BON Fantasietje uit het leven van Paganini Tunesië breekt gesprek met Frankrijk af Verpleegster slachtoffer van zelfopofferend werk in Betoging Paramaribo Ex-vice-premier Gizenga in Leopoldstad terug Geschut in de oudheid hi een danie Kij, 5 „Starre houding inzake Bizerta" De onderhandelingen tussen Frankrijk en Tunesië over de ont ruiming van de Franse marinebasis Bizerta zijn zaterdag plotseling af gebroken. De Tunesische delegatie, onder leiding van Bourguiba's voornaamste adviseur Ladgham, is reeds in Tunis teruggekeerd. Lad gham verklaarde, dat de onderhan delingen voor het moment zijn uitgesteld en dat geen nieuwe da tum voor het hervatten van de besprekingen is vastgesteld. Ladgham en de Tunesische minis ter van buitenlandse zaken Mokka dem hebben de gehele week bespre kingen gevoerd met Franse regerings functionarissen. De Fransen hebben zich wel bereid verklaard, de uitein delijke zeggenschap van Tunesië over het gebied van de basis Bizerta te erkennen, maar zij wilden zich niet aan een vaste datum van ontruiming binden. Daarvoor vonden zij het stra tegisch belang van Bizerta te groot, en bovendien is de strijd in het na burige Algerije nog niet beslist. Een verwarmd mes snijdt soms veel beter. Wanneer? Ja, daarvoor moet U „Dat zit zo" raadplegen. Het staat op blz. 68. MET DEZE BON WORDT HET BOEK VAN U In envelop (of op kaart geplakt) verzenden U kunt noteren als Datum van ingang-. BETALING PER WEEK/MAAND/KWARTAAL/GIRO (Doorhalen wat niet van toepassing is) Zelf was ik al abonnee. Voor het aan brengen van bovenstaande nieuwe abon nee heb ik dus recht op DAT ZIT ZO of TIP PARADE (Doorhalen wat niet van toepassing is) Schrijf hier uw eigen n De Tunesische delegatieleider Ladg ham gaf voor zijn vertrek te kennen, dat de onderhandelingen voorlopig zijn afge broken. omdat de Fransen zich be slist te star hebben betoond. Een van de doeleinden, die Frankrijk met deze on derhandelingen nastreefde, het hervatten van de diplomatieke betrekkingen met Tunesië, wordt nu door de Tunesiërs ook niet overwogen. De diplomatieke betrek kingen werden na de gevechten om Bi zerta verbroken. Op consulair niveau is het contact wel steeds gehandhaafd. Het blad van de Tunesische Neo-Des- tourpartij, El Amal, schrijft, dat men eerder van een mislukking dan van een verdaging moet spreken. Van Franse zijde hoopt men echter, dat er later in het jaar een meer succesvolle poging zal kunnen worden gedaan om met de Tunesiërs tot overeenstemming te komen. Met name acht men dit mogelijk als de Algerijnse toestand verbetert. Naar van Franse zijde nog werd ver nomen, drongen de Tühesiërs aan op het vaststellen van een datum voor de1 ontruiming. De Fransen waren echter van mening, dat men het eerst eens moet worden over de voorwaarden voor een evacuatie, aangezien de datum van vertrek der Franse strijdkrachten kan afhangen van de tijd. die voor deze ont ruiming nodig is. Pakistani's merken zich na vaccinatie Pakistani's in Groot-Britannië zijn ertoe overgegaan een teken aan hun kleding te bevestigen waaruit blijkt dat zij tegen pokken zijn ingeënt Sedert ge- bleken is dat de Engelse pokkengeval- I len het gevolg zijn van besmetting door een Pakistaanse immigrant, hebben zich moeilijkheden voor Pakistani's voorgedaan. Men heeft hen o>p verschil lende manieren onheus bejegend. (Rtr) Uit Amerika is zaterdag in Londen een noodvoorraad van 400.000 doses an ti pokken-vaccin aangekomen. Het Argentijnse ministerie