BON Britse troepen worden sneller verplaatsbaar Ca. en Vergoeding aan Kamerleden °00 doden |{n*,lan(l zjet De Gaulles vermisten antwoord als atwijzmg in Duitsland Soekarno toch naar Engeland Vlees roken ht ecft doftfce >iij, BUISMAN Graag lees ik deze krant die steeds beter wordt. Iemand op de bon zetten? Natuurlijk! Wij vinden dat u dan „Dat zit zo" verdient. In envelop (of op kaart geplakt) verzenden U kunt noteren als nieuwe abonnee: Datum van Ingang m BETALING PER WEEK/MAAND/KW ART AAL/GIRO (Doorhalen wat niet van toepassing is) Zelf was ik al abonnee. Voor het aan. brengen van bovenstaande nieuwe abon nee heb ik dus recht op DAT ZIT ZO of TIP PARADE (Doorhalen wat niet van toepassing is) Schrijf hier uw eigen naam en adres:,^^^ „Dat zit Zo" en „Tip-Parade" boeken boordevol met on gelooflijk handige wenken zijn niet in de winkel te koop. Adenauer: zorgen over corridors Bondskanselier Adenauer heeft presi dent Kennedy laten weten dat hij zich zorgen maakte over de Russische pogin gen inbreuk te maken op de westerse rechten de lucht-corridors tussen Ber lijn en West-Duitsland te gebruiken. Volgens diplomatieke zegslieden heeft Adenauer er echter ook bij Kennedy op aangedrongen, de gespannen toestand in de corridors niet al te ernstig in te zien. De bondskanselier verklaarde, dat hij er vast van overtuigd is, dat de Sowjets weten-hoe ver zij kunnen gaan bij hun pogingen westerse vliegtuigen in de corridors te hinderen. De Westduitse ambassadeur Wilhelm Grewe, die een onderhoud van ander half uur met Kennedy had. zou deze op vattingen van de bondskanselier uiteen gezet hebben. Minister van buitenlandse zaken Dean Rusk woonde het onderhoud bij. Franse propaganda in Algerije De voorlopige Algerijnse opstandelin gen-regering is gisteren in Tunis bijeen geweest ter bespreking van het akkoord, dat vorige week bij geheime onderhan delingen met Franse regeringsautoritei ten tot stand is gekomen. In Algiers bereiden de Franse autori teiten een uitgebreide propagandacam pagne voor. die de Europeanen ervan moet overtuigen, dat de onafhankelijk heid van Algerije hun economische sta tus niet in gevaar zal brengen. De cam pagne zal gelanceerd worden tegelijk met de afkondiging van een wapenstil stand. Verder worden in de grote steden van Algerije intensieve militaire patrouilles voorbereid om onlusten bij de bekend making van het akkoord te voorkomen. Volgens sommge berichten zullen wel licht 50.000 militairen naar Algiers wor den gezonden om de orde te handhaven. SPOED MET DIJKVERHOGING De Tweede-Kamerleden de heren Mellema (CH) en Albering (Kath.v.) hebben de minister van verkeer en waterstaat gevraagd of er voor hem geen aanleiding is met nog meer spoed dan tot dusver over te gaan tot uitvoering van de verhoging van die dijkvakken, waarvoor bestekklare plannen bestaan. Zij wijzen in dit verband op de 16 februari bijvoorbeeld langs het dijkvak kop AfsluitdijkHarlingen gemeten vloedstand van 3,44 en golfoploop van 6.45 meter bij een dijkhoogte van 6,50 meter en op de dijkdoorbraak op Schiermonnikoog. Deze Kamerleden vragen ook om een overzicht van de in uitvoering zijnde dijkverhogingswerkzaam heden en van die welke in de loop van dit jaar zullen worden aange vangen. De Britse regering heeft infstr'idmacht versterken. Zijn hoofdkwar- j -1-. I tier zou vermoedelijk zware druk uit een Witboek over de militaire oefenen om een verdere besnoeiing van planvorming ingrijpende maat- het Britse Rijnleger te voorkomen, regelen aangekondigd om de ver-j ue nieuwe bewecglijkheidsleer berust plaatsbaarheid van zijn troepen °P door