KLAVERBLAD KOFFIE Wisselende minimumprijzen voor conservenindustrie Nieuwe raadhuis van Noordwijk komt waarschijnlijk aan de Prins Hendrikweg KOFFIE Bijna 200 jaar blijkt het eigen koffiebranders- geheim uit de geur en smaak van Raad van Benthuizen besloot tot ontsluiting plan-Zuid OVOMALTINE MfcLWfc LEIDsCHE COURANT 4 WOENSDAG 21 FEBRUARI 1962 Raad vergaderde gisteravond OP DE verjiderlni vmn de remeente- raad van Noordwijk. die gisteravond werd rrhouden. ontbrak de heer Var Riemsdijk, wegens verblijf buitenslands. Het nieuw benoemde lid. de heer K. Pas- sehler D. M. zoon. legde in handen de vooriltter de vereiste eden af. In x|jn installatie» oord zei de burgemeester, dat de heer Passchier de plaats inneemt s|jn naamgenoot, de heer J. P. Passchier. wiens plotseling verschelden w|J nog betreuren. „Wil hopen dat u zijn beeld zult volgen en in opgewekte plichtsbetrachting uw taak tgn behoeve van de Noordwijkse gemeenschap zult vervullen". Bij de Ingekomen stukken was een brief van Noordwijk Actief met het verzoek de verplichte halve-dag slui ting voor alle bedrijven te stellen op woensdagmiddg. Als motivering werd aangevoerd, dat hierdoor ongewenste concurrentie kon worden uitgesloten. De heer Sedelaar vond dit verzoek begrijpelijk, maar anderzijds zou hij, al vorens hierover een besluit te nemen, ad vies willen vragen aan de Kamer van Koophandel, ook zou hij graag het ge voelen weten van de betrokken midden standers. ..Wij hebben over de huidige regeling, die met zorg is ontworpen, geen klachten gehoord". Ook wethouder Van Leeuwen en de heer Vogelaar vonden de woensdagmid dag niet gunstig. Nadat nog enkele le den het woord gevoerd hadden werd be sloten <lift stuk voor kennisgeving aan te Ook werd nog gediscussieerd over een brief van de heer Heemskerk (Duindam- sewegi over elektrlcitcitstaricven en over een brief van de heer G. van Rhijn over een wijziging van de rooilijn J. van HenegouwcnstraatK. Doormanstraat. Niet goedgekeurd Medegedeeld werd vervolgens, dat Ge deputeerde Staten goedkeuring hebben onthouden aan het raadsbesluit tot rui ling van grond met de fa. Beuk ten be hoeve van de parallelboulevard. Ter toe lichting deelde de voorzitter mede. dat de goedkeuring onthouden is met het oog op de financiële transacties die hier mede zijn gemoeid. Het is de bedoeling, dat opnieuw contact zal worden opgeno men met Gedeputeerde Staten en ook mei. de firma Beuk. Wel bleek te zijn goedgekeurd een be bouwingsplan voor het Langeveld. Tot lid van de commissie voor de bedrijven werd gekozer) de heer P. Passchier jr. die eveneens werd benoemd in de com missie voor de rioolwaterzuivering. Een groot aantal agendapunten ging vervolgens zonder meer onder de hamer door. Bij het punt verhuur duinterrein aan de Noordwijkse golfclub, drong de heer Vogelaar erop aan hierbij als voor waarde te stellen, da* de minder mooie rietmat die als afscheiding fungeert aan de Oranje-Nassaustraat, verdwijnt. De burgemeester zelde. dat deze voor beschutting nodig is en dat overigens binnenkort waarschijnlijk de golfterrei nen worden verplaatst. Geen machtsmisbruik Ook werd nog even gediscussieerd over het voorstel tot machtiging aan B. en W. voor aankoop en ingebruikneming van gronden ten behoeve van straten Er was bij enkele raadsleden een zeke re angst voor de mogelijkheid van wil lekeur. Wethouder De Geus en de heer Vogelaar meenden dat hiervan geen spra ke was en ook de burgemeester betoog de. dat zelfs de schijn van machtsmis bruik vermeden wordt De heren Benschop en Alkemade meenden dat er wel soepel gehandeld LISSE R.K. middenstand bijeen Onder voorzitterschap van de heei G A. Randsdorp is gisteravond in hotel de Witte Zwaan de jaarvergadering van de R.K. middenstandsvereniging gehou den. Voorzitter memoreerde een gunstig Jaar en liet de wens horen dat een ver tegenwoordiger van het bedrijfsleven dit Jaar in de gemeenteraad zal worden