y SCHRIJF HOE U ER OVER DENKT STELT U ZICH VOOR Blad „Vrouwenvaria - GÜEESSBZEÜ23- BEQONIA'S 0pen briel DE EERSTE ETAPPE VAN ONZE WEDSTRIJD ZIT ZATERDAG 16 SEPTEMBER 1961 ALS u het gezellig vond vorige week te horen, datBlad-Zij" weer een wedstrijd op stapel had staan, zult u waarschijnlijk wel l met meer dan gewone belangstel- ling naar de krant van vandaag hebben uitgekekenWant op deze zestiende september gaan u én wij in zee met de eerste etappe. Brachten we destijds deze eerste ronde onder het motto „huishoud- allerlei": nü is het „vrouwen-varia" geworden. i Dit heeft een reden. Puur huishoudelijke j zaken zoals bijvoorbeeld het bereiden van I een maaltijd, of de vraag: „Waarmee maakt I u uw kachel weer glanzend als u ontdekt geen haardenwas in huis te hebben komt u n i e t tegen. Weet u, het antwoord op dergelijke vragen, ligt meestal wel voor de hand. En zoals we u al vertelden, gaat het bij een wedstrijd als deze meer om uw I persoonlijke aanpak van de verschillende gegeven situaties. Uitnodiging alle lezeressen Het accent op huis, maa /an deze etappe ligt dus niet op vrouw. Ter herinnering én voor het geval, dat u de aankondiging van vorige week net ge mist hebt, volgen hier nog enkele punten uit ons „wedstrijd-reglement". Dit sportieve spel bestaat uit drie ronden: op 30 september volgen vragen over opvoeding onder het motto „kinderen", op 14 oktober gaat het om de werkende vrouw met als titel „buitenshuis". U kunt aan iedere etappe meedoen, ook al heeft u b.v. (nog) geen kinderen of heeft u nimmer een baan buitenshuis ge had. Elke keer worden dezelfde geldprijzen ter beschikking gesteld. De hoofdprijs be staat uit vijftig gulden per ronde, vijf-en- twintig gulden vormen de tweede prijs, ter wijl als derde prijzen telkens tien gulden klaar liggen. Er zijn niet minder dan der tig troostprijzen, te weten ons boek „Dat zit zo"; tien boeken per etappe dus. Alleen lezeressen geen heren dus) kun nen de prijzen winnen. De uitslag wordt vóór het Sinterklaas feest bekend gemaakt, waarschijnlijk op de vrouwenpagina van zaterdag 2 december. U kunt tót 4 november iiw brieven in sturen, maar....u zoudt de jury een bijzonder groot plezier doen als u niet tot die laatste dag zoudt willen wachten- U begrijpt, dat het aandachtig doorlezen en beoordelen van al die antwoorden zéér veel tijd vergt. Wij mogen u dan ook met klem verzoeken uw antwoorden steeds zo spoedig mogelijk per ronde naar ons toe te sturen! U mag na tuurlijk de drie verschillende onderwerpen „opsparen" om uw reactie in één keer te verzenden, maar....nogmaals: inzending per etappe wordt onzerzijds zeer op prijs ge steld. Een postzegeltje meer of minder zal toch niet zó bezwaarlijk zijn.... U kunt uw brieven sturen aan de Re- daktie van „Blad-Zij" met vervolgens het adres van uw krant. Zoudt u links boven op de enveloppe resp. vrouwen-varia„kin deren" en buitenshuiswillen zetten? Tenslotte nog dit: boven elke vraag staat: „Stelt u zich voor...." Met andere woorden: denkt u zich deze situatie eens in en zet uw reactie op papier. Daar ieder mens verschillend is, zullen uiteraard ook de antwoorden uiteenlopen. Daar draait het echter juist om. Dit is geen wedstrijd met slechts één goede en juist oplossing. Het gaat ook niet om mooie volzinnen en uitge breide verhalen! Dit willen wij nog eens extra beklemtonen, daar de jury vorig jaar verschillende inzendingen kreeg, vergezeld van een brie/je in de trant van: „ik ben maar een eenvoudige huisvrouw, dus als ik fouten heb gemaakt...." De jury bestaat heus niet uit onderwijzeressen met dikke ro de potloden! Schrijf wat uw hart u ingeeft, antwoord gerust, zoals u bent, kortom.... 