Coopvaett Alle vlaggen Nijmegen hangen halfstok in Donkere schaduw over prachtige wandeldag Dell Haag wijst Senaat zeven weken Sow jetnota af Vakantie beinvloedt de bankbiljettencirculatie Mevr. Breunese moet vroeg uit de veren Geniet van Uw pijp met Duitse koelkasten straks vrij in prijs Apeldoons legioen trok over Veluwe 9 WOENSDAG 26 JUU 1961 Na overlijden van Zwitserse deelnemer NIJMEGEN, dinsdagavond. (Van onze sportredacteur) Alle vlaggen in Nijmegen hangen halfstok. De meeste wandelaars zal het niet eens zijn opgevallen. Zij zongen.bij het overtrekken van de hoog oprijzende groene Waalbrug vrolijk hun lied. Waren opgewekt omdat het zulk voortreffelijk wandelweer was geworden en de zon er zo'n groot feest van had gemaakt. Vrijwel niets wees er dan ook op, dat er over die eerste dag van de 45ste Vierdaagse in Nijmegen een zware schaduw is gevallen. Zoals wij gisteren meldden overleed in Eist aan een hartaanval de 49- jarige Zwitser Mathys. Tijdens de ontvangst op het ge- meentehuis te Eist maakte majoor Breunese het tragisdhe nieuws be. kend en het .kwam als een zware slag. Vooral omdat het zo volkomen onver wacht kwam. Zelfs voor de vrienden van Mathys die direct uit de strijd werden genomen. Mathys had immers alle trainingsmarsen correct meegelo pen en ook gisteren geen enkel teken van vermoeidheid getoond. Hij was medisch goedgekeurd. Niet op de hoogte met het treurig gebeuren speelde de kapel van de Kon. 120 varkens sneuvelen voor Karbonade bij boterham T*LK jaar opnieuw kan de NU- -L' meegse garnizoenscommandant kolonel J. A. Vergouwe ons enor me hoeveelheden opnoemen van allerhande soort voedsel dat door de 8.400 militairen die aan de Vierdaagse deelnemen wondt ge nuttigd. Enkele jaren geleden is men gestart met de operatie „Cen traal", hetgeen inhield dat alle militairen in het vervolg centraal van eten en drinken werden voor zien en niet langer door het eigen onderdeel. Daardoor kan men nu vaststel len wat er. zoal wordt gebruikt. Er z(jn liefst 12.000 militairen in touw voor de huisvesting, de ver zorging van het voedsel, het ver voer en de inrichting van rust plaatsen. Dagelijks worden er liefst 10.000 kg aardappelen genuttigd, 3000 kg diepvriesgroenten en 1200 kg fruit. Er is een speciale ploeg die de gehele dag bezig is met het smeren van de duizenden boter hammen voor het ontbijt en de Maar het meest opvallende is het aantal varkens dat dagelijks het leven moet laten voor de mili taire magen. Tijdens de brood maaltijd krijgen de manschappen een karbonaadje uitgereikt, 120 varkens sneuvelen daarvoor per dag Luchtmacht vrolijke marsmuziek in de straten van Eist en de duizenden toeschouwers juichten de wandelaars evenals alle voorgaande jaren enthou siast toe. En er was ook alle reden vóór om vrolijk te zijn, want was het geen prachtige dag geworden? In de vroege morgenuren had de zon de deelnemers aan de wandelmarathon kans gegeven een stevig eind op weg te komen. Een frisse bries maakte het alles behalve behaaglijk om zich al gauw in het gras neer te vlijen. Er werd dan ook dlefvig doorgelopen en de gevolgen waren in Eist heel goed merkbaar. Het was nog maar nauwelijks acht uur toen de eerste 40 krip-groep reeds doorkwam. Tien mi nuten later volgden de eerste 55 km- lopers en nog voor negen uur was het een grote stroom die door dé straten van Eist trok. Dat was een uur vroeger dan andere jaren. Hoog tempo kaart hadden laten aftekenen op de Wed. of bü de Vereniging. Andere jareD r voor twee uur niet zo erg veel te beleven in Nijmegen. Zij die gistermorgen vroeg zijn gestart :i niet hebben getalmd, hebben het uit stekend getroffen. Later op de middag werd het namelijk warm en was het weer geknipt voor blaarvormdng. Velen hebben daarvan last ondervonden, hoe. el er over het algemeen voortreffelijk gelopen. Dat geschiedde weliswaar op verschil lende manieren, maar dat was naar per. soonlijke stijl en