Minister contra professor jj De drie reuzen van Drimdram i &m i m m mm PUZZEL VAN DE WEEK KORT VERHAAL - KORT VERHAAL - KORT VERHAAL - KORT VERH ZATERDAG 16 DECEMBER 1961 VOOR DE JEUGD - VOOR DE JEUGD - VOOR DE JEUGD - VOOR DE JE ]~)AT er op deze aardbodem mensen rondwaarden, die niet aan de lei band der conventie wilden lopen en dus in de ogen van ,,de anderen" als een tikkeltje eigenaardig, zo niet als „ra- ren" werden gezien, was Johannes Gan zevoort bekend. In de negentien jaren die hij reeds geleefd had, was hij een enkele keer dergelijke figuren tegen ge komen. Iemand met een hoog gehalte aan excentriciteit als professor Bade- man had hij echter nog nooit ontmoet. Dat hoogleraren wel eens ietwat ver strooid kunnen zijn en daardoor vreem de en lachwekkende dingen doen, hij had er van gehoord. Dat ze ook tot de groep van buitensporigen konden beho ren, was voor hem een openbaring. De ze geleerden stonden voor hem op een dusdanig hoog niveau, dat het zelfs niet in zijn gedachten was opgekomen een van deze wezens van verheven orde te rangschikken in de rubriek van vreemd soortige lieden. HET had dan ook niet veel gescheeld of hij was van pure verbazing achterover gevallen, toen hij. kort nadat hij student was geworden, met zijn eigen ogen zag hoe de vrij jonge professor Bademan in een knalrode racewagen zijn pupillen op zocht om hen in de letteren te onderwij zen. En dan de manier te zien. waarop hij deze snelle auto reed! ..Hij lijkt wel een nozem!" dacht hij verrukt. Ja verrukt, want dit soort mensen boeiden Johannes Ganzevoort. Ze bezorgden hem een lach die wekenlang in zijn geest natrilde. Het kwam dan ook meermalen voor dat hij opeens zacht lachte, ongeacht waar hij zich bevond of wat hij deed, omdat een trillingsgolf zijn kop verhief. Dan genoot hij met een intensiviteit dat elk genot te boven ging. Ha. dit was leven! Het meest pakte hem de originaliteit en de veelzijdigheid in dit opzicht van deze hooggeleerde zonderling. Natuurlijk woon de hij niet in een doodgewoon huis in de stad. Nee. professor Bademan sleet een deel van zijn leven in een enigszins ver vallen boerenwoning, ergens achteraf aan de rand van het ruige veld. Een vreemde ling zou ongetwijfeld denken de verblijf plaats van een eenvoudige heikneuter te aanschouwen. Zou hij echter een kijkje bin nen de muren genomen hebben, hij zou niet meer bevroeden wie de bewoner was. Misschien dat de grote hoeveelheid boe ken die in een der kamers de rekken langs de muren vulden en het grote bu reau dat in het midden van het vertrek stond, hem een vingerwijzing gaven. Be trad hij echter het slaapverblijf, hij zou ongetwijfeld aan een teenager denken. Im mers. die plakken de wanden vol met plaatjes van filmsterren, auto's of vlieg tuigen. Welnu, professor Bademan had de muren van zijn slaapkamer tot de laat ste vierkante decimeter vol geprikt met foto's van auto's, waarvan het merendeel racewagens. Niet omdat ze dienst moesten doen als een goedkoop behangetje, maar om de eenvoudige reden dat de professor verliefd was op dit soort voertuigen en zich bij de kraag en zei beheerst. ..Zo. jonge tje. wil jij graag een auto? Ik heb een hele mooie voor je. Je kent hem vast wel. een Mercedes. Hij wachtte even om het komische van het geval meer kracht bij te zetten en gaf hem toen een schop on der zijn zitvlak, gelijktijdig zeggend: ..Benz!" De verbouwereerde jongen flad derde enige meters het plein over. spot tend nagekeken door de regisseur van dit schouwspel. TJET meest frappante geval maakte Jo hannes mee na een tentamen dat hij nu niet zo geweldig gemaakt had. Hij werd bij professor Bademan ontboden om nog eens aan de tand gevoeld te worden. Hij zag er wel een beetje tegen op. maar er was niet aan te ontkomen. Dus ging hij. Bescheiden klopte hij aan en ging naar binnen, nadat een donkere stem hem hier voor toestemming had verleend. De profes sor maakte echter geen