1. Stelt u zich voor ....u hebt op een verjaardagsvisite tegen iemand een opmerking ge maakt, die haar na u later werd verteld diep heeft gegriefd. De gene, die u dit meedeelde, ziet, even min als u trouwens, de reden voor dit beledigd zijn, iedereen heeft des tijds hard om die opmerking van u gelachen. De ander is echter boos gebleven, ook toen dit haar werd ge zegd. Uzelf bent wat verbaasd ge weest, maar de tijd gaat vlug en eer lijk gezegd bent u het al weer ver geten. Tot u een keer aan het winkelen bent en bij het oversteken aan de overkant de dame ontwaart tegen wie u destijds de opmerking maakte. Niet zo gauw denkend aan het voorgeval lene, groet u haar, en zij groet u te gelijkertijd terug en loopt op u toe. Echter midden in het oversteken ziet u baar gezicht betrekken en stug worden. Zij wijzigt haar richting iets en loopt door alsof zij alléén maar heeft willen groeten. Hoe is uw reactie? 2. Stelt u zich voor ....u ontmoet in de stad een vroe ger schoolkennisje en haalt al gauw allerlei herinneringen op. Vnn haar hoort u ook, dat de man van één u- wer klasgenootjes een dag geleden is overleden. Onderweg naar Luis moet u daar steeds aan denken. Zo jong en nu al alleen; het laat u niet los. 's Middags pakt u spontaan de fiets en gaat naar uw klasgenootje toe. U hebt haar de laatste jaren slechts zo nu en dan gezien, in de tram, op een receptie, maar daar is het ook bij gebleven. Niettemin is de ontvangst hartelijk. Zij is ontroerd door uw meeleven, ja zelfs dankbaar, dat u gekomen bent. Bij het afscheid nemen denkt u aan de moeilijke dag, die uw vriendin te gemoet gaat en besluit als het even kan naar de begrafenis te gaan. „Wanneer wordt je man begraven?" vraagt u.. „O", zegt zij, „hij wordt gecre meerd". Waf doet u? 3. Stelt u zich voor u beleeft een heerlijke zomer zondagavond. De warmte van de dag hangt nog buiten en het is bijna windstil, kortom, het is een zomer avond, zoals we die het afgelopen jaar maar weinig hebben gekend. De ramen staan dan ook overal wijd open. U hoort hier en daar zachtjes praten en lachen, wat kopjes tinke len, en geniet van de stilte en rust. Daar beginnen echter uw achterbu ren te galmen. Een stichtelijk lied, maar keihard. Eigenlijk zó hard, dat u de indruk krijgt, dat zij het er wat opleggen voor de buurt, een beetje als „Zondagavondprediking". Het ene lied is nog niet uit, of het andere wordt met hernieuwd enthousiasme luid aangeheven. Ook het harmonium laat zich niet onbetuigd. Het ergert u temeer, daar u voelt hoe het voor al uw buren moet irriteren. Eindelijk eens de ramen open, en nu dit! Uw zingende achterburen gaan met u naar dezelfde kerk, maar overigens kent u ze niet. Hoe pakt u dit aan? 4. Stelt u zich voor ....u bent secretaresse van een vrouwenvereniging. En weer of geen weer: altijd bent u var de partij. U zoudt die éne avond uw avond niet meer willen missen. De laatste tijd zit u echter iets dwars, 't Draait om de voorzitster. Zij is een uitste kend presidente, dat weet u maar al te goed. Alleen: ze is nogal bemoei zuchtig. Vooral als er vragen worden gesteld en de discussie begint. Soms interrumpeert ze zelfs dames, die nog bezig zijn haar vraag te formuleren, geeft er voor de spreker een korte uit leg bij en laat dan niet na achteraf haar visie nog eens samen te vatten. Bij de discussie kan zij niet nalaten steeds er tussen te komen. Niet, dat naar opmerkingen niet juist zijn, maar tochHet probleem spitst zich voor u toe als u een keer twee leden tegen elkaar hoort zeggen: ,,Als ze er nu weer haar mond in slaat, bedank ik". Hoe lost u dit op? 5. Stelt u zich voor ,...u krijgt op een avond de direk- teur van uw man en diens vrouw op bezoek. U kunt bijzonder goed met hen opschieten en u verheugt zich dan ook op de avond. Temeer, daar deze belangrijk kan worden. Er zal na iel ijk zo goed als zeker worden gesproken over een