ge kozen. Ook bleek uit zijn toespraak dat de vereniging dit Jaar haar 50-Jarig ju bileum za! vieren. De penningmeester kondigde een voordelig saldo van f 1400 aan en werd door velen geprezen voor zijn economisch beleid. De avond is ver der op gezellige wijze doorgebracht Aanrijding G M. F de F uit IJmuiden wilde gis teren om half een met zijn vrachtwagen op de Hereweg ter hoogte van de fa. Driehuizen een inrijpad inslaan. Hij lette er niet op dat een bestelauto, bestuurd door A. K. uit Amsterdam, reeds naast hem reed. De laatste trachtte de vracht wagen nog te ontwijken, doch een bot sing kon niet worden voorkomen. Het bestelwagentje liep flinke schade op. wordt, maar anderzijds meenden zij. dat wel eens. bij verbouwingen bijvoor beeld. „met de tang gewerkt wordt". Wethouder De Geus beklemtoonde nogmaals dat hierin steeds wordt ge handeld conform de richtlijnen die de raad zelf heeft vastgesteld Bij het voorstel tot bouw van de toe gewezen woningwetwoningen zeide de heer De Ruiter dat behoorlijk aandacht geschonken moet worden aan de kwestie van de geluidshinder In de etagewonin gen. Wethouder De Geus zal dit met de architect bespreken. Krotopruiming De heer Passchier sr. vestigde de aan dacht op de verplichting van krotop ruiming bij de toewijzing van deze wo ningen. Kunnen we hiervoor geen extra contingent krijgen Wethouder De Geus zei. dat dit niet het geval is. ..Alleen als we een rigoreus saneringsplan kun nen voorleggen is er misschien iets ex tra's te bereiken". De heer Vogelaar vond dit eigenlijk een onbillijke voorwaarde. Hij was uiter aard voor krotopruiming en nu zijn we in de omstandigheid, dat de gemeente eige nares is van een aantal krotten die toch voor wegaanleg moeten worden opge ruimd. Hoe moet dit nu in volgende jaren als de gemeente geen krotten meer heeft Wethouder Van Leeuwen meende eveneens dat dit in de praktijk onuit voerbaar wordt. Alle gemeenten zullen met dit probleem zitten, dus een andere taktiek zal noodzakelijk zijn. Wethouder De Geus zei. dat Noordwijk ook het volgend jaar nog wel vooruit kan maar overigens wordt er naar ge streefd het aantal woningwetwoningen te beperken, zodat het zaak zal zijn zich te beraden op andere mogelijkheden om toch te blijven bouwen. De heer Ben schop meende te moeten protesteren te gen dit beleid, waaraan het college na tuurlijk niets kan doen. Hij voorzag dat de arbeiders hiervan weer de dupe wor- Geheime zitting Bij het punt aanleg hoofdriool voor de rioolwaterzuivering werd toege zegd de stagnatie van het verkeer zoveel mogelijk te beperken. Op 1 september wordt aan het hoofdriool begonnen waardoor de Wllhelmlna- straat geruime t|jd zal worden af gesloten. Tevoren wordt alvast ge werkt aan andere, minder belangrij ke straten, zodat zoveel mogelijk re kening gehouden zal worden met de scizoendrukte. Bij het punt tariefswijziging voor elektriciteit merkte de heer Den Otter op. dat het een kwestie van geven en ne men was. een verlaging van de kwh- prijs en een verhoging van het vastrecht Is het juist dat Noordwijk hierbij afhan kelijk is van Leiden Wethouder De Geus beantwoordde dit bevestigend. De heer Faase merkte bij het punt bouw van boxengarages op. dait het zijns inziens niet op de weg van de gemeente ligt als exploitante van garages op te treden. Hij verklaarde zich tegen het voorstel. De heer Den Otter daarentegen ging het voorstel niet ver genoegDit voor ziet in een dringende behoefte, dus drong hij aan op uitbreiding. Wethouder De Geus antwoordde, dat de gemeente dit ter hand wilde nemen omdat deze bouw aansluit bij de gemeentelijke woning bouw. Men wil zich voorlopig tot 3 ga rages beperken. Na een geheime zitting besloot de raad ten slotte in principe aan de Prins Hen drikweg bet nieuwe raadhuis te bouwen. KATWIJK AAN ZEE V oordrachtsavond voor Geref. jeugd De Gereformeerde Jeugdwerkcommis sie hield gisteren in ..Irene'' haar vijfde