Micutue £rifcsrt)e ÖTouraiil Geen Aziatisch interim voor Nieuw-Guinea Commentaar Drie ton gestolen Leids A.Z. in Op straat uitglijden in drie stijlen Oe Thant wil gesprek zonder voorwaarden Gesprek over cao in bouw afgebroken Brandkast geforceerd, salarissen verdwenen Militairen in burger dagvaarden de staat Ultimatum van De Gaulle aan de F.L.N. VRIJDAG 26 JANUARI 1962 KANTOREN: Steenstraat 37. TELEFOON: alle afdelingen 31441. KLACHTEND LENST: bezorging 18—19 u. ADVERTENTIES: 0,20 per millimeter. Familieberichten 0,18 per millimeter (B(J contract belangrijke korting). POSTREKENING: 58936. ABONNEMENTEN: 7,50 per kwartaal; 2,55 per maand; 0,59 per week. Tweeënveertigste jaargang no. 12388 CHRISTELIJKEATIONAAL DAGBLAD vStant»asticft it ghebleoen tngn bert ia tegfjenspat-t" SPECIALF AANBIFDING alle DAMES ROKKEN waaronder ook SCHOTSE RUITROKKEN ƒ13.50 per stuk. ADR. VAN OOY Jr BREESTRAAT 39. LEIDEN Haast u voordat het UITVERKOCHT IS. Kom kijken, kom kopen. Uw voordeel ill Nieuws in één oogopslag Een woordvoerder van de Verenigde Naties in New York heeft een pers bericht. volgens hetwelk de secretaris-generaal van de V.N. Oe Thant, voor stander zou zijn van een voorlopig beheer over Nieuw-Guinea door India, Malakka en Birma. vol slagen onnauwkeurig" genoemd. Oe Thant blijft proberen onderhandelin gen zonder voorwaarden te arrangeren tussen Ne derland en Indonesië. In Makassar zijn twee Nederlanders en vier In donesiërs gearresteerd op verdenking van mede plichtigheid aan de mis lukte aanslag op Sukarno. De Indonesiërs zouden enige tijd geleden speciaal uit Nieuw-Guinea zijn ge komen voor het <plegen van de aanslag. Namen zijn niet genoemd. De Franse president De Gaulle zou de Alge rijnse opstandelingenre gering een ultimatum heb ben gesteld, waarin wordt geëist een overeenkomst te tekenen. Gebeurt dat niet, dan zullen de onder handelingen worden afge broken. Het Algerijnse bestuur tijdens de over gangsperiode zou door een Algerijn worden geleid. President Kennedy heeft het Amerikaanse Congres gevraagd hem te machti gen onderhandelingen te voeren met de E.E.G. over de verlaging van de we derzijdse invoertarieven met vijftig procent. Hij vroeg een speciale mach tiging ten aanzien van be paalde groepen van pro- dukten. Niet 19, maar 22 missio narissen zijn op Nieuw jaarsdag door muitende Kongolese soldaten in Kongolo, Noord-Katanga, vermoord. Dit is verklaard door de enige missionaris die de moord heeft over leefd. pater Darmont Zijn leven werd gered door een van de Kongolese sol daten De Sowjetunie heeft de voorzitter van de Veilig heidsraad verzocht de raad bijeen te roepen ter bespreking van de Kongo lese kwestie. In New York wordt aangenomen, dat de raad niet voor maandag bijeen zal komen. TAE waarnemend secretaris-generaal der Verenigde Naties, Oe Thant, heeft bij zijn besprekingen met Nederlandse en Indonesische afge vaardigden geen ander voorstel gedaan dan om zonder voorwaarden onder handelingen over Nieuw-Guinea te beginnen. Een woordvoerder van de V.N. heeft een bericht over een interimbestuur over Nieuw-Guinea „vol slagen onnauwkeurig" genoemd. Volgens het gewraakte bericht zou er over worden gedacht het beheer tijdelijk op te dragen aan vertegenwoor digers van India, de Maleise federatie en Birma. De Indonesische ambassadeur in Washington, Zairin Zain, heeft desge vraagd verklaard, dat er nog veel gedaan moet worden eer de onderhandelingen tussen Nederland en Indonesië dichterbij zijn gekomen. Hij zei dit na een onder houd met de Amerikaanse onderminister van buitenlandse zaken voor het Verre Oosten, Harriman. „Tot nu toe is het driehoeksspel in Washington voortgezet", aldus Zain. Over de berichten over een koers wijziging van Australië wilde hü zich niet uitlaten. Deze hebben overigens in Australië een complete rel veroorzaakt. De minister van buitenlands© zaken sir Garfield Barwick, die de juistheid der berichten ontkende, kreeg van de