Het defensieplan van Kennedy BON SUNIL HALEN! Kapers Santa Maria bij verstek voor reelitbaiik Opgejaagde O.A.S. sloeg acht keer toe in Parijs Flats in het oude Rome Goede wil moet in Katanga blijken s VRAGEN OVER ENGELINE Mr. Berkhouwer (lib.), lid van de Tweede Kamer, heeft de minister van justitie schriftelijke vragen gesteld, waarin hij de minister onder meer verzoekt te bevorderen, dat in afwachting van het antwoord op deze vragen, de opzending van het meisje Egberts naar Australië niet wordt uitgevoerd. (Zij is echter al vertrokken. Redactie) De heer Berkhouwer vraagt de minister het openbaar ministerie een onderzoek te doen instellen of ten deze niet (alsnog) zodanige maatregelen van kinderbescherming getroffen dienen te worden dat wordt voorkomen, dat Engeline Egberts tegen haar wil onder politiedwang op transport wordt gesteld naar Australië. De heer Berkhouwer vraagt dit onderzoek omdat de zedelijke en maat schappelijke omstandigheden waaronder Engeline Egberts opgroeide in het gezin van haar inmiddels geëmigreerde ouders, naar verluidt van die aard waren, dat het gerechtvaardigd was (is) het meisje te onttrekken aan de ouderlijke macht. VRAGEN OVER ILSY De verontrusting die is ontstaan rond de te houden Ilsy op tweede pinksterdag boven Ypenburg, is voor de heer De Jong (soc.), Eerste- Kamerlid, aanleiding geweest de minister van verkeer en waterstaat schriftelijke vragen te stellen. De heer De Jong vraagt, welke overwegingen de minister ertoe geleid hebben om zijn medewerking aan de Ilsy te verlenen en daarbij heen te stappen over de ernstige gevaren, die in het bijzonder in de dichtbevolkte Randstad-Holland aan een dergelijk evenement verbonden zijn. Hij informeert of de bewindsman nog heeft overwogen de Ilsy elders te doen plaats vinden, op een vliegveld gelegen in een deel van het land, waar de geringere dichtheid van de bevolking het gevaar voor ongelukken vermindert. Ook toont hij zich benieuwd naar de politie- en veiligheidsmaatregelen die bij de laatste Ilsy's zijn genomen, in het bijzonder hoeveel extra politie- en brandweerpersoneel en materieel was opgeroepen en hoeveel ziekenhuisbedden men gereserveerd had. Advertentie NEDERLANDS MEEST GEBRUIKTE WASMIDDEL In Lissabon is gisteren proces begonnen tegen hen, verantwoordelijk worden geacht voor het kapen, in januari 1961 van het Portugese passagiers schip Santa Maria. De gezag voerder van het schip, Simoes Maia, verklaarde dat de kapers de derde stuurman, die de wacht op de brug had, doodschoten, na dat deze slechts had gezegd: „Wat wilt u?" Hij zei verder dat er niet gevochten was, omdat de bemanning geen wapens bezat en het geen enkel nut zou hebben gehad om tegenstand te bieden. „Het doden van de derde stuurman was moord", aldus gezagvoerder Maia. In het proces staan generaal Delgado, kapitein Galvao en eenendertig anderen bij verstek terecht. De eenendertig zijn de door Galvao geleide gewapende ben de en opvarenden van de Santa Maria, die naar hem en zijn medestanders zijn overgelopen. De 67-jarige Galvao wordt beschul digd van moord op de derde stuurman van de Santa Maria, Joao Jose do Nas- cimento Costa, poging tot moord op twee opvarenden en het bedreigen van de gezagvoerder en andere opvarenden van he-t Portugese passagiersschip. De 55-jarige Delgado, een voormalig Seneraal van de Portugese luchtmacht, ie bij de verkiezingen, in 1958 kandi daat was gesteld voor het Portugese pre sidentschap. wordt beschuldigd van mo rele verantwoordelijkheid voor de mis drijven, waarvan de andere beklaagden worden beschuldigd. Achttien van de 31 andere beklaag den zijn Portugezen. De rest is uit Spanje of Latijns-Amerika afkomstig. Gezagvoerder Maia verklaarde dat Sotomayer) in feite de „sterkste lan" van de groep was. Maia zei verder dat Galvao zijn man nen eens had gelast op de bemanning de Santa Maria te schieten. Uitvoe ring van deze order was echter door twee van zijn eigen volgelingen verhin derd. De eerste stuurman van de San ta Maria, Inacie Fontes Pereira de Me- lo, verklaarde de kapers