Speeltuin in Koudekerk Gaat treiler „Egmont55 voor Duitse rederij naar verre visgronden? Motorkotter Aleida KW 183 maakte zijn proefvaart F DSCHfc COUR AIN'T 9 MAANDAG 24 JULI 1961 Zaterdag werd de speeltuin va speeltuinvereniging „Robbedoes" Koudekerk aan den Rijn voor de jeugd opengesteld. By de opening zei de sitter, de heer Van de Ven, dat het be- stuur had gemeend, ondanks het feit dat de tuin nog niet van alle toestellen is j voorzien, deze toch voorlopig open te stellen; hij sprak de hoop uit, dat de of ficiële opening in het volgende voorjaar ui kunnen plaats vinden. wees op het vele werk dat de medewerkers belangeloos verricht. Namens de ouders dankte hij de medewerkers. Een *w)rd van dank bracht hjj eveneens aan het -gemeentebestuur en aan de bedrij ven voor de steun die men mocht onder vinden. Daar nog geen toezicht kon wor den verkregen, riep hij de medewerking an de ouderen dn. Hierna sprak de loco-burgemeester, de heer W. van Vegten. Deze wees erop, dat zonder aan de andere medewerkers ie kort te doen. een woord van lof toe- de heer Van de Ven. die in deze de stuwende kracht is geweest Reeds eerder was er sprake van de op richting van een speeltuin te Koudekerk den Rijn, maar het was steeds bij plannen gebleven. De plannen van het vorige jaar zijn nu echter gerealiseerd. Er is door samenwerking veel te berei ken. Thans zijn enkele verenigingen hé- Ég om in de oude openbare school een lokaal voor repetitie en oefeningen bruik baar te maken. Nadat de heer Van de Ven de jeugd had verzocht een driewerf hoera uit ta brengen op de medewerkers, ontsloot hij het hek. De speeltuin maakt een verzórgde In druk. Gezien de ligging, in het uitbrei- dingsplan Oost met zijn vele jonge ge- unnen, zal deze tuin stellig in een be tastte 10 kilometer: wandelsport-vereniging Zwieten, Zoeterwoude, die de eerste prijs en een hoofdprijs (twee bekers res pectievelijk van het gemeentebestuur van Koudekerk en van de speeltuinvereni ging Robbedoes) in ontvangst mocht ne- 2e prijs Rippers, Rijpwetering, lau- 15 kilometer: geen le prijs uitgereikt, prijs Kwiek Steps, Alphen aan den Rijn, beker. Alle deelnemers die de tocht volbrach ten kregen een medaille. Een schoolgroep bovendien een lauwertak. Geslaagd Mejuffrouw M. Horsman slaagde te Leiden voor het praktijk-diploma boek- Wandeltocht Intussen waren de deelnemers gestart voor de sporbweekmars. Onder de deel- nemers waren er ook uit Breda Hilver sum en Rotterdam, terwijl als oudste de 74-jarige heer C. W. Oostveen uit Lei den die 25 kilometer voor zijn rekening nam. Het traject was zoveel mogelijk langs rustige wegen gekozen en ging voor de 15 en 25 kilometer ook via het rij wielpad van Ofwegen naar Woubrugge langs de Wijde Aa. Bij terugkomst stond aan de grens van Alphen aan den Rijn en Koudekerk de drumband van Kunst na Arbeid klaar om de wandelaars het laat ste gedeelte van de tocht te begeleiden. De groepsprijzen werden behaald door: KOUDEKERK A. D. RIJIS Meisjesclub op kamperen Een 24-tal leden van de Hervormde meiajesclub „Jong en Jolig" bracht on der leidinig van een viertal diames de afgelopen week door op een kampeer boerderij te Noordwijkerhout. Hoewel het weer zich niet erg leende voor strandbezoek, liet men zich daarvan toch niet weerhouden. Ter afwisseling wer den speur- en puzzelritten gehouden en ook werd een fietstooht door de duinen naar Duinrel te Wassenaar gemaakt. Op de gastenavond waren verscheidene ouders aanwezig. Een kampvuur be sloot de laatste avond. LEIMUIDEN Raad vergadert donderdag De raad der gemeente Hazerswoude komt op donderdagavond om half acht in openbare vergadering bijeen. Agenda onbewoonbaarverklaring van de wonin gen Dorpsstraat 28. 