on handen zijnde promotie van uw man. Een meer ver antwoordelijke funktie, hoger salaris, een prettige woonplaats allemaal dingen, die u aanstaan, ook al omdat u uw man dikwijls als gastvrouw ter zijde zult moeten staan en dat lijkt u wel. Uw gasten zijn een kwartier tje binnen, het gesprek is geanimeerd op gang als er gebeld wordt. Een nicht van u! Met man en kroost. Ze waren een dagje in de stad en willen dit bij u met een kopje koffie beslui ten. Nu bent u (en met u de hele 'amilie) niet zj gebrand op „nicht". Zij bemoeit zich overal mee. drukt zich soms nogal „populair" uit en geeft, vaar het maar kan, haar me ning ten beste. Haar man is een stil le figuur, maar de kinderen!!! Wat doet u? Men zal maar zelden een kamer aantreffen waar tussen de planten, die de vensterbank sieren, geen begonia voor komt. 't Zij dan een bloembego- nla. of een bladbegonia, of misschien wel een knolbegonla, soms ook alle drie soorten. Het zijn mooie en zeer dank- Eva is niet r.k. Een brief gekregen van de N.V. Nederlandsche Rotogravure Maatschappij N.V. met het ver zoek of we iets recht willen zet ten. Op Blad-Zij" van 26 augus tus schreven we namelijk in het artikeltje over het nieuwe prot. chr. damesweekblad „Prinses", dat alle in ons land verschijnen de damesbladen van neutraal ka rakter. worden uitgegeven door r.k.-uitgevers. Rotogravure, een maatschappij die o.m. het blad „Eva-Het Rijk der Vrouw" ver zorgt, wil zich niet graag als zo danig bestempeld zien. Voor het Ïeval we dus een verkeerde in ruk bij u gewekt mochten heb ben....deze „papieren" Eva in het rijk der damesbladen is niet r.k. bare kamerplanten, al stellen ze dan ook bepaalde eisen; de ene soort meer dan de ande- Bloembegonio's Men heeft twee soorten Bloembegonia's n.l. de groot- bloemige en de kleinbloemige. Beide soorten trof men vroe ger alleen maar in de winter bloeiend aan. Maar tegenwoor dig kan men het gehele jaar wel een bloeiende Begonia voor het raam hebben. En ge lukkig ziet men ze weer meer dan enkele jaren terug toen te even uit de gratie waren. Waarschijnlijk lag de oor zaak in het feit, dat ze zo licht de bloemen laten vallen. Dit is nog wel het geval, maar men heeft geleerd, dat de Be gonia's echte lichtslorpers zijn, die alleen maar goed ge dijen als ze vlak voor een ven ster op 't zuidoosten of zuiden staan. In de zomermaanden moet men ze wel door dunne vitrage tegen te felle zon be schermen. maar als er geen zon is moet de vitrage ook weggenomen worden. Als ze ook maar iets te donker staan vallen de bloempjes af. De grootbloemige hebben het meest last van bloemaf- val. Ze zijn een kruisingspro duct van de kleinbloemige met Knolbegonia's. Men doet goed de pot nooit te draaien, ze matig water en eens per 2 we ken mest te geven. Na de bloei gooit men de plant maar weg. Overhouden geeft maar verdriet. De kleinbloemige begonia's kunnen gedurende maanden volop in de bloemen zitten. Dat vraagt veel voedsel en daarom is het goed alle we ken mest te geven. En waar bloeiende planten veel water verdampen daar moet men deze Begonia in de bloeitijd vaak voorzien van water. Nat mag de grond ech ter niet zijn. Is de plant uitgebloeid, snijdt ze dan af tot ongeveer 3 cm boven de potrand. Een tweede bloei is nooit zo mooi als de eerste. Half bladaarde, half turf molm met wat metselzand is de beste potgrond. Bladbegonia's De Bladbegonia, die uit Brazilië stamt vraagt voor een gezonde ontwikkeling een gelijkmatige temperatuur, een lichte standplaats, waar ze vrij van andere planten kan uitgroeien. Ze moet zacht be handeld worden. Als men de bladeren ook maar iets be schadigt, worden ze heel le lijk. De veel voorkomende soort Rex bloeit ook, soms heel lang. Knolbegonia's De Knolbegonia's zijn nog al tere planten, die vaak veel