Grote steekvlam sneed honderden levens af PIJN KOU GRIEP V.S. en Engeland steken hand toe BON Eerste Kamer niet blij met kinderbijslagverzekering Tsjecho-Slowakije stoot vice-premier Barak uit „Laat zon, licht en lucht Vierde Tiros een succes Uitgever treedt uit Bondsdag Jji eea lij, 5 G.S.W.-LOON-INVALIDITEITSRENTE In antwoord op schriftelijke vragen van het Tweede-Kamerlid De Groot (comm.) heeft staatssecretaris Roolvink een uiteenzetting gegeven van zijn beleid ter beperking van de cumulatie van G.S.W.-loon en invalidi- teitsrente. De heer De Groot had er in zijn vragen bezwaar tegen gemaakt, dat aan de gemeentebesturen richtlijnen waren gezonden, waarin eer korting op de lonen van arbeiders in de gemeentelijke sociale werkvoor ziening wordt voorgeschreven als tegelijkertijd invaliditeitsrente wordt getrokken. De staatssecretaris merkt in zijn antwoord op, dat vragensteller ten onrechte stelde, dat door deze maatregel het inkomen uit G.S.W. en invaliditeitsrente rond 70 per week bedraagt; in de meeste gevallen ligt het hoger en kan het een bedrag van f 100 per week overschrijden. De staatssecretaris acht onbeperkte cumulatie van G.S.W.-loon en inva liditeitsrente onaanvaardbaar, omdat toeslagen op de invaliditeitsrenten worden betaald uit de algemene middelen, terwijl een belangrijk deel van de G.S.W.-lonen ook uit de belastinggelden komt. Bij onbeperkte cumulatie van deze twee inkomens zou een inkomen kunnen worden verworven, dat hoger ligt, dan de betrokkene ook al was hij niet gehan dicapt in het bedrijfsleven zou kunnen verdienen. AKKERTJE helpt direct De commissie van rapporteurs uit de Eerste Kamer is, blijkens het voorlopig verslag, niet bijzon der enthousiast over de algeme ne kinderbijslagverzckering. Het herhaaldelijk gewijzigde ontwerp van wet wordt naar mening van vele leden niet meer gedekt door het in de conciderans omschreven begrip algeme ne kinderbijslag". Vele leden menen dat het mogelijk zou zijn geweest dat hei ..belangrijke desideratum op sociaal gebied", met name een kinderbijslag verzekering, op een andere en betere manier tot stand gebracht had kunnen worden, indien men in de Tweede Ka mer tenminste de consequentie van een mogelijk uiteenvallen van het kabinet had aangedurfd. Vele andere leden konden zich met de onderhavige gewijzigde westontwer- Vier jaar geëist wegens spionage Een Westduitse openbare aanklager rn Karlsruhe heeft vier jaar gevangenis straf geëist voor de 43-jarige Russische ingenieur Pripoltsef, die terechtstaat op beschuldiging van spionage voor de Sowjetunie. Volgens de aanklager heeft Pripoltsef meer dan een jaar lang als agent van de Russische geheime dienst gewerkt. Hij was toen verbonden aan de Russi sche handelsmissie in Keulen Het zou tot zijn taak hebben behoord voormalige Duitse krijgsgevangenen uit de Sowjetunie m West-Duitsland op te zoeken en hen heimelijk of openlijk te herinneren aan beloften die zij kort voor hun vrijlating hebben gedaan. Verwacht wordt, dat de rechtbank za terdag vonnis zal wijzen. Robert Kennedy naar Koningin De Amerikaanse minister van justitie, Robert Kennedy, zal tijdens de tweede helft van zijn wereldreis een bezoek brengen aan koningin Juliana. Op 25 februari zal hij door de Ko ningin ontvangen worden en eregast zijn aan een diner dat hem door de Neder landse regering zal worden aangeboden. Op 26 februan zal hij bezoeken brengen aan verschillende andere Nederlandse autoriteiten, waarna hij naar Parijs ver trekt. Voordat hij in Nederland aankomt zal hij op 20 februari in Rome arriveren en door de paus in particuliere