RENNIES Communistisch militair potentieel uitgebreid Wapenstilstand loopt gevaar in Katanga Tezamen over de grenzen ]jh oen &ojnta hij, Bliksem en water 5 TOEZICHT VERZEKERINGSBEDRIJF Minister Zijlstra verwacht zeer binnenkort bij de Tweede Kamer een wetsontwerp op het schadeverzekeringsbedrijf te kunnen indienen. Dit ontwerp is reeds enige tijd in voorbereiding. Het houdt onder meer in, dat een toezicht op het schadeverzekeringsbedrijf wordt in gesteld, analoog aan dat op het levensverzekeringsbedrijf. Dit heeft minister Zijlstra meegedeeld in zijn antwoord op de schrif telijke vragen van het tweede-kamerlid Lankhorst (pac.) naar aanlei ding van het feit, dat onlangs het schadeverzekeringsbedrijf „Bran- daris" in moeilijkheden is gekomen. MINISTER CALS OVER DOSSIER Minister Cals heeft geantwoord op schriftelijke vragen, die het Twee de-kamerlid Bakker (comm.) heeft gesteld over het archief-Wimmer in het Rijksinstituut voor oorlogsdocumentatie te Amsterdam. De heer Bakker had gesteld, dat in dit archief zich een document zou hebben bevonden, dat echter verdwenen is. In dit document zou staan, dat prof. dr. J. Kistemaker, thans directeur van het laboratorium voor massaspectrografie te Amsterdam, in de oorlog voor het Duitse propa- gandaministerie zou hebben gewerkt. Minister Cals antwoordt, dat een dergelijk document niet bestaat. Wel bestaat er een dossier, dat het zelfde nummer draagt als de heer Bakker had gegeven aan het door hem genoemde document. Dit dossier is nog altijd aanwezig en is ter vertrouwelijke kennisneming ter griffie van de Kamer gedeponeerd. 1 Naar de minister meedeelt blijkt uit dit dossier, het tegenovergestelde van wat de vragensteller had gesteld, namelijk dat geen enkel contact heeft bestaan tussen prof. Kistemaker en het propagandaministerie. LUCHTMACHTKAPEL ter het onder yiteurHBHHHPBBIPHHBVHPHBHH dat het rapport van een hoofdofficier over de door de luchtmachtkapel ten gehore gebrachte swingmuziek niet aan de tot straffen bevoegde meerdere der musici ter hand is gesteld, maar tot basis dient van een onderzoek door een ministeriële interservice-commissie. Wat is de zin van deze interservice-commissie zo vraagt de heer Kranenburg als de directe commandant toch niet kan ontslaan van de volgens de wet op de krijgstucht op hem rustende verplichting om de betrokkene zelf te horen. Hij vraagt voorts hoe de minister het spelen van swingmuziek als indiscipli- nair optreden kan kenschetsen, zonder dat hy kennis draagt van een uitspraak van de tot tuchtrechtspraak bevoegde commandant. (Advertentie) Als brandend maagzuur laaiend opstijgt soms tot hoog in de keel brengen een paar Rennies baat. Die blussen de zwaarste zuurbrand In een handomdraai. Gewoon laten smelten op de tong en... prompt is alle leed geleden, 'n Wondermiddel, die Rennies, en een uitkomst voor de mensen die zonder Rennies nauwelijks hun dagelijkse maaltijd aandurven - uit angst voor de zuurbrand daarna... tegen brandend maagzuur Grote staking bij Ford-fabrieken Ongeveer 120.000 leden van de bond van arbeiders in de autoindustrie U.A.W. hebben gisteren hun werk in de Fordfabrieken neergelegd. Het wa ren arbeiders op uurloon. Het is de eerste landelijke staking tegen de maat schappij sinds 1941 toen de arbeiders bij Ford tot de U.AW. toetraden. Sindsdien zijn er slechts beperkte stakingen in 1955 en 1958 geweest tij dens onderhandelingen over een nieuwe Deaborn leg- voordat de door de vak bond gestelde tijdslimiet afgelopen was, reeds het werk neer. De moeilijkheden betreffen uitslui tend de arbeidsvoorwaarden, zoals de produktienormen. De financiële kanten van de nieuwe c.a.o. zijn reeds gere geld. Oostduitsers moeten Westduitse marken omwisselen Het Oostduitse regime geeft de Oost duitsers tot het einde van de maand de kans al hun Westduitse marken ten verkoop aan te bieden bij de officiële bankinstellingen, tegen een koers van een tegen een. Dit is vastgelegd in een wet die de financiële betrekkingen tus sen Oost- en West-Duitsland regelt. De