Voorlichtingsbureau heeft 20 jaar afdeling voor vis al Tubileumuitvoering Concordia op vrijdag 16 maart Avro verliest kort geding MEUK E LEIDSCHE COURANT WOENSDAG 7 MAART 1%2 Gouden koor m Noordwijkerhout rX)NCORDIA res parvae crescunt" (Door eendracht groeien kleine zaken) deze zinspreuk voert het jubilerende koor Concordia te Noordwij- kerhout in zijn wapen. Vijftig jaar geleden bestond er in het liefelijke duin- dorp (waarvan het bekende en fraaie ..witte kerkje", centraal gelegen op een terp. m wijde omtrek de aandacht trekt) een vrouwenkoortje, terwijl uit de plaatselijke jongemannenvereniging door de toenmalige muzikale predikant ds. A. J P. Boeke eveneens een koortje was samengesteld, waarvan hij dirigent was. Toen deze predikant naar elders vertrok, zochten genoemde koren con tact met elkaar en weldra besloot men tot een fusie. Uit deze gelukkige muzi kale verbintenis werd het huidige Concordia geboren. Hoe zinvol de spreuk, in de aanhef vermeld, moge zijn, de groei van de jonggeborene ging niet steeds in een rechte curve naar boven. De start was hoopvol: de muzikale verantwoordelijk heid werd opgedragen aan de heer C. B. Duyster, een bekende figuur in die da gen. organist van de Pieterskerk te Lei den. In de periode voorafgaand aan de tweede wereldoorlog leidde het koor eer bloeiend bestaan. De dirigeerstaf werd nog gehanteerd door o.a. dc heer P. de Rook en jaarlijks gaf men uitvoeringen. Tijdens de bezetting wenste het be stuur zich echter niet aan te sluiten bil de cultuurkamer en. zoals veelal listig gcscheidde, ds. De Hartog maakte van Concordia een kerkkoor dat zich dus tijdens de kerkdiensten liet horen. Niet temin was men. door allerlei factorön. genoodzaakt dc werkzaamheden twee lange jaren te onderbreken. De trouw aan dc wapenspreuk bleef echter levend en het was ds. Spaling (thans te Schie dam) die het enthousiasme verder sti muleerde. Weldra werden de repetities weer hervat, eerst onder leiding van Joh. Admiraal van Noord wijk aan Zee. Zelfs heeft voor het koor gestaan een ambtenaar van de rijkspolitie, die tn het bezit was van een conservatorium- diploma voor piano.en orgel. De voor laatste dirigent in dc rij moest om gezondheidsredenen zijn taak verleden Jaar neerleggen. Thans heeft men in de heer Henri Welbooren een nieuwe leider gevonden. Deze. begonnen als muziekleraar en koor dirigent, heeft zijn activiteiten op dit gebied gedurende een reeks van jaren moeten onderbreken, doordat hij regel matig werd aangezocht voor het vertol ken van solopartijen in oratoria en pas sionen. Hij keerde echter weer groten deels tot zijn eerste liefde terug en zo ontstond vrijwel toevallig de band me! Concordia. Preetige sfeer Het koor is niet groot ook hier heeft men de concurrentie met b.v de televi sie te duchten doch de oude getrou wen zijn doorgaans ook in het bezit van het beste stemmateriaal dat door de /.mgpedagoog Welbooren zorgvuldig ver der wordt geschooid. De repetities wo: den steeds gekenmerkt door een prettige sfeer, ook al bleek weldra, dat de hui dige koorleider een werkwijze had, die nogal afweek van wat men gewoon was Gezamenlijk is men echter vol goede wil: door eendracht groeien kleine za ken! Met grote instemming van ds. A. H. Smits legt hert koor zich weer gedeel telijk toe op medewerking aan kerk diensten en zo kon dc kerkelijke ge meente op cén van dc adventszondagen en op de morgen van de eerste Kerstdag kennis nemen van wat het koor op dat gebied bereikt. Vooral de werkjes van Pales trina hebben getuigenis afgelegd van toewijding. Daarnaast wil men echter jaarlijks graag een uitvoering geven in een zaal Hiermee bereikt men ook belangstellen den van andere kerkelijke richting. Tus sen roomskatholickcn en hervormden heeft alUjd een uitnemende