Nederlandse militairen pompen kelders leeg Oude vrouw wilde alleen maar Gandhi stemmen Russen kunnen vliegtuig zeer hoog vernietigen Leven in Brits-Guyana herneemt normale loop aSUBBSW: Luchtverversing in longen Kampartsen op vrije voeten hi een doftfce Kij. Keurig gepoetste schoenen veeg teken Defensie betaalt gewetensgeld KREUZSAND, dinsdagmor gen. Nederlandse militairen be waakten vannacht de Elbe. Tus sen Altendorf en Neuland, niet (Telefonisch ver van het stadje Stade, hiel- «evei den mannen van het 11de Genie- Bataljon op de dijken de wacht., terwfjl heel het land leek te sla pen. De natuurelementen bleven rustig, al was het doordringend koud. Tegen de zwaarbeschadig- de dfjken klotste de stroom van het water, dat op het normale] peil was teruggezakt. Het is een afgelegen gebied, waar onze sol-! daten zich thans bevinden. De wegen zijn niet meer dan verhar- de paden, waarlangs hier en daar nog een overstroomd stuk wei-1 land is te zien. Wat men ook op- j merkt, zijn tientallen omge waaide bomen. Sommige liggen ontworteld langs de kant; andere Li plaats daarvan ontmoette het een soort Tuindorp-Oostzaan, en bovendien een met perfect materiaal uitgerust le- ger van helpers, dat, op de woonwijken a&: van Habburg na, de zaak volledig in de «WH4* erslag- hand had. „Het eerste, dat we constateerden, toen we hier zondag aankwamen", zei een onderofficier, „was dat er zoveel jonge Leden met keurig gepoetste schoenen rj. zien er uit, alsof ze door de blik sem getroffen zijn. De 550 genisten, die op verzoek van de Duitse Wehrmachtstaf zijn ingezet, liggen sinds oktober van het vorig jaar niet ver van Lünenburg in garnizoen. Bulldozers, kranen, pompen, alles hebben ze bij zich. Vandaar dat ze voor de rampinstan ties een begerenswaardig object zijn geweest, waarbij nog komt dat Ne- derlanders als waterkeerders in Ig»,™ die de genlstcn hadden mcegeio- orden gezien. straat flaneerden. We wisten het toen eigenbjk al. De bevolking stond dus niet in haar geheel aan de dijken, wat j de omvang van de ramp natuurlijk heel andere proporties gaf." B-Compagnie onder bevel van kapi- tein Berkhof kwam als eerste Nederlands onderdeel bij de Elbe aan. Bij de een heid bevonden zich dertig commando's, wier klepperkano's op de daken van de trucks lagen opgevouwen. Noch de commando's, noch de klepper kano's behoefden echter te worden in gezet. Hetzelfde gold overigens optima forma „Toen ons verzocht werd met ons materiaal naar de oever van de Elbe te gaan", verklaarde de commandant van het 11de Genie-Bataljon, over- ste H. Tieskens, hebben we geen Hoewel ieder in wezen dankbaar is moment geaarzeld. Mijn mannen be- 'dat het redden van mensen niet de zochten zaterdagavond juist een eerste opgaaf werd, kan uiteraard niet door vaderlanders verzorgd cabaret, hetzelfde enthousiasme worden opge- maar onmiddellijk na afloop zijn ze bracht voor het leegpompen van kel- in hun voertuigen gestapt. Zondagders. het veiligstellen van de wek en hebben we ons hoofdkwartier in het slipvrijmaken van een dansvloer. Mülsum gehad, en sinds een paar Een Duitse boer die vijftien soldaten zitten we hier". vroeg voor het optassen van wegge spoeld brandhout, werd op zijn erf be leefd medegedeeld dat de Nederlandse militairen niet naar het land van Stade gekomen om knechtwerk te verrichten dat met hulpverlening niets te maken had. Geen knechtwerk Met „hier" bedoelde overste Tieskens het Gasthof Hinsch in het landelijke plaatsje Neuland, zomede