45, 75, 137 en 261" verzoek van het bestuur der R.K. kleu terschool aan de Groenendijk om mede werking ingevolge art. 50 der kleuter onderwijswet; verzoek van het bestuur van de Verehiging voor Nederlands Her- vormd Schoolonderwijs te Hazerswoude om medewerking ingevolge art. 72 dei L.O. wet 1920; verzoek van het bestuur Van de R.K. school in het Zwaantje oni medewerking ingevolge art. 72 der L.O Wet 1920; verzoek van het bestuur van de R.K. meisjesschool aan de Groenen dijk om medewerking ingevolge art. 72 der L.O. wet 1920; voorstel tot verhuur van het visrecht in de vaart langs de Loeteweg; voorstel tot verkoop van een strook plantsoen in het uitbreidingsplan Zuid; voorstel tot het overbrengen van gronden in beheer bij het grondbedrijf naar de algemene dienst; voorstel tol het stellen van zekerheid als bedoeld in artikel 7 van het besluit bevordering eigen woningbezit; voorstel tot herzie ning eigen woningbezit; voorstel tot her ziening van het uitbreidingsplan Rijn dijk; voorstel tot aankoop van grond in het uitbreidingsplan Rhynenburch van de heer F. J. Maan; voorstel tot het ver lenen van voorschotten en bijdragen in het exploitatietekort aan de woningbouw vereniging „Volksbelang" voor de bouw van 10 woningwetwoningen in het uit hroidingsplan Rhynenburch. Zwembad pas gereed in september? Van bevoegde zijde vernemen we dat het zwembad voorlopig nog niet gereed zal zijn. De aanvankelijk toegezegde ope ningsdatum was vandaag 22 juli. De werkzaamheden aan het bad nemen meer tijd in beslag, dan was verwacht Waarschijnlijk zal het zwembad pas i* september gereed zijn. HAZERSWOUDE „Hou-Vast" gaf goede uitvoering Zaterdagavond gaf de gymnastiekver eniging „Hou-Vast" een zeer geslaagde uitvoering op het plein van de school met de Bijbel. Na de mars van gym nasten door de gemeente (met de Har monie van Hazerswoude) sprak voorzit ter J. Rademaker op het plein. In ver band met het feit, dat kortgeleden he: jeugdige lid L. Langhout is verdronken, am men twee minuten stilte in acht Onder leiding van directeur Van Zetten uit Zoetermeer werkte men ver volgens het programma af. De jongens voerden een vrije oefening op muziek, iedere groep aan de beurt kwam. Heel goede nummers waren o.a, de vrije oefening van de diames en meisjes, alsmede de ringoefeningen van de dames. Het aantal beren zou wel wat gróter kunnen zijn. „Hou-Vast" kon bij het invallen van de duisternis op een geslaagde uitvoe ring terugzien. Agendanieuws Hedenavond om 8 uur wordt het snel- sohaaktoernooi voortgezet in de boven- lal van het Oude Raadhuis. De zendiingskrans „Dorca" komt van avond om 7.30 uur bijeen in het vereni gingsgebouw. AUKFMADE Burgerlijke stand GEBOREN: Helma W M, d v Th B P Dobbe en A A M Gies Broesterhuizen, Johannes J H, z v B J Hoogenboom en M H J van Steijn; Christina A M, d v J W van Bénten en H A Hoogenboom, Adrianus H, z v J Th Lubbe en A J Zandvliet, Wilhelmdna M, d v J C van der Geest en W G Zonneveld, Catharina M, d v J C van der Geest en W G Zon- •eld, Petrus