Leids zano-- en muziekleven wendt zich tot de gemeente NYLONS met en zonder naad 2.50 Residentie-Orkest concerteerde met Ida Haendel als soliste Haagse politierechter NIEUWE LEIDSCHE COURAiVT 4 VRIJDAG 2 FEBRUARI 1962 Agenda voor Leiden en Den Haag Vrijdag Lakenhal. 8 uur: Opening expositie Ap Sok, spreker» C. Doelman en weth. J. C. van Schaik. Prediker. 8 uur auditie „d'Oprechte Amateur". Stadsgehoorzaal. 8 uur: Populair con cert Rotterdams Philharmoniseh Orkest oJ.v. Eduard Flipse; solist: Willem Nos- ke, viool, voor K. cn O. Leiderdorp. Geref. kerk. 8 uur: Concert West-Nederlands Symfonie Orkest olv. Sam Swaap. Den Haag, Kon. Schouwburg, 8.15 uur: Haagsche Comedie met „Arme Bi- tos*. Diligentla. 8 uur: Désiré N'Kaoua, pi- Zaterdag Stadsgehoorzaal. 8 uur: Uitvoering chr. tamboer- en pijpercorps „Kunst en Ge noegen". Stationsplein, 1.43 uur: Vertrek strand- excursie Kon. Ned. Natuurhistorische Vereniging. Den Burcht, 8 uur: Feestavond „De Landbouw". Films Casino (2.30. 7 en 9.15 uur): De Olym pische Spelen van Rome (alle leeftij den). Lido (220, 7 en 9.15 uur): De stalen klauw (14 jaar). Luxor (2.30, 7 en 9.15 uur): VrUge xellenüat (alle leeftijden). Rex (2.30, 7.15 cn 9.15 uur): Dc dan •erec en de vampier (18 jaar); donder dag: Liefde en begeerte (18 jaar). Studio 2.30. 7 cn 9.15 uur): De vijf gevonnisten 14 jaar). Trianon (2 en 7 30 uur): De kanonnen v«n Navarone (14 jaar). Tentoonstellingen Trappenhuis academie, werken van Theo Blom en Wilfred Voet (tot 24 febr.). Jeugdbibliotheek, leeszalen en oiotiu theek Reuvens. Plantage 6: maandag dinsdag van 4 tot 530 uur. woens dag en zaterdag van 12 tot 4.30 uur en vrijdag (speciaal voor de grotere jeugd) van 6.30 tot 830 uur 's avond» Leeszaal en bibliotheek Reuvens, Bree- «traat 27. maandag en woensdag van 1 tot 5.30 en van 7 tot 9 uur; dinsdag van 1 tot 330 uur: vrijdag van 10 tot 530 er van 7 tot 9 uur; zaterdag van 10-5.31) u Rijksmuseum van Oudheden, „Neder- landse opgravingen in Egypte" (tot 25 februari). Bijkantoor chr. school Ohrechtstraat volw dinsdag en donderdag van 6. uur nna.. zaterdag 2—5 uur: Jeugd: elke woensdag 2—5 uur Oplopende vloer in de Gehoorzaal! O Een groot aantal Leidse zang- en muziekverenigingen heeft zich tot B. en W. en de gemeenteraad van Leiden gewend met een schrijven waarin te leurstelling wordt uitgesproken over het feit dat in 't plan tot restauratie van de Gehoorzaal niet de verhoging van het achterste gedeelte van de vloer van de grote zaal is opgenomen. Zij verzoeken met de meeste klem ten spoedigste voor oplopende zitplaat sen te zorgen. Het schrijven is ondertekend door: het chr. muziek- en toneelgezelschap Sempre Avanti, het Toonkunstkoor. de zangvereniging De stem des Volks, de chr. zangvereniging Ex Animo, het R.K. Alma Materkoor. het Ned. Madrigaalkoor, het chr. tamboer- en pijperkorps Kunst cn Genoegen, de Postharmonie, het Leid- #b Politie-muziekgezelschap. Nieuw Le ven, de christelijke muziekvereniging Concordia, de R.K. Leidse Harmonie, Trouw en Durf en Werkmans Wilskracht. Het schrijven, dat dus namens duizen den Leidenaars die regelmatig van de Gehoorzaal gebruik maken is opgesteld cn verzonden, luidt als volgt: Mensen- en paardekrachten zijn reeds enige weken achtereen druk be zig om de Stadsgehoorzaal om te tove ren tot wat ze eigenlijk behoort te zijn. een gemeenschappelijke recreatieruim te, waarin het naar oog en oor een lust is om te vertoeven. Was dat maar het geval! Op de argeloze voorbijganger wekken deze activiteiten de indruk, dat aan de vele, jarenlange geicite bezwaren zal worden tegemoetgekomen. De antipa thie tegen deze zaal is niet ongegrond, driekwart van de aanwezigen heeft een Geloven, 'n menselijk 2 PAREN VERKOOP