iM Ajax speelde zich tegen Slovan in de finale Rechter weert vader en zoon van sportveld Moeizame zege van Jong Oranje op Luxemburg Nederlands jeugdteam, 16-18 jr., overspeelde Luxemburg: 6-0 Melk wordt per 1 juli 1 cent duurder Zowel dames als heren met handen in het haar MEL WE LEIDSCHE COURANT 11 DONDERDAG 8 MAART 1962 OM DE RAPPAN-BEKER: 5-1 Twee razendsnelle, ouderwetse rushes van Sjakie Swart zün het Tsjechische team Slovan gisteravond in het Olympisch Stadion In Amsterdam tegen Ajax noodlottig geworden. Er werd namelijk al ruimschoots rekening gehouden met een verlenging van deze halve-finalewedstryd om de Rappan-beker. Er waren immers nog maar 19 minuten te spelen by de stand 11 zonder dat een van beide ploegen ook maar enige aanspraak op de zege leek te maken. De anders nogal gevaarlijke Ajax- voorhoede had weinig fraais laten zien. behoudens die laatste minuut van de eerste helft, toen Prins uit keurig aan geven van Swart een 10 achterstand, ontstaan door een onverwacht ver schot van linkshalf Venglos in de 14de minuut, had kunnen wegwerken. Keizer speelde te traag, Henk Groot is er evenals Swart volledig uit en het was geenszins ver wonderlijk, dat de actieve Prins en de geestdriftige Feldmann het tegen de so lide Tsjechische achterhoede, waarin de internationale spil Popliuhar en keeper Soh.roiff uitblonken, niets konden klaar maken. Twee ruches van Swart echter zijn be slissend geworden. De eerste na goed aangeven van de uitstekend SDelende Bennie Muller. Dat was in de 26e min. van de tweede helft. Precies op tijd ging de bal naar de vrijstaande Prins, die meteen hard inschoot (21). Precies drie minuten later was het weer Swart die nu snel door het midden oprukte en de goed gestarte Feldmann prachtig met een pass zo subliem lanceerde dat het geen moeite kostte voor 31 te zorgen. Daarmee kreeg deze overigens teleur stellende wedstrijd, waarin de Tsjechen voor hun doen vooral in de eerste helft veel schoten, maar verder qua spelop- bouw ewenmin als Ajax aan een voldoen- „Gedurende drie jaar mag u geen competitie- of bekerwedstrijden op een voetbalveld in Nederland meer bezoe ken", heeft de politierechter in Haar lem gezegd tegen de 23-jarige typograaf G. N. S. en zijn 48-jarige vader, de ha venwerker G. N. S. De politierechter legde deze bijkomende straf op naar aanleiding van het optreden van vader en zoon tijdens relletjes na afloop van de op 17 december in Haarlem gespeel de voetbalwedstrijd in de vierde klasse van de KNVB tussen de clubs EHS en ETO. Voor hun gedrag bij deze wed strijd legde hij hen een boete op van f 150, subsidiair 20 dagen hechtenis en een voorwaardelijke straf van twee maanden met een proeftijd van twee jaar. De zoon was speler van de Hoofd- dorpse club ETO en de vader verzorger. Geruime tiid had de Hoofddorpse club met 21 voorgestaan, maar ten slotte had EHS de achterstand in een voor sprong van 32 omgezet. Een deel van het publiek was niet tevreden over de leiding van de wedstrijd, maar de scheidsrechter kon de kleedkamers be reiken. Onder het publiek bevond zich ook de dochter van de havenwerker. De vader dacht dat ze geslagen werd en mengde zich in het gevecht, waarbij hij de Haarlemse grensrechter een klap in het gezicht gaf. Met een kaakfractuur moest de grensrechter naar het zieken huis worden vervoerd. De zoon wilde zijn vader helpen en gaf daarbij een Haarlemmer een klap in het gezicht die zo hard