Fa. TEEKENS' Vleeswarenbedrijf DAT ZIJN PAS REKLAMEPRIJZEN! Gemeenteraad van Ter Aar besprak de begrotingen 'rotest bij Produktschap yan conservenindustrie Gouden feest in Katwijk Tuinbouw en Plantkunde stimuleert tuinkeuringen ËJtw re LEIDSCHE COURANT WOENSDAG 17 JANUARI 1962 Visserijgolfjes E vereniging van Nederlandse Visconservenfabrikanten heeft bij het bestuur van het produktschap voor vis en visprodukten scherp ge testeerd tegen het uitsluiten van makreel van de extra-invoer van zee luit EEG-landen. Men zegt te hebben geconstateerd, dat in de besloten luursvergadering van 23 november 1961, evenals reeds eerder voor het de kwartaal van 1961 het geval was, een extra contingent voor de in- kr van zeevis uit EEG-landen voor het laatste kwartaal van 1961 is vast- teld. Tot grote teleurstelling van de visconservenfabrikanten heeft het tuur van het produktschap wederom bepaald, dat makreel, een van de ingrijkste grondstoffen, van deze extra invoermogelijkheid is uitge- herhaalde discriminatie ten op- tan de visconservenindustrie is, an de fabrikanten, tijdens een le- ïrt-adering uitvoerig besproken. cn;te het besluit in strijd met wat •erbetering van de grondstoffenpo- der Nederlandse visconserven-n verwacht had mogen worden, ledenvergadering was dan ook urv fan oordeel, dat de vertegeirwoor- van de vereniging zich uit be en commissies van het produkt- óient terug te trekken in geval dergelijke discriminatie zich in d< omst nog eens zou voordoeoi. «Is bekend mag worden veronder zijn de wijzigingen van extra-con- snten voor de invoer van zeevii (jd aanleiding geweest tot een crisis produktschap. Toen de vertegen- rdigers van de zeevisgroothandel nden, dat men de invoercontingen- krap hield op een moment dal voer van de Nederlandse vloot ïg was, traden zij uit het produkt- komende vergadering van het tuktschapsbestuur, donderdag, zal beslissen over hun herbenoeming, voor zij zich kandidaat hebben ge nu er een ruimere regeling is ge in. Zij blijken school te hebben ge kt, nu een ander uittreden dreigt. Betrekkelijk goed de noord was het betrekkelijk goed De visserij was hierdoor iets be- in de voorgaande dagen. De SGH Onderneming 1 deed een trek van nanöen hoops. Minder goed verging de KW 8 Deining, die in een trek drie uur zes manden hoops, ronder een mand haring, verschalkte, de Pnboeien gaf de KW 81 Alberta erika een trok door van 40 kilo en 5 manden andere vis, de SOH luibertje een trek van 60 kilo tong manden andere vis, de VIL 85 Ber- een trek van 20 Ikilo tong en 6 iden andere vis en de Oceaan 3 een vao 30 kilo tong en 2 manden vis. Veel jjs Ie groothandel in IJmuiden weigerde de wijting van de LJM 15 ma te kopen. Er was teveel ijs in zitten. Steekproeven wezen uit kisten bij waren met ongeveer kilo te weinig vis. Later hebben de leerders de kisten bijgevuld. Wat er was I IJmuiden zorgden 28 vaartuigen reen aanvoer van 2240 kisten waar- 149 -schelvis, 550 wijting, 60 gul en eljauWj 60 koolvia, 11?0 haring, 90 WOUBRUGGE Interessante film over reumabestrijding „Het oude Raedthuys" heeft de atselijke afdeling. Het Groene Kruis filmvoorstelling gegeven over de mabestrijding. Jonkheer Feit, hoofd de voorlichtingsdienst van het reu fonds, gaf een korte uiteenzetting het ontstaan en de taak van dit en noemde onder meer de indl- uele hulp, de reumavakantiereizen, uitbreiding van het aantal reuma- dden (60.000 gulden per stuk) en het tenschappelijk onderzoek. )r 'Smeets uit Den Haag hield een eressante uiteenzetting over de reu- Er zijn 50 verschillende soorten a. De ziekte is volksvijand nummei van de werkende bevolking lijdt cd de 5 personen aan deze ziekte, al- dr. Smeets Het ergste is echter de