AL TIPPEND n Hi Gevaarlijk speelgoed kost kinderogen MG BEGONNEN, VEEL GEWONNEN 0pen briej Ol'DEJAARSBIJLAGE 1961 Niet Pieternellend, maar sémen De laatste vrouwenpagina van Ll I 'I 1961 I En lijkt nog ma8r zo HGl 01106 93T Uil kort geleden, dat Christine én uw „Blad-Zij"-redaktie samen als een soort Pieternellen de hoofden over het papier bogen om u en uw gezin, al rijmend, de beste wensen voor dat 1961 te doen toekomen We hopen beiden, ofschoon we natuurlijk niet weten of die welgemeende wensen u hebben bereikt, dat ze toch de afgelopen twaalf maanden inhoud voor u hebben gekre gen. Al zou dat maqr gelden voor een paar ervan I Misschien mogen we u dan voor 1962 toe wensen, dat die andere aan bod zullen komen We hebben dit, zoals u ziet, deze keer niet in een lang rijmsel vervat. Christine doet het op haar eigen manier in de „Open Brief", ik heb een andere vorm gekozen om dit oude jaar te besluiten. Denkend over de vraag wat u het liefst op de laatste pagina van 1961 zoudt willen tegenko men, streden al gauw véle, vé le door u verzonden brieven om de voorrang! Want het was afgezien van een aantal andere zaken, die dit jaar (naar we vertrouwen....) uw interesse hadden toch met name dc tip-rubriek, welke zeer veel be langstelling ondervond. Daar om zeggen we samen 1961 maar goeicndag met een vrij uitgebreide, geïllustreerde tip- strip. Wat bovendien nog twee andere voordelen heeft: er kan op de valreep tussen oud en nieuw een gezellig aantal extra boeken worden verzonden, én.... de map gaat iets lichter 1962 tegemoet. We beginnen maar gewoon, zoals we gewend zijn. 'k Zie hier zelfs nog tips van... augus tus en september, dus laten we de zomerzon schijnen over: Donkere avonden Geen licht op het toilet én kin deren. die deze kleinste kamer daarom wat al te duister vinden? De heer H. van Os uit Rotter dam doet handige vaders een lichtgevend idee aan de hand. Vanaf de transformator van de bel wordt een zwakstroom-leiding naar het toilet aangelegd met bo ven de deur een sleepkontakt en een lampje van zes of acht volt in het toilet. Wanneer nu de deur bijna dicht is (dit ..bijna" van wege het bekende haakje) brandt het lampje. Staat de deur open of is 'ie helemaal gesloten, dan geeft het lampje geen licht. Vol gens de heer Van Os is deze „in stallatie" heel gemakkelijk zelf aan te leggen. Lijm bewaren Als u wilt voorkomen, dat lijm of vlekkenpasta in een tube hard wordt, kunt u zo'n tube het best in een jampot met schroefdeksel bewaren. adviseert Buurman uit dezelfde stad. Van Dorp-van der Windt uit Vlaardingen naaide een stukje doorzichtig plastic op dat stukje glasgordijn bij 't bovenlicht. Scheelde enorm. Werkers met ijzer Als zonen of echtgenoot in de „constructie" zitten en al wer kend ijzervijlsel in de zakken van de overall krijgen, zult u bij het wassen van de ketelpakken in de wasmachine zeker al spoe dig de nawerking van dit vijlsel aan uw machine ondervinden. Mevrouw Vrijenhoek uit Schie dam gaat daarom voor de was beurt altijd met een magneet het goed na (in een oude fietsdyna mo zit tussen haakjes een prima magneet) en spaart zo haar was machine. Op de melkfles Kapjes van schemerlampjes schoongemaakt? Zet ze dan met de beugeltjes op een melkfles te drogen. Veel prettiger dan het bevestigen aan de waslijn, heeft mevrouw de weduwe De Best-van der Zwan uit Scheveningen bij ondervinding. 'n Boiler in de keuken op die leiding een snoer worden gemaakt, al of niet met een stop- kontaktje. en voorzien van een fitting en rood lampje. Als het snoer lang genoeg is en het lampje zo wordt neergelegd dat het in de gaten loopt, kan een hardhorende overal in tuin, slaap kamer of v.