N.V.Y. niet achter de!? loonaanwijzing Overvloed van tulpen en narcissen op de keuring Aandelenkoersen stegen in februari constructie bankwerkers/lassers DE 4 EXTRA VOORDELEN VAN DE WEEK \|/Ye,"'d Koerier ARBEIDSANALIST NIEUWE LEIDSCHE COURANT DINSDAG 6 MAART 1962 tEUW F De keuringszaal van het Hillcgomse Treslong de beurs/aal in Haarlem was niet beschikbaar in verband met de voorjaarsbeurs leek gisteren wel een bloemen-pakhuis. De tulpen en narcis sen stonden haast mannetje-aan-manne- tje en waar men ook keek: de kwaliteit was overal even briljant. Bijzonder aan trekkelijk was de nieuwe purperen kro kus Thomassiniana die de fa. J. Bijl van Duyvenbode uit Brcezand ten tonele voerde. Uit Hillegom kwam de Fa. Fre- rlks met een collectie cyclamen en daar mee hebben we het bijgoed gehad. Narcissen waren er veel. Bij Ruigroks Broeiproevenbedrijf, Hillegom, noteerden »c de machtig mooi gebouwde bicolor Goblet de beste gele trompet Golden Top, de imposante grootkronige Floris sant de grappige Bridal Crown met het gekroesde oranje hart tegen het sneeuw witte dekblad, de gele trompet Calaraazo. de gele trompet Explorer, niet groot van •tuk maar wel fraai van bouw. en ver der de halfdubbele Miss Wm. Copland, wit met crème hart De Gebroeders Nuyxens uit Breezand toonden de prachtige dubbele Starlight en P. Dames. Lisse, bracht de aardige jonquille Treviathans over het voetlicht. Een uitstekende indruk maakte de trompet Agathon en de grootkronige Ed dy Canzoni van G. B. de Vroomen Sc Zn. Sassenheim. Dat kon niet beter. Hel Laboratorium voor Bloembollenonder- zoek te Lisse liet opnieuw zien, dat het koken van narcissen niet ten koste be hoeft te gaan van de bloemkwaliteit mits men de bollen maar de juiste voor- en nabehandeling geeft. Men bewees dat nu met de bekende soorten l'Innocence Extra mooi Tulpen waren er natuurlijk ook ver bluffend veel. We zagen van de liefheb ber G. W. Vink uit Lisse extra mooie kwaliteit van Beauty of Apeldoorn, Beauty of Oxford. Golden Gift en Gol den Splendour, die in huis in bloei wa ren getrokken. Van L. van Berkel. Vogelenzang, was er onder meer een mooie donkerrode zaailing heel goed van stand ter wijl de teer-rose Jo Vincent van P. Bak ker Sc Zn, Enkhuizen, ook gezien mocht worden. In de groep van Van der Hoeks Brociproevenbedrijf, Oude Niedorp, vie len op de rose Pink Supreme, de aparte Palestrina, de rode Hannibal, de gele Golden Emperor (geen sport van de eveneens getoonde Red Emperor (een naam die verwarrend kan werken ook al wordt de naam Red Emperor (syno niem voor Madame Lefeber) weinig gebezigd. Bijzonder de aandacht trokken de scharlakenrode Eichleri Clara Benedict van J. C. Nieuwenhuis, Lisse, en de fos- teriana Honorose. wit aan de buitenzijde met crème en rood van binnen, die door J. Rijkelijkhuizen, Hillegom. was inge zonden. Een fraai tulpje vonden we de oranje, iets lichter gerande zaailing 5b van de fa. F. Nieuwenhuis, Lisse. De kloeke witte Blizzard werd in perfecte conditie naarvoren gebracht door de fa. B. dc Wreede jr. Hillegom. De rode. geel gerande Royal Court zagen we in beste kwaliteit van de fa. Lemmers, Voorhout. Klipfontein is een randtulp die wel iets van de voorgaande weg heeft. Of 't een verbetering is? We zouden het niet graag beweren. De tijd zal het leren. Deze tulp was ingezonden door Ant. Nijssen, Santpoort die tevens de al meermalen getoonde Ix?onidas, de fijn rode 13 en de gele A 124 had ten toongesteld. P. Nijssen Sc Zn. Santpoort etaleerde de dubbele oranje Evert Thaube. de forse gele Golden Giant prachtig ge vormde bloemen die echter niet geheel boven het kruid komen, en de witte