narigheid geven door slechte groei en bloei en bloemafval. Daarom kunnen wij ze niet krachtig aanbevelen. Ze vragen een zeer voedza me. losse grond, veel frisse lucht, veel licht, geen zon en een vochtige atmosfeer, 't Is te begrijpen, dat men van veel mislukkingen hoort. Wil men het wagen, neert dan ondiepe potten met zéér voedzame los^ grond en zet ALS WIJ thuis lane over een onderwerp hebben doorge praat lees: doorgezeurd en moe van het zaniken zijn, ls er soms een leukerd die roept: „Hè ja, laten we het daar nu eens over hebben!!!"alsof we er al niet veel te veel woorden aan hadden besteed. Dit zit ik te be denken nu er brieven in de bus zijn gevallen over wel en niet naar de film, over wat ik dan af keur als ik zo ongeveer niets af keur, over vroeger ln de kerk en nu in de kerk, kortom over al die dingen die we alsmaar weer als onderwerp zien opdoemen en die we eigenlijk nooit kwijtraken. Het WAT en het HOE van ons in de ze wereld, daarop raken we nooit uitgekeken. - Hé ja, laten we het daar nu eens over hebben! DN TOCH: graag: Wanneer ik er werkelijk toe zou kunnen bijdragen dat er een paar men sen meer licht zouden zien in de handel en wandel van „jongeren", en dat er enige jongeren het doen en denken van „ouderen" zouden kunnen eerbiedigen, zouden al mijn ,,hè ja's" ruimschoots be loond zijn. En gek, dan midden in een paar dikke brieven over wat wel en niet mag. hoe het vroeger was en nu helaas is (volgens brief schrijfster) zit er een hartver- overende brief in de bus over hoe je oudste kind voor het eerst naar school ging. Over een logeer partij die slecht uitviel; over een huwelijksaanzoek dat je hebt af geslagen; over de slechte zomei waarmee je blij was omdat jc een baby verwacht en het toch al zo zwaar te verantwoorden hebt - allemaal dingen, plezierige zowel als droevige, die eens even van je af geschreven moesten wor den. Het doet mij goed zulke brieven te ontvangen. Zij verwachten niet een afdoend antwoord. Deze rubriek is er ook niet om de dingen uit te vechten en een zekere ..waarheid" om trent een en ander te achterha len. Zij verwachten alleen be- frip. DOLGRAAG ZOU ik ieder die me schreef, direct willen te rugschrijven. De maand septem ber is echter drukker dan ooit. U hebt misschien ook wel eens een kast leeggehaald terwijl u geen notie had van wat u zich daarmee op de hals haalde! Voor er weer in zat, wat er in móest, was menige zucht ge slaakt. Wel, zo dom ben ik nu voor mijn gevoel in september Ik heb. figuurlijk gesproken, niet één kast, maar wel vier tegelijk aangepakt. En nu maar zien dat ik door de rommel heenkom. Willen dus mijn I's en M's en alle ohgenoemden die door mijn aan duiding hierboven al begrepen hebben dat ik hun brieven ontving, nog even geduld hebben? Een paar dingen uit die brieven wil ik hier nog wel eens in het midden bren gen. Mij viel b.v. op dat enkele brief schrijfsters hun vacantic even moesten ..afreageren", overigens heel begrijpelijk als je leest wat zij al niet beleefden. De meeste zien terug op een niet al te geslaagde logeerpartij, of hebben een lastig» 'ogé gehad. Dit komt. zie ik. va ker voor oan jc denkt Nc-m nu o.v. het geval: Oma's oud-tan tes een weekje op bezoek Dat i> oiina altijd een vermoeiende al 'aire geweest voor beide partijen Natuurlijk hoor ik niet zo sne' hoeveel er leuk zijn geweest maar dit zijn er toch teveel om er zomaar aan voorbij te gaan. spanning groot, anderzijds voe len we ons verplicht er „iets van te maken". Dat brengt onrust in onszelf, die we rustig bij de meer dere drukte in huis kunnen op tellen. Hierbovenop komt dan nog de logé die ook uit haar kalme doen is. Inplaats van voor het raam te zitten en uit te zien naar de krant, wil zij met de kinde ren naar de dierentuin. Zij die altijd tramt