-aar dan ook zien dat er gebeld wordt Een druk op de bel en het rode lampje gloeit ook even aan. Een tip van mevrouw T. de Boer-van Walra ven uit Vlaardingen. In een sloop Droge andijvie Uit de vier tips. Van Sittert-Groen uit Echteld mij stuurde kies ik die over de andij vie. Wie rauwe andijvie voor de stamDpot goed droog wil krijgen, kan de groente even in een sloop je of zakje doen en dat in de centrifuge een paar tellen laten draaien. De stamppot wordt er lekkerder door, verzekert zij. De theebeurs in Er zijn verschillende om het eten voor laatkomers warm te houden. Mevrouw Koot uit Rijnsburg doet het voedsel in een weckfles, legt er de deksel op en plaatst de afgesloten fles in de theebeurs „Bijna net zo smakelijk als wanneer het vers wordt opgediend", menen haar huisgenoten. Uitgehaalde wol Het glad krijgen van uitgehaal de wol is een veel terugkerend chapiter in deze rubriek, 'k Ge loof. dat we de tip van mevrouw B. Bijker-de Jong uit Den Haag nog niet hebben gehad. Zij windt de wol om een plankje en gaat deze dan te lijf met perslap en moet plaats blijven voor nog an dere. dan tip-regels op deze laatste ..Blad-Zij" van 1961! Dus daarom nu de ,jlot"-tip, waar voor b0 hoge uitzondering twéé boeken worden verzonden. Zo maar, voor de gezelligheid én een beetje om dit jaar wat fees telijk uit te luiden Eén boek gaat naar een lezeres, die gerui me t{jd haar moeder thuis heeft verpleegd (en de tip inzond) het andere naar de moeder, voor wie ik hoop, dat zij weer hele maal is opgeknapt. Dit idee voor een langdurig zieke komt neer op een zo pret tig mogelijk liggen. Knip daar toe (ook handig bij het helpen door de wijkzuster!) de nacht japon van achteren open, van zoom tot taille. De nachtjapon niet weg te krijgen blijft schoon, de patiënt heeft geen last van hobbels door het nachtgoed, 't is warmer dan het dragen van alleen een pyama- jasje en de zieke ligt niet direkt bloot als de dekens worden te ruggeslagen. En met deze brief van een Haagse lezeres wordt deze extra rubriek definitief gesloten. Mocht u uw naam niet zijn tgs gengekomener ligt weer een heel jaar voor ons, dus u maakt ruim vijftig weken de kans meer geluk te hebben! Terwijl onschuldige r al vliegen.. keukenkast. Met soppen en derge lijke zijn en zelfs een goed dekkende „pri ma" muurverf kan zulke plekken nog doorlaten. Verdund bleekwa- ter Is echter hét middel om al borstelend die wanden weer een helder aanzien te geven, zo werd in dit huis ontdekt. Ben wéér be nieuwd naar de reactie van de gelukkige ontvangster.... De laatste 'k Zou nog pagina na pagina door kunnen gaan met „tippen". En dan zou ik nog niet door september heen zijn Maar, er Zou t doorgaan De tobbe staat op groen, dus wassen maar DENK ER OM 12 UUR EVEN AAN De slagzin van vier woorden: „Gevaarlijk speelgoed kost kinderogen" is in zijn kort-en-bondigheid waarschijnlijk suggestiever dan «en ellenlange paedagogische verhande ling En ofschoon we ons op deze één na laatste dag van het jaar misschien liever geen voorstelling willen maken van het leed, dat kinderen bezig zijnde met dit gevaarlijk speelgoed kan overkomen, geven we tóch vandaag deze slagzin even door! De Vereniging ter voorko- de lucifers houden bij de meer ming van blindheid is er de onschuldige sterretjes om op uitvindster van. Op deze der- hun manier de vonken er af tigste december denkt zij daar- te laten springen, speelt het bij niet in de eerste plaats sterkere geslacht buiten een aan instrumenten als pijl en meer heldhaftiger rol. Maar, boog, blaaspijpen, pistooltjes, soms zó'n rol, dat de oogkli- speelgoedsperen en de ouder- nieken het er druk mee krij- wetse (maar nog veel gebruik- gen.' Elk jaar weer moeten in te) katapult't Gaat haar die klinieken en door artsen nu meer om rotjes, voetzoe- honderden ooggevallen worden kers, gillende keukenmeiden, behandeld, allemaal ten gevol- vuurpijlen en dito bommen, of ge van het afsteken van vuur- andere „knal-dingen". 