verstand houding bestaan. Als het moet verzorgen zij gezamenijlk hun uitvoeringen. die traditiegetrouw na de pauze worden gevolgd door een toneelopvoering. Ook op 30 april wordt er samengewerkt Door de wisseling van dirigent (de heer Welbooren heeft eigen opvattingen over een koorrepetitie en kan volgens zijn sopranen bij het repeteren wel eens erg kwaad kijken...) was het niet mo gelijk in oktober een jubileumuitvoering te geven. Nu eigenlijk ook nog niet. maar de loop der dingen kan niet wor den tegengehouden. Een Jubileumcomité, onder voorzitterschap van ds. Smits, heeft reeds aangekondigd koor en be stuur te huldigen. Dal zal dan op vrij dag 16 maart gebeuren. Waaruit de hul diging aal bestsan Is uiteraard niet be kendgemaakt. Het koor heeft evenwel zijn programma reeds uitgegeven: naast een drieUl gewijde koorwerkjes zal het bestaan uit vrolijke klanken. 0.m. wordt Strauss' beroemde wals An der schónen blauen Donau uitgevoerd door gemengd koor eis begeleiding Ook tal een drietal leerlingen, de jon- p. m«OD«>pra..n WHU v.n Marei cn de tenoren Bouwman en Habes, zich laten horen in opera-aria's, terwijl me juffrouw Reggy Meyler verschillende accompagnementen verzorgt. Na de pau ze volgt een vrolijke komedie. Alle oud leden kregen een uitnodiging, evenals de besturen van andere plaatselijke ver enigingen en de burgerlijke overheid. Oude en jonge leden Een paar opmerkelijke feiten mogen niet onvermeld blijven. Mevrouw Neele- Blom, thans woonachtig te Eindhoven, is meer dan vijfentwintig jaar een stu wende kracht geweest op organisatorisch cn zelfs desnoods op muzikaal gebied. Zij zal op 16 maart niet kunnen worden gemist. Meer dan dertig jaar zijn voorts aan het koor verbonden de sopraan me vrouw Griekspoor. die ook een zoon en dochter als enthousiaste leden in het koor heeft gebracht en de heer G. W. La ros, een muzikale baszanger. Een uniek feit is, dat de heer D. J. Westrik van de oprichting af. dus vijftig jaar lang. zijn partij bij de bassen heeft ge zongen. Ook zijn (inmiddels overleden) echtgenote en zijn twee dochters heb ben een werkzaam aandeel gehad. Het tekent de prettige sfeer tijdens de repe tities, dat naast deze „oudere" leden ook zoveel jongeren zich bij Concordia thuis Wij wensen Concordia toe dat de ju bileumavond aan de verwachtingen zal beantwoorden, dat de zaal te klein zal blijken te zijn en dat de vereniging zich nog vele jaren staande zal weten te houden. Katwijk aan den Rijn Coöp. Raiffeisenbank nam afscheid van voorzitter GISTERAVOND hield de Coöperatieve Raiffeisenbank in de Roskam een alge mene ledenvergadering. De heer J. P. Rietveld leidde voor de twintigste maal ala voorzitter een ledenvergadering en hü dankte de leden voor het hem geschonken vertrouwen. De ontwikkeling die de bank in de laatste twintig jaren doormaakte, Is zeer groot. In het afgelopen jaar waren de uitkomsten in de tuinbouw over het algemeen gunstig (hoewel in het begin de resultaten in de boilcnsector minder goed waren); dank z|j ook de heersende hoogconjunctuur werd het voor de bank een voordelig jaar. Secretaris L A. Kreft noemde in zijn jaarverslag het gouden jubileum van de bank en het afscheid van de heer J. van der Perk. die vijftig Jaar secretaris was geweest. Na een overzicht van de gang van zaken bij de centrale bank besprak hij het wel en wee van dc plaatselijke. De stijging van spaargelden hield geen gelijke tred met de landelijke stijging. Daar de behoefte aan krediet steeds gro ter wordt, zal meer spaargeld moeten worden aangetrokken. De omzet verdubbelde ln vijf jaar tijd. De kosten per Hagboekpost (er werden in 1961 45036 gemaakt) liggen f 0.06 lager dan het landelijk gemiddelde. Kassier N. K Boon lichtte de Jaarre kening toe Het eindcijfer van de balans was f 5.135 