verscheidene malen te hebben horen zeggen dat de overmeestering van het schip was ge schied volgens een plan, dat in samen werking met generaal Delgado was op gesteld. De scheepsarts, dr. Cicero Campos, zei dat de kapers hem in een schouder hadden geschoten, toen hij poogde zijn hut door de deur te verlaten, in plaats van door een patrijspoort, zoals hem door de rebellen was gelast. Telegrammen via de satellieten President Kennedy heeft gisteren het Amerikaanse Congres verzocht een wel te aanvaarden, die voorziet in de op richting van een maatschappij voor het onderhouden van telecommunicaties via satellieten met elk deel van de wereld. Het kapitaal voor deze maatschappij zal worden bijeengebracht door verkoop van aandelen. Er is een controverse over de vraag over de eigendom van een eventueel communicatiesysteem van satellieten. Sommigen willen de overheid dit al leen laten doen, anderen willen een nopolie van een maatschappij en i anderen willen het bedrijfsleven volledig de vrije hand laten. Kennedy verklaarde.dat het publiek en de communicatiemaatschappijen moe ten kunnen meedoen. In juli heeft hij aangekondigd voor particuliere eigen dom van een dergelijk systeem te zijn. Matterhorn eiste twee gewonden i de noordkant hebben bestegen, heb ben ernstige bevriezingen opgelopen, namelijk de Zwitser Hilti von Allmen aan beide handen cn de Duitser Wer ner Bittnert aan beide voeten. Het ge meentebestuur van Zermatt, waar het zevental na dagen van gespannen af wachting omtrent het verloop van hun gevaarlijke onderneming in wintertijd feestelijk is ingehaald, wil een beroep doen op pers en radio voor een inza meling ten bate van de twee genoem den. opdat hun de nodige medische be handeling ter voorkoming van nood zaak tot amputatie van vingers of te- ne kan worden gegeven. Von Allmen liep de bevriezing aan zijn handen op doordat hij zaterdag zijn klimhaken verloor en genoopt was bij de verdere klim zijn handen rechtstreeks te gebrui ken. Advertentie kOSRAM Rockefeller verleent moordenaar gratie De Newyorkse gouverneur Rockefeller heeft een 18-jarige jongen, die wegens een dubbele moord veroordeeld was tot de electrische stoel, gratie verleend. Salvator Agron, een uit Puerto Rico afkomstige jongen, die 2Vt jaar geleden in New-York twee jongens van 16 jaar doodstak, zou volgende week terechtge steld worden in Sing Sing. Het vonnis is nu veranderd in levenslange gevange nisstraf. De gouverneur verklaarde tot dit be sluit te zijn gebracht door adviezen van het openbaar ministerie en het Hof en door de achtergrond en de toestand van de jongen. Troepen en tanks blijven paraat ,,Alle politieagenten van Frank rijk en alle leden van de strijd krachten die belast zijn met het handhaven van de openbare orde moeten zichzelf beschouwen als permanent gemobiliseerd, om zonder genade of zwakheid te strijden tegen de onwaardige ver zameling moordenaars, oplich ters en bandieten die ons land te schande trachten te maken." Dat was het antwoord van de Franse minister van binnenlandse zaken Frey na een dag van acht aan slagen die in Parijs grote schade hebben aangericht. Men neemt aan dat de serie aansla gen is bedoeld als antwoord van de O.A.S. op de arrestatie van Philippe Castille en het in beslag nemen van belangrijke documenten, waardoor de O.A.S. in het nauw gedreven is. Bo vendien wordt de O.A.S. dank zij een intensieve controle op auto's des nachts wel gedwongen overdag toe te slaan. In het gebied rondom Parijs worden alleen reeds iedere nacht tien tot twintigduizend auto's nauwgezet onderzocht. Een bijzonder zware kneedbom ont plofte bij het huis van de Franse mi nister van cultuur, André Malraux. Een vierjarig meisje werd daarbij vre selijk verminkt. Ook het huis van de communistische senator Raymond Gyot werd zwaar beschadigd. De af gevaardigde zelf ontkwam, maar zijn vrouw en drie werklieden werden ern stig gewond. De overige aanslagen waren eveneens gericht op woningen van linkse functionarissen. Een bomaanslag die gemunt was op 5 Parijse gevangenis La petite Roquette richtte