P Vebo was er niet ineens DELFT van het draaiboek Oecumenische jeugdcongressen internationaal georiënteerd ueuwe leidsche courant ZATERDAG 29 JULI 1961 Agenda voor Leiden en Den Haag VrUda* Den Haag, Gebouw K. en W., 8 uur: Musical My Fair Lady. Kurzaal, 8.15 uur: Residentie Orkest jXv. Hans Schmidt Isserstedt; soliste: Geia Anda, piano. Zaterdag a a g, Gebouw K, en W, 8 uur: Musical My Fair Lady. Binnenhof, 2.30, 3.30 en 9 uur n.m.: Toneelgroep Arena met „Nu noch". Maandag Het gulden Vlies, 3 uur: aandeelhou dersvergadering Van Wjjk en Heringa jj.V. Leiden. Luxor, 10 uur: vertoning van „De rode ballon" voor schooljeugd. Pieterskerk, 8.30 uun orgelconcert Klaas Bolt, Haarlem Kurzaal SCHEVENINGEN, 8.15 uur: Besidentie-Orkest o.Lv. Hans Schmidt Icerstedt, mm.v. Jean Antonietti, piano. Binnenhof DEN HAAG, 2.30 en 3.30 uur: toneelgroep Arena met ..Nu noch". Dinsdag I/ixor, 10 uur: vertoning van „De rode ballon" voor schooljeugd. Kurzaal, SCHEVENINGEN. 8.15 uur: Hofstad-Operette met „Wiener Blut". Binnenhof DEN HAAG. 2.30 en 3.30 uur: toneelgroep Arena met „Nu noch". Openluchttheater Zuiderpark DEN HAAG, 2 uur: Het Masker met „De nieuwe kleren van de keizer". Woensdag Kurzaal SCHEVENINGEN, 2.30 uur: Anneke Elro met „Sjors en Sjimmy". Kurzaal SCHEVENINGEN. 8.15 uur: Residentie-Orkest o.Lv. Hans Schmidt Is- jentfedt, m.m.v. Theo Olof, viooL Binnenhof DEN HAAG: 2.30 en 3.30 nur toneelgroep Arena met „Nu noch". Nieuwe Kerk. Spui, DEN HAAG, 8.15 our: orgelconcert René Rakier. Openluchttheater Zuiderpark DEN HAAG. 2 uur: De Schouwspelers met I ,Het wonderpaard van Marjolijntje". Donderdag Stadsgehoorzaal, 10 en 2.30 uur: op voering van Harendje Bibberwang", x>r Leid se schooljeugd. Binnenhof DEN HAAG. 2.30 en 3.30 nur: toneelgroep Arena met „Nu noch". Openluchttheater Zuiderpark DEN HAAG, 2 uur: „Dik Trom en zijn aap". Openluchttheater Zuiderpark DEN HAAG, 8 uur: Surinaams avondorkest an Harry Braam met dansers. Vrijdag Stadsgehoorzaal, 10 en 2.30 uur: opvoe- ng van Harendje Bibberwang", voor Leidse schooljeugd. Kurzaal SCHEVENINGEN, 8.15 uur: Residentie-Orkest o.l.v. Hans Schmidt Is serstedt, m.m.v. Daniel Wayenberg, piano. Binnenhof DEN HAAG. 2.30, 3.30 en 9 nur: toneelgroep Arena met „Nu noch". Zaterdag Binnenhof DEN HAAG. 2.30, 3.30 en 9 ur: toneelgroep Arena met „Nu noch". Openluchttheater Zuideipark DEN HAAG. 2 uur: Spelenderwijs met „Kie keboe". Bloemencorso Rijnsburg-Leiden, 1.30 ur uit Rijnsburg, 3 uur van het station Leiden. Apotheken Geopend voor spoedeisende gevallen ipotheek Van Driesum, Mare 110, tele foon 20406. Films Casino (7 en 9.15 uur): De bruid is niet bleu (18 jr). Casino (2.30 uur)Rusty en de spion nen (al). Lido (2.30, 7 en 9.15 uur): De snertsol daat (al.). Lido Cs morgens 1030 uur): De nieuwe avonturen van Dik Trom (a.l.). Luxor (2.30, 7 en 9.15 uur): De zigeu nerprinses (a.1.). Rex (2.30, 7 en 9.15 uur): Chaplin- revue (a.l.) Donderdagcyclus: Terug uit dchel (18 jr.). 3ïBP%» (2.30, 7 en 9.15 uur): Amerika ronder masker (14 jr). Trianon (2.30, 7 en 9.15 uur): Sag mir adieu (a.l.). Bij jubileum kijkt men terug 25 augustus t/m 2 september (behalve zondag 27 augustus) Aanvang 21 uur, zaterdag 26 augustus 20 en 22.30 uur. Kaartverkoop te beginnen op 1 augustus a.s. 9 uur bij de V.V.V. te Delft. BIJ de V.V.V.'s In Den Haag (Buitenhof) en Rotterdam tot 6 augustus. Bestelkaarten bij alle andere V.V.V.'s. Prijzen: f. 1.50, f. 2.25, f. 3.