aankwam, dat deze met een hersenschudding naar een ziekenhuis moest worden overgebracht. Zeilen in Florida Goede prestatie van gebr. Kraan De gebroeders Bart en Henk Kraan hebben in de vierde race van het we reldkampioenschap Flying Dutchman- klasse, dat voor de kust van Florida ge varen wordt, van zich doen spreken. De Nederlanders werden woensdag tweede en klommen in de algemene rangschikking naar de negende plaats. De Deen Hans Fogh, met als bemanning de veelvoudige Olympische Finnjollen- kampioen Paul Evstroem vergrootte zijn kansen op de titel aanzienlijk door met een voorsprong van 80 seconden op de gebroeders Kraan als eerste over de finishlijn te gaan. De vierde race was 24 uur uitgesteld, omdat een storm uitvaren onmogelijk maakte en werd nu gezeild op de Olym pische baan van 10 mijl in de Tampa Baai bij een kille noordwesten wind. De uitslag van de vierde race was: Hans Fogh (Denemarken), 2. Gebr. Kraan (Ned.), 3. Stuart Jardine (G.-B.). 4. Roi ly Tasker (Australië). Het alg. klassement luidt met nog drie races te zeilen: 1. Denemarken 4617 pt. 2. Australië 3964 pt. 3. Engeland 3084 pt. 4. Noorwegen 2855 pt. 5. Ver. Staten 2334 pt, 9. Nederland 1872 pt Voetbal In een woensdagavond te Madrid gespeelde vriendschappelijke wedstrijd hebben Real Madrid, een van de halve finalisten van het toernooi om de Europese voetbalbeker en Internazio- nale (Italië) met 22 gelijkgespeeld. Bij rust leidden de Italianen met 2—0. de konden komen voor de naar schat ting 15.000 toeschouwers, toch nog een pikant tintje. Vooral voor rust is het weinig fraais geweest of het moest het goede verde- digingsspel van Pronk zijn geweest. Na die 31 score waren de Tsjechen volledig van de kaart; Ajax daarentegen herwon het zelfvertrouwen van weleer en werd heer en meester. De ene ge vaarlijke aanval na de andere volgde en het verwonderde dan ook niemand van de koukleumende toeschouwers, dat het in de 37e min. 41 werd. Aanvankelijk keurde de matig leidende Duitse scheids rechter Malka een treffer van Keizer af wegens free-kick tegen Swart, maar uit de door deze genomen vrije trap kogel de frins zo onverwacht fraai in. dat Sohroiff de bal eerst achter de lijn kon stoppen. In de laatste minuut werd het nog 51, toen Feldmann vrij voor Schroiff de bal na een combinatie Groot-Prins voor de voeten kreeg en zich geen moment be dacht. De Tsjechische aanval had met haar korte spel op dit alles, weinig terug. Hoogerman kreeg nauwelijks werk. Ajax is daarmee in de finale van het internationale toernooi om de Rappan- beker gekomen. De Amsterdammers ko men in de eindstrijd uit tegen de win naar van de vanavond te spelen wed strijd FeijenoordBanik. TWEE DOELPUNTEN IN TWEEDE HELFT Lang, heel lang, hebben de 7000 kleumende toeschouwers woensdag op het Vitesse-terrein te Arnhem moeten wachten op de doelpunten van Jong Oranje. Pas in de achtste minuut na rust moest de gerouti neerde, hechte Luxemburgse verde diging voor de eerste keer capitu leren. Met 20 ging de zege naar Nederland, dat daarmee juist iets te gul werd beloond. In het veld was de Luxemburgse A- ploeg nauwelijks zwakker. Routiniers als doelman Steffen, rechtsback Brenner, stopper Brosius en linkshalf Konter tezamen goed voor 130 interlands had den weinig ontzag voor de Nederlandse aanvallers. Vooral de rechtervleugel, ge vormd door Theunissen en Lefering. bracht de verdediging van het Groot Hertogdom napwelijks in