Rijkssubsidie voor Reuvens nog steeds ontoereikend Op Petrakerk in Leiden-Noord flitste het kruis aan Nieuwe Wilhelminabrug op oude onderbouw ui ME UWE LEIDSCHE COURANT DINSDAG 13 FEBKUAivi Agenda voor Leiden en Den Haag Dinsdag Stadsgehoorzaal, 8 uux: Leidsche Kunstkring ,,Voor Allen", trio Jo Juda. Jean Decroos en Danicle Dechenne. Kantine Clos en Leembruggen, Korte Mare 28a, 7.15 uur: Ruilavond „De Phila telist". Schouwburg, 8 uur: Rotterdams To neel met Boeing-Boeing" van Mare Camoletti, voor K. en O. Den Haag, Kon. Schouwburg, 8.13 uur: Nederlands Dans Theater. Diligentia, 8 uur: Sylvette Milliot, cel lo, Lily Bienvenu, piano. Woensdag Logegebou-w, 8 uur: De Natuurvriend. Kerkzaal academisch ziekenhuis. 1— 1.25 uur: Middagpauze bijeenkomst. Schouwburg, 8 uur: Rotterdams To neel met „Boeing-Boeing" van Mare Ca moletti, voor K. en W. Rehobotfi, 10.30 uur v.m—11 uur n.m. Bazaar kiesvereniging Leiden der CHU. Den Burcht, 8 uur: Propaganda-con- tactavoad Ned. Jeugdherberg Centrale. Prytaneum, 12.20 uur: LAK-pauzecon- cert. Maarten Worp declameert Marsman en speelt Moussorgsky. Oegstgeest, Patronaatsgebouw. 8 uur: Toneeluitvoering ,,De Lekenspe- lers", ,'t Sloo£je" door IJs Vissel. Den Haag, Kon. Schouwburg, 8.15 uur: Nederlandse Comedie met „Caro line". Gebouw K. en W .8..15 uurResidentie- Orkest o.l.v. Willem van Orterloo; So list: Eduardo del Pueyo, piano. Donderdag Schouwburg, 8 uur: Rotterdams To neel met „Boeing-Boeing" van Mare Camoletti, voor K. en O. groene kaarten Stadsgehoorzaal, 8 uur: Gemengd Toonkunstkoor cn het Noord-Hollands Philharmonisch Orkest o.l.v. Iskar Ari- bo met oratorium „Die Schöpfung" van Haydn. Het gulden Vlies, 2.30 uur: Modeshow voor a.s. moeders „Uw baby en U". van Gerzon. ,,De Hoeksteen", 8 uur: Huish. voor lichting, gezellige avond met show en quiz. Pieterskerk, 7.15 uur: Avondgebed. Filmzaal academie, 8.45 uur: Film „Le journal d'un Curé de Campagne" van Bresson. Zuiderkerk, 8 uur: Arjos, A. Dronkert over „Provinciale Politiek". Rijksherbarium. 8 uur: Kon. Ned. Na tuurhistorische Vereniging, dr. W. Ver voort over reis naar Noorwegen. Den Haag, Kon. Schouwburg, Haag- sche Comedie met „Arme Bitos". Gebouw K. en W.. 8 uur: Nederlandse Opera o.l.v. Joh. den Hertog met „Die lustigen Weiber von Windsor" van Ni- cola i. Diligentia, 8 uur: Theo Bruins, piano. VrUdag Schouwburg, 8 uur: Rotterdams To- neei met „Boeing-Boeing" van Mare Camoletti, voor K. en O. groene kaarten Den Burcht. 8 uur: Feestavond C.J.V. ,Jong Leiden". Stadsgehoorzaal, 8.15 uur: Concert en feestavond v d Harmoniekapel „Werk- mans Wilskracht" Academie. 4.15 uur: Ambtsaanvaarding prof. dr. E. Jansen Schoonhoven, bijzon der hoogleraar in de zendingsweten- De Doelen, 8 uur: Genootschap Neder- land-Engeland, Giles Best over „The Eng lish Bar". Antoniusclubhuis, 8 uur: Selskip „Frys- lan", toanieljoun. Oegstgeest, zaal Wililem de ZwiJ- gerkerk, 8 uur: Huish. en gezinsvoor lichting, „Voeding en Gezondheid". Den Haag, Diligentia, 8 uur: Car roll Glenn, viool en Jean Antomettl, piano. Zaterdag Doelerfkazerne, 3 uur: Jaarvergadering Bond Ned. Mil. Oorlogsslachtoffers afd Zuid-Holland-noord. Den Ha a g, Kon. Schouwburg, 8.15 uur: Haagsche Comedie met „De Vader". Gebouw K. en W., 8.15 uur: Residen- tie-Orkcsi o.l.v. Willem van Otterloo; solisten: Elly Ameling, sopraan, Aafje Heynis, alt. Films Casino (2 en 7.30 uur): Analyse van een moord (18 jaar). Lido (2.30, 7 en 9.15 uur): Ursus (14 jaar). Luxor (2.30, 7 en 9-15 uur): Wien wie es weint und lacht (14 jaar). Rex (2.30, 7 en 9.15 uur): De zondares van Assyrië (14 jaar); donderdag: Duis tere driften (18 jaar). Studio (2.30, 7 cn 9.15 uur): De kreet (18 jaar). Trianon (2 er. 7.30 uur): De kanonnen van Navarone (14 jaar). Apotheken Geopend voor spoedeisende gevallen Doeza-apotheek, Doezastraat 31. tel. 21313. en Havenapotheek, Haven 18, tel. 20085 (Advertentie) Ook de apotheken te Leiden gaan des zaterdags met een beperkte bezetting werken! In spoedgevallen staan wij voor U klaar: Biedt Uw recepten en herha lingen tijdig aan, doch zo min mogelijk op zaterdag. DE LEIDSE APOTHEKERS. Tentoonstellingen Trappenhuis academie, werken van Theo Blom en Wilfred Voet (tot 24 febr Lakenhal, werken van Ap Sok (tot 5 maart) Lakenhal. „Vijftig best verzorgde boe ken" (tot 5 maart). JeugdbibliotheeK. leeszalen en bibüo theek Reuvens. Plantage 6: maandag dinsdag van 4 tot 8 30 uur woens dag en zaterdag van 12 tot 4 30 uur en vrydag speciaal voor de grotere jeugd) van 6.30 tot 8.30 uur aavonds Leeszaal en bibliotheek Reuvens, Bree- straat 27. maandag en woensdag van 1 tot 5.30 en van 7 tot 9 uur; dinsdag van FR WORDEN tegenwoordig heel wat kerken gebouwd waarvan niet kan worden gezegd, dat zij hun geving beheersen. De kerk is, ondanks de nimmer falende kracht van haar boodschap, wat bescheidener geworden, ook in haar gebouwen. Trouwens, er valt nog maar weinig te „concurreren' tegenover de woonkolossen van de stad. Maar in die ontwikkeling is het te meer aan te bevelen, het kerkgebouw een accent te verlenen, waardoor de omwonenden in ieder geval weten, dat hier een kerk staat en niet een sport zaal, cultureel centrum of iets derge lijks. De bescheidenheid van de kerk bouw hoeft niet in te houden, dat het gebouw zich in niets onderscheidt onze profane bouwwerken. Aansporing IN DE KERK klinkt het getuigenis van Jezus Christus, van Wie geloven, dat Hij de Heer van het leven is, dat Hij het leven zin, inhoud en bestemming geeft, ook in deze in menig opzicht nogal donkere tijd. En waarom zou bij kerkbouw niet de vraag worden gesteldhoe aan dat ge tuigenis ook een uiterlijke vorm kan worden gegeven. Wat dan wellicht het eerst in de ge dachten naar voren komt is de plaat sing van het kruis als algemeen chris telijk symbool. Het wijst onmiskenbaar heen naar Christus, Die ons door lijden en sterven heen verzoening heeft aan gebracht. Die zichtbare heenwijzing wordt nog zinrijker naarmate wij meer beseffen dat er zoveel mensen zijn, voor wie het Evangelie geen klank meer heeft. Het lichtende kruis op de kerktoren is dan als het ware een naar-buiten-tre- den van de kerk met de boodschap van redding en heil, althans een aan sporing om aan deze boodschap niet voorbij te leven. En zo was er gisteravond blijdschap onder hen die getuige waren van feit, dat ds. Haverkamp met een druk op de knop het kruis op de toren de Petrakerk in het noorden van Lei den liet aanflitsen. Het eerste verlichte kruis in Leiden en dan op een protestantse kerk. Er zullen er misschien zijn, die dit een tikkeltje bedenkelijk vinden. Maar als zij het witte kruis tegen de donkere hemel zien staan, met als achtergrond de massieve flatgebouwen van dit nieuwe stadsdeel, waarin vele tiental len gezinnen wonen, dan is het niet uitgesloten, dat er dankbaarheid in hun hart opwelt jegens de milde gevers, die deze voltooiing van de Petrakerk mogelijk maakten. Modern hulpmiddel F)R DRONKERT. Geref. predikant. een