Inspectie houdt veiligheid op op zee nauw in het oog Poging tot oprichting oudheidkamer Noordwijk Jubileum ontvanger Alkemade Bloemenovervloed op de Haarlemse keuring MEL WE LEI DSC HF. COURANT -0 4 WOENSDAG 3 JANUARI 1962 isserijgolfjes De Raad voor de Scheepvaart heeft in de laatste dagen van het afge lopen jaar weer vele aanvaringen onderzocht. Deze tijd wordt uitgekozen omdat de meeste vissers dan thuis zijn. Op de rol kwamen belangrijke en minder belangrijke aanvaringen voor. maar zij bevatten allemaal het ele ment van: Wat had er niet kunnen gebeuren? In een paar gevallen werden zware straffen geëist. Maar hoewel die preventief kunnen werken en er tijdens de zittingen altijd nuttige wenken worden gegeven moet toch ge constateerd worden, dat dit mosterd na de vissersmaaltijd is. Het is goed, dat er heel wat meer wordt gedaan om de veiligheid op zee zoveel moge lijk te garanderen. Hoe staat het met de veiligheid voor de bemanning als er een ramp gebeurt? In het schepenbesluit bepaalt artikel 56. dat op alle niet-passagiersschcpen van minder dan 250 ton ten minste één redding boot aanwezig is. Deze moet aan beide zijden gemakkelijk te water gelaten kunnen worden en groot genoeg zijn om plaats te bieden aan alle opva renden. Men mag ook één of meer automatisch opblaasbare reddmgvlotten hebben. Met meer dan tien opvarenden moeten er in elk geval twee aan boord zijn. Boven 250 ton moeten vissersschepen aan elke zijde een reddingboot of één of meer redding- vlotten hebben De scheepvaartinspectie tracht het ge bruik van de reddingvlotten- te stimu leren. Op de nieuwe schepen worden dan ook bijna geen sloepen meer aangetroffen. Het is echter zeer belangrijk dat deze ..dinghies" elk jaar worden gereviseerd Daar schort wel het een en ander aan. Kr wordt vroegtijdig bericht gegeven wanneer men aan de beurt is Voor dit doel heeft de scheepvaartinspectie de be schikking over een uitgebreid kaart systeem. De fabrieken waarschuwen ook tijdig. Dat is een heel werk De scheep vaartinspectie heeft namelijk de zorg over 750 vissersschepen plus de walvis jagers Het is daarom wel wat zuur. dat men bij een defect echolood onverwijld naar huis stoomt en de reddingmiddelen, hoewel daar toch mensenlevens van af hangen. als een soort last beschouwt. Voordat een schip uitvaart moet de schipper zich ervan overtuigen, dat alle reddings- en veiligheidsmiddelen aan boord zijn. Dit gebeurt helaas niet altijd. Indertijd heeft de scheepvaartinspectie 'n demonstratie met parachutefakkels ge houden op de Waalsdorpervlakte. Dit was niet zo simpel, want deze fakkels look wel flares genoemd i worden in echte ge vallen gebruikt, zodat eerst heel wat in stanties gewaarschuwd moeten worden. Men had die voorbereidingen beter achterwege kunnen laten, want er men sleehts vier schippers kijken Het Is daarom berrilpelUk. dat do scheepvaartinspectie wel eens wordt gemopperd. De redenering Is: we niet tegen sloepen, maar dan mol wel een speciale kraan voor x|Jn. In de praktijk levert hel zonder dit hulpmiddel vaak moeilijkheden op om de sloep water te laten. Daarom Is men buiten gewoon Ingenomen met de beslissing vele rederijen om vrijwillig naast de sloep dinghies aan boord te plaatsen. Als reddingmiddel Is er dan nog de man honrd-boot. die In vele mnelll|ke gevallen uitkomst kan brengen. Hel staat wel vast, dal men In de toekomst In de visserij alleen dinghies als reddingboot zal zit Op sehepen. die niet verder dan 15 rr uit de kust komen kan met één of m< dravende toestellen worden volstaan. De scheepvaartinspectie doet wat kan om de veiligheid op de schepen groot mogelijk te maken. Maar het is bijzonder moeilijk een schipper te pakken te krijgen, die aan de beurt is zijn red dingmiddelen tc laten reviseren, tegenzin wordt dan tot dwangmaatregelen overgegaan. Onder meer aanhouding of Intrekking van het Certificaat van Deug delijkheid. Wat er was In IJmulden zorgden 26 vaartuigen vooi een aanvoer van 4895 kisten, waarvan 41( schelvis. 