G M, z v P N van der Meer C W de Jong, Hendrikus Th I, z v M Th Hoogenboom en J. E van Velzen Rudolf A P, z v L G C Schrijvers en A M Bocxe, Ronald J, z v H Nederstigt en C Th Hoogervorst, Petrus A. z v H H S Schouten en F J van der Werf. ONDERTROUWD: M J M Jansen en H M van Klink. A C Overdevest en M C Th Bakker, G C Vermij en J Th van der Meer. GEHUWD: W J G van Velzen en M H C Klein, M C M Jansen en J M Bartels, A van der Donk en M A W Witteman. OVERLEDEN: W P A Koek. 71 jaar. I.FIMUinF.H E.H.B.O.-diploma Vier leden van de afdeling Leimuiden Rijnsaterwoude hebben in de afgelo pen maanden een vervolgcursus gevolgd hun E.H.B.O.-opleiding. Vorige week behaalden zij het diploma E.H.I.O (Eer ste Hulp IN Oorlogstijd). Het zijn mevr. N. Heeuk Bergshoeff mej. A. Willem- stein en de heren A. A. de Graaf en H. Bouma. Koudekerk is een dorp. En dat betekent ook, dat de jeugd daar toch heel wcut ontspannings mogelijkheden meer heeft dan in de stad, waar haar alle moge lijke beperkingen worden opge legd. In zo'n dorp kan echter een speeltuin evenmin ontbreken als veilige plaats waar de kleine jeugd zich de ganse dag naar hartelust kan vermaken. Zater dagmiddag is in Koudekerk een speeltuin geopend. En de kin deren maar graven naar ver borgen schatten. KATWIJK AA\ ZEE Geslaagden Chr. ulo Van de Ohr. iflo-sdhool te Katwijk aan Zee slaagden de volgende leerlingen. B-diploma; T de Wit. A Bekker. K Verdoes, J Versteegt, Rijnsburg, L Haas noot. R Kalsbeek, C Keus, T Remmel zwaal, D van Egmond, Rijnsburg K den Haan, Rijnsburg, Th den Haan, Rijnsburg, J Haemskerk, Rijnsburg, J v d Kwaak A-diploma (met wiskunde): A Du- eux. K Kuijt, K Zonderduin, P Reits- ia, K Remmelzwaal, B van Rijn, M Prins, L Nijgh, M Pauw, Rijnsburg, E Remmelzwaal, A van Duivenvoorde, H Guijt L Guijt, F Passohier, Rijnsburg. L v d Plas, H v Rhee, N Tilburg, H Veldhuizen, G v Elk, Cl Ippel, C Leen- houts, M Lutgeindorff, P Ronda. Offeringa. A-diploma (met handelskennis): H de Rest, L v Biezen, W Heemskerk, C Jun- gerius, Rijnsburg, M van der Klooster, D Zwanenburg. K van Duyvenbode. J Hoek, A van Leeuwen, J Weasel. Rijns burg, M Timmermans, L van de Plas, G Ravensbergen, Rijnsburg, H Schoop, N Sinon; J van der Marei, T van Duijven- bode. A Ouwehand. R de Vries. L van der Plas. Waar geen plaatsnaam is vermeld, is dit Katwijk. RIJNSATERWOUDE W. Timmers begraven Op de algemene begraafplaats had de teraardebestelling plaats van de heer W. Timmers, die donderdag in het Diako- nessenhuis te Leiden overleed. De heer Timmers die de leeftijd va>n 56 jaren bereikte heeft veel werk verricht op maatschappelijk en sociaal terrein Meer dan 25 jaar was hij voorzitter vai raad van toezicht van de Coöp. Boeren leenbank te Oudewetering. Eenzelfde tijd was hij bestuurslid van de Rem. Geref. Gemeente te Oudewetering. Verder: hoogheemraad van Rijnland, heemraad van de Wassenaarsepolder. bestuurslid van de C.M.C. en van de Hollandse Msat- i 'nappij van Landbouw, vertegenwoor diger van de Grondkamer, secretaris van de afdeling Rijnsaterwoude van Het Groene Kruis en voorzitter van de ijs ereniging De Eendracht. Brand bij Latexfall aan Ho^e Rijndijk Zaterdagmiddag omstreeks twee uur ontdekte de 13-jarige Erik van der Bjjl brand in een van de loodsen van de N.V. Latexfalt aan de Hoge Rijn. dijk te Zoeterwoude. De jongen waarschuwde onmiddellijk de brand