La Vestale. Van Jac. Tol. St. Pancras. no teerden we prachtige Golden Apeldoorn en Q. M. van Bentvelzen uit Lisse voer de ook een sport van Apeldoorn ten to nele onder de naam Beauty of Apel doorn. Op de proeftuin te Haarlem staan thans vele gele sport van darwin-hybri- den opgeplant. Vermoed wordt, dat de verschillen onderling meer dan nihil zijn. Witte duivels bij Carstensztop overwonnen De heren Albert Huizlnga uit Middel- stum en Russel Kippax uit Sydney heb ben verteld hoe het bericht in de wereld kwam, dat de expeditie naar de Car- stenztop omgekomen zou zijn. Dit be richt was rondgestrooid door dodelijk beangste dragers. Kippax vertelde, dat er vijftien van de 150 dragers waren gekozen om mee het hooggebergte gaan. Hun angst voor de witte duivels achter de wolken hadden zij overwonnen □adat him beloofd was. dat zij de hun verstrekte kleding mochten behouden. Toen de expeditie echter door een zeer diepe pas de 4000 meter hoge zuidflank van de pyramide bereikt had, werden de vijftien dragers bang voor het gekraak van het ijs op de bergruggen en daarom moest het basiskamp verplaatst worden. Dit wist echter de Amerikaanse zende ling Gordon Larsen in de llagavallei niet, toen een drager hem kwam vertellen, dat de hele expeditie door ziekte en lawines omgekomen was. Larson stuurde een andere drager uit en deze kwam met geruststellende berichten terug. In tegenstelling tot de mislukte expe- ditie-Temple van 1961, heeft de expeditie Harrer geen goud gevonden. 0 In de gemeente Son is gisteren de 20-jarige ongehuwde J. Vermeulen om het leven gekomen toen een auto waarin hij op dt> achterbank zat. tegen een boom reed. 0 Te Eindhoven is overleden de 64-ja- rige J. G. H. Bijsterveld, die bij het over steken van de Aalsterweg door een per sonenauto was aangereden. Waarschijnlijk geen tweede versnelde afbraak tarieven In Europese kringen ln Brussel wordt het zeer onwaarschijnlijk geacht, dat de ministerraad van de Europese Economi sche Gemeenschap zal besluitem tot een '.weedfe versnelde afbraak van de onder linge douanetarieven tussen de zes lan den van de gemeenschap. De „tweede versnelling" staat weliswaar op de agen da van de gisteravond begonnen minis terraad van de E.E.G., doch de menings verschillen over de vraag, of een extra- verlaging van de douanetarieven ook op de handel in land'bouwprodukten moet worden toegepast duren onverminderd voort. Bovendien srtelt men de vraag, of het nu wed het juiste moment is tot een verdere versnelde afbraak van de onder linge tarieven over te gaan. terwijl de onderhandelingen met Engeland en dere landen aan de gang zijn ovei aansluiting daarvan bij de gemeenschap. Een „tweede versnelling" zou inhou den, dat de douanetarieven voor indus triële produkten in het onderlinge han delsverkeer van de „Zes" met tien pro cent extra zouden wonden verlaagd, waardoor deze tarieven ten opzichte van het begin van de gemeenschappelijke markt met vijftig procent zouden ziin verminderd. Een Nederlandse voorwaar de is echter, dat ook voor de agrarische produkten de versnelde tariefafbraak wordt toegepast. Bonden akkoord met bouw-cao (Van onze soc.