van volks gezondheid heeft tien miljoen doses ent stof gezonden. Er is overigens nog geen gebrek aan zich te laten inenten. De nationale anti-vaccinatiebond heeft geeist dat alle immigranten uit be smette landen zonder uitzondering worden geïsoleerd. Inenten is in Engeland niet verplicht, ook niet voor kinderen. Onderminister moest re'staurant verlaten De Amerikaanse onderminister van buitenlandse zaken Carl T. Rowan heeft gisteren het restaurant op het vliegveld van Memphis in de staat Ten nessee moeten verlaten, omdat hij een neger is. Onderminister Rowan was met drie andere (blanke) regerings functionarissen in een -klein particulier vliegtuig naar Memphis gevlogen om daar besprekingen te voeren met een luchtvaartmaatschappij. Een dienster van het restaurant op het geméentelij- ke vliegveld zei hem dat hij niet be diend zou worden en dat hij het restau rant moest verlaten. Onderminister Rowan vertrok, maar zal een klacht indienen bij het ministe- ie van justitie. Lawine in Colorado doodt zes mensen In Colorado zijn tên minste zes per sonen, onder wie vier kinderen, om het leven gekomen ten gevolge van een lawine die langs een steile helling naar beneden stortte en drie boerde rijen en een hut meesleurde. De tienjarige Mike Adamich wordt nog vermist. Haar ouders konden wor den gered. Het gewicht van de sneeuwmassa, waarin zich stukken rotsgesteente en ontwortelde bomen bevonden, wordt geschat op 200.000 ton. Commentaar Onze medemensen I In de televisie-documentaire „Uw medemensen" hebben toe ffisteravond 'werk gezien van Jan van HUlo, die deze film voor de N.C.R.V. heeft ge maakt en dat op bekwame en sym pathieke wijze. Er werd aandacht ge vraagd voor de behandeling en ver- pleging van langdurig zieken, het- |peen voor een groot deel neerkwam op revalidatie van bejaarden, een on- Idertcerp dat toy al verscheidene ma ilen op het scherm zagen. Ook nu weer [met veel opnamen uit het Hilversum- se ziekenhuis Zonnestraal en de loop- school in Amsterdam, waarbij de reva lidatie-specialist dokter Schreuder toe lichting gaf. Maar we zagen ook iets van jongere patiënten, voornamelijk in de Zonne huizen. waar zulk een prettige sfeer heerst en waar de patiënten een waar tehuis vinden, dikwijls voor jaren. I Er werd. ook door het woord van vele bekende specialisten op het ge bied van revalidatie en gereatrie, aan gedrongen op betere mogelijkheden voor behandeling en verpleging en zo werd opnieuw een beroep gedaan op het particulier initiatief om geldelijke offers te brengen voor dat zegenrijke en hoognodige werk. Veelzeggend eindigde de documen taire met: „Wat doen wij, gezonden en j sterken, voor deze langdurig zieken?" lEen vraag, die zeker waard is in alle huiskamers te klinken en daar ook beantwoord te worden Tegen onafhankelijkheid In Lausanne is ex-koning Simeon van Bulgarije zaterdag getrouwd met de Spaanse Margarita Gomez Aceba y Ceruelo. Bij het verlaten van het stadhuis in de Zwitseisc stad werd deze foto gemaakt. De ex-monarch is 24 jaar en z<jn. bruid is twee jaar ouder. Zij is de dochter van een rijke makelaar in Barcelona. Pokken slaan toe in Düsseldorf (Van onze correspondent in Bonn) ^aanzienlijk had beperkt en de overige d.t weekeinde wilde sluiten, zal de vac- Juist toen men in Düsseldorfcinatie van Düsseldorfers thans voort- dacht, dank zij het krachtige ingrijpen der gezondheidsdien sten, de gevreesde pokken de baas te zyn gebleven, heeft deze ziekte toegeslagen