V.N.-onderzoek naar dood Hammarskjöld Coalitie met liberalen in West-Duitsland Associatie van Suriname met EEG goedgekeurd Russisch plan voor „ontspanning" ZWAARDEMAKER Nixon in 1964 geen kandidaat presidentschap lekker en gezond Engeland wil afrekenen met alle twistpunten ,Jk zin* twee beren 5 BEGROTING L.E.F. Minister Marijnen (landbouw) heeft bij de Tweede Kamer eer wetsontwerp ingediend tot wijziging van de begroting van het land- bouwegahsatiefonds over 1960. Het nadelig saldo over dit jaar, aan vankelijk geraamd op 291.818.000, bedraagt thans naar schatting f 400.641.000, wat een verhoging betekent van 108.823.000. De uit gaven zullen vermoedelijk 124.435.000 meer bedragen dan aanvankelijk werd begroot, terwyl de inkomsten nu 15.602.000 hoger worden geraamd. BOERENDEMONSTRATIES De Tweede-Kamerleden de heren Franssen (soc.) en Kranenburg (soc.) hebben aan de ministers van binnenlandse zaken en van justitie schrifte lijke vragen gesteld over de „boerendemonstratie" op de Zuiderzeestraat weg'- bij Nunspeet op 25 september. Zij vragen de bewindslieden of de rijkspolitie en de gemeentepolitie van de betrokken gemeenten tevoren zijn ingelicht over de voorgenomen demonstratie op 25 september, die in de ochtendbladen van die dag werd aangekondigd. Voorts vragen zij of de politie-autoriteiten zich voorbereid hebben op hun taak om het verkeer doorgang te doen vinden en of zij zich daartoe voorzien hebben van de nodige middelen en bijstand, zoals bull-dozers of ander militair materieel. Indien dit het geval is, hoe is het dan te verklaren, zo vragen de Kamerleden, dat de demonstratie het verkeer gedurende twee en een half uur heeft lamgelegd en tenslotte na „overleg" tussen politie en de monstratieleiding beëindigd is. Ook vragen zij of thans maatregelen ge troffen zijn om in de toekomst mogelijk herhaalde demonstraties doel treffender tegen te gaan. GEMEENTELIJKE INDELING N.O.P. Op de gisteren in Emmeloord gehouden vergadering van de polder commissie voor algemene belangen is een motie aangenomen, waarin met ongerustheid gesproken wordt over de „slepende kwestie van de gemeente lijke indeling van de Noordoostpolder"'. De poldercommissie heeft be sloten de motie ter kennis te brengen van de minister-president, de minister van binnenlandse zaken, de voorzitters van de beide Kamers der Staten-Generaal, alsmede van de fractievoorzitters van de politieke par tyen in de Tweede Kamer. In de motie wordt gezegd, dat de polderbevolking reeds in 1954 rijp geacht werd om het bestuur in eigen hand te nemen. De commissie is van oordeel, dat langer uitstel schade zal brengen aan de plaatselijke demo cratie. De poldercommissie meent, dat de huidige bestuursvorm van de Noordoostpolder niet beantwoordt aan de te stellen eisen. De reglementaire zittingsperiode van het huidige bestuur eindigt in september 1962. In de motie wordt erop aangedrongen de zaak van de gemeentelijke indeling thans met spoed tot een goed einde te brengen. Voorstel van vier landen Ghana, India, Venezuela en de Zweedse deskundigen als onzinnig zijn Verenigde Arabische Republiek inmiddels is bet stoffelijk overschot hebben de Algemene Vergadering j van Hammarskjöld met een DC-7 in Xr J Zweden aangekomen, waar het morgen- van de Verenigde Naties verzochM midda! za] wordc„ b„,'eld. met spoed een voorstel in be-Hct^speciaal gecharterde V.N.-vliegtuig HET HOOGSTE GENOT VOOR 22 CT UT, (Van onze correspondent) BONN. De nieuwe C.D.U.- fraktie, die gisteren haar eerste zitting hield, houdt evenals het C.D.U.-hoofdbestuur vast aan de 85-jarige dr. Konrad Adenauer als haar kandidaat voor het kan selierschap der nieuwe Westduitse regering, die op grond van de ver kiezingsresultaten van 17 septem ber j.l. moet worden gevormd. Eenstemmig bevestigt de frak- tie het voorstel van het hoofdbe stuur dr. Adenauer te belasten met de onderhandelingen over de vorming ener regerings-coalitie met de liberale vrije demokrati- sche partij. Dr. Adenauer moet het dus, ln op dracht van de C.D.U.