CTichtsreumatiek met blijvende in- liditeit. waarvan de oorzaak nog eds onbekend is. Spreker noemde tt heel belangrijk. De geneeskracht het eigen lichaam is een groot inder. De pijn is onderhevig aan tem- ratuursverschillen. Spreker waar- luwde voor misleidende wondermid !en. Ms medicijnen kent men onder an de goudinjecties, doch de ontspan wan lichaam en geest is daarnaast het grootste belang Vervolgens akte spreker duidelijk, dat een ont- iken gewrichtskapsel om de gewrich- de pijn veroorzaakt. Doordat de jvende lidtekens de spieren doen impen, is regelmatige oefening van spieren uiterst belangrijk. Een ste leefregel met veel rust en dage- ks oefeningen van de op»s( richten, dit alles uiteraèrd op me ad vies, achtte spreitei lang Aan de hand van een film werd toeschouwers één en ander verdui- lijkt Verkiezing ambtsdragers Bij de Hervormde Gemeente werden volgende personen gekozen uit de or de kerkeraad opgestelde dubbel- tot ouderling: de heer P. Slin- rland (vacature A. Boon), tot diaken heer C. Westmaas (vacature C. Ket) 5IE' fi :1a n Burgerlijke stand GEBOREN:. Johannes W, z v J C oogenboom en M C van der Jagt; emma H M, d v G W van der Laan en C Vrijburg lOVERLEDEN: Cornelis de Vries. 91 wédQwn'V J S Koopman schol, 5 tarbot, 140 diversen, 25 sardien, 435 stuks kabeljauw en 3000 kg tong. De vis was duur, vooral tong, tarbot, kabel jauw en schelvis. Eerstgenoemde vis soort jiep zelfs op tot ongeveer vijf gulden per kilo. De kisten grote kabel jauw naalden als top 260. De schel vis noteerde gemiddeld 70 per kist. In Soheveningen In Scheveningen werden aangevoerd 250 kisten spaniharing, 600 kisten sardien en 50 kisten wijting. Vandaag aan de markt Vandaag lag in IJmuiden onder meer aan de markt de KW 153 Franclna met 224 kisten platvis waarvan 80 tong, Verandering De structuur van de Duitse trawl- vissery ondergaat een grote verande ring. De trawlvloot bestaat thans uit 170 vaar'uigen Aan het begin van het vorige jaar bestond de vloot uit 196 een heden. Er werden 45 trayvlers uit de vaart genomen, gesloopt of verkocht De ze teruggang kon door de inbedrflfstel- ling van 19 nieuwe schepen niet worden gecompenseerd. In 1961 werd begonnen met 196 een heden met een totale inhoud van 115.884 ieg. bruto ton. Dit jaar met 170 vaartuigen met een totale inhoud van 113.694 rog. bruto ton. Deze hadden een vangstcapaciteit van 881.100 manden verse vis en van 2750 ton aan diepvriesvis. In het daaraan voorafgaande jaar was de vangstcapaciteit 973.600 manden en 893 diepvriesvis. Onder de 170 Duitse traw lers. die het grote avontuur weer te gemoet zijn gegaan, bevonden zich 20 hektrawiers 50 vaartuigen met de mo gelijkheid' vismeel te verwerken en 35 scheper, met een diepvriesinstallatie. In 1961 beschikte men in Duitsland over zes hefcvrawlers, 13 diepvriessohepen en 31 vaartuigen met een vismeelinstalla- tie. Een vergelijking tussen beide staat jes bewijst duidelijk, dat -men in Duits land andere wegen gaat inslaan- Duitse aanvoer In 19J1 werd in Duitsland 552.612 ton- vis aangevoerd. In 1960 was dat heel wat meer namelijk 650.017 ton. Een gro te teruggang gaf de aanvoer van verse haring te zien. In I960 vingen de Duitse vissers i'O.OOO ton, in 1961 moesten zij zich met 33.CX) ton tevreden stellen. De to tale opbrengst bedroeg In 1960 175 mil joen mark, in 1961 163.000 mark. Dit ver lies moet op rekening van de haring worden geschreven In 1960 bracht de aanvoer 26 miljoen mark op, in 1961 12, miljoen mark. Een teruggang dusvan 14 miljoen mark. De verse vis gaf een lichte opbrengststijging te zien: van 148 miljoen mark in 1960 tot 151 miljoen mark in 1961. MAAR DAT DOET DAN OOK ALLEEN TEEKENS - KATWIJK!!! DAMES let