culturele avond. Voorzitter L. Dompeling heette in het bijzonder welkom mevi W. H. WielingaQuelle. Deze droeg eerst een tweetal gedichten van Michel vai der Plas voor. getiteld „Een nieuw lie voor de Heer" en „God en Zijn oordeel' Dit laatste gedicht handelt over een jong Amerikaans meisje, dat blasé is va het goeds. Zij vindt geen rust en blijd schap meer in deze wereld. Totdat zij in contact komt met een jonge man haar tot God brengt. Vervolgens vertelde mevrouw Wielinga uit het boek „Wilhelmus" van Leonard Huizinga. Dit verhaal gaat over de jonge man Frans Bax. die dienst nam in Franse vreemdelingenlegioen. Na verloop van tijd verlangde hij toch weer Holland en met een vals paspoort keerde hij terug op een Hollandse vrachtboot. Deze episode speelde zich af in de Eerste Wereldoorlog. Het schip werd op de Noordzee aangehouden door een Duitse duikboot. De officier doorzocht het schip en vroeg ook naar de papieren van passagiers. Toen hij bij Frans Bax kw vroeg hij of deze Fransman was. Daar de officier twijfelde, moest Frans het volkslied zingen. Frans Bax begon weife lend aan de eerste regels van het Wilhel mus maar hoe verder hij kwam. des te beter zong hij en ten slotte zongen alle passagiers met volle borst het eerste, tweede en derde couplet mee. De Duitse officier stond stram in de houding! Na de pauze vertelde mevrouw Wie linga een tweetal sprookjes van de Zwit ser Manfred Kieber. De heer L. Dompeling dankte mevrouw Wielinga voor deze mooie avond. Hij deelde mee. dat de laatste culturele avond op 22 maart a.s. wordt gehouden in de Geref. kerk; er wordt dan een concert gegeven. Geref. Kerk beroept De Geref. kerk heeft in de vacature van ds. E. I. F. Nawijn. die naar Hattem is vertrokken, een beroep uitgebracht op ds. W. Bos te Bennebroek. Hoog en laag water Dondterdc^: hoog water 5.11 en uur; laag water 1 en 13.22 uur. SINDS 1769 GEBRAND MET DE RIJKDOM OER EEUWENOUDE ERVARING KOFFIEBRANDERIJ HET KLAVERBLAD LEIDEN- i W., dat gisteravond tijdens de openbare de gemeenteraad van Benthuizen werd behandeld, was onge twjjfeld de ontsluiting van een gedeelte van het uitbreidingsplan „Zuid". De heer H. H. Jallnck. hoofd van publieke werken, die het plan heeft opgesteld, wu vergadering aanwezig om een uiteenzetting te geven. De heer D. van Leeuwen (s.g.p.) ir de. dat de zuidelijke afzetting van plan. evenals nu in het Molenstraatkwar tier, het beeld van een concentratiekamp zal oproepen. De heer Jalinck verklaarde echter, dat voor de afzetting een goede oplossing is gevonden. De capaciteit het plan is ongeveer honderd woningen, voornamelijk blokken van vier. vj]'" zes huizen. De heer Van Leeuwen vroeg zich af of dit niet belemmerend zal ken op de particuliere bouw. De voorzitter merkte op. dat indien het plan zou worden volgebouwd met uitsluitend dubbele woningen, de bouw grond zo duur zal worden, dat de parti culiere bouwers geen belangstelling meei hebben. Er is evenwel ruimte gereser veerd voor dubbele bouw en beperkte bungalow- en villabouw. Een meningsverschil tussen de heer D. van Soest (arb. p.) en het hoofd der publieke werken omtrent de meest tionele oplossing voor de ondergrond voor de aan te leggen straten kon ns tijdrovend heen en weer gepraat den bijgelegd. Naar aanleiding van vraag van de heer A M. Slootmaker (c.fo.u.) bleek, dat de riolering op betonnen voet komt te liggen. Resumerend stelde de burgemeester, dat na uitvoering van het werk (dat met Inbegrip van alle kosten, ook die der openbare verlichting) totaal f 275.136.22 zal gaan kosten, de gemeente ruime uit breidingsmogelijkheden heeft. Zodra het besluit de goedkeuring van Gedeouteerde Staten heeft verkregen, zullen B. er het werk openbaar aanbesteden. In later stadium hopen zij de verkoop percelen bouwterrein aan de orde te stellen. Verbetering scholen Als voortvloeisel van een eerder ge nomen raadsbesluit tot verbetering van de openbare