1280 wijting. 320 gul en kabel jauw. 190 koolvis. 885 haring. 130 makreel. 360 schol. 90 tarbot. 250 diversen. 710 ft. kabeljauw en 45.000 kg tong. De prijzen zakten met het oog op het oliebollen festijn nog meer. De grote schelvis bij voorbeeld deed van de 24 tot 17 gulden. De braad ging maximaal voor 18 en mini maal voor 11 gulden van de hand. De tong trok zich van deze malaise in de rondvissector weinig aan en bleef stijf aan de prijs. Van de 4 70ƒ3. In Schc- venlngen werden 750 kisten spanharing. 2000 kg tong en 70 kisten diversen ai gevoerd Vandaag aan de markt Na de drukke dagen van verleden wc begint de IJmuider Rijksvtsafslag w< een enigszins normaal aanzien te krij gen. Aan de markt lagen onder meer de IJM 26 'sOravenhagc met 1000 kisten en de SCH 261 Onderneming één met 700 kisten. Weinig zin Een aantal Scheveningse schippers is vast van plan volgend jaar niet meer de vleetvisserij deel te nemen. Zij heb- ZOALS wij reeds eerder berichtten, wil de vereniging van Noordwijkse amateurfotografen de eerste stoot geven tot de oprichting van een oudheidkamer in Noordwijk. Zij heeft nu een open brief geschreven aan wethouder J. de Geus, waarin onder meer wordt gesteld, dat men denkt aan een ruime oude visserswoning of complex van deze woningen, waarin het romantische verleden van Noordwijk aan Zee voor het nageslacht kan worden bewaard. De oude klederdracht, modellen van oude visserijsche pen, het interieur van een visserswoning rond 1900, beelden van en uit het oude dorp: dit alles zou een plaats moeten vinden in dit kleine mu seum, waarin van tijd tot tijd ook tentoonstellingen zouden kunnen wor den gehouden. ben er genoeg van. In de meeste geval len zullen zij het commando over kotter krijgen. Er zijn er echter ook bij. die helemaal niet meer naar zee gaan een baan aan de wal hebben gekozen. Tot deze laatste groep behoort schipper W. Dijkhuizen van N.V. Jaczon Rederij en Haringhandel. Schipper J. J. Pronk van de SCH 223 van de N.V. Rederij v.h. J J. Tuyt wordt schipper op een Katwijkse kotter, evenals schipper D. v. d. Harst van de V.V.M, die altijd op de SCH 233 heeft gevaren. Bij deze maatschappij den er nog meer mutaties zijn. Bij de rederij N.V. v.h. Frank Vrolijk hebben drie schippers ontslag genomen. Zij gaan op Scheveningse kotters varen. Al deze schippers kunnen bogen op roemrijke en gelukkige carrière in de vleetvisserij. In Scheveningen vraagt zich dan ook angstig af hoe bet me aanstaande teelt moet gaan zonder deze bekwame vakmensen. Het gevaar Is melijk aanwezig, dat meer schippers het voorbeeld van hnn collega's zullen vol- „De afbraak van het oude dorp gaat iet een dusdanige snelheid en durf, dat itstel van deze kwestie onveran'woord >u zijn. Nog is het niet te laat dit pro ject. dat ook voor de zomergasten zeer aantrekkelijk zal zijn. uit te voeren. Wij nemen de vrijheid uw aandacht te richten op de „oude Wurfwaar nog enkele prachtige, oude woningen in re delijke staat verkerend, aanwezig zijn. Zij liggen centraal, vlak aan zee en ade men de geest van het oude. voorbije Noordwijk. Wij weten dat het traject van de parallel-boulevard deze huisjes met afbraak bedreigt en wij verzoeken u en uw staf daarom dringend het tra- jee*. van deze tweede boulevard dusda nig te wijzigen, dat het bovenbedoelde complex woningen behouden kan blijven voor ons nageslacht. Echte Noordwij kers KATWIJK BR-ten toonstelling Van 8 tot en met 12 Januari wordt in het BB-gebouw, Noordstraat 19. een uit gebreide BB-tentoonstelling gehouden. Maandag ia zij geopend van 20 tot 2230 uur, de overige dagen van 16 tot 22 30 uur. Enerzijds geeft de expositie een beeld van doel en opzet van de BB-orga- nisatio. anderzijds krijgt men een indruk van de zogenaamde individuele zelfbe •eherming. BB-leden zijn aanwezig om nadere toelichting te geven. Ook uit d« omliggende gemeenten verwacht men belangstelling. OnUparlng Aan het P.T.T.