NATUURLIJK BIJ HAARLEMMERSTRAAT 172-174-179 HERENSTRAAT 9 MIDZA l^OOR velen was het wellicht een teleurstelling te vernemen, dat de winnaar van het laatste vioolconcours Reine Elisabeth" te Brussel, Jaime Laredo, wegens ziekte verhinderd was als solist op te treden bij het zesde abonnementsconcert van het Residen tie-Orkest In plaats van zijn vertol king van Mozarts concert K.V, 216 hoorden we nu Ida Haendel in het eerste concert van Max Bruch in g. De grote virtuositeit van Ida Haen del behoeft hier niet opnieuw behan deld te worden: op haar spel is in Holistisch opzicht eigenlijk niets aan te merken. Ten hoogste zouden we een wat mildere, wekere toon heb ben gewenst, met name in het op Mendelssohns vioolconcert geïnspi reerde middendeel. Ida Haendels toon is zo fors. dat de gaafheid en vooral de expressiviteit er wel eens onder lijden, cn dat is Juist bij een wat gemakkelijk sentimenteel werk als dit niet zo voordelig. Dat neemt niet weg. dat deze solis tische prestatie bijzonder opmerkelijk was en het ovationele applaus ten volle in overeenstemming daarmee. De jonge Hongaarse dirigent Istvén Kertész scheen aanvankelijk de orkest partij iets breder te willen nemen dan de soliste met haar uiterst nauwgezette en vrij snelle tempokeuze hem toestond Later herstelde dit zich geleidelijk. Kertész had zich reeds doen bewonde ren in de uitvoering van de Hongaarse Schetsen van Bartók. waarover we de v orige week reeds schreven. Bij herha ling ging de indruk die deze voor Bartöks middenperiode bepaald licht verteerbare stukken op ons maak+en. niet achteruit. Van groter belang was voor oils echter de wijze waarop hij Mahlers eerste symfonie zou aanpakken. De uitvoering stelde ons niet teleur. Wel viel dc nadruk wellicht iets te sterk op het formele aspect. De wgzc waarop Kertész het orkest in z\jn macht heeft, en z\jn muzikale intelligentie leiden hem gemakkelijk tot een wat gladde verklanking, waarin de felle, onge polijste gevoelsbewegingen die Mahler bijp. in de delen I cn III zo duidelyk naar voren brengt, iets aan zeggings kracht inboeten. Met name in de hLc reed» een complete el ec triset* mach in# im- treurmars hadden we ons fellere, brutere contrasten voorgesteld. De dirigent is hieraan waarschijnlijk nog niet helemaal toe. Daarentegen werd de finale, naar ons gevoel het zwakste deel wat de compositie aangaat cn zeker te uitvoerig, bijzonder goed uitgewerkt. Alle groepen van het orkest komt warme hulde toe voor deze uitvoering. De toehoorders hebben langdurig van hun geestdrift blijk gegeven. Dr. J. van der Veen Zondagmorgengesprek in Luxortheater Op uitnodiging van Bijzonder Kerke- werk (Open-Deurwerk) van de Herv. Gemeente te Leiden zal a.s. zondagmor- om half elf in het Luxortheater aan de Stationsweg prof. dr. C. J. van der Klaauw medewerken in een gesprek over enkeling en geheel. De aandacht zal hier bij vooral worden gericht op dc vraag: „Hoe vindt de afzonderlijke, vaak zo een zame mens, in onze wereld zijn/haar Als enkelingen zijn wij niet slechts een exemplaar van de soort: mens. Dit ls min het geval in de dierenwereld. Er is samenhang, geschiedenis, ontwikke ling. Dit zal doer prof. Van der Klaauw vanuit de natuurwetenschap worden be licht: vooral het bestaan en het leven de moderne mens zullen hierbij ter sprake komen. Ook de eenvoudige man zal zondag met iteresse kunnen luisteren, omdat prof. Van der Klaauw de kunst verstaat zijn betoog met voorbeelden uit het gewone leven te verduidelijken. Dat dc nadruk valt op de praktijk, zal met name in het vraaggesprek o.l.v. dr. P. L. Schoonheim tot'uiting mogen komen. In verband met het onderwerp zal wel solospel, door een jeugdige violiste een jeugdige fluitist, als ook sai