Labour- oppositie, bij monde van Edward Whitalm te horen, dat het Australische volk er recht op heeft te vernemen of Barwick soms verantwoordelijk is voor de berich ten. In dit verband zei hij, dat de be richten het eerst verschenen in de laat ste editie van de „Melbourne Herald" van 23 januari, juist toen Barwick op doorreis in Melbourne was. Barwick antwoordde dat de Austra lische houding, zoals die nog is, is uit eengezet door premier Menzies, in zijn rede van 12 januari. In overeenstem ming daarmee streeft men er nog steeds naar de partijen aan de conferentietafel te krijgen In Den Haag verklaarde een woord voerder van buitenlandse zaken, dat nog geen rapport van de ambassadeur in Canberra was ontvangen. Wel had men kennis genomen van de verklaring van minister Barwick. Mr. Bot Staatssecretaris mr. Th. H. Bot heeft gisteren samen met gouverneur dr. P. J. Platteel deelgenomen aan een uitzending voor de Australische televisie, waar hij nogmaals er op wees, dat de Nederlandse regering vreedzame bedoelingen heeft „Ik hoop dat Indonesië dat eens zal be grijpen", aldus mr. Bot. Verder zei hij met particulieren te hebben gesproken, die zich bezorgd hadden getoond, „maar zich ook realiseren dat wij achter hand having van het zelfbeschikkingsrecht De motie van de Nieuw-Guinea-Raad. waarin wordt aangedrongen op het zen den van een V.N.-commissie, noemde hij Is een dag van negen uur in de winter onaanvaardbaar (Van onze sociaal-economische redactie) LIET is onjuist dat er thans tussen werkgevers- en werknemers- vertegenwoordigers in het bouwbedrijf vrijwel volledige over eenstemming zou bestaan over de inhoud van de nieuwe c.a.o. welke per 1 maart aanstaande van kracht moet worden. Ir. H. D. Prins, iroorzitter van de Nederlandse vereniging van wegenbouwers, heeft bisteren op een persconferentie ter gelegenheid van het 25-jarig bestaan van de vereniging een dergelijke opmerking gemaakt, welke ons daarna echter van werknemerszijde werd tegengesproken. Er bestaat niet alleen no.g verschil van mening over de werktijden (wat de heer Prins erkende) maar ook moet nog gesproken worden over verbetering van de prestatie-beloning en over een boete-beding ln de c.a.o., waarbij de Werknemers strafbaar worden gesteld Indien z(j z.g. zwart-Ioon aanvaarden. Overeenstemming bestaat er, zo- efls wij reeds eerder meldden, over een loonsverhoging van tien cent per uur (ongeveer vijf pet.) en een verlenging van de wette lijke ziektegelduitkering van een Jaar met nog een jaar extra. De meningsverschillen op de an dere punten zijn echter zo ern stig, dat het overleg thans geheel is gestaakt en de onderhandelin gen als vastgelopen beschouwd punnen worden. Het lijkt niet uitgesloten dat in dit stadium een van de partijen een beroep ot bemiddeling zal doen op het College van Rijks- 'bomiddelaars. Het belangrijkste meningsver schil betreft de werktijden. De werknemers willen in de c.ao een vijfdaagse werkweek vastge- lagd zien van negen werkuren per dag. Op het ogenblik geldt deze regel in het algemeen ook. maar in de zomer kan hier per bedrijf van arfgeweken worden en kan gedurende de maanden vember, december en Januari ook de zaterdag nog worden inge- jichalkeld. De werknemersbonden willen nu definitief vijf maal ne gen uur aanhouden. De werkgevers zijn hiertoe ech ter niet bereid. Zij geloven, dat den egen uur In de winter tot •en t« groot aantal onwerkbare Jiwn zal leiden. Niet alleen tenge- Folfe van 'n tekort aan daglicht, vooral omdat de weersomstandig heden dan moeilijker zijn. Zij wensen daarom in de winter gedurende rijf da gen acht uur te werken, maar het res- tegende negen uur zal dan in de zomer Ingehaald moeten worden. Volgens de werknemersbonden leidt dit in de zo- echter tot onaanvaardbare lange werktijden van meer dan negen uur per ig. Naar de mening van ir. Prins zullen ij een werktijd van negen uur in de winter teveel produktievë uren verlo- gaan, terwijl de bouwmarkt