inzicht. De een vlot en elegant, de ander bonkerlg cn stug. Een derde waggelend als een eend en een vierde zich naar het lijkt maar moeizaam voortbewegend. De militairen lopen in vlotte cadans maar vele indlviduelen houden hun eigen tempo aan, doen geen stap te vlug en laten zich voor geen ceni de wijs brengen door jagende groe- Zeldzaam fit Hoe het zij, allen zijn op een enkele uitzondering na er waren op de eer ste dag 39 uitvallers in Nijmegen ge finisht. Zo fit als de dertig Israëlische militairen waren eohter beslist weinigen, want na het volbrengen van de 50 km door reap, de heren en dames werd er op de Wedren nog een nummertje gedisciplineerd excerseren weggegeven dat veler belangstelling trok, evenals de langdurige, ^zwierige rondedans, die daar- ;re van het volbrengen van de eerste étappe, werd uitgevoerd. Het vlakke Betuwe-land heeft het Vier daagse-leger voor een jaar gezien. In Huissen en Bemmel worden de koeien vandaag weer op tijd gemolken, want het wandellegioen is voorbij. De lopers zul len echter van die trip geen spijt heb ben, want het was gisteren werkelijk een genot. Daarom heeft men goede moed de tweede dag, de tocht .door het land van Maas en Waal, waarvoor op- euw goed weer is voorspeld. Opnieuw zal het gezang opklinken, aar het is aannemelijk dat de stemming hier en daar toch wel wat gedrukt zal sen ieder het overlijden van Ma thys bekend is. Het Is niet voor de eerste keer dat een Vlerdaagse-loper tijdens de overlijdt, maar het was geluk kig al weer vele jaren geleden. Wel is Mathys de eerste militair die tijdens de Vierdaagse het leven laat. Aanvankelijk werd er in het Zwitserse kamp gedacht an 'n algehele terugtrekking, maar hler- an heeft men afgezien. Maar bij allen tl de schaduw die vandaag ovei andelfeest is gevallen onuitwisbaar Van een provocerend optreden tegen do Russische walvisvaarder Spokojny is geen sprake geweest. Dit heeft de Nederlandse regering aan het Russische ministerie van buitenlandse zaken medegedeeld in antwoord op de enige tijd geleden geuite beschuldiging uit Moskou dat Nederland se vliegtuigen de Russische walvisvaar der zouden hebben beschoten. Uit een ingesteld onderzoek is komen vast te staan dat de vliegtuigen de walvisvaar der wel hebben benaderd om het schip, dat geen vlag voerde, te kunen identifice ren. Later schoten de vliegtuigen, die op oefening waren, enkele raketten af een koers tegenovergesteld aan de rich ting van het schip. Aldus heeft woordvoerder van het ministerie buitenlandse zaken medegedeeld. Zodra het droevige het overlijden van de 49-jarige Zwitserse fuselier Paul Mathys in Nijmegen bekend werd, gin gen de vlaggen van de deel nemende landen halfstok. Het vierdaagse-leger rouwt 'met vakantie (Van onze parlementsredactie) De Eerste Kamer is gisteren uiteen gegaan voor een vakantie van zeven we ken. Ze zal vóór de sluiting van het parle mentaire zittingsjaar 1960-'61 nog één keer bijeenkomen en wel op dinsdag 12 september. Dan wordt de wijziging de Loterijwet (tijdelijke regeling voetbaltoto) en het wetsontwerp op de Loterijbelasting behandeld. De Senaat is het afgelopen seizoen be neden het gemiddelde van 50 vergaderin gen gebleven, zo deelde voorzitter mr. J. A. Jonkman mee. De veertien wetsont werpen die nog aanhangig zijn, hebben alle reeds een plaats gekregen op de agenda voor de komende maanden. Mede sprekend namens het seniorenconvent gaf de heer Jonkman uiting aan een zekere ongerustheid over de termijn die nodig zal zijn voor de bekrachtiging van het verdrag inzake de Organisatie voor Eco nomische Samenwerking en Ontwikke ling (de organisatie die de O.E.E.S. gant opvolgen). De minister en de staatssecre taris van buitenlandse zaken hebben er onlangs op gewezen, dat bekrachtiging september bijzonder gewenst is. Door gebrek aan voortvarendheid bij de Twee de Kamer stagneert deze zaak echter. Op de valreep heeft de Kamer nog haar