spel worden gegeven. Na afloop, kwart voor twaalf, hebben bezoekers gelegenheid met prof. Van der Klaauw cn met dr. Schoonheim over per soonlijke vragen en particuliere moeilijk heden nader te spreken. Coiitactavoud VPRO in schouwburg te Leiden Dc Vrijzinnig Protestantse Radio Om roep houdt a.s. dinsdagavond om 8 uur ir dc schouwburg tc Leiden een contact bijeenkomst onder het motto „Tussen olielamp en spijkerbroek". Het program ma draagt ter gelegenheid van het zeven de lustrum van dc VPRO een bijzonder karakter. Het ensemble Pandorettc, onder anderen bestaande uit de zangeres Anja Godé, de zanger Walter van Canoy, de danseressen Anina Margiono en Rita Schiedon, de Surinaamse zanger Manus Monkau en de pianist Enrico Neckheim. brengt zang (om. gedeelten uit bekende I opera s en operettes), dans en mime uitgesproken slecht zicht op het toneel. De ingewijden weten wel beter! Voor zo'n 114 miljoen gulden worden bronzen deuren aangebracht, worden de gangen overdadig fraai gerestau reerd. krijgt de koffiekamer een goede beurt en is aan de $ui een prettiger aanzien beloofd. Helaas u'ordf aan de zitplaatsen in de zaal hoe is het mogelijk! geen aandacht besteed. Honderden hebben tijdens uitvoeringen vrijwel geen zicht op het toneel. Hebt u ooit ervaren, he ren vroede vaderen, op welk een irri terende wijze een dergelijke situatie op de slachtofferswerkt? Uit naam van de tallozen, die keer op keer gedupeerd worden, verzoeken wij met de meeste klem, ten spoedigste voor oplopende zitplaatsen te zorgen. Horen, zien en zwijgen" is het mot to van degenen, aan wie altijd weer een goede (gereserveerde) plaats wordt toegedacht. Is het niet redelijk, dat zij die niet horen en niet zien, ook niet zwijgen? Puzzel prominenten 1. J. F. van Rijn, Thorbeckestr. 34. Leiden; 2. mevr. C. van Dijk. Katwijkerweg 36, Valkenburg: 3. E. T. Knoppert Azn., Engelschelaan 14, Voorhout. waagstuk De unie van katholieke studentenver enigingen in Nederland houdt eenmaal per jaar (al 39 jaar lang) de katholieke studentendagen in een van de universi teitssteden. Deze keer is Leiden aan de benrt en de r.k. studentenvereniging .Sanctus Augustinus" is druk beslg met de organisatie van de samenkomsten, die steeds meer het karakter van een con gres krijgen. Men streeft er nu voor het eerst duide- jk naar, dat ook andere dan rooms- katholieke studenten bij het congres (dat wordt gehouden op 15. 16 en 17 februari) worden betrokken, hetgeen blijkt uit verscheidene programmapunten. Zo zal bijvoorbeeld op de eerste congresdag (donderdag) gelegenheid zijn voor het bijwonen van het studentenavondgebed i de Pieterskerk. Prof. dr. G. Sevenster, rector magnifi- ïs van de Leidse universiteit, zal het congres openen, waarna verscheidene (ook niet-katholieke) sprekers het thema „Geloven, "n menselijk waagstuk" vanuit verschillende gezichtspunten zullen bena deren. Dr. L. W. Nauta bespreekt het thema als literair gegeven, prof. dr. H. M. M. Fortmann (doceert godsdienst psychologie in Nijmegen) beziet het var psychologisch standpunt, prof. dr. mr. C. A. van Peursen (Leiden) van filoso fische zijde, drs. W. L. Helwlg benadert het uit historische gezichtshoek en dr. B. Willems (theoloog aan het dominicaans college in Nijmegen) zal een theologische slotbeschouwing geven. In de discussies zullen de verschillende godsdienstige op vattingen kunnen worden besproken in de zin van een verkenning omtrent de plaats, waarop de gelovigen in deze tijd staan. Ook aan ontspanning wordt tijd be steed: behalve enkele feestelijke samen komsten zijn er de vertoning van de film „Le Journal d'un Curé de Campagne" van Bresson en de culturele avond met o.m. het Lcids Studenten Zangkoor Orkest „Collegium