Aan landbouwprobleem zit heel wat vast BON Verband met bewapening en conflict met China Tsjombe en Ver. Naties besehiildigen elkaar Ruimtevaart van Glenn in beeld names CHEFAROX Belichtingstijd voor planten /ft een Oosite hij. CENTRALE COMITÉ TE MOSKOU BIJEEN (Van een onzer redacteuren) De bijeenkomst van het centrale comité van de communistische partij van de Sowjetunie, die gisteren in Moskou is begonnen, heeft bepaald niet alleen iets met de landbouw te maken. Want landbouw en zware industrie, bewapening of ontwapening, zo men wil, hebben voor de Sowjetunie alles met elkaar te maken. De landbouw is de rug- gegraat van de Russische economie. Zij moet het geld leveren voor da produktie van moderne wapens en ander oorlogsmateriaal. Als de landbouw faalt, wreekt zich dat direct. Meer geld voor de landbouw betekent echter minder geld voor de bewapening en dit laatste zou een grotere noodzaak inhouden om te streven naar vermindering van de bewapening in de gehele wereld. Een dergelijk streven zou enerzijds kunnen leiden tot enige toenadering tussen Oost en West al is die mogelijkheid nu bepaald niet groot. Anderzijds zou het evenwel, tot gevolg kunnen hebben, dat de verwijdering tussen de twee communistische grootheden (de Sowjetunie en commttnistisch China) nog groter zou worden dan zij al is een ontwikkeling, die door Chroesjtsjef wellicht in de hand wordt gewerkt om meer be wegingsvrijheid. te krijgen. Het behoeft dan ook niet te verwonderen, dat de redevoe ring, die Chroesjtsjef gisteren voor het centrale comité van zijn partij heeft gehouden, de verantwoordelijkheid voor het niet slagen van de landbouw- plannen toeschrijft aan de methoden, die nog stammen uit de tijd van Stalin me thoden, die de leiders van de gecollectiviseerde landbouw bedrijven tegen de adviezen van Chroesjtsjef in blijven volgen en verdedigen. De boe ren passen een soort wissel bouw toe om te voorkomen, dat de grond uitgeput raakt. Als gevolg daarvan wordt het bouwland tweemaal in de vijf jaar tot grasland gemaakt. Om de graanproduktie op te voeren wil Chroesjtsjef een eind aan dez® wisselbouw ge maakt zien ongeacht de waarschuwing van deskundi gen, dat de opbrengst dan lager zal worden en de grond uitgeput zal raken. UITGEPUT Zoals men weet, heeft Chroesjtsjef al vrij kort na de dood van Stalin in de zgn. maagdelijke gebieden zijn nieuwe methode laten invoeren. Op deze droge re gronden ginig het tot dusver evenwel als het overal onder soortgelijke om standigheden is gegaan: de eerste ja ren leverden een geweldige graanpro duktie op, maar in de daaropvolgende jaren ging het snel bergafwaarts. De grond raakte uitgeput en misoogsten waren aan de orde van de dag. Boven dien speelden klimatologische omstan digheden een belangrijke rol: bij over vloedige regen in het najaar kon niet worden geoogst en als de win vroeg en snel de waterplassen vlakten veranderde, was er van het bin nenhalen van de oogst geen sprake internationaal akkoord van de proe ven met kernwapens, kan hij zijn plan nen verwezenlijken. De mogelijkheid bestaat, dat hij een dergelijk verbod dan gekoppeld kan krij gen aan een voorlopig en gedeeltelijk ontwapeningsakkoord. In hoeverre dit alles „wishful thinking" is. zal wellicht In de komende weken al duidelijk wor- CHINA Chroesjtsjef heeft eohter niet alleen iet de westelijke mogendheden te ma ken. Hij' zit ook nog met het Chinese blok aan zijn been. Toenadering tot het Westen, ook al is deze slechts schone schijn, maakt de kloof, die tussen de Sowjetunie en communistisch China be staat. weer wijder. Hierdoor zou hel leiderschap van Chroesjtsjef opnieuw ondermijnd kunnen worden. Neemt de Russische premier dit risico, dan is hij hierop voorbereid. Dan is de mogelijk heid niet uitgesloten, dat hij inderdaad aanstuurt op een breuk mét China om op bepaalde punten