audiëntie ontvangen worden. Op 23 februari brengt hij een bezoek aan West-Berlijn en op 24 februari zal hij lunchen met Adenauer. pen verenigen, ook al konden zij weinig enthousiasme opbrengen voor de ge brekkige wijze, waarop aan de in deze ontwerpen neergelegde principiële be slissing vorm was gegeven. Zij hopen binnen afzienbare tijd op vervanging door een juistere en doeltreffender re geling. Vele leden blijven zich afvragen of bij aanvaarding van de gemeenschapsplicht tot financiering van opvoeding en oplei ding van de jeugd, de kinderbijslag wel een doelmatige vorm is. Deze leden bepleitten een algemene regeling met bijslag vanaf het eerste kind voor alle gezinnen. De kosten daar van zouden om sociale redenen zowel uit premies als uit algemene middelen moeten worden bestreden. Verscheidene leden vinden, dat het aangeboden wets ontwerp een ..vergruisd beeld" vertoont, omdat het algemene karakter in feite is losgelaten. r van uitgaande, dat de gezinsgroot- in de zeer persoonlijke sfeer van de ouders ligt, aehtten vele andere le den op grond van het eeonomiseh be- waarbij het prestatiebeginsel grond- is van inkomensvorming, de kin derbijslag een noodzakelijke correctie op lonen en Inkomens. Deze voorziening moge ten inkomens-correctie, maar nimmer een volledige compensatie zijn voor de kosten van opvoeding en onder houd van het kind. Gepleit wordt een toekomstige samenvattende regeling met A.O.W. en A.W.W. alsmede een waardevaste bijslagregeling. Advertentie want AKKERTJES zijn instant cachets* met 4-voudig werkend micropoeder Akkertjes bevatten de ideale combinatie van 2 pijn stillers zenuwkalmerend bromisovalum -4- opwek kend coffeïnum. Microscopisch fijn poeder, dus directe opname in het organisme, dus directe werking zonder kans op maagklachten. Ontdek óók de weldaad Akkertjes! 6 stuks f 0.50 12 stuks f 1.- ir instant direct werkend HET VERBIJSTERENDE DRAMA BIJ VÖLKLINGEN Leerlingen (70) iverden gered toe. dat de installatie (ongeveer gedu rende een uur) is stopgezet voor een normale onderhoudsbeurt. Dit zou te. middernacht zijn gedaan, een uur of zeven voor de als een bominslag te j^EN tipje van de sluier van het verbijsterende drama, dat zich woensdag in Völklingen heeft af- „ven voor gespeeld, werd gistermiddag op- (Telefonisch van onze speciale horen explosie dus. gelicht tijdens een geëmotioneer- verslaggever Link van Bruggen) SABOTAGE de persconferentie, die „Berg- hauptmann" Hugo in Saarbrü- den gemeld, waren «dood. Hoop „Werithauptmann Ho^o deelde ten eken gaf. De geweldige, blauwe steekvlam, die met de mijngasont- ploffing gepaard ging, heeft vele kompels letterlijk levend doen verbranden. Degenen, die met een zuurstofmasker op het gezicht werden geborgen, waren allen dood, waarschijnlijk omdat ze. op het moment dat ze zich beveilig den, toch al te veel van het gif tige methaan hadden ingeademd. -In de kleine „Schenke" tegen over de zo rampzalig getroffen mijn, stonden vanmorgen geen in onzekerheid verkerende familie leden meer. Zij hèdden thans ze kerheid, en deze was hard en koud. Zo hun dierbaren niet in het ziekenhuis lagen, of zich on middellijk na de ramp thuis had- Meer Vlamingen in de buitenlandse dienst De Belgische Kamer van volksverte genwoordigers heeft een wetsontwerp goedgekeurd, dat beoogt de achterstand in het aantal Vlamingen in de Belgi sche buitenlandse dienst te verminde ren. Thans zijn van de ongeveer 250 Belgische diplomaten er ruim 180 Frans sprekend. Het wetsontwerp opent de mogelijkheid tot het aantrekken va Nederlands sprekende Belgen, waardoor de verhouding