Musicum". Tehuis voor geestelijk gehandicapten De Dr. A. van Voorthuysenstichting te Leiden, die zich bezig houdt met de al gemene nazorg voor het buitengewoon lager onderwijs, heeft een nieuwe acti viteit ter hand genomen: de stichting van een tehuis voor geestelijk gehandicapten. Zeer veel ouders van deze kinderen vra gen zich af wat er van hun kinderen moet worden als de ouderlijke verzorging weg valt Volgende week donderdag zal in het Gulden Vlies een bijeenkomst worden ge houden, waarop de namen zullen worden bekendgemaakt van de commissieleden, die de stichting van een tehuis zullen voorbereiden. De heer J. G. W. Schroder uit Gronin gen. directeur van de stichting Algemeen Welzijnsfonds, die reeds enige tehuizen in exploitatie heeft, zal hierover een cau serie houden, toegelicht met lantaarn plaatjes. Stierenkeuringen in Leiden en omgeving Het programma voor stierenkeuringen In Leiden en omgeving is als volgt Woensdag 14 maart: Noordwijk (9.30 u.); Rjjpwetering (12 u.); Rijnsaterwoude (13.30 u.); Ter Aar (15 u.); Zevenhoven (15.30 u.) Donderdag 15 maart: Alphen (9.30 u.); Hazerswoude-dorp (14.15 u.); Hazerswou- de (15.45 u.). Woensdag 21 maart: Voorschoten (8.30 u.j: Zoetermeer (14 u.) Donderdag 26 april: -n (centrale keuring). Verleidelijk Een 19-Jarlge schilder uit Nieuwe We- :enng had zich voor de Haagse politie rechter te verantwoorden, omdat hij op 22 juni een radiotoestel had gestolen in een woning. „Het was zo verleidelijk", verzuchtte de verdachte, doch de officier repliceer de: „Er is zoveel verleiding in de we reld, dat u wel op moet passen". Omdat verdachte nog niet eerder was veroor deeld, wilde hij volstaan met f 40 boete of 8 dagen hechtenis, benevens voor waardelijk twee weken gevangenisstraf met 3 Jaar proeftijd. „Het is een nare geschiedenis", vond de politierechter. Hij volstond met alleen de f 40 boete of 8 dagen hechtenis op te leggen. Na het verjsardagsfnlfje Toen een 19-jarige monteur uit Zoeter- woude van een verjaardagsfuifje kwam. verkeerde hij kennelijk in een overmoe dige buL Hij zat bij 'n vriend achterop diens motorrijwiel en zo onder het voort bijrijden van een café pakte hij een ijze ren stoel van het terras mee. De café houder er achteraan, doch die verlooi uiteraard de wedloop met zijn stoel. Toen deed de monteur iets heel doms. nlj slingerde de stoel in een sloot, waai a ie de volgende dag beschadigd uit werd •>p gehaald. „Nu Ja", zei de caféhouder nu als ge tuige „zo erg was het ook weer niet". Leidse Leger des Heils heette kapiteins Van Engelen welkom JN de n auon :aal van het Leger des Heils en en de Hooigracht werden gister- id de nieuwe bevelvoerende o//icieren, kapitein en mevrouw Van Engelen, gekomen uit Zierikzee, verwelkomd. De avond werd geopend door de sergeant-majoor mevrouw Stolte, die de nieuwe officieren be groette door psalm 121 te lezen. Een hartelijk woord volgde, bij de in trede van de kapiteins in de Sleutelstad. Zij wees erop, dat zij in Leiden een groot arbeidsveld zullen vinden. Bovendien is de stad omringd door vele dorpen, waar het Leger ook komt. Leiden is dan ook een druk korps, waar veel en allerhande werk moet worden verricht. zong de zangbrigade een welkomstlied. Majoor Stofregen voerde het woord na mens de gezinsbond. Zij getuigde, dat wij een God van liefde en trouw hebben. ..Wy zullen u ter zijde staan door Gods genade". Gekomen van kleine post Kapiteine Van Engelen vertelde, dat rij heel onverwacht het jeugdcentrum Zierikzee moesten verlaten. Maar het is God, Die de beslissingen leidt, ook die De korpscadetten boden het echtpaar Van Engelen een sleutel aan. waarbij zij een schetsje voordroegen. Na een be groetingswoord van kapelmeester Van Houwelingen liet het