Moskou zou Oostzone willen „prijsgeven" CHROESJTSJEFS VRIJAGE MET ADENAUER Kekkonen herkozen met zeer grote meerderheid V.S. achten hezoek van Tsjomhe nu ongewenst 7-ft een. dan-fce Ky Duitsers leren Nederlands De fles van Dewar Lawines isoleren 700 arbeiders •62 (Van een onzer redacteuren) £7? wordt de laatste tijd weer veel gespeculeerd over de tegenstelling tussen de Sowjetunie en China en in verband daarmede over de toenaderingspogingen, die Chroesjtsjef onderneemt ten aanzien van het Westen en in het bijzonder de Westduitse Bondsrepubliek. En zo komt men tot de veronderstelling, dat de Russische premier ervan overtuigd is, dat het een Russisch belang is, de Duitse kwestie te regelen. Hij zou zelfs bereid zijn de Sowjetzone te laten vallen. En de onenigheid, die tussen de Sowjetunie en het regime van Ul- bricht in Oost-Berlijn aan den dag is getreden, zou daar reeds een gevolg van zijn. Onder de oppervlakte van de Russische officiële politiek ontwaart men reeds tekenen in deze richting. Al meer dan drie jaren stelt Chroesjtsjef een „beslissend treffen" over de Berlijnse kwestie uit, hetwelk ook het geval is met het Oostduitse vredesver drag, dat herhaald,elijk als stok achter de deur werd gebruikt, maar totdusver niet werd ondertekend. Bovendien heeft Moskou zelf diplo matiek contact gezocht met de regering te Bonn. Het deed dit op zeer ongewone wijze, nl. door de plaats te erkennen, die West-Duitsland in de Navo inneemt en toch naar toenadering te streven. Zij die deze betekenis hech ten aan de berichten, die de laatste weken over de Duitse kwestie zijn verschenen, zijn van mening, dat Chroesjtsjef zijn plannen niet kan uitvoe ren, voordat het conflict met China „geregeld" is. En daar om geloven zij, dat de Russi sche premier op een beslissing zal aansturen om volledige vrijheid van handelen in zijn buitenlandse politiek te krij gen. In The Observer schrijft Isaac Deutscher, dat een wer kelijk nieuwe politiek met be trekking tot Duitsland ernsti ge controversen in het com munistische blok zal oproepen en tot een splitsing zal leiden. En met dit vooruitzicht zou de Russische premier al voor het onvermijdelijke hebben geko zen, nl. het uitlokken van een meningsverschil met rood China om niet langer aan handen en voeten gebonden te zijn. In een dergelijk schema past ook het optreden tegen de groep Molotof, welker op vattingen parallel lopen met die van de rode Chinezen. BIJNA Deutscher wijst op de gebeurtenissen van 1953. betrekkelijk kort na de dood van Stalin. Het partij-presidium onder leiding van Malenkof, Molotof en Beria (de later geliquideerde chef van de ge heime politie) besefte toen, dat de Sow jetzone van Duitsland als het ware eer blok aan het Russische been was en dal men die zo gauw mogelijk moest zien kwijt te raken. Alle leden van het pre sidium zouden voor een militaire terug trekking uit dit gebied zijn geweest, meerderheid krijgen voor het plan van Malenkof en Beria. Energieke stappen de richting van het uitschakelen van het Ulbricht-bewind werden voorbereid. Maar de opstand van de 17de juni. 1953 redde Ulbricht en haalde een streep door bedoeld plan. Een nieuwe meerderheid het presidium besliste, dat Molotofs waarschuwing over het dodelijke gevaar het plan van Malenkof inderdaad aanwezig was. Ook nadien heeft Chroesjtsjef nog een afwachtende houding aangenomen. Hij echter hebben Ingezien, dat de si tuatie van 1953 geen toevallige was. Met zijn tussenkoers is hij nog altijd ver als in dat jaar en het Oostduitse blok zit nog steeds aan het Russische been. Berlijn blijft voor de Russen heet hangijzer, sinds zij wel moeten nemen, dat het Westen een oorlog met kernwapens wil riskeren om zijn posi ties in het Westen van die stad te ver dedigen. Nu de Bondsrepubliek militair met de dag sterker wordt, zou het te riskant worden, nog langer te wachten zo meent Deutscher. ULBRICHT Chroesjtsjef weet heel goed, dat rood China hem zal brandmerken als verrader en de communistische wereld zoveel mogelijk tegen hem zal mobili