moeilijkheden. Het gevaar moest vrijwel uitsluitend ko men van links, waar Bergholtz en Sen ders voor knappe combtnaties zorgden, waarin zij steeds middenvoor Visschers een werkzaam aandeel gaven. Het drietal vond echter een voortref felijke Bren/ier en een doelmatig spe lende Broshis tegenover zich, zodat de veelal knap opgezette aanvallen iedere keer weer onderbroken werden. De Luxemburgse aanval had het al evenmin gemakkelijk. De lange Villerius speelde een prachtige rechtshalfpartij en ook linksback Petterson beheerste de strijd volkomen. Piet de Groot daarente gen had het op rechts bijzonder moeilijk. Nicky Hoffmann was veel te snel voor de GVAV-er, die keer op keer gepasseerd werd en daarna zonder veel overtuiging verder speelde. Veel verder dan een gerichte kogel van Theunissen kwam Jong Oranje voor de SchaLen in Stockholm Driekamp om zesde plaats in Curacao Woensdagavond zün in Stockholm de afgebroken partijen uit de laatste ronde van het interzonale schaaktoernooi uit gespeeld. Doordat Benkoe remise speelde tegen Barcza en Gligoric eenzelfde resul taat boekte tegen Bolbochan, eindigden j deze spelers tezamen met de Rus Stein op de zesde tot en met de achtste plaats. De Russen Geiler, Petrosjan en Korchnol. de Amerikaan Fischer en de Tsjech Filip zijn reeds zeker van een plaats in het kandidatentoernooi, dat in Willemstad (Curacao) zal worden gehouden. Stebi mag niet aan dat toernooi deelnemen, omdat zich in Stockholm niet meer dan drie Russen konden plaatsen. Niettemin zal hü met Benkoe en Gligoric een be- slissingsdriekamp spelen om de zesde plaats, waarbij alleen de Amerikaan en de Zuidslaviër zich voor het kandidaten toernooi kunnen plaatsen. De uitslagen van de afgebroken par tijen uit de 23e ronde waren: Barcza (Hongarije)-Benkoe (Ver. Staten) Gligoric (Zuid-Slavië)-Bolbochan (Ar gentinië) >5Yanofski (Canada)- Korchnoi (Rusland) De eindstand van het toernooi luidt als volgt: 1. Fischer (Ver. Staten) 17% pt; 2/3. Geiler en Petrosjan (Rusland) bei den 15 pt; 4/5, Filip (Tsj. SI.) en Korch noi (Rusland), beiden 14 pt; 6/7/8. Stein (Rusland. Benkoe (Ver. Staten) en Gli goric (Zuid-Slavië). allen 13% pt; 9/10. Portisch (Hong.) en Uhlmann (O. Did.) beiden 12% pt; 11/12. Olafsson (IJsland) en Pomar (Spanje), beiden 12 pt; 13. Bol bochan (Argentinië) 11% pt; 14/15. Bilek en Barcza (Hongarije) beiden- 11 pt; 16. Bisguier (Ver. Staten) 9% pt: 17/18. Bertok (Zuid-Slavië) en Yanofski (Ca nada), beiden 7% pt; 19/20. German (Brazilië) en Schweber (Argentinië), beiden 7 pt: 21. Teschner (W.Dld) 6% pt; 22 Cuellar (Columbia) 5% pt; 23. Aaron (India) 4 pt. Het Ned. Jeugdteam de ploegen van Nederland en Luxemburg (16-18 jaar) speelden een voorwedstrijd voor de ontmoeting Jong OranJeLuxem- burgA heeft de Luxemburgse juniores volledig overspeeld. De wedstrijd ein digde ln een bijzonder gemakkelijke 60 zege voor het Oranjeteam. Na 13 minuten leidde Nederland al mc', 4—0. Dait die stand tot rust geen wijziging meer onderging was in eenste Instantie niet te danken aan het betere tegenspel van de ploeg uit het Groot Hertogdom, maar meer aan de manier Woiarop de Nederlanders met de kansen omsprongen. Vijf. zesmaal ontkwam het Luxemburgse doel op bijna mysterieuze wijze aan doorboring. Steeds weer schiep de voortreffelijk combinerende voorhoede van Oranje kansen, maar zelfs in de meest ideale posities zagen de Oranje juniores voor rust geen kans meer doelman