763 Als hypotheek is een be drag van f 1 105.920 uitgezet, de winst bedroeg f 6.009.25. Het bestuursvoorstel tot toevoeging van deze winst aan de reserve werd goedgekeurd, evenals dat tot verhoging van presentiegelden (van f 5 tot f 7,50 per vergadering). In de vacature van de heer Rietveld die in verband met zijn leeftijd niet her kiesbaar was. werd de heer P. H. Meyer in het bestuur gekozen. De heer P van der Gugten werd herkozen als lid van de raad van toezicht en tot plaatsver- K AT WIJK Kandidatenlijst K.V.P. De kandidatenlijst van dc K.V.P. ten behoeve van de gemeenteraadsverkie zingen ziet er als volgt uit: 1. H J Grims- bergen; 2 J J Verhart: 3. J A Boml- naar; 4. W L Lange: 5. C L van Reste ren: 6. mevrouw De Graaf-Hoepeling; 7. A Hensen. Namen van politieke groeperingen Het centraal bureau voor de verkie zing van de leden van de gemeenteraad heeft de verzoeken van de verschillende politieke groeperingen om registratie van namen en eventueel aanduidingen voor de kandidatenlijsten ingewilligd. De groeperingen zullen de volgende namen en eventueel aanduidingen mogen voe ren: Anti-Revolutionaire Partij (AJL). Katholieke Volks Partij K.V.P.)Partij van de Arbeid (P v d A.). Christelijk Historische Unie i C.H.U Staatkundig Gereformeerde Partij (SGP Christe lijk Nationale Volkspartij, de Positief Christelijke Nationale Unie. V V D. Ge meentebelangen en Chr. Hist. Kiesver eniging Katwijk aan den Rijn (C.H.U Katwijk aan den Rijn). KATWIJK AAM ZEE Hoog en laag water Donderdag hoog water 4.35 u.. 16.54 U.: laag water 0 36 u. (springvloed). 12.52 U. werd de heer De heer P. C. Doets sprak namens het bestuur de scheidende voorzitter toe. Hij herinnerde eraan, dat de heer Rietveld vijfentwintig jaar bestuurslid was en zei, dat in de periode van zijn voorzitter schap de omzet van de bank vier- tot vijfmaal groter werd. De heer Doets bood de heer Rietveld een televisietoestel aan. Namens de commissie van toezicht voerde de heer C. J. Boskamp het woord, waarna de heer Rietveld zijn dank uit- De president van de rechtbank in Am sterdam heeft het bestuur van de AVRO bevolen om uiterlijk 15 maart aan alle AVRO-Ieden in de negen gewesten waar kandidaten zijn gesteld voor een plaats In de gewestelijke besturen, stembiljet ten met bijbehorende enveloppen toe te zenden. Indien de AVRO hieraan niet voldoet, moet zij een dwangsom van f 10.000 betalen aan de negen kandidaten, die de vorige week in een kort geding om een dergelijke voorziening hadden gevraagd. Zij stelden, dat het AVRO-be- stuur de verkiezing voor de gewestelijke besturen op onrechtmatige wijze beeft beperkt en bemoeilijkt, omdat in strijd met de statuten de stembiljetten alleen op schriftelijke aanvraag van de leden worden toegezonden. In zijn vonnis overwoog de president van de rechtbank, dat de handelwijz* van het AVRO-bestuur niet in overeen «temming ls met de desbetreffende sta- tuaire bepaling, maar ook niet als een redelijke uitvoering van die regeling kan worden beschouwd, omdat zij beperking van het stemmenaantal beoogt en tot ge volg heeft en aldus het bestuur dus mo gelijk althans beter mogelijk maakt de uitslag te beïnvloeden, zo niet te beheer sen. Dc AVRO werd veroordeeld in d» kosten van het geding. FAILLISSEMENTEN Opgeheven: A I Schenk, schilder Ren- baanbtraat 15. Den Haag. Surséance voorl. verleend aan N.V 's-Gca. ven*iaa®»crtie Middenstand^aiW:. Parkstraat 38, Den Haag. bewlrwtv - - nkant. Nedt •ertioor 36 V 11 i VALKENBERG Chr. Bedrijfsgroepen Centrale bijeen In dc zaal De Vries vergaderde gister avond de afdeling Valkenburg van de Chr Bedrijfsgroepen Centrale In zijn openingswoord wekte voorzitter C. Var- kevisser de leden op tooh vooral propa ganda te maken voor de Christelijke or ganisatie. Velen blijven