'Ie werk rond oud en nieuw. En klokke twaalf in vele dorpen niet zelden zijn daarbij kinde en steden den volke kond doen ren het slachtoffer! Rijdende tas Bezitsters van een boodschap pentas op wieltjes, u kent die tassen wel, weten vaak niet waar ze haar beurs en sleutels, en an dere kleine zaken moeten laten. Mevrouw T. de Bruin-Schoon uit Gorinchem naaide daartoe van stevige stof een zakje, bevestigde daar twee bandjes aan en zette deze vast aan de binnen-achter- kant van de tas, tegen de dubbe le zelfkant. Aan alle opberg- en zoekproblemen kwam nu terstond Tegen 'X vuil worden In heel wat kamers staat het zogenaamde bovenlicht vaak dag en nacht open. Gevolg: men moet de complete vitrages wassen als dat ene stukje daar boven zo gauw vuil is geworden. Mevrouw Evenals hij dit al aan heel wat dames zo bij de deur heeft kun nen vertellen, wil een meteropne- mer-incasseerder van het elektri citeitsbedrijf in Dordrecht graag via deze rubriek de bezitsters van een heetwatertoestel ('n boi ler» een „zuinig" idee aan de nand doen. Die boilers werken het goedkoopst op nachttarief. Als men water tekort heeft, kan men natuurlijk overdag door het omdraaien van een knopje, het toestel op „dagstroom" zetten. Alleen vergeet men zo vaak die knop weer om te draaien. Bindt, zo /.egt deze vakman, een wit lintje aan de meterkast als het knopje op dagtarief wordt ge draaid. Komt men langs het kast je, dan ziet men direct: 'k sta op dagtarief. Zit het kastje in een niet in het ooglopende plaats, bindt dan zo'n lintje aan de trap leuning of daar waar u het steeds kunt zien. 't Scheelt u altijdin uw portemonnee! Pindakaas en de klopper Pindakaas gaat tot de laatste korrel toe op als u het restje uit de gebruikte pot in de nieuwe pot doet, schrijft mevrouw J. J. Jansse uit Rotterdam, terwijl mevrouw Van der Gaag uit Maassluis even wil doorgeven haar „vuile" slagroomklopper in de kortst mogelijke tijd schoon te krijgen door wat sop in de mo len te gieten en even te draaien. Voor slechthorenden Nog een „lampjes-idee" in de map. in dit geval voor slechtho renden. Wanneer er een elektri sche (huis)bel aanwezig is, kan "trCcttüütctctrtiivtrivtrirti-tr-ülrtr'ö'tiirtriiirtiiitrirtilriririrü'irtriririrtTirtr-ti-ü-tr-b-tr Als 't regent in De regenman tel-mode ts al jaren gezellig en goed draagbaar. Italië heeft aan de reeks van mo gelijkheden op dit gebied er nog eentje toegevoegd namelijk de één delige mantel in twee kleuren, die in de verte een beetje op een pakje lijkt. Deze contrastrijke com binatie kreeg gro te knopen, een strikceintuur en een aardige hoed mee. De hoed is van hetzelfde ka toenen materiaal als de top van de mantel, terwijl het bandje om de bol van de rok- stof werd ge maakt. Menige centrifuge slaat de stijf sel uit het stijfgoud. Daar heeft u geen last meer van als u dat wasgoed m een sloop in het appa raat stopt, aldus mevrouw J. C. van de Werke-den Boer uit Rot terdam. Koffie zetten Meestal wordt er geklaagd over het- te langzaam doorlopen van water bij het kolïie-filteren. Wat te doen als het water te snel gaat? Gewoon het deksel van een jampot in de filter leggen met desnoods een paar gaatjes erin, weet mevrouw P. den Bok-Dek- ker uit Almkerk. Iets voor morgenavond Als er visite is, vindt menig gastvrouw het wol 'ens vervelend naar de keuken te moeten om melk op te zetten. Kookt men de melk echter vooruit om ze in een thermosfles te gieten, dan kan men bij de visite of.... televisie blijven, is wellicht juist voor deze avonden de suggestie van me vrouw M. Broer-van der Berg uit Bleskensgraaf. Bij 't zemen Als u net boven op de ladder valt soms de spons of de zeem uit uw hand. Mevrouw C. van Daalen uit Rotterdam voorkomt die narigheid door aan beide een bandje te naaien, dat om de pols kan. Bovendien kunnen aan die bandjes deze attributen worden opgehangtn. Een verrassing Een lezer wilde zijn vrouw zo bijzonder graag verrassen met „Tip-Parade". Hij schreef daar om buiten haar medeweten hoe zij eieren kookt, met name de gekneusde. Dit gebeurt in een plastic