wet treedt 1 oktober in werking. Zij verbiedt de invoer en uitvoer van Westduitse marken in en uit Oost-Duits- land. Voor directeur van reisbureau „Seven seas" drie maanden De directeur van het reisbureau ..Se ven Seas" in Australië. A. B., is door een rechtbank in Melbourne tot drie maanden gevangenisstraf veroordeeld wegens het vervalsen van belastingccr- tificaten. Hij had voor deze papieren de naam gebruikt van een Nederlander, die bij een bezoek aan het reisbureau zijn paspoort had achtergelaten. Op de zitting werd verklaard dat B. getracht had op deze wijze een bewijs van geen belastingschuld in handen te krijgen, zo dat hij het land zou kunnen verlaten. Zijn eigen paspoort had hij met het oog op het onderzoek door de justitie naar de financiële transacties van zijn reisbureau moeten inleveren. B. zit op het ogenblik in voorarrest, hangende Dr. Eklund directeur Int. atoombureau Met zorg gemaakt met kennis gekozen met voldoening gerookt. Van gezaghebbende Westduitse I militaire zyde wordt vernomen dat Polen, Tsjechoslowakqe en Oost-Duitsland de laatste acht) weken hun militaire strijdkrachten met twintig procent uitgebreid) hebben. Dit zou betekenen dat het militaire potentieel van de drie landen vergroot is van 510.000 man aan het begin van dit jaar tot ruim 610.000. De zegslieden deelden verder mee dat het Sowjetlcger in Oost-Duitsland. dat ongeveer 400.000, man telt. versterkt is met veertien verschillende soorten ra ketten en geleide projectielen. Het Sow- jetleger beschikte reeds in het westen van Polen over bases voor het afvuren van projectielen met een reikwijdte van 1.000 km. Behalve de raketten hebben de Rus sen naar Oost-Duitsland materieel ge stuurd voor meer dan een tankdivisie. Vermoedelijk zijn de Oostduitsers van plan aan de bestaande twee" tankdivi sies een derde toe te voegen. Het ma terieel werd als „uiterst modern" be schreven. Verder werd meegedeeld dat de ring van luchtafweergeschut rond Berlijn vrijwel geheel voltooid is. Volgens de zegslieden is de sterkte het Sowjetleger in Oost-Duitsland nog niet vergroot. recteur-generaal van het internationaal bureau voor atoomenergie. Dr. Eklund. die was voorgedragen door de raad van gouverneurs kreeg'op de algemene conferentie van het bureau te Wenen 46 stemmen. Zestien stemmen werden tegen hem uitgebracht. Bij de tegenstemmers waren de communisti sche cn een aantal niet gebonden landen. Vijf landen onthielden zich. De functie was tevoren in handen van de Amerikaan Sterling Cole. Een honderdtal kinderen uit tehuizen in Amsterdam en om geving was te gast op de Britse oorlogsschepen „Trafalgar" en „Jutland", die in de hoofdstede lijke haven ligplaats hadden ge kozen. De schepen waren ier gelegenheid van dit bezoek tot piratenschepen omgetoverd en de bemanningen waren als zee rovers uitgedost. Het werd een ware feestdag voor de kinderen. 27ct - 31 ct - 36 ct. Nu in Katanga van beide zijden ,is verklaard dat het bestand is geschonden loopt de twee weken oude wapenstilstand ernstig ge vaar en het lijkt waarschijnlijk dat er een nieuwe periode van spanning voor de deur staat. De speciale vertegenwoordiger van de Verenigde Naties in Katanga, dr. O'Brien, beschuldigt de Ka- tanganen er van de overeenkomst te hebben geschonden door de weigering een militaire commis sie tot inspecties toe te laten. President Tsjombe heeft op zijn beurt laten weten dat de V.N. het akkoord hebben geschonden door het garnizoen van Albertstad te versterken en door het gevangen nemen en ontwapenen van Katangaanse politiemannen en soldaten. Ook is een poging om dertigduizend vluchtelingen onder bescherming van V.N. te laten terugkeren naar Elisabcl stad in een impasse geraakt. Een onder zoek dat een V.N.