-, f. 3.75, f. 4.75, f. 6-50 en f. 7.50. GEMEENTE LEIDEN VERKEER Burgemeester en wethouders van Leiden brengen ter openbare kennis, dat de Meloenstraat met ingang van 31 iuü 1961 voor de duur der bestratings- verfezaamheden aldaar, is afgesloten voor het verkeer met alle voertuigen, rij- en trekdieren en .vee, in beide richtingen. DE VEBO bestaat dit jaar een kwarteeuw. Vijfentwintig jaren, waarin voorbereidingen werden getroffen, tegenslagen werden ondervonden en successen geboekt. Organisatoren liepen vele maanden lang met plan nen in het hoofd rond, deelnemers trachtten de mooiste ideeën te ver wezenlijken en honderdduizenden belangstellenden bekeken in de loop der jaren nauwkeurig de tentoonstellingen. De vereniging Vebo (Ve van Vee en bo van bodemprodukten), opgericht op 3 april 1936 met het doel de bloei van het Leidse marktwezen, de veehandel en de veehouderij in het algemeen en de land- en tuinbouw te bevorderen, kijkt met haar jubi leumtentoonstelling in augustus terug op een periode van grote werk zaamheid. Arbeid, die reeds lang vóór april 1936 een aanvang nam. het uitgebreide veemarktterreiin. Van de exposities op het veld bleef niet veel over dê zeildoek tenten waren niet bestand tegen de kracht van de storm... „Als een lijkwade lagen daar de grote wait te tentzeilen over de 'gedeel telijk ingerichte stands en de aanhou dende storm maakte voorlopig weder- opbouw onmogelijk", schreven de kran ten. De tentoonsteüliiingsooTnm'iissie zait e meede opening moest doorgaan! Men kreeg de beschiiikikinig over de sahool aan de Rijnsburgersintgel. vier uur gingen de schoolkinderen buis en de deelnemers aan de tentoon stelling de school binnen. Men haastte, jachtte, zuchtte en werkte de hele nacht door. Geslapen is er niet veel die -tiwee dagen, want er was op negentiende september (een dag later dan was vastgesteld) nog maar nau welijks tijd om jacquet en hoge hoed van huis te halen vóór de komst van de bur- gemeester. De tentoonstelling werd een gemeester. De tentoonstelling werd een succes. Na de opening kwam Ko- ding. de zaak bekijken- 3>j was vroeger dan men had verwacht' én men was nog volop in de ragen aan ha ga-niseren en bedisselen Sprakeloosheid in de Lakenhal De afdeling propaganda van stichting Rijnsburgse Bloemencorso verzocht ons opneming van het vol gende stukje. Nu de tentoonstelling in de Laken hal „Bloemsierkunst en Schilderkunst' een week draait, kunnen we met ge rechtvaardigde trots vaststellen, dat zij een groot succes is. Nog nooit zag men hij een tentoonstelling in de Lakenhal een zo groot aantal bezoekers. Reeds spoedig wordt de 5000ste verwacht hetgeen voor een dergelijke exclusieve expositie zeker veel genoemd mag worden. Reeds tweemaal had een verversing plaats, om er voor te zorgen dat iedere bezoeker de tentoonstelling in even mooie toestand als zij bij de opening was zal zien. Hoewel de vakantiegangers het hier mede zeker niet eens zullen zijn, v het weer voor ons als organisatoren uitermate gunstig te noemen aangezien velen als het ware naar binnen vluch ten. Opvallend was ook de toeneming van het bezoek na de televisieuitzending van woensdagavond jl. Wanneer we de in de Lakenhal dienstdoende suppoosten mogen ge loven wat is er voor reden dat niet te doen is iedere bezoeker sprake loos over hetgeen hier is te zien. Afscheid van de politie In verband met het bereiken van de pensioengerechtigde leeftijd zal adju dant M. van Dijk van de afdeling re cherche. maandag van het Leidse politie korps afscheid nemen. Voor belangstel lenden is er die middag van 3.15 tot 3.45 uur in het politiebureau gelegenheid om van de heer Van Dijk afscheid te nemen. De eerste