-econ. redactie) De bondsraden van de drie werkne mersbonden in het bouwbedrijf hebben hun goedkeuring gehecht aan het voor lopig akkoord met de werkgevers over Vandaag zouden de vertegenwoor digers van de werkgevers en werkne mers nog eenmaal bij elkaar komen om de tekst van de nieuwe c.a.o. definitief vast te stellen. Nog deze week zal het akkoord, dat een terugwerkende kracht moet krijgen tot 1 maart j.l. ter goed keuring bij het College van Rijksbemid delaars worden ingediend. Wat betreft de prestatiebeloning is overeengekomen dat het tariefplafond kan worden doorbroken, maar daarvoor dispensatie verkregen wordt van de trale bedrijfsinstantiea. Patafood: Burgemeester en wethouders van Groningen stellen voor aan deze N.V. voor f 392.350 grond te verkopen in het plan Eemskanaal voor een grote fabriek, die eind 1963 gereed moet ko men en f 6 miljoen zal kosten. Argo N.V. heeft te Helden-Panningen bij Venlo een fabriek gevestigd van torjaohten van kunststof zonder spanten en dekbalken, met groter drijfvermogen dan dat van de huidige jachten en mi nimum onderhoudskosten; op 12 maart wordt de eerste negen meter lange torkruiser getoond. D ,E KOERSWAARDE van de te Amsterdam genoteerde aandelen is in februari volgens het Centraal bureau voor de statistiek in miljoenen guldens gestegen van 30.452 tot 23.387. Eind februari 1961 was de stand 32.072. De hoogste stand was eind april 1961 met 33.073, de laagste eind september 28.185. Pas in december kwam de stand boven de 30.000 uit. De nominale waarde nam toe van 5902 tot 5916. In februari was volgens de afdeling pu blic relations in miljoenen guldens: voor Ned. aandelen 313.8, de nominale Internationale waarden stegen van 20.699 tot 22.284, scheep- en luchtvaart van 870 tot 884, vooral door een toene ming van 8 bij de K.L.M. tot 72. Bij han del en industrie was een toeneming van 6724 tot 6947 door een krachtige stij ging vooral van Zwanenburg-Organon. Wilton-Fijenoord. de V.M.F., Kon. Zout- Ketjen, Van Gelder. Bankaandelen ste gen van 1400 tot 1457. waartoe de gun stige jaarverslagen ruim bijdroegen. Cul tuurfondsen verbeterden 3 tot 167. De gemiddelde koers liep op van 516 tot 547 (vorig jaar 573 de beurswaarde- index (1953-100) van 368.6 tot 391.3 (v. j. 397,7). Nieuw tot de beurshandel werden toe gelaten ln miljoenen guldens; Aandelen 20.1. obligaties 28,1 en pandbrieven 8.4. Het maandgemiddelde der noteringen per beursdag was 478, waarvan 53% ho ger. 30% lager en 17% onveranderd. De nominale omzet in de eerste twee maan den ln miljoenen guldens was voor aan delen 146 (v. j. 200,3). obligaties 177,7 (181,3), in Amerikaanse certificaten ln stuks 44.068 (52.397). De effectieve omzet De A.N.P.-C.B.S. beursindex steeg tot 429,3, of 20 punten meer dan eind decem ber. Op 5 maart bereikte zij de 431 met Olies en Philips als gangmakers. De 20 fondsen met de hoogste effec tieve omzet in miljoenen guldens waren achtereenvolgens: Kon. Olie 35,6, Robeco 23,7, Unilever 20,3, Philips 20,1, Hoogo vens 11,1, AKU, Interunie, Kon. Zout- Ketjen, Ver. Bezit, Van Gelder, Zwanen burg-Organon. Intervam, Nefo, Haven werken. Heineken, Amsterdamsche Bank, Kon. Ned. Papier, Rotterdamsche Bank, Fokker en Bijenkorf, tezamen 168,2 met de grootste nominale omzet: Kon. Olie met 6.3% van de totale omzet, Robeco 5,5%. Unilever 2,6, Intervam 2,5, Philips 2.4. AKU 1.8, Nefo 1,7. Ver. Bezit. In terunie en Hoogovens, elk 1,6, K.L.M. 1,5, Van Gelder 1.3. Rijnstaal. Curagaosche Handelmij., Bataafse Aannemingmij., Ha venwerken. Kon. Ned. Papier, Scheep vaart Unie, Amsterdamsche Bank, en V.M.F. met tezamen f 32,6 min of 37,7% de totale omzet. Lankliorst meent liet goed met Papoea's Het lid der Tweede Kamer, de heer H. J. Lank horst, heeft op een verkie zingsbijeenkomst der afdeling Amster dam van de pacifistisch-sociadistische partij verklaard d»t alle Nederlandse kabinetten na de oorlog bij de dekoloni satie van Nederlands-Indië enige passen achter hebben gelopen. „Op het moment, dat tegemoetkoming aan de Indonesi sche eisen zinvol was, weigerde Neder land om later door de omstandigheden gedwongen toch toe te