weer, die met groot materiaal uit- rukte. De blussers slaagden erin te voorkomen, dat de hele loods uit brandde. De nablussing vergde nog al wat tüd. Over de oorzaak tast men nog in het duister. Burgemeester Dctmers van Zoeterwoude toondo zijn belangstelling. Foto N. V. d. Horst KATWIJK AAN DEN RIJN Veel waspeen en bloem kool op veiling Katwijk In de waspeensituatie kwam in de afgelopen week wel enige verandering, want de prijzen liepen behoorlijk terug. De A-I peen zakte van f 10 naar f 5,70. Toch bleef de belangstelling voor het produkt goed, de conservenfabrieken kochten behoorlijk. De export was min der. namelijk 47 pet. Frankrijk nam nau welijks peen af, zodat de export zich richtte naar Engeland, België en de Bondsrepubliek. Overigens was er goede oer. De noteringen: AI f 3,50 tot f 10; All f 2,70 tot f 10 en BI f 5,50 tot f 13,70. Het prijsverloop wat betreft AH en BI was ongeveer gelijk aan dat van AI. Er was veel bloemkool aan de markt Er werden topprijzen bereikt in de eer ste helft van de week. Doof de grotere aanvoer aan de bloemkoolveilingen in Noordholland liepen de prijzen terug, wal vooral vrijdag goed merkbaar was. Er was nauwelijks exportvraag. De prijzen1 AI f 56 tot f 107; All f 11 tot f 81; BI f 39 tot f 59; Bil f 11 tot f 45; Cl f 25 tot ïn cn f 11 tot f 21. We verwachten behoorlijke aanvoeren en matige prijzen De prijzen van uien liepen ook terug Andijvie goed van kwaliteit. Behoorlijke oer, niet hoog in prijs, noteerde van f 7 tot f 15. De bonensoorten worden nu ook aan gevoerd van de koude grond, de prijzen zullen daar spoedig door gekenmerki orden: snijbonen noteerden van f 1,95 tot f 2,05; en princessebonen van f 1 tol f 1,65. Bospeen noteerde van f 24 tot f 60 a van f 1,10 tot f 10; tuinbonen van f 12 tot f 22; kroten per kist van f 1,60 tot f 4,70; idem klein per kist van f 1,20 tot f 2,90 en idem per 100 bos van f 3 tot f 10. Peterselie van f 2 tot f 6,10 krulpeterselie van f 2 tot f 9.60; selderie f 2 tot f 6,70; bonenkruid f 6,80 tot f 7,80; spinazie f 32 tot f 34; rabarber f 3 tot f 18; tomaten f 20 tot f 92; kom kommers f 4 tot f 29; spitskool f 38 tot rode kool voor f 10 tot f 16; blauw schokkers f 88 tot 95; krombekken f 66 tot f 79; zwarte bessen f 0,33 per kg en frambozen f 0.26 per kg. Visserij golf jes HET BEZIT van een vriestreiler is voor de Nederlandse vissersvloot waarschijnlijk maar van zeer korte duur geweest. Naar wij is de vriestreiler „Egmont" van de rederij Gouda in IJrauiden voor de prijs van ongeveer 2,5 miljoen gulden aan een Duitse rederij verkocht. Het ligt in de bedoeling, dat de „Egmont" volgende week reeds naar Duits land zal worden overgevaren. De nieuwe eigenaar gaat het schip gebruiken voor de visserij op de verre visgronden. De „Egmont" heeft voor de IJmuidense rederij onder commando van schipper Huib Krab een paar IJsland gemaakt. Het waren de eerste verre vlsreizen sinds vier jaar door een Nederlandse treiler. De verkoop van de „Egmont", die ter zij nertijd wel weer door een nieuw en nog beter schip zal worden vervangen, verbaast niemand in IJmuiden. Tot nu toe hebben vrijwel alle schepen van de reder Gouda een weg naar het buiten land gevonden, nadat zij enige maanden i Nederland in de vaart waren geweest Deze politiek heeft de heer Gouda echter wel altijd in staat gesteld om steeds met het allernieuwste materiaal