-fraktie, nu eerst met de vrije demokraten proberen, na dat de laatste dagen in Bonn geruchten de ronde deden, dat een C.D.U.-C.S.U.- coalitie met de sociaaldemokraten hoe langer hoe waarschijnlijker werd. Deze mogelijkheid is overigens nog geens zins van de baan, nadat de vrije demo kraten zich wel erg diep hebben vast gebeten in hun gisteren nogmaals be krachtigde weigering om aan een coa litieregering met dr. Adenauer als chef deel te nemen. Gemakkelijk zullen de besprekingen met de vrije demokraten dus niet lopen men neemt in Bonn aan, die vandaag zullen beginnen. Morgen vergadert nl. de liberale fraktie en par tijvoorzitter dr. Erich Mende moet dan iets te vertellen hebben. Hij heeft in tussen nogmaals verklaard, dat zijn partij iedere C.D.U.-er als kandidaat voor het kanselierschap zal ondersteu nen met uitzondering van dr. Adenauer. Als dr. Mende had gehoopt hiermede de C.D.U.-fraktie te kunnen splijten, heeft hij buiten de waard gerekend. Wanneer er sinds de 17e september ook uit de C.D.U. (en de Beierse zusterpartij, de C.S.U.) stemmen zyn vernomen, die aandrongen op de aanwijzing van een andere bondskanselier: naar buiten heeft de fraktie haar eenheid bewaard. De hernieuwde kandidatuur van dr. Adenauer werd gisteren nl. ook onder steund door prof. Erhard, de favoriet van de vrije dembkraten, die daarmede duidelijk te kennen heeft gegeven, dat hij niet van plan is om tegen dr. Aden auer te kandidiëren. Fraktievoorzitter dr. Heinrich Krone heeft prof. Erhard voor zijn solidariteit bedankt. Overigens is prof. Erhard geen voorstander van een coalitie met de sociaaldemokraten. Ook de fraktie der- christelijk-sociale unie vergaderde gisteren onder partij voorzitter, minister van defensie Strauss. Ook zij stelde zich achter dr. Adenauer als kandidaat. Bondskanselier Adenauer was op deze eerste vergadering der C.D.U.-fraktie ln stralende stemming. Hij zeide, dat West-Duitsland zo snel mogelijk een nieuwe regering nodig heeft om de stem van de Bondsrepubliek in de we reld weer te laten weerklinken. Op nieuw wees hij een minderheidsrege ring (waarvoor hij als kanselier niet voldoende stemmen zou krijgen) va De regering van Irak, die ove rigens op het ogenblik wel an dere dingen aan het hoofd heeft, wil de toren van Babel weer laten opbouwen. Nabij de stad Hileh, 130 kfn ten zuiden van Bagdad zal een 100 meter hoog bouwwerk verrijzen. Deze pen tekening laat een artistieke im pressie zien van de toren van Babel uit de oude geschiedenis, zoals die er waarschijnlijk heeft uitgezien. vlogen waren. De vlaggen hingen half stok toen het vliegtuig op Bulltofta, even buiten Malmö, landde. Baby op komst in Jordanië Iit-j„_ verd begeleid door een eskader Zweedse handeling te nemen om een onder toestellen die de ^.7 tot boven de drie. zoek in te stellen naar de dood mijlszone bovende Oostzee tegemoet ge- van secretaris-generaal Dag Ham marskjöld. De afgevaardigden noemden het een „dringende en i belangrijke" kwestie. Het onderzoek dat enkele groepen medici en andere deskundigen reeds hebben ingesteld heeft nogal tegen- I strijdige resultaten te zien gegeven. Zo wordt uit Ndola gemeld dat een groep door de Rhodesische regering aangewezen medici geen bewijzen heeft kunnen vinden voor de stelling dat het vliegtuig, waarin Hammars kjöld zat, beschoten is of tijdens de vlucht door een explosie is getroffen. Van de zijde van het Rhodesia House" in Londen is gisteravond medegedeeld, dat men daar een verklaring heeft ont vangen van de federale regering in Sa lisbury. waarin de opvatting van Zweed se deskundigen, dat de kogels die men na het vliegtuigongeluk bij Ndola in een lijk van Hammarskjölds lijfwacht heeft gevonden, van een vuurwapen