Bouw van 260 woningen in Meerburgerpolder NIEUWE EERSTE NEDERLANDSCHE lBs£9 - 32 voor bejaarden, 76 in A-sector en 152 woningwetwoningen Adjunct-directeur NZH ridder Oranje-Nassau Plan van behandeling voor de Leidse Hout Verlichting Kanaalweg AUTOGESCHENKEN VOOR AUTOMOBILISTEN Agenda voor Leidse raad Mi PO KON WE UWE LE1DSCHE COURANT 3 WOENSDAG 22 NOVEMBER 1961 N.E.N. f/r/radet ï/ruy "P\E Leidse raad moet maandag beslissen over een plan van architect -L' H. C. P. Nuyten te 's-Gravenhage voor de bouw van 260 woningen in de Meerburgerpolder. Het plan bevat twaalf bouwblokken. In de onder huizen zijn in totaal 24 garages en 6 verhuurbare ruimten ontworpen. De blokken één tot en met zes worden uitgevoerd in drie woonlagen met een onderhuis, de blokken zeven tot en met negen in vier woonlagen met een onderhuis en de blokken tien tot en met twaalf in twee woonlagen. In de blokken één tot en met zes zijn twaalf woningen voor alleenstaanden ont worpen. De blokken zeven tot en met negen worden als galerijbouw uitge voerd. Het gehele complex bevat: 12 woningen voor alleenstaanden, 32 bejaardenwoningen, 72 tweeslaapkamerwoningen, 132 drieslaapkamer- woningen en 12 vijfslaapkamerwoningen. gekomen plan van 130 flatwoningen, het eerste complex van de Protestants-Chris telijke woningbouwvereniging, terwijl het restant van 228 woningen dit jaar werd gerealiseerd. Ook dit laatste complex werd aan de genoemde vereniging toege wezen. In dat plan zijn 36 bejaardenwo ningen opgenomen, die voor de toewij zing van het contingent voor 25 wonin gen worden gerekend. Om de 11 wonin gen niet verloren te laten gaan, zijn in het complex van 260 woningen 12 bejaarden woningen opgenomen. De splitsing van het bouwplan luidt als volgt: 12 bejaardenwoningen, ten laste van het contingent woningwetbouw voor 1961; 76 A-premiewoningen, waarvan 50 voor de woningbouwvereniging „Eensgezind heid" en 26 voor de woningbouwver eniging „De Eendracht", ten laste van het contingent premiewoningen voor 1961; Als gevolg van de toewijzingen, die j voor 1961 aan Leiden zijn verstrekt, na- melijk 255 woningwetwoningen en 75 A- 1 premiewoningen te bouwen door woning bouwverenigingen, zal het bouwplan i ten worden gesplitst. Van het contingent I voor 255 woningwetwoningen waren reeds 27 opgenomen in het in 1960 in uitvoering Agenda voor Leiden en Den Haag Woensdag Kantine Morspoortkazeme, 8 uur: Bond van oud-strijders, dr. P. H. Pott over: „Een Nederlandse avonturier het leger van de grootmogol in 1568" Den Burcht, 8 uur: ds. B. Slond, Den Haag over „Waar zijn onze doden?" Foyeu Gehoorzaal, 8 uur: Streekverga- lering Ned. Ghristenivrouwenbond, ds. W. v. d. Linden en dr. H. A. den Duyn over Verantwoorde gezinsvorming". Zomerzorg, 8 uurt Postzegeliverzame- aars. Café Aniba, 8 uur: Tuinders- en bloe- -i'stenvereniging D.E.V. Oegstgeest, Gemeentehuis, 2 en l uur: Begrotingsnaad. Den Haag, Kon. Schouwburg, 8.15 mr: Ned. Comedie met „De getatoueer- Je Roos''. Gebouw K. en W.. 8.15 uur: Resident!e- Orkst o.i.v. Dean Dixon; soliste: Adriën- oe de Smet. Diligentia, 8 uur: Concert Celia Pearl- man, alt en Peter Hansen, piano. Donderdag Station N.S., 2 uur: Intocht Sinterklaas. Stadsgehoorzaal, 8 uur: Les solistes de Zagreb o.l.v. Antonio Janigro, voor K. en O. Restaurant Van der Heyden, 8 uur: Vola, avond over aardolie-industrie. Acadamie, groot-auditorium, 4.30 uur, Lustrumrede SSR, prof. mr, dr. L A. Diepenhorst over „Kerk en politiek"; 6 uur: Receptie bestuur. De Lakenhal, 8 uur: Oud-Leiden, J. G. N. Renaud over „Eten en drinken bij de middeleeuwer". Gulden Vlies, 2.30 uur: Ned. Vereni