op stille volle bussen, en heeft daarbij nog de zorg voor een stel kleine lawaaischop pers. Dat wil zij. hoor, zij heeft het zich zo voorgesteld. Maar eerlijk gezegd is het wel een over gang. Het bed is anders. Het eten is anders, wie weet is er traplopen bij dat voelen jongelui niet zo. Het lawaai is anders, je slaapt slechter. Je dochter, schoondochter of nicht voelt dat het niet zo gemakkelijk gaat en krijgt zon der reden schuldgevoelens. En als je dan 's avonds een verhaal ver telt, dat je 's morgens ook al hebt aangesneden, iets dat je door de drukte bent vergeten, zeggen de kinderen: Moeder of tante wordt toch minder. En in de liefde tot elkaar sluipt een verdriet: het had beter kunnen zijn. Wel. pro beer het eens buiten d vacantie Een paar stille oktoberdagen, met een kopje koffie in de zon. de ka chel al zachtjes aan. de kindercr. school. Even een praatje. W* [/F.FT U wat ik geloof Dat wij af en toe heel dom aan de gang zijn. Wij vragen Oma of Tante bij ons als wij het zelf veel drukker hebben dan nor maal. De kinderen zijn de hele dag om ons heen. Er wordt steeds roep zijds ls ln voor dochterlief werk gaat. Ontbeten hebt negen uur. toen het stil was. nichtje of schoondochter alvast de slaapkamers aanpakte. Later breit u wat of maakt de groente schoon of leest iets terwijl dr radio in de morgenuren ook aardig voor u is en nog eens iets anders heeft dan toen-ager- muziek. Dat is normaler, lijkt mij, dan al dat geren in de vacantie. Na vieren komt de het rest van de familie nog genoeg aan zijn trekken. En dan krijg ik tevreden brie ven al heb ik me nu wel eens slap gelachen om de verhalen! zonder verzuchtingen als: „Zeg, Christine, wat doe jij als Je oud-tante kinds wordt!!" TV/IJ OVERVRAGEN .dikwijls Een vriendin-wees mij er de ze week nog op. In onze familie verhoudingen. In onze vriend schap. In onze liefde tot elkaar. In kerk. in maatschappij. Het ligt in onze aard. Het kan altijd be ter geformuleerd, scherper ge steld. Wij zouden onze man lie ver een beetje anders hebben. Wij hadden ons onze vriendin wat minder stroef voorgesteld. Wij hadden ons een huwelijksaanzoek wat romantischer, wat minder berekend gedacht. Wij zijn beze ten van een heilige ijver naar steeds beter en dieper en religi euzer en bewuster. Alles moet perfect zijn. al ons handelen moet laten zien hoezeer wij ernst met ons leven maken. De punten op de i, die zetten we maar al te nauwkeurig in ons kerkelijk, in ons huiselijk leven. Terwijl het soms voldoende is te weten hoe een glimlach ontstaat om de mondhoek van degene die wij lief hebben. Genade is zo. Gena de doorbreekt onze preciesheid, ons overvragen. Genade maakt ons Jong ln een oude wereld. of zo. Sinds ons nieuwe boek „Dat sit so" is verschenen, hebben tal van lezeressen gereageerd met een: ..Laat Ik nog gauw proberen de eerste editie „Up^ Parade in huis te krijgen De talrijke brieven bestemd voor de rubriek wijzen duide lijk in deze richting, want heel wat briefschrijfsters denken: straks is het er niet meer en straks heb ik het gemist U doet uw best maar. zou Ik wil len zeggen, ofschoon het met zo'n toevloed van brieven na tuurlijk niet zó snel gaat, als u misschien hoopt. Daarom vertel ik u voor alle zekerheid nog maar even, dat u bij het aanbrengen van een nieuwe lezer (of lezeres!) ook nog kunt kiezen uit de twee boe kenuiteraard zolang „Tlp- Parade" cr nog ls! Ofschoon ik het al verschil lende malen heb gezegd, wil ik toch maar weer eens her halen, dat wenken op „me disch gebied" niet in deze rubriek verschijnen. Ik krijg de laatste weken nogal vrij veel brieven met betrekking tot alle mogelijke huismiddel tjes Hoe onschuldig het ook lijkt (al gaat het bijvoorbeeld maar om een splinter of iets dergelijks): we zullen ons maar niet op dit