met het Westen tol een vergelijk te kunnen komen. (Enke le weken geleden hebben we hier nog uitvoerig bij stilgéstaan bij de behande- van de Duitse kwestie.) Dan is ei hem ook geen enkele reden meer om hij een figuur als Molotof. die met Malenkof, Kaganovitsj en enkele anderen als symbolen van het verzet te gen Chroesjtsjef zijn blijven voortleven, nog langer De moeilijkheden bleven echter niet tot de maagdelijke gebieden beperkt. Ook in de Oekraïne, de graanschuur van de Sowjetunie, staat men voor enor me problemen. En het is dan ook geen wonder, dat het centrale comité specia le aandacht aan dit levensgrote vraag stuk gaat wijden. NIET GESLAAGD Toch zijn de ideeën van Chroesjtsjef op zichzelf niet zo gele. Wanneer hij er in slaagt, alle landbouwgebieden te voorzien van voldoende machines en kunstmest, is er bij wijze van spreken geen vuiltje aan de lucht. Beide zijn zij echter in onvoldoende mate aanwezig en zo blijft de uitputting van de grond toe nemen en zijn de oogsten vaak overge leverd aan verrotting of bevriezing, omdat men eenvoudig geen machines heeft om alles op tijd binnen te halen. En als er in bepaalde gebieden al vol doende tractoren e d. zijn ingeschakeld, dan kunnen zij vaak niet gebruikt wor den, omdat er niet op tijd onderdelen arriveren om eventuele mankementen te verhelpen Chroesjtsjef heeft reeds al lerlei maatregelen genomen om het euvel van te weinig en onbruikbare ma chines te verhelpen, maar hij is er tot dusver niet in geslaagd, enige verbete ring te bewerkstelligen. VERZET Hier speelt ongetwijfeld ook een rol, dat in de afgelopen jaren alle landbouw op grote regeringsbedrijven (sowchozen) of collectieve boerderijen (kolchozen) nog meer is geconcentreerd en het par ticulier initiatief, dat een stimulans tot overwinning van de moeilijkheden zou kunnen zijn. geen schijn van kans krijgt. Het is zelfs zo. dat Chroesjtsjefs plei dooi voor het afschaffen van de wis selbouw, die om het andere jaar grote delen van de Sowjetunie in enorme gras vlakten verandert, juist op het verzet van de arbeiders in de sowchozen en de kolchozen stuit, omdat deze wisselbouw hen tot dusver nog in staat gesteld heeft i eigen veestapeltje in het leven te Wanneer ook deze mogelijkheid koi te ontbreken moet worden verwacht, dat het lijdelijke verzet op het platteland in de Sowjetunie, dat na bijna 45 jMaj communistische overheersing nog niet is gebroken, zodanig zal toenemen, dat de moeilijkheden, waarvoor Chroesj tsjef zich thans geplaatst ziet, nog zul len De Russische premier heeft dus alle reden om met kracht bepaalde proble- ter hand te gaan nemen. Door toe passing van intensieve landbouwmetho den kan hij inderdaad meer voedsel la- produceren. Om deze methode met .es te kunnen doorvoeren moet hij de beschikking krijgen over meer land bouwmachines en om wat aan deze ma chines te kunnen hebben moet hij door een grootscheeps bemestingsprogramma zorgen, dat er goede oogsten komen. En om die oogsten op tijd binnen te kunnen halen moet hij niet alleen voldoende machines, maar ook •n materiaal beschikken oi te onderhouden en te repareren, materiaal en die mensen moeten ergens anders aan worden onttrokken. VERBAND In andere opzichten zal Chroesjtsjef zich dus beperkingen moeten opleggen. Meer machines voor de landbouw be tekent: vermindering, van de bewape- ningsproduktie en deze zou op haar beurt weer moeten leiden tot (of wor- afgegaan door) een internatio naal ontwapeningsakkoord. En het is niet toevallig, dat Chroesjtsjef in de af gelopen weken gestreefd heeft naai een topconferentie over ontwapening als inleiding van de besprekingen, die op 14 maart in Genève moeten beginnen. Duidelijk Is In elk geval, dat dit ini tiatief van Chroesjtsjef regelrecht ver band houdt met de problemen, waar hij zich op het gebied van de land bouw, maar ook wat