aanstalten hem op de gebruikelijke wijze te verwelkomen. De geleerde zat verscholen achter een krant, terwijl zijn voeten op huiselijke ma- een tafeltje rustten. Johannes >r de deur staan, enigszins verle gen mei de situatie. Minuten gingen voor bij en professor Bademan las maar. Johan nes wist niet wat te doen. Toen cr na enige tijd nog niets gebeurde, verzamelde hij alle moed die in hem was en kuchte, beschaafd maar duidelijk verstaanbaar. De man in de stoel reageerde evenwel niet. bleef Door BEREND PRINS Johannes begreep dat zijn meester zijn stokpaardje bereed en besloot de komende dingen rustig af te wachten. Hij keek het vertrek eens rond, zich ondertussen bezig houdend met professors eigenaardig ge drag. Plots schrok hij op. De krant rit selde. er kwam beweging in de gestalte. Johannes zag dat zijn leermeester een blaadje uit zijn agenda scheurde, er wat opkrabbelde en het vervolgens op hem af vuurde. Behendig ving hij het propje pa- f»ier op en opende het. De gestelde vraag everde geen moeilijkheden op. Johannes de artikel hannes. ,,ik zal tonen een goede leerling te zijn." Meteen mikte hij het vraag- en antwoordballetje in een keurige worp over het blad op de schoot van de aandachtige lezer. Deze nam het op en keek het in. Gespannen wachtte Johannes wat er ko men zou. ..Oké Ganzevoort. je kunt gaan", klonk het vanachter het papieren scherm. i-. i. met ^cn hier dus uitleefde. HET was Johannes Ganzevoort een waar genoegen bij deze professor college te lopen. Al viel hem het studentenleven, vooral als groentje, lang niet mee en al was zijn kast ongezellig, het bestaan van professor Bademan vergoedde veel, zo niet alles. Dat was juist een man naar zijn smaak, iemand die fleur en kleur aan het alledaagse leven gaf. die je van de ene in de andere verrassing liet tuimelen. Als professor Bademan tot optreden ge noopt werd. kon je er op rekenen dat cr iets bijzonders kwam. Zelfs de gewoonste gevalletjes behandelde hij apart. Wat had den zijn vrienden en hij schik gehad, toen ze een knaap van een jaar of veertien zover hadden gekregen eens in de bekende rode wagen plaats tc nemen. Deze jongen deed. wat auto's betrof, weinig voor pro fessor Bademan onder. Het duurde dan ook niet lang of hij maakte rondjes op het plein, waar de auto geparkeerd stond. Nauwelijks was de wagen weer tot stil stand gekomen of de wettige eigenaar kwam te voorschijn, greep dc kwajongen VELE jaren later trok dit exorbitante en grappige voorval aan Johannes' geestes oog voorbij. Aanleiding tot de herleving - fef •r niet doorfllosofi beperken ons lot de conclusie dat Juist deze iiven ona btjzonder bruikbaar leken voor omende vrije dagen. Met het oog daarop zul *e de oplossingen pas in januari geve beeft ieder ruimschoots de gelegenheid AI I 1 M 31 'c r SBABAIS w f; I Bil i sus iv i a h Lp_jb m ■AB 4 L BB1I HW i Onder- i Wetenschappen. Het was - nogal verzet ge rezen was tegen zijn voorgestelde wet. die, volgens zijn tegenstanders, het wetenschap pelijk onderwijs niet aan zijn trekken liet komen. Dat zijn oude professor ook tot de groep van teleurgestelde en verontwaardig de vaderlanders behoorde was voor hem iets nieuws. Met meer dan gewone belang stelling verdiepte hij zich in het polemisch geschrift. Hij grinnikte breed toen hij las: ..Vergeet Zijne Excellentie misschien, dat het vooral de universiteit is geweest, die hem heeft gevormd en aldus bekwaam ge maakt voor de hoge positie die hij thans bezit? Ik zou het bijna betreuren aan deze vorming meegewerkt te hebben!" ..Hallo", riep hij ietwat schamper uit. ..moet je die ouwe Bademan horen!" Hij legde het blad terzijde en zat enige ogenblikken in gedachten verzonken. Het studentenbestaan gleed als een 6erie dia's aan hem voor bij. pakkend en aantrekkelijk, totdat Eén beeld kwam naar voren, groot en in dringend, de propjes-affaire. De gedachte hieraan gaf hem een studentikoze inval. ..Ja. dat doe