-kantoor te Katwijk aan Zee werd In december ingelegd 106 462.79 .m terugbetaald f 120.065.94 Aan het hulpkantoor te Katwijk aan den Run ingelegd ƒ22 265.30 en terugbetaald 24 767.36. Gisteravond werd In het gemeentehuis de traditionele nieuwjaarsreceptie ge houden. Burgemcezter Duiker de wet houder» Bloot en C. van der Plas en ge meentesecretaris Tieleman drukten vele handen. Onder de talrijke aanwezigen waren raadaleden, ambtenaren van ge meente en politie, leden van de brand weer en afgevaardigden van Kerken, or gan i sa Ue*. Instellingen en verenigingen Foto-expositie oud-Noordwijk TT ET IS voor de amateurfotografenver- eniglng Noordwijk een bijzondere week geweest. Een week vol blijdschap, weemoed en verrassingen. Na de ope ning op donderdag jongstleden door wet houder J. de Geus kwamen ongeveer 40 bezoékers naar de tentoonstelling „Noord wijk rond 1900". De volgende dag kwa men 300 Noordwijkers een k|jkje nemen In het verleden, de daarop volgende dag waren dit er 600 en op de laatste dag. maandag 1 januari, bleken er bijna 800 mensen in het plotseling veel te kleine zaaltje van de chr. kleuterschool in de Hoofdstraat te zijn geweest. De kassa had handen vol werk: on danks het feit dat er 1000 programma's waren gedrukt, raakten deze uitverkocht, zodat de laatste bezoekers een reeds drie maal gebruikte catalogus in de handen kregen gedrukt' Noordwijk rond 1900 bleek springlevend te zijn en we zouden een boekje kunnen vullen met alle ver zuchtingen. uitroepen en commentaren van dc bezoekers. „Ik kan hier wel over nachten!". aldus een oude Noordwljker en even later ontstonden er ware twist gesprekken over de op de oude foto's voorkomende personen: ,,'t is Jaap van Kees. ik zweer het je." „Nee man. dat is Kees van Jaap. ik ben toch veel ouder dan jij." En zo ging het drie dagen door. De ceil vertelde het aan de ander. Ruim 1700 mensen zagen de expositie en de sfeer in de twee leslokalen was steeds hartverwarmend. Het was een genot tus sen de beschouwers te staan en de ver heugde uitroepen, de uitgebreide com- de kreten van verrassing Er waren vele »tille genieters die tot driemaal toe terugkwamen en uren lang voor de oude prenten bleven staan Kortom het was een vdlledig en over rompelend succes. Onze burgemeester bleef meer dan een uur in het stamp volle gebouw, waar vele nu vergrijsde Noordwijkers hun prille kinderjaren hebben doorgebracht. Elke 100e bezoeker kreeg gratis toegang en koffie, elke 500e een prijs van ƒ15 resp ƒ20. zodat driemaal een bon moest worden uitge schreven. Ettelijke oude foto's werden nog spon taan binnengebracht en bij het reeds ge ëxposeerd e materiaal gehangen. Op het laatst was alles vol en hoorde men dc klacht, dat de tentoonstelling te kort duurde. Talloze adressen werden geno teerd van mensen die over oud-foto materiaal beschikten en dit enige tijd wilden afstaan voor reproduktle door leden van de A F V N Kortom: alom bleek de behoefte tc bestaan het oude Noordwijk vast te leg gen. Reeds teveel is verloren gegaan dat was de mening van vele bezoekers' van onze zomergasten moet worden ge dacht. maar ook aan die van de „echte" Noordwijkse bevolking. Honderden jaren lang hebben in Noordwijk aan sers gewoond, met al hun bedrijvigheid van schepen, netten en bokkingrokerijen. Het is alleen daarom reeds onze plicht, di* verleden zo goed mogelijk vast te leggen. Reeds teveel van bet oude Noordwijk is onder 3lopershanden ge vallen, zonder dat er zelfs maar van werd gemaakt. Hoe langer hoe meer krijgt de autoch tone Noordwijkse bevolking de indruk, dat zij op het