van de initiatiefnemers, meende, dat de kerk voor de verbrei ding van het Evangelie heus wel ge bruik mag maken van de moderne hulpmiddelen. Een van die middelen is de lichtreclameDit kruis, dat architectonische redenen niet op de Zuiderkerk kon worden geplaatst, roept herinneringen op aan de kerk en haar verkondiging, aan het Koninkrijk van Jezus Christus en aan Zijn verzoe ning voor de wereld. Uit deze daad blijkt ook wel. dat de Geref. kerken deel willen hebben de grote wereldkerk, dat zij niet i: afzondering willen staan. De heer Stolp sprak namens de com missie van beheer. Na de restauratie van de kerk Oude Vest en de bouw Verkeerszondaars weer in de rij voor Leidse rechter HET totale aantal veroordelingen voor het Leidse kantongerecht kwam gisteren op niet minder dan zestig! De officier van justitie sprak op de ochtendzitting van „beestach tig rijden" in verband met een 18- jarjge timmerman uit Wassenaar, die met zijn bromfiets (ver over de 30 km heen) op de Lage Morsweg domweg tegen een geparkeerde auto was gereden. Rekening houdend met zijn lage inkomen, veroordeelde de kantonrechter hem tot f 30.boete. Ook ergerlijk bleek de manier van rijden van een 23-jarige kantoorbediende die met zodanige snelheid van de Zee manlaan de Van 't Hofstraat „indraaide", dat hij tegen twee auto's botste en daar op het trottoir terechtkwam. Gewoon de macht over het stuur verloren. Bo vendien was het rond het middernachte uur gebeurd, zodat van verkeers drukte of onoverzichtelijkheid, geen sprake was. In overeenstemming met de werd deze onverantwoordelijke acro baat veroordeeld tot f 75 boete. Kampioene Bepaald kampioene der overtreders was een 30-jarige automobiliste uit Alke made. die zich wijselijk maar niet op de zitting liet zien. Bij het uitgaan van de Petruskerk aan de Lammenschansweg had zij het gepresteerd „per ongeluk" het gaspedaal voor rem te gebruiken en zo geparkeerde wagen „binnen" te rij den. Van een kerkganger die er tussen zat werd kennelijk verwacht dat hij óf door de grond zou zakken óf zich aan de wolken zou optrekken. Gelukkig jongleerde deze meneer zich vliegens vlug bovenop de auto. In scherpe be woordingen veroordeelde de kantonrech ter de dame tot f 80 boete en liet voor deze keer de rijbevoegdheid nog maar buiten geding. Met buitengewone radheid van tong verdedigde zich een 38-jarige vertegenwoordiger uit Rijswijk, die op 't kruispunt Groenesteeg-Lange- straat geen voorrang had verleend.; Verdachte reist zeer waarschijnlijk in meetlatten want hij gaf afstanden, lengten en breedten van straten, auto's en remsporen met groter nauwkeurigheid op dan bij het ka daster mogelijk is. De kantonrechter deed van de eis van f 25 een tientje af. Opvallend groot was het aantal auto mobilisten, dat op 4 november door twee achtmeesters was bekeurd voor het rij den met klein licht in zware mist met minder dan 200 meter zicht. Hoe onspor tief zo'n geval ook mag lijken, dat het nodig is, bleek uit het aantal keren, dat W. de Koning bij de tenlastelegging gewoon naar de vorige zaak kon refe- 1 en mr. C. Sluijk de hiervoor ste reotiepe eis van f 30 kon stellen. Allen kwamen er met f 25 af op één na. Een 26-jarige stewardess behoefde maar f 15 te betalen. Foeter-toeter Een Leidse chauffeur was bij het kruis- tot 530 uur; vrijdag vao 10 tot 5 3U er .