bij sigaren adviseerde de commissie niet meer dan twee derden te roken. snelheid baai Een modieus klassiek pakje in lams wol met een losse sjaal, die om de hoogaansluitende halslijn gedrapeerd kan worden. blinker is onder de bontsoorten. Een avondpullover van cashmere met fijne incrustatie langs boothals en mouwen is dan ook iets bijzonders. Mooier nog. vonden wij, dan de zuiver zyden Jer seypakjes, die wel een hyperslanke draagster vragen om tot hun recht te komen. Van heinde en ver waren inkopers naar deze Weense show gekomen, zo dat we rustig onze zorgeloze zomer kunnen genieten in de wetenschap dat er voor de winter ook al weer ietè moois voor ons klaar ligt! Het zilver- en purperkleurige apparaat weegt 200 kg en heeft een middellijn van een meter. Het bevat instrumenten voor het verrichten van dertien verschil lende waarnemingen. De satelliet draait buiten de dampkring, die het meren deel van de zonnestralingen absorbeert. Men verwacht met behulp van de waar nemingen nauwkeuriger voorspellingen te kunnen doen omtrent de activiteit van kosmische stralingen in verband met erupties op de zon. De wetenschap hier omtrent is van essentieel belang voor de voorgenomen lange-afstandsvluchten in de ruimte, zoals het plan om een ra ket met twee mannen naar de maan te zenden. Zodra de kunstmaan zich los had ge maakt van de laatste trap van dc raket, kwamen er drie armen uit het apparaat te voorschijn, met aan de uiteinden met stikstof gevulde bollen voor de stabili teit. Een ingewikkelde apparatuur moet er voor zorgen, dat een bepaalde zijde van de kunstmaan steeds od de zon blijft gericht. In de afgelopen nacht ls bU Raven na in Noord-Italië een personentrein d.e raUs «e'open- Vijf van de tien rijtuigen sloegen om en dc andere schoven in elkaar, waardoor elf men sen het leven verloren cn ongeveer honderd werden gewond. De trein vervoerde voornamelijk men sen uit het arme Zuiden, die in Milaan werk gingen zoeken. Brandweerlieden. passagiers uit de wrakstukken van de trein bevrijden. Hoewel de trein op het betreffende baanvak slechts met een snelheid van dertig kilometer mocht rij den, zou de werkelijke snelheid ruim Dc stormramp, die Noord-Duits- land vorige maand heeft getroffen is te vergelijken met de waters nood die in 1825 in ons land voor kwam. Do Duitsers hadden ook geleerd uit de stormramp van 1953. Zij waren reeds bezig met de verbetering van dc dijken toen, nu tweecneenhalvc week geleden de storm toesloeg en er ongeveer vijftig gaten in de dijken braken. Nuts Is gevuld met vers gebrande hazelnoten en roomcaramel. Het geheel overtrokken met volle-melk chocolade. Een kostelijke versna pering. Nuts: een kwaliteitspro- dukt. Al deze gaten zijn nu dicht, zo heeft prof. ir. P. Ph. Jansen, hoofd van de Deltadienst, die een week lang met drie andere Nederlandse deskundigen in het 1 !- geweest land achter de dijken betrekkelijk hooj lag, zodat het water na de storm snei weg kon stromen. In 1953 moesten wij zeer moeilijke dichtingen verrichten om dat bij ons het land achter de dijken zeer laag lag, waardoor vier keer per dag tengevolge van het getij de gaten uitschuurden. „Wij hebben in Duitsland weinig kun nen doen. Wij hebben een prettig con tact gevonden met de Duitse deskundi gen. Uit dit contact hebben beide par tijen kunnen leren. Wel hebben wil pompaggregaten kunnen leveren voor het snelle droogpompen van enige laag gelegen gebieden". Prof. Jansen zeide bewondering te hebben voor het snelle herstel van de dijkdoorbraken in Noord- Duitsland. Hij zeide voorta dat men in Duitsland nu plannen heeft om de dijk- lijn te verkorten, waardoor een sterke re verdedigingslinie tegen het water kan worden verkregen. Daarvoor zullen de stroomgaten worden afgesloten. De schade aan de zeedijken in Noord- Duiteland is groot geweest, omdat deze dijken beschermd worden door een gras mat. Zo'n grasmat, aldus prof. Jansen, is niet bestand tegen het geweld van dc golven. Er zal nu bekeken worden of men geleidelijk aan de dijken een flau were helling zal geven cn een andere afdekking dan een grasmat. Prof. Jan sen zeide nog dat men nu ook eens hier zal nagaan hoe het met de met gras bedekte dijken staat. Een van de grote bezwaren van een grasmat is het moeilijke onderhoud er van. I Bij de doorlaatpost Fried- richstrasze in Berlijn is aan de Oostduitse kant een speciaal gebouwtje neergezet waar buiten landers voortaan in een keurige omgeving, gestof feerd met gemakkelijke stoelen, hun paspoorten en bagage zullen moeten overleggen. I Geruchten die gisteren in Oslo circuleerden wis ten te melden dat de Noorse kroonprins Herald in het huwelijk zal treden met het Oslose meisje Sonja Haraldsen. Du ad judant van de prins ont kende dit echter ten stel ligste. terwijl het meisje, toen haar om commen taar werd gevraagd ant woordde: „Spreekt u deze geruchten alstublieft I De Zweedse industrieel en miljonair Ivar Frans- son wil de eerste van zijn land zijn die een zeer groot bedrag schenkt aan een ontwikkelingsland zonder een tegenprestatie te vragen. In een Azia tisch land wil hij een fa briek stichten, waarvan de winsten worden be steed aan de bouw van scholen en ziekenhuizen. Nog onlangs heeft Frans- sor een van zijn vier fa brieken verkocht aan Philips in Eindhoven. I Gisteren is de schutting rond het mausoleum op het Rode Plein in Moskou weggehaald. Nadat Stalin op 31 oktober j.I. uit het gebouw was verwijderd, werd het gesloten en door een schutting aan het ge zicht onttrokken om „re paraties uit te voeren". Nu is duidelijk te zien dat mooi houden Daar is wel iets aan te doen. Heel eenvoudig overigens. Je moet maar op het idee komen. Kijkt u eens op bladzij 55 van „Dat zit zo". MET DEZE BON WORDT HET BOEK VAN U! (ln envelop of op kaart geplakt verzenden aan het Bureau van dit Blad). U kunt noteren als nleuwa abonnee: BETALING PER WEEK/MAAND/KWARTAAL/GIRO (Doorhalen wat niet van toepassing ls) Zelf was Ik al abonnee. Voor het aan brengen van bovenstaande nieuwe abon nee heb ik dus recht op DAT ZIT ZO of riP PARADE (Doorhalen wat niet van toepassing (s) Schryf hier uw eigen naam en adres „Dat zit Zo" en „Tip-Paradc1* de gevelsteen met de naam van Stalin boven de ingang verwijderd is 'voor pe?rfo\o'sPgaatPdit boeken boordevol met on- jaar naar een fotograaf die tot nu toe nog onbe geloot lijk haudipe wenken kend is gebleven. De ^Ibwn'm.'ikïe t«° Mn "'Cl ',e wi,lkcl ,C k°°P- vliegtuig deze stuk vloog, Is door Associated Press verspreid. De fotograaf w ilde toen zijn naam niet bekend maken. Hij zal alsnog worden opge spoord.

Nieuwe Leidsche Courant | 1962 | | pagina 5