i Regering en Kamer herdachten doden Gezin in armoe, zelf dure auto in Na verschrikking van Harmelen weer terecht Schaatsploeg betrok in Hamar winterkwartier Indonesië Sabena-toestel door Sowjets vrijgegeven Géén district-Den Haag en geen Wilsveen NIEUWE LEID SC HE COURANT WOENSDAG 10 JANU ARI 1962 (Van onze parlementsredactie) Met enkele ogenblikken stilte heeft de Tweede Kamer gistermiddag aan het begin van haar vergadering de slachtoffers van de treinramp bij Harmeien herdacht Kamervoorzit ter dr. L. G. Kortenhorst en minister president proL De Quay stonden in sobere bewoordingen bij het gebeur de stiL „Wij kunnen", aldus dr. Kortenhorst, „onze werkzaamheden niet aanvangen zonder het onvoorstelbaar vreaelijke spoorwegongeluk te gedenken, dat gis teren ontsteltenis, rouw en leed heeft gebracht in tientallen gezinnen en dat wij als een ramp van nationale gebeur tenis hebben ondervonden. Het is een gruwelijke gedachte dat zovele reizigers gisterochtend in goed vertrouwen vac en naar huis zijn gegaan en velen van hen door een onvoorziene ramp hun be stemming niet hebben bereikt; dat deze treinreis voor hen de dood tot eindsta tion heeft gehad". Namens de Kamer sloot dr. Korten horst zich bij de betuigingen van deel neming van de Koningin, Prins Bern- hard en de regering aan. „Het Neder landse volk in al zijn geledingen gevoelt aich één met de nabestaanden der slacht- LEIDERDORP Aanbesteding rioleringswerk Hedenmorgen heeft het college van B en W. een openbare aanbesteding ge houden voor het verrichten van riole ringswerken, waaronder het vervangen en wijzigen van bestaande rioleringen en het maken van koLk- en huisaansluitin gen. een en ander volgens ontwerp van het architecten- en ingenieursbureau ir J P van Bruggen. G. Drexhage, ir. J J. Sterkenburg en A. Bodon te Rotter dam. Voor deze aanbesteding schreven vijftien aannemersbedrijven in. Van hoog raar laag was de uitslag: J. M. Samson, Ocstgeest, ƒ222.000; C A. Langeveld, Aplhen aan den Rijn. 212 500; firma A Th. Stuifzand. Leiden, ƒ211.500; J. P Killian, Gorinchem. ƒ210100; Chr. Wag ner. Rhoon. ƒ209 468. firma Veldhuizen cn Van Hoften, Haarlem, ƒ207.500; J. Mens, Lisse. ƒ206.000; firma L. P. van der Geer Zn. Leiden, ƒ194.000; C. Smit Zn, Vijfhuizen, ƒ192.900; J. Schoula. Rotterdam, 192 200; Aaraie- mingsmaatschappij Loeve, Delft, 191.430; Gebr. Schouls NV., Leiden, ƒ190.99: J. Stam. Voorschoten, ƒ189.700: firma Bak ker en Van der Klok. Hoorn, 189.100. en J Visscher Zn, Leiderdorp 187.700 De begroting van vrij oude datum gaf een bedrag van 160.000 aan. VOORSCHOTEN Parkeerprobleem steeds groter Het parkeerprobleem In de smallere straten doet iloh ook In Voorschoten ln toenemende mate gevoelen. Door 't soms huis aan hul» parkeren van auto's wordt de resterende rijbaan smaller, vooral w an neer het parkeren aan twee zijden ge schiedt. Dit vraagstuk Is reeds verschei dene malen In de commissie van de straf verordeningen en In de raad aan dé orde gesteld. Verbreding van bestaande stra ten is In de meeste gevallen niet mogelUk gebleken. Getracht wordt in de buurten waai daan-oor nog ruimte kan worden gevon den, parkeerruimte te scheppen, zoals dit bijvoorbeeld is gebeurd aan de Prins Bernhardlasn en aan de Kon Wilhel- minalaan. Bij het ontwerp*" van nieuwe uitbreidingsplannen wordt overigens spe ciaal aandacht aan dit probleem geschon, ken. Als het parkeren in de straten langs de trottoirs zodanige vormen gaat aannemen, dat daardoor de vrijheid en de vettigheid van het erkeer in gevaar worden ge bracht, zal door middel van een wacht- of stopverbod 'al dan niet wisselend» worden getracht dit gevaar te ondervan gen. Reeds werden voor de Frederik Hen- driklaan en Prinses Irenetaan bij raads? besluit van 8 juni 1960 wekelijks wisse lende wachtverboden