ik", mompelde hij, zacht la chend. De daad bij het woord voegend, greep hij zijn vulpen en schreef hij een brief, waarin hij de professor verzocht bij hen op audiëntie te komen in verband met het door hem gewraakte wetsvoor stel. Johannes was geenszins van plan zich te laten beïnvloeden, hij dacht slechts aan het spreekwoord: wie kaatst moet de bal verwachten! Hij zou 'hem met gelijke munt betalen en verheugde zich nu reeds op de reactie die dit gebeuren ongetwij feld tot gevolg zou hebben. "PROFESSOR Bademan keek verrast op t toen hij de uitnodiging ontving, maar gaf er terstond gehoor aan, niet vermoe dend dat ministers ook ondeugend kunnen zijn. Prompt op tijd verscheen hij op het departement. Hij parkeerde zijn nieuwe ro de racewagen, tussen de deftige, van wel vaart getuigende limousines en begaf zich met veerkrachtige tred naar de kamer van de minister. Bij de ingang van het ge bouw werd hij begroet door diens secreta ris die aanbood hem te zullen begeleiden naar Zijne Excellentie. Ja, de minister verwachtte hem! Nadat de secretaris de deur hoffelijk voor hem had geopend, trad professor Bademan binnen en keek te gen de schoenzolen van de hooggeplaatste, die zelf schuil ging achter het wetenschap pelijke blad, waarin het hartstochtelijke artikel van professor Bademan stond afge drukt. De vette, van bewogenheid getuigen de kop sprong onmiddellijk in het oog. Een ogenblik stond de hooggeleerde beduusd te kijken, zijn geesteskind dat hij met liefde had behandeld, grijnsde hem aan. Toen glimlachte hij flauw en er versche nen pretlichtjes in zijn ogen. zijn geheu gen liet hem niet in de steek. Hij bleef geduldig staan tot het verwachte .propje papier hem werd toegeworpen. Zo, was zijn gastheer de universiteit niet vergeten en wilde hij graag van hem vernemen, hoe de voorgestelde wet dan wel moest zijn? Gaarne zou hij zijn zienswijze mededelen. Even later was de eerste staatsdienaar dan ook in het bezit van diens mening. Jo hannes verkneuterde zich in stilte en verzocht de professor, zonder één woord van dank. heen te gaan. Beleefd groetend, vertrok deze, nagekeken door een glunde rende Johannes, toen hij met snelle vaart in zijn rode auto wegreed. ENIGE maanden later word het wetsont werp in behandeling genomen. Johannes werd van alle kanten aangevallen, doch hij vocht als een stier. Grimmig en vast houdend als een terrier diende hij zijn te« genstanders van repliek in. een briljant be toog dat de kamer door de knieën deed gaan. Zodra hij gelegenheid had, stuurde hij een telegram aan professor Bademan dat luidde: ..Wetsontwerp aangenomen. Ge condoleerd!" Professor Bademan zou zijn naam schande aan gedaan hebben dit over zijn kant te hebben laten gaan. Jo hannes ontving enige dagen later dan ook een brief met de korte inhoud: Cicero zei: „Alle wetten zijn voortgeko men uit de boosheid en de onrechtmatige handelingen van verdorven lieden", terwijl Horatius neerschreef: „Of de man is gek óf hij maakt verzen." En hiermee kon Johannes Ganzevoort, mi nister van O.. K. en W. het doen! (Vervolg) Dat vind ik aardig, riep de reus. waarbij hij de hofmaarschalk bijna van zijn knieën blies. Dus u neemt de uitno diging aan? Krijg ik er ook wat te eten? vroeg Filo honge rig- Heer reus. er zijn ijs taarten en suikertaarten en grote stukken wildbraad en puddingen en bergen vruch ten en noten en.... en..