in de vier hoogste kla sen van de buitenlandse dienst zou woi den gebracht op een Vlaming tegen twee Walen. Het wetsontwerp wen een tweedaagse discussie goedgekeurd met 123 tegen 30 stemmen en 26 ont houdingen. Bij de behandeling van wetsontwerp, dat vooral ook bij Waalse socialisten tegenstand ontmoette, klaarde eerste-minister Lefèvre, dat ook het ..taalevenwicht" in andere diensten van de Belgische centrale overheid zal worden hersteld. Op voorstel van Antonin Novot- ny, staatshoofd en eerste secre taris der Communistische party, is dc Tsjechische vice-premier Rudolf Barak uit dc regering en de party gestoten. Het een- Ten tijde van het Romeinse Kei- zerrijk was liet glas reeds lang be kend. maar de heldere en doorzich tige soorten waren nor-il prijzig. Dat zal niemand verwonderen die er zich rekenschap van geeft, dat de massaproductie nog in de kinder schoenen stond (en is blijven staan tot de 19de eeuw). Uit opgravingen is gebleken dat glas in de oudheid ook reeds als ruiten in ramen heeft dienst gedaan, naast de mlcaplatcn die biervoor wer den gebezigd. Een al te grootse voor- siciling mooten we ons hiervan overi gens niet maken het uiteraard alleen dc welgestelden die zich zo Iets konden veroorlovci TOCH IS HET ZO! dan ook veelvuldig voor en herhaal delijk werden niet alleen hele blok ken, maar ook hele wijken In de as gelegd, om nog maar niet te spre ken van de hele stad die ten onder ging toen Nero een motief nodig had om tegen de eerste Christenen op te treden. We moeten ons niet voorstellen, dat de gemiddelde Romeinse burger «le hele dag zat ie kniezen in zijn donkere kamertjes, waar allesbehal ve frisse luchtjes hingen. De zuider ling is altijd uit huiziger geweest be- zün ning voornamelijk als de plaats waar gegeten en geslapen wordt. De rest van de dag slijt hij bui- De armen en dat waren cr des- tenshut». waar hij dc politiek be sten het spreekt, praatjes aanknoopt, de markt loten de bezoekt, uitstallingen bekijkt, kortom waar hij gezelligheid en vertier vindt. Dat deden de Romeinse bur gers ook en daardoor ondervonden zij de toestanden hlnnenshuis. die voor ons ondragelijk zouden zijn, weliswaar als ongeriefelijk, maar toch niet als storend. Anders zou het uitgesloten zijn, dat zij deze toestan den 2000 jaar gehandhaafd hebben, want In de achterbuurten van Na- iommigen momenteel heter dan hun voorva- tljds velen In Rom zonder deze luxe st raamopeningen af met houten lui ken of lappen leer, zodat niet alleen kou en regen werden buitengesloten, maar óók licht, waardoor het bui tengewoon donker werd in de ver trekken. Anderen wisten zich te be helpen door de vensteropeningen af te sluiten met linnen lappen, die wel méér licht doorlieten, maar te vens dc kou. zodat een goede op lossing voor degenen die niet tot de welgestelden behoorden, niet gevon- Door dc duisternis die zelfs over dag in vele ontogen heerste, werd veelvuldig gebruik gemaakt van de verlichtingsmethoden van die dagen, bestaande uit kandelaars en olielam pen. waardoor het brandgevaar ge weldig toenam. Branden kwamen wa&rlljk nlel deren in Rome! Nu we in het begin van dit arti keltje het mica even hebben ge noemd. moeten we de gelegenheid dankbaar aangrijpen om eens te zien hoe deze stof gewonnen wordt. Daarover een volgende keer! tralc comité van de partij heeft hem niet alleen van .tegen de party gerichte en onwettige acti viteit" beschuldigd, maar ook van machtsmisbruik in de tyd, dat by het ministerie van binnen landse zaken leidde, van het ver duisteren van staatsgelden en „ander grove schendingen van het socialistische