seren, als hij de Sowjetzone van Duits land zou prijsgeven. Maar als hij daar mee een voortdurende ontspanning met het Westen kan bereiken, 'zou het wel licht voor hem de moeite waard zijn, er toe over te gaan. Ulbricht heeft zijn oren wijd open gehad. Hij en zijn me dewerkers hebben zich al openlijk van de toenaderingspogingen van de Russi sche premier gedistancieerd. Zij nemen zelfs maatregelen, die volkomen in strijd lijken met de positie, die de Sowjetzo ne binnen het Russische blok inneemt. BISMARCK In de Sowjetzone proberen Ulbricht c. s. de zen. D DR. (Deutsche Demo- kratische Republik) een nationaal ka rakter te geven. Zo heeft Ulbricht de diplomaten een jachtpartij aangeboden in de voormalige keizerlijke domeinen bij Maagdenburg. En in de facade het nieuwe gebouw van de Staatsraad aan de Marx-Engels Platz in Oost-Ber lijn zullen de portalen en het balkon van het in 1950 door de communisten opge blazen Stadtschloss worden ingevoegd. Karl Liebknecht heeft destijds van be doeld balkon de bevolking toegesproken. Voorlopig resideert Ulbricht nog in het slot Niederschönnausen en bij ontvang sten zijn erecompagnieën van het ..natio nale volksleger" aanwezig om het ge weer te presenteren. De postzegels met afbeeldingen van Pieck zijn uit de cir culatie genomen en vervolgens vervan gen door de kop van Ulbricht. Deze pleegt vaak over Bismarck te spreken en de politiek van deze grondlegger van het Reich als model aan te duiden voor een regeling van Duitslands positie in de wereld. Vaak richt hij zich ook tot de ..nationaalgezinden en eensgezinde krachten in het Duitse Grossbürger- tum", die naar Bismarcks en Rathe- nau's voorbeeld pleitten voor goede be trekkingen met het Oosten. „DAT NOOIT" Wellicht is het Ulbricht te doen, de hem belichaamde staat een soort his torische legitimiteit te verlenen. In de communistische propaganda worden de nationalistische en ..pruisische tonen' steeds luider. De Oostberlijnse universi teit bereidt een grootscheepse herden king voor van Fichte's geboortedag (1762). Ook de Pruisische generaal von Gneisenau en majoor von Schill wor den op demonstratieve wijze geëerd. Aan bondskanselier Adenauer wordt de rol van een ..Rheinbundfürst" toegewezen en de Navo wordt vergeleken met het napoleontische stelsel van Tilsit. Enkele weken geleden kwam de on enigheid tussen Moskou en Oost-Berlijn al aan het licht door een radiotoespraak Gerhard Kegel, een hoge ambte van het ministerie van „buiten landse zaken" in Oost-Berlijn. Hij ver klaarde o.a., dat het niet de taak van de Sowjetunie is, de „nationale kwestie In Duitsland op te lossen". Met andere oorden: dat kunnen we zelf wel. Voorts deelde hij mede, dat de leiders van de zgn. D.D.R. er niet aan denken in na- olging van de Sowjetunie toenadering tot West-Duitsland te zoeken, zolang dit lid is van de Navo. RAPALLO Op de Russische suggestie, de betrek kingen tussen „de twee eerste naties Europa" te verbeteren, heeft dr. Erich Mende, voorzitter van de Freie Demokratische Partei, gunstig geant woord. Wehner, de theoreticus van de Socialisten, viel hem bij. En het ziet aar uit, dat een belangrijk deel van de Bondsdagcommissie voor buitenland zaken er ook voor te vinden zal zijn. zo wordt Europa, dat al meer dan 15 jaar wordt achtervolgd door de my- van een Duits-Russische toenade ring, waarbij van de naam Rapallo al leen al een betoverende werking uit gaat, met deze nieuwe verschijnselen ge confronteerd. Vrees voor ondoordachte stappen be hoeft echter niet te bestaan. Zowel Mende als Wehner hebben als voorwaar de gesteld, dat de westelijke mogend heden hun Instemming moeten betuigen. Adenauer's regering moet nog antwoor den op de Russische suggesties. Hei Amerikaans-Russische overleg is nog aan de gang. Voorlopig zal ook hier «*-is afwachten de boodschap zijn. Staat van beleg in Brits-Guyana De gouverneur van Brits-Guyana, sir Ralph Grey heeft in een proclamatie alle vergaderingen, betogingen, demonstra ties e.d. verboden. Hij heeft aan de com mandant van het