het grote ge bouw van de huishoudschool, dat voor legering en voeding was toegewezen. En- kele kilometers verder bevindt zich het voornaamste operatieterrein: het onmid- dellijk aan de Elbe-oever gelegen ge- hucht Kreuzsand, waar de stormvloed I van zaterdagnacht flink heeft huisgehou- „Hulp aan de burgerbevolking", aldus nog steeds de commandant van het 11de Genie-Bataljon, „is onze voorn aai taak. Nee, te redden viel er niets, wel i te beredderen. Hier is het een huis, dat moet'worden gestut, daar zijn het' kel- ders, die moeten worden leeggepompt, 5 elders zijn het weer cadavers van koeien die moeten worden verwijderd. De be volking hier heeft ons buitengewoon gast vrij ontvangen. Ze staat niet toe dat eer. soldaat gewoon zyn kuchje opeet. De mannen moeten meeëten aan taiel, ter wijl ze de hele dag onder de koffie wor den gehouden." Ongerust Terwijl de overste dit gisteravond te gen me zei, werd de waard van het Gasthof voor een gesprek met Amerika aan de telefoon geroepen. „Ja. met gaat alles goed", hoorde ik hem zeggen. ,,Er is in de omgeving vry veel ge beurd, maar we hebben geluk gehad." ■5$ Toen h(J even later min of meer beduusd -■ binnenkwam, vertelde hfj, dat zijn broer, die hfj in jaren niet had gesproken, had opgebeld. Hfj was ongerust geworden door de rampfoto's, die h(j in de Ame- Nog steeds Zijn, soms langer aan rikaanse pers gezien had, en wilde er zesendertig uur, mannen, vrouwen wat zijn familie betreft, het zUne var en kinderen in Hamburg, als gevolg weten. ?'zZrhïïïlZT,da7HfnidZ ««PwMan met onze genisten ont. ten van de buitenwereld. Zij lijden waarde Uchte ondertoon van tc- honger en dorst en ze zijn blootge- lem-stelling. Toen het bataljon in alarm- steld aan de kou. Op grote schaal toestand naar de Elbe trok. had het zich worden helicopters ingeschakeld, die voorbereid op een ramp zoals Zeeland hen van voedsel en drinken voorzien, en de Zuidhollandse eilanden in 1953 trof. Verkiezingen in India „Dit hier is kinderspel, vergeleken bij Zeeland", zei sergeant-majoor J. Th. van Westerhoven, „daar stond alles onderwa ter. daar kon je, wat je ook probeerde, nergens bij. Hier zijn we ingezet op bui tendijkse, weer drooggevallen boerde rijen, waar het werk bijna weer op nor male toeren draait." ,,Ik heb nieuwe sokken van een boer gekregen", vertelde soldaat J. Bell, „toen ik bij het leegpompen van een kelder paar natte voeten haalde. De mensen verzorgen ons, alsof we hun kinderen zijn." „We repareren een veerpont", bracht :n vaandrig naar voren, „die voor de verbindingen belangrijk schijnt te zijn. Als oefening is het besUst een interessant karwei." waren nog veel meer stemmen. Uit één stal waren 53 verdronken koeien gc- kohen. In een andere stal waren 120 koeien in leven gebleven, hoewel ze tot hun schoften in het water hadden ge staan. „We mogen de cadavers niet aan raken", zei een sergeant. „De beesten worden op de lier van onze trucks weg getrokken. Iedereen, die bij de lieren ge holpen heeft, moet 's avonds zichzelf en zijn kleren ontsmetten. B-Compagnie heeft in totaal een kleine 200 cadavers geborgen. We zijn er nu, geloof ik, wel klaar." Gebrekkig Li de Gasthöfe in liet eenzame gebied van Stade klonken tot diep in de nacht de brallende, Duitse soldatenliederen, die Feldwebels en Obergefreiters met hun glas in de hand aanhieven. De waard. U-2 piloot volgens Newsweek blad Newsweek heeft Francis Gary Powers, de piloot van het Amerikaanse U-2 verkennings vliegtuig, bij