waarschijnlijk ongeorganiseerd omdat men niet meer. zoals voor de oorlog, behoeft te vechten voor sociale rechten Maar hierin dreigt het gevaar dat de organisates hun kracht verliezen cn sociale verbetering achter wege blijft. Bij de bestuursverkiezing werden de heren A. Gravekamp en Chr. Gravekamp herkozen. Districtsbestuurder P van der Heide sprak over de huidige spanning in de loonpolitiek. De geleide loonpolitiek van de jaren '45-'59 die was afgestemd op de nationale prodirktiestijging, werd ver vangen door de gedifferentieerde loon politiek die meer is afgestemd op het bedrijfsleven. De lonen en vooral de prij zen zijn daardoor stabieler geworden. Toen eind 1961 ongeveer tweehonderd arbeidsovereenkomsten afliepen, wilde de regering een gesprek met het bedrijfs leven. hetgeen tot gevolg had dat een bepaalde matiging in het loonbeleid De aanwijzingen van de rijksbemidde laars inzake matiging in de loonsverho ging werden door het N.V.V. niet gun stig ontvangen en het heeft zich ervan gedistantieerd. Zowel de K AB. als het C N V. betreuren de houding van het N.V.V.. omdat deze zich daarmee eigen lijk niet wil houden aan het akkoord van Oud-Wassenaar. Het meningsverschil geeft nu moeilijkheden bij het uitbren gen van advies bij het college van rijks bemiddelaars over ingediende löonvoor- stellen. Naar aanleiding van de voor dracht van de heer Van der Heide kon den de leden vragen stellen, waarop uit voerig werd geantwoord. Spreekbeurt Voor de Hervormde Evangelisatie hoopt morgenavond om 8 uur ds. R. T. Huizinga van Ouderkerk aan de IJssel in zaal De Vries een spreekbeurt te ver- Jaarvergadering De Chr. Jongeren Vereniging „Efeze 610a" houdt morgenavond om 7.45 uur in het Dorpshuis haar jaarfeest. Opge voerd zal worden het toneelspel „Vlieg tuig Vermist" van Wim Dumont. OEGSTGEEST Verkoopdag Zendingekring bracht f 1600 op Reeds vroeg was het gistermiddag zeer druk in de grote zaal van hert Zendings huis, waar de Vrouwen Zendingskring zijn jaarlijkse verkoopdag hield. Er was veel moois uitgestald, waar aan lang en met veel zorg was gear beid. De textiel- en kunstvoorwerpen gingen vlug van de hand. waarna vele koopsters in de gezellige serre nog de thee gebruikten. Tot grote blijdschap van de dames van de Zendingskring bleek deze verkoop dag f 1600 te hebben opgebracht. Men zal het bedrag aanbieden aan de Raad voor de Zending van de Hervormde Kerk. Ds. Zelle in Koudekerk over jachthonden en keffers TOOR de gezamenlijke a.r. kiesverenigingen van Koudekerk en Hazers- woude-Rijndijk heeft ds. Zelle, gereformeerd predikant te Leeuwar den, gesproken over het onderwerp: Jachthonden en keffers. De grootste jachthond noemde hij Chroesjtsjef, die tien miljoen mensen uit Oost- Duitsland als wild heeft opgejaagd. Een jonge jachthond is Soekarno, die 50.000 mensen heeft verdreven, verdragen schendt en zijn land kapot laat gaan. Men roept ook hier in Nederland, dat moet worden gesproken met Indonesië, maar men vergeet, dat het eind van het liedje zal zijn, dat zowel Indonesië als Nieuw-Guinea bij Moskou terechtkomt Fidel Castro is volgens ds. Zelle de derde jachthond in deze wereld. Vervolgens kwam ds. Zelle bij de kef fers. Zijn de jachthonden nog ver bul ten ons land. de keffers zijn helaas in ons midden. Keffers vond hij namelijk anti-militaristische en linkse predikan ten. die hij een gevaar voor de gelovi gen achtte. Wat moert er van hun scha pen terechtkomen 7 Voor de Wereldraad van Kerken had de Leeuwarder predikant ook al weinig goede woorden over. „Die Wereldraad zie ik als een vijfde colonne van d» communisten", zo zei hij. Brood en spelen Ds. Zelle sprak ook over de verkie zingen. Het gaan naar de stembus moet volgens hem een belijdenis en een ge loofsdaad zijn. De massa, vooral ln de