Engeland kort geleden met door de lucht te vervolmaken e„veïr°U teneinde ze in staat te stellen, binnen enkele dagen elke plek ter wereld, waar gevaar dreigt, te bereiken. De uitgaven voor wapens zijn voor het fiscale jaar, dat op 1 april be gint, begroot op 1.721 miljoen pond sterling (meer dan het tienvoudige in guldens), hetgeen een verhoging met 65 miljoen pond ten opzichte het lopende jaar betekent. Het gebruik maken van door de lucht vervoeren aanvalsstrijdkrachten heeft ten doel, Engeland in staat te stellen, te blijven voldoen aan zijn over al in het Midden-Oosten en het Oosten bestaande militaire verplichtingen. Ofschoon in het witboek geen gewag wordt gemaakt van een verzwakking van het Britse leger in West-Duitsland, duidt de hele tendens van de plannen erop, dat verplichtingen op het conti nent in de toekomst zullen worden be perkt ringen. Volgens deze leer zeer beweeglijke reserves, in Engeland geconcentreerd gehouden, een groter militair potentieel dan mannen, die gebonden zijn aan afgelegen garnizoe- uen In het buitenland. Peilingen in Moskou niet succesvol Er is een latijnse spreuk die waar devol is ook voor ons geslacht: Qui bene distinguit bene docet. (Wie goed onderscheidt, onderricht wel). Wie zich een oordeel wil vormen over schadeloosstellingen en kosten vergoedingen van de leden der Sta- ten-Generaal zal zich hieraan moeten houden. Men loopt verkeerd, zodra dit vraagstuk wordt gebracht in de sfeer van emotionaliteit. ambtenaren nog het een en ander ontbreekt, óf: dat voor de ouden van dagen nog steeds op pen- sioengebied in de particuliere sfeer na dere voorzieningen nodig zijn. óf: wan neer men opkomt voor de vergeten groepen in ons land. dan wel voor de belastingbetalers die te zwaar worden belast. Dit allies kan men rustig beamen en zich met kracht inzetten en blijven in zetten om in deze noden en wensen verbetering te brengen. Wie zich hier toe beperkt, gaat aan de eigenlijke vraag voorbij, wanneer hij op deze gronden afwijzend oordeelt. De goede vraag de Het officiële dodencijfer van de overstromingen die het afgelopen weekeinde het Noordwesten van Duitsland troffen is gestegen tot 277. mobïeie's'tra t egische"aan- j Meer dan 300 mensen worden vermist. 'alsmacht te krijgen. DRUK Engeland heeft op het ogenblik onge veer 55.000 man in TTest-Duitsland :en aantal, dat Washington en de op- Eerbevelhebber van de NAVO. generaal auris Norstad, nauwelijks bevredigend vinden. Norstad wenst, dat alle Noordatlanti- sche mogendheden hun conventionele Socialisten tegen onderhandelingen met Spanje De socialistische fractie van het Euro pese Parlement heeft zich gisteren in alle onderhandelingen met Spanje over Straatsburg formeel uitgesproken tegen toetreding tot of associatie bij ó"e E.E.G. De socialisten verklaren in een pers communiqué, dat de E.E.G.-landen heb ben 'besloten, door het bundelen van hun krachten, de waarborgen voor vred'e en vrijheid te versterken en dat samen smelting van de economische belangen alleen haar nut kan hebben als zij dient tot versterking van.de democratie. Dit betekent, volgens de socialistische frac tie. dat geen Europees land lid' van de Gemeenschap kan worden, of zich kan associëren als een regering niet op de mocratische wijze aan de macht is ge komen en als de fundamentele vrijheden en de rechten van de mens er niet wor den geëerbiedigd. Bovendien meent de fractie, dót vrije mededinging beschouwd moet worden als een der essentiële grondslagen van de E.E.G. end'at deze vrije mededinging evenzeer vrije en onafhankelijke vak verenigingen veronderstelt, als het be staan