Leidse tenitoonstelilöing op toet gebied vail de land- en tudmlbouw de veeteelt werd al in 1911 gehouden. Men experimenteerde toen nog en de ouderen onder ons zullen rich mis schien deze mMUkte manifestatie niet meer herinneren. Toch had dit schamele begin wél goede gevolgen, al towajnen die pas jaren later aan het licht In. de kringen van het marktwe- wüerp men immers menig balletje n het resultaat was, dat de toenma lige burgemeester van Leiden, jhr. mr. dr. N. C. de Gijseftaar er omstreeks 1926 bij de heer LA.. Mennes (toen direc teur van de Markt- en Havendienst) op aandrong uit te kijken naar een stuk grond, geschikt voor het houden van een tweede tentoonstelling. In 1927 kocht de gemeenteraad enkele gebieden bij de Haarlemmervaart Het lag in de bedoeling dit terrein te stemmen voor de nieuwe veemarkt, wijl het gebied tegelijk gelegenheid bood voor de opzet van een veetentoonstelling. De heer Mennes stuurde werktekenin gen, berekeningen en plannen naar het gemeentebestuur, het dossier „veemarkt" werd aangevuld met vele andere papie ren en de zaak begon er steeds gezonder uit te zien. Totdat, in 1929, de vlammen lekten langs de muren van het Stadhuis en de documenten, tegelijk met vele dere belangrijke zaken, het vuur tot voed sel dienden De toestand op de oude markt werd steeds hopelozer. Drie jaar na de Stad- huisbrand diende de heer Mennes nieuw plannen in, nu over ingrijpende wijzigingen en uitbreidingen van d» markt. Na twee jaar werden ze goed gekeurd. Inmiddels kreeg de vereniging van varkensfokkers en mesters te Leiden toestemming tot het houden van varkensdemonsfcratiie en verkoopdag op het veemarkt terrein. De dag, die groot succes weid. moest een jaar later worden herhaald. De heer C. Bakker uit Oegstgeest, ir. P. Verhoeven' en ir. S. SwLerstra ontplooiden vele a< teiten, evenals de heer J. W. Bon-da. De laatste besloot, samen met de heer Men nes. te streven naar een grote land bouwtentoonstelling in september 1935. De tentoonstelling kwam er echter niet dan na grote moeilijkheden werkkracht van de medewerkenden. Storm De grote veie- en auiiveltenitoonstei- Mng zou op 18 september door de bur gemeester (voorzitter van het erec té) worden geopend. Op 17 september stak er een ongewoon hevige storm op. De wind waaide over het Schuttersveld Oud-leerlingeii M.S.G. gaan jubileum vieren De Vereniging van oud-leerlingen var het Kon. genootschap Mathesis Scien- tiarum Genetrix bestaat vijftig jaar. Za terdag 16 september zal het gouden ju bileum worden gevierd. Om 11 uur be gint de dag met een reünie in de Turk. Om half 1 is er een koffiemaaltijd, om 2 uur wordt in Het gulden Vlies de jaar vergadering gehouden, om 3 uur worden films en lichtbeelden over Leiden omgeving vertoont, om 5 uur genieten de deelnemers een apéritiefje en uur volgt een diner. Voor de dames zal tussen 2 uur en half 6 voor enige attrac ties worden gezorgd. Echte vereniging Na C slagen van de plannen kwam men met de mening dat het noodzake lijk was ieder jaar een dergelijke ten toonstelling te organiseren. Daartoe moest een vereniging worden opgericht, hetgeen op 3 april 1936 gesdhiedtfe. De Commissaris der Koningin in Zuid- Holland den, toonstelling, de derde alt de lange rU van manifestaties, waarvan die van jaar een hoogtepunt belooft te worden. Immers, een kwarteeuw Vebo, middel- pont van het marktwezen, de agrari sche belangen en de veeteelt In de Rijn en duinstreek dat moet gevierd wor den! Grote HUNTER fotowedstrijd „Vader en Zoon"! 150 Prijzen van f. 1000.- tot f.25.