geven", zeide hij. „Wanneer het werkelijk gaat om het belang van de Papoea's, dan moet Ne derland nu met Indonesië spreken over overdracht van Nieuw-Guinea". Daarbij zou het de Papoea's moeten overtuigen, da*, hun belang slechts gevonden kan worden in een nauwe samenwerking met Indonesië. Als dit nu geschiedt, van Nederlandse zijde door verstandige lie den. dan kan voor de Papoea's veel on heil worden voorkomen, doch wanneer wij later gedwongen door Indonesische overmacht Nieuw-Guinea moeten verla ten. zou dit veel leed brengen voor de Papoea's, die zich hebben vastgeklampt aan de illusie van onafhankelijkheid, aldus betoogde spreker. PCNU doet mee aan verkiezingen gemeenteraden De Positief christelijke nationale unit heeft besloten deel te nemen aan de ge meenteraadsverkiezingen. Dit is volgens een mededeling van de voorzitter van de unie, de heer Van Os in Doorn, mede bedoeld als een protest tegen het geldig verklaren van de kandidatenlijst in de kieskring Den Haag van de Chris- telijke-Nationale Volkspartij voor d< verkiezingen van de provinciale staten van Zuid-Holland. Van Baarsen, Dakplaten- en Beton- warenfabriek N.V. te Amsterdam is op gericht met een kapitaal van 30 priori- teiits- en 1170 gewone aandelen van 1000, waarvan geplaatst 30 prioriteits. en 270 volgestort door inbreng van de drijf- steenfabriek Gebroeders Van Baarsen directeuren zijn de heren N., WA..K. en D. van Baarsen. Prof. De Quay licht commissie B.Z. in Minister-president De Quay zal don derdagmorgen de vaste commissie voor buitenlandse zaken uit de Tweede-Ka mer inlichten over de jongste ontwikke lingen rond het Nieuw-Guinea-geschil. Het wordt niet uitgesloten geacht, dat de socialistische fractieleider mr. J. A. W. Burger, morgenmiddag in de Tweede- Kamer aan het begin van de vergade ring de regering zal verzoeken in het openbaar mededelingen over de stand van zaken in het Nieuw-Guinea-overleg (Vervolg van pagina 1) Aan het slot van zijn officiële medede ling zegt het verbondsbestuur van de socialistische vakcentrale nog: „Het thans toegepaste loonsysteem ls failliet en moet zo spoedig mogelijk worden vervangen door een soepeler systeem, dat hanteer baar dient te zijn. Besloten is een open bare hoofdbesturenvergaderlng bijeen te roepen op zaterdagmiddag a.s. ln het NV- huis te Utrecht". Weerstanden De voorzitter van het N.V.V., de heer D. Roemers, is in een vraaggesprek voor de radio en tijdens een persconferentie nog wat dieper ingegaan op de redenen waarom het N.V.V. zich wenst te distan- ciëren van de algemene aanwijzing. Hij zei o.m. het akkoord van Oud-Wassenaar niet onredelijk te vinden. Maar het is bij bepaalde bedrijfstakken op grote weerstanden gestuit, welke hij voorname lijk weet aan de spanningen op de ar beidsmarkt. Er dreigt momenteel een loonchaos te ontstaan. Het is thans zo, dat de werkgevers bereid zijn meer loonsverhoging te geven dan de voor schriften toelaten. Dit is nu voor een vak beweging een onmogelijke positie. „Wij kunnen als N.V.V. niet langer verdra gen de discrepantie tussen de werke lijkheid en de loonvoorschriften", aldus de heer Roemers. Hoewel het Centraal Sociaal Werkge vers-Verbond, de grootste liberale werk geversorganisatie, het standpunt van het N.V.V. in de Stichting van de Arbeid deelde, heeft dit verbond gisteren laten weten, dat het zich zal neerleggen bij de algemene aanwijzing en dus in de stichting normaal zal meewerken bij het adviseren aan Rijksbemiddelaars. Moeilijke situatie In een persoonlijke verklaring heeft de voorzitter van de KAB, de heer J. A. Middelhuis gezegd het besluit van het NW ten zeerste te betreuren. Hij