•an 7 tot 3 uur; zaterdag van 10- 5 3U u Rijksmuseum vaD Oudheden. ..Neder landse opgravingen in Egypte" (tot 25 februari). Bijkantoor chr. school Obrechtstraat volw dinsdag en donderdag van 6.30S uur njn., zaterdag 2—5 uur; jeugd: elke woensdag 2—5 uur. punt NoordeindeBreestraat met luid claxon-misbaar door het rode stoplicht gereden. De officier op de middagzitting mr. Sluijk. meende, dat het devies van verdachte, met een lichte variatie op een slagzin van de veiligverkeeractie, „toorn met uw hoorn en foeter met uw toeter" was. Daar de buschauffeur bovendien nog met merkwaardige gymnastiekge- baren zijn verontwaardiging tegenover de agent had geuit, meende de officier aanvankelijk dat het tafereel zich in Pa rijs had afgespeeld. Met f 15 en f 5 wer den deze feiten gehonoreerd. Vele van onze medemensen hebben er zich aan schuldig gemaakt, automobilis ten die, zeer juist, voor zebrapaden stop ten met grote klappen in de rug „aan te vallen". Dit ellebogenwerk met auto's kwam zeker wel tienmaal voor. zodat ook hiervoor een vast tarief is: f 35. waarvan de kantonrechter twee rijks daalders pleegt af te nemen. van twee kerken zou het niet mogelijk zijn geweest uitgaven te doen voor bij zondere voorzieningen als de plaatsing van een kruis. Daarom is het verheu gend, dat iemand daarvoor een bedrag heeft geschonken. Dit symbool attendeert allen die het zien op de reële betekenis van het kruis van Jezus Christus, aldus de heer Stolp, ook hen die niet dicht bij hel Evangelie leven. Ds. Haverkamp, predikant van de Petrakerk, aanvaardde het geschenk met blijdschap. Al heeft de kerk geen dominerende plaats meer, haar getui genis verandert niet en behoudt zijn actualiteit. Van de moderne mogelijk heden mogen wij gebruik maken, waar bij wij hebben te rekenen met het feit dat de mens van deze tijd visueel is ingesteld. Hij hoopte, dat dit geschenk ertoe mag bijdragen, dat de roepstem van de kerk duidelijker zal klinken in het donker van deze tijd. Het spreekt vanzelf, dat de dank jegens de gevers groot is. Vermelden wij nog, dat Star Neon (Leiden Den Haag) het kruis leverde en plaatste GEMEENTE LEIDEN Officiële publikatie STEMMEN IN EEN ANDERE GEMEENTE De burgemeester van Leiden brengt ter openbare kennis, dat aan een kiezer op zijn verzoek wordt toegestaan te zij ner keuze aan de a.s. stemming ter ver kiezing van de leden van de Provinciale Stalen deel te nemen, hetzij in dc ge meente in welker kiezersregister hij op dc dag der kandidaatstelling (13 februari 1962) is opgenomen, hetzij in een door hem bij het indienen van dat verzoek aan te wijzen gemeente. Beide gemeen ten moeten in dezelfde provincie zijn gelegen. De kiezer, die van vorenbedoelde be voegdheid gebruik wenst te maken, moei daarvan uiterlijk 14 maart a.s. in per soon mededeling doen ter secretarie ener gemeente. Leiden, 13 februari 1962. De burgemeester van Leiden. F. H. VAN KINSCHOT. )ej. F S J de Ronde nd ex. Duitse taal- terkunde: de heer J B Uljee te TAE mededeling van B en W van Leiden in het bij het wegen schema gevoegde stuk dat tussen de provincie en de gemeente overeen- stemminr is bereikt over de verbreding van de Wilhelminabrug, betekent nief dat de verkeerssituatie op dit punt bin nen afzienbare tijd zal verbeteren, zo is ons gebleken. B. en W. schreven: „Ten aanzien van de invalsweg Hoge Rijndijk merken wij op, dat deze verbetering behoeft door verbreding van de rijbaan en van de Wilhelminabrug. Over de brugverbreding is met de provincie overeenstemming be reikt". Bii nadere informatie werd het ons duideliik, dat deze overeenstemming de verdeling van de kosten