- Zie affiches: Sigaret..? HUNTER! Tussen de bladzijden ,Chaplin-revu e' REX. Hoewel miljonair en grijs van ouderdom kan Charles Chaplin de we reld van de film niet vergeten. Of hij ooit nog eens een nieuwe film zal ma ken, moet worden betwijfeld, maar hij is in elk geval nog steeds actief, waar de verzorging van zijn beroemde oude rolprenten betreft. In de Chaplin-revue heeft hij drie kos telijke parels van zijn kunst aaneenge regen tot een glanzend snoer, dat lief hebbers van deze muze doet blozen van genoegen. Chaplin heeft er sprekende muziek bij gecomponeerd en de oorspron kelijke „stomme" films van sobere toe lichting voorzien. En zo heeft men opnieuw een boeiende ontmoeting met de geniale Charley, die met onafscheidelijke bolhoed en snor zijn publiek ontroert en doet lachen. Dit is humor op een uitzonderlijk niveau. Van A dogs life kan men zeggen „hartver warmend", van Shouder Arms „een on stuimige parodie", terwijl The Pilgrim op niet te evenaren manier, de vreemde Oud-Poelgeest belangrijk centrum HET kasteel Oud-Poelgeest te Oegstgeest lijkt tussen de tijdeloze bossen en vijvers en de afstand scheppende oprijlaan wel van de wereld afgesloten. De werkelijkheid is anders. Het gehele jaar door worden hier door jonge mensen de grote vraagstukken van onze tijd besproken. Oud- Poelgeest is een „vormingscentrum". De (particuliere) Stichting met de naam van het oude kasteel gesierd, heeft het van de gemeente Oegstgeest gehuurd, met het doel er allerlei activiteiten te doen plaatshebben. De Nederlandse regering verleent, indien gewenst, daarvoor subsidie. Een vaste „vormingsstaf", met ds. J. M. Hoekstra (door de provinciale synode van Zuid-Holland daartoe benoemd) als directeur, neemt of ontvangt ini tiatieven en bereidt de congressen en conferenties voor. Zo is er keer op keer in Oud-Poelgeest iets te doen. maal wiet om „conclusies" te doen- De deelnemers wilden wat aan „verbanden' rammelen en ziah bewust worden, wel ke rol ze, al ah risten, ten aanzien var me belangrijke vraagstuk, dn eisten land en kring kunnen spelen. a twaalf dagen) wrordit beheerst door één centraal thema. In gevallen van eigen initiatief geven dit de deel nemers zelf op. Anders schrijft de vor- minigsstaf een congres onder een zeker motto uit In die tijd wordt van de conferentie gangers verwadht dat ze intensief met hun onderwerp bezig zijn. De deelne mers komen gewoonlijk uit alle lagen en kringen van onze samenleving. Da: de Hervormde Kerk ds. Hoekstra zo'n vererende opdracht heeft gegeven, wijst de burgemeester van Lei-op het grote belang, dat zij er aan hecht, de Sande-Bakibuyzenhaar leden bij het politieke en sociale (opvolger van burgemeester De Gij se- leven te betrekken, laar) aanvaardden respectievelijk het m* T beschermheer- en erevoorzittersdhap. 167106 C Oil OTPS De 'heren Bonda en Bakker werden voorzitter en vice-voorzitter, de heren' Het Europees Oecumenisch Jeugd I J. Sloos en P. A. de Gooyer secrete- Congres, dat op woensdag W Juli begon ris en penningmeester Als gedelegeerde "Wt het gemeentebestuur maakte heer Mernnes deel uait van het dagelijks bestuur van de naeuiwe vereniigiing, ter wijl van de omliggende gemeenten, ir. Verhoeven en ir. Swierstra en vele an deren steun werd (en nog steeds wordt) ondervonden. Natuurlijk ging de vereniging direct plannen maken voor een volgende ten- Advertentie beauty products Verkrijgbaar bij: PARFUMERIE „SURINGAR" Breestraat 108 Leiden Tel. 23401 De internationale zwemikampioen- schappen van Japan zijn gisteren be gonnen met een wereldrecord-verbete