vastgesteld, terwijl daarvóór bij raadsbesluit van 28 maart 1958 stopverboden waren vastgesteld voor de Hyaeintstraat <één zijde». Konin gin Wilhelminalaan (één zijde*, de Fre derik Hendriklaan en Prinses Irenelaan (wekelijks van zijde verwisselend). De commissie van voorbereiding van de strafverordeningen gaat periodiek na of er termen zijn ook op dit stuk voor atellen te doen. offers en met de gewonde overlevenden en omringt hen allen met hun oprecht en innig medelijden. Onze bede stijgt omhoog dat troost en sterkte het leed der ontelbaar velen mogen nelpen li digen", zo besloot de Kamerpresident. Prof. De Quay, die hierna aan h woord kwam, zei dat ook de regering de grote behoefte heeft om in 's lanfls vergaderzaal te getuigen van haar droe fenis over de ergste treinramp die ons land ooit heeft getroffen, en om uiting te geven aan haar deelneming met de nabestaanden van hen die om het leven kwamen. De gedachten gaan ook uit naar de vele gewonden. Mogen zij de verpleeginrichtingen spoedig weer ver laten, en zo zij blijvend de gevolgen van het ongeval zullen dragen, dat zij dan de kracht mogen vinden om het leven weer aan te kunnen. Prof. De Quay zei, dat het medeleven ook uitgaat naar de Nederlandsche Spoorwegen, die altijd naar de grootst mogelijke veiligheid streven. Ook voor de N.S. is het gebeur de een bijzonder harde slag. De minis ter-president besloot met de bede, dat aan de rouwenden troost en kracht zal worden geschonken. Persconferentie Verontwaardiging r C bij medische dienst N.S. De chef van de medische dienst van de Ned. Spoorwegen, de heer P. J. E. Ho- vingh. heeft in een onderhoud met het A-NP de persconferentie, die maandag avond in het militair hospitaal „Oog in Al" te Utrecht is gehouden, „een onkiese zaak" genoemd. Tijdens deze persconfe rentie heeft de commandant van de Utrechtse Rode Kruiscolonne, tevens in ternist van het hospitaal, de heer J. G. Herschel, kritiek geleverd op de organi satie van de medische hulpverlening na de treinramp en op het uitblijven van een waarschuwing aan het Rode Kruis Dokter Hovingh vertelde ons, dat hjj vanmorgen Utrechts burgemeester, jhr mr. C J. A. de Ranitz, heeft bedankt voor de voortreffelijke hulp die de Utrechtse G.G.D op het rampterrein heeft geboden. Met name ook heeft hij zijn bewondering uitgesproken voor de correcte en actieve houding van de G..G.D.-directeur, dr. A. A. KoopaL NOORDWIJK Philatelic* Gisteren hield de afdeling Noordwijk van Philatelica in de Zeeleeuw een gadering, waarin voorzitter W. Beukers een nieujaarstoespraak hield. Penning meester G J. van Houten vermeldde zijn verslag een batig saldo. Men sprak enige tijd over het feit. dat personen die van meerdere verenigingen lid zijn dubbel moeten betalen voor het zelfde maandblad. Deze kwestie is aan het hoofdbestuur voorgelegd, dat zich er over zal beraden. Bij de rondvraag kwamen enkele huis houdelijke zaken aan de orde. Men hield de gebruikelijke verloting en veiling (o.l.v. de heer Th. Beurse). Winkelpand Volgens een ontwerp van architect Joh van Tubergen te Noordwijk zal L. C. v. d. Marei s Bouwbedrijf te Kat wijk aan Zee aan de Hoofdstraat een winkelpand gaan bouwen voor de hor logerie- en juwelierszaak H. A. L. v. d Berg. OEGSTGEEST Huishoudelijke voorlichting De eerste lezing van de Commissie voor Huishoudelijke en Gezinsvoorlich- ting.te Oegstgeest in het nieuwe jaar heeft als titel: .Afstand tussen de gene raties". Problemen als „begrijpen in deze tijd ouders hun kinderen niet meer?" en „zijn er factoren die erop wijzen dat. er wel een afstand is?" hoopt dr. C. San ders. psycholoog, op maandag 15 januari om 8 uur in het zijzaaltje van de Willem de Zwijgerkerk te belichten WOVBRVGGE Filmavond A.N.W.B. In de goed gevulde bovenzaal van Het Oude Raedthuya werd