afkomstig zijn geweest, wordt verworpen. Men wees er voorts op dat deskundi gen van Scotland Yard en het Britse le ger tot de conclusie zijn gekomen dat de ze kogels afkomstig kunnen zijn geweest Kinkhoest-epidemie neemt reeds af kinkhoest-epidemie in Zuid-Nieuw- .ea is nog wel niet definitief be dwongen, maar de telegrafische rappor ten, die de dienst van gezondheidszorg te Hollandia uit het betreffende gebied ontvangt wijzen er toch op, dat het aan tal ziektegevallen en de sterfte dalende zijn. Dit verklaarde de onderdirecteur van gezondheidszorg, dr. O. J. M. Kra nendonk, die pas is teruggekeerd van een regionale conferentie van de we reldgezondheidsorganisatie te Welling ton in Nieuw-Zeeland. Sinds enkele weken heerst, zoals ge meld, in de onderafdeling Moejoe een ernstige kinkhoest-epidemie, die aan tientallen jonge kinderen het leven heeft gekost. Er zijn inmiddels maatregelen men om de uitbreiding van de epi- ie tegen te gaan. Olie van Antillen struikelblok De ministerraad van de E.E.G. heeft zich gisteren wat Suriname betreft, volledig akkoord verklaard met de Surinaamse associatie. Su- i riname zal kunnen worden geasso- Program van acht punten De Sowjetunie heeft aan de de grote lijnen preciseerde van de Verenigde Naties een uit acht beleidsverklaring, die de Russische punten bestaand programma voor gelegd „ter vermindering van de internationale spanning en ter be vordering van een algemene en algehele ontwapening". Het was vervat in een memorandum, dat Advertentie Ex-generaals in hongerstaking In Tulle (Frankrijk) deden gisteren geruchten de ronde, dat een groep veroordeelde ex-generaals en kolo nels besloten had in de gevangenis,! waarin zij hun straf uitzitten, in hon- gerstaking te gaan. De gevange-, nisdirectie wilde hierover geen ver-j klaring afleggen. Het ministerie van justitie heeft giste ren het bezoekrecht der politieke gevan genen beknot, terwijl een nieuwe studie van de veiligheidsmaatregelen wordt gemaakt. Deze studie volgt op de ont vluchting van een kolonel en een kapi tein uit militaire hospitalen in het ge bied van Parijs. De generaals en kolonels, die allen tot gevangensstraffen veroordeeld werden voor hun aandeel in de april-opstand in Algerije, zouden met hun hongerstaking willen protesteren tegen de beperking van het bezoekrecht. Bovendien zouden zij op deze wijze kracht willen bijzetten aan hun eisen voor betere verzorging in de gevangenis. Jacqn ies Soustelle in Italië? Het linksgezinde in Rome verschij nende Paese Sera meldde gisteren dat Jacques Soustelle. oud-minister in het kabinet van president De Gaullc. zich op het ogenblik schuil houdt in een vil la nabij Rome. Soustelle was een der organisatoren van de staatsgreep van 15 mei 1958 in Algiers die geleld heeft tot de stichting van de Vijfde Republiek en de terugkeer van De Gaulle I Een jaar geleden na de barricaden- opstand van januari I960 in Algiers, is Soustelle ondergedoken Hij was des-| tijd; minister van voorlichting. minister van buitenlandse zaken Gromyko dinsdag voor de Alge mene Vergadering afgelegd heeft. In het programma wordt o.m. voorge steld: de limitering van de militaire be grotingen, een verbod voor het gebruik van atoomwapens, een verbod van oor logspropaganda en een terugtrekking alle troepen, die door het ene land ;n ander gelegerd zijn. Deze en an dere Russische voorstellen lijken als twee druppels water op vroeger inge- Het Russische programma stelt voor maatregelen te nemen ter vermindering van hel gevaar van een onverwachte aanval, de vestiging van atoomvrije zo- Europa. Azië en Afrika, het 6lui- 1 een non-agressiepact tussen de Navomogendheden en de communistische leden van het verdrag van Warschau maatregelen tegen een verdere ver spreiding van de kernwapens. Voorgesteld wordt deze maatregelen nemen zonder te wachten op een over eenkomst voor