„ erwtensoep. Hm. prevelde de reus. Dat klinkt goed. Maar wat hoor ik toch voor lawaai? Dat zijn de koninklij ke timmerlieden, heer reus, die zijn bezig een extra grote tafel en een geweldig grote bank te timmeren, opdat u het feest zittend kunt gadeslaan, zei de hof maarschalk beleefd. Zo... maar ik wil óók dansen, mét de prinses, zei de reus en hij lachte, dat de kerk ervan trilde. Ja, heer reus, zei de hofmaarschalk rillend. Wanneer begint dat feest? vroeg Filo. Ik heb honger. Over een uur. heer Best. Over een uur kom ik eten bij de koning en dansen met de prinses. En doe me een pleizier. hofmaarschalkje. Stuur de koninklijke schoenpoetsers bij mij. Met zulke modde rige schoenen kan ik niet op een feest verschijnen. Hij zette het mannetje weer op de keien. De hof maarschalk maakte, dat hij wegkwam. Tien minu ten later verscheen een le gertje schoenpoetsers, be laden met dozen, lappen en borstels. Ijverig begonnen zij de schoenen van de reus te reinigen. Filo keek grinnikend toe. De mensen in de stad zijn toch wel aardig, dacht hij. Eerst wilden ze me met pijlen prikken, maar nu ze zien dat ik niemand kwaad doe. gaan ze mij verwennen. Het was beslist een heel goed idee van mij om naar Drim te gaan. Toen zijn schoenen glom men en de mannen ook nog zijn dikke leren kos tuum hadden afgeborsteld, voelde de reus zich mooi genoeg om op het feest van de koning te verschij nen. Hij sprong over een paar lage huizen heen, klom over het ijzeren hek van de paleistuin en keek rond. Hij zag een tafel en een bank bij het grot» grasveld, die precies op maat voor hem waren ge maakt. Hij zag deftige gas ten in dure kleren onder de bomen rondlopen: ze bogen voor hem. wat Filo heel leuk vond. Hij zag ook tientallen koks, die met zware, dampende schalen uit de keuken kwa-1 men. Nieuwsgierig trok hij een van die koks zo'n schaal uit de handen en tilde de deksel op. Een ge braden speenvarken! Hm... In drie happen had de reus het stuk vlees verslonden en hij klapte verheugd in de handen. Meer, meer! riep hij, terwijl hij op de voor hem bestemde bank ging zitten. Van alles werd er nu voor hem neergezet. Ijstaarten en suikertaarten en scha len slagroom en een vat vol limonade en een berg noten en een kruiwagen vol sinaasappelen, abrikozen en perziken, die hij met pit en al opat. Ik wil morgen wéér feestvieren, riep Filo. En overmorgen en iedere dag! Leve koning Riderel! Maar nu ga ik dansen met de prinses.... Voor de andere gasten: graven en hertogen en ba ronnen met hun vrouwen en dochters was het niet zo'n leuk feest. Ze waren bang dat de reus op hen zou trappen, dat hij hun dure kostuums en japonnen zou beschadigen, dat hij alles zou opeten. Maar ze durfden niet te protesteren en deden dus alsof ze zich geweldig vermaakten met muziek en spelletjes en dansen. De enige dochter van ko ning Riderel. prinses Fazia had zich tot nu toe niet la ten zien. De koning had haar verteld dat de reus met haar wilde dansen en dat vond ze afschuwelijk. door Thea Beekman Maar ja. ze moest gehoor zamen en toen nu Filo naar haar vroeg, trad ze aarze lend naar buiten. Ze droeg een sneeuwwit kleedje met een lange sleep, diaman ten in het haar en een gor del van rozen om haar middel. Ze was het mooi ste meisje van het land en Filo's mond viel open van verbazing toen hij haar zag. Zoiets liefs en teers had hij nog nooit gezien. Ze leek wel van glas ge maakt! Hij sprong op. bukte zich, zette de bevende prin ses op zijn arm en danste met haar rond. De paleis tuin trilde ervan, het vaat werk rinkelde, de tafels met lekkernijen schudden én de gasten kropen bibbe rend van angst tussen de struiken. Op het grasveld danste de reus met de prin- Ziezo, zei Filo, toen hij eindelijk buiten adem was. Hij zocht zijn bank weer op, zette Fazia voor zich neer op de tafel. Hij wilde dat ze een sinaasap pel opat en was heel ver baasd toen ze daar eerst de schil afpelde. Je bent mooi, je bent lief, je bent zo grappig klein, grinnikte Filo. je wat? Ik je mijn huis. dan ben ik nooit meer alleen, maar heb altijd iets moois en liefs om naar te kijken. Fazia begon bitter te schreien en smeekte de reus haar toch met rust te laten. Dat wilde hij echter niet. Hij was naar de stad Drim gekomen, omdat hij zich thuis zo verveelde en genoeg had van de een zaamheid. Zijn oudste broer speelde struikrovertje in de bergen, zijn tweede broer was boer geworden, doch Filo wilde iets anders. Wat de mensen in de stad de den beviel hem Steeds maar