dinsdagavond een filmvoorstelling gegeven door de A.N.W.B. In zijn openingswoord heette propagandist Van der Horst onder deren welkom burgemeester en vrouw Von Wagenmgen. De burgemees ter verzocht de aanwezigen enkele ogen blikken stilte te willen betrachten voor de slachtoffers van de treinramp bij Harmeien Vervolgens beschreef hij de werkzaamheden van de bond in de ge meente Hij noemde om. de wegwijzers, die zijn aangebracht De heer Van der Horst toonde aan de hand van kleurendia's de werkaaamlhe- vam de-ze grote particuliere instel- voor haar leden. Voor de pauze wer den enkele interessante films vertoond Na de pauze genoten de aanwezigen •an enkele oritasche trims. Prijs jassen De resultaten va-n de dinsdagavond in Het oude Raedthuys" gehouden wed strijd in klaverjassen is els volgt: 1 J Verzaal 5958 P; 2 C den Hor-der 5495 P; 3 C Koetsier 5304 p; 4 D Ver-kade 5263 P: 5 Mevr Beuk 5220 P; 6 H Rodenburg 5157 P; 7 H Brunt 5057 p. De volgende wedstrijd is op 23 januari. I leugel diende als provisiekast Kunstschilder gooit geld over de balk „Sociaal gesproken bent u een on mogelijk man: u rijdt in een dure Amerikaanse auto rond, terwijl uw gezin op de grens van de armoede leeft", oordeelde de president van het gerechtshof in Amsterdam giste ren over de 44-jarige Larense kunst schilder H. C. K., die door de politie rechter tot vier weken gevangenis straf was veroordeeld wegens twee onjuiste belastingaangiften. Bij de aangiften over 1957 en 1958 bleef de kunstschilder steeds enkele honder den guldens onder de 4000, zodat hij voor zijn vijf kinderen recht had óp kinderbijslag. In werkelijkheid verdiende hij volgens de fiscale op sporingsdienst acht tien mille per jaar „schoon". ..Ik heb er steeds maar een slag naar geslagen, omdat ik niet wist wal ik precies verdiende", verweerde de verdachte zich .-Hij leeft op een veel te grote voet", rapporteerde de belastingdienst, die bovendien liet weten, dat K. zijn ge zin heeft verwaarloosd. Behalve de schildersezel en wat armoedig meu TWEE ENGELSE KINDEREN WAREN ZOEK De twee Engelse kinderen Powell, die maandag de treinramp bij Harme len overleefden, daarna in het Academisch ziekenhuis te Utrecht werden behandeld en sindsdien spoorloos waren, zijn gelukkig weer terecht. Freddy (13». zijn zusje Mercia (10) en moeder Powell waren per trein op weg van Utrecht naar Rotterdam. Het plan was. dat zij in Rotterdam over zouden •tappen op de boottrein naar Ostende m België cn vandaar per boot naar En geland zouden reizen. De familie Po well had de vakantie doorgebracht bij een zuster van mevrouw Powell, de Utrechtse mevrouw Krab. Vader Powell was vast vooruit gereisd, en was maan dag al in Engeland Toen gebeurde de tre.nramp Het ver haal van de familie P -well is dat van xovelon, die de vreslijke verschrikking van de ramp ovrleefden. Freddy kreeg een ehock. Het kereltje was over zijn zenuwen, maar gelukkig niet gewond De kleine Mcrcia klaagde over pijn aan haar boven beentje Moeder en kinderen werden met militaire vrachtwagens naar het Academisch ziekenhuis te Utrecht overgebracht. Freddy en Mercia werden als Jicht- gewond ingeschreven. ONGERUSTHEID De overbelaste zusters en doktoren namen als vanzelf*>rekend aan, dat de moeder en de kinderen, die geen Neder lands spreken, in het ziekenhuis zouden worden opgenomen. Dit bleek echter niet het geval. De heer Krab. de echtgenoot v 4n de schoonzuster van mevrouw Powell, kon een taxi bemachtigen cn reed daarmee de Utrechtse ziekenhuizen af, op zoek naar rijn familie In het Academisch ziekenhuis vond h:t hen en nam m mee terug naar huis, waar de rest van de familie Krab in dodelijke ongerustheid afwachtte. De familie Powell besloot nog een nachtje In Utrecht te blijven, vooral ook om de hevig ontdane Freddy gelegen heid le geven