vrijwilligerskorps op dracht gegeven alle maatregelen te tref fen die nodig zijn voor handhaving van rust en orde, aangezien er gevaar van ordeverstoringen dreigt. Volgens in Nickerie. in Suriname, op gevangen radio-berichten uit Brits- Guyana, heeft gouverneur Grey voor het centrum van de hoofdstad Georgetown de staat van beleg afgekondigd. Aan het vrijwilligerskorps is opdracht gegeven, paraat te blijven om bij even tuele moeilijkheden te kunnen ingrijpen. Het ligt in de bedoeling van de regering, optreden door militairen voorlopig te vermijden. In het land zijn praktisch alle diensten door stakingen stilgelegd. Het politiekorps is in Brits-Guyana vrijwel het enige burgerlijke overheids apparaat dat nog volledig ter beschik king van de regering staat. Wel echter hebben de politiemannen gemeend, uit de binnenlandse moeilijkheden munt te moeten slaan: zij hebben om een sala risverhoging gevraagd. chaos" in Katanga financieren. er de weigering van de regering om hem een vi sum te geven zei de Katangaansc lei der, dat „het state department in han den is van hebzuchtige financiers die niet zullen rusten voordat Kongo een Amerikaanse ministerie kolonie onder hun economische over- het koper van ereldconcurrentie is uitgeschakeld". Akkoord Kitona \x'Xi is aanvaard President Urho Kekkonen, de voorvechter van de neutraliteit van Finland, is gisteren met een overweldigende meerderheid voor een tweede ambtsperiode van zes jaar herkozen. Reeds bij de eerste stemming spraken 199 van de 300 leden van het kiescol lege zich voor hem uit. Aitio, de communistische kandidaat, kreeg 62 stemmen, Paasio (sociaal democraat) 37 en Emil Skog (so ciaaldemocratische oppositie) slechts twee stemmen. Na de Tweede Wereldoorlog is geen enkele Finse president met zulk een grote meerderheid gekozen. Ver wacht wordt, dat Kekkonen zal blij ven proberen hartelijke betrekkingen met Moskou te onderhouden, zonder dat ten koste gaat van de democra tie en de Finse banden met het Wes ten. De Finse president heeft ver gaande bevoegdheden, die zijn te vergelijken met die van de Ameri kaanse president. Kekkor.en was de enige niet-socialisti- sche kandidaat en alle niet-socialisti- sche partijen hadden hem hun steun toegezegd. Zoals bekend werd het col lege van kiesmannen vorige maand door het Finse volk gekozen, waarbij Kekkonens agrarische partij 145 zetels behaalde. De andere partijen, die hem steunden, waren de conservatieven, de Zweedse volkspartij en de Finse volks partij met samen 53 zetels. Duitse militarisme. President Kekkonen reisde naar Novosibirsk om met Chroesjt sjef over de eisen te praten. Als een held keerde hij naar Finland terug, om dat hij de Russische premier had weten te bewegen van de militaire onderhan delingen af te zien. Tot dat ogenblik werd de minister van justitie, Olavi Honka, beschouwd als een ernstige bedreiging voor Kekko nen voor het presidentschap. Honka had onder meer de steun van de soci aal-democraten en van enige kleinere partijen. Nadat Chroesjtsjef de socialis- politiek. Hieruit trok hij de c aat hij de verdediging van d> landse politiek van Finland van buitenlandse zaken heeft gis-1 Katanga 'S geworden teren verklaard, dat een bezoek van president Tsjombe van Ka- tanga aan de Verenigde Staten op dit ogenblik de pogingen om een verenigd Kongo te bereiken, zouden verstoren. De verklaring wordt gezien als een duidelijke afwijzing van Tsjombe's verzoek om een visum voor de Verenigde Staten. Hij was voornemens op 7 maart in New York een bijeenkomst toe te spreken. De Katangaanse nationale vergade ring heeft intussen gisteren de klaring die president Tsjombe premier Adoela van de centrale Kon-| golese regering indertijd te Kitona] hebben opgesteld, aanvaard, zij Het met voorbehoud op een aantal pun ten. Op het voorstel, zoals dat door de I commissies van politieke en buitenland- j zaken was ingediend, werden enige amendementen aangenomen. Het parle-1 ment sprak zich uit voor contacten met I de centrale regering om tot een vroed- zame regeling