alleen een enorme ravage aan. Intussen heeft een woordvoerder van de Parijse regering gisteravond verklaard, dat op een bespreking tus sen president De Gaulle en leden van het kabinet is besloten dat tanks en Prins George Chavchavadze, 58 jaar, i bekend Frans componist en pianist afkomstig uit Georgië, is dinsdagavond met zijn echtgenote bij een verkeers ongeluk om het leven gekomen. Het echtpaar was op weg naar huis in Cha- telcensoir (Frankrijk) toen hun auto in volle vaart op een vrachtwagen botste. Beiden waren op slag dood. 820) We hebben de neiging altijd term die vooral de Hagenaars met wat geringschattend neer te zien op graagte van de Engelsen hebben ge- alles wat niet van onze tijd is en leend en daa<door van lieverlede is zich een paar eeuwen (of enige ingeburgerd. Ook het oude Rome duizenden jaren, dat doet er weinig had dus zijn flats waarvoor somtijds toe) eerder beeft afgespeeld. Veel eveneens bijzondere hoge huren reden is daartoe niet, want op allerlei moesten worden betaald. Voor het terreinen van het leven moeten we elegante flat dai een vriend van erkennen dat er principieel grote Cicero had betrokken, moest een overeenstemming bestaat tussen de soortgelijk bedrag worden neer culturen van vroeger Treffen wU in onze dorpen en op het platteland de buitenhuisjes aan en in de kleine steden de provin ciale woningen, in het Romeinse Rijk was dit al niet anders. Hebben wij In onze grote steden de grote huizenblokken i die i geteld als TOCH IS HET ZO! kazernes, In de mülioenenstad Rome regeld i onderdeel apart luxe flats. Maar met een veel een voudiger étage te vreden stellen, of met een huurkamer- tje. De verhuur van kamers had zulke afmetingen aange nomen dat ook dit dit preries eender. Woonkazer- Maar het moderne comfort ont- verdiepingen brak grotendeels. Aparte keukei „Rome bestaat uit hoge huurkazer- kamer bereid moesten worden nes." Overdreven was dit zeker niet een soort vuurpannen die in het want Strabo wist te vertellen dat de koude jaargetijde tevens voor ver wet was warming moesten zorgen. Schoot horst* dus stenen waren niet aanwezig en de onze grote atmosfeer in de kamers kunnen we liet wordt daarbij dus best voorstellen, vooral wanneer we daarbij in aanmerking dat ook bet sanitair ontbrak, •ells- Wie het betalen kon maakte daarom toch gebruik van de publieke latrines, ook hier maximum hoogte bü vastgesteld op 20 m die in vele straten steden bij lange bereikt. De huizenblokken waren destijd; juist zo ingericht als thans, waar met minder comfort, ma volgen- hetzelfde systeem. Gemeen- maar de armsten schappelijke trappen leidden i de de dupe want zij moesten verschillende verdiepingen, die door trachten zich In huls op de dunne muren waren verdeeld in étagewonlngen. leder met een eigen hulsdeur aan het trapportaal. Vroe ger noemden wU deze portiek woningen, thans heten ze „flats", een ndere wijze te behelpen. De hygië nische toestanden waren ln die buur ten daarom weinig aantrekkelijk. Wist u dat men In die tijd ook reeds ruiten in de ramen kende? politietroepen die in en om Parijs zijn samengetrokken voorlopig op hun plaats zullen blijven. Wraak Ook in Algerije is het gisteren bij zonder onrustig geweest. Er zouden achttien mensen om het leven zijn ge komen bij aanslagen. Op klaarlichte dag zijn in het centrum van Oran twee overvallen gepleegd op een bankgebouw, waarbij een bedrag van 45.000 nieuwe francs werd buitge maakt. Franse autoriteiten vermoe den, dat de F.L.N. die zich de laatste weken in Algerije van terreur heeft onthouden besloten heeft zich te wre ken op de O.A.S. In Algiers zijn de middelbare scho len vandaag gesloten uit protest tegen de aanslagen. In twee dagei\ zyn twee leerlingen om het leven gekomen en leraren en leerlingen achten het on der dergelijke omstandigheden niet verantwoord het onderwijs voortgang te doen vinden. De voorzitter van de raad van Europese gemeenten, de heer Cravatta, heeft aan de burge meester van West-Berlijn Willy Brandt een Europese vlag ge schonken, als teken van de ver bondenheid met