op en profiteer hiervan I tot en met zaterdag a.s.: 500 gram HAMLAPPEN y* NU 1.98 500 MAGERE RUNDERLAPPEN gram 12*. NU 1.98 Eveneens tot en met zaterdag a.s.: 200 gram PEKELVLEES (U kent de kwaliteit) QJli NU0.69 200 gram HAM (de allerfijnste) NU 0.79 Neem ook iets extra's voor de boterham, want in Katwijk kost het 'n krats HAAL HET BIJ: DÉ SLAGER voor Katwijk en omgeving Princestraat 37 Telefoon 3898 Burgemeester optimistisch gestemd door een monsteragenda van 27 punten heen moeten werken, waar tussen ook de gemeentebegroting was geplaatst. Onder leiding van burge meester B. J. Hogenboom hebben de raadsleden dit werk vlot volbracht. De behandeling van de begroting verschilde van karakter met de in vroe gere jaren toen men over veel meer posten moest spreken. Men beperkte zich nu tot de hoofdzaken. De burgemeester was in zijn ni< jaarsrede optimistisch gestemd. De be groting van 1962 is sluitend, zij het dan door gebruik van f 41.835 uit ide saldi- reserve. Het inkomen van de gemeente is dit jaar f 80.000 hoger door de nieuwe re geling met het rijk. Wij hebben, aldus de voorzitter, een vrij dure gemeente door haar uitgestrekt- der Plas zjjn gouden huwelijksfeest te 'ieren. Bruid en bruidegom zijn onver valste Katwijkers en bü Iedere Katwü- ker dan ook welbekend. Zoals bü iedere rechtgeaarde Katweker het geval is. ging de heer Harteveld al op jeugdige leeftüd het zeegat uit, eerst met de bom schuit en daarna op de eerste nieuwe zeillogger onder schipper C. van der rias. Deze eerste reis is hem altijd bijge bleven. daar deze trotse nieuwe logger op een droogte bij de Doggersbank liep en met 30 last haring in de golven ver dween. De gehele bemanning kon, zü het met grote moeite, worden gered en erd naar Londen gebracht. Na eerst zeebanket te hebben gevan gen, werd Harteveld op 27-jarige leeftijd verkoper van dit produkt tot op de hui dige dag, zij het dan dat hij nu niet veel meer buiten Katwijk komt. Eerst werd met een hondekar in de omgeving van het slachthuis te Leiden' gevent. Later verlegde hij het terrein van de verkoop r.aar de villawyken van Wassenaar, waar hij de meer gegoede „burger" mocht bedienen. Dat in de vis wat was te verdienen blijkt wel hieruit, dat zijn 4 zoons allen zelfstandig een vishandel drijven. Ook dé bruid is van jongsaf in het vak geweest. Als klein meisje ging zij al met grootmoeder mee naar Noord- wijk lopen om daar de vis aan de man of vrouw te brengen. De bruidegom heeft in de oorlogsja ren by het halen van voedsel in De Koestal ernstig letsel opgelopen toen hij op een landmijn trapte. Gelukkig is al les nog goed afgelopen. Bruid en bruidegom verheugen zich nog in een tamelijk goede gezondheid Zij zijn voor goede zeventigers nog vrii vitaal. Het, gouden paar heeft 13 kinderen gehad, van wie cr nog elf in leven zijn. Er zijn 27 kleinkinderen. heid, terwijl het inwonertal juist niet zo. Het vraagt grote investeringen om de woonbaarheid op peil te. houden. In 1961 werden 141 bouwvergunningen afgege ven, waarvan 56 voor Woningen ei voor kassen. Het aantal inwoners is met 76 gestegen tot 5338. Uit de ingekomen stukken bleek.dat G.S. de plannen van de weg langs de keetsloot hebben goedgekeurd. De gemeenteraad van Hilvarenbeek had de raadsleden van Ter Aar schrifte lijk verzocht het presentiegeld beschik baar te stellen voor de hongergebieden. Hierop wilde men niet ingaan. De grootte van het krediet in rekening- courant werd bepaald op f 125.000. De raad aanvaardde een pensioenrege^ ling voor de wethouders. Woningbouw Aan de heer W. G. Vermeulen werd 404 m2 bouwgrond verkocht voor f 5555 en aan de n.v. Bouwfonds Nederlandse Gemeenten 6357 m2 voor totaal f 153.000. De laatste