steden, is neutraal en roept alleen maar om brood en spelen. De veiligheidsraad en de Verenigde Naties zijn slechts in stellingen waar de grote mogendheden stoom afblazen. Met een groot deel van de jeugd is het ook al niet veel gedaan Die jongens en meisjes kennen de drie formulieren van enigheid niet meer. Ze hebben nieuwe gevonden in toneel, film Ds. Zelle lanceerde nog enige merk waardige uitspraken, zoals „De Bijbel la het meest politieke boek ter wereld, van Genesis tot de Openbaring van Johan nes" en ..Kerk en politiek zijn twee schakels van één keten". Ds. Zelle raf ten slotte als zijn me ning te kennen, dat er in de kerken gebed moet zijn voor de noden van de wereld, ook voorzover het de po litieke nood betreft. Men kan zich na al het voorgaande afvragen: ls de Commissie zaak- Van der Putten (Van onze parlementsredactie) De Tweede Kamer heeft gistermiddag z.h.s. een voorstel van het seniorencon vent aangenomen om in verband met de nota van minister Visser over de zaak Van der Putten een bijzondere Kamer commissie van 7 leden in te stellen mei de volgende opdracht: 1. De nota en de daarbij behorende stukken bestuderen. 2. Mede gelet op de gang van zaken voor het ambtenarengerecht de Kamer adviseren over de m.b.t. de nota te volgen procedure. 3. In haar verslag aandacht schenken aan de vragen of bepaalde punten in de nota onderwerp zouden moeteD worden voor een parlementaire en- De commissie zal bestaan uit de vol gende zeven Kamerleden: Van Rijckevor- sel (kath. v.). Blom (soc.). Van Doorn (kath. v), Franssen (soc.). Diepenhorst (c.h.), Meulink (a.r.) en Berkhouwer (lib.). toestand hopeloos 7 Ds. Zelle vond van niet. Zo lang er nog een Gi deonsbende ls. kan er worden over- De bijeenkomst stond onder leiding van de voorzitter van de a.r.-kiesvereni ging te Koudekerk, de heer W. van Veen. C.H.-kiesvereniging De christelijk-historische kiesvereni ging houdt vanavond om kwart voor acht haar jaarvergadering in de her vormde school. De groslijst voor de ge meenteraadsverkiezing zal worden sa mengesteld. LISSE Jaarvergadering pluimvee- en konijneneport De pluimvee- en konljnensportverenl- ging „Lisse en Omstreken" hield In De Taveerne de jaarvergadering onder lei ding van de heer N. J. Dol. De secretaris, de heer K. van der Spek, deelde ln zijn Jaarverslag mee, dat er van een goede activiteit van het bestuur en de kern van leden sprake is. In het bestuur zijn nog drie vacatures te ver vullen. Met genoegen vernam men. dat er een nadelig saldo van slechts f 27.90 van de tentoonstelling was. De heer D van 't Wout deelde mee, dat hij het boekjaar had kunnen afsluiten met een batig saldo van f 156.85. Bij de bestuursverkiezing werden de heren D. van 't Wout en K. J. Smits her kozen. Gekozen werden de heren G. J. v. d. Lans, Voorhout, W. de Roode, Sas- senheim. en A. Philippi, Hillegom. Allen namen hun benoeming aan. V.V.D. Lisse doet nog niet mee Naar wij vernemen, zal de onlangs op gerichte afdeling van de V.V.D. nog niet deelnemen aan de gemeenteraadsverkie zingen. Wereldvrouwengebedsdag De afd. Lisse van de Christen Vrou wenbond houdt vrijdagavond 8 uur in de Chr. Geref. kerk aan de Veldhorst straat een bijeenkomst ter gelegenheid van de Wereldvrouwengebedsdag. Agenda voor Lisse Donderdagavond wordt in De Witte Zwaan een Nutsavond gehouden, 8 uur. De voetbalvereniging „Lisser Boys" geeft donderdag een feestavond in Re- hoboth. 