toch al met een grote schaarste aan arbeids krachten worstelt Hij deelde mede dat de bouwnijverheid voor 1.3 miljard gulden aan bouwopdrachten ligt te wach- waarvoor geen vergunning verstrekt kan worden, omdat de bouwmarkt niet eer opdrachten verwerken kan. De heer Prins merkte voorts nog op. dat ln de wegenbouw de oprichting over wogen wordt van een straatmakersreser- ln de geest van de havenwerkersre- ve ln Amsterdam en Rotterdam. Uil deze plaatselijke reserves zouden door de aannemers dan goede vaklieden be trokken kunnen worden. Het pendelen van de arbeiders tussen de grote steden, dat ten koste gaat van het aantal produk- lleve uren zou zo tegengegaan kunnen De heer Prins vreesde dal vooi uitvoering van het vljftienjarenplan van het r(jk voor de wegenbouw ook het aanta] arbeiders te kort zal schieten, zodat aan de uitvoerbaarheid moet den getwijfeld. „in volstrekte harmonie met de verzoe ken die de Nederlandse regering sinds juli 1960 bij de V.N. heeft gedaan Wat de motie-Jouwe over versterking van het Papoea-vrijwilligerskorps be treft zei hij onder meer: „Wij kunnen ons niet uitsluitend op het defensieaspect van de ontwikkeling der autochtone be volking concentreren". Dr. Platteel ver klaarde desgevraagd te geloven dat de opleiding van Papoea-vrijwilligers geen lange tijd zal duren, gezien het feit dat zy goede junglevechters züd Op de vraag hoe dreigend h(j op het ogenblik de situatie ziet. antwoordde de gouverneur: „Niemand kan zeggen wat Indonesië zal doen". Mr. Bot voeg de daaraan toe: „Het is moeilijk om de gevoelens van de andere zyde te Inter preteren". Op de vraag wat Nieuw- Guinea zal doen als het aangevallen wordt, antwoordde de gouverneur zeer beslist: „Indien, wie dan ook ons aan valt, zullen wü terugslaan." Engeland leidt Indonesiërs op Een Britse zegsman heeft medegedeeld, •dat Engeland van plan is zijn verplichting na te komen om Indonesische officieren te scholen ln het gebruik van de gelever de Britse militaire uitrusting. De oplei ding in verband met de levering van achttien Gannet-vliegtuigen zal daarom doorgaan. Op het ogenblik zijn er negen Indonesiërs in Engeland in opleiding. De cursus loopt eind maart af. Arrestaties De militaire autoriteiten van Ma kassar hebbentwee Nederlanders en vier Indonesiërs gearresteerd, op ver denking van medeplichtigheid aan de mislukte aatwlag op president Su karno. Het Indonesische persbureau Pia noemde kolonel Af. Jusuf, militair commandant van Makassar, als zegs man. De kolonel heeft op een perscon ferentie verklaard, dat de Indone sische arrestanten speciaal uit Nieuw- Guinea waren gezonden om de aan slag te plegen. Nieuw-Zeeland ontstemd De premier van Nieuw-Zeeland. Keith Holyoake, heeft verklaard moeilijk de verklaring te kunnen begrijpen van me vrouw Subandrio, echtgenote van de Indonesische minister van buitenlandse zaken, dat de bevolking van westelijk Nieuw-Guinea bij verkrijging van zelf regering hetzelfde ongelukkige lot zou ondergaan als de inheemsen van Nieuw- Zeeland, Australië en Hawaii. Het lot van de Maori van Nieuw-Zeeland was bijna hetzelfde als van de inheemsen van Hawaii, „die niet meer vrij zijn en in feite bijna uitgestorven zijn" en het lot van de Australische inheemsen is „zelfs erger", aldus mevrouw Subandrio. Premier Holyoake verklaarde dat het geboortecijfer van de Maori een van de hoogste ter wereld is en dat hun aantal in deze eeuw verdrievoudigd is. Ook was de premier verbaasd over de me ning, dat de vrijheden van de Maori op enigerlei wijze in twijfel konden worden getrokken. Naar wij vernemen, lieeft in de afgelopen nacht een zeer ernstige inbraak in het hoofdgebouw van het aca demisch ziekenhuis te Lei den plaats gehad, waarbij een bedrag van niet minder dan 300.000 werd ont vreemd. Dit bedrag betreft Bij de Haagse rechtbank is van daag namens een groep dienstplich tige militairen, die begin februari Vele diplomaten verschenen gis teren ter