zijn verhoren in New York verklaard, dat de Rus sen beschikken over een raket, die vliegtuigen die op, grote hoog te vliegen, kan vernietigen. Powers zou aan de centrale inUchtin- gendienst hebben medegedeeld dat zijn Overval in Spa: buit f 168.000 Drie Duits sprekende bandieten heb ben gisternacht een overval gepleegd op het casino in Spa. Zij maakten zich uit de voeten met 700.000 francs en ju welen ter waarde van 1.7 miljoen franc, in totaal dus voor 168.000. De 36 jaar oude nachtwaker Richard Denef werd door het trio neergeslagen, vastgebonden en in een tapijt opgerold. Hij zag tegen de ochtend kans rollend de deur tc bereiken, waar hij de aan dacht van een postbode wist te trekken. Aangenomen wordt dat een van de ban dieten zich heeft laten insluiten toen de bar vannacht gesloten werd. Appèl Eichmanii dient 22 maart Itim zal het proces tegen Adolf Eich- mann in hoger beroep voor het hoog gerechtshof te Jeruzalem op 22 maart beginnen. Zoals bekend, is Eichmann in eerste aanleg ter dood veroordeeld. Een Geniecompagnie van de Bundeswehr rukte onmiddellijk uit om hulp te verlenen en het gat te dichten. Russische nota over corridors ln een nota heeft de Sowjetunie Ame rika, Engeland en Frankrijk laten we ten. dat naar haar mening zij geen recht hebben controle uit te oefenen op het Russische luchtverkeer boven Oost- Duitsland. De klachten over het hinde ren van westerse vliegtuigen door Rus sische straaljagers in de luchtcorri- dors naar Berlijn worden van de hand gewezen. „De vluchten van Russische vliegtuigen boven het grondgebied van d« Duitse volksrepubliek kunnen op 5 een enkele wijze geregeld worden oor de Amerikaanse autoriteiten", al dus de nota. Verder wordt gezegd, dat de Russi sche vluchten noodzakelijk zijn en in overeenstemming met de afspraken tussen de Sowjetunie en de „Deutsche demokratischc Republik". Ook worden de geallieerden gewaarschuwd goede nota te nemen van de aankondigingen van deze vluchten „om onaangename consequenties te vermijden". Van Amerikaanse zij<je werd ont kend, dat de Verenigdie Staten het recht missen het verkeer in de lucht- corridors te controleren. Amerikaanse vliegtuigen zullen van de corridors bruik blijven maken „op hen het beste schikken". 5?; die tegenover ons zat. had er geen oren xv7 1 naar. hoewel de mijne er bijna door! aaFSCllUWlllg tegeil werden uitgeschakeld. 3:tter klaagde hij o wederopleving van nationaal-socialisine Politie en militairen zijn er in geslaagd de orde in Georgetown, de hoofdstad van Brits-Guyana, te herstellen, maar de toestand blijft nog steeds gespannen. De gouvernementsambtenaren en de onderwijzers hebben inmiddels het werk hervat. De haven- en transportarbeiders hebben be sloten weer aan het werk te gaan. In Engeland werd meegedeeld, dat in de komende dagen nog duizend militai ren naar Brits-Guyana vervoerd zullen worden. Zij hebben tot taak de verbin dingen te verzorgen voor een militair- burgerlijk hoofdkwartier, dat probeert de orde te herstellen. Sinds vrijdag heeft Engeland reeds duizend soldaten Brits-Guyana overgebracht. Dat de wanordelijkheden grote invloed zullen hebben op de toekomst van Brits- Guyana, blijkt uit het debat in het En gelse Lagerhuis over de toestand aldaar, De Labourafgevaardigde was van me ning, dat het fout zou zijn de bespre kingen over de onafhankelijkheid, die in In Patna, de hoofdstad van Bihar, weigerde een 90-jarige vrouw haar stem uit te brengen, toen haar op het stembureau werd