betreft communis tisch China en zijn tegenstanders ln de Sowjetunie zelf, geplaatst ziet. HET WESTEN Nu is het bepaald niet zo, dat Chi tsjef in Genève (of het nu g,en to, ferentie wordt of niet) werkelijk zal streven naar een ontwapeningsakkoord met het Westen. Het ligt in de lijn van de verwachtingen, dat hij alleen het ge sprek over ontwapening gaande zal hou den en veelbelovende toezeggingen zal doen, waarvan tenslotte toch niets te recht behoeft te komen. De geschiede nis van de afgelopen jaren heeft ons herhaaldelijk geleerd, dat een dergelijk optreden de Russische premier nooit windeieren heeft gelegd. Voor het Wes ten is er dus alle reden, zich onder de huidige omstandigheden bepaald niet te laten misleiden door die ene zwaluw, die nog geen zomer zal brengen. De weste lijke mogendheden moeten hun inspan ningen op het gebied van de bewapening niet doen verslappen, voordat zekerheid bestaat over een te sluiten akkoord. Slechts op die wijze kan het Kremlin wórden gedwongen, werkelijk tot een gedeeltelijke ontwapening of verminde ring van bewapening over te gaan. ANTWOORD i de len worden, zullen wellicht spoedig woord geven op de vragen, die rondom al deze kwesties zijn gerezen. Met eni ge spanning zal de vergadering van het grote centrale comité dan ook door de westelijke mogendheden worden gadege- ONGELEGEN De mededeling van president Kenne dy, dat dc Verenigde Staten uiterlijk eind april tot hervatting van de proeven met kernwapens zullen overgaan, tenzij de Sowjetunie een akkoord tekent inza- sn afdoende gecontroleerd verbod dergelijke proeven, komt voor Chroesjtsjef bijzonder ongelegen. Deze stap van de Amerikaanse president maakt het de Russische premier erg moeilijk, zijn ontwapeningspolitiek aan het publiek te verkopen. Slechts want neer hij op korte termijn ingaat op re delijke tegenvoorstellen van westelijke zijde en instemt met het verbieden bij kantoormachines Rus ondersecretaris van Ver. Naties De Russische diplomaat Eugeni Dmitriwitsj Kiselef volgt zijn landge noot Georgi Arkadef op als onder secretaris van de Verenigde Naties voor politieke zaken en Veilighejds- raadsaangelegenhedèn. De waa mende secretaris-generaal van volkerenorganisatie, Oe Thant, heeft meegedeeld Kiselef gisteren te heb ben benoemd. Arkadef heeft vorige week om persoonlijke redenen zijn ontslag ingediend, onder meer wegens ziekte van zijn vrouw. Kiselef is hoofd van de afdeling voor het Midden-Oosten van Sowjet-ministerie van buitenlandse zaken geweest. In het beroemde Waldorf Astoria Hotel te New York hebben de vrouwen van de Amerikaanse astronauten en toekomstige ruimtevaarders een ontmoeting gehad. Van links naar rechts: de dames Louise Shepard, Rene Carpenter, Jo Schirra. Margie Slayton. Annie Glenn, Betty Grissom en Trudy Cooper. „Sabotage van gesprek met Adoela" De V.N. in Kongo en president Tsjombe hebben elkaar beschul digd, gisteren een verrassende aanval te hebben .uitgevoerd op Kaminastad, dat ongeveer 30 ki lometer van de basis Kamina ligt. Aan beide zijden zouden do den en gewonden gevallen zijn. Tsjombe noemde de aanval van den V.N. een weloverwogen po ging om zijn besprekingen met premier Adoela van de centrale Kongolese regering te saboteren. De V.N.-woordvoerder daaren tegen verklaarde, dat een pa trouille door Katangaanse gen darmerie was aangevallen en dat grootscheepse Katangaanse troepenbewegingen in de omge ving van Kamina waren waar genomen. Een vliegtuig van de V.N. werd door Katangaans vuur Enige minuten voordat president Tsjombe de V.N. beschuldigde van een aanval op Kaminastad, maakte hij Elisabethstad in een communiqué bekend, dat hij van plan was om 15 maart naar Leopoldstad te gaan voor overleg met Adoela over de hereni ging van Kongo. Een der voorwaarden die hij stelde ras evenwel dat alle vijandelijkheden Kongo, en vooral in Katanga. TEGENAANVAL Over de gevechten in Kaminastad is uit particuliere bron vernomen dat met de stad was getelefoneerd en dat var drie personen was vernomen dat de ge vechten gisteravond nog gaande hebben ondernomen. Ook in Lubudi tussen Jadotstad en Kamina genS radio-Brussel worden gevochten. Eerste V.S.