en haar eerste slachtoffer geëist. Het is de 55-jarige verpleegster Elisa beth Sieckmann. die sinds 1927 was ver bonden aan het gemeentelijke ziekenhuis. Zij was begin van deze maand vrijwillig in quarantaine gegaan met de heer en mevrouw Jacobs en hun vijfjarig zoon tje om hen te verplegen. De heer Wolf gang Jacobs had de pokkeninfectie uit Liberia naar Düsseldorf overgebracht. Volgens de bepalingen van de Wereld- gezondheids-organisatue blijft Düsseldorf nu nog voor 28 dagen pokkenbesmet ge bied met alle (ook economische) nade len. De familie Jacobs is aan de beterende hand. Het zoontje zal wel pokken-litte kens behouden. Uit de onmiddellijke om geving van de familie Jacobs is ook nog een meisje geïsoleerd, van wie wordt vermoed dat ook zij is besmet. De gemeentelijke gezondheidsdienst, die het aantal inentingsbureaus reeds zetten. Van de 750.000 eer dan 150.000 gevaccineerd. De landshoofdstad van Noordrijnlapd- Westfalen heeft tengevolge van de pok- kenbesmettlng grote economische verlie zen geleden. Sterk getroffen is het hotel- bedrijf. Kamer-reserveringen zijn tot twintig procent van het jaarlijkse ge middelde gedaald. Hiervan leden ook het restaurantbedrijf en de detailhandel. Ve le congressen, vergaderingen, bijeen komsten zijn afgezegd. Bandieten doodden elf Col limbi anen Bandieten hebben gisteren op bochtige weg in de bergen van noord- west-Columbia twee auto's in derlaag gelokt. Van de veertien inzit- In Peking zijn gisteren Vanavond tv-operette Weinig groten uit de toonkunst zijn zulke legendarische figure^ geworden als de vermaarde violist Paganini, van wie serieuze ge schiedschrijvers ons vertellen, dat hij van 1782 tot 1840 in Italië leefde en werkte. Betreffende zijn per soon zijn talrijke legenden ont staan", wordt erbij gezegd. En een van die legenden heeft Paul Knep- ler en Bela Jenbach tot onderwerp gediend bij het schrijven van het libretto voor de operette „Paga nini". Niemand minder dan Franz Léhar. de Oostenrijker met het .bijzonder talent voor het componeren van operettes" schreef de muziek in verrukkelijk ro mantische sfeer. Wie kent niet de welhaast klassiek geworden melodieën van „Niemand liebt dich so wie ich" en „Gern hab' ich die Frau'n geküsst" uit dit zang spel? Alle groten van de kleinkunst en ook velen van de grote kunst hebben deze liederen gezongen, telkens weer bij enthousiaste bijvaL Geen wonder dus dat „Paganini een van de operettes werd. die de Duit se en Oostenrijkse televisie samen in Wenen lieten opvoeren om ze op ban den vast te leggen, ze zelf op het scherm te brengen en ze te exporteren. De KRO brengt deze produktie van avond op het scherm tussen 8.20 en 10.45 uur: een voorstelling om echt voor te gaan zitten. Want het zal weer zo'n rijk-gemonteerde opvoering zijn in play-backsysteem. waarvoor vermaar de solisten uitgezocht. Suriname heeft gisteren in Paramaribo een demonstratie meegemaakt, waaraan duizen den hebben deelgenomen en die ten doel had duidelijk te maken, dat velen prijs stellen op het be houd van de band met Nederland. De optocht, die was georganiseerd door het zgn. „Vrouwencomité Anti-on afhankelijkheid nu" en door de actie groep van de Verenigde Hindoestaanse partij, had de steun van de politieke partijen, die niet in de Staten zijn Y tegenwoordigd. Er werd geen Surinaamse vlag n gevoerd, maar een Nederlandse drie- kleur, waarop de voornaamste symbo-l Het verhaaltje van de operette is na- len van de Surinaamse vlag (vijf ster-1 tuurlijk luchthartig en charmant, zoals ren en een ellips» waren aangebracht. I dat vereist is. Het heeft niet de preten-1 De bedoeling is deze nieuwe vlag aan tie van echtheid, al kan de gouverneur aan te bieden. Er werden spandoeken meegedragen korünkïijk'paarTmét1 daaronder*dc^woor- De beroemde violist maakt in dltl dTröm'an"van" CbkrioTpjck^jtrnKIl den „Wij willen u behouden"' waarop zangspel kennis met vorstin Anna-Ellsa, vanavond tussen 8.