West-Berlijn. Deze foto werd gemaakt van beide heren met de vlag. Bob Kennedy gaat gewoon door Een schreeuwende groep communisten die met borden en spandoeken zwaaide, drong gisteren op naar de bus, waarmede de Amerikaanse minister van justitie Robert Kennedy onderweg was naar een textielfabriek. De demonstranten stonden voor de fa briek. De politie joeg hen terug en slaag de er in, Kennedy veilig het fabrieks terrein op te loodsen. De politie raamde het aantal demonstranten op 300. Het was de op een na grootste demon stratie tegen Kennedy, sinds hij zondag avond in Japan aankwam voor een good- willbezoek. Kennedy bleef als gewoonlijk kalm, toen de bus even moest stoppen. Hij boog zich uit een van de raampjes en wuifde lachend naar de demonstranten, die dit woedend maakte. Enkele jonge meisjes, die vooraan stonden, riepen: „Kennedy, go home". Adoela over België: Hij noemde de V.S. het enige land, dat de problemen van zijn natie begrepen had en dat de opname van Katanga ge steund had. Premier Cyrille Adoela van Kongo is van mening, dat de Bel- gisch-Kongolese betrekkingen aanzienlijk geholpen zouden wor den, indien België de blanke huurlingen uit Katanga zou hel pen uitwijzen. ,,De Kongolezen koesteren geen haat tegen de Zorïn. Zij hadden zondaghun eerste. blanken", zei hij, „maar zij wen sen slechts als menselijke wezens geëerbiedigd te worden." Adoela zei voldaan te zijn over het feit, dat er de laatste tijd een wijziging ten gunste is ingetreden in de Belgische Dolitiek ten opzichte van Katanga. De Kongolese premier verscheen voor een nieuwsprogramma van de Amerikaanse televisie. GIZENGA Hij bleek verzoenend te staan tegen over Antoine Gizenga, maar was niet bereid tot enig compromis in zijn hou ding jegens Moisc Tsjombe, de president van Katanga. Hij zei. dat de afschei- dingspolitiek van Tsjombe niet gesteund wordt door het Katangaanse volk, dat deel van Kongo wenst uit te maken. Volgens de premier bestaat er in de Verenigde Staten een „Katanga lobby" die steun voor Tsjombe tracht te ver krijgen door de anti-communistische ge voelens van de Amerikanen te be spelen. Ten aanzien van Gizenga wees Adoela erop, dat hij op zekere dag in de een of andere hoedanigheid weer tot de cen trale regering zou kunnen toetreden. „De Kongolese wet zal beslissen over het lot van de heer Gizenga", zei hij, hopend, dat Gizenga loyaal zou zijn in dien hij weer een functie in de centrale regering bekleedde. Op de vraag of hij dacht dat Gizenga en communist was. antwoordde hij: ,Ik oordeel de mensen niet." Met betrekking tot de Ver. Staten zei Adoela, dat de Amerikaanse steun in Kongo een schot in de roos geweest was. Adoela heeft gisteren een tweede onderhoud gehad met de Russische onderminister van buitenlandse zaken uitvoerige, gesprek. Zorln zei na afloop van het gesprek, dat het onderhoud be vredigend was geweest. Hy wilde echter niet zeggen waarover gesproken ls. (door Joseph Alsop) S~iP DONDERDAG 18 januari jl. werd in de Cabinet Room van het Witte Huis te Washington een bijeenkomst gehouden met een bij zonder karakter. Formeel was de conferentie een uitgebreide zitting van de Nationale veiligheidsraad van de Ver. Staten, die gewoonlijk op donderdag vergadert. Maar uit de vorm van de uitnodigingen bleek al, dat er iets bijzonders aan de hand was. Alle genodigden werden verzocht, ook inderdaad te komen, want er zouden geen plaatsvervan gers worden toegelaten. LIET GING om niets minder dan een lezing van de president van de Verenigde Staten over het poli- tiek-strategische plan, dat hij ge durende het eerste jaar van zijn ambtstermijn heeft uitgewerkt. Het gehoor van de president werd ge vormd door de hoogste ambtenaren van het ministerie van buitenlandse zaken, de hoogste niet-militaire ambtenaren van het ministerie van defensie, het comité van stafschefs en een groep van de CIA Centrale Inlichtingendienst) in totaal onge veer 50 mensen. T\E PRESIDENT sprak snel en bondig, van zijn eigen aanteke ningen gebruikmakend en met een kracht, die indruk maakte, als men kan afgaan op de