-functionaris heeft in gesteld heeft aan het licht gebracht dat verscheidene epidemieën dreigen. Op de beschuldiging dat er een Ka- tangaans garnizoen is ontwapend heeft een woordvoerder van de V.N. ver klaard, dat de troepen zich vrijwillig hadden overgegeven. O'brien heeft te vens herhaald dat alle Europeanen uit leger en politie moeten verdwijnen, het geen volgens Tsjombe reeds het geval Lage tarieven voor emigrantenouders De K.L.M. heeft op grond van nieu we ontwikkelingen verband houdende met de algemene vaststelling der ta rieven binnen de „International air transport association" (I.A.T.A.), zich genoodzaakt gezien de invoering van speciale tarieven voor ouders van i granten naar de Verenigde Staten Canada voor enige tijd op te schorten. Te zijner tijd zullen hierover nadere mededelingen volgen. (Advertentie) HET zomerseizoen 1961 deftni- - lief ten einde is cn vele leden der Nederlandse Christelijke Reis- Vereniging hun min of meer zonnige vakantie hetzij in het binnenland, hetzij cn dat is wel het meren deel van hen in het buitenland hebben doorgebracht, wil ik in on derstaand stukje trachten enkele facetten van deze jaarlijkse trek naar het buitenland nader te belich ten. Het gaat daarbij om de volgende punten: de tijdsperioden die het meest in trek waren, de voorkeur voor bepaalde landen en de gebezig de vervoermiddelen. Hebben er wat bovengenoemde punten betreft in vergelijking met vorige jaren be langrijke verschuivingen plaats ge vonden? Zo ja, welke? Hoewel voor de nadere beschouwing van deze punten slechts geput werd uit de gegevens over de N.C.R.V.-rei- zen en de daardoor verkregen antwoor den op bovenstaande vragen dus niet de pretentie kunnen hebben een alge meen beeld van het toerisme naar het buitenland te geven, zijn er toch wel enkele feiten die naar mijn mening wijzen op verschuivingen, die bij het reizen naar het buitenland over de ge hele linie merkbaar werden. Reeds vele jaren wordt door reis- vercnigingen, reis- bureaus, grote toe ristische organisa ties en de organi saties van hoteliers de vakantiesprei- ding gepropageerd. Deze maakt niet alleen een beter dienstbetoon mo gelijk dan bij een vakantieperiode, die hoofdzakelijk tot de maanden juli en augustus rijke factoren hebben daarbij een be langrijke rol gespeeld. Allereerst de opneming in het Zwitserlandreizenplan van het N.C.R.V.-huis te Adelboden. Deze plaats is prachtig Berner-Oberland. Het i dc leden bij het inschrijven op de r bovengenoemd huis georganiseerde rei zen vooral het oog gehad hebben op het feit, dat men in dit huis zeker kon zijn van dc aan de N.C.R.V.-reizen zo geheel eigen sfeer. In de tweede plaats is de belang stelling voor Zwitserland vooral toege nomen door de vele reizen, die daar- der ingegaan). Een ander land waarvoor het afge lopen seizoen dc belangstelling meer dan normaal is toegenomen, is Oos tenrijk. Dit kan o.m. verklaard wor den door de ieder jaar weer grotere belangstelling voor een gedeelte van Oostenrijk waarvoor voorheen slechts geringe interesse bestond nl. Karin- thië. De vliegreizen naar Mallorca moch ten zich in een goede belangstelling verheugen. Calella aan de Costa Bra- va (nabij Barcelona in Spanje) heeft een grote aantrekkingskracht op de leden uitgeoefend. Wellicht is hier aan ook ae zij het in geringe ma- DE SCHRIJVER De schrijver J. Hoogewerff, adjunct-directeur Centraal Bu reau der N.C R.(eis)V„ aan vaardde deie functie begin 1956. Hij is in het bijzonder belast met de organisatie van groeps- doch brengt ook een doeltreffender personeelsbezetting van bureaus, ver voermiddelen en hotels met zich. Op de vraag of deze actie nu inderdaad het verwachte resultaat heeft opgele verd. moet afgezien wellicht van enkele bepaalde takken van het toeris me geantwoord worden dat dit in het algemeen niet het geval is. Als er, althans wat de N.C.R.V. be treft, van enige vooruitgang sprake is. dan zou men daartoe het feit kunnen rekenen dat een toenemend aantal ou deren, waaronder vele gepensioneer den, voor reizen buiten dc genoem de maanden, dus bijv. voor junircizen boeken. Junireizen, want van een ver schuiving naar de herfstmaanden valt nog niet veel te bespeuren. Alleen dan voorbereiding r de Cauada-famil iebeioekreizen. Voor zijn in dienst treden bij de N.C.R.V. was de heer Hooge werff