|Üirunie £cihsct)c ÖTouraiil Doel V.N.-actie niet helemaal duidelijk Commentaar Sprookjes Anne Frank verlucht Amerikanen verlenen grootscheepse hulp Frankrijk fel tegen O.A.S. ten strijde V.S. en E.E.G. samen tegen communisme Pas in januari een Amerikaan in de ruimte DONDERDAG 7 DECEMBER 1961 KANTOREN: Steenstraat 37. TELEFOON: alle afdelingen 31441. KLACHTENDIENST: bezorging 18—19 u. ABONNEMENTEN: 7,50 per kwartaal; 2,55 per maand; 0,59 per week. ADVERTENTIES: f 0,20 per millimeter. Familieberichten 0,18 per millimeter (Bij contract belangrijke korting). POSTREKENING: 58936. Tweeënveertigste jaargang no. 12348 CHR1STELIJK-NATIONAAL DAGBLAD „Stontvasücft is ghrblreeti mijn bert in Ugljeaspoti" Het verhaal van Pearl Harbour Zie pagina 5 l, Geen onenigheid Engeland en V.S. TTET IS nog niet helemaal duidelijk, wat de onmiddellijke bedoeling is -A-*- van het grootscheepse optreden van de V.N.-strijdkrachten in Katan ga. In New York wordt vernomen dat secretaris-generaal Oe Thant be sloten heeft de operaties in Katanga zowel een militair als een politiek doel te geven. De aan de gang zijnde actie zou de eerste fase zijn van een offensief, dat nieuwe politieke autoriteiten aan de macht moet brengen, waardoor een beperking van de Katangaanse afscheiding kan worden bewerkstelligd. aeuws m één oogopslag De secretaris-generaal der Ver. Naties, Oe Thant, wil de V.N.-operaties in Katanga zowel een mili tair als een politiek doel geven. De bedoeling schijnt te zijn de Katangaanse af scheiding te beperken door het aan de macht brengen van nieuwe poli tieke figuren. De Parijse regering is begonnen met een ver scherpte strijd tegen de O.A.S., het ondergrondse leger van ex-generaal Sa- lan. 0.m. betekent dit, dat iedereen, die de O.A.S. steunt met gesproken of geschreven woord, zich blootstelt aan internering. In talrijke provincies zul len acties tegen het ge heime leger worden ge werd. President Kennedy heeft voorgesteld de eco nomische kracht van de Ver. Staten en die van de E.E.G. te bundelen tot een groep, die in staat zal zijn het volle gewicht van de gemeenschappelijke mili taire, politieke en econo mische aspiraties te dra gen. Aangedrongen werd op verlaging der tarieven en samenwerking om te ontkomen aan de econo mische omsingeling van het Westen door het com munisme. Prof. mr. P. J. Oud heeft zijn partijgenoot mi nister Visser in de Tweede Kamer gevraagd op korte termijn een openbare nota :n te stellen over de zaak-Van der Putten. Is de nota volstrekt onbevredi gend, dan rest de Kamer weinig anders dan de mi nister het vertrouwen op te zeggen. Dr. Tilanus, die de bewindsman blijft steunen, ondersteunde prof. Ouds verzoek. De a.r. afgevaardigde Kieft pleit te voor de instelling van een bijzondere Kamercom missie. Het is waarschijnlijk, dat in diverse ontwerp- c.a.o.'s, waaromtrent tussen werkgevers en werkne mers reeds overeenstem ming is bereikt, alsnog wij zigingen zullen moeten worden aangebracht. Het akkoord werd. n.l. in som mige gevallen bereikt nog voordat de overeenstem ming tussen regering en bedrijfsleven inzake de loonvorming bekend was. Naar het oordeel van de regeringscommissaris voor de emigratie, mr. B. W. Haverman, zal het stopzetten van de emigra tie weinig invloed hebben op de arbeidsmarkt. Hij bepleitte een actieve steun van het bedrijfsleven aan de voortvarende emigrant. Binnenkort zullen de Nederlandse boeren en tuinders richtlijnen ont vangen voor de vraag hoe zij met vee, gewas en voor aflevering bestemde voe dingsmiddelen dienen te handelen ingeval van het optreden van radioactieve neerslag tengevolge van kernontploffingen. In de eerste maanden dit jaar is de bouwpro- duktie volgens gegevens van h'et Centraal bureau voor de statistiek met tachtig miljoen gestegen ten opzichte van de over eenkomstige periode in 1960. De juistheid van dit bericht kon nog niet worden bevestigd. Maar wel heeft Adlai Stevenson, de Ameri kaanse ambassadeur bij de Ver. Na ties, na een onderhoud met Oe Thant verklaard, dat deVer. Staten zeer tevreden zijn met de door de secre taris-generaal uitgewerkte plannen „tot het herwinnen van de controle op de toestand in Katanga". Deze plannen zouden zowed het ge bruik van geweld als een streven naar herstel van de wede in geheel Kongo betreffen. Berichten, als zouden Ame rika en Engeland het niet eens zijn over de V.N.