Nieuwjaarsreceptie van H. Af. de Koningin en Z. K. H. de Prins op het paleis te Amster dam. Na afloop van de ontvangst inspecteerde de Koningin de ere wacht van het garderegiment Ja gers onder commando van de ka pitein A. L. Heymans. naar Nieuw-Guinea moeten ver trekken, een kort geding aanhangig gemaakt tegen de staat. In de dag vaarding stellen de militairen dat zij in burger-status worden uitgezonden en hiertegen richt zich hun bezwaar. Zij wensen de status van militair Het kort geding dient reeds maandag morgen half elf voor de president van de rechtbank, mr. G. Witsen Elias. In verband met het spoedeisende karakter van de zaak, heeft de president reeds de dag ter behandeling van het geding vastgesteld nog voor de dagvaarding for meel is uitgebracht. Namens de militai ren tTeedt op de Amsterdamse advocaat mr. J. van Proosdij. Hij wil voorkomen dat de militairen bij een mogelijke nood landing in een Aziatisch gebied, dat Ne derland niet welgezind is, als burgers zouden worden beschouwd en dienover eenkomstig behandeld. Van de zijde van de Legervoorlich- tingsdienst is verklaard, dat het bezwaai van de kleine groep het gaat hier be slist niet om een groot contingent - zich kennelijk richt tegen de, overigens allang geldende bepaling dat militairen die naar het buitenland gaan. of via het buitenland naar een bestemming c zee zoals in dit geval, waarbij de K.L.M. voor het vervoer zorgt speciaal toestemming behoeven om hun uniform te mogen dragen. De Legervoorlichtings- dienst vindt het vreemd dat het dragen van het burgerkostuum door deze mili tairen gelijk wordt gesteld met de bur- gerstatus. In dit verband wordt gewezen op het plan dienstplichtigen buiten diensttijd toestemming te geven in burger te lopen Daarmee, aldus de Legervoorlichtings- dlenst, vervalt toch ook niet de militaire status van de betrokkenen? Overigens wilde men liever de dagvaarding nog af wachten, die vanmorgen nog moest wor den uitgebracht. Op de Altaarweg in Schinnen is gis teren de 66-jarige oud-mijnwerker P. Pijpers uit Heerlenheide met-zijn brom fiets onder een auto gekomen en ter plaatse overleden. de lonen van de verpleeg sters en liet andere perso neel van liet ziekenhuis, die zojuist waren klaarge maakt om vandaag te wor den uitbetaald. Het personeel heeft van de boekhou ding van het ziekenhuis de mededeling gekregen, dat het loon nu pas volgende week kan worden uitbetaald. Uit de inlichtingen die wij ontvingen blijkt, dat het gestolen bedrag in de brandkast was geborgen. De inbrekers hebben op „vakkundige" wijze de brand kast opengebroken. Een groot deel van het Leidse politie apparaat is onmiddellijk na de ontdek king vanmorgen in het geweer gekomen. Speurhonden werden bij het opsporings werk ingeschakeld. Op verscheidene pun ten op het terrein van het .ziekenhuis werd" een rechercheur geposteerd. Uiteraard verwekte het nieuws van de grote inbraak opschudding in de kring van leiding en personeel. (Voor vervolg zie pagina 3) Kamerlid Peters overlijdt door verkeersongeluk De heer J. M. Peters, lid van de Tweede Kamer voor de K.V.P., en hoofdredacteur van het dagblad „De nieuwe Limburger" ln Maastricht, is gisteravond op 53-jarlge leeftijd overle den, na gisternacht by e enverkeerson- geluk ernstig gewond te zijn geraakt. De heer Peters, die aanvankelijk bij het onderwijs werkzaam was, kwam in 1956 in de Kamer. Verder was hij hoofdbestuurder van de stichting „Het vierde Prinsenkind", voorzitter van de afdeling Limburg van „Steun wettig ge zag", hoofdbestuurder van het Neder lands onderwijzersplan, dagelijks be stuurder van de KR.O. en voorzitter van de werkgemeenschap Limburg. Ook verwierf hij bekendheid als radiocom mentator. Hij verzorgde de rubriek „U bent toch ook van de partij?" De heer Peters was ridder 4e klasse in de Militaire Willemsorde. Jongen (15 jaar) vermoordde Belgisch meisje Een 15-jarige jongen heeft gisteren be kend dat hij de negenjarige Magda de Bruyne, wier