van algemene persvrijheid en vrijheid van voorlichting. Engeland heeft bericht ontvangen, dat er geen wijziging is gekomen in de plan nen van president Soekarno voor een officieel bezoek aan Engeland in mei van dit jaar. Enige tijd geleden hadden Indonesische kranten gemeld, dat dit bezoek mogelijk niet zou doorgaan. Het Russische ministerie van buitenlandse zaken ,heeft te ken nen gegeven het antwoord var- De Gaulle op het voorstel van Chroesjtsjef voor een topconfe rentie van 18 landen over de ont wapening, te beschouwen als een Nu het water gaat zakken wordt uitjafwijzing. In Washington is men de stadswijk Neuenfelde melding ge- van mening, dat de boodschap ™"dIrV^n"°,rst"dsbc"uurEzc" dafde' m°<=< worden gezien als de aan- ratten zich ophouden op kadavers en in kondiging van De Gaulle aan '"direct aan Peilingen westelijke bondgenoten iat Frankrijk bij de exclusieve atoomclub betrokken dient te worden. Bondskanselier Adenauer heeft gis teren verklaard, dat dc inleidende be- Fra.ikrijk heeft met de geallieerden sprekingen tussen Amerika en Rusli overleg gepleegd, voordat de bood- over de Berlijnse crisis naar zijn me- beschikbaar gesteld om te schap aan het Kremlin werd verzon- nin" n,ct voor onbepaalde tijd voort- helpen de verkeerscnslopp.ng bij de E]. rttn Het Wl„, Huis ,iel h,t anlwoord seiel moeien woeden. Hel .ou mls.chien beponten te verminderen. Voor de pon- n r n «on aanbeveling verdienen de onderhande ten staan de auto's in kilometers lange neS*nn6 an ||„gen tijdelijk te onderbreken om de rijen te wachten nadat de politie parti- Chroesjtsjefs voorstel om de confe- mogelijkheid van een conferentie van culiere auto's ..verbannen" had uil het rentie m Geneve op topniveau te be- minister van buitenlandse zaken te zwervende honden en katten probleem in de wijken waarin nog water staat. De dieren die voor de volksge zondheid gevaarlijk geacht worden, wor den doodgeschoten. De kadavers worden bij elkaar gebracht en met ongebluste kalk bedekt. De Bundeswehr heeft drie veerboten In Moskou wordt nog steeds gespecu leerd over de vraag of Chroesjtsjef op 14 maart naar Genève zal reizen, on afhankelijk van het al of niet komen van andere regeringsleiders. Diploma ten houden er rekening mee, dat Chroesjtsjef inderdaad zal gaan. Ook acht men het niet uitgesloten, dat hij zal ingaan op het verzoek van De Gaulle en zal aandringen op een viermogend- hedenconferentie op korte termijn. Rusland is tot dusverre en dit zou erop kunnen wijzen dat de Sowjetunie het voorstel van De Gaulle ernstig be studeert nog niet ingegaan op het voorstel van De Gaulle tot een confe rentie van de atoomclub. met Frankrijk als vierde lid. DE SCHRIJVER gebied van $ie vrijhaven. ginnen. Het roken van vleeswaren en vis neemt momenteel uiteraard een min der belangrijke plaats in dan vroe ger, toen de moderne methode van verduurzamen door diepvries en con servenblik nog niet bekend waren. Het roken van hammen en ander vlees geschiedt nu dan ook niet uit sluitend ter conservering van deze lekkernijen want dat kan ook op een andere manier plaats vinden maar vanwege de bijzondere „rook- smaak" die de aan trekkelijkheid van gerookte levens middelen verhoogt. De conservering door roken berust deels op indroging waardoor verschil lende bacteriën niet 1 de beschikking krtf- veelheid vocht die zij voor een voor spoedige ontwikkeling nodig hebben, deels op verduurzamende eigen schappen van stoffen die in de rook aanwezig zijn. Lang niet alle rook ontwikkeling is voor het roken van levensmiddelen geschikt. Integen deel. rook van een willekeurige hoe