-actie in Katanga werden van Bn.se zijde tegengesproken. Beide partijen staan positief tegenover een oplossing in Kongo door middel van verzoening en door instandhouding van het land als een verenigd geheel bin nen zijn huidige grenzen, aldus een of ficieel in Londen afgelegde verklaring. Aanleiding Aanleiding tot de ver ouders telling dat er onenigheid zou bestaan tussen Amerika en Engeland was de verkla ring van de Britse minister Heath, dat de V.N -troepen in Elizabethstad wel gemachtigd waren, zich tegen aanval len te verweren, maar geen toestem ming hebben een politieke oplossing in Kongo te forceren. Naar aanleiding hiervan werd van officiële Amerikaan se zijde verklaard, dat de V.N.-troepen louter verdedigend optreden en niet in de eerste plaats strijden om de Katan gaanse gendarmerie uit te sohakelen. De Amerikaanse politiek is te streven naar hereniging van Kongo door mid del van overreding, in plaats van door geweld. De grootscheepse hulp die Amerika aan de V.N.-strijdkrachten verleent, heeft dit land tot een voorwerp van felle kritiek gemaakt van de zijde der Katangaanse leiders. Tsjombe, die vanochtend in Brazza ville, de hoofdstad van (vroeger Frans) Kongo, is gearriveerd, zei voor zijn ver trek uit Parijs, de Ver. Staten niet te kunnen begrijpen. Hij vermoedde, dat er communisten in het State Department werkzaam zijn en zei op een gegeven ogenblik tegen een Amerikaanse jour nalist, dat de Amerikanen blijkbaar niets liever doen dan negertjes ver moorden. En hij sprak de beschuldi ging uit, dat de Amerikanen Katanga willen opofferen om de Rossen een ple zier te doen. Aan de conferentie van Morele her bewapening in Brazilië zond Tsjombe een boodschap, waarin hij gevraagd heeft, voor zijn land te bidden. Hij deel de voorts mee, niet te kunnen komen, omdat de gevechten in zijn land dit on mogelijk maken. Maar hij vertelde niet, dat de Braziliaanse regering hem een visum had geweigerd, omdat de Katan gaanse troepen aanvallen op het V.N.- leger hadden geopend. Intussen is bé kend geworden, dat de Katangaanse leiders de Amerikaanse consul Hoff- acker hebben laten weten, dat hij ge arresteerd zal worden als hij het con sulaat verlaat. Luchtaanvallen De beschuldigingen van Tsjombe aan het adres van Amerika golden voorna melijk de luchtaanvallen, die op de luchtbases Kolwezi en Jadotstad wer den uitgevoerd. Deze aanvallen werden echter niet met Amerikaanse toestellen gedaan, maar met Zweedse en Indische gevechtsvliegtuigen en bommenwerpers. De bases werden met mitrailleurvuur en raketten bestookt. Vier vliegtuigen werden op de grond vernietigd. Een op slagplaats voor vliegtuigbrandstof werd in brand geschoten en de verkeersto ren en de landingsbanen in Kolwezi werden beschadigd. Bij Jadotstad werd een brug beschadigd en een militaire trein tot stoppen gedwongen. Intussen gingen de grote militaire luchttransporten van Leopoldstad naar Elizabethstad door. Amerikaanse vlieg tuigen vervoerden luchtafweergeschut, gevechtswagens en Ierse en Zweedse V.N.-militairen om het garnizoen in de Katangaanse hoofdstad le verster ken. Er zullen in totaal 21 Amerikaanse transportvliegtuigen aan de V.N.-ope raties deelnemen. Over de gevechten in Elizabethstad valt weinig te melden. Blijkbaar wachten de V.N.