noem de de argumentatie niet steekhoudend. In de gehele naoorlogse periode zijn zwarte lonen uitbetaald en nu, bij een krappe arbeidsmarkt, laat dit probleem zich het zwaarst gevoelen, aldus de heer Middelhuis, die de algemene aanwijzing geen verslechtering van het akkoord van Oud-Wassenaar vond. Door het NW- besluit ontstaat er in de Stichting van de Arbeid en in de samenwerking tussen de drie vakcentrales een moeilijke situatie. Toch wilde de heer Middelhuis de hoop op een verdere samenwerking niet opgeven. „Men had het NW beter verstaan, als het zich weliswaar niet akkoord had ver klaard met de afspraken van Oud-Wasse naar, maar deze zaak aan het parlement had voorgelegd." Evenals de KAB is ook het CNV de gedachte toegedaan dat door de houding van het NW thans een uitermate moei lijke situatie is ontstaan. In de kring van het CNV vraagt men zich af of het nog wel mogelijk is als Iooncommissie van ELAMOl de Stichting van de Arbeid adviezen te blijven uitbrengen over ingediende loon- voorstellen aan het College van Rijksbe- middelaars. Weliswaar is de positie van het N.V.V.K akt daar het C.S.W.V. zich thans bij de nadere loonaanwijzing van de rege- i ring heeft neergelegd, maar in de kring het C.N.V. vraagt men zich toch af vhyr gewoon samen met het N.V.V. 'J moet worden doorgegaan met het uit brengen van loonadviezen. Men acht het een moeilijk te verteren zaak, indien het N.V.V. zich steeds bepaalde loonsverhogingen uitspreekt en&J^fj de andere werknemersvakcentrales zich »*«s steeds tegen moeten verklaren. Ook lijkt |cWt)l moeilijke figuur alleen advie- uit te brengen over loonvoorstellen JSbJT geen sprake is van een tussen tijdse loonsverhoging (opstapje). De j volgen van een dergelijke vorm van menwerking in de Iooncommissie zc beide confessionele vakcentra les wel eens minder prettig kunnen den. Vanmiddag heeft de verbondsraad van het CNV de nieuwe situatie bespro- Mr. Fock commissaris der Koningin in Groningen Doorgaans goed ingelichte kringen in Groningen verwachten de benoeming van mr. C L. W. Fock. thans secretaris generaal van het ministerie van alge mene zaken, tot commissaris der Konin gin in de provincie Groningen. In Den Haag kon men dit bericht noch ontken-; nen noch bevestigen. EN GÉÉN KOERSRISICO. Deze man is tevreden met zijn HBU-bank- boekje! Omdat hij op veilige wijze 3.6°/orente per jaar krijgt en door de goede service van de HBU. Doe als hij! Inlichtingen worden op aanvraag gaarne verstrekr. Ook voor bankbookjos: de HBU HOLLANDSCHE BANK-UNIE n.V. AMSTERDAM ROTTERDAM LHERENGRACHT «4 HOFWEG 1 COOISINGEL 104 POSTBUS SS4 POSTBUS 44 POSTBUS 244 I POSTGIRO 42450 POSTGIRO 14431 POSTGIRO 8179 Smit Röntgen n.v. Leiden vraagt voor haar afd. constructiewerkplaats Goede arbeidsvoorwaarden. Sollicitaties: Herengracht 34. MANGEL-Afdeling nette meisjes gehuwde dames (geschoold en ongeschoold). Hoog loon. Goede sociale voorzieningen. Op gezinewu belangrijke korting. ir Prettige werkkring. 4 vakantietoeslag. ■fr Reiskostenvergoeding voor bulten Leiden. WASSERIJ SPROMt WITTE SINGEL 14. 6 TooTfaar^ tinten. 2-13 4.95-8.95 ©4' lélrU S u broek. Y Geheel Vele kleuren. 3-13 jaar 4.50-7.90 j ^^DRI-SIL 9.75-12.75 NATUURLIJK. BABY- KLEUTER- EN KINDERKLEDING KOOPT MEN BIJ C A „ATRIUM" GEREF. TEHUIS voor BEJAARDEN ROTTERDAM vraagt voor spoedige indiensttreding KOOKSTER (tevens HOOFD v. d. KEUKEN) en VERPLEEGHULP (liefst gedipl.) die in staat is de directrice zo nodig te vervangen. Soil, bij de Directrice Karei Doormanstraat 143, R'dam. (Tel. 120524). Personeel gevraagd Gevraagd net meisje om voor ons zoontje van 1% jaar te zorgen en lichte huis houdelijke bezigheden te ver richten. daar de moeder ziek is. Br. no. 3717 bur. v. d. bL 0 Gevraagd net aankomend meisje van 8.304.00 uur. Met warme maaltijd. Aan melden: Mevr. J. Massa ar, Levendaal 63, Leiden. Tele foon 30436. 