verteld dat haar uitver korene, Gandhi, dood is. „Ik ge loof het niet", zei ze, „ik geloof niet dat Gandhi kan sterven en ik heb in niemand anders ver trouwen". En de vrouw gooide haar stembiljet weg. Een dergelijke gebeurtenis kan zich voordoen in het uitgestrekte In dia met zijn bevolking van bijna 400 miljoen zielen. Van deze 400 miljoen zijn er 210 miljoen stemgerechtigd en meer dan de helft van de stemge-| rechtigden is gisteren in India naar j de stembus gegaan. In zeven van de dertien Indische Sta- j ten werden de stembureaus geopend. In de heilige stad Garhmuktesar, ten oos ten van New Delhi, vielen de verkiezin gen samen met plechtigheden ter ere van de volle maan. Naast de heilige ri vier, de Ganges, waren stembureaus gevestigd, zodat de mensen alvorens hun stem uit te brengen een bad na men en tot de zonnegod baden. Minister van defensie Krisjna Menon heeft in zijn kiesdistrict in het noorde lijk deel van Bombay voor een bijzon der felle verkiezingstrijd gezorgd. Aan hangers van Menon hebben in het openbaar exemplaren verbrand van het dagblad Indian Express, dat anti-Menon is. Een menigte van 2.000 mensen en een sterke politiemacht sloegen de ver branding in het centrum van de stad gade. Menons tegenstander is de 74-ja- rige Kripalani (onafhankebjk), die Me non beschuldigt van crypto-communis- De algemene verkiezingen begonnen op 16 februari en zullen op 25 februari eindigen. ■erden uitgeschakeld. Bitter k'-aagde hij over het gebrekkige waarschuwingssys teem in zijn woongebied, over de ach teruitstelling ook van dijkversterking en -verhoging door Bonn. „Herr Strauss en zijn soldaten gaan voor", zei hij. Met een on-Duits en daarom juisf adembenemend cynisme vervolgde hij: Eerst, komt het leger, dan nog eens het leger, dan nog eens het leger, en tenslotte weer het leger. Pas als er helemaal niets meer is, denkt men aan de verwaarloosde Noordzeedijken. Weet u, waarom hier zoveel militairen zijn? Ik zal het u zeggen. Het Ministerie van Defensie is doende gewetensgeld te betalen!" Advertentie een ha»dige slastac HWI^POTHEEK MEENK:S POEDERS helpen! Er zijn Mecnk's Pocder^Bfc hoofdpijn, kies pijn. hoest, gri ^■arrhee, influenza, rheumatick, koortsjpeid bij gevatte kou, periodieke pijnen uz. enz. Verkrijgbaar in etuis met 6 jweders maar ook in een handige plastic HUISAPOTHEEK (met 6 verschillende etuis a 6 poeders), zonder prijsverhoging. Vraag uw drogist. De centrale raad der Joden in Duits- Duitsland en zich erover beklaagd dat de Joden in het openbare leven in toe nemende mate achtergesteld worden. Gisteren heeft de raad tijdens een con ferentie over de politieke situatie der Joden een resolutie aangenomen, waarin de neo-nazistische stromingen in Duits land veroordeeld worden. In deze resolutie wordt gezegd, dat een toenemend aantal neo-nazistische pubbkaties is. waarin de misdaden het „Derde Rijk", alsmede de Joodse opofferingen in die tijd verkleind worden en waarin geprobeerd wordt de Joodse gemeenschap in diskrediet te brengen. Tenslotte wordt er in de resolutie op gewezen, dat de jonge generatie van Duitsland in richting van een neo-nazis- tisch standpunt gedreven wordt en dat de pogingen van de Duitse democraten om het Duitse prestige in het buitenland te herstellen door dergelijke activiteiten verijdeld worden. Op 7 maart executie James Hanrattv James Hanratty, de 25-jarige bandiet uit Londen die zaterdag na een proces wegens moord op de Britse snelver- keersweg ter dood