mal op verhaal te komen. Nog dezelfde middag werd een telegram naar Engeland gestuurd om vader Powell op de hoogte te stellen, dat alle» goed was afgelopen. AAN HET ROLLEN Gisteren echter, kwam de zaak aan het rollen. Uit Engeland belde een grote krant naar de Engelse Ambassade: Hoe is het afgelopen met de twee Engelse kinderen Powel! die als gewond op de lijst met slachtoffers staan? De Engelse ambassade sloeg aan het telefoneren, maar de kinderen bleven onvindbaar Zij waren wel ingeschreven, maar niet in een zie4cenhuisbed. Het Rode Kruis besloot, de hulp van de radio in te roepen Na het nieuws van éen uu. klonk ln alle Nederlandse huis kamers het opsporingsverzoek. „Waar zUn de kinderen Powell" Die zaten toen aan de lunch. BIJ hun familie in Utrecht De familie Krab nam contact op met de politie ln Utrecht eo de zaak was rond De Engelse ambav sado werd gewaarschuwdhet Rode Kruis, en de Engelse courant die om inlichtingen had gevraagd. Vandaag gaan mevrouw Powell on de twee kinderen weer op weg. eerst naar Rotterdam, dan naar Ostende an dan via Dover naar Can'erburry. waar vader Powell wacht op he4 moment, dat hij de zijr--. na d;? vreselijk avontuur, weer vgilig thuis zal hebben. bilair, staat in verdachtes woning een vleugel, die dienst doet als tafel cn provisiekast. Huur betaalt de kunstschilder niet (huurschuld aan de gemeente Laron ƒ4000), terwijl dt gemeente Laren om risico's met hei gezin te voorkomen bovendien nog eens ziektekostenverzekeringen voor het gezin heeft afgesloten. „Hij werkt hard en ik vind hem een goed schilder", verklaarde een hoofdcon troleur van de fiscale opsporingsdienst als getuige. „Hij kent de smaak van het grote publiek en verkoopt zeer veel schilderijen." Dat gebeurt dan per strekkende meter en het betreft meest al Parijse stadsgezichten en Venetiaan- se gondelvaarten. De kunstschilder liep tegen de lamp toen hij over een jaar van zijn inkomen van ruim 3200 ook nog eens ƒ3000 autokosten wilde aftrek ken. Die auto had hij op afbetaling (ƒ225 per maand) gekocht. Uit het on derzoek bleek toen dat de kunstschilder „schoon" minstens ƒ8000 a ƒ10.000 per jaar moet hebben verdiend. Van al deze verdiensten bleef overigens niet veel over. want K. maakte alles meteen op. Hij ging duur dineren in een restaurant tegenover zijn woning en de auto kost te ook kapitalen. „Maar die had ik no dig om mijn schilderijen van 61 x 121 cm te kunnen vervoeren zei de ver dachte, doch de president meende dat hij daarvoor een goedkopere auto had kunnen gebruiken of huren. De belastingcontroleur deelde het hof mede. dat K. thans een belastingschuld van ƒ42 000 heeft. Hij is een half jaar geleden met afbetalen begonnen, 20 De procureur-generaal- die de kunst schilder een a-sociaal mens vond. stel de voor een rapport te laten uitbrengen over de wantoestanden In K.'s gezin. Indien het hof dit niet noodzakelijk mocht oordelen, wenste hij K. veroor deeld le zien tot zea weken gevange nisstraf. Rudie Liebrechts Is In grootse vo wordt met de dag beter, ook op de ki afstand en zal voor Van der Grift geduchte tegenstander worden. Morgen komt dit tweetal onder het toeziend oog van trainer Plet Zwanenburg op strijden in Oslo uit en intussen zijn de overige drie in Fagernes aanwezige leden van onze schaatsploeg samen met de KNSB-eoach, Klaas Schenk naar Hamar gereisd, waar zij hun winterkwartier gaan opslaan om te trainen voor de Eur. kampioenschappen die op 3 en 4 februari in Oslo worden gehouden. Dit alles vertelde de administrateur van de KNSB. de heer P. L. Bergström, toen hij na een tweedaags bezoek aan de Nederlandse ploeg uit Oslo op Schiphol terugkwam. (Vervolg van pagina 1) Overloper De voormalige Nederlandse officier J. van der Lugt <35 jaar oud) heeft zich gisteren als vrijwilliger bij het