ging van Huisvrouwen, mevrouw 't Hart- Haussler over „De Deense huisvrouw", met kleurenfilm. Prytaneumzolder, 12.15 uur: LAK-zol- dertoneel, „Aan de voet van de brand stapel", door A. P. van Hoek. Oegstgeest, Bovenzaal Geref. kerk, 8 uur: A.R. kiesvereniging, ds. J. H. Kap pers over „Kleine overblijfselen". Den Haag, Gebouw K. en W., 8 uur: Ned. Opera o.l.v. Leo Driehuys, „Car men" van Bizet. Vrijdag Zomerzorg, 8 uur: Kynologenvereniging „Rijnland", dr. A. C. V. van Bemmel over „Van wild dier tot huisdier". Gebouw Prediker, 2 uur: Opening ba zaar Herv. Wijkgemeente Molenwijk. Academie, 4.15 uur: Ambtsaanvaarding Zs. Szirmai, buitengewoon hoogleraar in Oosteuropees privaatrecht. Academie, filmzaal, 12.20 uur: LAK- pauzefilms. Oegstgeest, Geref. kerk, 8 uur: I Zangavond Bijbel Kioskvereniging, m.m.v. Geref. zangkoor en Herv. kerk koor Den Haag, Kon. Schouwburg, 8.15 uur: Toneelgroep Theater met „De brie ven van een dichter". Kurzaal 8 upr: Les solistes de Zagreb o.l.v. Antonio Janigro. Zaterdag Gebouw Prediker, 912.30 en 1.3011 uur n.m.Bj/.aar Herv. wijkgemeente Molenwijk. Clubhuis „Qns Eiland", Kortenaer- straat, 8 uur: Propagandavoorstelliog Warmonds Jeugdcircus „Atleta". Stadsgehoorzaal, 8 uur: Uitvoering da- mesgymnastiek- en atletiekvereniging ,3runhilde". Den Haag, Kon. Schouwburg, 3 uur: Werkgroep Haagsche Comedie met „Es- moreit"; 8.15 uur: Haagsche Comedie met 3e Kersentuin". Gebouw K. en W.t 8.15 uur: Concert gebouworkest o.l-v Eugen Jochum; so list: Klaas Boon, altviool. Diligentia, 8 uur: Aldo Parioot, cello, en Paul Hamburger, piano. Apotheken Geopend voor spoedeisende gevallen apotheek Kok, Rapenburg 9. tel. 24807. Films Casino (2.30, 7 en 9.15 uur): Hier is Lemmy Caution, (18 jaar); donderdag: Mein Kampf (18 jaar» Lido (2.30, 7 en 9.15 uur): Vrijdag 13 uur (H jaar). Luxor (2.30, 7 en 9.15 uur) De wereld van Suz'e Wong (18 jaar). Rex <2.30, 7.15 en 9.15 uur): Het zwarte schild (14 jaar); donderdag: Zy die van de zonde leven (18 jaar). Studio (2.30, 7 en 9.15 uur): Dorp aan de rivier (14 jaar) Trianon (2.30, 7 en 9.15 uur): Houdt u van Brahms? (18 jaar). 172 woningen, waaronder 20 bejaarden woningen, ten laste van het nog toe te wijzen contingent woningwetwonin gen voor 1962. De 12 bejaarden-woningwetwoningen zijn bestemd voor de woningbouwvereni ging „De Eendracht", te rwijl de 172 ningwetwoningen voorlopig op de n van de gemeente worden gebouwd. Op 30 juni j.l. zijn beide plannen ter goedkeuring aan de hoofdingenieur-di recteur van de voUcshuisvesting ei bouwnijverheid toegezonden, terwijl op deze datum eveneens de aanvragen toekenning van een premie uit s Rijks kas voor de 50 en de 26 A-woningen aan de minister van volkshuisvesting en bouwnijverheid zijn gezonden. Aanbesteding Inmiddels is omtrent de tijdstippen van aanbesteding overleg gepleegd met de hoofdingenieur-directeur. Gezien de her halingselementen, die het gehele plan be is het van de aanvang af de bedoe- van het college van B. en W. ge weest het plan in zijn geheel aan te be steden, opdat de gunstigste prijs zou wor den verkregen. In overleg met de pro vinciale directie is aan D. J. Lucas' Bouw bedrijf te Rijswijk een prijsopgaaf ge vraagd. Na moeizame onderhandelingen nadat verschillende bezuinigingen in het plan waren aangebracht, heeft dit bouwbedrijf een prijs bedongen van f 3.900.000. Van de zijde van de provin ciale directie werd evenwel medegedeeld, ?en spoedige beslissing tot gunning van de minister is te verwachten, omdat het onderdeel van de 172 wonin gen tot het contingent 1962 behoort en de minister de prijsontwikkeling gedu rende