te komen van de moei lijkheden. waarin Kongo zich bevindt. Het voorstel van genoemde twee commissies was opgesteld na langdurig overleg met de juridisch adviseur van VN Stavrapoelos. In de loop van het debat deed presl- 1 felle aanval op de beschuldigde dat zij de VN „oorlog Hij verklaarde dat de VN door het be drijf van de Union Minière in Elisabeth- stad te bezetten, duizenden werkloos hadden gemaakt. Nu zouden zij ook naar Jadotstad en Kolwezi twee be langrijke mijncentra willen gaan, hoewel daar volledig rust heerste. De schuldigen waren z.i. echter niet de VN, maar de VS. „die de actie van de VN betalen en leiden". Advertentie OLIFANT GEVRAAGD I OLIFANTJE! Proost! Prinses Gracia van Monaco ge niet met haar kinderen van zon, sneeuw en winter tn het Oos tenrijkse winlersportcentrum Gstaad. Prins Albert en prinses Caroline vinden het natuurlijk prachtig als hun moeder met hen gaat sleetjerijden. dent Tsjombe VS, die hij en onder de dekmantel len. Malenkof en Beria wilden direct met het Westen onderhandelen en het regiem van Ulbricht aan de kant zetten. Zij hoopten ook, dat de westelijke mogend heden hun troepen uit West-Duitsland zouden terugtrekken en wargn bereid, daar niet op te wachten. Zij namen vol gens Deutscher ook aan, dat dit het einde van het communistische regiem in de Sowjetzone zou betekenen. Molotof en Kaganovitsj stonden lijnrecht tegen over deze politiek. Zij wilden de garan tie, dat het regiem van Ulbricht zou worden gehandhaafd. PERSOONLIJK Chroesjtsjef had toen nog geen vaste mening. Hij liet zich er althans over uit. klaarblijkelijk, omdat hij met belangrijke persoonlijke plannen rond liep, die hem noodzaakten, zich voorlo pig op de vlakte te houden. Indirect steunde hij echter Molotof. door zich op het terrein van de binnenlandse politiek, die voor hem persoonlijk van groter belang was, tegen Malenkof te ten. Men zal zich herinneren, dat eerst Beria uit de weg werd geruimd Chroesjtsjef zich de weg naar de opper ste macht baande, door eerst Malenkof en later ook Molotof en diens aanhangers van het politieke toneel in Moskou laten verdwijnen. Deze stappen wai slechts een onderdeel van de machts strijd over de opvolging van Stalin. Met de problemen op het gebied van de binnen- en buitenlandse politiek hadden zij op dat ogenblik slechts weinig te ma ken. In mei 1953 hield Churchill in het La gerhuis een redevoering, waarin hij van sympathie getuigde voor de nieuwe stemming in de Sowjetunie en onder de indruk daarvan kon het Russische par tijpresidium in juni 1953 een kleine- Advertentie DR. E, J.SWAAB'5 VERENIGDE FABRIEKEN (Van onze correspondent) Het hoofd van de school voor voort gezet onderwijs in Kaldenkirchen een grensplaats ter hoogte van Venlo is meer dan tevreden over de resultaten die bereikt werden met het experiment1 om het Nederlands als facultatief vak op het lesrooster te plaatsen. Sedert enige maanden wordt door een leraar uit Venlo aan een groep van 25 Duitse leerlingen Nederlands gegeven. Volgens het betreffend schoolhoofd zijn de resultaten bijzonder goed en kunnen de leerlingen thans reeds met groot ge mak het Nederlands lezen. De bereikte resultaten hebben er toe geleid dat in het eerstvolgend trimester wederom met een cursus Nederlands zal worden be gonnen. Voor deze tweede cursus bestaat thans reeds grote belangstelling. Kaldenkirchen I is tot nog toe de enige plaats in Duits land waar op een school aan Duitse leerlingen onderricht in de Nederlandse taal wordt gegeven. I In de Katangaanse hoofd stad Elisabethstad zijn an derhalf miljoen nieuwe biljetten van 1.000 Ka tangaanse francs aange komen. De bankbiljetten zijn gedrukt bij Joh. En schede in Haarlem. Deze biljettten die spoedig in omloop zullen worden ge bracht. vervangen de be staande biljetten, daar deze niet voldoen aan de geldende normen. De nieuwe biljetten vertonen niet meer de beeltenis van president Tsjombe. I Richard Brown uit Lon den heeft gisteren een boete van 13 pond gekre gen wegens het besturen van een bed zonder