zakje, waarbij de rand van het zakje tussen pannetje en deksel wordt geklemd. Bij ka potte eieren geen overkoken meer, geen gevis en een schoon pannetje. Of intussen deze me vrouw al begrepen heeft, dat haar man die brief op de bus deed, weet ik natuurlijk niet. Hopenlijk wachten nu niet tien tallen lezeressen op het boek.... Keurig borduren Mevrouw H. Nleuwenhuis-Mar- seille uit Lisse neemt bij het bor duren altijd een draad, die twee keer zo lang is als normaal. De ene helft laat zij dan aan de ach terkant van het werk hangen. Als de draad op is. gaat zij met die andere helft verder, waardoor zij veel minder aan- en afhechtingen krijgt. Verrassing (2) Een mevrouw zond een tip in van haar „trouwe hulp", waarbij ze hoopte, dat het idee geplaatst zou worden en haar huishoudelij ke rechterhand (die ook onze krant leest) het boek zou ontvan gen. Goed. ook nu geen namen: alleen hel middeltje. Gekalkte muren in de keuken krijgen vaak donkere plekken, speciaal in de De Vereniging Tektielctikette ring voor Was- en Strijkbehan- deling zond ons een bijzonder aantrekkelijk kaartje toe. Aan trekkelijk. omdat bet zo leer zaam is en voor heel wat huis vrouwen narigheden zou kunnen voorkomen, als.... de gegevens, die er op staan, óók in de prak tijk zouden worden gebracht! die op textielgoederen genaaid kunnen worden Zo'n etiketje kan een groene wastobbe, een dito driehoekje, een groen strijkijzer en een gele P in een crkeltje be vatton. Dat hoort dan bii textiel die goed heet gewassen kan wor den (de tobbe staat zogezegd op groen), gebleekt kan worden (de veilige driehoek), gestreken kan .vorden ('t groene ijzer), terwijl de P in de cirkel voor de chemi sche reinigings-zaken een aanwij zing betekent voor de te volgen methode. Stof. die bijvoorbeeld beslist geen warm sop kan ver dragen, kriigt een rode tobbe mee, enz. enz. Het gaat hier om een internationale overeenkomst, zodat ook meerdere Westeuro- pese landen dezelfde etiketjes zouden kunnen gebruiken.wat bij geïmporteerde textielgoederen na tuurlijk voor de huisvrouw be langrijk is Ofschoon men /lie etiketjes al in verschillende produkten tegen komt is de vraag mi: zouden de heren textielfabrikanten (maar dan ook alle heren) het kunnen opbrengen die etiketjes in hun artikelen aan te brengen? Dat net gros van de vrouwen die vraag graag met „ja" beantwoord zouden willen zien nu er zoveel textiel in alle mogelijke soorten in de handel is, hoeven u en ik die heren waarschijnlijk niet te zeggen!. Nu schijnt het vooral voor jongens én niet te vergeten, hun respectievelijke vaders, nachtigs aantrekkelijks te ook al is het al vele malen gezegd: „Gevaarlijk speelgoed kost kinderogen". Vuurwerk is geen kinderspeelgoed; ouders kunnen dus klokke twaalf be- vaak een brokje opwindende In zijn jasje heeft zitten. Want spanning zit, te kunnen en mo- zo'n half oogje kan gaan ten laken. Terwijl moeder en koste van een gezond ogen- Ld'. kleintjes achter de ramen paar! Mocht een schoolrapport voor moeders, oma's of meelevende dig met me tantes aanleiding zijn de jonge dochter iets te geven, dan lopen er zo zult u wel gron- 2ijn ik haar graag willen wijzen op worden. En ofschoon een alleraardigst boek, dat spe- in-bleke gezichten opgroeiende kooide ogen al alles niet alleen tot normale pro soms porties terug, maar geeft vooral bij, dat het beslist uitstekende wenken over een rdig meer genoemd Tan werkelijk goede verzorging, die le tijd van alles met natuurlijke charme te zwart om- maken heeft. Marlies Menge tijdje heeft het geschreven in een taal, laai meisje is geschreven, 't Gaat achter de rug schijnt te zijn, is die meisjes van die leeftijd be over de verzorging van top tot teen door het jonge meisje en een beetje over het ,,zo mooi mogelijk voor de dag komen". i heel wat gevallen nog spra- slist zal aanspreken; met de overdreven kleding de make up maar nie; spreken. Misschien