HoLderscheid, die wel erg weinig gevoel voor positiespel had, te De'jeugd speelde een prima wedstrijd op het Vitesse terrein, doch het zou keeM zijn daaraan een erg diepgaande conclusie te verbinden. Daarvoor was Luxemburg te zwak. Zo zwak zelfs, dat doelman Van Doesburg pas in de 28e minuut van de tweede helft het eer ste gevaarlijke schot te verwerken kreeg. In de laatste fase kwaimcn de Luxem burgers nog even op zetten, doch bij zonder gevaarlijk koruden zij niiet worden. Voor de doelpunten zorgden Van der Vall (3e min), Klumkens (6e). Giesen (10e). Dormans (13e), Van der Vall (48e) en Giesen (74). IS a rust Maar na de hervatting nadat rechts buiten Winandy zün schot op de paal van het Nederlandse doel had zien afketsen kwamen de doelpunten dan toch. Op- allcnd snel nog wel. Belde malen was en verdedigingsfout de voornaamste oor zaak van de treffer. Theunissen opende in de achtste minuut de score, daartoe in staat gesteld door een pass van Lefering. Linksback Jean Hoffmann miste de bal jammerlijk, na de ex-Vitesse-speler zijn suppor ters verraste met een keihard schot, dat zelfs de bekwame doelman Steffen te machtig was (1—0). Zeven minuten later werd de strijd beslist. Onverwacht kreeg Senders de bal voor de voeten en zün schot van amper tien meter afstand afge- vuurd was te goed gericht om Steffen )k maar een reële kans te geven. (20) Luxemburg gaf zich echter niet ge- onnen. Cirelli en Schneider namen het Nederlandse doel onder vuur, doch doel- Van der Merwe, voortreffelijk in t. wist van geen wyken. In een Egyptische duisternis kwam het einde Eng. voetbal Het resultaat van de woensdagavond voor de Engelse league gespeelde voetbalwedstrijd in de tweede divisie luidt:' MiddlesbroughNewcastle United 3—0. IJshockey toernooi wel wereldkampioenschap Tydens een woensdag in Colorado Springs gehouden vergadering van de Internationale IJshockeyfederatie is, on danks de protesten van Rusland en Tsje- cho-SIowakije, besloten het toernooi in deze plaats toch officieel als wereld, en Europees kampioenschap te beschouwen. Zoals bekend hadden Rusland en Tsje- cho-Slowakije zich uit het toernooi te ruggetrokken. omdat Oost-Duitsland we gens visa-moeilijkheden niet kon deel- De Tsjechische afgevaardigde Subrt heeft er zijn teleurstelling over uitge sproken dat de Tsjechen niet kunnen meedoen. (Wel kunnen, maar niet wil len Red Hij verklaarde gisteravond in een interview: „Het was een beslis sing die niet in onze handen lag". Overdekte kunstijsbaan in Praag geopend In Praag is woensdag de nieuwe over dekte kunstijsbaan geopend, waar van dinsdag 13 tot en met zaterdag 17 maart de strijd om de wereldkampioenschap pen kunstrijden zal worden gehouden. Het ijsstadion heeft 14.000 zitplaatsen; er is bovendien ruimte voor 4500 staan plaatsen. IJshockey Doorode kwalificatiewed strijd tegen Oostenrijk met 94 te win nen. heeft Zwitserland zich woensdag geplaatst voor de eerste groep van het wereldkampioenschap ijshockey. Oosten rijk zal nu samen met o.a. Nederland uitkomen in groep B. De tussenstanden van deze wedstrijd waren: 40. 22. 