de eerstkomende maanden wenst af te wachten. Om de realisering van de 88 woningen, te bouwen ten laste van het contingent 1961, zeker te stellen, is opnieuw met het bouwbedrijf overleg gepleegd. Het is be reid op basis van het totale bedrag voor de 260 woningen de 88 woningen (12 be jaarden-woningwetwoningen en 76 A- premiewoningen) te bouwen als een af zonderlijk plan, voor een bedrag van f 1.326.000, op voorwaarde, dat voor de bouw van de 172 overblijvende woning wetwoningen te zijner tijd aan hem pre ferentie zal worden verleend op basis van de totale aanneemsom van f 3.900.000, behoudens goedkeuring van de minister. Het college heeft hiertegen geen bezwaar, hoewel het nog steeds hoopt op toestem ming tot gunning van het plan als één geheel. Huren De gemiddelde weekhuur van de be jaardenwoningen zal plm. f 13 bedragen, die van de 172 woningen plm. f 17,70. In deze bedragen zijn begrepen de ver goedingen voor de centrale radio- en televisie-installatie en voor de gasgeisers, terwijl voor eventuele risico-verrekening f 0,25 in de huur is opgenomen. Boven de genoemde huurbedragen zullen de huur ders wekelijkse bijdragen verschuldigd zijn voor het onderhoud van de centrale installatie, van de geisers en van de ge meenschappelijke tuinen, alsmede voor het schoonhouden en de verlichting van de gemeenschappelijke trappenhuizen. De gemiddelde maandhuur van de pre miewoningen zal plm. f 75 bedragen. In deze maandhuur zijn de hiervoor genoem de vergoedingen niet begrepen. Zowel voor de grond- als voor de bouw kosten verstrekt het Rijk voorschotten. Ten aanzien van de 12 bejaardenwonin gen zullen deze voorschotten en bijdra gen aan de woningbouwvereniging „De Eendracht" moeten worden toegekend terwijl de voor de bouw nodige grond aan deze vereniging moet worden ver kocht voor een bedrag van f 21.600. De kosten van de geisers zullen door de gemeente moeten worden gefinan cierd. Dit betekent, dat voor 184 geisers een bedrag van f 31.280 beschikbaar dient te worden gesteld. Onderscheiding voor prof. Rijpperda Wierdsina tik Hare Majesteit de Koningin heeft prof. mr. J. V. Rijpperda Wierdsma, oud-rec- tor-magnificus van de Leidse universi teit, in verband met het beëindigen van de studie van H.K.H. prinses Beatrix benoemd tot commandeur in de Huisor de van Oranje. Wijkavond in Maranatha- kerk Vanavond 8 uur houdt de Hervormde wijkgemeente Morskwartier in de Ma- ranathakerk een bijeenkomst, waarin de heer H. d'Olivat, staflid van Kerk en Wereld, voor de plaatsing en de bege leiding van de wika's en lid van het financiële en publiciteitsteam, iets over het werk op De Horst zal vertellen en er door middel van een geluidsfilm ook iets van zal laten zien. Intrede ds. Lamping Ds. A. J. Lamping, Hervormd predi kant te Duivendrecht, hoopt op 21 ja nuari 1962 zijn intrede in de Leidse Her vormde Gemeente te doen als jeugdpre- dikant. na te zijn bevestigd door de voorzitter van de centrale kerkeraad al hier. ds. H. J. van Achterberg. Aankoop van grond aan en l»ij Rijn- en Schiekade Aan de gemeente is te koop aange boden een perceel grond, gelegen aan en nabij de Rijn- en Schiekade, groot ongeveer 165 m2. Het bezit van de grond is voor de ge meente van belang, in verband met de aanleg van de verbindingsweg tussen de Telderskade en de Rijn- en Schiekade. Het college acht de koopprijs van f 10,per m2 aannemelijk, terwijl met het toekennen aan de verkoopster van een vergoeding van f 1.500,— in de kos ten van verwijdering van twee op de aan te kopen grond staande autoboxen en van het aanbrengen van een terrein- afscheiding op de nieuwe perceelgrens akkoord kan worden gegaan. Aankoop Waardgracht 116 Aan de gemeente is voor een bedrag van f 2.700.