*0 en 9.30 horen bij als leuzen waren aangebracht ..Oranje de 7Uslcr van Napoleon Hij wordt ver-i £e NCRV. Na een half uur grammo- öe zusier ^an ;>aP0'c°n- "U v f00nplaten met muziek van Engelse componisten (Elgar en Vaughan-Wil- liams) geeft prof. Diepenhorst com mentaar op gebeurtenissen in het par lement en aansluitend zingt Jaquelino F-e.man, aan de piano begeleid door Gecrg-- van Renessc Duitse volkslied jes. Na nieuws en avondoverdenking spreek' Willem Mudde om 11.05 uur weer over het kerklied en zijn weg in de toonkunst. bekende tonelisten zijn grote naam. Franz Marszalek dirigeert koor en orkest van Radio Keulen. De opvoering wordt voorafgegaan door een gefilmde inleiding van Fred Bredschneyder. Jos Cleber nam afscheid Tijdens een drukke receptie zater dag in het restaurant van de AVRO- studio in Hilversum heeft de Neder landse radiowereld afscheid genomen van dirigent Jos Cleber, die donder dag naar Zuid-Afrika vertrekt. De voorzitter van de AVRO, jhr. Th. Roëll, bood een gouden polshorloge met inscriptie aan als herinnering aan de tien jaren waarin de heer Cleber het orkest „De Zaaiers" heeft geleid. De directeur van de AVRO, de heer D. Repko, schonk een zilveren gondel als herinnering aan een der hoog tepunten in de carrière van de heer Cleber en zijn orkest, het winnen van de gouden gondel in Venetië, nu vyf jaar geleden. Morgenavond zal de AVRO een bij na twee uur durend radioprogramma verzorgen ter gelegenheid van dit af scheid, waaraan behalve tal van ar- tisten ook de burgemeester van Hil versum, de heer J. J. G. Boot, de di recteur, de heer Repko en de program maleider, de heer H. de Wolf, mede werken. VERHAALTJE vanavondl ..Statuut aarborg blij- j Geestelijke vrijheid boven" ™a'(- »P "'"f hankelijkheid", „Geen r.t.c. nodig",onbeantwoord. De romance wordt cch- j ..Besteedt het geld van de r.t.c. aan be-|(er verstoord, als Paganini zich be tere doeleinden" en „Liever dood dan -. rood". De rustiee betoaing trok grote a"*'- a*« *lch n,et cc" "ou" belangstelling. Er liepen voornameii'k mag binden, omdat hij als kunstenaar Surinamer^ van Hindoestaanse af: de gehele wereld toebehoort. Zij- Hindoestaanse komst en Creoolse vrouwen in rr vond haar einde voor het paleis van ae Het opvallende was, dat zoveel hln- Eer hij tot dit inzicht is gekomen is echter al veel romantiek gepasseerd JJi al is het slot wat melancholiek, tra- doestaanse Surlnamers meededen. Hunigisch is het allemaal geenszins, want leider In de Surinaamse Staten, de heer dat l#at de operette niet toe. J. Laebmon. die tevens voorzitter is De rol van Paganini wordt gespeeld van de Verenigde Hindoestaanse partij,!door Wather Reyer, de stem is van had zich namelijk tegen de demonstra- j Sandor Kónya; als Anna-Elisa ziet U tie verklaard. iSusanne Korda en hoort U Herte Tal- tenden werden er elf om het leven ge bracht, terwijl er drie verwondingen op liepen. Volgens de autoriteiten hebben de bandieten, die zich als politie-beamb- ten vermomd hadden, tien