algemene en algehele ontwapening mits geen enkel land door het programma in een bevoorrechte po sitie komt te verkeren. Verder werd verklaard, dat een.goedkeuring van het programma de aandacht niet moest af leiden van het algemene ontwapenings probleem het programma moet be schouwd worden als een inleidende maatregel tot verbetering van de inter nationale atmosfeer. De Russen hebben nog twee andere documenten aan de Algemene Vergade ring voorgelegd. In het ene wordt voor gesteld de kwestie van de kernproeven op te nemen in de besprekingen over de algemene ontwapening. Het andere wil een debat over het kolonialisme. Russische technici in Guinea gearresteerd Een hooggeplaatste Amerikaanse functionaris heeft verklaard uit Guinea bericht ontvangen te hebben dat daar 18 Russische technici gcarrsteerd zijn omdat zij diamenten in eigen zak ge stoken hadden, waarvan verondersteld werd dat zij gewonnen werden ter ver sterking van de Guinese economie. De functionaris verstrekte geen nadere bijzonderheden. Hij zei. dat op het ogen- cieerd naar het voorbeeld van de voormalige Franse, Italiaanse en Belgische gebieden in Afrika. Dit houdt onder meer in, dat Suri name ook in aanmerking komt voor steun uit het ontwikkelingsfonds van de E.E.G. voor geassocieerde landen en gebieden. De Nederlandse staats* secretaris van buitenlandse zaken, dr. Van Houten, heeft gisteren bij de overige vijf E.E.G.-landen met de meeste klem aangedrongen op een spoedige overeenkomst over het reeds twee jaar lopende verzoek om een as sociatie-akkoord met de Nederlandse Antillen. De mogelijkheid, dat over dit akkoord op de volgende vergadering van de Europese ministerraad op 23 en 24 oktober in Brussel eveneens een be slissing zal kunnen worden genomen, wordt echter gering geacht. Voor wat betreft de Nederlandse An tillen, blijft nog steeds de Antilliaanse olieuitvoer naar de gemeenschap het grote struikelblok door de Franse oppo- Staatssecretaris Van Houten heeft nog eens nadrukkelijk gesteld, dat het ver der uitblijven van een definitieve beslis sing over de Antilliaanse associatie, vooral nu „moeilijke consekwenties" met zich meebrengt en Nederland in een bijzonder moeilijke positie zou plaat- De mogelijkheid bestaat om jaarlijks een hoeveelheid Antilliaanse olie vrij van rechten naar de gemeenschap te ex porteren. Indien deze hoeveelheid wordt ovérschreden en marktverstorend zou gaan werken, zou de Europese commis sie al dan niet op verzoek van één der lid-staten tot tegenmaatregelen kunnen overgaan. Van Franse zijde ech ter wenst men tot de vaststelling van soort tariefcontingent over te gaan, dat alleen mag worden overschreden met instemming van de gemeenschaps organen. Hoessein, de 20-jarige Toni Avril Gai diner, in het voorjaar een kind verwacht. Bij haar huwelijk in mei jL kreeg zij de naam Moena al Hoessein. De tweede echtgenote van de Jor daanse vorst heeft niet de titel var. koningin. Volgens politieke kringen in Amman is het echter mogelijk, dat zij later deze titel krijgt „op verzoek van hei Moena al Hoessein wens van Hoes sein is de dochter van luitenant-kolo nel Gardiner, die aan de Britse militaire missie in Amman is verbonden. Het ge zin kwam vorig jaar naar Jordanië. Volgens de grondwet moet de troon opvolging geschieden in mannelijke lijn. Bepaald is dat de opvolger Mohamme daan moet zijn „een wijs man, geboren uit de wettige vrouw van de koning", en dat de ouders beiden Mohammedaan moeten zijn. De echtgenote van koning Hoessein is voor haar huwelijk tot het Mohamme daanse geloof overgegaan. Straaljagers van V.S. naar Europa Acht Amerikaanse squadrons straal jagers twee bestaan'1 uit F-104 star- fighters, zes uit F-100 uper Sabres West-..uropa gezonden operationele training", aldus heeft het hoofdkwartier van de Amerikaanse luchtmacht in Heidelberg meegedeeld. De toestellen zijn toegevoegd