recht". Op grond van dit alles is hij ontsh gen als lid van het politieke bureau, al6 vice-premier, als voorzitter van staatscommissie voor de nationale mités en als parlementslid. Uiteraard is hij ook uit de partij verwijderd In middels heeft het presidium van de Na tionale Vergadering zijn parlementaire onschendbaarheid opgeheven. De 54-jarige Barak, die in de stalinis tische periode een belangrijke rol speel de. was een der grondleggers van hel communistische bewind in Tsjecho-Slo- Barak, een voormalige arbeider in een machinefabriek, trad na de twee de wereldoorlog pas tot de communis tische partij toe. Na het proces tegen en de terechtstelling van de eerste pa tijsecretaris Rudolf Slansky in 1952. di beschuldigd was van spionage, maakte verenigde met die van vice-premier. Deze laatste post behield hij toen hij In juni van het vorig jaar binnenlandse ken kwijt raakte. Hij werd hij deze tegenheid benoemd tot voorzitter een nieuwe staatscommissie, die zicht moet houden op de nationale De Amerikanen hebben gistermid dag met succes een Tiros-weersatel- liet (hun vierde) van Cape Canave ral gelanceerd. De Thor-Delta-raket, die de 128 kilo wegende Tiros de ruimte inbracht, werd om kwart voor twee Europese tijd de lucht ingezon den. Al spoedig stond vast, dat de Tiros IV in een baan om de aarde was geko men. waarna hij direct uitstekende op namen begon uit te zenden van het wol kendek om de aarde. De Tiros IV, die evenals zijn drie geslaagde voorgangers in een baan is gebracht in het kader van een wereldomvattend systeem weerstations in de ruimte, is uitgerust met een betere televisiecamera dan de vorige kunstmanen van dit type. Elke honderd minuten cirkelt hij op zeshon derd kilometer afstand rond de aarde De robotinstallatie van de satelliet maakt foto's en seint deze naar van de ontvangstations in Californië Virginia. Is zij verder dan achtduizend kilometer van een der stations af, dan worden de opnamen op een magnet sche band vastgelegd, die ze uitzendt zodra een station wordt genaderd. Voorstel tot conferentie Grote Drie op overleving was er eigenlijk sinds woensdagmiddag al niet meer, hoewel het precies een et maal duurde, eer deze rauwe verwachting rauwe werkelijk heid was geworden. GELUK Onder de ruim honderd man, die er zonder een schrammetje afgekomen zyn, bevinden zich de 70 leerlingen de Luisenthalmijn, van wie de helft aanvankelijk als vermist was op gegeven. De 16- en 17-jarige Jungs", die op de rampdag voor het eerst in de schacht waren afgedaald, hadden het geluk buiten het haardgebied explosie te werken en waren het eerst gered. Hun beide leraren behoren niet tot de overlevenden. De dodenlijsten hingen vandaag als vergeten aan de garagedeuren bij het groengeschilderde hek, ■eel tranen zijn geplengd, en dat voor de nabestaanden van de slachtoffers welhaast een symbool van leed er rouw geworden is. Hoewel vuilbevin gerd en hier en daar gescheurd, trad. alleen door het lezen van de namen, de tragiek In haar volle omvang naai voren Hele families zijn door de ca tastrofe geminiseerd. SLAGEN Een vader, een zoon. één broer, tw broers in sommige families zijn vijf lege plaatsen geslagen; treurt zelfs het verlies van haar man en haar beide kinderen De doden liggen thans in lange rijen in dc waslokalen van een nieuw ge bouw, dat tot chapelle ardente is in- Engeland en de V. S. hebben voorgesteld, dat hun ministers van buitenlandse zaken met hun Russische ambtgenoot vóór 14 gericht. Bondskanselier L"bke zal za maart bijeen zullen komen om te spreken over een verdrag tot |*rda& herdenkingsrede