heen en weer rennen, met paarden en wagens spelen, schepen in- en uitladen ...neen, veel te vervelend. Omdat hij toch niet met lege handen wilde weggaan, had hij dus nu maar besloten een prins te worden. Prins Filo van de Rode Heuvels, dat klonk heel mooi. Om prins kunnen worden had hij prinses nodig. Dus zou hoefde hij zich nooit n te vervelen. Toen Filo dat alles had gezegd, stond hij op. stak de spartelende prinses in de zak van zijn leren buis, wuifde naar de verbijster de koning en de verbaasde gasten, wandelde het pa leispark uit, de stad door, klom over de muur, sprong over de gracht en richtte zijn schreden in de rich ting de bergen. de stad verlost s. Maar prinses ontvoerd en dat kon de koning niet toela ten. Stel je voor, zijn eni ge kind! (Volgende week verder) ONZE BRIEVENBUS Dar nichten en neven,' Wat denken jullie, znllen we nog schaatsenrijden dit jaar? Het ziet er helemaal niet naar uit. We zullen onze schaatsen nog maar een poosje boven op zolder in het vet laten liggen, vinden jullie niet? We gaan in ieder geval nu eerst denken aan het kerstrapport, dat veel belangrijker Is dan heeriyk te zwieren op dc baan. Zijn alle repetities al achter de rug? Jullie schrijven natuurlijk heel gauw de uitslag van de rapporten. Tante Jos is zeer benieuwd hoor! Vergeten jullie niet je naam op de envelop of in de brief te schrijven? Er komen nog steeds brieven binnen waar geen naam en adres op staat. Niet vergeten hoor'. De oplossing van de puzzel ls: horizontaal (dus van links naar rechts) sproeien, hakken en zagen. Vertikaal (van boven naar beneden) trekken, breien en duwen. Kruiswoord-puzzel Horizontaal: 1. wachthuisje. 5. armoedige steeg die doodloopt. 9. grondslag. 14. nevens. 16. tw eetal. 18. stad in Duitsland. 19. gegra ven waterweg. 21. zijtak Moezel, 22. eer. 23. bijwoord. 24. ven ster. 26. rijkstelefoon <afk». 27. glijvoertuig. 29. schoeisel. 31. meisjesnaam. 32. houten vat. 34. baan voor balspel. 35. zeeëngte tussen Seeland en Zweden. 37. adreskaartje. 39. land in Europa. 41. muzieknoot. 42. biersoort. 43, telwoord. 45. zot. 46. vlaktemaat. 47. algemeen kiesrecht (afki, 48. bereid tot iets, 50. afzonderlijk, 52. soort van kabeljauw. 53. slobkous (Vlaamsi. 55. keurig. 56. vogel. 57. actief koolpoeder dat medicinaal wordt gebruikt. 60. rood in de wapenkunde. 61. muzieknoot. 62. teken. 64. scheikun- riviertje op dc ;cn kantoor. 76. Oplossingen volgen de oplowlngen der lennlng—Behrens: 1. PdST; 2. DxdS'! 3, Pxe7t Kh8: 4. Pg«t fx«6; 3. Lxd8 Z. Lawrence—Hodcei: 1. Da3!; 2. Dxs2: 3. Tfl Dxa4. 4 Txd3 TxbJ. 3. Lel fl Th3 LfR'; 7. Dd8 Dal: 8. DgS Le7l; dig element (afk), 65. lijkvaas. 66. haarvlecht. Holland. 70. verstand, 72. deel van een kachel, grens van Drente en Overijsel, 75. schrijver o smeer, ongel, 77. hoofd iFr). Verticaal: 1. wijnmaat. 2. berrie, 3. gemalin van de zeegod Aegir, 4. zijtak Donau. 5. staat meestal boven drukwerk, 7. ge malin van Satumus. 8. kleur. 10. water in N. Brabant, 11. ge raamte van het lichaam. 12. Europeanen. 13. snede. 15. wat ge sproken wordt. 17. doorweekt. 20 tegenstelling van vroeg. 25. zeemacht. 27. zonder (Lat>, 28. japon. 30. knaagdier. 31. rivier in Frankrijk, 32. smeer, ongel. 33. scheikundig element <afk>. 35. groente. 36. gewicht in China. 37. open plein in een dorp (Z.N.). 38. gemeente in Groningen. 40. op een andere wijze. 41. kleine bunzing. 44. arbeidseenhcid. 46. putemmertjo. 48. kleur. 49. ik <Lat). 51. onbekende. 52. gemeente in N. Brabant. 54. gemeente in Gelderland. 56. vogel. 57. ijverig, 58. welige groei. 59 jaarge tijde. 60. stop. 61. spoedig. 63. klinknageltje. 64 gemeente in N. pr in Engeland. 71. bijwoord. 73. tel- 1 Ph3ï: 2. Ldt 1. KfS Lxf4M: 5. Kf2 Pf4*: d e f g h I Dxhlt; Pxhl Lxdl Pxe4: P*e8 Pxd6: 7 b« Kh7* i Nodig was Pb7 waarna I evenwel beide pionnen verliest); S. Pc3? zwart gaf het op. OPLOSSING VAN DE VORIGE PUZZEL Horizontaal: 1. mossel. 4. strand. 