tweede plan komt, dat voor Noordwijkers alleen nog m< plaats is in Noordwijk-Binnen cn c Noordwijk aan Zee geheel ondergeschikt wordt gemaak'. aan de „hotel- en f' tenindustrie". Wij verzetten ons niet gen een toegankelijker, leefbaarder Noordwijk aan Zee. Wij vragen slechts eerbied voo.r het verleden. De inrichting van het voorgestelde museum zou hier toe een belangrijke stap kunnen zijn, Daartoe willen wij gaarne het materiaal van de expositie gratis in bruikleen aan de gemeente Noordwijk aanbieden". Jaarvergadering C.B.C. In het verenigingsgebouw te Noordwijk Zee werd de jaarvergadering gehou- van de afdeling van de Chr. Be- drijfsgroepenceritrale. De leiding berustte bij de neer P. van der Niet. Districts bestuurder T. van der Sloot uit Velzen belichtte enige facetten van het chris telijke organisatleleven en van de tegen- sielling tussen de welvaartslanden en de onderontwikkelde gebieden. Namens de Chr. Besturenbond sprak de heer C. Benschop een opwekkend woord. De collecte voor D.E.L. bracht 28.25 op. De heer M. van Roon. secre- iris. gaf een jaaroverzicht. Opgewekt erd op 9 jan. de C.N.V.-vergadering in het verenigingsgebouw te bezoeken, waarin zal worden gesproken over de komende nieuwe wet op de arbeidson geschiktheid. In het tweede deel van de vergade ring voerde de Noordwijkerhoutse toneel vereniging T-.O.G. een stuk op. Zij deed dat op verdienstelijke wijze. Schietvereniging Blijf voor 't Land Wisolemedailles met de buks: C. Tis- ng 47 p. Ie kl.. F. van Oosten 42 p 2e kl.. A. van Beelen in derde klasse; K SO.: J. P. Goudriaan met 59 p in le kl. en N. W. Caspers met 56 p n 2e klasse. Veerboten geleidelijk weer in de vaart Dc veerboot DintelsasOoltgcnsplaat is gisteren weer gewoon gaan varen. Dc boot tussen Den Bommel en Nu- mansdorp vaart weer sedert vanmorgen Lir. maar alleen bij daglicht Morgen begint de eerste dienst om half negen an Den Bommel uit OUDE WETERING Filmavond Morgenavond worclt in het Geref. jeugdhui"- een filmbijeenkomst gehouden onder auspiciën van de Chr. Bedrijfs- bond voor de Metaalnijverheid, afdeling Oude Weten rug, in samenwerking met dc afdel.ng Woubrugge. De heer A. J. Molendijx zal spreken. OEGSTGEEST Gespaard BU de Rijkspostspaarbank te Oegst- geest werd in december 90.537.59 in gelegd cn ƒ85.741.35 uitbetaald. KATWIJK AAN ZEE Bijeenkomst „De Amateurfotografenver." houdt mor genavond een bijeenkomst op het adres Nieuwe Duinweg 14. BEI\'THUIZEy Hervormde Gemeente Tijdens een gehouden marvslid- tenve.gadering van de Hervormde Gemeente werd een verkiezing van ambudrLgers gehouden. In de vacature W van Aalst is gekozen de heer M. Kersbergen. Ouderling C. der Meer en diaken A. van Driel werden herkozen. We vernamen, dat allen hun (herjbenoeming hebben aan vaard. De bevestiging zal plaats heb ben tij lens de morgendienst van zon dag 7 i3ruari a s. Voorganger is dan de plaatselijke predikant, ds. W. A S. Lau- Jeugdverenlging „Waakt en bidt" Vanavond om halfacht vergadert do Hervormd - Gereformeerde jeugdvereni ging „Waakt en bidt" in de consistorie kamer achter de hervormde kerk. De bijbel--nleiding wordt gehouden door S. Qualm over Romeinen 4. Mej. A. van Waay verzorgt het tweede gedeelte Op uitnodiging van deze vereniging hoopt ds. Van der Ent Braat. Hervormd predikant te Monoter. woensdag 17 janu- avends om zeven uur een spreek beurt vervullen in het kerkgebouw an de Hervormde gemeente. 