honden. r J? -1 die onderdeel wordt van een rouw- het verbieden van het nemen van proeven met kernwapens. Op 14,d|enst welke op de mjjn is georjïanj. maart beginnen namelyk in Genève de ontwapeningsbesprekingen,Iseerd. Pas daarna zullen de kisten aan waaraan wordt deelgenomen door vertegenwoordigers van achttien de familie worden overgegeven, terwijl landen. Mogelyk als stok achter de deur zyn Amerika en Engeland vf'" bcSrafenis al wndag zal plaats overeengekomen, dat hot Britse Christmas Island in dc Grote Oceaan gebruikt zal worden voor een Amerikaanse reeks kernproe ven in de dampkring. De Engelse regering heeft dit eiland tot dit doel afgestaan aan de V. S. Mi aar proeven 111 voorbereiding De Britse premier. Macmillan. zei gisteren in het Lagerhuis, dat wan neer de Sowjetunie het- Amerikaans- Britse voorstel voor een conferentie ministers van buitenlandse zaken accepteert, nieuwe proeven met kern pens wellicht voorkomen kunnen rden. Ondanks dit nieuwe voorstel zullen Engeland en de V.S. doorgaan met hun voorbereidingen voor proe ven met kernwapens voor het geval de Russen het voorstel afwijzen. Tegelijkertijd hebben de V.S. aan En geland toestemming gegeven onder grondse kernproeven te nemen op hun proefterreln In Nevada. Binnen enkele weken zullen dc Britten op dit terrein een kernwapen van gering kaliher onder de grond tot ontploffing brengen. De Britse premier verklaarde. dat eerst afgewacht moet worden hoe pre mier Chroesjtsjef op het voorstel za' reageren. Hij voorspelde, dat wanneet dit. initiatief inderdaad concrete resul tatcn af zou werpen, de hele politieke en militaire situatie zou veranderen. In de Amerikaans-Britse verklaring wordt gezegd, dat de drie regeringslei ders zich rechtstreeks en persoonlijk met het verloop van het voorgestelde overleg bezig moeten houden. De ferentie möei gezien worden als uiterste krachtsinspanning wegingen noodzakelijk kunnen worden Het gemeenschappelijk voorstel is woensdag door de Britse en de Ameri kaanse ambassadeur in Moskou aan de Russische minister van buitenlandse za ken, Gromiko, voorgelegd. Te Genève is. zoals bekend,drie jaar door de Gro te Drie onderhandeld over een verbod op kernproeven. Verleden maand wees de Sowjetunie een westers' voorstel van de hand om het overleg te doen opgaan de komende algemene ontwapenings besprekingen. die op 14 maart zullen beginnen Het huidige voorstel is dus tegemoetkoming aan het Russische standpvuu. Nadat premier Macmillan zijn verkla ring in het Lagerhuis had voorgelezen, stelde de leider der oppositie. Gaitskell. voor. dat de premier zou verklaren, dat het Westen geen proeven zou nemen, zo lang het Geneefse ontwapeningsoverleg nog gaande is. Macmillan repliceerde, dat dit overleg van zeer langdurige aard kon zijn en dat hij daarom niet een der gelijke toezegging kon doen,. Hij besloot met te zeggen, dat indien het Westen genoodzaakt zou zijn proeven In de dampkring te nemen niet In aanzienlijke mate zou lelden tot vergroting der radlo-actleve afvalstof fen ln de atmosfeer. Gizenga naar eiland in de Kongorivier Het Belgische persbureau Inbel meldt, dat de voormalige Kongolese vice-p Gizenga, die door de regering HULP De hulp, die van veler zijde geboden is en geboden wordt, doet verwarmend aan. Toen de reddingsactie in volle gang was, kon de stroom van aanbie dingen niet worden verwerkt. aanzien van dit mede dat de catastrofe een toevallige aanleiding zou hebben gehad. De samenloop van omstandig heden, zoals bijvoorbeeld de „toevalli ge" aanwezigheid van een. gaskolom met een gevaarlijke intensiteit, zomede