0 Gevraagd nette werkster. 4 morgens of 2 dagen per week. Hoog loon. Mevrouw A. Feuth, Pr. Frederiklaan 4, Wassenaar. Tel. 9004. Bellen na 6 uur. Gevraagd nette hulshoud ster in klein moederloos ge zin. Br. no. 3716 bur. blad. 0 Wie helpt m(jn hulpbe hoevende vrouw? Eenvoudig gezin met 1 werkend kind. Tegen kost en inwoning en kleine vergoeding. Van de Berg. Nic. Tulpstraat 86. 2 hoog. Den Haag. Voor z. sp. m. gevr. nette huishoudster door weduwn., 46 jr., met 4 kind. Br. no. R 6658 bur. v. d. blad. Blindentehuis Sonneheerdt te Ermelo (Veluwe) vraagt i.v.m. de vakanties van het personeel voor tijdelijk (v. 1 juni tot 1 of 15 sept. voor het Tehuis voor werkende blinden: Z assistenten, Orth. Prot., bij voorkeur niet jon ger dan 23 jaar. v. d. ver zorging van de bewoners. 2 meisjes, P.G. v. huish. w. Voor het Paviljaen voor bejaarde blinden: 1 assis tente. Orth. Prot., bij voork niet jonger dan 23 jaar. v. de verzorging van de be jaarden. 1 meisje, P.G. voor het huish. werk. Sollicita ties te richten aan de Dir. Voor het Chr. BHnden- vakantieoord „Dennenheul" gelegen op het bosterrein van het Blindentehuis „Son neheerdt" te Ermelo (Vel.) worden gevraagd voor de periode van 1 mei of 1 juni tot 15 sept.: 2 dames, P.G.. bij voorkeur niet jonger dan 25 jaar voor de dagelijkse leiding en voor de verzor ging van de niet-ziende gasten, alsmede 2 meisjes P.G„ voor de verzorging van de niet-ziende gasten en voor het huishoudelijk werk. Brieven met inlich tingen te richten aan de Directeur. Op het Blindentehuis ..Sonneheerdt" te Ermelo (Vel), wordt gevr. hulpkook ster in keuken waar v. 130- 170 personen wordt gekookt bereid (voor zover noodza kelijk) ook enige verzor- gings- of huishoudel. werk te verrichten. Prot. Godsd. Sollicitaties te richten aan de Directeur. comestibleszaak in Marlot bij viaduct Wassenaar. Tele foon 72.32.68. SChr. Wijk- en Kraamver- eging vraagt hulp ln de hulshouding voor dag en nacht. Centr. verwarming loliestook). Weekeinde vrij. Hulp voor ruw werk aan wezig. Hoog loon. Prettige sfeer. Aanmelden: Koorn- markt 64, Delft. Tel. 22500. 0 Gevraagd nette werkster voor één ochtend per week. Langevaart 47. Rijnsburg. Te lefoon 01718 -4361. Kinderhuis „Margriet" te Amsterdam, tehuis v. zwak zinnige kinderen tot 12 jaar. vraagt nog enkele vrl. ver pleeghulpen. boven 18 jaar, in- of extern. Soil, aan de Directrice Prins Hendrik laan 19. Tel. 020-724786. 0 Mevr. C. Strieker. Mare- laan 38. Oegstgeest. zoekt een net meisje tot des na middags 3 uur. Klein gezin. Personeel aangeb. Juffrouw, 38 jr.. N.H.. z. 1. in moederl. gez. of w. huisvr. ontbreekt. Br. no. 3719 bur. van dit blad. 0 Net meisje b.z.a., 3 midd. in de week, event, zaterd.- morgen; in de huish. Geen winkelwerk. Ook kunnende typen. Br. no. 3721 bur. blad. 0 Jongeman, 20 jaar b.z.a. voor chauffeurs- of andere werkzaamheden. In het be zit van rijbewijs B-E. Goed loon. Br. no. 3715 bur. blad. Woningruil 0 Welke as. bewoner van een galerijflat in Z.W. wil die flat ruilen met gewone 4-kamerflat (met groot sou terrain. lagere huur) in Z.W.? Br. no. 3720 bur. blad. 0 Bovenwoning aangeboden, bevattende flinke woonka mer. keuken, gang. douche. 4 slaapkamers, grote berg ruimte. vóór- en achterbal kon. Tevens buitenschuurtje. Gevraagd: Vrij huis m. tuin, liefst omgeving Burggraven- laan of de Sitterlaan. Br. no. 3714 bur. v. d. blad. Te koop gevraagd Huisorgel ter gaaf aan T. van Efferink. Kamperfoelieplein 13, Kat wijk aan Zee. 0 Te koop gevr. Hoorn- patephoon of oude speel doos. Tel. 070 - 725793. 