'TUdrede SG P. Op verzoek van de plaatselijke kies- ereniging van de Staatkundig Gerefor meerde Partij hoopt ds. Ravenswaay. Christeüjk-Gereformeerd predikant te Scheveningen. donderdagavond om zeven tijdrede te houden in het kerk gebouw '.an de Gereformeerde Gemeen te, toegang en plaatsen vrij. Auto In sloot Tijdens het weekeinde reed de heer W. uit Leiden met zijn auto op de Gel- derswouoseweg Te laat zag hij de bocht bij de Broekiweg. Hij belandde op het ij» van de langs de weg lopende sloot. De heer W die een ingescheurd nog enkele andere verwondingen opliep, werd naar het academisch zie kenhuis te Leiden overgebracht. De Jto was totaal vernield. Olleböllenactie werd succes Zoals reeds 'eerder werd gemeld, had het onlangs opgerichte jeugdactiecomttè ,10x10' te Benthuizen het voornemen met oudejaar een oliebollenactie te hou- r veel medewerking kon men deze plannen verwezenlijken. Er konden ruim drieduizend oliebollen worden ver kocht en de actie bracht netto 387 op KATWIJK~AAN ZEE Oudejaarsavond-uitzending De Hos-radio-omroep van het Rotter dams Zeehospitium heeft voor patiënten van deze inrichting de uitzendingen van 1961 besloten mte de traditionele „Oude jaarsavond-uitzending". Het programma, dat drie en een half uur duurde, were om 6 uur begonnen met veertig melo dieën uit vroeger jaren. In het volgpnde programma werden nieuwjaarswensen uitgesproken door familie en kennissen, wensen die op de band waren vastgelegd Ook was er een wedstrijd hersengym nastiek tussen het Zweedse paviljoen er het hoofdgebouw. De gehele uitzending werd met spanning en zichtbare voldoe ning gevolgd. De samenstelling en pro- duktie waren in handen van de heer C. Vlieland. A.R. kiesvereniging Dinsdagavond acht uur wordt in de grote zaal van Irene een ledenvergade ring gehouden van de anti-revolutionaire kiesvereniging Nederland en Oranje. De agenda vermeldt onder meer vaststel ling kandidatenlijst voor de Provinciale Staten cn een inleidend woord van de heer N. Parlevliet op de bespreking var. gemeentelijke problemen. Ter voorberei ding van de kandidaatstelling voor d* gemeenteraad kunnen schriftelijk namen worden ingediend. Spreekbeurt Morgenavond om half acht hoopt In gebouw Casa Cara voor de Gereformeer de Gem in Nederland ds. H. Ligten- berg vin Utrecht een spreekbeurt te vervullen. Postzegelverzamelaars bijeen In Casa Cara kwamen gisteravond de postzegelverzamelaars bijeen. Ni de beste van voorzitter J. L. van Kempen werd een veiling gehouden, onderling geruild cn er was een verlcting. „Kerk en Belijdenis" In de achterzaal van de Kapel verga dert morgenavond acht uur de vereniging .Kerk en Belijdenis". Ds. J van Noort ■an Vlaardingen spreekt over het onder werp „Leven en strijd van de profeet Jeremia". Instuifwerk in Alphen trekt steeds meer belangstelling NIEUWS allerlei betreffende instuif jeugd heet het periodiekje van de Hervormde Commissie voor het bijzonder jeugdwerk in Alphen aan den Rijn. In dezi» clubhuiskrant waarvan ons dezer dagen een exem plaar werd toegezonden staat ondermeer te lezen over de plannen die de commissie heeft voor de periode van januari tot en met april 1962. De beginletters van de naam van de clubhuiskrant vormen tevens de naam van het centrum, dat trefpunt is voor ruim driehonderd jongeren van 9 19 jaar: NABIJ, het wijk- en jeugdcentrum van de Alphense Hervormde Gemeente aan de Nicolaas Beetsstraat. De plannen die in de krant worden ontvouwd wijzen erop. dat er ook ge durende de genoemde vier maanden voor de jongeren volop gelegenheid zal zijn voor verantwoorde vrijetijdsbeste ding en ontspanning. Er zijn .in totaal zeven handenarbeidclubs: maandagavond en woensdagmiddag voor meisjes van 912 jaar. dinsdagavond en zaterdag middag voor jongens van dezelfde leef tijden; woensdagavond voor jongens van 1215 jaar (een radiojhobbyclub en een club voor houtbewerking) en don derdagavond voor meisjes van dezelfde leeftijden. Het ligt in het voornemen zaterdag 31 maart een expositie te houden van de door de meisjes en jongens vervaardig de werkstukkèn, In februari komt er, speciaal voor deze leeftijdsgroep, een filmmiddag: dan zal de geestige, boeien de jeugdfilm „Vliegen is goedkoper dan je denikt" worden vertoond. Spel Voor de