lagere school zal het bestuur van de vereniging „Een school met de Bijbel" een extraatje van bijna f 7500 ontvangen. Van deze gelden zou de oude exploitatieschuld van f 4.266.91 kunnen worden afgelost cn tevens zou de hal- school uitwendig solide onder handen kunnen worden genomen. Het schoolbe stuur zal hier echter zelf over dienen te beslissen. De exploitatievergoeding over 1962 werd voor genoemde schoolvereni ging voorlopig gesteld op f 18.478.01; de vakvergoeding over dat Ja3r °P 1.034.96 De balans en verlies- en winstrekening KOUDEKERK A. D. RIJN Schaaknieuws Uitslagen van de wintercompetitie van de Koudekerkse Schaakclub: Groep 1; H van Vliet—G de Wit J de Wit E Dorrepaal 10: L van der Wulp—B Groeneweg afg.; J ColijnA J de Witte afg. Groep IT- J van Egmond—C Reljneveld 0—1: L Vijfhuizen—G Snatersen 1—0. A HogeveenP de Jong 01; J Rafain— A Scheer 1—0; G Snatersen—A Scheer 10; A van der MeijdenJ van Egmond 1—0. Collecte Aanstaande zaterdag wordt de jaar lijkse coliecte gehouden voor de stich ting „Draagt elkanders lasten". Eer. woord van aanbeveling hiervoor is na tuurlijk overbodig. KATWIJK AAN ZEE Agendanieuws Vanavond om acht uur houdt de Ncd. Christen Vrouwenbond, afdeling Katwijk Zee. een vergadering in de Oranje zaal van het Jeugdhuis De heer J. A. Dekker vertelt over zijn reizen naar Noorwegen. De Jonge kerk van de wijkgemeente Zuid houdt vanavond om acht uur een bijeenkomst in het wijkgebouw aan het Abeelplein. Om half acht spreekt vanavond ds. A. Elshout van Scheveningen in het gebouw de Remisestraat voor de Gerefor meerde gemeente. Morgenavond om half acht houdt de Herv.-Geref. Zendingsbond zijn jaarver gadering in de Kapel. Morgenavond om kwart voor acht houdt de wijkgemeente Zuid-Oost. waar onder Overduin. een bijeenkomst ln het wijkgebouw aan het Abeelplein. Vrijdagavond om acht uur houdt de A R. kiesvereniging „Nederland en Oran je" haar jaarvergadering in „Irene". Vrij dagavond om acht uur houdt de S.G.P. haar jaarvergadering in de Oranjezaal het Jeugdhuis. Chr. Mannen- en Jongenskoor „JUBILATE" REPETITIE a.s. donderdagavond ZAAL OUDE KERK Visserij golf jes EEN SYSTEEM van wisselende minimumprijzen wordt door de com missie minimumprijzen in verband met de visconservenindustrie als beste middel aan de hand gedaan om de visconservenindustrie in haar moeilijkheden te helpen. Men heeft andere methoden bestudeerd, maar er teveel schaduwzijden aan ontdekt. De aanbeveling van de commissie is eenstemmig tot stand gekomen. Allereerst heeft de commissie overwogen of een systeem van een tweede afslag, waarbij de visconservenindustrie tezamen en in concurrentie met de vismeelindustrie zou kunnen bie den op de haring die de minimumprijs niet behaalt, tot oplossing van het vraagstuk zou kunnen leiden. Daarbij is haar gebleken, dat de nadelen die aan een dergelijke regeling kleven van zodanige aard zijn dat ter voorkoming daarvan speciale maatregelen nodig zouden zijn. Vervolgens hgeft de commissie onder zocht of in het Engelse systeem van ver schillende minimumprijzen voor verschil lende groepen van kopers, namelijk voor rokers, inleggers, exporteurs, binnen landse handelaren, visconservenfabrikan- ten. vismeelfabrikanten en dergelijke, mogelijkheden aanwezig waren. Zij acht echter het feit. dat de marktverhoudin- gen in Nederland geheel anders liggen dan in Engeland ionder andere dat de markt in Nederland een exportmarkt ls in plaats van een binnenlandse markt zoals in Engeland! en het feit dat in tijden waarin de aanvoer bij de vraag zou achterblijven tot verdeling zou moe ten worden overgegaan, met alle bezwa ren daaraan verbonden, zodanige belem meringen tot invoering van een dergelijk systeem, dat zij ook deze mogelijkheid heeft verworpen. Fonds Eveneens heeft dc commisie overwo gen of in het instellen van een fonds mogelijk een remedie tegen de moeilijk heden van visconservenindustrie zou kunnen