— te koop aangeboden het huis met erf staande en gelegen aan de Waardgracht no. 116. Het bezit van het perceel is voor de gemeente van belang. Het college acht de prijs van f 2.700.— aannemelijk. Zoekt U een GOUDEN ARMBAND voor 70— en f 100.— of f 300— en 400—. v. d. WATER, Haarlemmerstr. 207 heeft het. Grote keuze in alle prijzen nendaal klaterde het applaus Dat was gistermorgen om kwart over tien en het applaus gold de heer H. J Kap teijn, de adjunct-directeur der NZH. Het was veertig jaar geleden, dat de heer Kapteijn In dienst trad van de vervoer maatschappij En hier, ln het knusse res taurant, deelde Ridder van Rappard, de burgemeester van Heemstede, de Ju bilaris mede, dat het de Koningin had behaagd hem te benoemen tot ridder ln de Orde van Oranje-Nassau. Vele NZH-ers waren er getuige van, dat Heemstede's eerste burger de heer Kapteijn het eremetaal opspeldde. De burgemeester merkte op, dat vele men sen een lange tijd in dienst van een on derneming zijn, maar nooit komen waar ze behoorden te komen. Maar u, aldus spreker, bent terechtgekomen op de plaats die u toekomt De directeur der NZH, de heer N. Hor- tensius, memoreerde, dat de heer Kao- teyn veertig jaar geleden als leerling- monteur in Rijnsburg begon junct-directeur, chef technische dienst. In deze veertig jaar is er veel gebeurd. Begon de NZH als bedrijf elektrotechniek een grote rol speelde, thans is voor de NZH de elektriciteit van weinig belang „U hebt de omscha keling van rail naar weg volledig gemaakt. Dat heeft niet alleen :n tech nisch opzicht maar ook mentaal gesteld." Spr. overhandigde de jubila ris de draagmedaille plus een enveloppe- met-inhoud en mevrouw Kapteijn kreeg een fraai boeket rose anjers. Oud-directeur J. J. Jurrissen sprak ook als voorzitter van de afdeling van de Maatschappij voor Nijverheid en Han- medaille plus het vererend getuigschrift der maatschappij. Als persoonlijk ge schenk offreerde de heer Jurrissen boek over bergbeklimmen, daar de ju bilaris m zijn vakanties een verwoed alpinist is. De oud-directeur Wf J. Burger dijk 87 jaar maar nog immer kwiek en vol belangstelling voor het wel en wee der NZH -- bood eveneens gelukwensen aan en haalde aardige voorvallen uit vroe ger jaren op. In zyn dankwoord merkte de heer Kapteijn op. dat hij aan twee mannen Veel te danken heeft: de heer Jurrissen en de heer Mulder van de technische dienst. De jubilaris verheelde niet, dat de omschakeling van rail naar weg hem pijn heeft gedaan. Advertentie De raad van bestuur van de Stich ting „Fonds voor aanleg, onderhoud beheer van Wandelparken" heeft in algehele toestand van 't wandelbos de Leidse Hout aanleiding gevonden aan de consulent voor Noord- en Zuid-Hol land van het Staatsbosbeheer te zoeken van advies te dienen omtrent de verzorging ran het wandelbos. Deze consulent heeft een uitvoerig plan vai behandeling ingediend. Bij het opma ken daarvan is uitgegaan van de pc- Het toenemende rOvcrkeer over de Kanaalweg maakt het aanbrengen van een openbare verlichting op de gehele weg noodzakelijk. De behoefte daaraan zal zich nog meer doen gevoelen wanneer het gedeelte bü de Lammebrug en het verkeersplein aldaar van een verlichting zijn voorzien. Bewoners van de Kanaal weg hebben B. en W. dan ook gevraagd te bevorderen, dat op die weg verlichting wordt aangebracht. Volgens het plan zal de aan te bren gen verlichting enerzijds aansluiten aan die van het gedeelte Kanaalweg, voor de aanleg waarvan reeds in februari 1961 gelden beschikbaar zijn gesteld