aan de 17de luchtmacht, en zullen worden ge- neemt vaker Ex-vice-president Richard Nixon, die als republikeins kandidaat bij de presidentsverkiezingen in november van het vorig jaar werd verslagen door Kennedy, heeft woensdagavond op een persconferentie in Los Angeles ver klaard, dat bij zich in 1964 niet kandi daat zal laten stollen voor de presi dentsverkiezingen, maar wel het vol gend jaar zal dingen naar de post van gouverneur van Californië. Nixon zei: Ik heb twee besluiten be kend te maken. Ik zal in 1964 geen kandidaat zijn voor het presidentschap. In 1962 zal ik my echter wel kandi daat laten stellen voor het gouver neurschap van Californië. Hij noemde de huidige gouverneur van Californië, de Democraat Edmund Brown, een beminnelijk mens, maar een prutser, die niet in staat is zijn vuile boel op te ruimen, waarvoor hij minstens ge deeltelijk verantwoordelijk is. Lord Home in Ver. Naties Engeland heeft gisteren een be roep op de Sowjetunie gedaan, te streven naar een eervolle afreke ning met het Westen over Ber lijn, het ontwapeningsvraagstuk en alle andere problemen, die gevaar voor een oorlog inhouden. ht eeft &Ofiie Ky De gepantserde Mercedes van Heinrich Himmler wordt in Wenen voor 4000 mark te koop aangeboden. De wagen is in 1943 ge bouwd en loopt ongeveer één op anderhalf. In Noord-Karelië (Fin land) is de afgelopen maanden door wolven veel schade toegebracht aan kudden. Rnim vijf honderd dieren zijn om gekomen. De boeren heb ben de regering om spe ciale beveiligingsmaatre gelen verzocht. De Amerikaanse lucht macht heeft gisteren een startverbod afgekondigd voor haar snelste onder scheppingsvliegtuig, de F-106 Delta Dart. Inge nieurs zullen een onder zoek instellen naar de constructie van het toe stel, in verband met een paar ongelukken van de laatste tijd. De lucht macht heeft twaalf squa drons met in totaal 240 Darts. I Prins Karei van België, de oom van koning Bou- dewijn, heeft de Belgische regering meegedeeld, af te zien van de jaarlijkse dotatie uit de staatskas, die hem sedert 1951 wordt verleend. De dotatie be droeg ongeveer 290.000 gulden per jaar. De prins verklaarde, dat hij de jongste tien jaar geen school in Delft voor Ne derland is. In Zuid-Afri- ka bestaat nog geen tech nische hogeschool. openbare activiteit heeft De Nederlandse gemeen- verricht, die de verlen ging van de dotatie recht vaardigt. Prins Karei heeft zich reeds jaren uit het openbare leven terug getrokken. Hoewel daar toe uitgenodigd, woonde hij noch het buwel'jk van koning Boudewijn noch dat van prins Albert bij. I Men is van plan om bij Johannesburg een univer siteit te stichten, die voor Zuid-Afrika kan worden wat de technische hoge- ten Alkmaar en Lopik krijgen dit jaar een on derscheiding van de Raad van Europa ter erkenning van hun werk ter bevor dering van de Europese gedachte. I De Finse strijdkrachten zullen dit Jaar van 2 tot 7 oktober bun grootste manoeuvres sedert de oorlog houden, waaraan 15.000 dienstplichtigen deelnemen. 712) Dat de wasberen Iets met wassen te maken hebben, spreekt welhaast vanzelf! Toch heeft het lang geduurd eer deze vanzelfspre kendheid tot ondergetekende kon doordringen. Gelet op de voorliefde die vele beren voor honing hebben, meende ik in m'n onbezonnen jaren, dat wasberen niet zozeer op de bijenhoning jacht maakten, maar op de bijenwas (hetgeen voor de bijen overigens weinig verschil maakt), vandaar de naam wasbeer. Eens te meer blijkt hieruit hoe voorzichtig we moeten z(jn met eigen interpretaties. Maar goed. de wasbeer heeft dus zijn naam ontvan gen omdat dit dier de zeldzame eigen schap bezit zjjn voedsel te wassen alvorens het te consumeren. De was beer leeft voor een belangrijk deel van waterdieren, zoals kikkers, zoet waterkreeften, vissen en zoetwater- mosselen, die vaak met zand of mod der zijn besmeurd, zodat er Inder daad