hulzen zullen ln de vrüe sec tor worden gebouwd op het achterste deel van het uitbreidingsplan Langeraar. De heer P. Uyttewaal vond de prijs van de grond voor deze huizen hoog en hij zag hierin een bezwaar voor degenen, die een eigen woning willen bezitten. De heer P. v. Rijn vond. dat er geva ren sahuilen in deze vrije bouw. „Onze agrarische gemeente wordt daardoor een forensengemeente. Eigen ingezetenen moeten de voorkeur blüven hebben". De heer J. van Harten vroeg de bur gemeester nog weer eens zo'n plan te laten maken zoals aan Aardam. waar wo ningwetwoningen gelijktijdig werden ge bouwd met koophuizen. Begroting Bij de behandeling van de begroting werd door alle leden lof toegezwaaid aan de samenstellers. De heer P. Uyttewaal bracht opnieuw de brandschadeverzeke ringen ter sprake, evenals de plaats var het nieuwe raadhuis, de bouw van de nieuwe tuinbouwschool, het zwembad er de vernieuwing der straatverlichting. Uit het antwoord van de voorzitter bleek dat de nieuwe tuinbouwschool op komst is en dat de plaats van het nieuwe raadhuis binnen „het conglomeraat" Aar- dam ligt. Er is over het zwembad een rapport verschenen van drie gemeente besturen. dat t.z.t. openbaar zal worden behandeld. De nieuwe weg van de provincie aan Papenveer brengt het Sluispad in de ver drukking. Zoals het er nu voorstaat, moet men met een trap naar boven. Dat is TE KOOP BINNENDEURKOZIJNEN BINNENDEUREN KOZIJNEN MET RAAM EN KRUISROEDE Diverse andere voorwerpen Te bevragen: Chr. Techn. School Katwijk - L. de Colignylaan 2 voor de bloemist, die daar woont, ondoen- lyk, aldus de heer Sassen. Er is hierover reeds overleg gaande vol gens de burgemeester. De heer A. Heems kerk stelde voor een schuin omhoog gaande parallelweg aan te leggen. Deze suggestie zal worden doorgegeven. De heer A. Hoogewout verzocht een stembureau ln te richten aan het Papen veer, waar nu 1100 inwoners wonen. Ten slotte werd zowel de gemeentebe groting als de begroting van het grond bedrijf vastgesteld. ----- De gewone dienst heeft aan beide zij dén een totaalbedrag van f 1.416.716.56 en de kapitaaldienst aan inkomsten f 5.233.026.20 en uitgaven f 5.949.748,64. Geen water Het bedrag per leerling wordt vastge steld op f 50, en het aantal uren vakon derwijs op 7. De raad machtigde B. en W. geldlenin gen aan te gaan tot maximum f 800.000. Aan kasgeld mag maximaal f 400.000 worden geleend. De R.K. kerk krijgt een verlicht uur werk. De aanlegkosten zijn f 1670 en het stroomverbruik kost per jaar f 100. De gemeente neemt van beide bedragen de helft voor haar rekening. Voor dit Jaar zijn 14 woningwetwonin gen toegewezen, waarvan 4 voor krotop ruiming. Deze worden gebouwd ln het uitbreidingsplan Langeraar, Bovendien mogen 20 premie woningen worden ge bouwd. De heer D. Verraai wordt in vaste dienst als gemeentewerkman aangesteld. Voor de verlichting met 24 lampen we gens het doortrekken van een straat ln Langeraar werd f 9000 gevoteerd. Voor stratenaanleg in hetzelfde plan werd f 144.000 toegestaan. De technische diénst der gemeente mag een jacobsladder aanschaffen voor het zandladen bij gladde wegen. Kosten f 2250. Bü de rondvraag klaagde de heer C. van Vliet er over. dat de burgers niet vooraf worden gewaarschuwd als er een dag geen water is. Deze klacht zal wor den doorgegeven. Filmclub Alplien aan den Rijn Het gebeurde op klaarlichte dagbrengt precair gegeven ontroerend in beeld GISTERAVOND draaide voor de Alphense Filmclub „Het gebeurde op klaarlichte dag". Is het mogelijk een precair onderwerp als een ze denmisdrijf met kinderen zo te verfilmen, dat geen enkele concessie wordt gedaan aan ongezonde sensatiezucht? Dat is een belangrijke vraag. Nog be