-troepen in Berlijn Drieduizend man Amerikaanse troe- en zijn gisteren een „gemotoriseerde ïars" van zeven dagen uit West-Duits- land naar West-Berlijn begonnen over de 176 km. lange autoweg. Zij gaan troe pen in West-Berlijn aflossen. Een voor uitgeschoven groep van de tweede ge vechtseenheid van het 47ste infanterie- regiment kwam 's middags al zonder cident in de stad aan. In de afgelopen weken hebben de V.N. getracht zich toegang te verschaffen tot Jadotstad en andere Katangaanse cen tra omdat zich in die steden nog huur lingen zouden bevinden. Tsjombe zal in Elisabetlhstad protest aantekenen tegen de aanval. Recordvlucht van bommenwerper In de buurt van Athol in de Amerikaanse staat Idaho liep een trein ran de .Northern Pa cific" uit de rails, vlakbij een met ijs bedekt meer. De locomo tief gleed van de helling op het ijs en verdween in de diepte. De twee machinisten vonden daar bij de dood. Een van de wagons reed meer dan honderd meter tussen de bomen door, om dan tot stilstand te komen. Uit de kleurenfilm, die opgenomen is a het ruimtevaartuig van overste John H. Glenn blijkt, dat de cabine in een schier verblindend licht gehuld was toen zij als een vuurkogel naar de aarde te rugkeerde. De film is maandag voor de ruimte vaart-commissie van het Huis van Afge vaardigden vertoond. Glenn's kalmte en beheersing bleken duidelijk. Men zag, dat de riempjes van Glenn's ruimtepak deinden als zeewier toen de astronaut gewichtloos werd; dat Glenn zijn plastic vizier verwijderde en appelsap gebruikte uit knijpflesjes; de nachtvluchten, die Glenn driemaal op een dag maakte. In viel weinig te zien behalve een roodop- lichtende klok en de felle rode en oranje lichten van zijn instrumentenbord; de stoot die de ruimtevaarder moet door staan wanneer de remraketten in wer king gesteld worden om het ruimteschip naar de aarde terug te brengen; en het steeds feller wordende licht, dat door het raampje binnenstroomt, als hij 7 30 Gewijde muziek NCRV- 7 oo Nieuw» en Gra m mofoonmudek: gr 7 50 Het brood 8 00 Nieuw»; 6.15 Ra- .35 Pianospel (gr.) 6.50 Zwltaersa 12 30 Mededelingen 13.15 Lichte muziek; 13.4! kestmuziek (gr.); 14.20 Kamermuziek Jeugdconcert; 15 v. Progra rijetijds besteding Jeugd: II. 296 m. VARA: 7 00 Nieuw»; gymnastiek: 7.23 Ltchte gram- Ie; 8.00 Nieuw»; 8 18 Lichte ivuziek9.00 Gymnastiek voor I. VPRO: 10.00 Schoolradio. VARA r de vrouw; ill.00 Radio-Volksuni Maatschappelijke a chteng ronder 12.33 Voor het platteland, praatje; 12.36 Or gelspel; 13.00 Nieuws: 13 15 Zigeunerorkest en zangsoUste; 13.45 Gesproken portret: 14.00 Kamermuziek: 1420 Noord-HoUands FUhai- moniscih orkest, koor en solisten; 15 10 Op rel* door de wereld, lezing; 15 30 Voor de mondorgelspel: 1720 Lichte 17 50 Regerings- Ne Win premier van Birma De revolutionaire raad die vrijdag ir Birma de macht aan zich heeft getrok ken, heeft bekendgemaakt dat de voor zitter van de raad, generaal Ne Win, benoemd is tot premier en minister vooi ordening. Ook maakte de faad de benoe ming van enige van zijn leden tot mi nister bekend. Het pro-communistische nationale een heidsfront heeft zijn instemming met het voortzetten van de neutrale buiten landse politiek uitgesproken en gezegd met de regering te zullen samenwerken. Engeland vraagt ook toetreding Euratom Engeland heeft nu ook toetreding tot Euratom gevraagd. De Britse ambas sadeur'bij de Europese gemeenschap pen, Tandy, heeft gisteren een brief van premier Macmillan waarin om derhandelingen wordt gevraagd. handigd aan de secretaris-generaal