rijbe wijs. Richard en 12 andere studenten van de lucht- vaartschool in Farnbo- rough werden vorig jaar september door de politie aangehouden toen zij met een gemotoriseerd ijzeren bed op de openbare weg reden. Richard moest voorkomen, omdat hij het voertuig bestuurd had, gekleed in nachthemd en met een slaapmuts op het hoofd. De studenten had den de rit georganiseerd ten bate van een liefda dige instelling en brach ten 600 pond bij elkaar. De gemeente Amsterdam heeft met het oog op alle mogelijke risico's bij de bouw van de IJtunnel twee verzekeringen afge sloten, te weten een zoge naamde constructie-all- risks verzekering en een w.a.-verzekering voor met de bouw verband houden de risico's, zowel voor aannemers als gemeente. Het totale verzekerde be drag is 110 miljoen gul. den. I Waarschijnlijk nog deze maand zal de Daf in Eind hoven de 50.000ste perso nenauto afleveren. De produktie van de perso nenwagens bedraagt op het ogenblik ongeveer 110 exemplaren per dag. De vraag naar de Daf-750 en de Daffodil is zeer groot. Er bestaat op dit moment een leveringsachterstand van ongeveer 3000 stuks. I Veldmaarschalk burg graaf Montgomery heeft tegenover de pers ver klaard, dat hij in april een bezoek zal brengen aan Cuba „om er precies ach ter te komen wat voot soort mensen dat land leiden". De afgelopen drie weken heeft Monty Zuid-Afrika bezocht. Gis teren werd hij in Kaap stad door premier Ver- woerd verwelkomd. I Gouverneur Otto Kerner van Illinois in de V.S. heeft woensdag een be zoek gebracht aan de Bel gische uitwisselingsstu dente Marijke van den Nouwland, die op 3 fe bruari bij een verkeers ongeluk haar rechtervoet verloor. Hij bleef vijftien minuten met Marijke praten en gaf haar een exemplaar van Stephan Lorents „Photo life of Abraham Lincoln". Hij nodigde Marijke uit om hem en zijn vrouw een bezoek te brengen wan neer zij uit het ziekenhuis ontslagen is. I Uit een juwelierszaak in Rome is in de nacht van woensdag op donderdag een brandkast van een ton gestolen. Dat de die ven niet voor niets zo'n zware vracht getorst heb ben, blijkt uit het feit dat de brandkast een waarde van tien miljoen lire (on geveer 60.000 gulden) aan kostbaarheden bevatte. 827) We maken ons sterk, dat u in dit geval dus zo goed als ont wel eens een Dewar-fles heeft gezien breekt. zonder te weten dat die fles z|jn Warmte kan echter niet alleen naam ontleende aan de Engelse weg-geleld, maar ook uitgestraald natuur- en scheikundige James worden. Als remedie hiertegen Is de Deivar, die in het begin van deze zilversplegel aangebracht, die er eeuw de naar hem genoemde voor moet zorgen dat de warmte- vacuumvaten uitvond. Zonder ons nu stralen in de flea weer naar binnen verder te verdiepen in de methoden worden teruggekaatst, evenals de die deze natuurkundige toepaste waterstof vloe'baar te maken (en houden) kuncn we toch wel v klappen dat, dank zij het hoogst ver nuftige systeem van aan het strand of op de hel geen lau we limonade meer behoeft te drinken en dat koffie of thee behoorlijk warm blijven, ook al doet ze dienst als verkwikking op elfstedentocht. Zoals gezegd, de flessen i zijn welbekend. i Dewa armtestralen die uit de omringende atmosfeer zouden trachten naar bin nen te dringen. Door het weerkaat sende oppervlak Is de glazen fles dus zo goed more lijk te gen in. en uitwendi ge strsllng gepant serd, wsnt warmte stralen gedragen zich In dit opzicht net als lichtstralen. De meeste warmte ontsnapt (of dringt binnen) bij dergelijke thermosflessen In de omgeving van de afsluiting, waar i geleidend contact met de metalen TOCH IS HET ZO dit zijn de bultenmantel bestaat befaamde thermosflessen, hoogst on- dien In en dooi de kurk ontsnapping practlsch of toetreding warmte plaats dergelijke kleine deze thermos- feilen, voldoet het systeem van een bezwaar Dewar toch bijzonder goed, hetgeen we niet alleen zelf bU voorkomende gelegenheden kunnen constateren, wat vooral ook blijkt uit het voor het op temperatuur houden alle mogelijke dranken. De grote breekbaarheid