stoffelijk overschot gisteren gevonden werd in de ruïne van een huis, heeft vermoord. Nieuw pokkengeval. In Woolwich, ttrid-oost-Londen. is een nieuw geval van pokken vastgesteld Thans zijn et in croot-Brittannië tien mensen die aan pokken lijden. De voorzitter van het Nederlands Studentenorkest, de heer H. ter Haar, zat naast Prinses Beatrix in de Koninklijke Loge tijdens het concert van het Studenten orkest gisteravond in het Haagse K. en W. Zij kondij uitstekend met elkaar opschieten, alumni van de Alma Mater als zij bel den zijn, en menig studentikoze opmerking zal wel gewisseld zijn. Prinses Beatrix had gr ooi plezier in het gehele concert en amuseerde zich openhartig. (Vervolg op pagina 7) De Franse president heeft vandaag de Algerijnse opstandelingenregering een ul timatum gesteld, waarin de cis wordt ge steld een overeenkomst te tekenen met als stok achter de deur een afbreken van de onderhandelingen. Hoewel Parijs geen officiële bevesti ging van deze nieuwe srtap van De Gaulle wilde geven, is de juistheid ervan even min ontkend. In het ultimatum zou wor den gewezen op de vele Franse conces sies en met name op het feit dat het Al gerijnse bestuur voor de overgangspe riode zal worden bestuurd door een Al gerijn inplaats van een Fransman. Indien de vertegenwoordigers van d« F.L.N. de voorstellen van de Franse re gering zouden aanvaarden, zou het be stuur (dat geldt yoor de periode tussen bestand en zelfbeschikking) uit negen personen bestaan, drie vertegenwoordi gers van de F.L.N., drie van andere Al gerijnse groeperingen en drie door Frankrijk aan te wijzen. Als de Algerij nen het aanbod niet acceptabel zouden achten, zou het bestuur toch worden ge vormd, maar dan zonder vertegenwoor digers van de opstandelingen. Naar ver luidt zou president De Gaulle uiterlijk eind februari een definitief antwoord wensen te ontvangen. In Frankrijk moest gisteren de berech ting van een man die een plast iekbom gelegd zou hebben worden uitgesteld, omdat verscheidenen juryleden dreig brieven van de O.A.S. hadden ontvangen. 1 prijs door elkaar pleegt aan te duiden, is er gewoonlijk weinig belangstelling voor de provinciale politiek. Verkiezingen voor de Provinciale Staten gelden voor de meeste kiezers dan ook meer ais graadmeter van 't landelijke politieke beleid dan als meelevend beoor delen van het werk der provinciale be stuurders. Waarschijnlijk is het zelfs zo dat zelfs de politiek meelevenden niet ln staat zijn de namen te noemen van dege nen die namens hun politieke partij in de staten zitting hebben. Hoe begrijpelijk dit verschijnsel ook het is te betreuren. Begrijpelijk, omdat het werk van Gedeputeerde Staten, dage lijks bestuur van de provincie, zich gro tendeels aan de openbaarheid onttrekt, terwijl do Provinciale Staten te weinig bijeenkomen om blijvende belangstelling te kunnen wekken. Desondanks betreu renswaard en dit is gemakkelijk t« illustreren met een opmerking die blij kens het verslag gisteren werd gemaakt In de vergadering der Provincale Staten van Zuid-Holland. Sprekend over de her- Indeling der gemeenten op Goeree en Overflakkce vroeg de heer Wilschut aan het college van Gedeputeerde Staten om bij het uitbrengen van een advies aan de minister over deze herindeling „rekening te houden met de uitspraken van de der tien gemeentebesturen die zich allen tegen deze voorgenomen herindeling hebben ver zet." Tevoren had de heer Wilschut al ln het algemeen gezegd: „Wij zullen met welwillendheid naar deze besturen (van kleine gemeenten) moeten luisteren om dat ze het dichtst bij het volk staan." Deze opmerkingen roepen in de eerste plaats de verbazing op: verbazing omdat het nodig schijnt dit te zeggen. Is de ver houding tussen provinciale en gemeente bestuurders dan zodanig dat men te wei nig naar elkaar blijkt te luisteren? Dan is er toch wel iets mis en is de vraag gewettigd of de pas herziene provincie wet niet nog eens opnieuw op de helling