Indone sische leger gemeld. Hij was overtuigd dat Indonesië Nederland kan verslaan Vijfduizend Indonesische kolonisten op het eiland Mindanao hebben verklaard vrijwillig naar Indonesië te willen rugkeren voor de strijd tegen Neder land. IS iet zwichten De voorzitter van de Nieuw-Guinea Raad, mr. Sollewijn Gelpke, heeft gis teren verklaard er van overtuigd te zijn dat de regering vastbesloten is niet te zwichten voor bedreigingen in het ge schil met Indonesië. Hij zei mening te zijn. dat Nederland elk ge welddadig optreden van Indonesië met geweld zal beantwoorden. Hij maakte deze opmerkingen naar aanleiding zijn verklaring van vrijdag die verkeerd geïnterpreteerd zou zijn. Uit Den Haag wordt nog dat er op het ogenblik niets bekend is over een wijziging in het vaarplan van de Karei Doorman en de begeleidende schepen. „Dit vaarplan is zoals gebrui kelijk al een jaar geleden vastgesteld Overigens is het vanzelfsprekend dat elke militaire staf rekening houdt met eventualiteiten, maar het is geen ge woonte daarop vooruit te lopen", aldus de verklaring van het ministerie defensie. Voorlopige kantoren De Indonesiërs hebben te Makassar voorlopige regeringskantoren voor Nw.- Guinea geopend om de gouverneui te staan, die zich volgens Sukarno i in Nieuw-Gulnea bevindt. De Indonesische minister van buiten landse zaken, Subandrlo. heeft op studenten vergadering te Djakarta 10.000 toehoorders verklaard dat als Ne derland werkelijk oorlog wil, het dit kan krijgen. Regeringsambtenaren te Djakarta be weren, dat de plegers van de aanslag op Sukarno vroegere volgelingen van Wes terling waren. Chroesjtsjef heeft Sukar no gelukgewenst met de mislukking de aanslag. De Prawda schrijft dat de aanslag het werk was van westerse loniale elementen. De naar Indonesië vertrokken poea-student Frits Kirihio heeft in karta verklaard: „Als de bevolking Nieuw-Guinea. die reeds sympathie Indonesië koestert, tegen de Nederlan ders opstaat, zal het gebied dit jaar In donesisch zijn." Zuidzee-eiland De New York Times herinnert In donesië eraan, dat West-Samoa in de Zuidzee soevereine staat is geworden en dat Brits Fiji, oostelijk Nieuw- ca en Naoeroe, en Micronesië on afhankelijk zullen worden. Nieuw- Guinea is een Zuidzee-eiland cn zijn bevolking is een Zuidzeevolk. Het verlangen van de Papoea's naar een onafhankelijke staat, die geheel Nieuw-Guinea en misschien ook de naburige Melanesische eilanden om- rat. is reeds duidelijk geworden. Het Indonesische denkbeeld, dat het be stuur aan Indonesië wordt overgedra gen totdat de bevolking zelf kan be slissen. is nogal bizar, omdat de Ne derlanders reeds eenzelfde program ma uitvoeren. De Papoea's moeten het recht hebben te kiezen. Door- gewapende aanval zou Indonesië zich doen kennen als een agressieve koio niale mogendheid, aldus het blad. De Washington Evening Star merkt op dat Sukarno steeds oorlogszuchtiger wordt. Hij spreekt zulk een opruiende taal, dat men hem terecht kan beschul digen van schending van het handvest der V.N. Als hij geweld gebruikt be hoort Amerika al het mogelijke te doen om de V.N. tot maatregelen te bewegen. De meerderheid van de VN. zou dan slechts Amerika's zijde kunnen kiezen, wik zij zich niet dodelijk blameren. Katwijk aan Zee Collectes De extra collecte, gehouden in de Herv kerken ten bate van de zeemansraad „De Hoop", heeft opgebracht f 2885.75. De extra collecte, gehouden in de Herv. kerken voor de kerkvoogdij, heeft opgebracht f 1293.70 Agendanieuws Morgen om kwart voor acht houdt de wijkgemeente Noord-West een wijkavond in de Oranjezaal van het Jeugdhuis. Mejuffrouw C. Bijlsma uit Den Haag spreekt over de gezinsverzorgster, haar opleiding en werk. Morgen om kwart voor acht houdt de wijkgemeente Zuid-Oost een wijkavond in het wijkgebouw Abeelplein. Dr Th C Frederikse, hervormd pre dikant te Wassenaar, spreekt over het onderwerp: ..Geheim en geschenk van huwelijk en gezin." Vanavond om acht uur houdt ds. D Bouman een bijbellezing in de kapel Onderwerp: de gelijkenis van de twee schuldenaars "Matth. 