goedkeuring gehecht aan een wijzi ging van de begroting van onderwijs, kunsten en wetenschappen. Het ging hier bedrag van f300.000 Heringen aan gewezen leidsters bij het bijzonder kleuteronderwijs die geen of slechts een gering pensioen ontvangen, bedrag van f250.000 voor de voorbereiding van de derde technische hogeschool te Enschede. De c.h. senator Van Hulst stelde als rapporteur de vraag of het wel juist is dat de Eerste Kamer zich over deze begrotingswijziging uit spreekt terwijl zij nog geen besluit heeft genomen over de instelling van de derde t.h. als zodanig. Minister Cals verzekerde echter, dat met de f 250.000 (die bestemd zijn voor een studiecommissie) geen herroepelijke maatregelen zullen worden genomen. Het team van de Alcorobury Spartans is de grote favoriet geworden van het internationale honik/baltoernooi in Haar lem. De Amerikaanse vliegeniers, gesta tioneerd in Engeland, behaalden gister avond namelijk een onbetwiste 8—0 zege op de officieuze Nederlandse ploeg dn een wedstrijd, die een grandioze demonstra tie werd van tedhniek, slagvermogen superieur spelinzicht. Weekstaat Nederlandsche Bank Onder leiding van mej. J. H. Berk hout geven 22 leden van de Haagse- wandelsportvereniging de „Haagse Vierdaagse" in Nijmegen acte de pre sence. Het merendeel (15) loopt de 40 Op de eerste dag niet minder dan 163 uitvallers (Van onze sportredacteur) Wat we gisteren al hadden verwacht is gebeurd: een groot aantal wandelaars heeft zich vanmorgen niet meer gemeld aan de startbureau's. Niet minder dan 124 personen hebben de moed opgegev Gisteren vielen er 39 uit. Het is gistermiddag nl. zwaar tegenge vallen. Na de koude en natte voorgaande weken bleken vele voeten niet bestand tegen de plotselinge warmte. Zware blaar, vorming en wat dies meer zij waren het gevolg. De E.H.B.O. en het Rode Kruis hebben het tegen het einde van de dag dan. ook nog plotseling erg druk gekre. Waren er gisteren dus 39 uitvallers, waardoor het totaal aantal nog juist bo ven de 12.000 bleef. nl. 12048. zover zijn we nu niet meer. Mede doordat dc groep Zwitsers waartoe de overleden Mathys behoorde, naar huis vertrekt, verloor de Vierdaagse op de eerste dag 163 deelne mers en zijn er vanmorgen 11924 cp stap De stemming was perfect en dat viel te begrijpen doordat het prachtig weer is. Toch zullen velen een zware dag mee maken. De tweede vergt altijd zowel mentaal als psychisch dc meeste kracht maar vooral nu de routes leiden ov bij de warmte zwaarlopende asfaltwegen door het Land van Maas en Waal. Ge lukkig staat er een stevige bries, maai niettemin verwaohten we ook op deze tweede dag een groot aantal uitvallers. De Belg Henri de Wolf zegevierde gisteren in een wielerwedstrijd i»l km, die in de omgeving van Moes Kroen werd gehouden voor zijn landge noot Luyten. Op dc derde plaats ein digde onize la ii,:'.-;enoot Piet van Hees. Als zij er niet waren, dan (Van onze sportredacteur) Bij de start en de finish loopt het 't onopvallende baantjes; toch beslist wat voor over hebben, want moeten ze worden opgeknapt wil tijdens de vier beroemde dagen staat het wandelleger correct marcheren. ?e el'ce morgen om 3 uur op en dat Op da Wadre», een wijd gnn,i,Cld midden in Nijmegen, staan zo 11 tien mej. jjaflr administratieve beschei- liokjes waar de groepen die deel- den om de diverse commandanten nemen aan de Vierdaagse zich moe- de startkaarten uit te geven. Dat ten aan- en afmelden. Wat lou men S<"°' 20 <1'"" een uur oj half negen, want niet minder dan 1645 evenwel beginnen als er niemand m«n ^sseren haar bureau te vinden zou zijn, die dit adminis- Daarna is het even uitrusten ge- tratieve karweitje voor zijn reke- blazen, maar niet lang, want het ning wilde nemen? Niets immers? wil wel voorkomen, dat de eerste Maar gelukkig, ze zijn er wel en detachementen al weer om 12 uur een van hen is mevrouw G. F. M. terug zijn. De commandant meldt Breunese uit