het „toevallig" ontstaan van de vonk, zou eerder de richting zfjn waarin ge zocht moe6t worden. Deze vonk, zo lichtte hij toe, zou zelfs door de klap een houweel op gesteente kunnen zijn ontstaan. Vast staat in ieder geval, dat in no. vember van het vorige jaar m de Lui senthalmijn het ergste geval van sabo tage is ontdekt. Men vond enkele door gesneden kabels van de luchtvervor- singsinstallatie. Nasporingen van de recherche hadden ge enresultaat. Legt men verband tussen het ene en het anders wat hier in Völklingen uiteraard wordt gedaan dan komt tot ontstellende gedachten. Het geval van sabotage zou namelijk tot eenzelfde afgrijselijke catastrofe heb ben kunnen leiden, indien het niet tij dig ontmaskerd was. WAARSCHUWING „Denk eerst aan je veiligheid", staat met reuze letters op één van de schachttorens van de Lui senthalmijn te lezen. Het is als een schril hoongelach, voor de genen, die de verbeten trekken op de zwarte gezichten van de red ders hebben gezien, die bij deze op één na grootste mijnramp van Europa helaas te weinig hebben mogen bieden. o (Van onze correspondent in Bonn) Dr. Gerd („Bud") Bucerius, uitge. ver van het C.D.U.-weekblad (tot dus- verre althans) „Die Zeit" en het ge- illustreerde blad „Der Stern", heeft bekendgemaakt, dat hij zijn lidmaat. r schap der Christelijk-democratisehe Rode Kruis, de ziekenhuizen, de dok- unle*„ „n h„(t „it Dc regeringen van dc V.S. en Enge land zijn van mening, dat het hij de huidige ontwikkeling op het gebied van de kernenergie, waarbij de kort geleden door de Sowjetuule genomen proeven met reer zware kernwapens als een be langrijke faetor moeten worden be schouwd. gerechtvaardigd zou zijn, dat Westen die kernwapenproeven neemt, welke om louter militaire over- noeg verlaten eiland in de monding de rivier, de Kongo. Dit is medege deeld door Gizenga's neef ep aanhanger senator Antoirie Kiwewa. Gizenga is, nadat hij na lang aandrhv gen der centrale regering uit Stanley- stad in Leopoldstad was teruggekeerd, aldaar gevangen gezet op beschuldiging .handelingen die waren gericht toren, de naburige mijnen en de mij nen uit het Roergebied tal van in stellingen, ondernemingen en perso nen. probeerden met hun eigen spe cialismen de nood te verlichten. Voor het gewondentransport heeft vooral de Amerikaanse luchtmacht zich inge spannen. Per helikopters een snelle re wijze van vervoer was er nog niet werden de ernstigste gevallen naar de naburige ziekenhuizen gebracht, waardoor veler leven zou zijn ge spaard. NAZORG De nazorg van de familieleden der slachtoffers is ook al fiks op gang ge komen. Al gisteren maakte de Bonds regering bekend, dat er cén miljoen mark in een speciaal noodfonds was gestor». De Kolen- en Staalgemeen schap droeg driehonderdduizend mark bij, Saarland tweehonderdduizend, het Duitse Vakverbond hónderdduizend, de stad Saarbrücken vijftigduizend, enz. Van vele kanten stromen nog gif ten toe, zodat de uiteindelijke stand nog flink kan oplopen. De nabestaanden, zo is medegedeeld, genieten geen pensioen. Wel krijgen ze een ongevalsrente uitgekeerd, terwijl in bijzondere gevallen een beroep op een reeds langer bestaand mijnwer kersfonds kap worden gedaan. STUDIE De commissie van onderzoek is gis termiddag begonnen met een studie van de situatie tor plaatse. Vandaag zal een eerste groep overlevenden wor den gehoord, teneinde tot een complete reconstructie van de omstandigheden t? komen. De directie van de mijn Lui- thal heeft inmiddels al verklaard niet te verwachten voor het begin de volgende week een goed overzicht van de ramp te