ouderen zijn er dc wekelijkse instuif (zaterdag) avonden, die gelegen heid bieden om te tafeltennissen, te bil jarten. te dammen, te (volks)dansen enzovoort. Er zijn clubs voor cabaret, lekespel. volleybal en volksdans. Aan het einde van deze maand is er een cabaretavond, me*, medewerking van het uit de instuif voortgekomen muziek- bandje .The Black Shadows", zowel februari als in maart wordt een film programma geboden en in april i een avond die in het teken zal staan van Passie en Pasen en de sluit ings- avond met een programma van schets jes en muziek. De instuif heeft een eigen kantine, een discotheek, een bibliotheek en ook een leestafel. Voor de instuif- jeugd worden weer speciale toegangs kaarten beschikbaar gesteld; de verkoop ervan begint zaterdag. De belangstelling voor de activi teiten In het clubhuis Nab|j is nog Geen gebrek aan bloemen op de wekelijkse keuring in Haarlem, vooral tulpen narcissen. Van de fa. P. v. Reisen Zn. Voorhout, viel vooral op de fraai gevormde parkietverloplng uit de Scarlet Cardinal. Verder toonde deze firma de opvallende Golden Ducat, een sport van Scarlet Cardinal. Purple Star van gebrs. NIeuwenhuls uit Llsse maakte een prima Indruk. Een stevige, forse bostulp. De Golden Trophy van Warn aar A Co, Sassenheim. was van uitstekende kwaliteit. Ant. N'ijssen Zn, Santpoort, bracht een collectie nieuwigheden waarvan de dubbele rode Stockholm, de dubbele gele Monte Carlo, de gele. roodgetekende Thule cn de gele 51-VEG het meest opvielen. Een tulp die qua kleur uitblonk was de rose met wit getekende Mirage. De sterke Snowstar bracht Ruigroks brociproevenbedrijf, Hillegom. naar voren en de fa. Smakman uit Lisse toonde de forse Most Miles. Purple Marvel is een heel goed tulpje van J. Schoorl. Lisse. De fa. Piet Nijssen 8t Zn te Santpoort heeft het de laatste jaren vooral gezocht in tulpen met veel substantie Men ge bruikte daartoe als ouderplant de tulp die in houdbaarheid nog maar door heel wei nig andere soorten wordt overtroffen: Rose Copland. Men verkreeg een zaaisel dat over het algemeén wel aan de ver wachtingen heeft voldaan. Blue Lagoon bijv., een zilvergerande lila tulp heeft bloemen met „leerachtige" bladen en ook Honesty heeft veel substantie. President Kennedy is een gele darwinhybridc. prachtig van kleur cn vorm. Vermoede lijk een sport uit Apeldoorn. Deze ver- loping werd geëxposeerd door Eugène v. d. Schoot, Hillegom. De fraaie rode darwinhybride London werd door de winnaar van dit ra: heer D. W. Lefcber uit Lisse. in goede conditie getoond. Van J. Rijkelijkhuizen Hillegom, was er de sterke purperkleu rige Poussin Temidden van een tulpen- weelde getoond door Van der Hoeks brociproevenbedrijf. Oude Niedorp, zag men de forse Cantor van Colijn Zn, Voorhout, waaraan een getuigschrift vroegbroei werd toegekend. Nar cissen Van de narcissen moet eerst worden genoemd de voortreffelijke Golden Har vest van Warnaar Co, Sassenheim. De gele trompet Forum van Gerritsen Zn. Voorschoten, deed het ook heel goed, ter wijl P Dames. Lisse. de charmante Pee ping Tom in beste conditie naar voren bracht. Gold Flaké. een roodcup van H P Zwetsloot Zn Sassenheim. is een aantrekkelijke narcis. Birma, met het flonkérende oranjerode kroontje, is onder dc cupnarcissen ook één van de meest fris gekleurde variëteiten. Het was de fa. J. Rijkelijkhuizen die deze soort etaleer de. we zagen ook de voorname Grand Style. Ruigroks brociproevenbedrijf ex poseerde dc mooie cupnarcis Walt Disney Hyacinten waren er niet veel. De kwa liteiten van Nevada, gebracht door de fa. P. J. M. van Haaster, De Zllk, kwa men duidelijk naar voren. P. Dames, Lisse, toonde de multlfloravorm van Car negie en Arentine Arendsen: Delfts Blauw was nog wat onrijp. P. Drost uit Llsse etaleerde fraaie N'erinc's met Pink Triumph als uitblinker, terwijl het