werkzaam bij de Neder landse Spoorwegen, afd. voor lichting. regeldheden in Sud- Tirol (Noord-Italië> weinig invloed op de bezetting van de reizen paar Italië hebben ge- voorbeeld de Paasvakantie, is gestadige groei merkbaar van net aantal leden, ouderen en jongeren, die medegaan met korte, d.w.z. 5 a 6- daagse, reizen naar het buitenland, waarbij vooral Parijs zeer in trek is. Bij het samenstellen van een reizen- programma voor een volgend seizoen i niet zonder meer reizen ont werpen naar die landen het afgelopen - de grootste be langstelling bestond. Niets is nl. ver anderlijker dan de voorkeur van deel nemers aan het massa-toerismc voor een bepaald land. Richt zich bijvoor beeld het ene jaar dc belangstelling op het eiland Mallorca. een volgend jaar zal de voorkeur van het groot- toerisme uitgaan naar de kust van de Adriatische Zee. Vaak is er voor deze verandering geen aanwijsbare oorzaak te vinden, ofschoon in enige gevallen van een „mode-verschijnsel" gespro ken kan worden, een verschijnsel wel licht mede beïnvloed door tijdschrif ten- en dagbladenreportages. Dit jaar is de belangstelling van de N.C.R.V.'ers in bijzondere mate uitge gaan naar Zwitserland. Twee belang stelling voor de andere landen heeft zich geen noemens waardige verande ring voorgedaan Het moge nog maals worden ge zegd: de voorkeur van onze leden en van de toeristen in het algemeen voor bepaalde lan den wordt door voor dc reisorga nisaties veelal on berekenbare facto ren bepaald. Wel speelt heden ten dage de wijze waarop een buitenlandse reis ik denk hierbij speciaal aan groepsrei zen wordt uitgevoerd een belangrij ke rol bij het bepalen van het land waar men zijn vakantie wil doorbren gen. Hier heeft nl. de laatste jaren wèl een belangrijke verschuiving plaats gevonden wat de keuze van vervoer middel betreft. Het is een feit dat. naarmate het welvaartspeil van de bevolking toe neemt, door hen die een buitenland se reis gaan maken ook steeds hogere eisen aan het te bezigen vervoermid del qua comfort en rcissnelheid wor den gesteld. Tot voor enige Jaren nam een zeer groot aantal toeristen deel aan reizen waarbij het vervoer van en naar de standplaats in het buiten land plaats vond met autocars in zo genaamd pendelverkeer; een kleiner aantal maakte gebruik van de trein. Langzamerhand is echter het aan tal toeristen, dat deelnam aan reizen die per nachttrein (in het bijzonder met forfaitaire treinen, zoals de Bergland Express) werden uitgevoerd zeer belangrijk toegenomen. terwijl het afgelopen jaar, wat de N.C.R.V. betreft, gebleken is dat men thans de r f* per dagtrein Indien men bijvoorbeeld 's morgens uit Nederland vertrekt, kan men de zelfde dag nog vele toeristische cen tra in Zwitserland bereiken. Naar lan den waarheen dit in één dag niet mo gelijk is. reist men overdag, overnacht in een hotel en zet de volgende dag de reis per dagtrein voort. Politieman overtrad 12 keer verkeerswet politie van de Westduitse stad Detmold is tot vier we ken gevangenisstraf veroordeeld wegens twaalf overtredingen van de verkeers regels. De commissaris beging dezè overtredingen tijdens een wilde nachte lijke rit door zijn stad. achtervolgd door enige patrouille-auto's van zijn eigen politie. Het had twee uur geduurd voor-1 dat hij tot stoppen kon worden gedwon-1 gen. Ter verklaring van zijn gedrag zei de commissaris, dat hij het ongewenst achtte dat ondergeschikten hem contro- Canada vraagt voor Berlijn V.N.-regime De Canadese minister van buitenland se zaken. Green, heeft in de Algemc-i ne Vergadering der V.N. een internatio- i naai regime voor geheel Berlijn voor gesteld. De V.N. zouden met de uitvoe-i ring ervan belast moeten worden. Dit voorstel was bedoeld als een mogelijke oplossing van de crisis in Duitsland. Green zei verder, dat de Algemene Vergadering middelen moet vinden om de verantwoordelijke landen te dwingen, op te houden met kernwapenproeven. Hij gewaagde van een aanzienlijke stij ging van de radioactiviteit boven Cana dese plaatsen die was gemeten jongste Russische kernproeven. De Canadese minister drong aan op een spoedige tussentijdse regeling van I de kwestie der opvolging van Hammars-1 kjöld en op uitbreiding van de Veilig-, heidsraad en andere V.N.