8 uur. Donderdagavond 7.30 uur in „Contact" aan de Lisserdijk vergadering van de Staatk. Geref. Partij: spreker ds. Lek- kerkerker uit Montfoort. Vrijdagavond wordt een buitengewone ledenvergadering gehouden door de Prot. Coöp. „Ons Belang". Oud-Geref. Gemeente Ds. B. Toes van Kinderdijk zal niet donderdagavond maar vrijdagavond om half acht voor de Oud-Geref. Gemeente voorgaan. Visserijgolfjes A L RUIM dertig jaar wordt in Nederland collectief propaganda voor het vlsver- l\. brulk gemaakt. Sinds 1942 bestaat hiervoor een afdeling sis, schaal- en schelp dieren van het voorlichtingsbureau voor de voeding; hoofd van deze afdeling is de heer J. C. Kolkman te IJmuiden. In de dertiger jaren richtten reders en handelaars een commissie ter bevordering van het vlsverbruik op. Men streefde, evenals het voorlichtingsbureau dat nu doet, naar een nauwe band met de consument. Tegen woordig bereikt mep grote groepen mensen met de vertoning van films. Ook houdt men lezingen (met films) voor scholen, personeelsverenigingen, dorpsverenigingen, vrouwenbonden, vishandelaren, hestuurdersbonden en bejaarden. Meestal verzorgt de heer Toornvliet uit Santpoort een broer van de Bloe- mendaalse radiopredikant de voor drachten, waarbij de heer Van der Lee- den als filmoperateur en chauffeur op treedt Een enkele maal bestaat het team uit de heren Van Scherpenzeel en Schel- linger en soms gaat de heer Kolkman zelf mee om het woord te voeren. Had men vroeger een kleine projector, die men „zwartje" noemde, tegenwoor dig bezit men de modernste apparatuur, waarmee de films „Het schot is te boord" en „Vieren maar" van Herman van der Horst „De Hoop vaart uit", „Visverzor- ging aan boord" en „Geniet van wat de zee u biedt" vertoont. Het receptenboek „Vis op uw dis" wordt in de pauzes aan dc man of de vrouw gebracht. Maand ontzegging Dc F.aad voor de Scheepvaart heeft de schipper van de motorlogger KW 24 een maand dc bevoegdheid ontnomen om als schipper op een vissersschip de zee te bevaren. De motorlogger was op 23 fe bruari met de KW 28 „Verwachting" in aanvaring gekomen. De schipper bevond zich niet op de brug: hij was gaan sla pen en had de wacht aan zijn zoon over gelaten. Deze had opdracht op een bepaald punt stuurboord op te draaien en dan in tegen koers te gaan vissen. Toen deze manoeuvre werd uitgevoerd, liep enkele scheepslengten aan stuurboord de „Ver wachting" in dezelfde koers. Hoewel men daar nog scherp stuurboord uitging, kon men niet voorkomen dat de „Cornelis" het bakboordachterschip raakte. Tijdens de zittingen werd verklaard, dat de stuurketting op de KW 24 Corne lis was vastgelopen, maar de Raad achtte dit onaannemelijk. Men meende, dat de KW 24 naar bakboord had moeten op draaien. terwijl de hoofdinspecteur voor de scheepvaart vond dat men. vóór naar stuurboord te gaan. vaart had moeten minderen. Een week Een ontzegging van een week werd uit gesproken tegen een matroos, die for meel als schipper moest worden be schouwd (op grond van zijn stuurmans diploma) toen de schipper de reis met de UK 76 „Broedertrouw" niet kon mee maken. Overigens was het allemaal erg vreemd, want de mede-opvarenden be moeiden zich met alles. De Raad zelf veronderstelde dan ook. dat de matroos in feite orders had moeten opvolgen, ook al omdat hij als enige geen familie van de schipper en niet mede-eigenaar van het schip was. Hoe het ook ?ij, er werden vergissin gen gemaakt toen men wegens storm terug wilde keren Men zag de Noorder- haaks-brulboei voor de verkenningston van het Molengat aan. gebruikte de rich tingszoeker niet en sukkelde bovendien met een defect echolood. De kotter liep op de Haaksgronden vast. dc redding boot moest de mannon met de vlet van boord halen en de „Simson" moest het schip bergen. Dc matroos was verant woordelijk. omdat hij volgens de wet schipper was. maar de Raad vond de si tuatie aan boord toch wel zodanig dat hij de eis van drie weken tot één week terugbracht Op zee De visserij was bij de P-boeien niet zo best. Er werden trekken van 2050 kilo tong en 1 tot 3 manden vis gedaan. Om de noord kon men in het geheel geen haring verschalken. Op de kust was de visserij zeer wisselend. Daar ving men 10 tot 80 kilo tong en 2 tot 8 manden vl» De TX 39 moest door de TX 9 IJmui den worden binnengesleept Er was een kuil van het net in de schroef geraakt. Wat er was In LJmulden voerden 39 schepen 4085 kisten vis aan. waarvan 60 schelvis, 1250 wijting. 