18:2135). KATWIJK Redder beloond Op 28 december jl. werd door Johnny Hüffner. wonende te Katwijk ad Rijn. een 6-jarige jongen gered, die door het ijs was gezakt. Thans is bekend gewor den. dat Johnny door de ouders van de drenkeling op royale wijze is beloond, namelijk met een gouden polshorloge, voorzien van een inscriptie. 1 grote ra dio-bouwdoos en een gereedschapsdoos Spreekbeurt Vrijdagavond hall acht spreekt ds A Vergun- uit Rotterdam in het gefcouw aan de Kemisestraat voor de Gerefor meerde Gemeente. Morgen om zeven uur geeft de gere formeerde jeugdwerkcommissie 'n film avond in de Gereformeerde Kerk ovei dc internationale sleepdienst Klaverjassen Uitslag van de klaverjaswedstrijd ge organiseerd door de contactcommissie Quick Boys: Chr. Verplancke 8124 pnt: 2. C. van der Plas 7806 pnt; 3. C. van Klaveren 7161 pnt; 4. A. den Hoed 7078 pnt: 5. Fl. Schaap 7036 pnt; 6. P. van Duijn 7028 pnt; 7. C Zwaan 6839 pnt; 8 W. Kuijt 6829 pnt; 9. A. de Lange 6801 pnt: 10. C. van der Plas 6792 pnt. De poedelprijs kwam ln handen van de heer J. Bergman met 4884 punten. Woensdag 24 januari in Casa Cara. woensdag 7 februari in Marina en dins dag 20 februari in Casa Cara worden op nieuw klaverjaswedstrijden gehouden. Hoog en laag water Donderdag: hoog water 6 44 u., 19.06 uur: laag water 1.44 u.. 14.05 uur. ROELOF A REIS DS VEEN Muziek met nieuwe lnatrumenten De muziekvereniging „Liefde voor harmonie" gaf ter gelegenheid van kop permaandag een uitvoering met de nieu we instrumenten onder leiding v%n di recteur J. L. CornellS9en uit Den Haag cn met versterking van oud-dareoteur G C. Kuipers en de heer Dombergen van de K.M.K. Voorzitter J. Bakker weer er op. dat de aanschaf van nieuwe instrumenten veel geld heeft gekost en hij sprak de wens uit, dot de donateur» hiervoor begrip zullen opbrengen door hun bijdratge te verhogen Na dc pauze voerde de toneelgroep De Gastspelers uit Le:den da kluoht „Daal Legen wij ons uK" op. Chris Meeuwisse en Arie Zee. het twee tal dat tien dagen geleden plotseling naar Nederland terugreisde, was nog niet in Fagernes aangekomen toen de adminis trateur daar met de overige jongens sprak. „Onder die vervelende kwestie is thans definitief een streep gezet", aldus de heer Bergström „Alles is vergeven en vergeten" Voor Meeuwisse en Zee is het avontuur nu eveneens voorbij Veel financiële na delen heeft het hun bij nader inzien niet eens opgeleverd, want wel moesten zij op eigen kosten naar Noorwegen terug reizen maar een fervente schaatsenthou- siast, die zich per auto naar Noorwegen begaf heeft hen begin dezer week mee genomen en hen in Oslo afgeleverd. Dinsdag waren zij vermoedelijk per trein op weg naar Hamar om zich daar bij de overige leden van de schaats ploeg te voegen. Na de wedstrijden in Oslo worden daar ook Van der Grift en Liebrechts verwacht. Handbal-bondsteams tegen Westfalen Dc Ned. bondsteams zaalhandbal, die 13 januari te Oelde (Westfalen) wedstrij den zullen spelen tegen teams van West falen. bestaan uit de volgende spelers (speelsters) Dames: Wil Giebels, Noortje Bos, Ria Samson (allen De Blinkert), Dinie Wil- lemsen (VHVO), Tjits de Groot, Marjo- lijn Das (beiden Hygiea), Lenie Opveld (Swift R). Wil Gillissen (Niloc). Ineke Boom (AVA), Nel van Hooff 'WLC DES) en Annie Kusters (V en L). Reser ves: Carla Oldenburg (Hygiea), Ada Welp (IEV) en Tilly Hoogerhuis (Zee burg i Heren: H. Horselenberg. H. Versteeg. H. Kuipers. A. Mastenbroek (allen Olympia Hengelo), D. Gillissen, F v d Heyden. G. Pont, C. v. d Boom (allen