ring. De Amerikaanse schoolslagspecia list Chet Jastremski, die twee weken geleden in Evansville (VS) het 200 meter schoolslag-record op 2.35.3 bracht, z deze afstand nu in 233.6. „Geachte inbrekers", aldus leiding van Leids clubhuis T\E LEIDING van het clubhuis „Het Mierennest" aan de Leidse Morsweg is het edel- volkje een slag vóór geweest Naar het zich laat aanzien zal zij bereiken wat ze ermee beoogt, temeer omdat ze potentiële in brekers haar gewone menselijke achting niet ontzegt. Wie toch een inbraak in het clubhuis in de zin mocht hebben, zal hoogstwaarschijnlijk spijt hebben van zijn dwaze, nutte loze streek, gezien het opschrift op twee grote borden aan de voorgevel van het gebouw: „Geachte inbrekers, Al het geld en alle levens middelen zijn naar Beekbergen. Gelieve de ramen verder heel te laten. U steelt niet van ons maar van de kinderen". Ondertekend: „De leiding". Laat er nou vannacht, naar het schijnt, toch zijn ingebroken. Vermist worden: een vertrap te sigarettenpeuk, een touwtje van een plunjezak, een poets doek. een lettertje van een scrabblespel, een broodkorstje, een verroeste kroes en een post zegel van 2. We moeten zeggen, dat ze zich door met deze buit genoegen te nemen, edel en achtenswaardig hebben gedragen. En toch lijkt het ons aanneme lijker, dat iemand van de week. zonder dat iémand het wist. het niet geheel ordelijke nest van ie Leidse mieren met bezemen heeft gekeerd om de kampeer ders een zorgeloze terugkomst te bereiden. Ze zullen nog wel méér missen als ze hun huis eens goed doorzoeken! dat morgen, zondag 30 juli, wordt gesloten. Is al het tiende van een jaar- reeks. De liist van congressisten (het ïn vijfenveertig) Is meer waard dorre opsomming, want de le. zing ervan prikkelt gaandeweg de be langstelling. Men wordt er wit gewaar, dat jonge mensen (in meerderheid van even in de twintig) uit België. Egypte, Engeland. Duitsland, Ghana. Ierland, Noorwegen. Zweden, Zwit serland en Nederland het interes sant genoeg vinden, om in dat kas teel in de Lage Landen met elkaar de verhouding Afrika-Evropa te komen praten. Verder lezen we. dat diit internatio nale gezelschap, naar de levensstaat is samengesteld uit studenten, leraressen leraren, jonige dominees, een schoen maker, een paar kantoorbedienden, sociale werkster en ttwee tolken Die so ciale werkster, mrs. Barbara Opoku 'heeft met deze reis voor het eerst haai vaderland Ghana verlaten. den de deelnemers rich aan elkaar en spraken rij hun verwachtingen van het congres uit. Een redacteur van het Algemeen Han delsblad, de heer E. Boogerman, sprak over „Europa zet voet aan wal in Afri ka". en, op vrijdag, over „De Europe s staten trekken hun sporen door Afrika' Op zondag leidde majoor D. Lissen- berg, van het Leger des Heils. een huis- dienst en leidde ds H. van Andel eer gesprek over de Wereldraad van Ker ken in. De vurige mr. H. F Makulu (uit Zuid- Rhodesia) refereerde over „Afrika wrl zijn eigen weg gaan - kan Europa partner zijn op die weg?" En mr. J. J. van der Lee (van de E.E.G.) vroeg „de toestand van partner Europa". E. Townsend Coles uii Rhodesia vertel de gisteren over „Jonge Christenen i Afrika en Europa". Men zou allicht menen, dat de con gresleden door al die min of meer zwaarwichtige onderwerpen een geestelijke indigestie hebben opge- lopen. Zover is het In de verste verte niet gekomen. Men heeft ln de zeven de verkenningen „ln kaart gebracht' op dit congres overigens hele- Ontspanning Verder werd de ernst door veel spanning onderbroken. Excursies naar Amsterdam en