-troepen tot voldoende versterkingen zijn gearri veerd om in actie te komen. Vermelden we nog, dat Gizenga (de Loemoembistische Kongolese vice-pre mier. van wie bekend is, dat hij in feite al enige tijd met het bewind in Lco- Spoorlijn De spoorlijn van Oost- naar West-Berlijn bij Falkensee. waar dinsdag avond een machinist met een trein in volle vaart naar West-Berlijn ontkwam, is vannacht opgebroken. Op twintig me ter van de grens werden enige rails cn het steenslag verwijderd. poldstad heeft gebroken) in Stanleystad is teruggekeerd. Er is een toespraak van Gizenga gepubliceerd, waarin deze zegt, dat men in Leopoldstad tegen hem heeft samengezworen. Premier Adoela zou getracht hebben in het parlement een motie van wantrouwen tegen hem (Gizenga) te doen aannemen. Ook zou Adoela een afspraak, de ont ruiming van Kongo door de V.N.- troepen te bewerkstelligen, niet heb ben aangenomen. Lijk gevonden in Amsterdamse bos Vanochtend omstreeks half twaalf is in het Amsterdamse Bos nabij het z.g. Vogeleinland, op de plaats die de ver dachte Italiaanse horlogemaker Eergio Squazzardi gisteravond in Parijs aan de Amsterdamse recherche had aangegeven, een lijk opgegraven waarvan men aan neemt dat dit het lichaam is van de ver moorde Italiaanse zakenman Bruno Co lombo. Van de zijde van de politie wens te men zioh op dit ogenblik nog niet hierover uit te laten. De Italiaanse stu dent Enrico Prisco, die in Rome werd gearresteerd, heeft ontkend medeplichtig te zün aan de moord op Colombo. Hoofdagent werd vrijgesproken van verduistering De rechtbank te Groningen heeft van morgen vonnis gewezen in de zaak te gen de 41-jarige hoofdagent van politie te Haren R. van der Z. uit Noordlaren en diens 34-jarige echtgenote A. O,, die bij inzameling van gelden ten behoeve van een autotochtje voor ouden van dagen gelden had verduisterd en had geknoeid in de intekenlijsten. Tegen de vrouw was veertien dagen geleden f 80 boete en veertien dagen gevangenisstraf voorwaardelijk met een proeftijd van* drie jaar geëist wegens verduistering. De rechtbank veroordeel de haar tot veertien dagen gevangenis straf. De politieman werd. wegens ge brek aan bewijs, vrijgesproken. Gisteravond is in Schermerhorn de 31-jarige I. A Roselaar uit Schermer horn bij het oversteken door een auto gegrepen. De heer Roselaar was op slag dood. delijk schot begint te komen in de bestrijding van het geheime le ger, de O.A.S., in Frankrijk en te gelijkertijd in Algerije. Nadat voor al de laatste tijd vele politieke waarnemers er aan twijfelden, of de regering wel in staat was om aan de praktijken van deze rechtse groe pering een einde te maken, heeft de Franse regering nu besloten om de strijd tegen de O.A.S. voort te zet ten en te versterken. De maatregelen bestaan uit de vol gende bepalingen: Iedereen, die de O.A.S. met gesproken of geschreven woord steunt, stelt zich bloot aan in ternering. Iedereen, die de organisatie geldelijk steunt, al of niet onder kwang, kan worden beschuldigd van mede plichtigheid aan handelingen van een opruiende organisatie. Franse journa listen mogen O.A.S.-Jedders niet inter viewen. Nu is in kringen van het ministerie van binnenlandse zaken vernomen, da*, gisteren in Parijs cn in talrijke pro vincies acties tegen het „.geheime leger" zijn ondernomen. Deze acties zullen worden voortgezet in Frankrijk en ook in Algerije zullen de politiële auto riteiten de strijd verscherpt aanvatten. Er zullen vooral maatregelen geno men worden *.egen hen. van wie blijkt, dat zij de organisatie op welke wijze dan ook steunen. De regering zou voor al de leiders en de mensen achter de schermen in dit „permanente komplot" tegen de veiligheid van de staat willen aanpakken. Kennedy bepleit nieuw initiatief PRESIDENT Kennedy heetf giste ren gepleit voor een nieuw Ame rikaans handelsinitiatief, teneinde communisme te behouden. Hij stelde het economisch overwicht op het voor de economische kracht van de V.S. en die van West-Europa, de E.E.G., te bundelen tot een