zal moeten. In de tweede plaats Illustreert dit voor beeld dat het werk der provinciebestuur ders ook de gewone kiezer niet onver schillig kan laten. De indeling in gemeen ten is voor ieder burger een belangrijk* zaak daarom is ook de belangstelling voor de gemeentepolitiek meestal aan zienlijk groter dan die voor de provinciale of zeifs voor de landspolitiek. Maar Juist In een kwestie als de indeling der ge meenten heeft het college van Gedepu teerde Staten een belangrijke stem. Na tuurlijk kan een minister van binnenland se zaken afwijken van een hem door de provincie gegeven advies, maar dan zal hij hiervoor toch dwingende redenen moe- •en aanvoeren. Het is straks aan de kiezer te laten blij ken welk gewicht hij hecht ook aan d' provincale politiek. Laat hij zich daarbij niet laten lelden door de overweging dat deze verkiezingen alleen maar „graad meter" zijn. alleen maar beoordeling van de landspolitiek. Daarvoor is de provinei* te belangrijk. Nog 1 week OPRUIMING Nu koopt U een goed KARPET voor WEINIG GELD 200 x 300 165.— 225 X 310 198 VAST TAPIJT maakt uw kamer gezelliger. BOUCLÉ: 100 cm breed van 17.90 nu 13.90 (enkele kleuren ook op 130 cm breed te leveren!) DOE UW VOORDEEL BIJ WONINGINRICHTING BULTHUIS BOTERMARKT 23 4 de afgelopen 24 uur in stand gehouden. Deze winden worden veroorzaakt door een hogedrukgebied dat bij de Golf van Biscaje ligt enerzijds en een depressie ten noorden van IJsland anderzijds. Het frontensysteem van deze depressie trok over de Britse eilanden naar ons land vergezeld van wat regen en motregen. Achter dit frontensysteem komt een rug van hogedruk van de oceaan naar de Britse eilanden. Onder invloed hiervan tal de wind draaien naar west lot noord west en zal voornamelijk naar het noor den van het land drogere lucht worden aangevoerd waarin enkele opklaringen voorkomen. In het zuiden van het land blijft waarschijnlijk nog veel bewolking aanwezig. De temperaturen worden iets lager. De Bilt verwacht tot zaterdagavond: Hier en daar mist. Overigens nu en dan opklaringen, maar ln het ruiden van het land aanvankelijk nog wat re gen of m otregen. Matige tot zwakke wind tussen zuidwest en noordwest Iets lagere temperaturen. (Opgemaakt 11.15 uur). Zon en maan Tendens langzaam stijgend HOOGWATER SCHEVENINGEIt 27 Januari: 7.07 v.m.; 19.20 n.m. HET WEER IN EUROPA Rapporten hedenmorgen zeven uur 115 II Het werd een groot succes. erd bespro- no" noemde het gebeuren In „Als communiste schreef Ik dat rechtvaardig? Waarom bericht op de voorpagina dat het in strijd was met dc zorgt de regering niet, dat de i schandaal wet en ik eiste erover te wor- generatic, die haar bloed voor Maar dc Icerlinrc van Hc den- in&elicht waarom de re- het land heeft vergoten af- a leerlingen van de Knmf n)et behoorlijk voor doende eetiolnen wordt- rarelén MMeren de iTraar d' Martlnl>*- <je stralen zore,Ir cn wat zij Als rl,risten drmocratc had regelen hij tegen de leraar ren het hier helemaal niet dacht te doen ten aanzien van ik het gemakkelijker. Ik M,nri'n mee eens. dit schandelijk incident en schreef ln deze geest: die ar- Mana Bada oni meer dergelijke dingen. me oude vrouw «ou niet re- ^erklaarde verontwaardigd. De 18-jarige Filomena Da- Als fasciste merkte ik op: vallen xij„ als er in dit land 12!^J2*!2f^SL5 t Fen arm* «>wl® vrouw, die a«- geen l.edïn waroVd.e de'^ (Italië), de heer Carlo dc In het parlement stelde de „een schandaal". opdracht: „Maak een opstel in communistische, fascisti sche en ehristen-democratl- dacht te sche stijl over een oude dame. vaardigde die op straat uitgleed" i groot, dat de zaak in het gehandeld. parlement ter tafel kwam moot hebben taak met veel *enoeEen op lm aan haar land heeft fe- dachten van de mensen "in zich genomen en uitgevoerd geven is vandaag op straat verwarring brengen met on- uitgegleden en gevallen. Is dermijnende ideeën." Het Milanese blad JU Gior- had.

Nieuwe Leidsche Courant | 1962 | | pagina 1