hebben. Geruchten doen overigens ook de ronde. Een lezing, die hardnekkig de ronde doet, is dat de installatie voor het wegzuigen van het mijngas (meer dan normaal aanwezig in de Luisen thall is uitgevallen. De directie ontkent echter dat dit is gebeurd. W'el geeft zij partij Is getreden. Tegelijkertijd heeft hij zijn Bondsdagmandaat ter be- c hikking gesteld. Dr. Bucerius. die sinds de Bondsdag- 'erkiezingen van bet vorige jaar in toe nemende mate in de oppositie tegen partij- en regeringsleider Adenauer is weest., is daarmede het C.D.U.-hoofd- stuur v^or geweest. Dit wilde hem in het lidmaatschap vervallen verkla- Deze krant heeft iets eigens. Tevens gaal ze inet haar tijd mee. Tot en met. Daardoor past ze bij wie u op de bon zet. U verdient dan „Dat zit zo'* I De persdienst van Buc kingham Palaee heeft gisteren toegegeven, dat de dienst bijna vijf jaar bij de gebeurtenissen ten achter ligt. In de hofkalender voor de ochtendbladen werd meegedeeld, dat konin gin Elisabeth Taieb Slim had ontvangen, de scheidende ambassa deur van het „konink rijk Tunesië". Tunesië is sinds juli 1957 een re publiek. I William Black. een miljonair die zichzelf beschrijft als een gewe zen „arme jongen uit Brooklyn", geeft de vol gende adviezen weg over filantropie: Laat uw kin deren niet meer geld na dan ze redelijkerwijze kunnen gebruiken. Geef het grootste gedeelte van uw rijkdom reeds bij uw leven weg voor doeleinden, die de moei te waard zijn. Gij zult dan niet alleen de vreug de van het geven sma ken, maar misschien ook een goede daad stollen tegenover uw vrouw en kinderen. Geërfde grote rijkdom doodt alle prik kels en leidt tot lanter fanten en verveling. I De Oostberlljnse poli tie. heeft de Zwitserse „vredesapostel" Max Daetwyler met traangas begroet, toen hij giste ren bij de muur door Berlijn kwam. Daetwy- Ier maakt in Berlijn pro paganda voor een ver enigd Duitsland. I In een bar in Key West zijn, bedekt door een laag stof van meer dan dertig Jaar, manus cripten gevonden van Er- nest Hemingway. De we duwe van Hemingway heeft de manuscripten onderzocht. Ze werden aangetroffen in Sloppv Joe's, een bar die heeft toebehoord aan wijlen Joe Russell, een vismak- ker van Hemingway. I Het teehniseh en ar tistiek personeel van de Weense staatsopera heeft gisteren een zlt- staking van twee uur ge houden uit solidariteit met de dirigent Herbert von Karajan, die de dag tevoren zijn functie van artistiek leider van de Opera had neergelegd, omdat naar zijn zeggen een loonconflict met het technisch personeel bui ten hem om was gere geld. De E.E.G. zal met een eigen paviljoen tegenwoordigd zijn op de internationale tentoon stelling „de 21e eeuw", die op 21 april In Seat tle in de V.S. zal wor den geopend. I Bloemen die in Aals meer volgende week ge sneden zullen worden, kunnen reeds daags daarna in Calcutta wor den bewonderd op een bloemenshow, die daar leder Jaar wordt inge- ricJit. De Nederlandse inzending zal dit jaar be staan nit een assortiment van tulpen, narcissen, hyaeinthen, prunis, sneeuwballen ryllis. In envelop (of op kaart geplakt) verzenden aan U kunt noteren als nieuw* abonnee: Datum van Ingangwnnn BETALING PER WEEK/MAAND/KWARTAAL/GIRO (Doorbalen wat niet van toepassing is) Zelf was tk al abonnee. Voor het aan brengen van bovenstaande nieuwe abon nee heb ik dus recht op DAT ZIT ZO of TIP PARADE (Doorbalen wat niet van toepassing ls) Schrijf bier uw eigen n adres: „Dat zit Zo" en „Tip-Parade" boeken boordevol met on gelooflijk bandige wenken - zijn niet in de winkel te koop.

Nieuwe Leidsche Courant | 1962 | | pagina 5