veelheid hout kan de hele partij le vensmiddelen bederven doordat de conserverende werking achterwege blijft en zich bovendien nog een on aangename smaak aan de produktcn meedeelt. Dit moest een slager in de omtrek van Leiden enkele jaren geleden ervaren, toen hU bij de tim merman willekeurig wat hout voor zijn rokerij haalde en alle gerookte vleeswaren volslagen bedorven wer den door een penetrante smaak. In het algemeen wordt voor een conserverende rookontwikkeling beu- TOCH IS HET ZO! kenhout gebruikt, waaruit zich for maldehyde ontwikkelt dat een goed conserveermiddel is. Voorts komt in de teer van beukenhout creosol voor dat eveneens een sterk bederfweren de werking heeft (denk maar eens aan creosoot dat voor het verduur zamen van palen voor havenstel- gers e.d. wordt aangewend) en dus mede verantwoordelijk is voor de langdurige houdbaarheid van ge rookte levensmiddelen. Door langdurige inwerking van de conserverende stof fen zoals formalde hyde en creosol worden de eiwit- splitsende enzymen die de zelfontbin- ding van het weef sel zouden veroor zaken gedood en de meeste eiwitten klonteren samen, zo dat de structuur van het vlees sterk verandert, ook ai merken we dit aan de uiterlijke vorm niet zo duidelijk. Aangezien veel levensmiddelen vóór zij aan het rookproces worden vrijge geven bovendien nog in meer of mindere mate gezouten zijn en ook hei zout bijdraagt tot verhindering van de bacteriële processen, is de houdbaarheid gedurende een lange tijdsduur gewaarborgd. Mits alles zich heeft voltrokken naar de bijzon dere eisen die vele produkten stel len. Nu we toch met verduurzaamde levensmiddelen bezig zijn, kunnen we ook wel even de misvatting recht zetten dat conserven steriel zouden zijn. Dit is zeer zeker niet het geval. ;rwegen. Het Russische blad Izwestia ichrijft naar aanleiding van de bespre kingen lussen Thompson en Gromiko, dat dc hoop op een vruchtbare gedach- tenwisseiing snel slinkt. Adenauer was van mening, dat bassadeur Thompson zich niet eindeloos met de kwestie-Berlijn moet bezighou den. Het zou misschien nuttig zijn pauze te houden en daarna een m tersconferentie te beleggen. Hij klaarde nogmaals, dat West-Duitsland geen bilaterale onderhandelingen de Sowjetunie behoort te openen, neer hiermee niets valt te bereiken. Er bestaat geen reden om te denken, dat Chroesjtsjef bereid zal zijn aan West- Duitsland meer toe te staan dan aar de westelijke mogendheden. De Izwestia schrijft, dat de Ameri kanen bij de peilingen in Moskou met niets redelijkers zijn gekomen twee oude voorstellen, nl. het behande len van Berlijn als geheel en het plaat sen van de toegangswegen onder inter nationaal toezicht. Het blad noemt de Amerikaanse voorstellen een be ëdiging voor de souvereiniteit van de DDR. Staking in Franse mijn ten einde De vakverenigingen van de mijnwer kers in de kolenmijnen rondom Decaze- ville (Frankrijk) hebben besloten een einde te maken aan de sitdownstaking, waardoor honderden mannen nu reeds twee maanden ondergronds zijn. Vrijdag zal het werk worden hervat. In totaal protesteren ruim 2.000 arbei ders en kantoorbedienden hier tegen het besluit om de mijnen in de toekomst te sluiten. De mijnen zijn staatseigendom. Sommige mijnwerkers zijn sinds enkele dagen bovendien ondergronds in honger- Robert Kennedy in Rome De Amerikaanse minister van justitie Robert Kennedy is gisteren uit Bangkok in Rome aangekomen, voor een particu lier bezoek van twee dagen. Hij zou van daag door paus Johannes in audiëntie worden ontvangen en reist morgen door art. 99 Grondwet, waarin wij lezen ter zake van de leden der Tweede Kamer: „De leden ont vangen, volgens regels door de wet te stellen, een scha deloosstelling en een vergoeding voor kosten, welke uit de vervulling der betrekking voortvloeien?" Hoe is de toe stand thans (febru ari 1962)? Laten wij dit eens na- •gaan. De schade loosstelling be draagt 10.000. per jaar. Er wordt voorts een kosten- vergoeding gegeven, die afhangt van dc afstand van de woonplaats tot Den Haag en wisselt van 3.000. 