commentaren die hier en daar te horen waren. In minder dan een half uur zei de president, wat hij te vertellen had. Maar bij de leiding van het regeringsapparaat wordt nog steeds gepraat over wat hij zei en hij het zei. JJET EERSTE deel van de lezing was een vluchtige schets van de politieke situatie in de wereld, waarbij in het' kort van bepaalde beslissingen uit het verleden een verklaring werd gegeven. Zoals van het belangrijke besluit niet in Laos tussenbeide te komen, maar in Zuid-Vietnam tot elke prijs stand te houden tegen het opdringen van het communisme in Zuidoost-Azië. De kern van de lezing was echter het tweede eel er van. waarin de pre sident de beginselen van zijn r we defensieplannen uiteenzette. JJET EERSTE beginsel zo hij is de handhaving van een deterrent(afschrikwekkend mid del) op het gebied van kernwapens, die wat, sterkte be,reft een veilige voorsprong op de bewapening van de Sowjetunie zou moeten behou den. De president erkende, dat er vermoedelijk een evenwicht bestaat op het gebied van de kernbewape ning, maar hield met nadruk vast aan het veroveren en behouden van een voorsprong op het gebied van afschrikwekkende middelen, als bes te waarborg tegen ongelukken en misrekeningen. JJET TWEEDE beginsel is het ,flphogen van de drempel" van de conventionele oorlogvoering, door het handhaven van groter en In Amman is het Jordaanse prinsje Abdoellah, de zoon en troonopvolger van koning Hoes sein en koningin Moena al Hoessein (de vroegere Toni Gardiner) gedoopt volgens de Mohammedaanse ritus. Na de plechtigheid stopte de trotse moeder de kleine toe, terwijl de koning glimlachend en even trots toekeek. moderner conventionele strijdkrach ten. Het doel daarvan is volgens da president niet het zorgen voor een afgemeten evenwicht tegen de ge weldige conventionele strijdkrachten ran de Sowjetunie, maar veeleer het verhinderen van een herhaling van wat de Russen in Korea heb ben gedaan: het beramen van een plaatselijke aanval door de strijd krachten van een satelliet zonder een gelijktijdige binding van de Sowjettroepen, zoals tegenwoordig in theorie ook in Europa nog moge lijk is. De president beschouwt het als noodzakelijk, de drempel zodanig op te hogen, dat bij iedere aanval ook de binding van strijdkrachten van de Sowjetunie zelf zeker zou zijn, opdat de Sow jets zouden begrijpen, dat dit soort van algehele confron tatie van de twee wereldmachten tot een oorlog met kernwapens zou moeten leiden. En als zij dit zo zouden zien, zou het afschrikkende middel inderdaad begonnen zijn, zijn werk te doen. fjAARNA BEGON de president aan zijn derde defensie-begin sel. Als de andere delen van het plan zo'zeide hij een zodanige uitwerking zouden hebben, als voor zien is, dan is de soort oorlog die bovenal moet worden gevreesd de ondergrondse niet-verklaarde vorm van oorlog, die de Sowjets een „be vrijdingsoorlog" noemen. In dit ver band herinnerde de president zijn gehoor aan de belangrijkste theore tische uitspraak, die Chroesjtsjef in de loop van de laatste jaren heeft gedaan, nl. in zijn rede van 6 januari 1961, waarin hij een grote oorlog als onzinnig van de hand weès, maar daar tegenover stelde, dat de Sowjetunie met zoveel te meer kracht de gedachte van de nationale bevrijdingsoorlogen zou ondersteunen. JJIER ZIET de president het grootste gevaar, tenzij de Sow jetunie een ernstige misrekening ten aanzien van Berlijn zou maken. Hij wees dan ook op de noodzaak, spe ciale troepen voor ondergrondse en guerilla-acties op te leiden en ver zocht de enigszins onwillige militai re autoriteiten met de organisatie daarvan een begin te maken. Het belang van deze speciale strijd krachten is volgens de president thans haast even groot als dat van de „deterrent" en van de conven tionele strijdkrachten, waarover hij al eerder had gesproken. TPR WAREN slechts enkelen (on- u der wie de minister van defen sie McNamara en diens plaatsver vanger Roswell Gilpatric) met alle delen van het plan van de pre sident bekend. Klaarblijkelijk heeft de Amerikaanse president het vooral