proef station v. d. Bloembollencultuur te Lisse wat gebroeide bijgoedartikelen ten toon stelde, o.a. Eranthissen, wat Iris Danfor- diac en -hlstroïdes en Scilla Tubergiana. steeds groeiende. Meer dan honderd meisjes en jongens bezoeken de han- dcnarbeidclubs. De Instuif en de In- stuif-interesseclubs tellen wekelijks ruim 250 bezoek (st)ers. Uiteraard word*, in de clubhuiskrant ook de aandacht gevraagd voor de fi nanciële kant van „de zaak". Er is een 9peciaal fonds (giro 50.00.88) in het le geroepen, om het clubhuiswerk in Alphen te helpen financieren. De redactie' van de clubhuiskrant wordit gevormd door vier instuifjonge- ren en dè voorzitter van de commissie. „Nabij" ziet er goed verzorgd uit; in de kop staat een afbeelding van het jeugdcentrum van dezelfde naam en tus- :n de tekst staan leuke illustraties. Wat betreft de achtergrond vanwaar-" uit dit werk wordt gedaan: op de eerste pagina van de krant lezen we de béde „Wil ieder van ons helpen Kerstmis harten en in 't clubhuis levend te houden, zodat het feest van Uw geboor te alle dagen van het jaar blijft stralen, zijn warmte verspreidt en zijn bood schap brengt". Zilveren jubileum bij de PTT Gisteren herdacht de heer D. Rijsdam het feit. dat hij een kwart eeuw geleden dienst trad als besteller bij de P.T.T. te Alphen aan den Rijn. De zilveren ju bilaris werd met vrouw en kinderen gis termorgen in de bestellerskamer van het kantoor hartelijk gehuldigd in aanwe zigheid van het volledige personeel. De directeur, de heer Bierhoff, sprak waarderende woorden tot de jubilaris, die hij prees om zijn plichtsbetrachting rustige werkmethode. Graag stelde hij de heer Rijsdam tot voorbeeld. Na- het hoofdbestuur bood hij een ge schenk onder couvert aan. mevrouw Rijs dam mocht een bloemstuk ontvangen. Namens de collega's sprak de heer J. in Diggelen, die in een met humor door spekte toespraak de collegialiteit van de jubilaris roemde en als blijk van waar dering namens het gehele kantoorperso neel een polshorloge aanbood. De heer Bierjioff heeft vervolgens het zilveren insigne van de PTT de heer Rijsdam op de revers gespeld. Voor zo ver de dienst zulks toeliet, bleef men vervolgens enige tijd nog gezellig bijeen Tafeltcnnlsnleuws Twee juniorenteams van A.T.T.C. speelden zaterdagmiddag tegen Sett 1 en 2 uit Den Haag een vriendschappelijke wedstrijd. In het eerste team speelden Schouten. Baerveldt cn Wessel tegen Van Maarle, Mallens en Gommers. Nadat Wes sel van Van Maarle had verloren, bracht Schouten de stand pp 11 door een ruime zege op Gommers. Door twee overwin ningen van resp. Mallens en Van Maarlr op Baerveldt en Schouten liep Sett uit naar 13. De mogelijkheid om lijk te komen, was volop aanwezig. Wes sel heeft n.l. nog nooit van Mallens loren en deed dat ook nu niet. Baerveldt dachten wc te zien winnen van Sett'! zwakste speler Gommers. maar met twee maal 2117 bracht Gommers de stand op 24 Schouten's aanval was daarna te zwak voor Mallens' verdediging. 25. waarna Baerveldt ook zijn derde wed strijd verloor, nu met 1521 en 1221 van Van Maarle. Wessel boekte nog wel winst op Gommers. maar het dubbelspel eiste Sett weer voor zich op: 2118, 20—22 en 19—21. De einduitslag aantrekkelijke wedstrijd was dus 37 voor Sett. Voor A.T.T.C. 2 scoorde v. d. Hurk tweemaal, terwijl Roggeveen van Sett's sterkste speler Te Riele won. Het dub belspel verkleinde de achterstand tol 46. Ook hier dus verlies, maar een eervolle nederlaag. Op het toernooi van Steeds Hoger'TSB eiste W. Baerveldt in de tweede klasse senioren de eerste plaats voor zich -op. Op 2e kerstdag had zijn broer E. de eerste plaats weten te bereiken in de vierde klasse senioren. Op het scholierentoer- nooi te Leiden bleek M. Wessel de sterk ste. In de finale versloeg hij met 219 en 2115 Kallenberg (Docos>. Daarvoor had hij moeilijke