Niloc). J. G. Maas. G. Cantelberg (beiden Sittardia) en J. Rinkel- (Aalsmeer). Re serve is J. Ridderbos (Niloc). WATERPOLO DVZ verloor, doch Zian won De heren van Zlan hebben in de Re gentes in Den Haag een gemakkelijke overwinning behaald op het zwakke Zwemlust. Zwemlust kwam nog met een onvolledige ploeg, zonder Joop Buys. Zian kwam voor de rust al op 81 door Van der Voet (5), Ran (2) en Meyer (1). Zwemlust stelde hiertegenover slechts één doelpunt van Spaans. Na rust liep Zian in een onaantrekkelijke tweede helft uit tot 112, hetgeen alleen belang rijk was voor de statistiek De dames van DVZ speelden in Amers foort tegen AZPC. In een soms harde wedstrijd wist AZPC met 73 te winnen. Annie Goedihardt (2) en Loes van der Tas zorgden voor de DVZ-doelpunten. De Amersfoortse midvoor scoorde zeven Engels .bekervoetbal Voor de derde ronde van het toernooi om de F.A.-cup werden dinsdagavond gespeeld: Sheffield Wednesday-Swansea Town 1—0 (Shef field Wednesday speelt in de vierde ronde uit tegen Nottingham Forest); South port-Shrewsbury Town 13 (Shrewsbury Town speelt jn de vierde ronde thuis tegen de winnaar van de ontmoeting Middlesborough-Cardiff City Huddersfield Town-Rotherham United —3 (Huddersfield Town speelt in de •ierde ronde uit tegen Aston Villa). De .eplay" Walsall-Bristol City eindigde in en 41 zege voor Walsall, dat in de 'ierde ronde uitspeelt tegen Fulham. Geen Zwart Wit-Jeugd V oetbalprogramma weer gewijzigd In tegenstelling tot eerder genomen be slissingen heeft de IvNVB de wedstrijd tussen het Ned. jeugdelftal en het Rotter damse Zwart Wit, die zaterdag in Barcn- drecht zou worden gespeeld, uitgesteld tot een later datum. Er waren diverse afschrijvingen, waardoor men het niet verantwoord achtte de wedstrijd door te laten gaan. Dientengevolge wordt ook het wed strijdprogramma van de KNVB weer ge wijzigd en teruggebracht tot de oude vorm. zoals het voor 6 december was vastgesteld. Vijf jaar intrekking rijbewijs eis tegen taxi-chauffeur Te i r omdat i chauffeur bent, acht ik dit een zeer ernstige zaak. We gens het hoogst roekeloos rijden van een kruispunt eis ik een gevangenisstraf van drie maanden en ontzegging van de bevoegdheid motorvoertuigen te bestu ren voor de tijd van vijf jaar, aldus de officier van justitie bij de rechtbank te Amsterdam, mr. J. H. Bergsma, tot de 28-jarige taxi-chauffeur-ondernemer J. H uit Bussum. Op 3 maart jl. kwam de taxi bestiiurd door H. op een kruispunt in Bussum in botsing met een kleine personenauto, die kantelde en terecht kwam op een kinderwagen waarmee mevrouw H. M. A. Raven-!okke liep te wandelen. Het zoontje van mevrouw Raven, dat in de kinderwagen lag. werd aan het hoofdje gewond en overleed op 1 september jl. De verdachte verklaarde dat hij het kruispunt niet te snel was genaderd, wel was hij even verblind geweest door dé zon COMMANDEUR FERWERDA EERVOL ONTSLAGEN Aan commandeur A. P. Ferwerda is op zijn verzoek eervol ontslag uit de zeedienst verleend inzake van lang durige dienst. Met ingang van 12 janu ari is kapitein-ter-zee H. M. van den Wall Bake tijdelijk bevorderd tot com mandeur. voor de duur, dat hij zal zijn belast met het bevel over smaldeel I. De Caravelle van de Belgische lucht vaartmaatschappij de Sabena, die maan dag gedwongen werd in Gorozny in Ar menië (zuiden van het Sowjetunle) te landen, zal worden vrijgegeven. Vanoch tend Is het toestel opgestegen en naar Moskou gevlogen. De passagiers en be manningsleden zullen waarschijnlijk op eigen gelegenheid uit de Russische hoofd stad vertrekken. Wanneer het vliegtuig uit Moskou naar het Westen zal mogen vertrekken is niet bekend. De Russische vice-minister van buitenlandse zaken, Koetznetsof. heeft meegedeeld, dat eerst „technisohe zaken" geregeld moesten worden. Overigens heeft hij een formeel