Den Haag, schoon- zich met zijn kaart, zoals de Engelse dochter van de grote leider van het korporaal Nuttall van de in Laar- Nijmeegse ivandelfestijn. Ze heeft bruch (Duitsland) gelegerde R.A.F de buitenlandse militaire detache- op de foto doet, waarna de groep meuten voor haar rekening geno- wordt geteld en hij naar de kazerne men. „Het is echt leuk werk", zegt kan terugkeren. Het wordt echter ze. „Ik doe het al twaalf jaar. Moei- wel vier uur alvorens alle militairen lijk werk is het niet direct, maar weer op hun honk zijn en zo lang het moet wel erg precies gebeuren, moet mevrouw Breunese op haar vooral 's maandags by de aanmel- post blijven. Ze doet het ook. En ding wanneer we tal van gegevens met plezier, zoals een Breunese be- van alle personen moeten hebben, taamt km, vier op de 30 km en 3 of 55 km. Allen zijn groepsgewijs onderge bracht bij Nijmeegse particulieren. Door ziekte en het ontbreken van vrije tijd is men met vijf personen minder van de partij dan vorig jaar. Toen wij gisteren de 40 km-lopers bij Oosterhout ontmoetten zat de stem ming er bij de groenwitlen uitstekend in. Men heeft er echt zin in, vooral ni het weer zo onverwacht prachtig mee werkt. Er zitten diverse routiniers ii de ploeg. Mej. Berkhout staat boven aan, want zij is voor de 25ste maal-van de partij en hoopt dit keer de lauwer krans te krijgen. De lieren J. J. Abben- huis en C. j. Wesdijk zijn ook aan een lustrum toe, want zij willen hun cij fertje 15 halen. Dan zijn er voorts mevr. J. M. Ouwerkerk en de heren J. P. C. de Zwart en W. J. Vonk, die voor de tiende keer de Vierdaagse afwerken en dus gouden kruisdrager worden. Tussen deze „grootheden" lopen ook vier debutanten: de dames v. d. Meer, De Best en Joppe alsmede de heer Kruys. Maar het kan vrijwel niet an ders of zij halen het Vierdaagse-kruis ongetwijfeld nu zij zich verzekerd weten van de steun van zovele ervaren lopers. DOUWE EGBERTS Een bijzonder aspect van deze week staat van de Nederlandsche bank is de nieuwe forse uitzetting van de blljet- tenomloop met niet minder dan bijna min, waardoor de circulatie op een nimmer bereikte hoogte is gekomen f 5141 min. In hoofdzaak is deze uitzetting onstaan door de sterke geld behoefte wegens vakantiebestedingen. Ook de uitverkopen hebben tot de verhoogde circulatie bijgedragen, ter wijl tevens belastingbetalingen vraag naar biljetten hebben gestimu leerd. Men vraagt zich in geldimarkt- kringen af, wanneer de circulatie weer tot normale proporties zal te rugkeren. Voor september, zo ver wacht men, zal van een forse terug keer van biljetten niet veel te mer ken zijn. De uitzetting der circulatie ds ten las te gegaan van de banken, die mede daardoor hun saldo zagen inkrimpen tot beneden het verplichte kasreservegemid- delde, dat geraamd wordt op f 730 min. De banken staan er dus circa f 80 min onder. Dit zegt echter niet veel, want zij hebben er behoorlijk boven gestaan en 'krijgen bun deel van de kwaxtaais- uitkeringen aan de gemeenten. Vandaag immers was de uitbetaling van de f330 mirn, die in eerste instantie wel bij de banken terecht komit. Deze betaling komt echter nog niet tot uitdrukking in deze weekstaat, die immers is afgeslo ten op 24 julri. Competitie K.N.Z.B. De uitslagen van de waterpolowed- strijden, die gisteren voor de zomercom petitie van de KNZB zijn gespeeld lui den: heren hoofdklasse: HZPCDVZ 33, heren eerste klasse a: SVHDJK 6—5. Prof. ir. J. G. Slotboom, hoogleraar aan de technische hogeschool te Eindho ven, is dinsdag in het diaconessenzieken- huis te Eindhoven overleden. Op het ogenblik ds de geldmarkt nog ruim en eniiige krapte wordt wiet eer der verwacht dan dn september. Er is deze week geen harde valuta in goud omgezet. Er zdjn weinig of geen dollars ingeleverd, daar de koers boven het laagste niveau stonld. Deviezen zdjn toe genomen met 1 25 min, waardoor goud en deviezen samen nu de f 6 miljard hebben