tegenstanders als Sprln ger. Bisschop en Van Alkemade moeten uitschakelen. Op 6 januari a.s. worden v vriendschappelijke wedstrijden gespeeld. A.T.T.C. (senioren) speelt met v. d. Boom, Schouten en W. Baerveldt tegen eer Doeos-combinatie. terwijl A.T.T.C. 1 (junioren) tegen Scylla 1 speelt. Opstel line: Wessel. Heemskerk cn v. d. Hurk. Competitie: A.T.T.C. 1Treffers 3 (jlln) en Effect '54 1—A.T.T.C. 2 )jun); 8 jan. P^ISTEREN heeft de heer P H. van den Bosch uit Oude Wetering zijn veertigjarig arbeidsjubileum, ge vierd in dienst van. de gemeente Al kemade. Veertig jaar in dienst van één en dezelfde gemeente, maar niet veertig jaar in dezelfde functie. Im mers na verscheidene rangen te heb ben doorlopen, volgde in 1929 zijn benoeming tot gepieente-ontvanger en chef van de afdeling sociale za ken. In de loop der jaren kreeg de jubilaris voorts een belangrijke plaats in tal van verenigingen en commissies. Zeven jaar geleden is aan zijn zil veren jubileum als gemeente-ont vanger alle luister bijgezet en in verband daarmee was de heer Van den Bosch er deze keer niet toe te bewegen medewerking te verlenen aan een groot feest. Burgemeester Kolfschoten zei, dat het niet gemak kelijk was geweest deze wens te eer biedigen. -De drang van buiten af meer aandacht aan het jubileum te schenken was zeer groot. In de met bloemen versierde raad zaal sprak de burgemeester van waardering getuigende woorden. In zijn gelukwensen betrok hij ook me vrouw Van den Bosch en de kinde ren. De jubilaris kreeg een geschenk onder couvert, zijn vrouw een ruiker I anjers. Gemeentesecretaris Van Domme len voerde het woord namens het personeel. Hij noemde de jubilaris onder meer een prettige collega en schonk hem namens B. en W., de raad en alle medewerkers een be drag aan geld om een fiets te kopen. Na het dankwoord van de heer Van den Bosch bleef men geruime tijd nog gezellig bijeen. HAZERSWOVDE Evangelisatiebijeenkomst Donderdagavond om ücwart voor acht spreekt de heer Dikkes uit Leiden in de bovenzaal van ,.Het oude raadhuis" over „Het jaar van het Lam". „Onderzoekt de Schriften" Ds. D. v. Ent Braat van Monster :n lezing houden in de School met den Bijbel. AANVANG 7.30 UUR. Hazerswoude-Rijndijk Meisje verongelukt Het tweejarig dochtertje van de familie de Beer. dat gistermiddag plotseling oor de ouderlijke woning aan de Rijn dijk de weg overstak, werd door een 1 vrachtauto, afkomstig uit Nïeuw-Loos- drecht. gegrepen en op slag gedood. WOIBRVGGE Nieuwjaarsreceptie In het raadhuis hield burgemeester J. van Wageningen dinsdagmiddag tra ditiegetrouw een nieuwjaarsreceptie voor het ccmeentepersoneel en de leden van de rijkspolitie. In zijn toespraak memo- j reerde hij o.m. enkele mutatiés. Hij wenste allen met hun gezinnen een ge zegend nieuwjaar toe. Namens het personeel wenste gemeen tesecretaris H. J. Hoogenboom de bur gemeester een voorspoedig 1962 toe. Gespaard Bij de rijkspostspaarbank werd in de maand december te Woubrugge ingelegd ƒ8713.87 en terugbetaald ƒ5986.33. Voorts werden er drie nieuwe boekjes uitge reikt. Scheepvaart In 1961 In het afgelopen jaar passeerden de provinciale brug over de Woudwetering de volgende vaartuigen: motorboten 12.734 '17.554 in 1960). sleepboten 1722 i948'. gesleepte schepen 1680 '1672), to taal 16.136 <20.174» vaartuigen. Voor 2747 vaartuigen werd de brug niet geopend. Wat betreft de plcziervaart passeerden 922 motorjachten <920). 565 zeiljachten (583) en 322 passagiersboten <376>. totaal 1809 vaartuigen 1879) de brug. Hiervoor werd de brug 1363 keer geopend. In totaal werd de brug 13.973 keer geopend (13.055), dat is gemiddeld 38 keer per etmaal, de zondagen meegere kend. Steeds Vooruit 2—A.T.T.C. 5 en AVA '45 A.T.T.C. 1 'dames»: 9 jan.: PTT-H 1— A.T.T.C. 3 en Baronie 1—A.T.T.C. 4.

Nieuwe Leidsche Courant | 1962 | | pagina 4