betreft. Al is de Wilhelminabrug eigendom van de provincie, dat wil nog niet zeggen, dat dergelijke voorzieningen, die met name voor de stad van belang zijn, uitflui tend voor haar rekening komen. Wat het technische gedeelte aangaat is er nog slechts een globaal plan. 17 meter breed Men deelde ons mee. dat de gedachten gaan in de richting van een Rijnover- spanning die. in tegenstelling tot de te genwoordige brug. bestaat uit een vast er. een beweegbaar gedeelte. Het aantal vaaropeningen blijft twee. De huidige onderbouw van de Wilhelminabrug zou Leidse raad had korte zitting TAE Leidse gemeenteraad is gistermiddag maar kort bijeen geweest, in openbare zitting althans. De meeste punten passeerden zonder dat er ook maar iets over werd gezegd de hamer. Wellicht doen de raadsleden energie op voor het debat volgende week maandag over het wegenschema en de saneringsplannen. klopt. Oegstgeest gaf in 1960 een be drag van 750. Met betrekking tot dc opening van hét Reuvens-filiaal aan de Obrechtstraat. dat kennelijk zonder medeweten van de ge meente is gesticht, deelde de heer Van Schaik mee. dat het bestuur van Reu vens een ernstige aanmerking daarover heeft bereikt- Er was een voorstel tot wijziging van de tweejarige onderbouw aan de H.B.S. voor meisjes in een éénjarige. Daarover voerde dr. Duyverman (v.v.d.) het Hij kon de argumenten van het college wel onderschrijven, namelijk: velen is de tweede klasse te zwaar en de b-leër- lingen kunnen eerder in tempo vooruit. De volgende argumenten voegde dr. Duy verman er nog aan toe: de landelijke ontwikkeling gaat in de richting van e«n éénjarige onderbouw, die ook bestaat bij de bijzondere scholen in Leiden: de grote drang naar het m.o. is door een strengere toelating niet in te dammen; het ver standelijke peil van de tegenwoordige 460 leerlingen ligt bepaald niet hoger dan dat van de 80 leerlingen van vroeger. Dit raadslid kon zich verenigen met de omzetting van de onderbouw maar waarschuwde er met klem voor, het peil te behouden, ook bij de toegangspoort, het toelatingsexamen. Wethouder Van Sshaik beaamde, dat met deze wijziging inderdaad een weg .wordt betreden, die al vele scholen heb ben ingeslagen. Reuvens B. en W. vroegen de raad een aanvul lend krediet van f 16.726 voor Reuvens. Het speet de heer Van Hoek (v.v.d.),, dat het bestuur van de leeszaal uitgaven doet zonder dat 't daarvoor toestemming heeft. Kostenverhogende maatregelen kunnen toch niet worden genomen zon der daarin de subsidiërende instantie tc kennen. De heer Ten Broek (k.v.p.) vroeg, of al eens is geprobeerd, subsidie van om liggende gemeenten te verkrijgen. Wethouder Van Schaik verklaarde, dat het hogere bedrag nodig is door een stij ging van de exploitatiekosten in het al gemeen. van de boekenprijzen en van de salarissen. De begroting van Reuvens wordt bijtijds toegezonden maar er is in de regel niet voldoende tijd om het juiste bedrag al in de gemeentebegro ting te vermelden. Hij stond niet achter de gedachte dat Reuvens maar ongelimi teerd uitgaven zou doen. Er z\jn in over leg met de gemeentelijke accountants dienst regels opgesteld. Beter zou onge twijfeld zijn, naar een nonnsubsidie te streven. Het rijkssubsidie is ontoereikend. De regeling is zo, dat hoe groter de bevolking is hoe geringer de bijdrage van het rijk. De bedoeling daarvan is. dat de grotere of grote gemeente zelf dan maar moet bijpassen. Bij andere gemeenten is al aange- Verlichting Een bedrag van 6425 werd