overschreden. Het saldo van de schatkist is deze week nog met f 51 min gestegen, maar van het daardoor bereikte saldo van f408 min is vandaag in mindering gegaan de f 330 min kwartaalsuitkeringen. Inmiddels is ech ter een nieuwe tenderinschrijving gétoondflgd, die het salido van het rijk zal moeben versterken. Europese golftitel voor Zweden Door een enerverend gelijkspel legen Engeland Is Zweden er gisteren In ge slaagd voor de tweede keer In successie beslag te leggen op de Europese titel golf voor landenteams. De Engelsen hebben lange tijd de leiding behouden, maar de Zweden Leinborn, Bielke, Moller en Car- 1 ander wisten gelijk te komen 4164'4- Nederland Zegevierde met 6'A tegen 216 over Zwitserland en verzekerde zich in groep C van de eerste plaats, voor Zwitserland en Oostenrijk en eindigde in het botaalklassoment op de achtste plaats. In groep B versloeg Duitsland met 5V6 314 België. Frankrijk dat met 54 Ita lië klopte eindigde in het eindklassement achfter Zweden en Groot-Brittannië op de derde plaats. Canada-Duphar Pharmaceutics Ltd in Canada opgericht door John Labatt Ltd., een van de grote Canadese brouwerijen, en Philips-Canada. Hiervoor verworven Charles R. Will and Co. Ltd. (specialité'» en farmaceutische produkten). Slechts een uitvaller heeft de lei ding van de Apeldoornse vierdaagse na afloop van de eerste dag moeten boeken. Onder prachtige omstandig heden heeft het wandellegioen een tocht gemaakt over het Veluwse ge bied ten noorden van Apeldoorn. Studenten-schaak Nederland won met 4-0 De uitslagen uit de achtste ronde vi het schaaktoernooi om het wereldkam pioenschap schaken voor studententeams lulden: BulgarijeFinland 20 en f gebroken partijen, NederlandTunesië 4—0. De gedetailleerde uitslagen van Neder land waren: LangewegBcrrehouma 10. Roessel Bcndjema 10, JongsmaEenhassen 1—0. Kuypers—Taieb 10. ZwedenTsjeohoslowakije 1—2 en 1 afg.; Buiten MongoliëDenemarken 1% 1',2 en 1 afg.; Oost-DuitslandEngeland 00 en vier afg.; HongarijeRusland Vi en 3 afg. Na acht ronden heeft Rusland mi punten en drie afgebroken partijen de leiding, gevolgd door Amerika met 20, Bulgarije met 19 pht. en 2 afgebroken partijen, Tsjeohoslowakije met 19 afgebroken partij. Nederland staat op de vijfde plaats met 16 punten. „vijftigers"' vertrokken al om zes in de ochtend en de deelnemers op andere afstanden gingen daarna op stap, totdat om kwart voor negen het gehele legioen onderweg was. Via Vaassen ging het naar Ernst, waar de „vijftigers" doorgingen in de richting Epe en de „veertigers" en „dertigers" afbogen naar het westen. De „veertigers' maakten daarna nog een lus van 10 km en kwamen tenslotte, evenals de „vijfti gers', uit op het traject van de toeristen- De stemming was bijzonder goed en de E.H.B.U. had het betrekkelijk rustig. Vandaag op de tweede dag gaat de tocht langs het Apeldoorn-Dierense kanaal en langs de Sprengen naar Beekbergen. De „veertigers" en „vijftigers" maken dan nog een omweg naar de woeste hoogte. Vanaf Beekbergen is er voor de drie categorieën weer een gezamenlijk par cours. Vanmorgen: drie uitvallers Voor de tweede dag van de 8e Apel doornse vierdaagse zijn vanmorgen 1101 deelnemers vertrokken. Dat zijn drie wandelaars minder dan er dinsdag zijn aangekomen. Tot de uitvallers behoor den de oudste twee deelnemers, de he ren De Boer (78) uit Amersfoort er Buurman (77) uit Rotterdam. De 75- jarige Beverwijker G. Krom is thans de oudste. Ook in Apeldoorn: weel blaren ,cn 6pierstijfheid. Prijsverlaging in verschiet? (Van onze sociaal-econ. redactie) VANAF 1 september zullen de koelkasten van het merk Bosch niet langer in prijs gebonden zijn. De detaillist zal in het vervolg zelf de verkoopprijs mogen vaststellen. Hij behoeft zich niet meer te houden de prijzen, zoals die tot dusverre werden voorgeschreven door de im porteur van deze Duitse koelkasten. De firma Willem van Rijn te Amster dam, importeur