de Euratom-ministerraad, Christian mes. Engeland heeft eind vorige week gevraagd om onderhandelingen over toe treding tot de K.S G, Over toetreding tot de E E G. wordt reeds enige tijd onderhandeld. Angeles naar New York en terug ;n afstand van 7840 km. Het t oestel, dat een snelheid van 180 km per uur kan ontwikkelen, vloog bijna de gehele route op een hoogte van 15 km zodat men op aarde weinig last ondervond van het 70 km brede spoor schokgolven die ontstaan door samen persing van de lucht bij supersonische snelheden. viermotorige straalvliegtuig beterde het oude record van zes uu I minuten, dat in 1957 was gevestigd i een RF-100 Voodoo-straalvliegtuig. Het vliegtuig tankte na de start drie maal, een Tnaal halverwege de heenreis, maal boven de Atlantische Oceaan nabij New York en een maal op de te rugreis. Door deze vlucht is de Bendix-trofee veroverd. De drie bemanningsleden krij- elk het „Distinguished Flying Cross". Twintig gewonden bij treinbotsing Bij Vallentrup in Noordrijn-West- falen zyn gisterochtend een personen trein en een goederentrein in een zware sneeuwbui met elkaar in bot sing gekomen. Volgens de eerste be richten zou er een twintigtal gewon den zijn. (Advertentie) HAMEA-C handen ruw of schraal -GELEI ESUB Maagklachten? NCR1V; 17 00 Voor de kinder* 17.45 Internationaal Jeugdjourn 17 46-118.00 Jeugdprogramma o een genezende laag op de maagwand Een B58 bommenwe; start van Hp 1 nchtmnchl Zij zagen elkaar in Auschwitz Mevrouw Faiga Opatowski uit Tou louse is gisteren herenigd met een nicht, die zij het laatst in het concen tratiekamp te Auschwitz had gezien en waarvan zij dacht, dat ze allang overleden was. Mevrouw Opatowski, haar zuster en haar nicht verloren elkaar einde 1944 in Auschwitz uit het oog. Na de be vrijding kregen mevrouw Opatowski en haar zuster spoedig weer kontakt met elkaar, maar van het toen 17 jaar oude nichtje Stella Malinker werd niets meer vernomen. Onlangs hoorde mevrouw Opatow ski echter van iemand uit Kaapstad, dat Stella naar Israël was gegaan en in Tel Aviv woonde. Gisteren hebben zy elkaar voor de eerste maal in 17 jaar weer ontmoet Naar schatting meer dan 80 procent van de Britse werknemers in de scheeps bouw en de constructiebedrijven hebben gisteren deelgenomen aan de demonstra tieve staking van een dag. Hot is de tweede dergelijke staking die de bonden hebben uitgeschreven als protest tegen het verwerpen van hun eisen tot loonsverhoging en werktijds verkorting. De werknemers eisen tien gulden loonsverhoging per week korting van de arbeidstijd tot 40 start van de luchtmachtbasis Carswell neergestort en verbrand. De drie inzit tenden kwamen om het leven. In de supersonische bommenwerper be vonden zich geen wapens. Drie kwartier nadat het toestel neergestort was, was de brand meester. Tal van planten blijken hun voort- het daglicht kunstmatig wordt ver- plantlngsactivitcit te hebben afge- kort. Omgekeerd bestaan er ook stemd op de lengte van de dag, lange-dagplanten, die alleen bloc- waarbü de belkhtlngssterkte van men zullen dra I Prins Bcrnhard zal, in zijn kwaliteit van alge meen voorzitter van de Stichting Nederlandse organisatie voor inter nationale hijstand (NO VIB) op 27 maart tij dens een bijeenkomst in hotel Wittebrug in Den Haag, de door de Neder landse vereniging van meelfabrikanten aan de Stichting toegekende „zil veren broodmand" in ontvangst nemen. I De echtgenote van de Amerikaanse president, Jacqueline Kennedy, zal het komende weekeinde gen. Zij zal de thee ge bruiken met de Italiaan se president Gronchi. I Generaal Franco heeft een uitnodiging van Don Juan, de Spaanse troon pretendent, om het hu welijk van diens zoon, Prins Juan Carlos met de Griekse prinses So phia op 14 mei in Athene bij te wonen, van de hand gewezen. De Spaan se dictator deelde mee de invitatie ten zeerste