groep, welke in staat zal zijn het volle'ge wicht „van onze gemeenschappelijke militaire, economische en politieke aspiraties te dragen". Hij drong aan op verhoging van de tarieven er samenwerking met de Europese gemeenschappen om te ont komen aan de economische omsinge ling van het Westen door het commu nisme. Samenwerking met de gemeen schappen achtte hij zeer belangrijk voor het stimuleren van de handel tus sen deze twee grote gebieden. Hij stelde echter geen aansluiting voor, die hij niet nodig en ook niet wenselijk vond. Maar een wederkerige verlaging van de invoerrechten aan beide zijden van de Atlantische Oceaan zou ongetwijfeld een vergroting van de Amerikaanse ver kopen aan het buitenland met zich bren gen en tevens de positie van de V.S. en hun bondgenoten versterken. De Ameri kaanse president,wees erop, dat spoedig ongeveer 90 procent van de industriële produktie van de vrije wereld geconcen treerd zal zijn in twee grote markten, de Verenigde Sta'en en een uitgebreide Europese gemeenschappelijke markt. Kennedy sprak op een conferentie van de Amerikaanse fabrikantenbond en stippelde in grote lijnen de machtiging uit, welke hij het congres zal vragen om grotere vrijheid te verwerven ir riefonderhandelingen. Hij liet er geen twijfel over bestaan, dat over deze mach- tiging volgend jaar in he*, congres een feil debat zal ontstaan tussen protectio- nisten en wijhandelaren. Maar hij maakte eveneens zeer duide lijk, dat hij onmiddellijk zal beginnen met zijn eigen campagne voor een gro tere stroom van internationale handel. Kennedy vervolgde: „Het uur der beslis sing is gekomen. Wij kunnen ons niet veroorloven om *e wachten en te kijken wat er gaat gebeuren, terwijl de vloed der gebeurtenissen over ons heen en on< voorbij spoelt". Kennedy wees erop, dat met de toe treding van Engeland en andere Euro pese landen de gemeenschappelijke markt bijna het dubbele bevolkingsaantal zal hebben van de V.S. Deze markt zal gebied vertegenwoordigen met een koop kracht, welke tezijnertijd de Amerikaan se koopkracht zal evenaren. Dit gebied „kan en moet onze meest betrouwbare en onze meest winstgevende afnemer Een gezamenlijk programma zal, vol gens de Amerikaanse president, even buitengewoon zijn in de economische ge schiedenis ais de NAVO zonder prece dent in de militaire geschiedenis Hij wekte de industrie op, alles na te laten, dat het vertrouwen in de V.S. kan doen afnemen. De regering van haar kant, zal alles doen wat zij kan, maar zij zal beslist geen troepen uit de overzeese landen terughalen om haar uitgaven in het buitenland te reduceren, zo besloot president Kennedy. Een luchtopname (van A.N.P.) uit de omgeving van Gramsbergen in het noord oosten van Overijssel bij de Duit se grenswaar het water tenge volge van voortdurende regen-- val zeer' hoog is opgestuwd. Boerderijen staan vrijwel ge ïsoleerd te midden van grote uit gestrektheden ondergelopen land Over de lancering van een Ameri kaanse bemande satelliet, die een baan om de aarde moet gaan beschrij ven, wisselen de berichten voortdu rend. Deelde nog verleden week een senator mee, dat op 20 december, bij wijze van kerstgeschenk, een mens in de ruimte zou worden gebracht, nu is officieel bekend gemaakt dat dit begin januari 1962 zal plaats heb ben. Volgens het bureau voor lucht en ruimtevaart zal vóór deze ruimte- vlucht geen enkele raket meer ge lanceerd worden. RUSSEN WILLEN VROUW RUIMTE INSCHIETEN De Sowjetrussische luitenant-generaal Kamanin, die thans, tezamen met Rus- lands ruimtevaarder nummer één majoor Gagarin een bezoek aan India brengt heeft gisteren in Hyderabad verklaard dat de Sowjetunie voornemens is in de niet te ver verwijderde toekomst een door een vrouw bemand ruimtevoertuig te lan- Hij zei ook dat zich in het volgende Russische ruimteschip meer dan een luchtreiziger zou bevinden. Te Riom in Midden-Frankrijk zijn