0 Motorboot, lang ca. 8 mtr., 2 tot 4 slaapplaatsen. Br. met prijs en omschrijving onder no. 3718 bur. van dit blad. PRIJZEN VOOR KOERIERS: 1 TOT 30 WOORDENƒ1.50 ELK WOORD MEER0.10 KOERIERS WORDEN ELKE DAG GEPLAATST 0 Te koop gevraagd een motor. 500 c.c., moet in goe de staat zijn. Brieven Rapen burg 22, Leiden. Te koop aangeb. 0 Duitse kruissnarige piano, in- en uitwendig in prima staat. Karei Doormanlaan 11. Oegstgeest, tel. 30009. 0 Muziekhandel W. Grön- loh. Burgsteeg 9. Leiden. Electrlsche gitaar, als nieuw, ƒ65.Tevens enige prima gitaars, jazz en Spaanse. 20,en 25.Gevraagd 45 en 33 toerenplaten enz. Krediet tot 4000.- voor aankoop meubelen, woning textiel. Vraagt gratis folder Discrete behandeling en z. lage aflossingen. Postb. 1083 Rotterdam. 0 Sleutels bijmaken! Lips, Yale, Auto-Kontakt en voor deursleutels. Klaar terwijl U wacht! Kippengaas, harm.- gaas, vlechtdraad, spaden, schoppen, rieken, harken, schoffels en alles voor uw tuin. Hartwijk. Nwe Bees tenmarkt 7-9-4, Leiden. Tel. no. 26627. 0 Philips radio met druk knoppen, type 1961. Even gebruikt, van 398.voor 165.Tevens goede da mesfiets 30.Herenstr. 82. 0 Wascombinatie (wasma chine centrifuge in één). 220 volt. Geheel aluminium, dus roestvrij. In zeer goede staat. Spanjaardlaan 15. Lei derdorp (Zijldijk). Telefoon 01710-22106. Diversen 0 Duolux Interieurmatras. Zomer- en winterkant, 15 j. garantie, 1 pers. v a. ƒ49.50. 2 pers. v.a. 79,50. De 3 Eenen. Haarlemmerstr. 111. Tel. 23867. 0 Enige inruil T.V.'s. 43 cm, geheel getest, met nieuwe beeldbuis. Garantie en ser vice 300.—. Sluisweg 23, Katwijk aan Zee. Wocnsdagmarkt. Prachti ge badlakens, grote maat en frisse kleuren, van ƒ4,98 nu Leuke meisjespyama's met 16 nu alle maten ƒ3,98. Botermarkt over Zur- löh. Japie. 0 Wocnsdagmarkt. Fantasie herensokken 29 cent p. paar. Heel Leiden en omgeving roept over onze Noorse sok ken. twee paar voor een rijksdaalder. Damesslips tot 46 ƒ0.69. Botermarkt over Zurlóh. Japie. 0 Woensdagmarkt. Lange onderbroeken en borstrok ken, vijf, zes en zeven, onze bekende kwaliteit, van 2.98 nu alle maten ƒ2.39. Pracht heren flanellen van 4,98 nu 3.75. Botermarkt over Zur lóh. Japie. 0 Lederen clubs, gasradia- tors, gashaard, gasblokhaard, tafels in soorten, Mechelse mahonie enz. kasten, fraai eiken kabinet, 1-pers. kapok matrassen, spiralen, elektr. wasmachine. Mechels leeu wenkopdressoir. W. F. Koo reman. Nieuwe Rijn 9 bij Hoogstraat t o. V. en D. Tel. no. 23261. 0 Verloren, tussen Werken dam en Leiden over Gouda: Zijtas, inhoudende o.a. film toestel (Yashica). lampen houder. regenjas. Tegen be loning terug te bezorgen. J. Prins. Reeweg 14. Werken dam (N.-Br.). 0 Parapluie reparatie (ook voor opvouwbare), wandel stokken - invalidestokken Vrouwensteeg. 0 Gelmok het beste op het gebied van lederen kleding. Gebr. Huisman, Hogewoerd 6668. Leiden. Rijles ln V.W. en Daffo dil. Kwak's Verkeersinst o.l.v. oud-examinator Zoe- terw. Singel 104. Woensdags 3 uur n.m. verkeersles voor ieder 2.- p.p. TeL 22803. 0 Wat kost het! Bedden reparatie, 1-persoons vanaf f 18.50, 2-pers. vanaf f 24.90 met damast. De 3 Eenen, Haarlemmerstraat 111. Tele foon no. 23867. 0 Autobanden. Wij zijn weer ruim gesorteerd in luxe, truck, tractor en banden voor landbouwwagens. Zo wel nieuw als gebruikt Sterk concurrerende prij zen. H. Hövig, H. Rijndijk 1, Zoeterwoude. Telef. 01710— 25517. 0 Hardnekkige hoest? Prik kel- en kramphoest? Nacht en rokershoest? Bronchicum F.Iixir helpt snel en zeker. Flacon f 2.