flessen Is c waar we niet nl te lichtvaardig over heen moeten stappen. Juist door de breekbaarheid van het door gekleurd blik ran het oog feit dat 1 liter vloeibare zuurstof onttrokken glas. zult u hebben ge- 114 gr. C. onder het vriespunt In constateerd dat de verzilverde glazen dergelijk systeem 10 dagen kan fles een dubbele wand heeft, waar van de tussenruimte zo goed mogelijk luchtledig Is gemaakt. Door luchtledige k: geleiding vai konen (of omgekeerd) geleiding Is een tussenstof nodig die bewaard eer alles I* verdampt, zouden ongetwijfeld In vol- goed ledigheid te kort schieten, indien we de warmte niet door na dit alles voorbij gingen aan onze binnen naar bulten kleding, die voor Isolatie van onze lichaamswarmte zorg draagt. Daarover een volgende keer! itair samengaan met West-Duitsland. heeft Honka zich teruggetrokken. Zelf schreef president Kekkonen in een rede voor radio en televisie zijn herverkiezing toe aan zijn buitenlandse •litiek. Hieruit trok hij de conclusie, van de buiten maken. I^e is recht streeks verbonden met de Russische veiligheidspolitiek in Noord-Europa, al dus Kekkonen. Over de verwondering in de wereld over zijn resultaten van de eendaagse conferentie met Chroesjtsjef. zei K*,''»o- aldus president Kekkonen. Kus geen misdaad in Zuid-Afrika Het is geen misdaad meer wanneer een blanke man een kleurlinge kust. Tot deze uitspraak is een rechter van een regionale rechtbank in George, Kaapprovincie, gekomen in een zaak waarin het paar was be schuldigd van overtreding van de Zuidafrikaanse wet op onzedelijk gedrag welke deel uitmaakt van de apartheidspolitiek. Het paar was in een geparkeerde auto aangetroffen. Een politieman ver klaarde dat het gezicht van de man sporen van lippenstift vertoonde. De rechter concludeerde echter tot vrijspraak. Zevenhonderd arbeiders zijn gisteren I door lawines van de buitenwereld af gesneden. Zij verblijven in een kamp on 2000 m. hoogte in het Kauner-dal ten Westen van Innsbruck. Dit heeft de Oostenrijkse politie meegedeeld. In telefonische berichten uit het kamp is meegedeeld, dat de mannen niet in I onmiddellijk gevaar verkeren en voor lopig voldoende voedsel hebben. De politie en bergreddingsploegen troffen gisteravond voorbereidingen voor een luchtbrug voor de voedselaanvoer naar het dal. Reddingsploegen die trachtten de weg vrij te maken werden bedreigd door nieuwe lawines. Er heersten felle sneeuwstormen in het gebied. Klacht Cuba tegen de V.S. verworpen De politieke commissie van de Ver enigde Naties heeft gisteren de Cu- baanse beschuldigingen tegen de Ver enigde Staten, dat dit land agressie plannen tegen Cuba koestert, verwor pen. Alleen Cuba. de Sowjetunie en negen andere communistische landen stemden voor dat deel van een Tsjecholowaaks- Roemeense ontwerpresolutie, waarin de Algemene Vergadering verzocht werd op de Verenigde Staten een beroep te doen hun bemoeiingen met de binnenlandse aangelegenheden van Cuba te staken. De stemverhouding bedroeg elf voor, vijf tig tegen en 39 onthoudingen. Het tweede gedeelte van de ontwerp resolutie, waarin onderhandelingen tus sen Cuba en de Verenigde Staten worden voorgesteld, werd met 39 voor. 46 tegen, en 15 onthoudingen afgewezen. Met het oog op deze stemverhoudingen werd de ontwerp-resolutie in zijn geheel verwor- Leg uw mat op de sneeuw. Vreemd meent u Maar weet u wel waarvoor P Dat leest u in „Dat zit Zo" op bladzijde 57. MET DEZE BON WORDT HET BOEK VAN U LI ln envelop tof op kaart Kil N geplakt) verzenden aan het Bureau vnn dit blad). kunt noteren als nieuwe abonnee: Datum van Ingang n n BEI A LING PER WEEK/MAAND/KWAK I AAL/GIRO •Doorhalen wat niet van toepassing ts> <£elf was ik al abonnee Voor het aan- orengen van bovenstaande nieuwe abon- nee heb ik dus recht op DAI zn ZO of HP PARADE •Doorhalen wat niet van toepassing la> Schrijf hier uw eigen naam en adres „Dat zit Zo** en „Tip-Parade** boeken boordevol met on gelooflijk handige wenken zijn niet in de winkel te koop.

Nieuwe Leidsche Courant | 1962 | | pagina 5