3—2. Dammen Comnetitiestanden L.D.D.B. K.D C. O.G.B. 11 7 L.D.C. 11 6 D.C.L. 11 7 H.D C. 11 6 D.V.N. 11 5 K.W.Z. 11 5 W.D.G. 11 3 A.D.C. 11 3 Zw dam 11 0 S.D.V. 11 1 Eerste klasse: gesp. gew. Kijk Uit 1 9 8 Nooit Ged. 9 6 K.D.C. 9 6 A.D.C. 9 5 H.D.C. 9 4 14 9 R.D.C. 9 4 14 9 Kijk Uit 2 9 2 2 5 6 W.D.G. 9 2-16 5 Zw.dam 9 0 0 9 0 Een beslissingswedstrijd S.D.V.Zw - dam eindigde in gelijk speL Op 8 maart wordt een tweede wedstrijd gespeeld. Eindigt deze in gelijk spel, dan beslissen de in de competitie behaalde bordpun- ten. (Sassenheim behaalde 82 en Zw.dam 88 bordpunten). De eerste promotie/degradatiewed strijd is vastgesteld op dinsdag 13 maart in het clublokaal van „Kyk Uit", te Zegveld Het gebouw in Evian, waar de Frans-Algerijnse (slot?) onderhande lingen worden gevoerd, wordt zwaar bewaakt uit angst voor O.A.S.- activiteiten. De Algerijnse delegatie vliegt met helikopters tussen logeeradres en vergaderplaats. Links de Algerijnse „vice-premier" Belkaccm Krini. Gouwe-Rijnstreek van Kon. Ned. Zwembond Compebitiestanden per 20 februari: Meisjes: 1 Gouwe 3-6, 2 OZV 3-6, 3 GZC 4-4, 4 Donk 4-2, 5 BZC 4-0; jongens: 1 GZC a 3-6, 2 AZC 3-4, 3 GZC b 2-0, 4 Gouwe 2-0; dames: 1 Donk I 7-14, 2 Gouwe I 7-9; 3 Donk 2 7-8, 4 GZC 2 6-8, 5 AZC I 7-8, 6 Boskoop I 7-4, 7 GZC 3 6-1, 8 DKD I 5-0; heren I: 1 GZC 2 7-12, 2 OZV I 7-12, 3 GZC 3 7-10. 4 Gouwe I 7-9, 5 GZC 4 7-4, 6 Donk I 7-4, 7 AZC I 7-3, 8 Gouwe 2 7-2. Heren 2: 1 Gouwe 3 8-11. 2 SZ en PC I 5-6. 3 Donk 2 4-4, 4 GZC 5 5-4, 5 BZ en PC I 6-3; heren 4: 1 LWV I 6-12. 2 SI. Stad 2 4-4, 3 LZC 2 3-3. 4 de Zijl 2 3-2, 5 DKD 12-1.6 LGB I 6-2; Heren 3: 1 Donk 3 5-7. 2 OZV 2 4-5. 3 Boskoop I 5-2 Het programma van het jeugdpolo- toernooi op dinsdag 20 maart in het Spaardersbad te Gouda luidt: 1. LZC— Gouwe. 2 BZC—GZC, 3 AZC—de Zijl 2, 4 de Zijl I—SZ en PC, 5 OZV—SZ en PC. 6 winnaar Iwinnaar 2, 7 Donk AZC dames. 8 winnaar 3—winnaar 4. 9 AZCBoskoop dames, 10 winnaar 5 winnaar 6, 11 BoskoopDonk dames. 12 winnaar 8—winnaar 10. Speeltijd dames 2 x 3% min. bruto, speeltijd heren 2x4 min. bruto. Er wordt met 7 personen gespeeld. Scheidsrechterscursus Voor de scheidsrechtereoursus van de kring Gouwe-Rijnstreek van de K.N.Z.B. hebben slechts twee kandidaten zich op gegeven. Dat aantal is onvoldoende. Zijn er nog belangstellenden, dan kunnen zij ziah nog voor 15 maart opgeven by de heer C. J. v. d. Bijl jr., Julianastraat 88. Alphen aan den Rün. JJE ENGELSE mode is altijd beheerst geweest door de ge dachte, dat ware chic geen kwikken en strikken nodig heeft. Het correcte mantelpak met een bescheiden jum- pertje eti als sieraad het eenrijig parelcollier is welhaast de klas- dracht voor de vrouw van de wereld, zoals de gentleman in de city zich verplicht acht een bolhoed en op gerolde parapluie te dragen. De tailleur beheerst ook nu weer de Engelse voorjaarsmode. Hoe fleg matiek deze trouw aan eenzelfde kleding mag lijken, de drie pakjes, die we afbeelden, tonen wel dat er variaties genoeg zijn. Lachasse ontwierp een tailleur van tweed. De rok heeft acht smalle banen, die onder de heup iets klok kend uitlopen. Het jasje is ruim en reikt tot de heup. Origineel is het kleine afstaande kraagje. Victor Stiebel maakte een pakje van grasgroene wol, waarvan het manteltje niet meer dan een bolero is. De nauwe mouw reikt tot de pols. De vierbaans rok is even gerend. Daarnaast echter toonde Stiebel ook een tailleur in marineblauwe zijde met een ruime rok van niel-inge- ttreken plooien. Onder het even getailleerde manteltje wordt een witte chiffon blouse gedragen, waar van de grote margriet tevens de corsage van het tailleur is. Maar als de Engelse vrouw in groot gala gaat, ook dan is zij vol distinctie, zo als in dit model van Victor Stiebel van pure zijde bedrukt met bloem