Aalsmeer, koorzang Bijbellezen in eigen taal en, tussen de bedrijven door, de creatieve verwerking van het thema, hielden de belangstelling op peil. Dit „scheppend bezig zijn" resulteerde dit jaar in een schimmenspel, dat de houding Eunopa-Afrlka tot onderwerp heeft en door de congressisten vrije tijd zélf is ontworpen en technisch uitgewerkt. Het wordt, als sluitstuk, z dagavond in het koetshuis vertoond. Morgenochtend zijn de deelnemers gasten van de Oegstgeester Hervormde Gemeente in een door de radio (IKOR) uitgezonden dienst in de Wi'llibrords- kerk. Een gezamenlijke avondmaalsvie ring vormt daarvan het pleohtige be sluit. Men mag hopen, dat de ideeën, door deze jonge mensen, in samen luisteren en praten, opgedaan of verlevendigd, in wijde kring tot ver buiten Oud-Poelgeest hun invloed zullen uioefenen. Europa en Afrika, samen op weg De achterzijde van het kasteel Oud-Poelgeest te Oegstgeest, waar, zoals in dit blad is te le zen, regelmatig belangwekkende oecumenische congressen voor jongeren worden gehouden. Tolken Wait de taal betreft, moest wel een keus gedaan worden. Men sprak af, dat alle referenten riah van het Engels zou den bedienen. De twee tolken, de dames Margot van den Boogert en Adrienne Thier, verzamelen voordat een lezing begnm, respectievelijk de Duits- en Frans-sprekenden om zidh heen en ver talen fluisterend, wat de referent heeft gezegd. Ook in veel andere gevallen be wezen ze uitstekende diensten. Dit oongres heeft een edht-kerkelijk karakter. Er wordt veel aandacht be steed aan de geestelijke achtergronden de stormachtige ontwikkeling in Afrika. De bijvoeging „oecumenisch" wijst op de verscheidenheid van kerke lijke en godsdienstige instelling. Dit jaar stond bij de Bijbel-studie (in zeven groepen) de Exodus-geschie- denis in het centrum van de aan dacht. In 't bijzonder zochten de deelnemers in hun gesprekken naar het leiderschap bij de volkeren. Zo tracht men langs deze weg de Bijbel weer bij het wereldgebeuren te be trekken Ook vandaag-de-dag staat dit oude Boek niet apart; het heeft werkelijk iets be zeggen tot onze wereld, zoals die 1961 reilt en zeilt Programma avonturen vertelt van een boef met een gouden hart. Men kan bedenkingen maken tegen ;n enkele uitspraak en tegen sommige spotternijtjes, maar dit doet weinig af van het hoge gehalte van deze prachtige reeks, die dankzij haar pure menselijk heid nooit veroudert. (Oud goud). De snertsoldaat LIDO Men is geneigd de kwaliteit der vakantieprogramma's niet al te hoog te slaan, maar De snertsoldaat, geen daverende titel, geeft volop plezier. Om aandacht af te leiden wordt een dub belganger gecreëerd van een beroemde Engelse spion die een opdracht in Frank rijk moet vervullen. De dubbelganger. heerlijke dwaas, zal naar Afrika gaan. Natuurlijk worden de rollen om gekeerd, zodat de dwaas in Frankrijk terechtkomt. Het verhaal zit goed m elkaar en er is een prachtig slot. De En gelsen hebben zich weer eens van hun beste kant laten zien. (Leuke persiflage). Dik Trom LIDO In een speciaal ochtendpro gramma van 10.30 tot 12.30 uur kan de jeugd nu eens via het witte doek ken nismaken met Dik Trom, een van de populrire figuren voor kinderen van tot twaalf jaar. Dik Trom is een schepping van Joh. Kievit Hoewel niet ;eër nieuw zijn de avonturen van deze .bijzondere jongen" ook voor de na oorlogse jeugd aantrekkelijk. De film is uiterst sober en dat Is zijn verdienste. (Zuivere film voor de jeugd). Zigeuner prinses LUXOR. In De Zigeunerprinss laten de komieken Stan Laurel en Oliver Har dy nog eens