lijken ont hoofd. Na de overval vluchtten de ban dieten in de ontoegangkelijke bergen. schoppen gewijd, zo meldt het i nistische persbureau Nieuw-China. De plechtigheid werd verricht door aarts- f bisschop Ignatius Pi Sjoe-Sje. het hoofd f van „het patriottische katholieke ge-li nootschap" dat het gezag van de paus I niet erkent. Een van de vrolijke hoffeesten, die vorstin Anna-Elisa zo graag geeft en die de sfeer van de operette „Paganini" bepalen. Dat zit Zoen Tip-Parade boeken boordevol met on gelooflijk handige wenken zijn niet in de ivinkel te koop. De afgezette Kongolese vice- j premier Antoine Gizenga is zater dag, aan boord van een vliegtuig der V.N., uit zijn bolwerk Stanley- Wc hebben gezien dat het gesehut uit dc oudheid bestond uit een drie tal typen t.w., de katapult, de bal- lista en de onager die door veer kracht pijlen, stenen, speren of ko gels naar de vijand slingerden. En de uitwerking hiervan was werkelijk niet gering, want de ballista wist in zijn laatste ontwikkeling projectielen van meer dan 100 kg. ruim 300 me ter ver te slingeren en een Griekse vestingbouwer uit dc 2de eeuw na Chr. weet te ver tellen dat muren van 5 meter dikte aan het geschut weerstand kunnen bieden wanneer men de vijand al thans belet te na deren tot een af stand van 164 me ter. De machines waarmee Julius Caesar tegen de Galliërs optrok waren weliswaar van lichter makelij, maar de bouw meester Vltruvius weet toch te ver tellen dat de katapults een last van 35 kg. 600 meter ver konden weg werpen. Ook de Galliërs waren mo dern bewapend, want Caesar zelf verhaalt uit die dagen dat het ge schut der Marseillanen niet kon beenboren door hout van. een voet dikte. Met andere woorden: één boom van 25 cm. dikte kon door de aldus afgeschoten speren en pijlen wél worden doorboord! Uit al deze voorbeelden blijkt dui delijk, dat het geschut in de oudheid algemeen ingang had gevonden en dat het zeker niet incidenteel ge bruikt werd. Integendeel, zoals te genwoordig de artillerie bij elke di visie Is ingedeeld, zo waren ook dc werpmachines tn de oudheid aan de legioenen toegevoegd. Zij behoorden tot dc vaste en normale legerinde- TOCH IS HET ZO! ling. In het handboek van de Krijgskunst, dat een zekere Vege- tius in de 5de eeuw heeft samen gesteld, maar dat uiteraard geba seerd is op gegevens van veel ou dere auteurs, wordt verteld „dat ie der legioen voorzien is van ballistae, die geplaatst zijn op affuiten, van wielen voorzien. Zij worden door muilezels getrokken en bediend door een elftal soldaten van de centu- ric (honderd manschappen) waartoe zij behoren. De bal listae worden niet alleen gebruikt om legerplaatsen te ver dedigen, maar zij worden ook op het slagveld opgesteld, achter de xwaarge- ivapcnden. Geen rui- terharnas en geen infanterieschild is bestand tegen de grote pijlen die ze afschieten. Een legioen telt dus on geveer 55 ballistae". Dat de artille rie in de oudheid een belangrijke rol in de veldslagen speelde, is dus ze ker niet te boud gesproken. Daarom is het dubbel jammer dat geen van deze slingerwerktuigen aan ons is overgeleverd. De ver schillende beschrijvingen maken het wel mogelijk er een globale Indrtik van te krijgen en hun werking enigs zins te beseffen, maar hoe dat ge schut nu precies in elkaar zat, weet men niet. zodat we ons moeten blij ven behelpen met afbeeldingen die de constructie wel enigszins weer geven, doch de mogelijkheid voor twijfel openlaten. En nu