muziekkorps een mars horen. De jeugd-sergeant-majoor zuster Han- no sprak na zang door de jcugdbrigade een woord van welkom, waarbij de lei der van de instuif, de heer De Water, zich aansloot. Ook de secretaris van het korps, de heer Weijs, sprak. Onder lei ding van mevrouw De la Rie-Segaar Kapitein Van Engelen merkte op, dat zijn vrouw en hij gekomen zijn van een kleine evangelisatlepost. De overgang is dus wel groot. Maar wij doen hetzelfde werk. In de padvinderij wil de kapitein graag meewerken; dit jeugdwerk is hem als hopman niet vreemd. De kapitein hoopte ten slotte op veler medewerking. Niet alleen het korps, maar Gods Koninkrijk moet worden gebouwd. Laten wij onze woorden in daden omzetten. De tekst van de overdenking was Lu cas 12 vers 22 en het thema „Maar zoekt Zijn Koninkrijk". Bezorgd-zijn is niet vreemd, zei de kapitein. Niemand ontkomt daaraan. De raad van Jezus is om het Koninkrijk van God te zoeken en van daaruit te gaan leven en werken. Wij moeten geloven, dat onze hemels»» Vader alles kan en wil. De eis van God is het dan ook. niet bezorgd te zijn. Bezorgdheid over ons leven en zonden is wel op haar plaats. Maar neer wij daarmee naar Jezus gaan. dan vinden wij een liefdevol en barmhartig God. Majoor Stofregen sloot de avond. Dc beide officieren werd het lied „Dat 's He ren zegen op u daal" toegezongen. „Kennelijk bent u toch goede vrienden gebleven", meende de rechter te mogen constateren. „Hij is zelfs met me mee komen rijden uit Zoeterwoude", ver klaarde getuige en hij sprak niet eens over een schadevergoeding. De officir eiste f 20 boete of 4 dagen hechtenis, maar de rechter vond niet be- n, dat verdachte de stoel had „weg gemaakt" zoals ten laste was gelegd en sprak hem daarom vrij. Joy-rlding per flets Een 48-Jarige chauffeur uit Leiden had een vrije dag, \yant er was een feestelijke gebeurtenis. Dat werd aanleiding meel sterke drank te drinken dan hij kon ver dragen en in die toestand wilde hij zijn werkgever even deelgenoot van zijn vreugde gaan maken. Daartoe nam hij in de L. Nieuwsteeg een fiets weg, maat zette die weer neer, toen hij er een paai straten mee had gereden. Nu was hem diefstal van de fiets ten laste gelegd. Verdachte zei, dat hij daar o.ver niet had gedacht^..Th,uls_heb ik 4 fietsen staan", zei hij. De officier constateerde, dat de dief stal niet was bewezen; er zou hoogstens .Joy-riding" hebben plaatsgehad, doch dat is op een fiets niet strafbaar. Dus vroeg hij vrijspraak. De rechter ontsloeg verdachte van rechtsvervolging. OVERGORDIJNSTOFFEN Keuze uit méér dan 100 EXCLUSIEVE dessins. Gordijnvelours moderne kleuren. TERLENKA VITRAGES Textielhandel en woninginrichting W. J. Zirkzee Raketonderzoek in Leiden en Delft Gisteren hield de Nederlandse Vereni ging voor Raketonderzoek NERO een propaganda-avond in het Prytaneum te Leiden. Na het welkomstwoord door de praeses, de heer H. H. Brongersma, gaf de abactis, de heer L. R. Wolff een korte uiteenzetting over de structuur van de vereniging. Blijkens zijn betoog bestaat de vereni ging uit twee afdelingen, in Leiden en in Delft, waardoor het onderzoek wordt verricht, èn een hoofdbestuur, dat de ac tiviteiten coördineert. Vervolgens hield de heer M. A. Kerk hoven, leider der elektronische werk groep. een lezing over de door hem ont wikkelde raketzender. Verbazingwek kend waren vooral de zeer geringe afme tingen van het zendertje. Het had dc i van een cilinder met een diameter 19 mm en een hoogte van 16 mm. Het gewicht bedroeg slechts 5,8 gram. Na de lezing bestond er gelegenheid de testapparatuur te bezichtigen. Onder an dere was aanwezig een apparaat om de stuwkracht van de raket te meten. Na de pauze hield de archivaris, de heer B. N. Swanenburg, een verhandeling over de ontwikkeling van het stuw- kracht-tijd-diagram in de loop van het onderzoek door de vereniging. Het stuw- kracht-tijd-diagram is namelijk wel het belangrijkste gegeven als men de presta- "e van de raket wil berekenen. Als volgend punt stond de vertoning in een film op het programma. Deze film bracht de loop van het onderzoek de vereniging in beeld. Spectaculair :n vooral de opnamen van raketmo toren. 