noodzakelijk geacht, een lezing over zijn theorieën te hou den omdat hem bij de te Palms Springs met de leiding van het mi nisterie van defensie gehouden be sprekingen was gebleken, dat zelfs het comité van stafchefs niet vol komen begreep, wat zijn bedoelin gen zijn. Als alle stafschefs een nadere toe lichting nodig hadden, dan kan men begrijpen, dat de theorieën van het presidentiële plan nog een verdere analyse in een volgend artikel be hoeven. Deze krant: als krant uitstekend verzorgd Tevens heeft ze iets eigens. Daardoor past ze bij wie u op de bon zet. U verdient dan „Dat zit zo" Jju eett &aftfce Kij, I Een 35-jarige New yorkse verpleegster heeft van de stad New York een schadevergoeding van 80.000 dollar gekre gen. De chirurg van een gemeentelijk zieken huis had bij een opera tie in 1958 een metalen klem en een spons in haar lichaam achtergela ten. Drie maanden later was een nieuwe operatie nodig ter verwijdering van deze voorwerpen. I Het conservatieve La gerhuislid Nabarro heeft ruzie met zijn socialisti sche collega Rankin. Hij heeft een klacht tegen hem ingediend bij de voorzitter. Dat Rankin tijdens de debatten zit te slapen, moet hij weten, aldus Nabarro, maar dat hij daarbij zo luid snorkt dat sommige sprekers zich niet verstaanbaar kunnen maken, gaat mij te ver. Rankin, die 72 jaar is, eist intrekking van de beschuldiging en zijn echtgenote meende, dat haar man in het La gerhuis nog nooit in slaap gevallen was. Vol gens haar snurkt hij wel erg luid, maar haar vriendinnen hebben haar verteld, dat alle mannen dat doen. I De eerste zelfbedie ningsgroothandel van ons land wordt binnenkort geopend op het Socrates terrein in Diemen. De winkelier vindt een rui me parkeergelegenheid voor zijn auto en bij bin nenkomst pakt hij een gereedstaande lorrie. Hij rijdt daarmee langs de stellingen, neemt daar van de kisten, kratten en vaten van zijn gading, noteert zijn aankopen op een factuur, gaat langs de kassa, rekent af en neemt de gekochte arti kelen mee. Door het uit schakelen van de kre diet- en transportfunc ties liggen de prijzen soms aanmerkelijk lager dan bij de traditionele groothandel. I Als voorzitter van de stichting Nationaal Co mité voor het zilveren huwelijksfeest van Ko ningin en Prins der Ne derlanden, heeft de bur gemeester van Amster dam, mr. G. van Hall, gisteren één uit de ne gen ontwerpen gekozen voor een felicitatie-kaart, waarmee scholieren bet koninklijk paar na de tweede week van april kunnen feliciteren. De kaart is bedoeld om de jeugd van Nederland ac tief bij de totstandko ming van het geschenk aan het vorstenpaar te betrekken. De kaarten kunnen ongefrankeerd aan de Koningin worden gestuurd cn de waarde van de postzegels komt ten goede aan bet natio naal geschenk. I De „vuurduivel", die verantwoordelijk zou zijn voor een tiental branden die zich in de afgelopen weken in Westberlijnse scholen hebben voorge daan, is gepakt en heeft bekend. Het is een zeven tienjarige jongen, die eergisteren probeerde om met behulp van benzine een huis in brand te ste ken. De politie betrapte hem toen hij op de loer lag om het resultaat van zijn poging af te wachten. I Vliegende schotels zijn vogels, ballonnen, onge wone lichtschijnsels op de wolken, vliegtuigen of practical jokes, maar; geen ruimtevaartuigen I van andere planeten. Dit heeft de Amerikaanse' luchtmacht meegedeeld na 15 Jaar lang meldin-1 gen over vliegende scho- ln envelop «of op kaart geplakt) verzenden aan U kunt noteren als nieuwe abonnee: ra Datum van Ingang BETALING PER W EEK/M A AND'KWAKTA AL/GIRO Doorhalen wat niet van toepassing is) Zelf was Ik al abonnee Voor het aan brengen van bovenstaande nieuwe abon nee neb Ik dus recht op DAI ZIT ZO of HP PARADE ■Doorhalen wat .niet van toepassing Is) Schrijf hier uw eigen naam en adres Dat zit Zo" en „Tip Parade" boeken boordevol met on- !,ebbP\. °"de.r'!iïeloofIijk handige wenken zocht. In totaal heeft dei 7 "^"mVlïing^'vanon7"'el 'n koop. geïdentificeerde vliegen-1 de voorwerpen onder-1 zocht.

Nieuwe Leidsche Courant | 1962 | | pagina 5