we zojuist gesproken heb ben van hout van een voet dikte dat door de Galliërs niet doorboord kon worden, moeten we toch ook eens spreken over hout dat de hardheid van steen heeft. Daarover een volgende keer! stad in Leopoldstad teruggekeerd. Hij werd opgewacht door verte genwoordigers van de V.N. en van het vliegveld onmiddellijk naar hun hoofdkwartier gebracht. Nie mand van de centrale regering was ter begroeting aanwezig. Gizenga zal door de centrale regering in staat van beschuldiging gesteld worden wegens sabotering van het gezag der centrale regering. Inmid dels zetten de V.N. hun speur tochten naar de muitende troepen in Noord-Katanga voort. Gizenga arriveerde in gezelschap van de hem door de V.N. toegevoegde lijf wacht. die hem van Stanleystad naar Leopoldstad heeft begeleid. Op het vliegveld waren ook geen Kongolese militairen, maar alleen soldaten van dc V.N. Hij werd opgewacht door een tweehonderd getrouwen, die applaudis seerden en hem begroetten met kreten als: Weg met de imperialisten. Een zuster van de affezette vice-pre mier omhelsde hem snikkend. Gizenga onderhield zich slechts enkele minuten met zijn aanhangers, terwijl V,N -mili-l tairen verslaggevr— 1 hielden. Al met litieke opvolger ba is. Gizenga werd daarna snel met een aulo van de V.N. naar het hotel Royal gebracht, het hoofdkwartier van de vol kerenorganisatie. De auto werd bege leid door drie jeeps met gewapende Over Hilversum II zendt dc VARA uit. Het maandagavondprogramma, dat om 8.05 uur begint met een afle vering van dc musical ,,De wilde vaart", om 8.35 uur de quiz „Je neemt er wat van mee" brengt, dan een pro gramma van liedjes en melodietjes, om 9.55 uur „Marimba" en na het nieuws van half elf een platenpro- gramma, gewijd aan de nagedachte nis van Toscanini. De gehele televisie-uitzending van de KRO, die dadelijk na het NTS- journaal begint, wordt in beslag geno men door de operette „Paganini" van Franz Léhar, Om kwart voor 11 epi loog. TIPS UIT HET BUITENLAND Voor de BBC (464 m.) speelt de pia nist Andor Foldes tussen 9 en 9.50 uur werken van Mozart, Bartók en Chopin. De Muziekkapel van de Gidsen speelt voor de BRT. Om 8 uur begint op golflengte 324 m. een concert met composities van Mendelssohn, Lee mans. Torf en andere Belgische toon dichters. Otto Klemperer dirigeert het Lon- dens symfonieorkest dat van half ze ven tot 9 uur concerteert voor de NDR op 309 m U hoort het vijfde Brandenburgse concert van Bach en de 7e symfonie van Schubert. Radioprogramma 8.50 V.d. hulsvi jlradio; 10.00 V.a. kleuters; 15 Lichtbaken, li-zing; 10 25 Gram.; 11 00 11.30 Gram 11.50 Volaan.-.voor- 12.00 MlddaRklnk noodklok: dag van gisteren, klarvkb 12 30 lnb. meded; 12.33 Gram.; 12.50 •4ws13.15 Platcnnicuws; 13 40 14.05 Schoolradio; 14.35 V.d. "4 45 Gevar.progr. (her- 17 45 Rcgeringsu icheldenheld van -s. H. C. van Ren- litair de i Muiters Een compagnie muitende Kongolese j militairen heeft zaterdag in de omge-1 ving van Kongolo, waar verleden week de missionarissen zijn vermoord, het vuur geopend op twee verkenningsvlieg tuigen van de V.N. Deze vliegtuigen waren op zoek naar de troepen, die vrijdag jl. een aaval hebben gepleegd op de missieschool In Sola. Geen van de telde vliegtuigen werd beschadigd. Dc vliegers hebben in dat gebied ver schillende malen geconstateerd, dat hui zen en in een geval zelfs een heel dorp in brand waren gestoken. De V.N. over wegen nu de mogelijkheden om radicaal een eind te maken