te verschijnen. Bovendien le vérden de verkochte schepen natuurlijk een aardige winst op. Veel rederijen zijn immers bereid om meer te betalen voor een schip, dat kant en klaar is voor de visserij. Bij nieuwbouw moeten zij op een wachttijd van tenminste een jaar rekenen. Hektreiler nu gereed Schipper Jan Krab heeft ons verteld, dat zijn schip, de hektreiler „Maria Elizabeth" van de rederij Marezaten, nu zo goed als vaarklaar is. „Over drie weken hoop ik met het schip naar zee te vertrekken". Schipper Krab. de eerste Nederlandse hektreilercommandant, heeft acht maanden aan de wal op voltooiing van de „Maria Elizabeth" gewacht. De voltooiing van het schip liep grote ver traging op door kinderziekten in een winch van een specale constructie. Dit was er Zaterdag zorgden 52 schepen in IJmui den voor een aanvoer van 4500 kisten verse vis. Er waren 1700 kisten haring, 1700 kleine kistjes haring, 320 makreel, 500 schol, 400 diversen. 250 schelvis, 200 wijting, 240 gul en kabeljauw, 200 stijve kabeljauwen, 7 kantjes groene haring en 30.000 kilo tongen. De schepen De Thorina IJm. 33 kwam ondermeer aan de markt met 750 kisten verse vis en 300 kleine kistjes haring, de Kw. 121 Brittenburg zorkde voor 395 diversen en 250 kleine kistjes haring: de Antje Kw. 49 voor 375 kisten en 325 kleine haring: Kw. 99 voor 430 kisten diversen, Kw. 156 voor 200 kisten en 140 stijve kabeljau wen, Kw. 145 voor 215 kisten en deWr. 59 voor 186 kisten verse vis. Op zee Van de visgronden valt, evenals de laatste tijd over de bedrijvigheid in het visserijbedrijf in het algemeen, merk waardig weinig te melden. De vangsten L "V/1 É-c- -^"v- -7ry Za t er dagmor gen, week later dan ankelijk de bedoeling was. is de motorkotter de „Aleida KW 183" door de scheepsbouwer en directeur van de heepsbouwwerf „Industrie" te Alphen 11 den RUn, de heer P. J. C. Boot, na ;n geslaagde proefvaart op de Nieuwe Waterweg overgedragen aan de eigena- van de rederij „Aleida" te Katwijk Zee, de heren T. Ouwehand. C. Haas. noot en B. van Dijk. De heer Boot bracht in zijn toerpraak og even de vertraging in de aflevering alsmede de ongewone tewaterlating en kele maanden geleden in herinnering. Hij overhandigde de scheepspapieren aan de heer Ouwehand. nadat hij hem een behou- don vaart cn goede vangst had toege- De heer Ouwehand feliciteerde de be manning en de sahipper met de „Aleida" en dankte voor de prettige samenwer- king met de scheepsbouwers. Ook de heer Ouwehand wenste de bemanning veel succes met deze aanwinst van de Kat- wijkse visserij vloot. Na de geanimeerde proefvaart werd weer koers gezet naar de Wilhelminaha- Vlaardingen, verscheidene Het schip is uitgerust i gasten van boord gingen. Direct daarop'Diesel-industriemotor, werd de eerste zeereis gemaakt name- de thuishaven IJmuiden. waar omstreeks zeven uur werd vastgemaakt. Nog deze week zal de „Aleida" voor de eerste maal ter visvangst uitvaren. len 330 PK. heeft een lengte van 29 meter, is 6,50 meter breed en heeft een holte van 3,25 meter. Er kunnen 750 kisten vis worden geborgen "oorfcs bevinden zich aan boord de mo dernste peil- en meetinstrumenten. Katwijk aan Zee V.V.V.