protest over het sohenden van het Sowjet-luohtruim aan I de Belgische ambassadeur in Moskou overhandigd De achttien passagiers en de acht bemanningsleden van de Cara- veile zouden het goed maken. SLACHTOFFERS OVERGEBRACHT Vanmorgen is men in Utreoht begon nen met het overbrengen van de slacht offers van de treinramp te Harmelen naar hun woningen in verschillende de len van het land. Het transport met grote zwarte lijkauto's werd verzorgd door de Ned. Spoorwegen, die ook de kosten van het vervoer en de begrafe nis op zich hebben genomen. De meeste slachtoffers worden morgen in de plaat- sen waar zij woonden ter aarde besteld, en groot deel van dc dag was vandaag met het vervoer gemoeid. Lening Hervormde gem. Gorincliem Bij dc Zuidhollandse Bank staat de i inschrijving a pari open op f 500.000 4?l 30-jarige obligaties Hervormde gemeenteGorinchem voor gedeeltelijke financiering van kerkbouw. De aflos sing zal a pari geschieden van 1963 tot 1967 f 14.000 per jaar, van 1968 tot 1972 f 15 000, enz. Vervroegde aflossing is niet toegestaan voor 1971. Verklaring van regering: (van een onzer redacteuren) bet ministerie van binnenlandse zaken van morgen bevestigde, de ministers van binnenlandse zaken en van volkshuls- vesting en bouwnijverheid aan de Twee de Kamer mededelen, dat er van de vorming van een bovengcmeentelljk or gaan (district) voor de Haagse agglo meratie niets zal kunnen komen. Dit betekent dus ook. dat de regering dan officieel bevestigt, dat het plan Wils veen van de baan zal zijn. Deze ministeriële mededelingen vor men een bevestiging van onze publicatie van 4 maart verleden Jaar, waarin wij toen al berichtten, dat de regering het plan Wilsveen had laten vallen. Boven dien zullen de mededelingen van de beide oewindslieden, die naar men ver wacht nog voor maandag zullen ver schijnen een bevestiging zijn van het- geen wij enige weken geleden schre ven, nl. dat de vorming van een dis- trict ónmogelijk was geworden, zodat Den Hiag maar één weg overbleef, nl. I contact op te nemen met Zoetermeer. I Een contact waarvoor het gemeontebe- j stuur vat. "Zoetermeer réeds meer dan een jaar geleden de basi6 heeft gelegd f in de u-rm van een aanbod voor een gezamenlijke oplossing van het Haagse ruimteptjrbleem. Zoals bekend is, heeft hel Haagse gemeentebestuur nimmer op dit aanbod van Zoetermeer gereageerd, 1 hetgeen in de naaste toekomst wel zal moeten gebeuren. (In dit licht gelieve men de kantteke ning over Wilsveen op pagina 2, welke eerder geschreven werd, te lezen. Red.) Zaterdag 13 januari EUWE CURSUSSEN STENO-TYPISTE TYPEN STENO TALEN BOEKHOUDEN MIDDENSTAND DAG- of AVONDLESSEN AANVANG HALF JANUARI In kleine clubs nog enkele plaatsen beschikbaar. Inschrijving dagelijks J012. 24. 7—9 uur. Uitsluitend Breestraat 89a, INSTITUUT PONT Leiden. Telefoon 23757. HOOGOVENS IJ MUIDEN De Koninklijke Nederlandsche Hoogovens en Staalfabrieken N.V. te IJmulden vraagt ten be hoeve van de Bouwkundige Afdeling ven de Hoofdafdeling Nieuwbouw een bouwkundig of civiel ingenieur Leeftijd: tot ca. 30 jaar. De te vervullen functie omvat het voorbereiden van en het leiding geven bij het ontwerpen en uitvoeren van bouwkundige werken zoals kan toren, dienstgebouwen, laboratoria e.d., waarbij vele contacten moeten worden onderhouden en aan de coördinatie hoge eisen worden gesteld. Voor spoedige indiensttreding gevraagd timmerlieden en mach. houtbewerkers Aanmelden Houtindustrie NORTHGO N.V. Noordwijk en Lege Morsweg 90, Lelden 2x bellen. Moet in staat zijn U.S.A. pakkerij bloembollenexpert (zonder kwekerij) zelfstan dig te verzorgen. Brieven H.P-G. de Cler. Lei- derdorpse brug. Zoeter- woude (post Leiderdorp) TeL Leiden 31389. Leent de Nieuwe Leidsche VOOR ADVERTENTIESTelefoon 31441

Nieuwe Leidsche Courant | 1962 | | pagina 4