van Bosch' koelkasten, heeft tot deze maatregel besloten in na volging van de maatregelen, die in West- Duiteland zijn getroffen. Zoals- bekend is de vertikale prijsbinding sinds enige tijd verboden in de Bondsrepubliek. Ook In Nederland gaan steeds meer stemmen op. die een verbod van de vertikale prijsbinding willen. Vooral in kringen van de consumentenorganisaties wordt hierop aangedrongen. Men ver wacht bil een verbod van de prijsbinding een grotere concurrentie en een daling van de prijzen. Voorstanders van de prijs binding zien echter het gevaar van een achteruitgang van de kwaliteit en vrezen onrust onder het publick, dat niet meer weet waar het aan toe is. Nu de Amsterdamse importeur de ver» koopsprijs van haar koelkasten loslaat, zal er zeker een sterkere concurrentie ontstaan tussen de leveranciers van frigidaires. Laat de een zijn prijzen zak ken, dan zal immers de ander wel moe ten volgen, wil hij niet in een ongunstige concurrentiepositie komen te verkeren. Het besluit van dc firma Van Rijn is als een bom ingeslagen onder de andere importeurs van koelkasten. „Catastrofaal voor de markt," zei ir. H. Mulder, voor zitter van de Vereniging van importeurs koelinstallaties. De vereniging zal zich op korte termijn beraden over maat regelen. De firma Van Rijn is niet bü haar aangesloten. In kringen van de vereniging werd gezegd, dat het besluit van de firma Van Rijn waarschijnlijk is ingegeven door de grote voorraden, die .Bosch in Stutt gart heeft. Ook schijnen steeds meer winkeliers regelrecht koelkasten van Bosch te importeren om ze met korting van de hand te doen. Om het effect van deze regelrechte import weg te nemen, zou tot afschaffing van de prijsbinding zijn besloten. Feit is wel, dat de firma Van Rijn in haar mededeling er nadrukkelijk op wijst dat in het vervolg alleen door haar afge geven garantiebewijzen zullen gelden. „Eventuele andere garantiebewijzen zul len door de Bosch-organisatie in Neder land niet worden erkend," aldus de mede- Zwemwedstrijd levert Willemse f 18.000 op De 27-jarige Nederlander Herman Willemse uit Utreaht, heeft de mara thon-zwemwedstrijd over 40 km rond het eiland Absecon gewonnen. Zijn tijd was 11 uur, 14 min. en 50 soc. Hij heeft daarmee de eerste prijs van 5000 dollar (18.000 gulden) in de wacht gesleept. Ook het vorig jaar heeft hij deze wed strijd gewonnen. De oud-olympische kampioene Greta Andes-son, een in Amerika woonachtige Deense, eindigde op de tweede plaats. Haar tijd was 11 uur 35 min. 5 sec. Greta Anderson veroverde mot haar tweede plaaits een bedrag van 3000 dollar, waar bij inbegrepen 800 dollar voor de eerste aankomende vrouw in deze zwem mara thon. De Nederlandse zwemster Mary Kok kwam als zesde binnen in een tijd van 12 uur 13 min. 5 sec. Zij was na Grcta Anderson de tweede vrouwelijke deel nemer, die in Atlantic City aan wal ging. Mary's prestatie werd beloond met een prijs van 700 dollar. De Canadees Cliff Lumsdon, reeds tweemaal winnaar van deze marathon, kwam als derde aan in 11.36.35. De Deense Helge Jensen, die eveneens had ingeschreven, trok zich vlak voor de wedstrijd terug, wegens een ontwrichte schouder. Guitter wereldkampioen op de degen De Fransman Jacques Guitter heeft bij de wereldkampioenschappen schennen :e Turijn de tnel degen personeel behaald. Hij won in de finale ze> van de zeven 7 juli j.1. in Turku oartljen. De Zweed Hans Lagérwail be- !C., over 3 mijl met 13.10 j zette met vijf oven- -n de tweede Nieuw wereldrecord voor Halberg De Nieuw-Zeelander Murray Halberg, olympisch kampioen op de 5000 meter, verbeterde tijdens atletiekwedstrijden in Stockholm het wereldrecord op de 3 mijl met oen tijd van 13 min. 10 sec. Het oude record stond met 13 min. 10.8 sec. op naam van de Australiër Albert Thomas. Murray Halberg heeft nu drie wereld records op zijn naam, namelijk mijl, daterend met 8 min.

Nieuwe Leidsche Courant | 1961 | | pagina 9