7. arena. 9. niet. 10. lood. 12. keel. 13. ernst. 14. ma de. 15. ratel. 18. gem. 20. ro man. 23. kerel. 25. kennis. 26. totaal. 27. netel. 29. elite. 31. lor. 32. slier. 37. keer. 39. egaal. 40 deeg. 41. eend. 42 ader. 43. Etten, 44. romein. 45. gelaat. Verticaal: 1 makker. 2. stil. 3. later, 4. slato, 5. room. 8. do mein. 8. eender. 9. nest, 11. darm, 16. Arkel, 17. ernst, 18. gesel. 19 meter. 21. oraal. 22. a'lee, 23. kin. 24.plol. 28. to maat, 29. elkaar, 30. idee. 33. Iser, 34 regent. 35. reden. 36. slang, 38. rede. 40. deel. INZENDINGEN Inzendingen worden vóór don derdag a s op ons bureau ver wacht. Oplossingen mogen uit sluitend op «en briefkaart wor den geschreven. In de linker bovenhoek vermelden..Puzzel oplossing" Er-zijn drie prijzen: een van 5.— en twee van 2.50. De hoofdprijs gaat naar Geri Molenaar. De troost prijzen krijgen toegestuurd Maurlts van Kleef, Kees Klelnrenslnk en Marijke Lang zullen ze leven.... Wout Dankcrs. Peter van de Engel, Gerrlt van Houwelin- gen. Rla de Jong. Wlm La- kerveld. Hans Verkerk en Cobi van Vliet van harte ge feliciteerd met jullie ver jaardag van de nichten en We gaan nu de brieven beantwoorden. Wil jij een nichtje worden Ina Jol? Schrijf je dat de volgende keer? Wist jij niets te schrijven Suus de Jong? Wat heeft die goe de sint jou erg verwend Nella de Jong. Wat zal jjj deftig zijn met die mooie handschoenen. Hoe vond je correspondentievriendin de zakdoekjes? Is al het lek kers al op? Wat heb jij de brief mooi getekend Rla de Jong. Hoe heet het boek wat jij hebt gekregen? Was de meester blij met zijn knakworstjes0 Fijn dat het met Gijsjo goed gaat. Hans Vons is al weer thuis, hoor Ria! Héél veel plezier vol gende week dinsdag! Komen je vriendinnen ook? Heb jij dit mooie postpapier ook gekregen van sinterklaas. RIents de Jonge? Heb jij je kerstrapport al gekregen? In welke klas zit jij Koos de Jonge? Heb jij nog meer broertjes en zusjes? Fijn dat ik nu een brief van je kreeg die je zelf hebt ge schreven Connie Kaashoek. Het is nog een klein beetje moeilijk als je pas hebt le ren schrijven Maar je zult eens zien als je het eeq paar keer hebt gedaan, gaat het veel gemakkelijker. Alle be gin is moeilijk! Jij boft maar met zo'n mooi spel. Heb je je nieuwe schoenen al aange had? Krijg ik van jou de volgende keer een lange brief. Lenle de Keizer? Wat hebben jullie genoten van „de Dikke en de Dunne", Lidi Kibbel. Wat hadden jul lie een gezellige club op sin terklaasavond. Ga jij vaak zwemmen? Wat zal jouw tante blij zijn met het band je. Grappig dat de hond ook wat mocht zeggen. Jij boft maar dat je zaterdags wat langer op mag blijven Manrits van Kleef. Fijn dat sinterklaas jou toch niet ver geten heeft. Heb je heerlijk van de letter gesmuld? Hoe gaat het met Anie en Jan Kees? Van jou kreeg ik een gezellige lange brief, Jeanette de Klerk. Zijn alle stukjes goed gelukt? Waren de avondjes gezellig? Ben jij nog niet voor de t.v. ge weest met je jeugdkorps? Welke kleur hebben de uni formen? Jammer dat jij er geen briefje bij deed Marry Kleijwegt. Nou. jij hebt mooi postpapier gekre gen. Kees Klelnrenslnk. Wat ik nog mooier vond is. dat ik van jou een foto toege stuurd kreeg. Ik ben er erg blij mee hoor! Zit je daar op school? Fijn dat Janjaap al zo'n leuke vent wordt. Als hij een beetje groter is kan je leuk met hem spelen. Tante Jos heeft toch geen kerstvakantie. Kees? Wat heeft die goede sint jou verschrikkelijk verwend. Ma rijke Koen. Heb je de laars jes al aangehad? Zijn ze lekker warm? Maak je voor tante Jos ook eens zo'n mooie tekening? Wat wordt jij al een dame met zo'n mooie tas. 