terrein wa gen. Bovendien hebben we sinds kort een complete medi sche vragen-rubriek elders in de krant, zodat we ook op dit gebied u van dienst kunnen zijn Nu maar in snel tempo de nieuwtjes, want ik heb al heel wat kostbare „tip"-regels ge bruiktEet u wel I snijbonen Pronkbonen zijn zó in trek als andere snijbo nen. omdat ze vaak door de etende huisgenoten als „scheermesjes" worden beti teld. Nu het weer snijbonen tijd is. moet u die voordelige „pronkers" toch niet laten lig gen. Want als u ze niet af haalt, maar met een s cherp mesje even over de gehele lengte een dun reepje van de bonen afsnijdt, heeft u beslist geen last van haren of lange stukjes. Mevrouw B. J. Serle- se uit Den Haag doet het al- i'ieiv en gouds bloemen Bent u in het gelukkige bezit van een moestuin en hebt u daar net de uien uitge haald, denk dan eens aan het advies van mevrouw E. P. Al- dcrliesten-Both uit Nieuw-Lek- kerland. Zij heeft haar uien voor de komende wintermaan den opgehangen inoude ny- boven dichtbinden vervolgens aan een te hangen. Voorde- touwtje opMiPMi len: ze kunnen nu niet rotten onder in een kist, terwijl ze evenmin veel plaats innemen, wat bij uitleggen uiteraard wél het geval is. Nog maar een tip, die ieti met de tuin te maken heeft «■n wel van de heer H. E. de Sw-art uit Dordt. Hij wil graag iedereen, die goudsbloemen in de tuin heeft, een fleurige herfst bezorgen. U hebt name lijk veel langer plezier van die oranje bloemen als u elke uitgebloeide en in een zaadbol veranderde bloem, weghaalt. Het geregeld verwijderen van die zaadbollen bevordert de vorming van nieuwe bloemen. Als er geen strenge nacht vorst komt, kunt u zelfs tot december plezier hebben van de goudsbloem, zo heeft deze ALS 'i kouder wordt 'k Weet bijna zeker, dat de twee volgende lezeressen de moed al hadden opgege venU ziet echter, dat de map geduldig is! Zo zond me vrouw E. J. Middag uit Den Haag maanden geleden een „koud-weer"-brief, die ik maar tot nu heb bewaard. Als straks de kachel weer aangaat en u hebt deze bijgevuld, kan die volle kachel wel eens gaan ploffen. Legt u echter een paar luciferhoutjes op de kolen, dan komt dit praktisch niet voor. aldus haar ervaring. Me vrouw L. van den Hor-Baan uit Rijswijk <ZH> wil u er even op attent maken, dat heet-wa- ter kruiken veel langer warm blijven, als u wat zout bij het kokende water doet. trouwplannen T Mevrouw J. H. van den Berg uit Bergsehenhoek heeft een idee voor haar, die bin nenkort gaan trouwen. Laat, zo zegt ze. uw glasstcl en goe de servies pas bezorgen als u enkele weken in uw nieuwe home woont. Dan heeft u rus tig de tijd om alles af te was sen en op te bergen Die eer ste dagen zult u toch geen uit gebreide visite krijgen, waar voor u het „zondagse" servies moet gebruiken. Die eerste da gen zijn toch al druk genoeg, wat het breken van glas cn porceleinen eerder in de hand voor doe-iiet-zelvers Wie knutselt of een kar weitje thuis zelf opknapt en daarbij aluminium moet zagen, ontdekt meestal, dat dit vrij zwaar en langzaam gaat. Smeert u evenwel de zaag ln met kaarsvet, dan werkt u lichter en vlugger is dc ont dekking van de veertienjarige R. B. Sebök uit Voorburg. nieuwe blouses Nieuwe blouses, die alleen aan de kraag wat vettig ge worden zijn. hoeft u geen was beurt te geven, waardoor „het nieuwe" er vaak zo afgaat. Smeert u de kraag eens ln met wat vlekkenpasta on u kunt de blouse weer dragen Ook tijdens logeerpartijen is dit een handige opi^-ing, zo vindt mevrouw M. Monlfoort- Meyer uit 's-Hertogcnbosch. u zi lt hst wel weten. maar... Oven-bezitsters weten het va8t J**»oude on zacht geworden koekjes krijgt u I wlee£..vcr' ,door ze minuut I of vijf m de warme oven te stopper (In een koekepan gaat 't ook).

Nieuwe Leidsche Courant | 1961 | | pagina 15