gevo teerd voor de aanleg van verlichting voor de sintelbaan Leidse Hout en in het clubgebouw van het tennispark Haarlemmerweg. De heer Questroo vroeg of het „lichtlijntje" kan worden doorgetrokken naar enkele padvinders onderkomens in deze omgeving. Uit het antwoord van wethouder Van Schaik bleek, dat deze aangelegenheid sinds 17 januari van dit jaar in bespre king is, o.a. met de stichting Leidse Jeugdverblijven. Of dit gelijktijdig kan gebeuren, is nu niet te zeggen, maar de zaak heeft de aandacht. Tot tijdelijk lerares in de geschiedenis aan de H.B.S. voor meisjes werd mej. I. Günther benoemd, evenais mej. G. M. C. Kwaad, tot hoofd van de openbare school aan de Kernstraat de heer J. van der Scheun te Valthermond en tot lid van de raad van beheer van de Sportstichting de heer J.Bosch, als vertegenwoordiger van de afdeling Leiden van de Vereni ging van leraren en onderwijzers in dc lichamelijke opvoeding in Nederland. Onder de zonder enige bespreking aan genomen voorstellen was ook dat tol het stichten van een vijftal sysleemscholen voor het gewoon lager onderwijs. Het college kreeg van verscheidene kanten lof toegezwaaid voor zijn aan dacht ten behoeve van de aanleg van een tijdelijk volkstuincomplex in de Zoeterwoudse Oostvlietpolder. Bouwterrein aan de Haagwcg werd verkocht voor de bouw van een tweede r.-k. vakschool voor meisjes. De bouw verenigingen Eensgezindheid en De Eendracht krijgen bouwterrein in df Meerburgpolder voor resp. 50 en 26 pre miewoningen. Amateur fotografen In de bovenzaal van De doelen trof fen de leden van de Leidse amateur- fotografenvereniging elkaar gisteravond voor de derde ronde van de onderlinge competitie zwart-wit De jury. bestaan de uit de heren K. Hulsbos, J. F. de Wil de cn G. L. v. d. Berg, zorgde voor een deskundige beoordeling. Hoewel de deelnemers nog een ronde te wachten staat, komt er al enige teke ning in de competitiestand. De „kop lopers" in de onderscheidene klassen ziin: hoofdklasse: de heer J. Heijbroek. 54 pnt: promotieklasse: de heer H. Keek- stra. 46 pnt; gevorderdenklasse: de heet J A. N. den Tonkelaar. 47 pnt; begin-" nersklasse de heer R Singerling. 52 pnt Bij verhindering van de voorzitter, de heer J. G: Gompelman. werd de bijeen komst geopend door de vice-voorzitter, de heer G~ L. v. d. Berg. die kon me dedelen, dat maandag 25 februari de lieren G. Kikkert en G. v. d. Wijngaard een demonstratie zullen verzorgen. Op Initiatief van het bestuur der Calvinistische Juristenver eninig van ivelke organisatie hij de oprichter is ge weest, is zaterdag, ter gelegenheid van zijn negentigste verjaardag, van de zij- Je van vele vrienden aan prof. mr. A. An erna een eenvoudige maar hartelijke huldiging bereid. De foto vertelt ons wie er waren. Zittend van links naar rechts: mr. J. A. Jonkman, voorzitter Eerste Kamer, mejuffrouw mr. E. h Garschagen, mr, A. Schenkeveld, voor ster Ca In. Jut. Ver., mevrouw Th. A E. ScholtensAnema, dochter van d< jubilaris, prof. mr. A. Anema zelf, di heer H. Scholtens, schoonzoon, mevrouw prof. dr. C. H. J van der Molen, mints ter prof. dr. J. Zijlstra, mr. H. Bos Kzn., en mr. G. A. Diepenhorst. Staande van links naar rechts: dr E. Dicmer, de heer C. van der Tas, prol dr. 1. A. Diepenhorst, mr. J. Algera. mr. J. A. Krans, prof. dr. H. Dooyeweerd, F. H. Boomsma, dr. J. Schouten, mr. J. Rozemond, minister mr. J. van Aartsen dr. J. Donnar, staatssecretaris B. Rooi vink, prof. dr. H. Smitskamp. recto» magnificus van de