-programma ontsluierd Na vele vergaderingen en onderhan delingen is het bestuur van V.V.V. te Katwijk aan Zee thans in staat een pro gramma te publiceren van voorgenomen evenementen in de laatste week van jul' en de maand augustus. De V.V.V. ver zoekt nadrukkelijk verenigingen, die voornemens zijn het een en ander te organiseren, via het informatiebureau met haar in contact tc treden, ter ver mijding van gelijktijdige gebeurtenissen die elkaar ongunstig zouden kunnen be- invloeden. Het programma vermeldt o.a. 3 con certen. waarvan hert eerste op 7 augus tus des avonds 8 uur in de muziektent op- het Andreasplein zal worden gegeven door de muziekvereniging „Harmonie" Katwijk aan den Rijn. Voorts iedere week de traditionele strandfeesten voor kinderen en ouderen, schaakwedstrijden, lampionoptochten en bridgedrive Als andere evenementen vejmeldt het programma een voetbalwedstrijd „Quick Boys"Fortuna '54 op zaterdag 29 juli a.s. en een wedstrijd op zaterdag 12 au gustus „Quick BoysVolcndam. Belde worden gehouden In het gemeentelijk sportpark, aan de Laan van Nleuw-Zuid Op 2 augustus wordt een grote show avond georganiseerd met medewerking van de Trommelaere van Rossndaele uit Rosendaal en Ahoy tc Rotterdam, mei feeërieke verlichting in het sportpark, een zee-prestatietocht over 1500 meter op 12 augustus en een reddingsdemonstratóe op 19 augustus door de Katwijkse Red dingsbrigade, hert nationale drumband- concours op zaterdag 12 augustus dooi de Chr. Bond van Muziekverenigingen m Nederland, het bloemenencorso „Flo ra's kleurenpracht aan Zee" op zaterdag 19 augustus en op 24 augustus de grote taptoeparade op de Boulevard. Dit zijn enige hoogtepunten die wij aan het pro gramma ontlenen. Het heeft wat moeite gekost, het pro gramma wat de financiële zijde betreft binnen de grens van het bereikbare te houden. Teneinde een doeltreffende re clame te kunnen voeren en alles tc kun nen bekostigen, is het van belang dal men de V.V.V. steunt. Het door dc V.V.V. vastgestelde pro gramma bevat ook openluchtconcerten van de plaatselijke muziekverenigingen de traditionele en voor de kinderen on vergetelijke lampionoplocht en iedere week MmdfcejKn en wandeltochten. JJe O nr. muziekvereniging „UNI" geeft op maandag 14 augustus een concert in de muziektent op het Andreasplein Ou maandag 28 augustus zal de „Harmonie" een uitvoering geven. Een andere af- toactie is het optreden van „Jong er u^ Leiden. Ook de taptoe op 2« augustus op de Boulevard en de vuur werken op 29 juli. 12 en 19 augustus zul len zeker veel belangstelling trekken Kerkelijke opbrengsten De opbrengst van de busjesactrfe van de Geref. Bond over het laatste kwar taal bedroeg. Wijk Noord: busjes f 580.80: Noord-west: giften f 53.50; busjes f 464 02 Noord-Oost: busjes f 597.22; Zuid: giften f 10, busjes f 366.66; Zuid-west: giften •f 34. busjes f 839.43: Zuid-Oost: giften f 21.75; busjes t 730.10. Totaal f 3697.48 De jaaropbrengst van de busjesacti? JS f 15.602 52 (1959 f 14.874.07). De extra collecte in de Hervormd' kerken ten bate van de inwendige zen ding heeft f 1083,35 opgebracht. Orgelconcert Dinsdagavond om 8 uur zal de orga nist Koos Bons in de Nieuwe Kerk aan de Voorstraat een orgelconcert verzor. gen. De heer Bons zal werken vertol ken van J. S. Bach. Couperln, Handel Loeillet, Veerne cn Alain en op verzoek het fraaie orgelwerk Fantasie in F no. 2 van Wolfgang Amadeus Mozart. Dinsdag 25 juli 8 uur: openluchtsa- menkomst op de Boulevard bij de Oude Kerk, ds. P. Moerenhout, onderwerp Waar gaat u naar toe? Donderdag 27 juli: Kapel, de heer M Visser te Epe, 8 uur. Woensdag 26 juli: wljkgebouw Abeel- plein, contactavond Bijbelstudieclub ..Amoe 5 6a". 