- bij elke drogist 0 Overgangsleeftijd? Mi graine? Ongezonde teint? Jeugdpuistjes? Verstopping? Vetzucht? Natterman's bloed zuiverende thee no. 8 helpt! Groot pak 1,85 bij elke dro gist. 0 Ouderwets maar radicaal. Met hoogst geconcentreer de Piniol-verkoudheidszalf wrijft U kou weg. ƒ2,per pot bij Uw Apoth. en Erk. Drogist. 0 Bromel. Een beslist goede hoestbonbon, 0,50 per pakje bij Uw Apoth. en Erk. Dro gist 0 Woensdagmarkt. Nylons met en zonder naad, 1,25. Kinderonderjurkjes vanaf 1,75. Verpleegsterschortcn 50 en 52 2,50. Katoenen da mes-petticoats 2.75. Thee doeken 75 cent. Botermarkt over Zurlóh. Japie. 0 Cursus „Weg pech onder weg" 4 praktische lessen d. gedipl. leraar. Maandags 8 uur n.m. ƒ20. Kwak's Ver keersinst. Tel. 22803. Zoeter- woudse Singel 104, Leiden. 0 Vakkundig uw bed over trekken! 2 pers. vanaf f26.50 1 pers. v.a. f 19.50. In één dag klaar! De Kleine winst Haarl.straat 51. Tel. 24958. 0 Schud Uzelf eens flink wakker en vraag inlichtingen over onze consumentenactie. Onze leden kopen alles met 10 korting, maar Uw on wetendheid kost dagelijks geld. Inlichtingen: Linkanto, Postbus 158. Leiden. 0 Markiezen. Rolschermen. Al. Jaloeziën. Grootste sor tering zonwering. Prima af werking. Verkoopkantoor Melchers' Markiezenfabriek C. E. Jedeloo, Juffermans- straat 35, Oegstgeest. Telef. 01710—31165. 0 Credieten t/m 3000, (voor iedereen en zonder borg) voor aankoop meube len en woningtextiel, direct v. fabriek leverbaar. Uiterst soepele betalingsreg. Strikte geheimhouding. Vraagt vrij blijvend inlichtingen of fol ders. Postbus 538 Den Haag. 0 Wieg met toebehoren, kinderstoel en een goed on derhouden kinderwagen. Te bevragen boekh. E. Wind- horst, Hazerswoude. 0 „Rosine" geeft de hoogste prijs voor goud, zilver juwelen. Grote keuze in i lovingsringen, gouden, zilve ren en verzilverde artikelen. Het adres voor alle repara ties en uurwerken. Steen straat 16. Tel. 26854. 0 Stofzuigers v.a. ƒ115. Bij aankoop van een nieuwe geven wij 25 voor uw oude Fa. Dusoswa. Turfmarkt 1-3. Telefoon 24409. 0 Woensdagmarkt. Hoe be staat het. Damespyama's tot 48. leuke vlotte modellen 7.98. nu alle maten 4,5 Jongenspyama's vanaf ƒ1,! Botermarkt, over Zurlóh. 0 Nieuwe auto's zonder chauffeur. Nieuwste dellen o.a. Taunus 17 M. Opel Rekord. Volkswagens, Anglia, Consul, Volkswagen busjes met open dak. Garage Werkhoven, Maredijk 34a. Tel. 22300—32735. 't is de manier! ANALYST(E) Wie in het bezit is van het diploma medisch analist (e) deel I kan opgeleid worden voor het examen histopatho- logisch analyst (e). Salaris volgens verbeterde Rijksreg KON. ZILVERFABRIEK VAN KEMPEN en BEGEER VOORSCHOTEN vraagt met spoed WERKSTERS bedrijf. Leidseweg De Jong's Machinefabriek n.v. HAZERSWOUDE - RIJNDIJK vraagt voor haar bedrijfsbureau een Hij zal zich bezighouden met de taken arbeidsanalyse opstelling en onderhoud tarieven onderzoek werkmethoden. Gegadigden dienen bij voorkeur een technische opleiding genoten te hebben en enkele jaren ervaring in soortgelijke werkzaamheden. Sollicitaties met uitvoerige inlichtingen richten aan de afdeling personeels zaken Rijndijk 2. Voor het Research Laboratorium voor Gastro Ente- rologie van de afdeling Inwendige Geneeskunde, Academisch Ziekenhuis. Leiden, wordt gevraagd: een leerling-analiste (chemisch) Geboden wordt een werkkring in het laboratorium voor^ chemisch Researchwerk met vijfdaagse werk- Sollicitaties met volledige inlichtingen, liefst schrif telijk te richten tot Dr. A. J. Ch. Haex. Hoofd van de afdeling Gastro Enterologie. afd. Inw. Genees kunde, Academisch Ziekenhuis. Leiden.

Nieuwe Leidsche Courant | 1962 | | pagina 8