185 gul en kabeljauw. 175 kool vis. 850 haring. 300 kleine haring, 80 makreel. 1150 schol 50 tarbot 285 diver sen. 825 stuks kabeljauw en 37.000 kilo tong. De IJM 34 Allan Water zorgde voor 715 kisten, waarvan 30 schelvis, 300 ha- rin, 30 makreel, 250 wijting, 60 gul en ka beljauw. 40 koolvis, 5 diversen. 120 stuks kabeljauw en 300 kleine kisten haring. De SCH 117 Onderneming 3 had 900 kisten, waarvan 25 schelvis. 320 haring. 45 makreel, 330 wijting. 70 gul en kabel jauw, 110 koolvis. en 7 stuks kabeljauw. De tong was weer een stuk goedkoper geworden. Voor slips werd nu f 3.80— f 3.40 betaald. Spanharing was goedkoop; f 14.40 f 13.40; noordharing" iets duurder (f 19.20 f 13.40). In Schevenlngen was de aanvoer 10 schelvis. 220 wijting, 100 gul en kabel jauw, 40 koolvis. 600 haring, 150 makreel 600 schol 8000 kilo tong. Vandaag aan de markt Vandaag lost de IJM 36 Jacoba Gesina 930 kisten, waarvan 25 schelvis. 525 ha ring, 30 makreel 260 wijting, 60 gul en kabeljauw. 25 koolvis. 5 diversen. 200 stuks kabeljauw en 400 kleine kisten haring. Overleden Zaterdag overleed in IJmuiden de heer Johan van der Pijl maandag de heer Eg- bert Smit Beiden waren bekende figu ren in de vishandel. De heer Van der Pijl overleed toen hij een lading, die voor verzending gereed was gemaakt controleerde. De heer Smit stierf aan zijn bureau op het kantoor van de Re- haco. waarvan hij directeur-bedrijfslei der was. De heer Van der Pijl kwam al vroeg als visknecht bij de firma's NV voorheen L. van der Valk en later C. van der Valk en Zoon. In de oorlog werkte hij bij de firma H. Medik en na de oorlog werd hij inkoper voor de firma Van Klaveren en Co te Rotterdam. Sinds kort was hij bedrijfsleider bij de firma B. Dekker De heer Egbert (Eggie) Smit begon bij de firma Dekker en Van Kersen en trad daarna in dienst bij dc firma G. Dekker. Als inkoper voor deze firma bezocht hij vele landen. Later nam hij de leiding van de fileerafdeling van de Re- baco op zich. ALPHEN AAIS DEIS RIJJS Contactdag kleuteronderwijj Dinsdag 13 maart wordt in Avifauru te Alphen aan den Rijn een contactdag voor het kleuteronderwijs gehoudeu Honderden hoofdleidstcrs en leidsten van het openbaar cn bijzonder kleuter, onderwijs uit de Rijnstreek en Leldet en omgeving zullen hier dan bljecnko. men. De dag is georganiseerd door d| Contactcommissie Kleuteronderwijj Het programma vermeldt onder meer een inleiding door mej. M. C. Schouwe, naars, inspectrice van het lager- kleuteronderwijs in België, over ...Voor- wiskundige activiteit in de kleuter school". Na een gemeenschappelijke lunch worden vragen beantwoord brengt de heer Frans Lult een aantal volksliedjes Gebedsdag De bijeenkomst in het kader v_. Vrouwenwercldgebedsdag zal ln onzi gemeente vrijdagavond om 8 uur den gehouden in het lokaal van de Ver gadering der Gelovigen in dc Raadhuis Volleybal Het dames volleybalteam van D.E.& speelde voor de competitie, afdelioj Leiden, tegen L.U.S.V. uit Leiden en be haalde de derde overwinning. Alle drit de games werden, na spannende strijd la het voordeel van de Alphense club be slist. Doordat men een aohterstand heeft in gespeelde wedstrijden is het, n; overwinning, nog heel goed mogelijk dat men zich van de gevaarlijke onder- ste plaats weet vrij te stellen. BVRGERVEEN Contactavond (jsclub De IJsclub Burgerveen hield een tactavond in café-Van Leeuwen. Er den klaverjas- en dominowedstrijden ge houden. De uitslag is respectievelijk: L J Oudshoorn; 2. mej. J