schuilen. Hierbij heeft zij in haar beschouwingen betrokken zowel de mo gelijkheid va nhet verstrekken van een vaste vergoeding per gekochte vis als mede een uitbetaling bij inkoop door de visconservenindustrie boven een gemid delde prijs. Hoewel er aan uitkering uit een fonds bepaalde aantrekkelijke aspec ten zijn. acht de commissie het een be zwaar dat in een dergelijk fonds uitslui tend door de reders <dat wil zeggen alle aanvoerders van verse haring en ma kreel) zou moeten worden bijgedragen. Aangezien naar de mening van de handel en de be- en verwerkers de mi nimumprijs slechts bedoeld is als een bodem in de markt ten behoeve van de aanvoerders, zijn zij niet bereid bijdra gen te storten in een fonds dat, in ver band met het bestaan van deze mini mumprijs, nodig zou zijn ten behoeve de visconservenindustrie. Bovendien ls het naar het inzicht van de commissie bezwaarlijk, dat de visconservenindustrie door een bijdrage van de reders in staat zou worden gesteld haar concurrentie kracht tegenover de handel te vergro ten. Wisselende minima Over bleven nog twee mogelij khedeD en wel hetzij een systeem van wisselen de minimumprijzen, hetzij voorziening van de conservenindustrie met grondstof tegen een contractprijs. Het toepassen van beide systemen tegelijkertijd wordt eveneens mogelijk geacht. De commissie heeft eenstemmigheid kunnen bereiken op het punt van wis selende minimumprijzen, waarbij de mi nimumprijs voor verse haring en ma kreel wordt aangepast aan de marktsi tuatie. Gebleken is dat de conserven industrie in bepaalde perioden in hoofd zaak verse makreel en in andere perio den in hoofdzaak verse haring verwerkt Nu is de opnamecapaciteit uiteraard niet onbeperkt, doch in bepaalde delen van het jaar kan niet worden gezegd dat dc visconservenindustrie het opnamever mogen volledig benut. De mogelijkheid bestaat derhalve dat door op bepaalde momenten de minimumprijs voor verse haring of makreel te verlagen, aan de visconservenindustrie een extra stimu lans kan worden gegeven, om een be staande leegloop op te vullen, dan wel om een extra hoeveelheid boven de op namecapaciteit te kopen, op te slaan en te gebruiken, om op andere momenten de verwerkingscapaciteiten volledig te kunnen benutten. Daartegenover staan dan perioden, waarin de aanvoer van voldoende om vang is en de kwaliteit van de vis zo danig. dat zonder schade voor de in dustrie de minimumprijzen voor deze vissoorten boven het huidige niveau zou den kunnen worden verhoogd. Wanneer deze verhogingen of verlagingen zouden kunnen plaatsvinden is van tevoren niet te zeggen. Beslissingen zullen op vrU korte termijn moeten worden genomen. Zij kunnen ook van invloed zijn op de mogelijkheden van andere takken van het visserijbedrijf zodat de commissie voelt voor een prijzencommissle. Daarin zouden bijvoorbeeld zitting kunnen heb ben de voorzitter van het produktschap. twee vertegenwoordigers van de aan voerders, één vertegenwoordiger van de handel, één vertegenwoordiger van de visconservenindustrie en twee werkne mers-vertegenwoordigers. Er heeft op deze wijze geen bevoor deling van de visconservenindustrie plaats en bijzondere controlemaatrege len zijo niet nodig. Grenzen De meerderheid der mening dat de minimumprijs voor verse naring zich zou kunnen bewegen tussen f 8 en f 12 per kist van 50 kilo en voor makreel tussen f 7 en f 10 per kist van 50 kilo. Twee vertegenwoordigers van rederszijde zijn evenwel van mening dat de grenzen zouden moeten liggen op f 10 en f 12.50 voor haring en op f 8 en f 10 voor makreel. Aangezien een snelle aanpassing van de minimumprijzen aan de marktsituatie van wezenlijke betekenis is voor het sla gen van met systeem van wisselende mi nimumprijzen en hieromtrent in de prak tijk nog geen ervaring is verkregen, stelt de commissie voor eerst een proef te nemen en in verband daarmede de loop- lijd van de verordening waarin dit sy steem wordt neergelegd, tot een jaar te beperken. Op zee Het is bij de 60 graden noorderbreed te prachtig visweer geweest. Toch werd niet veel gevangen maar omdat dat tussen 58 en 59 graden ook het geval bleven de schepen toch maar waar /aren. Bij de P-boeien ving men over dag hoogstens 50 kilo tong en drie man den bijvis. 