gisteren acht mannen en een vrouw veroordeeld wegens het plegen van aan slagen met kneedbommen. De straffen variëren van een jaar voorwaardelijk tot zeven jaar dwangarbeid. Het was het eerste proces van deze aard. De president van de rechtbank, die deze mensen veroordeelde, maakte be kend, dat hij drie dreigbrieven had ont vangen van anti-fascistische organisaties, die hem ervoor waarschuwden, dat de vonnissen niet te mild mochten zijn. Een van de brieven was ondertekend door de afdeling Lyon van de voormalige verzetsorganisatie. In het gebouw van het Franse dagblad France-Soir kwam gisteren een kneed- bom tot ontploffing, waardoor twee medewerkers van hef blad werden ge wond. De woningen van verscheidene medewerkers van de France-Soir héb ben de laatste tijd herhaaldelijk blootge staan aan aanslagen met kneedbommen. In Algerije zijn zestien rechtse ac tivisten, die vastgehouden werden we gens hun gewelddadig verzet tegen het regeringsbeleid in Algerije, uit de ge vangenis van Bóne ontsnapt. In *al van Franse steden zijn gisteren protestmarsen gehouden tegen de OAS. In tenminste zes steden kwamen de betogers in botsing met de politie. De betogers riepen leuzen, als „Salan naar de galg" en „Vrede in Algerije". Tweeëneenhalf jaar voor verduistering van f160.000 De ex-procuratiehouder van een Rot terdamse transportonderneming W. F. S„ die kans had gezien door het plegen van knoeierijen met cheques en kasbewijzen over een periode van zestien jaar bijna f 160.000 te verduisteren, is vanmorgen door de rechtbank te Rotterdam veroor deeld tot twee jaar en zes maanden ge vangenisstraf met aftrek van de tijd in voorarrest doorgebracht. De man was jaren geleden met zijn geknoei begonnen omdat hij meende zijn vrouw te moeten overtuigen van de Juist heid van zijn besluit een vaste betrek king bij de gemeente om te ruilen voor een functie in het bedrijfsleven. De officier van justitie had drie jaar gevangenisstraf met aftrek van het voor arrest geëist. Rode Kruis-hospitalen in Nieuw-Guinea Het dagelijks bestuur van het Rode Kruis in Nederlands Nieuw-Guinea heeft op raad van de medische com- ie besloten spoedig twaalf depots op te richten voor noodhospitalen, te vestigen in de districtshoofdplaatsen langs de kust. Het zal bijzondere aan dacht besteden aan oprichting van meer EHBO-posten en transportkolonnes, waarvoor de plaatselijke comité's vrij willigers zullen aanwerven. Vertrouwd wordt dat de middelen gevonden zul len worden, ook met medewerking van het Nederlandsche Roode Kruis. Halve gebr. kip f 1.95 Alléén: PETER LEENEN Gangetje 14 OOK OM MEE TE NEMEN ]~)E SCHERMUTSELINGEN in Kongo duren voort. De nieuwe secretaris generaal der V.N. heeft de opdracht van zijn voorganger overgenomen om orde op zaken te stellen. Het onwillige Katanga moet blijkbaar tot rede worden gebracht en de Katangaan Tsjombe die onder de bedrijven door in verre landen toeft cn van daaruit bij de gebeurtenissen zijn commentaren levert moet kennelijk en kele tonen lager gaan zingen. Duidelijk is wel dat het optreden van de V.N. niet aller instemming heeft. Ame rika staat er achter cn steunt wat het kan. Engeland staat veel meer gereserveerd. Zoals bekend, heeft de Ier O'Brien bij zijn aftreden als vertegenwoordiger van de V.N. in Kongo al op het bestaan van uit eenlopende standpunten gewezen. De vraag blijft inderdaad, waarom Ka- tanga zozeer met geweld tot inschikkelijk heid jegens een eenheidsstaat Kongo moet worden gedwongen. Hier gaat het toch in wezen om: moet Kongo een centralistische dan wel een federalistische staat worden? Men kan geneigd zijn te zeggen: Kongo heeft behoefte aan een sterk centraal ge zag. Aan de andere kant moet worden erkend, dat het land zozeer in gebieden of, wil men, stammen uiteenvalt, dat men die hoop op een te vestigen cen traal gezag beter voorshands kan opgeven cn men het liever dient te