schrikt u een beetje Dit boek r »an dit laatste.... de teenagers beginners", heet het) brengt dit aanduiding .speelse raadgevin gen", als ondertitel gebruikt, is dan ook niets te veel gezegd. Harriet Freezer bewerkte dit .Schoonheid voor door fcheltens Giltay uitgege ten boek op de haar eigen ma- tier en Helma Baison leverde er !5 originele tekeningen bij. TT ET IS ER geweest, dit jaar Net als de jury van dc prijs vraag. Die was ook verdwenen voor we er erg in hadden. Dat gaat nu eenmaal zo. Iedereen heeft bezigheden genoeg. Het is allemaal graag gedaan, maar het is voorbij. En'wat nu, zeg je, als hei jaar je onder de handen door is ge gleden, wat heb ik gewonnen. Ik heb nog dezeifde kuren als voor heen, hoogstens heh ik een beetje geleerd. Maar ik zal met mijn he le hebben en houden naar het nieuwe jaar moeten, een uurtje braafheid helpt me niets. Vi Jonge tip R(la?) Griffioen uit Leiden plakt geen poëzieplaatje in de albums van haar vriendinnetjes, maar haar eigen pasfoto. „Ieder een vindt 't erg leuk. Is ook aar dig voor later" vertelt ze er nog bij.... KN ZO is het eigenlijk met de nasleep van de prijsvraag ook. Het is afgelopen, en wie nog schrijft heeft geen adres: de ju ry bestaat niet meer, net zo min als 1961. En er zijn nog enkele brieven: lezeressen waren niet al tijd tevreden met de oplossing die de jury het meest geslaagd had gevonden, anderen willen weten of, de winnaressen nu punten kregen' voor de vragen, zodat zij bv. ook wel eens een vraag fout konden hebben en toch een prijs in de wacht slepen. Anderen weer gaan nog eens dieper op een vraag in, vinden de zaak zoals hij hier in de krant behandeld is. niet „chris telijk". bv. die nicht, die overal haar mond in sloeg, voor de deur laten staan omdat je dc direc teur van je man op bezoek hebt. En daar zitten we nu. Of WE: het is vooral de redactrice van Blad Zij die er mee zit. Boven de tippost steken nog haar blonde krullen uit. maar als die rubriek io doorgroeit als dit jaar het ge val was. zullen we haar in 1962 subiet in de paperassen ten onder ion gaan. Het laatst zal dan haar lach klinken, die lach waarmee ij me opbelde en riep: ..Zeg. mag ik die brieven niet doorstu ren naar jou, ze passen wel in de Open Brief, en wat moet ik er mee? Ik kan ze natuurlijk in de prullemand gooien, maar is dat nu vriendelijk?" - Nee. nooit, en vooral niet als we toch eigen lijk erg dankbaar zijn dat er zo veel mee-leven met Blad Zij is FjAAROM HEB IK ze nu. En U ze passen wonderwel bij de onderwerpen die ik voor deze dag had bewaard. Want tussen die twee uitersten beweegt onze Open Brief zich steeds: tussen de be wogenheid, het zuchten bijna: WAAR BEMOEI IK ME MEE. bet kan zo'n pijn gaan doen je met iemand te bemoeien én de wijsheid: laat het maar zo. Het is onmogelijk ic zeggen welke van de twee christelijker is en de jury. om met haar te beginnen, heeft naar een dergelijke uit spraak dan ook niet gestreefd. Zo goed als het van ons allen geldt dat we met heel ons heb ben en houden over de streep moeten, met onze nukken, ons hooghartig antwoord, ons verge ten van de ander, ons onbarmhar tig oordeel, ons gebrek aan moed, ons raadselachtige blij-zijn en dan weer in de put zo geldt ook van de prijsvraag dat iedere vrouw zichzelf in het antwoord meebracht. Zoals we zijn, zo re ageren we. Wie dat het duidelijkst had gemaakt, die kwam merking prijs. Sommige ge vrouw. Zij had alle vijf vra gen. de laatste over die tante voor de deur, redelijk opgelost, zo'n beetje als iedereen dat zou doen. Tante maar niet binnenla ten. zei ze. dat geeft allerlei ze nuwen, en we wéten immers uit ervaring dat zij niet snel en be scheiden zal verdwijnen, dat ze straks het naadje van de kous zal moeten weten. Toen de brief klaar was, had ze hem aan haar man laten lezen. „Mooi", had hij gezegd, „maar ik lach je toch een beetje uit. Want jij zou het toch niet kunnen laten om tegen tante te zeggen, al was ze nog zo'n kat: kom gauw binnen, ik heb wel bezoek, maar aan een kop koffie zijg, jullie toe... en je zou de rest op de koop toe heb ben genomen.