'k Geloof best dat jij de sint een lieve man vindt. Tante Jos is toch geen meneer, K. de Koning? Hoe heet jij met je voor naam? Nee hoor, sinter klaas heeft tai\te Jos niet vergeten, Inge Koole. Jij bent erg verwend hoor! Ben je al aan het borduren ge slagen? Wordt het mooi? Je kan nu wel verkouden wor den! Wat is mamma van die muis geschrokken. Brrr. Hans Korenhof krijg ik van jou de volgende keer een lange brief? Sinter klaas heeft jou ook al niet overgeslagen. Jan Kraak. Jij bent maar verwend hoor! Wat heerlijk dat je zo'n mooie figuurzaag kreeg. Wat heb je al gemaakt? Hoe he ten de leesboekjes? Heeft sinterklaas ook nog aan nms gedacht? Héél hartelijk groe» w~- "i burg? 2ijn al jou verschrikkelijk verwend Henk Lambooy. Heb je er al mee gespeeld? Wanneer ben jij precies geboren? Heb je nog meer broertjes en zus jes? Wat heb jij je auto's mooi nagetekend, Adriaan van Langevelde. Rijden ze allemaal goed? Hebben jullie al veel met het pim-pam- petspcl gespeeld? Wist jij echt niets te schrijven Johan Langeweg? Wat heeft sin terklaas goed aan jullie ge dacht. Arjan de Leeuw van Weenen. Zijn de boeken mooi? Is de helicopter mooi geworden? Bedankt voor'je oplossing op rijm hoor! Jammer dat jij er geen briefje bij deed. Roel de Leeuw. Wat een gewich tige dag was het verleden week zaterdag. Claartje van Leeuwen. Ben je nu weer beter? Er zijn zoveel kinder tjes Claartje die graag een prijs willen hebben! Jullie vorige brief was te laat. Ad Leeuwen. Luis- ji.i de i vergeten. Addie Kranen- r? Z ijn al jouw wensen •vulling gegaan? gebouwd, Jan de Korte? Ge weldig. zo'n duck die op het land en door het water kan rijden. Dammen is een fijn spel hoor! Fijn dat jouw oma zo dichtbij woont. Wisten jullie niets te schrij ven. Rudie Kouwenberg, Mie- ke Kralendonk. Rla v. d Kruk en Adje de Kuiper? Fijn hoor, dat sinterklaas jullie huis niet voorbij gere den is. Wlm Lakerveld. Heb jc al veel met het blaasvoet- balspel gespeeld? Ik zal eens zien of ik voor jou nog een nieuwe kan krijgen. Na tuurlijk mag jij ook een neefje worden Dirk Laker veld. In welke klas zit jij? Schrijf jij de volgende Meisjes en jon gens, dit is een puzzel waarvan jullie de voor werpen twee aan twee bij elkaar moeten zoeken. Hoe je dat moet doen? Je schrijft 1 hoort by enz., totdat je ze alle tien hebt gevon den. Helemaal niet moeilijk hoor! Zenden jullie de oplossing vóór 19 december in? dio? Hoe komt het dat jij steeds ziek bent. Is sinter klaas niet bij jullie geweest? Je schrijft er niets over. Ans en Leen van Leeuwen, Wlllemien van Leeuwen, Wil lie Looijen en S en Nellie Luitwicler, waarom schreven jullie geen briefje? Har telijk welkom bij de nichten en neven Roelo van der Lin den. Is mamma al een klein beetje beter? Wanneer ben jij jarig? 'k Geloof best dat jullie het druk hebben nu mamma ziek is. Jannie van Loon. Ja ik ken jullie nieuwe hoofdonderwijzer wel hoor! Fijn dat je alles aan mamma kan vertellen. Wordt ze al een klein beetje beter, of moet ze nog lang op bed blijven liggen? Wat ben jij voor moois aan het maken? Wisten jullie echt niets te schrijven Mleke Luijendijk, Theo v. d. Marei, Jos Ma rls en C. Mels? Wat heeft die goede sint jou verschrik kelijk verwend. Johanna Mel- sen. Zijn je pantoffels lekker warm? Wat gewelde- deerlijk leeuw ge- smuld. mooi hoor! vangen! Parijs ii Wat kreeg ik van jou een mooie tekening Arie van Meijeren. Kan jij echt ce ment maken met je mixer? Wat hebben jullie gesmuld van de boterletters. Jouw oom Jan ken ik niet hoor! Leuk dat ik van jou een brief op rijm kreeg. Ada van Meijeren. Heb je veel gedichten moeten maken? Wat ga jij van die kluwen wol breien? Geweldig dat jij een babypop kreeg. Schrijf jij de volgende keer een lan ge brief. Anneke Meijndert? Natuurlijk mag jij ook een neefje worden, Paultje Moerman. Hartelijk welkom hoor! Wanneer ben jij pre cies geboren? Heb je nog broertjes en zusjes? >eb jij marsepein g< lenaar. Leuk dat je coladeletter kreeg. Is het nog een klein meisje? Ge weldig dat jij zon mooie nieuwe mantel hebt gekre gen, Marric Molenaar. Het kan toch altijd geen mooi weer zijn? Tante Jos loopt heus wel eens graag in de regen. Krijg je veel huis werk? Jij bofte maar dat pappa jou gebracht en ge haald