's Nachts vingen de grote loggers 80 kilo tong. 20 kilo tarbot 5 manden schol en een enkele kabeljauw per trek. van de stichting drinkwaterleiding „De Tien Gemeenten" over 1960 werd met voordelig saldo van f 106.932.32 zonder commentaar goedgekeurd. In totaal f 130038.74 afgeschreven. Bij de begro ting 1962 van deze stichting werd opge merkt. dat de wateropbrengst lager zal zijn dan is geraamd. Dit vloeit voort uit het feit. dat de nieuwe tarieven eerst op l juli a.s. worden ingevoerd. Het schil zal zeker niet meer dan vijftig mille bedragen. Een eventueel verlies kan ge dekt worden door het overgeboekte deel van het batig slot op de dienst I960. Bij het voorstel tot wijziging var gemeentebegroting 1962. noodzakelijk door de toekomstige restauratie van de openbare school en het verenigingsge bouw én de ontsluiting van het uitbrei dingsplan. verzocht de heer Van Soest 'e bevorderen, dat de verbetering va school zoveel mogelijk tijdens de vakan ties zal geschieden. Parkeerperikelen De heer Slootmaker vroeg tijdens de rondvraag of de jeugd straks een stukje grond van het uitbreidingsplan mag ge bruiken als speelterrein. Wethouder Jos. van der Eijk (gem. bel.) achtte dit geens zins bezwaarlijk, mits gewacht wordt tot de afzetting gereed is. De heer P. de Vrij M.zn (a.r.p.) bracht de lichtmast op de driesprong Dorpsstraat-Slootweg- Geerweg ter sprake. Deze mast. tevens A.N.W.B.-wegwijzer, is enkele maanden geleden omvergereden en sindsdien het toch al gevaarlijke wegenknooppunt bij avond een ware „nachtmerrie". Van gemeentewege is bij de betrokken per soon al meerdere malen op spoed aange- HAZERSWOVDE Kleutercursus geëindigd Dinsdagavond is voor de laatste maal de kleutercursus gehouden in het wijk gebouw aan het Raadhuisplein. Op dui delijke wijze beantwoordde dokter P. J- Meijst vragen van de cursisten op het gebied van de kindergeneeskunde. De leidster, mej, Nienhaus en de diëtiste, inej. Van der Berg, beantwoordden vra gen over de kinderverzorging. Na de pauze kreeg men een film te zien over de gevaren voor de kleuters en de bescherming hiertegen in het dage lijks leven. Aan het eind van de avond bedankte dokter Meijst de dames die deze ei hebben gegeven en overhandigde beiden een aandenken. ZWAMMERDAM Agenda gemeenteraad Donderdag half acht komt de raad bij een. Agenda: herziening verordening studiekosten: bezoldigingsvoorstellen Gedeputeerde Staten voor secretaris ontvanger over 1959 en 1960; toekenning voorschot salarisverhoging 1962 aan meentepersoneel; verhoging jaarwedde secretaris/penningmeester commisie! schoolartsendienst Bodegraven e.o.. in gaande 1 januari 1962; voorlopige huur vaststelling hulppostkantoor Kerklaan/ Hellenbroeckstraat: voorstel tot verhuur tuinland aan de Kerkvoogdij der Her vormde Gemeente; regeling bijdrage ln de huur in verband met krotopruiming, premie woningverbetering voor de wo ningen Molenstraat 56 en 58; verzoek tot vaststelling koopavond; voorstel tot de aanleg van waterleiding in de gehele Zijdeweg; voorstel tot elektriciteitsvoor ziening van de Wijkdijk (Spoelwijk); wandelpad Nieuwe Rijksweg: subsidie verzoek Johanna-Stichting te Arnhem; subsidieverzoek Zwammerdamse IJsver eniging voor de seizoenen 1961/62 en 962/63: vaststelling bedrag per leerllna openbaar lager onderwijs; vaststelling voorschotten bijzonder lager onderwijs, vaststelling bedrag per leerling bijzon der u.l.o. voor 1962; vaststelling voor schot bijzonder u.l.o. voor 1962; vast stelling voorschotten op de exploitatie vergoeding van de bijzondere kleuter scholen; vaststelling huurvergoeding lo