op prijs te stellen, maar hij voegde eraan toe het te druk te hebben om Athene te gaan. tijdens haar bezoek aan De politie in Zürirh Rome door de paus in heeft gisteren een Oost audiëntie worden ontvan- duitser aangehouden, die getracht zou hebben via huwelijksadvertenties in een Westduits blad vrou welijke agenten te wer ven voor de Oostduitse geheime dienst. De man was als vluchteling uit Berlijn naar Zurich ge komen, waar hij zich vestigde met zijn vrouw, zijn schoonmoeder en een vriendin. I Op het moment dat de grenswachten niet op hem letten is een Oost duitse boer gisteren met paard en wagen naar West-Duitsland gevlucht. De man had een specia le vergunning gekregen om in het grensgebied aarde t« laden. De wa gen was nog maar half vol toen hij zijn kans seboon zag en met het paard in galop naar het Westen vluchtte. De Nederlandse zaken man Peter Spronck wo nende in Port Elisabeth (Zuid-Afrika) heeft in drie en een half jaar tijds in zijn achtertuin een jacht gebouwd. Hij is van plan met zijn vrouw en achtjarig zoon tje hiermee naar Europa te varen. Het eerst zul len zij een bezoek bren gen aan Nederland, van waaruit ze 25 Jaar gele den vertrokken zijn. Ze denken vijf maanden over de reis te doen. Washington 'werd toen een v tahak naai gebracht. ving niet tot b'oel bleek te kunnen ko men. Inplaats daar van woekerde de plant vegetatief der bloemen ont stond. Werd deze variëteit 'a winters In warme kas sen gekweekt, dan trad in het voor jaar echter overvloedige bloemvor- ming op en bleef de vegetatieve ont wikkeling achterwege. de Maryland we est. Wéér andere planten trek- TOCH IS HET ZO! i de belichtingsduur niets aan en kunnen by Iedere daglengte tot bloei komen. Die zouden we Indiffe rente of onverschil lige planten kunnen Het verschijnsel waarbij planten de aanleg van de bloem afhankelijk hebben gesteld van een bepaalde be lichtingsduur tof een bepaalde pe riode van duisternis) wordt fotope- rlodlciteit genoemd. Het gaat hier- by dus niet om de vraag of de knop pen van de Moem al of niet zullen het uitkomen, maar of er knoppen tul orden aangelegd. De belich tingsduur regelt in deze gevallen dus het bouwplan van de plant, niet gstuk wordt daardoor nog aanzleniyk belang- ekkender. want dat we de uitvee- het schema kunnen belcm- of bevorderen door uitwendI- Dit verschijnsel vestigde eerst de aandacht op net feit dal len verschillende planten uitsluitend bloei kunnen komen indien een paald aantal uren daglicht niet de uitvoering. Het wordt overschreden. De zomerda gen waren voor deze tahaksvarle telt in Washington klaarbiykciyk te ring lang geweest om hloemaanleg gelijk te maken. De tydens de win- ge factoren, hebben we reeds ge- ter in kassen gekweekte planten zien. konden door korte dageiykse bcllch- tlngsperloden echter wél tot knop- vormlng overgaan. Dergeiyke planten die ultelultend Daarom Is het wellicht dienstig hierop nog even door te gaan. op dat s ons een oordeel kunnen dit ongeveer vruchtdra gen bullen zy moeten Indenken, korte bellchtlngsperioden hebben Daarover een volgende keer! f die na lang staan een vliesje heeft gekregen is gemakkelijk weer als nieuw te maken. Hoe Daar is een handige en eenvoudige methode voor. In „Dat zit zo" staat het op bladzij 65. MET DEZE BON WORDT HET BOEK VAN U! (In envelop of op kaart geplakt verzenden aan het U kunt noteren als nieuwe abonnee: Datum van ingangr, r«-« -r» BETALING PER WEEK/MAAND/KWARTAAL/GIRO (Doorhalen wat niet van toepassing is) Zelf was ik al abonnee. Voor bet aan brengen van bovenstaande nieuwe abon nee heb ik dus recht op DAT ZIT ZO of TIP PARADE (Doorhalen wat niet van toepassing ls) Schrijf hier uw eigen naam en adres. „Dat zit Zo" en „Tip-Parade" boeken boordevol met on gelooflijk handige wenken zijn niet in de winkel te koop.

Nieuwe Leidsche Courant | 1962 | | pagina 5