8 uur. OpenluchtbUeenkomst Dinsdagavond 8 uur wordt op de Bou levard, bij de Oude Kerk, een openlucht samenkomst gehouden. Spreker is ds. P Moerenhout. Onderwerp: „Waar gaat u naar toe?" Medewerking wordt ver leend door net Geref. kerkkoor Hervormde gemeente De jaargidsen van de N.H. Gemeente 1960'61 hebben geen financiële strop opgeleverd, maar zelfs een klein batig saldo. De inkomsten waren als volgt: Wijk noord: f 150; wijk noord-west f 252, wijk noord-oost f 161,05; wijk zuid f 11-1-25; wijk zuid-west f 101.85; wijk zuid-oost f 286.21. In totaal f 1062 36 Te genover deze baten stond aan onkosten over het algemeen schraal. De prij- moeten het goed maken. Opvallend is echter het geluk van de grote Schcve- ningse treilers. Deze schepen vangen de laatste tijd zeer veel haring en boeken prachtige besommingen. Met de drijfnetvisserij is het niets ge daan. Men moet sterk betwijfelen of zelfs een succesvolle Engelse walvisserij seizoen nog goed kan maken. Steeds stemmen klinken er in het visse rijbedrijf, die de vleetvisserij als beslist verouderd bestempelen. Zelfs het idee om met een vleetkotter te gaan vissen, die 's winters kan treilen, is met weinig enthousiasme ontvangen. De Reedersvereniging voor de Haring visserij blijft voorstander van de drijf- netnetvisserjj en legt daarvan ook in het jaarverslag over 1960 weer getuigenis af. Maar er wordt dan een drijfnetvisserij met steun van de overheid bedoeld. Een drijfnetvisserij voornamelijk voor het in standhouden van het reservaat aan per soneel voor de grotere schepen De prijzen De haringprijs was voor de goede kwaliteiten hoog. De handel betaalde f 24,50 tot f 11,— voor een kist haring van 50 kilo. Makreel bleef daar met f 20.— tot f 11,— weinig bij achter. Grootmiddel schelvis was iets goedko per met f 37,— per kist van 50 kilo. De prijzen voor fijn vis waren hoog. De besommingen waren bij schrale ^.invoeren uiteraard weer niet hoog. De Antje Kw. 49 besomde f 4900,de Brit tenburg Kw. 121 f 7750,—, de Kw. 145 f 6180,—. Relatief konden deze besom mingen wel hoog worden genoemd. En vandaag? Vandaag is het woord aan de logger- i kottervloot, die voor ten minste 40.000 kilo tongen zorgt. De Ariadne IJm. 18, dat buitengewoon goed varende midden- slagtreilertje, zouden de Belgen zeggen, is binnen met ruim 900 kisten verse vis aan boord. Een beste vangst dus. De IJm. 99 lost vandaag een vangst van 1015 kisten verse vis en 250 stijve ka beljauwen. Ongeluk met wlnchkabel De monteur L. Guit moest zaterdag morgen met ernistige hoofdwonden naar het Antoniusziekenhuis in IJmuiden wor den overgebracht, nadat hy was geraakt door een losschietende winchkabel aan boord van de kotter IJm. 52. De mon teur moet voorlopig in het ziekenhuis blijven. VisserU in 1960 De resultaten van de visserij waren in 60 heel wat gunstiger dan in 1959, zo blijkt uit een LEI-rapport. De grote zeevisserij met grote loggers en treilers verliep goed. Voor alle categorieën vaar tuigen was er een overschot. Dit was hoger naarmate het motorvermogen gro ter was, zij het dan, dat de schepen met het grootste motorvermogen niet het hoogste overschot behaalden. De voornaamso oorzaken van de gunsti ge resultaten waren de gunstige sprei ding van de aanvoer