-lichamen om ten „billijke vertegenwoordiging" van) alk gebieden" tc verkrijgers. I Een knappe brunette trok dc belangstelling van dc jury tijdens een schoonheidsconcours in Frankrijk. Ook een groot deel van het publiek vond het jammer, dat zij slechts met de tweede plaats genoegen moest nemen. Na de uitspraak van de jury ontpopte de brunette zich echter als een 18-jarige student, die met een pruik, geschoren benen en een „goede op maak", de zaal de hele avond in bewondering had weten te houdeD. I De Zwitserse toeristen club heeft een solidari teitsfonds opgericht voor het dekken van schade, welke door wild aan mo- kilo- n het heeft torvoertuigen is zaakt. I Aan de voet Jura, op enkele meters afstand vi Meer van Genève men sporen gevonden een dorp, dat tot het einde van de veertiende eeuw heeft bestaan en toen geheel verdwenen is. Het dorp heette Torc- lens. Gisteren zijn dertien negerkinderen toegelaten tot de vier stadsscholen in Memphis in de V.S., die voorheen uitsluitend voor blanken toeganke lijk waren. Dit betekende het einde van een eeuw strikte rassenscheiding op dc openbare scholen van Memphis. I Een tien jaar oude her dershond van een Cana dese eigenaar heeft twaalf meter onder water ge zwommen, terwijl hij was uitgerust met een adem halingsapparaat voor on derwaterzwemmers. De hond doet volgens de eigenaar ook aan water- skieën. Na de rede, die presi dent Kennedy gehouden heeft op 25 juli over de Berlijnse crisis, is de be langstelling voor schuil kelders in Amerika met sprongen vooruit gegaan. De directeur van de B.B. in Nebraska zei dat op de jaarbeurs in 1960 slechts zeer weinig belangstelling was geweest voor een demonstratie met een schuilkelder. Dit jaar wa ren er daarentegen 10.968 mensen komen kijken. I Een rechter In Miin- chen heeft de 26-jarige Joseph Obkirchner we gens het toebrengen van. lichamelijk letsel tot vijf tig mark boete veroor- j deeld. Obkirchner had weliswaar slechts op de voorruit van de auto van een persoonlijke vijand gespuwd, maar de rechter! bcslLste, dat de „walging"! die deze handeling bij de bestuurder opwekte, als „lichamelijk letsel" kon worden beschouwd. TOCH IS HET ZO! 716) De vraag of bliksem ook op het watervlak inslaat, blijkt niet zo eenvoudig te beantwoorden. Vele meteorologen zijn van oordeel dat dit zeer zeker het geval Is en dat er zelfs heel weinig argumenten te vinden zijn waarmee de bewering van het tegendeel kan worden ondersteund. Daar staat tegenover dat een onder zoeker eens getracht heeft experi menteel aan te tonen dat de bliksem niet op de open oceaan inslaat. Hij gebruikte bij zijn proeven krachtige eleclrische ontladingen, waardoor de werkelijkheid zo dicht mogelijk be naderd moest worden. En inder daad, de vonken sloegen niet over op de waterspiegel, maar bleken een voorkeur te hebben voor uitstekende de len van apparaten die bij de proef neming werden ge bruikt. Erg over tuigend kunnen we deze laboratorium proeven niet noe men, Juist omdat bfj de natuurlijke blikseraontladingen allerlei mense- lyke gebruiksvoorwerpen en natuur- kunde-toesteilen verondersteld wor den afwezig te zijn. Ook de atmos ferische toestand en de geleidbaarheid van de onderste luchtlagen kunnen bU dergelijke proeven bezwaarlijk worden nagebootst en juist deze laatste factoren zullen bij de beoor deling van dit probleem van door slaggevende betekenis zyn. Desondanks zullen velen, na deze proef, wellicht geneigd zijn zich te scharen aan de kant van degenen die menen dat bliksem zich afkeert van de waterspiegel. U zult zich herinneren, dat wij de vorige keer verwezen naar de Mon goolse krijgshorden van Djingiz Chan, de woeste en wrede heersers over Centraal-Azlë en een groot deel van Oost-Europa. Ondanks hun moed en vermetelheid waren deze primitieve strijders zó bang voor onweer, dat