kalen in gebruik bij de Herv. kleuter school; vaststelling vergoeding stichtings- kosten bijzondere kleuterscholen over de jaren 1957 t'm 1961; subsidieverzoek Chr. laf ere landbouwschool te Alphen aan den Rijn. Ds A. Vroeqindewey Ned. Herv. pred. te Veenendaal spreekt D.V. donderdag 22 mei as. voor de G.Z.B. afd. Alphen a. d. Rijn IJsclubgebouw Aanvang 7.30 uur Op de kust werden nog geen dave rende resultaten geboekt. Men ving In één trek 20 tot 30 kilo tong en een of twee manden vis. Bij Egmond ving men wat wijting. De trawlers visten in de gaten. De Ne derland 6 ving in twee trekken 65 stuks kabeljauw, twintig manden wijting 10 manden bot. De Urker spanvissers bleven niet zonder succes. Twee spannen vingen 1650 kisten haring. De trawler» Willem en Gerardina vissen nu bij het eiland Man. Ze hebben er wat koolvls gevangen, makreel behoorde niet tot de buit. Wat er waa Er waren in IJmulden maar veertien schepen aan de markt. Men heeft de laat ste dagen dan ook niet kunnen vissen verband met het stormweer. Ook de komende dagen zal het nog wel rustig blijven De aanvoer was 655 kisten, waar- 350 kisten dichte wijting. 50 gul. 220 sprot 35 schol. 350 kilo tong. 50Ö stuks stijve kabeljauw. Hoewel er weinig tong was. waren de prijzen toch eerder lager dan hoger. Ook schpl was aan de goedkope kant. In Scheveningen was de aanvoer 100 kisten schol. 1500 kilo tong en 15 kisten varia. Scheveningen Met de verbetering van de Schevening- se buitenhaven als doel heeft de Rijks waterstaat opdracht gegeven tot een nieuw modelonderzoek in het Water loopkundige Laboratorium in de Noord oostpolder voor het verkrijgen van na dere gegevens voor de havenverbete ring. In de jaren 1948 tot 1950 is er in Delft ook al een zodanig onderzoek ge weest, dat echter aanvulling behoeft Nieuwe ontwikkelingen, zoals het Delta plan en de aanleg van nieuwe havens als IJmuiden en dc Europoort, spelen hierbij een rol. drongen, doch deze is overbelast met an- dere werkzaamheden. Het opnieuw plaat- sen zal echter niet lang meer op zich laten wachten. Wethouder C. van Gaaien (s.g.p.) bracht het parkeerprobleem ter sprake, IJe Molenstraatbewoners hebben overlast i van aan beide zijden van de straat ge parkeerd staande auto's. De gemeente zal de politie opdracht geven de links van de rijrichting (éénrichtingsverkeer in Molenstraat) parkerende chauffeurs te verbaliseren. De 's avonds ter hoogte van de molen geparkeerd staande treiler zal nog eens oorzaak zijn van een ernstig verkeersongeval vond de heer Van Leeu- wen. Een gesprek hierover ontlokte de heer Voorwinden de opmerking, dat de inwoners van Benthuizen in het verkeer slecht gediciplineerd zijn. Vele malen per dag komt het voor, dat auto's aan weers zijden van de Dorpsstraat geparkeerd staan. Wethouder Van der Eijk stelde tot slot voor ter hoogte van de familie Van Eek de berm enkele meters te verbreden om zo een ruime parkeergelegenheid te scheppen. ALPHEN AAN DEN RIJN Tot gistermiddag geblust De brand bij de scheepswerf „De In- dustrie" is hardnekkiger geweest dan men aanvankelijk dacht. Wel had men, zoals reeds gisteren gemeld, de brand na een uur onder de knie, maar het na blussen vorderde veel tijd omdat het vuur telkens weer begon op te laaien tussen de houtvoorraden. Eerst gister middag kon de brandweer het pand ver- Van een terzakekundige vernamen we, dat de schade wel f 100.000 zal bedragen. De eigenlijke timmermanswerkplaats heeft vooral aanzienlijke waterschade. Hoewel de machines voor houtbewerking intact bleven, zullen ze toch moeten worden gereviseerd. Men neemt aan dat kortsluiting in een afdeling waar een compressor stond, de oorzaak is geweest. Raadsagenda Vrijdagavond komt de gemeenteraad van Alphen in openbare vergadering bijeen. Op de agenda staan o.m.: besluit, waarbij wordt bepaald dat herziening van het uitbreidingsplan in onderdelen 1938 wordt voorbereid; verkoop van grond