cn ander zijds aan de verlichting nabij de Hogo Rijndijk. Onder meer zullen 79 lichtmas ten van 8 m lichtpunthoogte worden ge plaatst en enkele bestaande lantaarns bij straataonsluitingen worden gewijzigd. De kosten van uitvoering van het plan wor den begroot op f 74.314. Aangezien ccn verlichting van de Kanaalweg (provinciale weg) evenals die de Voorschoterweg in het belang is i het doorgaande verkeer, hebben B W. Gedeputeerde Staten gevraagd, of de gemeente in de kosten een subsidie zal verkrijgen. Dit college heeft meege deeld dat. gezien de richtlijnen, de ver lichting van de Kanaalweg niet voor een subsidie in aanmerking kan komen. Met het oog op de urgentie van de ver lichting zijn B. en W. van oordeel, dat niettemin tot aanleg moet worden over gegaan. vindt U in de ruimste sortering bij Het Motorhuïs. Geef hem of haar zo'n nuttig en tevens smaakvol De ontvanger heeft daar jarenlang plezier van en... zo'n geschenk houdt even lang de attentie van de schenker in blijde herinnering. Maar dan wel iets goeds! BEZOEKT ONZE SPECIAAL INGERICHTE ACCESSOJRES-WINKEL STATIONSWEG 1 HOEK RljNSBURGERSINGEL Geopend vanaf 23 november, ook 's avonds tijdens de lichtweek. Heeft U onze feestdagen folder nog niet ontvangen? Komt U er dan even één bij ons halendot helpt U bij Uw beslissing. n.v.HET mQtQrhuis TELEFOON 24741 (4 lijnen) - LEIDEN Olifanten legden het verkeer in Leiden lam (Van een onzer verslaggevers) t was me wat in de Breestraat. gis termiddag omstreeks vijf uur. Drie olifan ten trokken zich met hun begeleiden de hele spitsuurdrukte niets aan. wandelden op hun gemak door de Bree straat en gingen ook al op hun gemak elkaar rustig staan aankijken voor de sociëteit Minerva, omstuwd door joelende studenten en ten aanschouwe van hon derden mensen, onder wie een aantal machteloze agenten. Ten slotte ging het er op lijken, dat het slopen van de sociëteit Minerva een vroegtijdig begin zou krijgen. Onstuitbaar in hun logge gang betraden de olifanten de soclëteitstrap. wrongen zich door de toegangsdeuren en stonden even later aan het buffet alsof dat de gewoonste zaak van de wereld was. Terwijl soclëtelts- praeses jhr. F. W. B. van Eyslnga een hoge positie had ingenomen op een der olifantenruggen, kregen de zware vier voeters elk een portie hooi. De kleinste van het drietal olifanten bleek drachtig te zjjn en dat was voor de studenten aan leiding er bU de eigenares van de dieren de directie van het circus Strassbur ger op aan te dringen het jong te zyner tjjd de naam ..Minerva" te geven. Aanleiding tot dit alles was de Inaugu ratie van de eerstejaarsclub Des Indes, die zich zo origineel mogelijk wilde pre senteren met als uitgangspunt de club naam. Welnu, daarin is men geslaagd dunkt ons. Lelden weet het en in de sociëteit heeft men voorlopig er weer wat gesprekstof bi). (Foto N. van der Horst) dachte, dat het bos een belangrijk re creatiegebied voor de bewoners Leiden is en dat de te nemen maatre gelen erop gericht dienen te zijn, dat de Leidse Hout deze functie kan blij ven vervullen. Volgens het ingediende plan kan bij de behandeling van het gedeelte Hout, gelegen tussen de Warmonderweg en de speelweide, worden volstaan met a. een verplegingsdunning, met het doel de „toekomstbomen" ruimte te geven, die voor verdere ontwikkeling behoeven, b. het snoeien van de toekomstbomen" in het bijzonder te beperken tot het afzagen van dode takken van de inlandse eik, het afvoeren van bagger en d. enkele holle plekken te beplanten met inlandse eik, nadat eventueel aanwezig hakhout is gekapt. De onder a en b genoemde werkzaamheden zijn reeds