Vrije Universiteit, mr. J. Verdam, prof. mr. W. F. de Gang Fortman, prof. mr. P. J. Verdam, dr J. A. H. J. S. Bruins Slot, dr. W. P. Berg huls, mr. G. Hubée, prof. mr. J. Helle ma, de heer A. M. Brouwer en prof. mr S. Gerbrandy. Zo stamden de aanwezt gen uit de kringen waarin jirof. Anema zich in het bijzonder heeft bewogen, te weten de Vrije Universiteit, de Eerste Kamer, de A. R. Partij, de Calc. Jur. Ver. en de Van Koeverden Adriant Stichting. Op de voorgrond op dc fota tu'ee kleinzoons van de jubilaris* Prot Anema is hartelijk en waarderend toe gesproken door mr. Schenkeveld en prof. Smitskamp. Dankbaar en ontroerd heeft de ju bilaris zijn erkentelijkheid geuit. zonder bezwaar kunnen worden gebruikt, wat de kosten niet onbelangrijk ver mindert. Er moet een geheel nieuwe bascule- brug worden gebouwd. De totale breedte zou ongeveer zeventien meter gaan be dragen, verdeeld over de rijweg, fietspa den en trottoirs. Aan de detaillering van de plannen moet nog worden begonnen. Uiteraard is ook al gedacht over de verkeersvoorzieningen aan de zijde van de stad. De aansluiting met de Kanaal- weg zal geheel anders moeten worden. Burgerlijke stand van Leiden GEBOREN: Alma, d. v. H. W. Dijk stra en E. Y. Bijl; Gerrit, z. v. H. Her bert en G. van Duljn; Yvonne Wil- hclmina d. v. H. Knape en C. H. dc Hoog: Michael Wilhelmus Cornelis, z. v W. H. A. van Haren en A. J. T. v. d. Berg: Cornelia, d. v. G, van Duijn en C. van Zuijlen; Job Her men, z. v. W. T. van Weeren en W. Versluis: Johanna Catharina Cle mentina, d. v. H. J. M. de Mol en C. A. Overmars; Lena Margaretha, d. v. J. B. Spreij en A. v. d. Bijl; Johannes Paulus Agatha Josephus, z. v. N. J. Witteman en C. J. M. Kapteijn; Wil- helmina Christina, d. v. W. I. Wassink cn C. Jesse; Gerrit Jan, z. v. J. D. Heijns en H. K. van 't Wout; Ronald Gerrit, z. v. C. G. Spierenburg en E. H. Kwestroo; Catharina Dorothea, d. v. K. v. d. Zwet en M. A. Tulen; Maria Wilhelmina, d. v. K. v. d. Berg en W. v. d. Sleet; Irene, d. v. N. W. van Beelen en J. Hartevelt; Hans Karei, z. v. J. W. K. v. d. Horst en A. Roman; Cornelis Leendert, z. v. L. v. d. Plas cn M. de Zwart; Theodo- rus. z. v. J. van Tongeren en J. van Rhijn: Johanna Margaretha Saskia, d. v. A. Fremouw en E. Kruitwagen; Jeroen z. v. A. Fremouw en E. Kruit wagen: Robert z. v. L. H. J. Scheeren en B. E. A. Vasen: Karin, d. v. S. Jongeneel en M. C. M. Dieben; Simo- ne. d. v. L. Plug cn M. S. Klos. GEHUWD: M. G. Wilhelm en A. G. A. Rempt; J. C. van Muijcn en B E. Stins; N. M. G. van Gent en E. R P. Abels OVERLEDEN: W. Griffioen, 79 j„ man; M. T. F. Horwitz, 24 j„ man; C. A. B. Jeursen 70 j.. man; C. M. Verhoeven, 73 j., echtgen. v. G. F. J. v. d. Steeg; S. W. van Leeuwen, 90 j.. Musicibuurt wordt itgebreid B. cn W. van Leiden hebben weer een aantal namen vastgesteld voor nieuwe straten in Lelden-Zuid-West, waarvan vele nog moeten worden aangelegd. Ze luiden Schubertlaan, Handelstraat, Mahler- straat Tsjaikowsklkadie, SLbeliusstraat, Bartókstraat, Rossinistraat, Berliozpad, Liszijpad, Beethovenlaan, Wagner- laam. Mendelssohnkade, Wagnerplein en Brahmslaan. Aan de Beethovenlaan staan alle 130 woningen van de christelijke woning bouwvereniging. waarvan enkele weken geleden het eerste blok is betrokken. De nieuwe straten bevinden zich in het gedeelte van Zuid-West dat «begrensd wordt door de Vijf-meilaan. de Chur chill laan en de provinciale weg Leiden Voorschoten.

Nieuwe Leidsche Courant | 1962 | | pagina 3