veroordeeld werd, zal op 7 maart in de Bedfordgevangenis opgehangen worden. Dit heeft het minis terie van 'binnenlandse zaken gisteren bekendgemaakt. Hanratty heeft verklaard tegen het innis hoger beroep te willen aanteke- baksrook en urenlang hebben v toefd ln de benauwde atmosfeer rokerige vertrekken, koesteren veel al de opvatting dat een paar volle den bevinden. i als uiterste cijfers worden 6 liter opgegeven, zodat we met 3>/j liter aardig ln het mld- longen veroorzaakt, of de i belangrijke hoeveelheid slag die daar gevormd wordt. Dat lucht achter, de zgn. residuale lucht is een heel apart hoofdstuk, waar- die op een hoeveelheid van even- over specialisten wellicht het hun- eens 1.5 liter wordt geschat. Dc ne te zeggen hebben. Wc willen er lucht in de longblaasjes wordt dus slechts op wijzen nooit geheel TOCH IS HET ZO! onze longen niet vergeleken kunnen worden met een blaasbalg, die zich door een paar forse slagen met nieuwe lucht laat Onze longen heb ben gewoonlijk een capaciteit van 5 a 6 liter, afhanke- nog ongunstiger lijk uiteraard van de bouw en leef- dan moeten we wijze van het betreffende Individu, met de schadelijke ruimten in keel, Prof. Donders heeft destijds here- luchtpijp, luchtpijptakken, het kool- zuurgehalte is daar ongeveer 180 maal zo hoog als ln de buitenlucht (5,5 pro cent tegen 0,03 pro cent). Bjj oppervlakkige ademhaling komt de zaak er natuurlijk voor te staan, want ook rekening houden door de hoeveelheid ventilatielucht van H liter verminderd moet wor den met ongeveer 150 cc. zodat de verversing slechts 350 cc bedraagt, het belang dat Houden we voorts In het oog dat ir dc longcapa- van de ingeademde lucht slechts 1 uit zuurstof bestaat, dan krijgen we per ademhaling slechts 70 cc zuur- vaarmee 5000 cc -orden! U ziet, de long is geen blaasbalg, maar ge lijkt meer op een aquarium dat wc trachten te verversen door met een hevel een klein straaltje weg te kend dat in de borstkas een ruim tewinst van ',j liter ontstaat indien dc borstwand bij een volwassen man slechts >4 cm naar buiten wijkt, wel een bewijs dat de lichaamsbouw citelt heeft. De gemiddelde hoeveelheid ln- uitgeademdc lucht bedraagt bij stof naar binnen, normale ademhaling ongeveer Va li- ververst moeten ter. Maar we weten allen, dat we daarmee de grens van ons kunnen nog niet hebben bereikt, want het mogelijk nog dieper ln te ademen i méér lucht naar binnen laten lopen met i waterkraan te zuigen. De hoeveelheid dan bovenop komt Is niet gering, on geveer lV-i liter. Maar aan de ande re kant kan men bij het uitademen ook weer méér uitblazen dan nor maal. t.w. eveneens 1,5 liter. Alles gerookte levensmiddelen moet bij elkaar dus ongeveer 3Vi liter, den verklaard? Deze totale hoeveelheid wordt de vitale capaciteit van de longen ge- Daarover een volgende keer! er'bï (Advertentie) gehouden zouden worden, uit te stel len. De Engelse minister voor koloniën, Maudling. wilde zich echter niet vast leggen. Wel verklaarde hij, dat herstel van recht en orde eerste vereiste is. Zelfs dan zullen de gebeurtenissen be langrijke gevolgen voor de toekomst vai dit gebiedsdeel hebben. had verloren, voordat het door Russisch ïur werd neergehaald, aldus Newsweek. De beschadiging van het toestel ge schiedde in een onderdeel van een seconde. „Ik had zelfs geen gelegenheid meer de „vernietigingshefboom" over te halen, zoals in mijn instructies was voor geschreven", aldus zou Powers hebben medegedeeld. Powers heeft zich bereid