over het gehele jaar, een daling van de kosten van mo torbrandstoffen en een Iets hogere op brengst van dc haring. In het tweede halfjaar van 1960 bereikten de treilers het gunstigste resultaat. De kleine zeevisserij verdriedubbelde de opbrengst van de vangst vergeleken met het jaar 1951. De garnalenvissers zijn vrijwel geheel op export aangewe zen. De binnenlandse markt neemt wei nig af. Duitse diepvries naar Australië Duitsland heeft een interessante ex portmarkt opgebouwd voor diepvries visfilets in Australië. Met o.m. de „Rie- derstein" (10092 brt) van de Norddeut- schen Lloyd wordt de vis in koelrui- men. waarin een constante temperatuur van 20 graden C heerst, naar Australië vervoerd. De koeltechniek is dus zover gevorderd, dat bij Noorwegen en Groen land gevangen kabeljauw, roodbaars en schelvis als diepvries in dezelfde kwali teit als in Duitsland in Australië ver kocht wordt. Twintig Duitse treilers nemen thans deel aan het zgn. zoute visseizoen. De Duitse treilers „Saarbrtlcken", Biele feld" en „Essen" voerden deze week weer 250 ton gezouten vis in de Portu gese haven Aveiro aan. (drukkerij en uitgeverij) f 1.009.28. Het barti'g saldo bedraagt dus f 53.08. Hiervan werd bestemd f 50 voor 5 m2 grond Overduin en het restant f 3.08, voor de verdere botrwplannen. Waarheen deze week? Maandag 24 juli: postzegelvereniging „Philatelica", afdeling Katwijk houdt in samenwerking met de vereniging in KaU wijk aan den Rijn een internationale ruilavond, in dc Oranjezaal van het Jeugdhuis. Voorstraat, aanvang acht uuf. Dinsdag 25 juli: orgelconcert door Koos Bons in de Nieuwe Kerk aan de Voor straat. aanvang acht uur. Schaakwed strijd schaakclub „Katwijk"—,3adgasten" in de Oranjezaal van het Jeugdhui», Voorstraat, aanvang acht uur. Woensdag 26 juli: Puzzelrit voor auto mobielen. motorfietsen en scooters. In- schrijfadres: V.V.V.-kantoor. Startplaats: Sportlaan. Opgave voor deelneming aan de start, om half zeven. Carillonconcert door de heer H. de Licht, beiaardier van de Westertoren te Amsterdam. Aanvang acht uur. Donderdag 27 juli: Strandfeesten op het parkeerterrein bij „De Zwaan" voor kleuters van drie jaar en ouder. Aanvang 9.30 uur v.m. Opgave voor deelneming aan de startplaats om 9.15 uur v.m. Lampionoptocht met medewerking van de plaatselijke muziekverenigingen. Op stelling: Koninginneweg. Route: Konin ginneweg, Secretaris Varkevisserstraat, Annastraat, Zeeweg. Voorstraat, Badstr„ Sluisweg, Burgersdijkstraat, E, A. Bor- gerstraat, Rijnmond, Boulevard, Vuur baaksplein, Koninginneweg waar de stoet wordt ontbonden. Aanvang kwart voor negen. Bridgedrive in „De Roskam", Brugges'.raat te Katwijk aan den Rijn. Inschrijving voor deelneming tot kwart voor acht. Zaterdag 29 Juli: Voetbalwedstrijd Quick Boys—Fortuna '54 in het gemeente lijke sportpark, Laan van Nieuw-Zuid. Aanvang vijf uur. 's Avonds is er een vuurwerk op de Zuid-Boulevard, tien Geslaagd In Rotterdam slaagde voor het mid denstandsdiploma mejuffrouw A. L. Guijt alhier. Hoog en laag water Dinsdag: hoog water 0.33 u., 13.10 uur; laag water 8.41 u.. 21.16 uur. Verkoopdag Aanstaande woensdag zal een verkoop- dag worden gehouden uitgaande van de Christelijke Gereformeerde Kerk alhier, in de Unizaal aan de Wethouder Ouwe- handstraat. De opening zal plaats heb ben des middags om half 3.

Nieuwe Leidsche Courant | 1961 | | pagina 9