4.000, 5.000 tot 6.000. Verder krijgt het Tweede Kamerlid een abonnement le klasse op de Spoorwegen, of als men per auto komen wil een bedrag, dat hieraan gelijk staat. Dit is thans 1.572. Wanneer men de hoogte van deze be dragen beoordeelt, zal men goed doen op verschillende zaken te letten. Ka merleden hebben een druk leven en kunnen als zij hun werk goed wil len doen praktisch geen bijbaan of nevenberoep bekleden. Zo ja, dan moe ten zij zich door betaalde hulp %reel- vuldig laten vervangen. Hun correspon dentie is zeer omvangrijk; daarom moeten zij geregeld typehulp hebben. Hun post is groot en het sorteren en opbergen daarvan eist tijd en hulp daarvoor is beslist nodig. Zij hebben hoge telefoonkosten en zitten veel tus sen de wielen, want zij moeten als volksvertegenwoordigers contact bewa ren met de kiezers. Daarom: veelal maaltijden buitenshuis gebruiken en bijkomende kosten maken. Mag ik ook wijzen op hun hoge uitgaven voor nieu we boeken en abonnementen op tijd schriften en kranten? Men moet zelf van dichtbij de prak tijk der Tweede Kamerleden waarne men um zich een zakelijk en objectief oordeel te vormen over dit alles. Na 1945 is het Kamerwerk reusachtig toe genomen. De Tweede Kamerleden, die reeds voor 1940 zitting hadden, zullen dit beamen. Naast de openbare ver gaderingen zijn er dag aan dag in de Tweede Kamer vergaderingen van de vaste commissies of van de commis sies ter voorbereiding van bepaalde wetsontwerpen. Bovendien zijn vele leden bezet met buitenlands werk. Hieronder versta ik te Brussel de Benelux, te Luxemburg (K.S.G.). te Straatsburg. (Europees parlement) en te Parijs (Culturele za ken». Soms in delegaties naar de UNO te New-York, enz. Dit alles brengt voor elk dier bemoeienissen mede niet alleen aanwezigheid in openbare ver gaderingen maar zeer veel arbeid in commissies en een enorm tijdverlies. Wat kan men naar mijn mening als een goede maatstaf ter beoordeling van de hoogte der schadeloosstelling, kostenvergoeding, enz. beschouwen? Het antwoord is: Dit kan alleen in goe de verhoudingen worden gezien wan neer men let op wat in naburige lan den aan de leden van de volksvertegen woordiging wordt toegekend. Door vriendelijke bemiddeling ont ving ik hieromtrent gegevens van 1961, die ik in onderstaand lijstje heb verza meld. De gegevens gelden per jaar. België plm. 21.500. Frankrijk ge middeld plm. 39.000 (zelf reiskosten betalen en 55 pet. belast). Bondsrepu bliek gemiddeld 25.000 (hierbij reis kostenvergoeding, die wisselt van 3.500 tot 11.000), Denemarken wis selend van 12.800 tot ƒ16.400. afhan kelijk van de woonplaats. Noorwegen rond 16.300 tot 18.300. idem als Denemarken. Zweden wisselend van 19.000 tot 21.000. Engeland 1150 rond 17.500. Bij dit schema, dat hoofdpunten sa mengevat bevat, een korte aanteke ning. De gegevens zijn niet geheel ver gelijkbaar. In de Bondsrepubliek. Noor wegen, Zweden en Engeland zullen de leden, die verder af wonen, voortdu rend in de zittingsplaats van de Ka mers moeten verblijven en meer kos ten hebben. In België daarentegen met zijn direct spoorwegennet en goede autoverbindingen kan men als regel na afloop van de