verklaard zich te onderwerpen aan een proef met een leugenontdekker. Het blad veronder steld. dat hem een „waarheidsserum" als jodium-pentothal is toegediend, om te zien of hij onder invloed daarvan zich langvergeten bekentenissen aan zijn Russische ondervragers weer voor de geest zou kunnen halen. Zijn ondervragers zijn onder de Indruk gekomen van de bekwaamheid waarmee Powers het U-2 vliegtuig boven de Sow jetunie bestuurd heeft. De mogelijkheid is niet uitgesloten dat hij weer tot de luchtmacht zal worden toegelaten, waar uit hij in 1956 ontslag nam, aldus News week. Sneeuwruimen bracht vijf mannen de dood De stormen met sneeuw- en hagel buien, die het weekeinde het midden westen van de V.S. hebben geteisterd en een dek van sneeuw en ijs ter hoog te van ongeveer 60 cm hebben achterge laten, hebben zich gisteren naar het noordoosten verplaatst. Sioux Falls in Zuid-Dakota werd overdekt met een sneeuwlaag van meer dan 75 centimeter. De stormen breidden zich uit tot gedeelten van Noord-Dakota. Nebraska, Wisconsin. Iowa, Illionois en Michigan. Zij drongen het noorden van Indiana en Ohio bin nen en namen hun weg naar het noord oosten met alle voorboden van zware sneeuwval in het noordoostelijke gebied van de grote meren. Het zware winterweer heeft enorm grote verkeersmoeilijkheden veroor zaakt. Duizenden automobilisten zijn gestrand in de door de wind opgehoop te sneeuw. Vele scholen waren gisteren gesloten. Het verkeer in de zuidelijke helft van Minnesota kwam zo goed als tot stilstand en vele vliegvelden in Min nesota en Zuid-Dakota waren gesloten. Vijf personen zijn om het leven geko men, vier in Chicago en een in Iowa. Hun dood werd toegeschreven aan te De voormalige kamparts van het con centratiekamp Sachsenhausen bij Ber lijn dr. Heinz Baumkötter en zijn mede- beklaagde dr. Alois Gaberle zijn na een proces van veertig dagen medeplichtig aan moord verklaard. Het gerecht in Munster veroordeelde de vijftigjarige Baumkötter tot acht jaar gevangenis straf en de 54-jarige Gaberle tot drie jaar en drie maanden. De derde verdachte, dr. Otto Adam, werd op grond van verminderde toere keningsvatbaarheid vrijgesproken. De gevangenisstraf geldt, na aftrek van de in voorarrest, Russische krijgsgevan genschap en internering doorgebrachte tijd. als reeds uitgeboet, aldus ver klaarde de president van de rechtbank. De verdediging had vrijspraak voor al le drie verdachten gepleit. Prins Bernhard werd gisteren gefotografeerd, toen hij zich met een lid van de Nederlandse am bassade, op het vliegveld van Rome bevond. Hij weigerde te zeggen vanwaar hij kwam en waarheen hij ging. De Prins be stuurde zelf zijn vliegtuig. Partij opium op schip gevonden Ambtenaren van dc douane hebben j gisteravond aan boord van een Neder lands zeeschip ln het oostelijk havenge bied van Amsterdam twintig kilogram bereide opium in beslag genomen. In de afgelopen nacht werd dc 45-jarge Chinese bediende H. J„ in wiens hut de opium I werd gevonden, aangehouden. De Am sterdamse centrale recherche heeft het onderzoek in deze zaak van de douane overgenomen. De opium voorzover bekend de grootste party die ooit Nederland is bin nengesmokkeld werd gevonriten achter een schot in de hut van de Chinese be diende. Deze was op het moment dat de douane een normaal onderzoek instelde niet aanwezig. Meteen werd contact op genomen met de afdeling verdovende middelen van de Amsterdamse centrale reeherche die gisteravond in de buurt van het schip een