zien tot welke fratsen zij staat zijn. Deze keer fungeren zij als zigeuners, die het dochtertje ontvoeren van een hen dwarszittende graaf. De malligheden zijn niet van de lucht Na allerlei grappige situaties en een menig te misverstanden volgt een gelukkig slot Het is jammer, dat het er allemaal net iets te dik op ligt, maar dat schijnt in dit genre schier onvermijdelijk. (Kolderfilm). Sag mir adieu 9 TRIANON. Redelijk succes heeft een film altijd, wanneer een aantal be kende sterren van de grammofoonplaat jn een film optreedt Van ondergeschikt belang is dan ook eigenlijk het verhaal in de Duitse showfilm ..Sag mir adieu". Belangrijker is, dat de bariton van Fred Bertelman met zoete melodieën een lief meisje het hoofd op hol brengt, of dat Chris Howland met zijn Engels accent in de maneschijn zijn geliefde staat toe te zingen. Men moet dan ook niet naar de Bree straat gaan deze week om een culturele manifestatie op film gebied te beleven. Dat is ook helemaal de bedoeling niet van deze film. Gewoon wat pretentie loos amusement met gezellige liedjes. Twee muzikanten worden tegen wil en dank bij een inbraak betrokken, waarbij belangrijke documenten werden gestolen. Talloos zijn de soms grappige ver wikkelingen waarin de beidem annen te recht komen. Maar gelukkig: eind goed, al goed. De misdadigers worden achter de tralies ge zet, de geliefden krijgen elkaar en nemen met een vrolijk melodietje afscheid van het hooggeëerde publick. Ziedaar het re cept om een regenachtige vakantiemid dag door te brengen. Pretentieloos amusement1 „De bruid is niet bleu CASINO. De bruid Brigitte Bardot is niet bleu, de makers van de film, die deze week in Casino draait, zijn het even- Door het smakeloze verhaaltje dar- »en schone Chouchou, die meesten tijds kledingstukken draagt van niet al te preutse snit Men krijgt er na korte tijd al genoeg van, zowel van het ver haal over een namaak-huwelyksvoltrek- king als van de domme jonge dame. Een teenager ziet haar kans als de uit geefster van een weekblad haar als foto model wil gebruiken. Met een Jonge to neelspeler vormt zij een paar, dat de lezers van het blad als ideaal span wordt voorgeschoteld. Samen maken zij foto reportage* Als klap o de vuurpijl besluit de zelf bewuste hoofdredactrice, dat Chouchou en Patrice in het huwelijk zullen treden, waarna de poppenkast begint. Met se rieuze zaken wordt de spot gedreven ln een film, en dat niet om morele rede nen (hetgeen wellicht aanvaardbaar zou kunnen zijn geweest) doch om de goed gevormde Brigitte zoveel mogelijk kan sen te geven om voor de camera te ko- Hct is mogelijk dat het verhaal in rote trekken iets met de levensgeschiedeni» van de beroemde Franse ster gemeen heeft als dat zo is dan hebben wij lechts medelijden met haar. (Nutteloze film van smakeloos verhaal). Rusty en de spionnen" CASINO 's Middags draait in het Casino-theater de voor kinderen span nende film Rusty en de spionnen, waarin "en intelligente hond een grote rol speelt Amerika zonder masker STUDIO. Frankrijk bekijkt Ame- ika en het is een grote verrassing ge worden. tenminste als Amerika nog ver rassen kan, want onze westerse wereld wordt met de dag Amerikaanser. Een Franse filmploeg, onder aanvoering van Pierre Braunberger van de Films de la Pléiade, heeft met aan de camera Mar cel Crignon en onder regie van Fran cois Reichenbach, Amerika bekeken van kust tot kust Bij alle merkwaardigheden, die deze film ons toont gaat men toch (bij alle begrip kragen (Zeer de moeite waard).

Nieuwe Leidsche Courant | 1961 | | pagina 3