vergaderingen vanuit Brussel de woonplaats bereiken. Voor onze Nederlandse Tweede Kamerleden, die in Groningen, Friesland. Drente, Limburg of Zeeland wonen, is dit als regel bezwaarlijk. Zo zouden meer punten van verschil te noemen zijn. Toch meen ik in deze gegevens een redelijke aanwijzing te vinden, die van belang is. waar de economische en po litieke integratie van Europa op weg Van een oordeel over een redelijke hoogte der schadeloosstelling onthoud ik mij welbewust. Hier is het woord aan de Regering en haar voornemens zijn niet bekend. Wat in de pers on langs is medegedeeld, was voor mij en trouwens voor alle leden van de Tweede en Eerste Kamer een verras sing. want ons is hieromtrent niets be kend. Wie een oordeel wil vormen, zal nog op een ander facet ten letten. Iedere wijziging van de bestaande regeling op dit stuk Mr. dr. J. van RruRpen (1889), te Heemslede, lid van de Eerste Kamer der Staten-Generaal voor de C.H.U., studeerde wis- en natuurkunde aan de Rijksuniver siteit te Leiden en promoveerde aan dc Rijksuniversiteit Ie Utrecht. Vervolgens studeerde hij rechten aan de Vrije Universiteit te Amsterdam. H\j was leraar aan het gymnasium te Zetten en aan de Rijks H.B.S. te Goes; daarna achtereenvolgens voor zitter van de Raad van Arbeid te Dordrecht, te Amsterdam en voorzitter van de Verzekerings kamer te Amsterdam. art. 99 lid 2 juncto art. 30 der Grondwet) met de stemmen van twee derden van het aantal leden, waaruit elk der Kamers bestaat, worden aangeno men. Dit betekent, dat er in de Twee de Kamer zich ten minste honderd en in de Eerste Ka mer zich ten min ste vijftig leden vóór moeten ver klaren. Dit geldt ook voor wijzi gingen in de kos tenvergoeding van de Eerste Kamer - Hieruit volgt, dat het een bovcn-politieke zaak is: Alleen als alle partijen (uitgezonderd de com munisten en eventueel de P.S.P.) mee werken, zal een voorstel ter zake haal baar zijn. Dit acht ik juist, want de kernvraag gaat uit boven iedere pplitieke diver siteit: Wat behoort de maatschappe lijke positie van een lid van de Neder landse Tweede Kamer in het Europees verband van 1962 te zijn? Over de Eerste Kamer een enkele sobere opmerking. Hiervoor geldt vol gens artikel 101 derde lid van de Grondwet: ,.De leden genieten volgens regels door de wet te stellen vergoe ding van kosten, welke uit de vervul ling van de betrekking voortvloeien". Van schadeloosstelling is geen spra ke. Dit is in andere landen (België) wel het geval. In wezen is het lid maatschap van de Eerste Kamer dan ook een ereambt. De kostenvergoeding bedraagt thans 500 per jaar en een bedrag per bijge woonde zitting, wisselend van 30, 40. 50 tot 60 afhankelijk van de afstand woonplaats tot Den Haag. Voor reiskosten geldt dezelfde regeling als voor de leden van de Tweede Kamer: abonnement eerste klas per spoor of het equivalent in geld als men per auto wil reizen. De leden van de Eerste Kamer ver vullen als regel een beroep of zijn werkzaam in een bepaalde betaalde functie. Voor hen geldt wat ik boven opmerkte over de Tweede Kamerleden in mindere mate. Maar ook zij zijn na 1945 zwaarder bezet door het in om vang toegenomen parlementaire werk in Nederland en buiten onze grenzen. In alle bescheidenheid mag de vraag worden gesteld, of de hen verleende kostenvergoeding in verhouding tot die. welke de Tweede Kamerleden ontvan gen. een juiste is. En vervolgens of de leden van de Eerste Kamer, die in dc buiten-provin cies wonen en wier reiskostenvergoe ding (afstandsvergoeding) in 1956 is verminderd (door minister Struyeken erkend) niet moet worden gecompen seerd? Zij hebben