^ Dus zei brief schrijfster, hefzie ik de laatste vraag. Ik vraag ze wél binnen, niet omdat ik het zo wijs vind maar omdat ik zo bén. dames z.eiden: ik zou zó doen en dan was er uit te lezen dat ze zó het braafst of het meest psy chologisch (wat dat dan ook maar mag zijn) zouden vinden maar zouden ze het echt ook dóen?! En kiik. wie nu het reageren van zichzelf helder en overzichtelijk, ik zou haast zeggen: wie het ..wiedes" had gemaakt, die mikte bij de jury in de roos Is hot rv<" zo. juryleden'' Ik hoop toch dat ik het duidelijk zeg. Natuur, lijk heb ik er een paar opgebeld, ik kan maar niet gaan fantaseren. Goed zo. zei de jury, nu komt u eerder in aanmerking voor een prijs dan met een antwoord waar geen leven achter zit. Wij oorde len hier niet over goed en kwaad, we zijn geen moralisten of filoso fen, maar we zoeken levende mensen. En dan is het nog moei lijk genoeg om onder elkaar hier. ieder met een andere aard en al len verschillend van leeftijd, het eens te worden. Ik kan dit volkomen onder schrijven. TOEN IK de vragen op Blad Zij las. heb ik ook wel eens bij mezelf twee reacties gevon den op één gebeuren. B v bij de overstekende dame die groeten, zich toen ineens bedacht en verder liep. Als Ik jóng was zou ik haar geloof lk overrompe len. Inhalen, aan de mouw trek ken al is het moment er voor haar Juist een van hernieuwde bitterheid, en kan het dus niet slechter zeggen: wat is dat nou? haar vragen mee te gaan voor een kopje thee, enzovoort. Charmant zijn dus. Er zit dan ook wel een goede dosis zelfver heerlijking in als je jezelf wat kent, maar ik geef toe: op het oog lijkt het „christelijker". Maar nu ik ouder ben loop ik maar door. Ik zal bij een volgende ont moeting doen alsof ik niets ge merkt heb. Misschien slijten bit terheid en wantrouwen nog bij mensen die om niets en niemen dal direct beledigd zijn. Een der gelijke houding, mits oprecht be leefd. is zeker niet minder „chris telijk" dan de eerste. Christen zijn is namelijk niet het verrich ten van een paar handelingen die zo op het oog door de beugel kunnen, maar het wonder dat Christus Zich zelfs door je fouten heen wil laten zien. Dat bete kent het onverdraaglijke verdra gen. Alle schoonmoeders verdra gen die altijd zo ontmoedigend ie huishouden bekritiseren. alle lastige patiënten en alle klanten die je door elkaar zoudt willen rammelen, o Ja. dat ook. Maar vooral jezélf verdragen. Dit leven niet zien als een stukje dat lukt en een stukje dat niet lukt. maar als een geheel Een verzoend ge heel. En 1961 een jaar waarover Gods verzoening is gegaan. Dan is 1962 te verdragen, en zijn wij bereid ook eikaars lasten te dra gen En zo. met eikaars lasten, eikaars kattigheid, eikaars be moeizucht en alle hebbelijkheden van de een door de ander gedra gen. dc drempel over! Christen zijn is het begin van een nieuwe gemeenschap. Geen strijd om beuzelingen. Want engelen om ringen ons: „Prijs"-vraag 1962! zet het eR ólStUBlieft BIJ! Mag ik iedereen, die de ko mende tijd een tip gaat instu ren dringend iets vragen? En wei of n duidelijk „Tip-Para de" of „Dat zit zo" in uw brief wilt vermelden? Het is anders zo'n enorme ultzoekerij! Schrijf uw wensen ten aanzien van het hoek dat u bij plaatsing zoudt willen ontvangen, er maar ge rust in grote letters bij. Ver schillende lezeressen, zo heb ik gemerkt, durven dit uit be scheidenheid niet te doen. En ofschoon bescheidenheid iedere vrouw siert mag u wat mij be treft op dit punt gerust onbe scheiden zijn in uw tip-post, 't Zal de verwerking van de brie ven veel gemakkelijker maken! Dat ik u voor deze medewer king op de voorhand dankbaar ben, hoef ik u vast niet te ver- sekeren.

Nieuwe Leidsche Courant | 1961 | | pagina 19