zij zich tijdens de donderslagen cn bllksemontladingen het liefst in het water stortten om de wraak van de natuurgoden te ontlopen. Maar om dat onweer ook vergezeld gaat van hevige slagregens, waardoor ogen schijnlijk onschuldige bergbeekjes plotsklaps in woeste en wlldkokende watermassa's kunnen veranderen, eiste deze schuilplaats tegen het on weer geregeld slachtoffers. Djingiz Chan, die biykbaar een nogal nuch ter man was scheen dit verlies aan onderdanen en nuttige krijgers vol slagen overbodig te vinden sn ver bood daarom het baden (en het was sen van kledingstukken) gedurende een onweersbui. We laten verder in het midden, In hoeverre deze be paling doeltreffend is geweest, doch constateren slechts dat de overtuiging aangaande de af werende kracht van het water by de Mongolen biykbaar zó sterk is geweest dat een dergeiyk verbod noodzakeiyk was. Helemaal juist zyn deze natuurmensen ln bun waarnemingen toch ook niet geweest, want bliksem slaat wel degelijk ook ln water In, al biykt dit verschynsel dan zelden te zyn waargenomen. In augustus 1932 hebben vissers man de bovenloop van de Saranac-rlvler ruim 100 vissen opgeschept die verdoofd waren door de bliksem welke enige ogenblikken tevoren ln het water was ingeslagen. Dit moge dan niet vaak voorkomen, het gebeurt in leder ge val. En daar gaat het om. O ja, nu nog een vreemde kwestie: voor een Amerikaan gtat de zon op in het gebied van de Atlantische Oceaan en zU gaat onder In de Stille Oceaan. Dat is klaar als de dag. want de Atlantische Oceaan ligt voor de Amerikaan in het Oosten en de Stille Oceaan ligt hi het Westen. Er bestaat echter ook een plek. waar de zon opkomt in de Stille Oceaan en ondergaat ln de Atlantische Oceaan. Hoe zou dat nu mogelijk zyn? Daarover een volgende keer. tussen van autoreisbureaus doorneemt. Daarin zal men naast autocarpendel- reizen een toenemend aantal reizen met nachttreinen of dagtreioen ver meld vinden. Hoewel dus het autocarpendelverkeer bij een aanhoudende welvaartsverho ging steeds meer terrein aan de spoor- lopen jaren, steeds weer een nieuwe toevloed van cliënten. Bij toenemen de welvaart zal ongetwijfeld ook bij hen. die daartoe tot op heden om fi nanciële redenen nog niet in ataat waren, de lust opkomen een reis naar het buitenland te maken, Gezien de goedkoopte van de autocarpendelrci- zullen zij dan ln dc eerste jaren meer jaren wachten om dan op een meer comfort biedende treinreis ln te schrijven. Voor de speciale autocarrondreizen. waarbij dus de gehele rets per auto car wordt gemaakt en deze laatste dan ook steeds ter beschikking van de toeristen staat, blijkt nog steeds een niet onbelangrijk aantal liefhebbers te bestaan. Vooral is dit het geval voor reizen naar verre landen, waar de openbare vervoermiddelen een vlot verloop van een reis waarbij men op deze vervoermiddelen zou zijn aangewezen, niet mogelijk maken. Het aantal toeristen dat per vliegtuig van en naar het vakantiedoel reist, neemt zoals wel algemeen bekend 1» steeds toe. In verband hiermee moet zijn. d.w.z. vervoer van vliegveld in Nederland naar een zo dicht mogelijk bij het reisdoel gele gen vliegveld. Voor reizen waarbij eerst een lang traject met eer ander vervoermiddel moet worden afgelegd cn pas aan het einde van de reis nog slechts een klein stuk wordt gevlogen (ik denk bijv. aan het vervoer per vliegtuig tussen Barcelona en Palma op Mallorca) bestaat, naar uit de re- •ctle. van d, N c R.v .ltd«n li (eblc- ken. minder belangstelling. Alvorens dit .lukJe te be,luiten. wil ik nog even wijzen op het feit. dat steeds meer autobezitters, die uit hoof de van hun beroep vrijwel reeds de gehele dag van hun auto gebruik ma ken, deze in de vakantie thuis laten om de reu naar hun vakantiebestem ming per trein te maken. Of het se- *«t vorig jaar toegenomen aantal mo gelijkheden om met een zogenaamd* „autoslaaptrein" naar zijn vakantie- rH'cn. hierin weer verande ring zal brengen, is nu nog niet met zekerheid te zeggen.

Nieuwe Leidsche Courant | 1961 | | pagina 5