langrijker: is het nodig zo'n onderwerp te verfilmen? De laatste vraag het eerst. Dat het. nodig is, bevestigen de feiten tenvolle. Jaarlijks vallen er aan zedendelicten meer kinderen ten slachtoffer dan aan het verkeer: in Duitsland alleen meer dan vijftienduizend per jaar. Als de statistiek maar de helft hiervan vastlegt, zijn dit feiten, die aan niemand onbekend mogen blijven. Een film die ouders en opvoeders hierover inlicht, doet een on misbaar- werk. Daarover behoeft geen twijfel te bestaan. over deze zaak de titel gat Das Ver- sprechen (de belofte). Naar dit boek schreef Dürrenmatt het scenario vóór deze door de Hongaar Vajda geregisseerde film, waarin Heinz Rühmann de rol van hoofdinspecteur speelt; de man, die door zijn onvermoeid en menselijk speuren de achtergronden van de moord weet te ontdekken Filmtechnisch bezien kan men be zwaren hebben Onder meer is het oorspronkelijk literaire karakter niet geheel uitgebannen en ook is het verloop soms te traag. Maar daarte genover staan zoveel voortreffelijke ogenblikken, dat men de stem van de kritiek het zwijgen oplegt. Trou wens voor de prestatie een zo deli caat gegeven zo ontroerend in beeld brengen, moet men respect heb- Nu de vraag, of sensatiezucht bij onderwerp kan worden vermeden Daar over bestaat sinds de indrukwekkende film Het gebeurde op klaarlichte dag. evenmin nog twijfel. Zelden is een rol prent zo vrij geweest van ieder effect bejag als deze. die het verhaal vertelt van een moord op een achtjarig meisje in een Zwitsers bos en de daarna vol gende ontmaskering van de moordenaar en diens motieven. Belofte De bejaarde marskramer Jacqi vindt in een bos bij Mëgendorf het ont zielde lichaampje van de kleine Gritll Moser. De hoofdinspecteur van politie Mattëi moet aan de moeder van Gritli beloven, dat hü niet zal rusten voordat hij de moordenaar heeft opgespoord. Het is naar deze belofte, dat de Zwitserse schrijver Friedrich Dürrenmatt zijn boek HAZERSWOUDE Schaaknieuws In groep I werden drie wedstrijden gespeeld J. v. d. Haven behaalde hierbij goede resultaten. Hij won van Jac. Har- kes en .M. J. Ravensberg, waardoor hij thans de leiding heeft genomen. In groep II verloor J. de Groot van P. den Hertog twee partyen. De gedetailleerde uitslagen zijn: groep I: J. v. d. Haven-Jac. Harkes 10; J Dorp-N. v. d. Bosch HVi\ M. J. Ravens- berg-J. v d. Haven 0—1. Groep n: J. de Groot-P. den Hartog 01: P. den Hcrtog-J. de Groot 10; C. Poot-H. Merbis xx; P. v. d. Haven- J. Matze 01. Standen: groep I: 1. J. v. d. Haven 6'/J: 2 J. A. Vos 0: 3. J. P Cok 4%; 4 en 5. van Dorp en Jac. Harkes 3 pnt; 6. N. d. Bosch 2tfc; 7. M. J. Ravensberg 1^ Groep II: L. van Gorkum leidt met e grote voorsprong, 11 punten. P. den Her tog staat op de tweede plaats met 7 pnt. Evangcllsatlesamenkomst De evangelisatiesamenkomst van mor genavond begint niet om half acht doch om kwart voor acht. Plattelandsvrouwen De afdeling Hazerswoude van de C.P.B houdt vrijdag 19 januari een vergadering in de zaal achter de Gereformeerde kerk Er zal een film worden vertoond over de Nutriciafabrieken te Zoetermeer. Aan vang half acht. TER AAR Avond over Piëtrain- varkens Om meer bekendheid te geven aan het fokken en mesten van Piëtrainvarkens. werd door de in september van het vorig jaar opgerichte Piëtrain varkensfokver eniging ..De Toekomst" te Nieuwkoop omstreken, een filmavond in café Van Acker te Aardam gehouden. De heer Maaten. bestuurslid, zei dat dit de eerste vereniging is op dit gebied in heel deze omgeving en misschien wel in geheel Zuid-Holland. Het Piëtrain varken ls een bijzonder soort: een vleesvarken met zo weinig i gelijk spek. In Reusel (N.