veel meer tijdver lies dan hun collega's, die dichter bij Den Haag wonen. Het betreft leden behorend tot alle partijen, onder meer een communist. Kenmerkend is. dat onlangs een Eerste Kamerlid, die in het Noorden woonde, heeft bedankt mede omdat de afstand en het tijdver- lie„s„.hem ,e zwaar gingen vallen. Mij dunkt, dat een lid, dat zelf geen persoonlijk belang bij deze zaak heeft, zonder bezwaar op deze zaken kan wij zen en voor de belangen van deze col lega's een goed woord mag spreken. Advertentie) fe Gelbressee aan de weg Hanuit naar Namen in België kwamen een verhuiswagen en een zware vrachtauto, geladen met cokes, met elkaar in botsing. De verhuiswagen ramde een af rastering en viel vijf meter die per. De vier inzittenden werden licht gewond. De chauffeur van de vrachtwagen vond bij dit ongeluk de dood. Senaat verwerpt voorstel-Kennedy De Amerikaanse Senaat heeft gisteren met 58 tegen 42 stemmen een voorstel van president Kennedy verworpen voor de onmiddellijke instelling van een departement voor stedelijke aangelegen heden. De president had reeds bekend gemaakt. dat als zijn plan zou worden goedgekeurd, hij de neger Robert Weaver tot hoofd van het nieuwe departement zou benoemen. Verwacht wordt, dat het Huis van Af gevaardigden vandaag het voorstel van 'Kennedy zal verwerpen. I West-Duitsland, Enge land en de V.S. hebben besloten gezamenlijk dc kosten te dragen van de verdere ontwikkeling van de loodrecht opstijgende straaljager, de Engelse Hawker P 1127. Op het ogenblik worden zes proefvliegtuigcn van dit type vervaardigd, waar van het eerste in de ko mende weken zal worden ingevlogen. I De reis, die het nieuwe Franse passagiersschip France op 23 februari naar New York gaat maken, zal een bijzon der karakter dragen. Wanneer de France na melijk in de haven van New York is aangeko men, zal aan boord een groot bal worden gege ven. Dit bal staat on der patronage van me vrouw Kennedy. De Belgische televisie gaat op 1 oktober van dit jaar beginnen met het regelmatig uitzenden van schoolprogramma's. De bedoeling is voorlo pig twee keer per week een programma van on geveer een half uur te verzorgen. Het Belgische ministerie van onderwijs heeft 150 televisie-toestel len gekocht, die aan on derwijsinstellingen ter beschikking zullen wor den gesteld. Het is uiter aard slechts een begin en het aantal is lang niet voldoende om aan de aanvragen te voldoen. I In Kopenhagen is de eerste van een vijftigtal „minicabs" op straat verschenen, die drie pas sagiers tegelijk kunnen vervoeren en waarvoor een tarief geldt van 75 procent van het gewone taxitarief. Een moeilijk heid schijnt echter het te kort aan chauffeurs te vormen. I Een vorig jaar gestor ven Zweedse officier heeft vrijwel zijn gehele fortuin van anderhalf miljoen kronen nagela ten voor de verbetering van de levensomstandig heden van de honden in Zweden. vooral de waakhonden in het zui den. Zijn vrouw, die en kele Jaren geleden over leed, liet een miljoen kronen na aan de honden in België. Binnenkort worden op de Sint Gothard-spoorlijn proeven genomen met het onderhouden van een radioverbinding met be-| paalde vrachttreinen, die met zender en ontvanger worden uitgerust. Bij de stichting „De j Paardenkamp", het on-| langs In Soest opgerich te rusthuis voor paarden, zijn thans twee oude po-I ny's aangemeld, waar-; van het ene'33 jaar oud is. De stichting heeft de akker, waarop een be scheiden stal staat, sinds enkele dagen met een echte grasakket kunnen uitbreiden. VOOR KOFFIE OP Z N BEST! ook ah 7 potdtrkofjit is

Nieuwe Leidsche Courant | 1962 | | pagina 3