een gerede aanleiding bestaat het voedsel vóór de maaltijd zorg vuldig te wassen. De voorpoten van de wasbeer lijken wel wat op kleine handjes, waarmee h|j de prooi kan aanpakken en In het water dopen. Tijdens het schoonspoelen keert hij de bult herhaaldelijk om en bekijkt TOCH IS HET ZO! hem aandachtig en onderzoekend, ten einde zich van het reinigen te ver gewissen. Eerst wanneer het resul taat bevredigend is uitgevallen voelt de wasbeer zich gerechtigd de maal tijd te beginnen. Dit instinct is bij de wasbeer zo sterk ontwikkeld dat, indien er geen water bjj de hand is, hj) zjjn hult naar het dichtstbijzijnde water draagt om de reinigende handeling alsnog te verrichten. Sommige wasberen lijden zelfs liever honger, dan on gewassen voedsel te stMi Ka wanneer een ander het voed sel van de wasbeer zou wassen? I' voelt toch wel. dat de wasbeer daar geen genoegen zelf HU In zijn ogen is alle voedsel dat niet door hem la schoon gespoeld. niet te eten. Daarmee uit. In dit opzicht lijkt het dier vel wat op sommige hulsvrouwen, die nooit tevreden zijn als anderen hebben afgestoft of schoongemaakt. Maar dat Is een verschijnsel waarop we hier wUtelljk niet tullen Ingaan. Nu we over water spreken, moet er ook eens op gewezen worden, hoe belangrijk het Ie, dat we voor het grootste deel uit water bestaan. Daarover een volgende keer. Engeland zal niets nalaten om een basis te vinden voor onder handelingen, maar de onderhan delaars moeten niet proberen el kaar vliegen af te vangen. De Britse minister van buitenlandse zaken, lord Home. zei in een rede voor de algemene vergadering van de Ver. Naties, dat aan het Berlijnse vraagstuk twee kanten waren. De ene was het reent op zelfbeschikking van de inwo ners van Oost- en Wcst-Bcrlijn. Het an dere aspect was de waarborg voor een onbelemmerde toegang tot West-Ber- lijn en de verzekering dat het ..vrijs leven", waarvoor de Westberlijners zicb hadden uitgesproken, zou worden gehandhaafd. Lord Home merkte op, dat de V.S., Frankrijk, Engeland én de Sowjetunie nog steeds gezamenlijk verantwoordelijk zijn voor geheel Duitsland, Berlijn inbegrepen en dit zouden blijven, zolang er geen vredesverdrag met een here nigd Duitsland was gesloten. Hij vervolgde, dat er zeker ieta voor te zeggen is. vijftien jaar na de onder tekening van de vier-mogendhedenover- eenkomst betreffende Duitsland, veran deringen aan te brengen. Deze moeten echter niet tot stand komen door het stellen van een ultimatum, doch als re sultaat van wederzijdse overeenstem ming. Lord Home prees de ontwapenings voorstellen van president Kennedy en zei. dat de premiers van de Gemene- bestlanden over de ontwapening, zoals loor de Am~J- jesteld. deze den. De Britse minister verwierp de trol- ka-plannen van de Sowjetunie. HIJ ver klaarde. dat de leden van de Ver. Na ties beter nsar huls kunnen gaan. In dien er werkelijk niemand gevonden kan worden, die onpartijdig de bevelen van de Veiligheidsraad ten uitvoer kan brengen. Hij wees de beschuldiging, dat Enge land het optreden van de Ver. Natiea in Kongo had tegengewerkt, met kracht van dc hand. Engeland heeft volgens hem niets nagelaten om een verenigd Kongo tot stand te brengen, maar dan zonder geweld. De V.N moet niet gebruikt worden om Kongo dwingend een bepaald poli tiek patroon op te leggen. Sprekend over de met-gebonden lan- fn en het kolonialisme, vroeg hij zich af. of er soms voor de communistische landen andere leefregels golden dan voor het Westen. Hij was ervan over tuigd, dat indien de V.S proeven in de dampkring zouden gaan nemen, de re actie van de neutralen vernietigend zou zijn. Engeland Is er zo zeker van, dat zijn koloniale politiek juist Is. dat het be reid la de V.N. volledige Inlichtingen maatrrrHm, die het neemt In de weinige gebieden, die nog onder Brlta bestuur staan.

Nieuwe Leidsche Courant | 1961 | | pagina 5