-Brabant) men met de fokkerij en mesterii van Piëtrainvarken begonnen, vertelde de heer Lip, die voor de jonge vereniging de films gratis draaide. Langzamerhand is het ras zioh gaan uitbreiden over ons land. en in maart 1960 werd het ook bij het stamboek erkend. Ook het bevruchten van dit ras werd besproken, waaruit bleek dat men dit in Noord-Holland al kunstmatig gaat doen In België vindt men veel Piëtrainvarkens Het voederverbruik ligt vrijwel gelijk aan dat van andere rassen en per worp worden gemiddeld eenzelfde aantal big gen geboren De slachtprijs ligt hoger, en daar gaat het om bij de varkenshouderij Nadat verschillende vragen waren ge steld. werd nog een film gedraaid over de rundveeverzorging op stal. ALPHEN AAN DEN RIJN Onder leiding van voorzitter H. Alton» werd gisteravond in hotel Toor de jaar vergadering gehouden van de afdeling Alphen aan den Ryn van de KontnklUke Nederlandse Maatschappü voor Tuin bouw en Plantkunde. In zijn welkomstwoord sprak de voor zitter zijn dank uit voor de belangstelling van de leden bij de activiteiten die het bestuur heeft georganiseerd. Mevrouw C. van der Steen-IJzonides bracht vooi de secretaresse Bruins Slot. die verhin derd was. het jaarverslag uit. Zij noem de de tuinkeuringen, de lezingen en ex cursies. Het ledental bedraagt thans 56. Penningmeester T. J. de Groot kon een batig saldo van i 298 overboeken. De aftredende bestuursleden mevrouw Van der Steen-IJzonides en T. J. de Groot werden herkozen, terwyl in de plaats van de overleden heer J. S. J de Jong de heer G. J. du Bois werd gekozen. De heer Remmers, die ook namens de kascontrolecommissie verslag had uitge bracht, deed dit ook namens de com ic voor tuinkeuringen. Hij wees er op, dat tydige voorlichting en advies zeker stimulerend zullen werken. De vergadering besloot naar aanleiding hier- dlt jaar ook niet-leden te animeren deel te nemen aan deze tuinkcuring, waardoor Alphens aanzien wat de bui tenwijken betreft verbeterd zal worden De prijzen: Groep voor- en achter tuinen, 1 Van Riel. 2 J. D. van Leeuwen met de tuin van de burgemeester. 3 W. Bergshoeff; afdeling achtertuinen: 1 me juffrouw ^etellapper. 2 C. van Leeu wen; afdeling voortuinen: 1 T. J. de Groot. De prijs voor het hoogste aantal pun ten over het gehele jaar werd toege kend aan de heer C. van Leeuwen. Nadat nog besloten was dit Jaar ecu bloemschikcursus te houden, waaraar ook niet-leden kunnen deelnemen, ver toonde de Nederlandse Heidemaatschap pij enkele uitstekende films. D. ten Cate Brouwer overleden Gistermiddag overleed op 67-jarige leef tüd in het Van Itersonziekenhuis te Gouda de heer D. ten Cate Brouwer, die woonde aan de Wilhelminalaan 60 te Alphen. aan den Rijn. De heer Ten Carte Brouwer was vele jaren voorzitter van de Kamer van Koop handel voor Rynland. Nagenoeg van de oprichting af (1922) tot 1945. Van 1941 tot 1945 heette de Kamer de Raad van Bij stand. Als eigenaar van de tegelfabriek in Alphen had de overledene ook belangen in de n.v. Tegelhandel aldaar. Hij was daar commissaris van. De heer Ten Cate Brouwer was o.m. ook enkele jaren voorzitter van de Wil- helminavereniging in Alphen. De begrafenis is bepaald op zaterdag om 2 uur op de Oosterbegraafplaats in Alphen aan den Rijn. KATWIJK AAN ZEE Hoog en laag water Het gebeurde op klaarlichte dag, is een film, die onder het patronaat mag wor den gesteld van het woord van onze Heer: Wie één van deze kleinen ergert Morgenavond wordt de film opnieuw vertoond. Rumoer om royement bij Alvo's Gisteravond is in hotel Centraal op verzoek van een aantal leden van de volleybalclub .Alvo's" en op advies van het bestuur van de NEVOBO te Leiden een buitengewone algemene ledenver gadering gehouden Deze vergadering stond