oogje in het zeil hield. Omstreeks twee uur in dc afgelopen nacht werd de Oiinese bediende in de omgeving van zyn schip gesignaleerd en aangehouden. De in beslaggenomen opium (in 40 pakjes van elk een pond) heeft een groot- handelswaarde (op de zwarte markt uiteraard) van ƒ20.000, doch by ver- SSSb kleine porties zou deze partij Met een goede krant als deze kom ik graag voor de dag. En met plezier zet ik iemand op de bon. Wij vinden dal u dan ,,Dat zit zo" verdient. ln envelop »of op kaar geplakt) verzenden aar I Een Amerikaanse Se naatscommissie stelt op het ogenblik een onder zoek in naar de vraag hoe het mogelijk is, dat iedereen bij de octrooi- raad voor 25 dollarcent de blauwdrukken kan krijgen van een electro- nisch brein voor een ra ket, welke te vergelijken is met de Sidewinder een raket, die ook aan de NAVObondgenoten geleverd wordt. I Het Nederlandse jacht Stormvogel heeft giste ren de regatta van Rio de Janeiro, een zeilwed strijd op de Atlantische Oceaan, gewonnen. De Stormvogel liep met sterk gereefde zeilen en met de grote mast enigs zins uit het lood gesla gen dc baai van Guana- bara binnen. Dit wijst erop, dat het schip on derweg met zwaar weer te kampen heeft gehad. Het Prins Bernhard- fonds Suriname heeft be sloten dit jaar een spe ciale prijsvraag voor de Surinaamse jeugd uit te schrijven. Deze prijs vraag heeft tot onder werp het maken van een plakboek (foto's, platen, tekeningen, artikelen en opstellen) over de „Op bouw van Suriname nu en straks", waarin de jeugd tot 18 jaar haar visie op de opbouw van Suriname kan geven. Zeventien landbouwers in het Groninger Old- ambt zijn van plan ge zamenlijk op coöperatie, ve basis een veestal op tc zetten voor 200 koeien, die zomer en winter op stal zullen staan. Onge veer honderd hectare grasland zal voor dit doel gebruikt worden. Reeds tientallen jaren wordt in het Oldambt bij na uitsluitend de akker bouw uitgeoefend. Door het veelvuldig verbou wen van graangewassen is de structuur van de grond achteruitgegaan. De Groninger boeren willen met deze wijze van exploitatie ook een betere arbeidsverdeling op hun bedrijven tot stand brengen. I Bij een gevecht tussen politie en de bevolking van het eiland Boeka, een der eilanden van de onder Australisch beheer staande Salomonsarchi- pel, zijn meer dan vijf. tig mensen gewond. De politie trok met 150 man naar een dorp om be lastingontduikers te ar resteren. Zij werden aangevallen door de met bijlen, knuppels, messen cn speren gewapende ei landbewoners. De politie stond tegenover een overmacht van zeven te gen een. I De vraag of men aan de rechterkant van de rijbaan mag parkeren als er enige meters ver derop een parkeerhaven is, heeft de appclkamcr van de rechtbank tc Am sterdam gisteren ontken nend beantwoord. Vol gens de wegenverkeers wet mag men niet op de rijbaan parkeren, als zich ter plaatse een par keerhaven bevindt. Wan neer de parkeerhaven enige meters verderop gelegen is, dan is er nog wel sprake van „ter plaatse". U kunt noteren als nieuwe abonnee BETALING PER WEEK/MA AND/K WARTAAL/GIRO 'Doorhalen wat niet van toepassing ls) Zelf was Ik al abonnee Voor het aan- brengen van bovenstaande nieuwe abon nee heb ik dus recht op DAT ZIT ZO of TIP PARADE (Doorhalen wat niet van toepassing Is) Schrijf hier uw eigen naam en adres „Dat zit Zo" en „Tip-Parade" boeken boordevol met on gelooflijk handige wenken - zijn niet in de winkel te koop.

Nieuwe Leidsche Courant | 1962 | | pagina 5