zoeken in de richting van een federale opbouw. Het is een gedachte die wij hier al in een vroe ger stadium als de voor Kongo beste heb ben geopperd. Indonesië was aanvankelijk ook federaal gedacht. Daar zijn de deelstaten spoedig opgerold vanuit het sterke Java met Dja karta. In Kongo is Katanga kennelijk de sterkste deelstaat, een deelstaat waar trou wens een althans voor Kongo opmerke lijke orde en rust heerste. Anders dan in Indonesië Java met Djakarta, had en heeff Katanga geen behoefte, een eenheidsstaat te forceren. Maar het wenst er evenmin op zijn beurt toe te worden gedwongen. Vandaar het verweer. Zo blijgt er reden voor de vraag, of wie in Kongo naar een eenheidsstaat streven op de goede weg zijn. Het is kennelijk een structuur die weinig in overeenstem ming is met de aard van het land en volk en die onvoldoende past in de omstandig heden van het ogenblik. Voor de V.N. betekent het een moeilijke cn wisselvallige strijd, die niet strekt tot versterking van het gezag der V.N. en waarvan het succes, zelfs als het voor het oog zou worden behaald, alleen maar twij felachtig zal moeten heten. (Wa) Wilt u zeggen, dokter, dat ik precies op de eerste schooldag na de vakantie weer beter zal zijn?" T?EN randstoring van een depressie bo- ven Skandinavië trok de afgelopen nacht over ons land en veroorzaakte vrij veel buien waarvan sommige met flinke sneeuwval. Intussen komt een hogedrukgebied, dat nu boven de Golf van Biscaye is ge legen, snel naderbij. In verband daarmede wordt een hel dere nacht verwacht met vrijwel overal lichte vorst. Het hogedrukgebied wordt gevolgd door een nieuwe oceaandepressie, die zich echter maar langzaam in de richting van Europa verplaatst. Het neerslaggebied van de depressie kan morgen later op de dag het zuid westen van het land bereiken. Op de nadering van de nieuwe depres sie neemt de wind weer toe uit richtin gen tussen zuid en oost. Tendens: veranderlijk ZON EN MAAN Vrijdag: zo nop 8.33, onder 16.29 uur; maan op 8.36, onder 17.25 uur. Eerste kwartier 14 december. HET WEER IN EUROPA Rapporten hedenmorgen zeven uur De Bilt i w-acht tot vrijdagavond: op de Aanvankelijk opklaringen en meeste plaatsen droog. Morgen w nemende bewolking met later op de dag in het westen en zuiden van het land mogelijk enige regen of sneeuw. Van nacht vrijwel overal lichte vorst, mor gen overdag dezelfde of iets lagere tem peraturen. Aanvankelijk zwakke wind, tussen zuid cn oost. (Opgemaakt 11.15 u.) T~\E BUITENGEWOON en Bij het verschijnen van de Amsterdam werden opge- litho van Chagall, als dank verzameling verscheen als gevolmachtigd ambassa- Portugese uitgave van de stuurd, zijn er 70 geëxpo- voor zijn bemoeiingen. „Verhalen rondom het Ach- deur van Portugal in ons land, sprookjes schreef de uitgever seerd in het Anne Frankhuis, De sprookjes van Anne terhuis" in het afgelopen dr. J. de Barros Ferreira da een prijsvraag uit onder de waar ze werden gerangschikt Frank zijn veel minder be- jaar. De expositie laat dui- Fonseca, heeft gistenniddag in jeugd, waarop ongeveer 5000 door de heer H. J. Benner. kend dan haar dagboek, dat delijk zien hoe Portugese het Anne Frankhuis in Am- inzendingen binnenkwamen. Na zijn welkomstwoord inmiddels in 34 talen is ver- kinderen het werk van Anne sterdam *n expositie geopend Circa twaalf tekeningen wer- overhandigde de secretaris schenen. Een gedeelte van de Frank beleven cn vorm van tekeningen van Portugese den bekroond en in het boek van de stichting „Het Anne sprookjes werd in 1949 ge- geven. De expositie van deze kinderen bij de sprookjes opgenomen. Van de 500 kleur- Frankhuis", mr. H. W. A. publiceerd in een bundel tekeningen heeft in Portugal ijjke tekeningen die naar Helding, de hees Betuier een „Weet je nog?" De volledige reeds veel succes geoogst van Anne Frank hagelb reerUch 6 -2 0.2 12

Nieuwe Leidsche Courant | 1961 | | pagina 1