onder leiding van de presidente mevrouw Van Kre velen en werd o m. bijgewoond door enkele bestuursleden van de NEVOBO, waarbü voorzitter J. van Egmond en drie bestuursleden van de Alphense sup portersvereniging ,,Alphen" die inder tijd de stoot hebben gegeven tot de op richting van deze volleybalclub. De aanleiding tot deze vergadering was een door het bestuur uitgesproken royement over een drietal spelers van de vereniging, die naar aanleiding van een opstelling van de teams, wat al te fel zijn geweest met hun kritiek. Het bestuur nam dit niet, waarop deze heren werd verzocht hun biezen te pakken vóór 15 december jl., anders zou roye ment volgen. Omdat geen van drieën bedankte werden zij prompt geroyeerd en werd de afdeling Leiden verzocht dit royemert over te nemen. Voor de drie geroyeerde leden sorak de hee- H Klein die aan de hand van hei reglement meende te kunnen aan tonen dat het bestuur van de „Alvo's" onjuist had gehandeld, waarbij hü de steun kreeg van het NEVOBO-bestuur bij monde van de heer Van Egmond. Voorts sprak hü er zün afkeuring over uit, dat het bestuur aan het verzoek van roid 25 leden om een ledenverga dering te houden, aanvankelük niet wil de vol d<-en Op adves van de heer Van Egmond werd besloten een neutrale commissie te benoemen teneinde te onderzoeken of de drie voorlopig geroyeerde leden straf hébben verdiend en welke straf dan moet worden opgelegd. Deze commissie zal bestaan uit mevrouw Nietize. de heet Van Knegten en een bestuurslid van het NEVOBO. De heer P G. Tuyn be treurde deze gang van zaken ten zeerste en hoopte dat het onderzoek tot een voor be-de parUjen aanvaardbaar advies zal komen Secrenresse I de Vogel en bestuurs lid A Rair gaven daarna te kennen geen zitting meer te willen hebben in het bestuur KOUDEKERK 4. D. Rljy Minimale belangstelling voor ledenvergadering van „Robbedoes" De eerste ledenvergadering van d* speeltuinvereniging „Robbedoes", dl* gisteravond werd gehouden, was nu niet bepaald goed bezocht: voorzitter C. G. M. v. d. Ven kon slechts vüf leden welkom heten. En dan te weten, dat de vereniging 102 leden telt. zoals uit het verslag van secretaris J. Colijn bleek. Er zyn 68 donateurs. Penningmeester G. Snatersen moest een tekort van f 300 melden als gevolg van de hoge inrich tingskosten. De heer A. Hoogeveen bracht verslag uit namens de kascom- missie en de heren A. Hoogeveen en J. M. Laffra werden in de nieuwe kascom- missie benoemd. De heer C. G. M v d Ven werd her kozen als bestuurslid. In de vacature*, ontstaan door het bedanken van de da mes B. v. d. Berg en M. Schakenbos, kon niet worden voorzien. Het bestuur werd gemachtigd voor een Jaar deze plaatsen zelf aan te vullen. Voor uitbreiding van het spelmate riaal is nog f 500 nodig en daarom hoop te de voorzitter, dat de leden de nodige zelfwerkzaamheid aan den dag gaan leg gen om de kosten te drukken. Er kan voorlopig ook al om financiële re denen niet worden overgegaan tot het aanstellen van een bepaalde toe zichthoudende kracht en ook de officiële opening komt door de zwakke kas op de lange baan. Misschien dat er bij het be zoek van dc burgemeester van Artesia 'eind april) iets kan worden gedaan. Ten slotte heeft deze man een belangrijk bedrag geschonken ten behoeve van de speeltuin OEGSTCEEST Uitbreiding Oud-Poelgeest Namens het bestuur van het vor mingscentrum Oud-Poelgeest heeft het architectenbureau Kraan A Van Nieuw koop te Oegstgecst een onderhandse aan besteding gehouden voor de uitbreiding van het paviljoen Metamorfose. De inschrijvers waren fa. Jac. Sloot weg te Valkenburg (Z.H.) met 206 800 en de fa. D. Nell te Wassenaar met 205.900.

Nieuwe Leidsche Courant | 1962 | | pagina 9