4ie op de testbank op hun werking werden beproefd. Tot slot werd het jaarprogramma de vereniging voor 1962 toegelicht door de praeses. Het bleek, dat in Delft in studieverband een begin zal worden ge maakt met het ontwerp van een raket, die een hoogte van 50 km zal kunnen be reiken. Deze raket bestemd voor he doen van weerkundige waarnemingen. Slachtoffers van gladheid in Leiden Ook in Leiden zijn gistefen en van ochtend verscheidene personen door de gladheid ten val gebracht. Een van hen is de 43-jarige mevrouw G. Otgaar-Van S'.rien uit de Borgerstraat. die als voet gangster op de Morsweg kwam te val len. Zij liep een hersenschudding op cn werd naar het academisch ziekenhuis gebracht. Balische kunst voor Universiteit Kortgeleden heeft de Leidse Universi teit de collectie-R. Bonnet, bestaande uit moderne schilderijen, tekeningen en houtplastieken van Bali kunnen verwer ven. De verzameling wordt in bruikleen ondergebracht in het Rijksmuseum voor Volkenkunde te Leiden. De collectie-Bonnet, samengesteld door de man, die, met Walter Spies en ande ren het ontstaan van de moderne kunst van Ball van nabij meemaakte, bestaat uit een keur van stukken, die met grote liefde en met de smaak van een kun stenaar verzameld wend gedurende meer dan een kwart eeuw. Als verzameling geniet de collectie een internationale bekendheid. Zij is op Ja va, (.a. met. steun van de Bond van In dische Kunstkringen en het Java-Insti- tuut) en hier te lande vóór en na de laatste oorlog meermalen gedeeltelijk of geheel tentoongesteld, laatstelijk in het Gemeentemuseum in Den Haag en in het Kunstcentrum Bergen. De verzameling heeft reeds geleid tot enige publicaties, waarin gewezen wordt op een uniek verschijnsel in geheel Z.O.-Azië. n.l. bet op een moderne manier voortbouwen op oudere tradities zonder een eigen karak ter prijs te geven. De collectie bezit niet alleen waarde uit artistiek oogpunt, hoewel zij uitslui tend met dat doel werd samengesteld. Immers: uit de stukken zijn vele gege vens te ontlenen voor de studie van de godsdienstgeschiedenis, de volkenkunde eri de literatuurgeschiedenis van Java en van Baji zelf. Ten slotte kan gewezen worden op het feit, dat in de moderne tijd oude tradities uit India zich in ge wijzigde vorm op Bali hebben voortge zet en daar een nieuwe vorm en inhoud hebben gekrègcn. Aartekei mej, M F Gerla tc Bussum, mej. AMP Sivivsky te Den Haag. mej. M Boerma te Leiden en dc heren M M Kneepkens te ïg. F M van der Velde te Haarlem. G Greidanus te 'i-Grav eland. 3 3 va» Zanten Jut te Vetp. M J D A Haussen te Heerlen. C J Gout te Schevennngen D Huis. aen te Shedrecht en J Koning te R'dam. Boot-Leiden bouwt weer voor Canada Scheepsbouwwerf Boot te Leiden heeft opnieuw een opdracht uit Ca nada ontvangen voor de bouw van enkele vissersschepen. Drie schepen van Boot oefenen reeds de visserij alt In de Canadese wateren, twee zijn er op de Leidse werf in aan bouw en daarby komen dan de schepen die dezer dagen zijn besteld. Oecumenische raad De Oecumenische Raad zal niet op dinsdag 6 februari, maar op dinsdag 27 februari om acht uur in de Remonstrant se kerk een bijeenkomst houden, waarop prof. dr. Hoenderdaal hoopt te spreken over „Indrukken en inzichten van New- Delhi".

Nieuwe Leidsche Courant | 1962 | | pagina 4