aan de chaotische toestand in Noord-Katanga. Daartoe zullen ze een openlijke militaire actie I moeten ondernemen. In een Zwitserse gevan genis heeft Josef Met- tauer, die een gevange nisstraf van vijftien maanden uitzit wegens handel in valse gouden munten, zijn bedrijf van uit zijn cel gewoon voort gezet. Met behulp van een cipier plaatste Met- tauer advertenties, waar in hij zijn valse 100- frankstukken aanbood in een aantal Europese lan den en ook in Brazilië, Tunesië en Israël. De kopers ontvingen munten over de tegen betaling vai der dan de helft van de marktprijs. Het 19-jarige knappe kapstertje, tevens lange- afstands-loopster, Wendy Lewis, is zaterdag te i voet vanuit Engeland naar Rome vertrokken. Zij wil een petitie voor de vrede aan paus Jo hannes overhandigen. Zij maakte de reis naar Rot terdam per schip. I Het Deense konings paar, dat een bezoek van vijf dagen aan koning Phocmibol en koningin Sirikit van Thailand brengt heeft de laatste twee dagen drie baby olifanten ten geschenke gekregen. Op de vraag wat zij ermee zouden doen, antwoordde een woordvoerder: ,,Ik weet het niet." I Het Deense ministerie van onderwijs heeft een begin gemaakt met het onderwijs in Esperanto als facultatief leervak in de achtste en negende klassen van de lagere scholen en op alle avond scholen. I Kenjatta, de leider van de Afrikaanse Nationale Unie in Kenia, heeft gis teren op een partijbij eenkomst verklaard, dat de blanken moeten leren de negers aan te spre ken met „Bwana", een Swahili-woord voor mijn heer. „Als zij dat niet kunnen, moeten zij het land verlaten", aldus Kenjatta. I De Spaanse regering heeft bepaald, dat de bio scopen vroeger dicht moeten zijn, de tappe rijen van sterke drank te middernacht moeten ophouden met tappen en dat de restaurants om twee uur dicht moeten zijn. De regering wil de Spanjaarden afbrengen van hun voorkeur voor I. d. H. Citroen; 19.00 Nws.; 19.10 9 25 Gram.; 20.15 Muzikale lezing; abants ork. en aollit.; 21 55 Licht pro- late diners, middernach- 22.25 b lelijke bioscoopvoorstel-i muz.; linnen en borrelen tot 24 00 N drie uur in dc morgen. huvci I Ex-koning Simeon van Gymj 720 g. Bulgarije is gisteren in het huwelijk getreden met de Spaanse schone Margarita Gomez Aceba y Cejucla, dochter van 'n industrieel. Het huwelijk werd in Lausanne vol trokken door dc ambte naar van de burgerlijke stand. I Tijdens een feestelijke bijeenkomst in het be- drijfskantoor van de Kon. Mij. ,,Dc Betuwe" te Tiel is aan 240 van de 650 werknemers een gouden horloge uitge reikt, omdat zij minstens vijftien jaar in dienst van het bedrijf zijn ge weest. .10 De gro lenwijdlng: 9 55 1 9 15 Gram.; 9 40 Mm boekh 10 00 Gram Ï0.50 V <1. kleuters; 11.00 R.V U Grottekeningen ln het Dordognegohled, door mr J. H. vap Wijk; 11.30 V.d. zieken; 12 00 Lichte muz.; 12.20 Rn. gerlngsultz.Uitz. v.d. landbouw; 12.30 Land- -gelspel; 133» Nw 13.15 RaUye M .r,t Carlo 1962. 13.20 Me- 13 25 Beursber.; 13.30 Mei 15.00 Met naald en ïchaar, praatje v.d. vrouw; 15.30 Pianorecital; 16.00 Bezoek aan Curacao, praatje (3). 16.15 Lichte muz.; 16.30 V.d. jeugd; 17.30 Lichte muz.; 17.55 New Vork calling, praatje; 18 00 Nws.; 18.15 Eventueel actueel: 18 20 Pianospel; 18.30 Amateurspro gramma: 19.00 V.d. kind; 19.05 Paris vous parlc; 19 10 Gram 20.00 Nws.; 20.05 Lichte muz.; 22 00 Muzikale lezing; 22 30 Nws. en Nieuws 22 40 AC' 23 00 ®raxn 83-5*34.00 Televisie morgen

Nieuwe Leidsche Courant | 1962 | | pagina 5