motieven in fuchsiarood en roze. Een manteau-de-cour reikt aan de achterzijde van schouders tot op de grond on is in de taille even vast gehecht. A T. §- 1 4 Jeugdkamp voor zwemmers in Gouwe-Rijnstreek Aan alle verenigingen in de kring Gouwe-Rijnstreek van de KN.Z.B. zijn brieven verzonden over de jeugdkam- in 't Harde (van 28 juli tot en mei 4 augustus) en Kaatsheuvel (van 4 tot er met 11 augustus). Leden, die aan eer van deze kampen wensen deel te nemen, moeten zich voor 15 april opgeven bü hun verenigingssecretaris. De opgave moet bevatten: naam en voornaam i de deelnemer, geboortedatum, adres een verklaring van de ouders, dat geen bezwaren zün. De minister van economische zaken heeft, in overeenstemming met zün ambt genoot van landbouw en vissery. zün goedkeuring gehecht aan een prijsver hoging voor gestandaardiseerde melk en karnemelk gedurende het tweede half jaar 1962. De prijzen in de niet-geratio- naliseerde (de niet-gesaneerde) gebie den in West-Nederland worden per 1 juli met 1 cent verhoogd. Overigens blijven de prijzen in het gehele land na 30 juni en voor de duur van dit jaar ongewijzigd op het huidige peil. De minister heeft meegedeeld, dat voor de prijs-vaststelling in het komende jaar opnieuw zal moeten worden bezien welke kosten-compensatie in de dan vast te stellen prijzen binnen het kader van het regeringsbeleid verantwoord moet wor den geacht. Cassatie in zaak Marcel Nivard De zaak Marcel Nivard komt voor de Hoge Raad. Mr. G. J. Doeksen uit Rot terdam de verdediger van de 40-Jarige verdachte J. G. L., heeft namelük cas satie aangetekend tegen het arrest van het gerechtshof ln Den Haag. waarbij de kappersbediende op 28 februari we gens moord op de achtjarige Jongen Mar cel Nivard in hoger beroep werd ver oordeeld tot 15 Jaar gevangenisstraf met aftrek en ter beschikkingstelling van de Regering. Deze straf was gelük aan die in het vonnis van de Rotterdamse recht bank en aan de eis van de officier van Justitie in Rotterdam. NIEUWE HAARLIJN: KORT-LANG-KORT Dames, opgelet! Niet het begin van de ochtendgymnastiek, maar al weer een nieuwe haarmode voor de Nederlandse vrouw. Dinsdag lan ceerde het Modecentrum Création de la Coiffure Néérlandaise in het Kur- haus de nieuwe supra-sportieve lijn „Cocarde". In tegenstelling tot de kappers, die de vorige week half lang haar voorschreef, zegt de C.C.N.: „Dames, houdt het kort!" La ligne Co carde valt als lichte soepele pluizen over elkaar. Met een enkele kamstreek kan het in model worden gebracht. Het kapselt je doet even denken aan de nu al weer antieke rattenkop, die Audrey Hepburn placht te dragen. De gladgehou den zij partij en van „Cocarde" vloeten omhoog naar de kruin, verenigen zich Geen motie over zaak-Stahlmann (Van onze parlementsredactie) Minister Marijnen (landbouw) heeft gistermiddag in de Tweede Kamer ge zegd, dat hem de bevoegdheden ontbreken om de zaak-Stalmann. en met name wat zich daaromtrent in de periode-Mansholt heeft afgespeeld, door een commissie te laten onderzoeken. „Mij competeert het niet in deze zaak als rechter of ar biter op te treden", aldus de bewinds- Hy achtte het een goed recht van de Kamer toch tot de instelling van een commissie te besluiten. Daarin zag dc bewindsman echter weinig heil. Hij benadrukte nog eens dat het Cen traal Bureau van de Tuinbouwveilingen nooit tijdens de periode StafVondeling— Marijnen overleg over het beruchte con tract heeft