heeft met de auto. Joke Molenaar, Alie Mndde, en A. van N'cdcrpeit, schrij ven jullie de volgende keer een lange brief? Wat heeft die goede sint jou ook al verschrikkelijk verwend, Geri Molenaar. Kan jij al zo goed naaien, of moet je het nu gaan leren? Heb je de boeken al gelezen, Sari Ne- derveen? Zijn ze mooi? Jij zal nu geen koude handen meer hebben. Is het vest mooi geworden? Welke kleur heeft het? Halma is een leuk spel hoor! Jouw vorige brief was te laat Antje Nell. Is de rammelaar mooi ge worden? Geweldig dat Jantje al kan staan. Heb jij het hem geleerd? Speel je vaak met isela en Gertrude? Wat heb jij grappig postpapier Ma rianne Nell. Is je zusje al een beetje beter? Geweldig dat jij naar de t.v. mocht kijken. Jammer dat jullie ke Nobel en Hans Noordhoek. Wat zal jij deftig zijn met zo'n mooie jurk Jannie No tenboom. Ik vind het heel mooie stof. Leuk dat je een staaltje bij deed. Is het patroon erg moeilijk om te maken? Jij bent erg ver wend hoor door de sint. Wa ren mamma en pappa ook blij met hun cadeaux" Krijg je een lange kerstvakantie? Sinterklaas heeft jou ook al zo verschrikkelijk ver wend Klement Notenboom. Waren de films mooi? Lust jij graag erwtensoep? Jullie hebben al heerlijk gesmuld. Fijn dat jij ook met het to neelstuk mee mag doen. Is het moeilijk? Is de tover- map mooi Irene Nnijs? Na tuurlijk mag Sija oo' nichtje worden. Nou het hier ook regent. Jam mer dat jullie niets schreven Wout Nunnlkhoven, Harry Otten. Martin Ottow cn Ca- trlena Osnabruggc. Harte lijk welkom Daantje den Ot ter. Schrijf jij de volgendeP" keer wat meer? Willen i*? jullie een nichtje en neefje worden, Marja en Leo den Ouden? Geweldig hoor dat jullie al van die grote broers hebben. Wat wordt Elly al groot! Sinterklaas heeft jou ook al niet overgeslagen. 1 Loes "Overgaauw. Heb je al 'u geborduurd? Fijn zo'n mooie er tas. Is al het lekkers al op° Jij zult vast geen koude voeten meer hebben Thea Oudijk. Was het een fijn la feest0 Kan jij goed ballen? Lia Ouwehand. Suusje van Pelt, Elly Pietersen, 11 Joop Pipping en Joost v. d. Plicht, schrijven jullie de a; volgende keer wat meer? in Wat hebben jullie verleden er week donderdag een groot Dt, feest gehad, Job v. d. Pol. Wat mag jij al op de piano spelen? Speel jij blokfluit op school? Sinterklaas heeft jou maar erg verwend hoor Marion Pols. Annemarieke F vind ik ook een mooie naam. Geweldig dat Kees negen *,e auto's heeft gekregen. Heb je j" an je letter ge- '-J Waren jullie tante Jos vergeten Pieter cn Ma- ,r riannc v. d. Poort? Heb je je f; blouse al aangehad? Zijn je boeken mooi? Wat mag je al allemaal op de blokfluit spelen? Knap hoor dat jij je brief al kan typen Jacque- E line Pruim. Wist jij anders ln niet te schrijven? Volgende keer een lange brief hoor! Zijn de cijfers van jouw lei rapport nogal meegevallen, ?,n Margriet Rietveld? Is het boek mooi? Wat is een aard- appelmannetje? Waarvoor moet je dat maken? Moet je :h nog marsen in de kerstva- 0 kantie? Jij hebt ook a! on zo'n beste verjaardag gehad, sc Ria Rietveld. Welke spelle- e tjes hebben jullie allemaal jn gedaan? Waarom schreef je ijl je cijfers niet. Ria? Krijg je al gauw vakantie? Fijn dat ik nu toch weer een brief van je kreeg Dik Roest. Was je tante Jos een klein beetje aan het vergeten? Ge weldig zo'n lange kaars! Mag hij met kerstfeest bran den? Schiet jij al met eenf tweeloopsgeweer? Harte-1 lijk welkom bij de nichten! en neven Kootje Rosenbrandf In welke klas zit jij? Wan-f neer ben jij geboren? Heb jij een fijne verjaardag gehad. Rina Rosenbrand?| Je schrijft er niets over.: Zijn je vriendinnen nog ge weest? Vind jij het leuk- op de M.M.S., Anneke Rühlfl Wat wil jij later worden?| Heb je een mooi rapport? - Wist jij niets te schrijvei Hans Rijken? t.m. Z zijn aan de beurt.; Zorgen jullie we volle bus? Veel sterkte met; de repetities en tot de gende week. urt

Nieuwe Leidsche Courant | 1961 | | pagina 16