in het afge lopen voorjaar uitgevoerd. De te nemen maatregelen ln het overige gedeelte van het wandelbos zijn van veel ingrijpender aard. Dit gedeelte moet vervormd worden. Geleidelijk zal moeten worden overgegaan tot het rooien van de zware populieren, die ln de verschillende vakken aanwezig zijn, tegelijk met het kappen van het in de verdrukking opgegroeide hakhout. De ontstane kapvlaktcn dienen beplant te worden met geschikte boomsoorten als eik cn es. Het gekapte hout kan hierna de rol vervullen van vulhoutsoort, ter wijl bij een te ruime stand hiervan aanvulling dient plaats te hebben met tweejarig plantsoen van o.a. zwarte els, troskers, haagbeuk en hazelaar. Een totale oppervlakte van bijna 3 ha dient op deze wijze behandeld te worden. Naast deze 3 ha kaalslag is het in de overige gdeelten mogelijk, om. met be- houd van een deel der aanwezige spaar- telgen van eik en es en ander opgaand loofhout, een beter en fraaier bos tot stand te brengen door tussenplanting laanbomen. In het advies van de consulent worden de totale kosten van de voorgestelde be handeling geraamd op 20.000. et is uiteraard niet mogelijk de kosten het plan te bstrijden uit het jaarlijkse subsidie van 10.500; daarom verzoekt de raad van bestuur om over het tijdvak 5 jaren een extra subsidie te ont vangen van 20.000. Met de raad van bestuur zijn B. en W. van mening, dat het advies van de con sulent van het Staatsbosbeheer moet wor den opgevolgd. Het niet uitvoeren van het plan zou het bos onoverkomelijke schade berokkenen. In verband hiemee geven zij de ge meenteraad dan ook in overweging het, extra subsidie te verlenen. Naast het verzoek tot toekenning van het extra subsidie, verzoekt de raad van bestuur enige wijziging te brengen in het jaarlijkse subsidie, door dit op een zodanig bedrag te bepalen, dat daaruit het exploitatietekort kan worden vol daan. Het komt B. en W. gewenst voor in het vervolg een subsidie te verlenen tot een bedrag, gelijk aan het reële exploitatie tekort, in plaats van tot een vast bedrag. In de voor 1962 ingediende begroting wordt het tekort geraamd op 11.410. Maandag 2 uur komt de naad van Leiden bijeen. Behalve de benoeming ran een wethouder vermeldt de agen da de volgende punten: Benoeming van een ambtenaar van de burgerlijke stand; benoeming van een onderwijzeres aan de openbare school voor buitengewoon lager onder wijs. verbonden aan het Pedologisch Instituut; benoeming van een leraar aan de gemeentelijke bedrijfstechnische school; voorstel inzake het vaststellen van de vergoedingen in de exploitatie kosten, waarop de besturen van de bij zondere kleuterscholen over I960 aan spraak hebben; voorstel inzake het be schikbaar stellen van gelden ten be hoeve van de voortgezette inniohting met speel- en ontwikkelingsmateriaal en meubilair van de openbare kleuter school „De Klaproos"; voorstel inzake het beschikbaar stellen van gelden voor de aanschaffing van een aantal exem plaren van het boekje „Burgerschap en Burgerzin"; inzake verhoging van het krediet voor het bouwrijp maken van terreinen in het Houtkwartier—Noord cn daarmede verband houdende wer ken; inzake subsidiëring van de Stich ting „Fonds voor Aanleg, Onderhoud en Beheer van Wandelparken;inz*k* het beschikbaar stellen van gelden voor het aanbrengen van een openbare ver lichting op de Kanaalweg; inzake wij ziging van het besluit van, de raad tot onteigening van percelen, gelegen aan dc Morssingel, het Pieter Hu-ibertshof. de Rijnsburgersingel en de Stationswee; inzake het aankopen van perceel Waard, gracht no. 116; inzake het aankopen van een perceel grond, gelegen nabij de Haagweg in het verlengde van de Ter Haarkade; inzake het aankopen van een perceel grond, gelegen aan en nabij de Rijn- en Schiekade; inzake het verko pen van een gedeelte oeverstrook van de Poelwetering; inzake de bouw van 260 woningen in de Meerburgerpolder; tot het aangaan van een geldlening ad f 1.000.000.