gepleegd. Blijft over de periode Mansholt, waarover tegenstrijdige ver klaringen zijn afgelegd. Minister Marijnen liet in het midden of met andere ambte naren dan die van landbouw wél overleg is gepleegd. Hij ontkende, dat de Neder landse landbouwattaché in Bonn geen toegang meer heeft tot het Duitse minis terie van landbouw. De heer Van Dijk (lib.) deelde hierop mee. dat hü zich voorbehoudt in een la ter stadium nog op dc zaak-Stalmann terug te komen. Hij wilde nu geen motie daarover indienen, maar zei de zaak in de Kamercommissie voor landbouw tc zullen bespreken. Ver. Lauoe roept weder een spoed eisende buitengewone aandeelhouders vergadering bijeen op 15 maant mot het voorstel de nog niet geplaatste 2360 cumula'-ief preferente aandelen van f 750 eik uit te geven aan twee N.V.'s, De nieuwe haarlijn voor de dames, „Cocarde", zoals het Modecentrum deze voorschrijft, zal zeer kort zijn. Een glad, bijna jongensachtig kopje met weinig golven en slagen. Waar is nu het typisch vrouwelijke, waar iedere vrouw eigenlijk naar ver langt? Men verzekerde ons, dat dit kapseltje vooral ook voor de wer kende vrouw zeer geschikt zou zijn. Met één kamstreek is het al ln crrde. Maar welke vrouw gaat met een rattenkopje a la Audrey Hepburn naar een cocktailparty daar met het haar van de achterhoofd party cn vormen tezamen een volume, dat op het voorhoofd in speelse lokken eindigt. Wat moet de Nederlandse vrouw nu doen? Zy zit met recht met de handen in het haar. Een week geleden werd haar voorge schreven dat de nieuwe lijn typisch vrouwelyk zou zijn, vooral niet hoog getoupeerd en half lang. Verlangend za gen nu de vrouwen terug naar de jaren twintig, met de romantische lokjes dh golven. Men verzekerde hen, dat deze vrouwelijke lüm iedere vrouw jonger zou doen lijken. Dit alles werd gisten avond de bodem ingeslagen, want heel kort maakt Juist Jong!" zei men nu. Het wordt getoupeerd, maar wordt door het zetten van rollen hoog opgemaakt. La Ligne Cocarde is zeer kort. (Boven- partij 6 tot 8 cm, zij- en achterpartü S cm en nekpartij 1% tot 3 cm). De luch tige haarpartijen die als vogelveertjes over elkaar vallen, worden verkregen door een soft-permanent, waarbij het haar niet vóór, doch na de permanent behandeling wordt geknipt. Of dit sportieve jongensachtige, bijna „teenager-achtlge" kapseltje wel geschikt is voor alle Nederlandse vrouwen weten we niet. Dat ze er weinig aan hoeven te doen is een dingi dat zeker is. Dc kleu ren, die de komende zomer cn lente worden geadviseerd zijn overwegend lich tere vlammende kleuren. Met scheermes Dc Nederlandse herenkappers kwamen dit jaar de ijdele heren verrassen met een schepping die zü „Pionier" noemden. De createurs hebben een kapsel geschapen, met een halve scheiding, de voorhoofd partij wordt door de zogenaamde „bom- bage" naar achteren iets omhoog ge bracht. Het haar valt verder cirkelvor mig rond de scheiding. Het model is ..gedekt" zo verzekerde men ons. Het moet in natte toestand met een scheer mes worden gesneden, terwijl de coun- touren met een schaar worden bijge werkt. Andere „nieuwigheidjes" voor de heren der schepping waren de creaticj „Avus" en „Horizon". Dc eerste is geheel zonder scheiding de tweede opgebouwd vanuit de kruin, doch mét een scheiding. Niet alleen de dames, ook de heren zullen zich nu moeten gaan verdiepen in de problematiek van de haute coiffure

Nieuwe Leidsche Courant | 1962 | | pagina 11