aan de heren J. W. H. Bink en P. de Langhout; benoeming onderwijzer openbare lagere school aan Thorbecke- straat; bedrag per leerling voor openbaar l.o. en openbaar u.l.o. over 1962; aantal uren vakonderwijs op openbare scholen in 1962; vijfjaarlijkse afrekening met bij zondere scholen over 1953-'57; vaststel ling bedrag per leerling bijzonder v.g.l.o. en bijzonder b.l.o.; klasse-indeling van de gemeente voor heffing van personele belasting; bijdragen aan woningbouwcor poraties voor dekking van tekorten op de exploitatie van woningwetwoningen uit de inkomsten van het waarborgfonds (inzake woningbouw over 1960-'61); en kele begrotingswijzigingen. Fancy-fair op St.-Jorisplein Morgen-, vrijdag- en zaterdagavond van 7—11 uur en zaterdagmiddag van 26 uur houdt de drumband (en hel Jachthoornkorps) Con Brio een fancy-faiT op het St. Jorisplein. In de ongeveer driehonderd vierkante meter grote tent zullen tientallen attracties te vinden zijn, waaraan zowel de jeugd als de ouderen plezier zullen kunnen beleven. Ook de oud-Alphenaar, W. van Vliet, die een be kend standwerker is, zal aanwezig zijn. Elke honderdste bezoek<st)er krijgt een prijsje. Con Brio. dat ls geboren In de kring van het C.J.M.V. nu C.J.V. doch dat na enige jaren op eigen benen ging staan, heeft grootse plannen. Nu telt Con Brio ongeveer vijftig leden, maar men ls druk bezig te trachten het ledental uit te breiden. Uiteraard vraagt dit tevens aanvulling van het instrumenta rium en het aantal uniformen. Con Brio wil ook de in gebruik zijnde instrumen ten door nieuwe vervangen. Dat alles kost veel geld en daarom hoopt het actieve bestuur dat de fancy- fair morgenavond door wethouder Ph. Rogaar officieel te openen veel bezoe kers zal trekken. A.T.T.C. uit de strijd om kampioenschap ATTC 1 heeft de strijd om de leiding niet kunnen vol houden. Zaterdag J.I. werd van koploper Treffers 3 met 7—3 verionen en dat betekende 3 punten ach terstand op de leiders. ATTC 3 won met 64 van Salaman ders 11. Jongeleen had een groot aandeel ln deze zege. ATTC 4—RTC werd bij een 5—1 voorsprong voor ATTC door de Rijnsaterswoudse heren gestaakt, omdat er teveel rumoer was om behoorlijk te spelen. Alleen na afloop mag worden geprotesteerd. RTC's aanvoerder wilde geen enkele aantekening op zijn wed strijdformulier hebben. Het protest werd hierdoor ongeldig. Het vijfde team verraste met een 64 zege op het sterke Slagvaardig 1 uit Ha- zerswoude. C. Verheul zegevierde hier driemaal. ATTC 6 leed een 9—1 neder laag tegen koploper DSB 4. Lekx redde de eer. Het eerste damesteam leed tegen Spor tief 4 een 8—2 nederlaag. Mej. T. Ver heul zorgde hier voor de tegenpunten. Het tweede dames verloor met 91 van Slagvaardig 1 Het tweede juniorenteam speelt aan zienlijk beter dan in de eerste helft. Nu werd revanche genomen op Baronie 2: 7—3. Programma: 22 febr. ATTC 1—NKF 1 (dames). PIT '54 2—ATTC 2 (dames) en A|"i'C 5—TCS 3; 24 febr. Sparkler 1— ATTC 1 ATTC 2DSB 2. Batswingers 1® ATTC 6. ATTC 1-Treffers 2 (jun.) en ATTC 2—Treffers 3 (jun.) De Julianastraat Naar aanleiding van ons artikel over .benauwde toestand in gedeelte Juliana straat". deelde de heer J. Kanis ons me de. dat het met zijn pand (woonhuis, winkel, drukkerij) een sta-in-de-weg - ook nog geen afgeronde, maar een zwevende zaak is. Een informatie, ons enige tijd geleden verstrekt van gemeen telijke zijde, suggereerde het eerste; In derdaad heeft de heer Kanis wel met een schetsplan Ingestemd, doch hot is nog geen afgewikkelde zaak. vrat de drukkerij De Bruin betreft: ale staat nog niet op de a/braaknomina- tie. Het bedrijf staat links van de poort en de afbraak omvat niet meer dan het rechtergedeelte. Spreekbeurt Voor de plaatselijke afdeling van dc "ndi^isbond hoor*, morgenavond in het IJsclubgebouw ds. A. Vroeginde- wey, Hervormd predikan' te VeenendaaL een spreekbeurt te vervullen.

Nieuwe Leidsche Courant | 1962 | | pagina 4