—; tot het aangaan van een geldlening ad. f 3 000 000.—; tot het aangaan van een geldlening ad. f 800.000; inzake het aangaan van kasgeldienin- gen gedurende 1962; inzake het beleggen van overtollige kasgelden gedurende 1962; inzake het aangaan van een rokc- king-courantovereenkomst voor 1962; tot het vaststellen van het krediet in rekening-courant met de N.V. Bank voor Nederlandse he Gemeenten over he< jaar 1962; tot het vaststellen van een verordening tot wijziging van de Leges- verordening; tot het vaststellen van een verordening, regelende de vergoedin gen voor hei gebruik of genot van niet voor de openbare dienst bestemde ge meentewerken, bezittingen of inrich tingen in de gemeente Leiden, zomede voor het gebruik of genot van gemeen tewerken bezittingen of inrichtingen toebehorende aan d« gemeente Leiden, doch gelegen buiten haar territoir; In zake het toekennen van subsidie uq Instellingen van Welda4»gheld. werk- op sociaal en sociaal-hygiënisch gebied, voor 1962. Geldleningen voor Leiden De gemeente Leiden ontving een aan bieding voor de verstrekking per 3 Juni 1963 van een geldlening, groot f 3.000.000 tegen een rente van per Jaar. De lening zal moeten worden afgelost in 30 gelijke jaarlijkse termijnen. Ten tweede is er een aanbieding voor de verstrekking per 3 juni 1963 van een geldlening, groot f 1.000.000 tegen een rente van 4%*/» per Jaar. Ten slotte een aanbieding voor de verstrekking per 3 december 1962 van een geldlening, groot f 500.000 tegen een rente van 4V4»/« per jaar. De leningen zullen ook moeten wor den afgelost ln 30 ongeveer gelijke Jaar lijkse termijnen. B Mengmeststof voor kamerplanten 65®(9 -Too f ram ^.,65 -J/olob groet en bloeit Subsidies aan Leidse instellingen van weldadigheid B. en W. van Leiden stellen de raad voor. in 1962 aan de instellingen weldadigheid de volgende subsidies te verlenen. 1. Vereniging tot bestrijding der Tuber culose: f16.500. 2. Vereniging Herstellingsoord „de Leidse Buitenschool" f 1,25 per verpleeg- dag: f21.875. a. Margarita van Cortonastichting: f2.000; b. Vereniging Chr. Jeugdhulp: f2.000. 4. Stichting Kleuterdagverblijf „Mar griet" f2,50 per verpleegdag: f42.500. 5. Instellingen op het gebied van het Uitvoerend Maatschappelijk Werk: a. R.-K. Sociaal Charitatief Centrum: f 15.000; b. Stichting Hervormd Maat schappelijk Werk: f 12.500; c. Commissie voor Maatschappelijk Werk der Geref. Kerk: f2.800. 6. a, Prot. Vereniging voor Gezond heidszorg „het Groene Kruis" f20.000; b. R.-K. Vereniging „het Wit-Gele Kruis" f20.000; c. Prot. Chr. Vereniging voor Gezondheidszorg „het Oranje-Groene Kruis": f9.000. 7. Medisch Opvoedkundige Bureaus: a. Stichting Katholieke Geestelijke Ge zondheidszorg (R.K-M.O.B): f5.700; b. Stichting Medisch Opvoedkundig Bureau: f9.100. 8. Instellingen op het gebied van ds gezinszorg: a. Stichting Interkerkelijks Gezinszorg: f17.500; b. Stichting Katho lieke Gezinszorg en Gezinshulp: f14.000; c. Commissie voor Maatschappelijk Werk der Geref. Kerk f6.000. Instellingen op het gebied van ds nazorg en dc avondverzorging van oud- leerlingen van B.L.O.-scholen: a. Dr. van Voorthuysenstichting: f12.000; b. Corne lius Musiusstichting: f 11.000; c. Prot. Chr. Stichting voor da Nazorg: f3.300.

Nieuwe Leidsche Courant | 1961 | | pagina 3