van Leeuwen; 3. G. Eik; 4. M Witte; 5. C van der Linde; 1. mevr. P Semp-Dikkeboom en 2. mevr. Oudshoorn-Wesselius. BENTHUIZEN Feestavond „Volksonderwijs" De afdeling Benthuizen van de vereni ging „Volksonderwijs" houdt vandaaj een propaganda-feestavond in het vereni gingsgebouw. In het programma ls d« opvoering van het toneelspel in drie bedrijven van Koos Beswino „Route Ko penhagen" opgenomen. Het toneelstuk wordt opgevoerd door de toneelgroep van de zangvereniging „Zang en vriendschap' uit Moerkapelle. Aanvang half acht Na Arbeid Sport De gymnastiekvereniging „Na Arbeid Sport" houdt deze week de gymlessen met op woensdag maar op vrijdag, op dezelfde tijden. Dit geldt dus ook voor de middaglessen. HAZERSWOVDE Met nog enkele wedstrijden te spelen, neemt de spanning aan de kop vai groep I met elke wedstrijd toe. Er zijn nog enige gegadigden voor de beker. Gisteravond won J. v. d. Haven van N v. d. Bosch. J. P. Cok en Jac. Hartcel besloten na het beëindigen van de speel tijd tot remise. J. v. Dorp en M J. Ra- vensberg braken hun partij af. In groep II werden 3 wedstrijden ge speeld. P C. Helmus verloor van J Matze in een partij, waarin beiden blun ders maakten. In de 2e partij nam hij eohter duchtig revanche. P. den Hertog won van P. v. d. Haven. Gedetailleerde uitslagen: groep I: v. d. BoschJ. v. d. Haven 01. Jac. Harkes—J. P. Cok 4; J. v. Dorp- M. J. Ravensberg xx. Groep II: P. C. Helmus—J. Matze 0—1, P. v d. Haven—P. den Hertog 0—1; J. Matze—P. C. Helmus 0—1. Stand groep I: 1. J v. d. Haven 7(4: 2. J A. Vos 7: 3 J. P. Cok 64: 4. Jac. Harkes 44: 5. J. v. Dorp 3^4: 6. N. v d. Bosch en M. J Ravensberg elk 24 Stand groep II: 1. L. v. Gorkum 11 p., 2. P. den Hertog 104: 3. en 4. Joh. de Groot en J. Matze elk 6; 5. P. C. Helmus 44: 6. B C. Poot 4: 7. H. Merbls 3; 8, S. v. d. Molen 2; 9. P. v d. Haven 0. Mannenvereniglng Voor de Hervormde manncnverenl- ging spreekt vanavond in de school met de Bijbel niet ds. Breure maar ds. J R. Cuperus van Waddinxveen. OE KAAG Jonge Kerk-bijcenkomst Morgenavond om acht uur wordt in de Hervormde pastorie van Noord wij ker- hout een bijeenkomst gehouden vc Jonge Kerk van de Ring Bollenstreek. Prof. Rasker uit Leiden spreekt ov onderwerp „Kerk en Vrede", als ver volg op zijn referaat van de laatste Ring- bijeenkomst. De Jonge Kerkers- van De Kaag ver trekken per auto om half acht precies van de pont. TER AAR Ouderavond De ouderavond van de christelijk-i._ tionale school wordt morgen gehouden in de gymzaal, aanvang half acht. Het hoofd der school, de heer D. van Leeu wen. zal een inleiding houden. De leer lingen van de hoogste klas verlenen medewerking aan het programma. Er geen gelegenheid het werk der leerlin gen te zien. omdat ook de vergaderruim te thans als schoollokaal in gebruik is. Daarvoor konvt een aparte avond. Vrouwenwereldgebedsdag De samenkomst ter gelegenheid van de vrouwenwereldgebedsdag wordt dit jaar gehouden in de hervormde kerk op vrij dag 9 maart Aanvang half acht WOVBRVGGE PrUsJassen In Het oude Raedtliuys werd een wed strijd klaverjassen gehouden, waaraan 28 personen deelnamen. De uitslag is: 1. P van der Haven. 5301 p. (drank); 2. P C Anker. 5194 p. (vlees); 3. C Koetsier. 5176 p. (id.); 4. D Uithol. 5040 p. (Id.); 5. M de Harder, 4999 p. (id.). De volgende wedstrijd wordt gehou den op 20 maart HILLEGOM Ned. Protestantenbond De Ned. Protestantenbond houdt mor genavond om 8 uur een bijeenkomst In Weltevreden. Mevr. A. Boek-Rijnbach spreekt over Joego-SIavië. COÖPERATIEVE BOERENLEENBANK „OUDEWETERING" CN RAIFFEISEN BANK). genheid om rente op Uw spaarbankboekje te laten bijschrijven op: donderdag 8 maart 1962 s MORGENS VAN 9 TOT 12 UUR s MIDDAGS VAN 2 TOT 5 UUR 's AVONDS VAN 7 TOT 9 UUR

Nieuwe Leidsche Courant | 1962 | | pagina 4