\-:m Negen dagen braden en smullen op „Spijs en Drank Komt er één Nationaal Ballet o.l.v. Sonia Gaskell Goudvoorraad versterkt KOERIERS VERHULST VERLAAGT de prijzen van herenkleding met OPRUIMING /l ETNA GASFORNUIZEN NIEUWE LEID'CHE COURANT 7 VRIJDAG 21 JULI 1961 Grootse internationale expositie wordt door 150 Haagse huisvrouwen geopend r)E DROOMKEUKEN van prinses Birgitte van Zweden, een oneindige ■L' serie niet te tellen kook-, bak-, braad-, proef- en keurwedstrijden, waaraan iedereen gratis kan deelnemen, een model van de selfservice su permarket van de toekomst, een Franse stand, waar lieftallige jongedames kaas en wijn laten proeven, een feestelijke openluchtmaaltijd uit de tijd van de Amerikaanse pioniers, een volledige Amerikaanse maaltijd voor een prikje, dat alles en nog veel meer zal van 8 tot en met 17 september te zien zijn in de Houtrusthallen, wanneer daar de grote, internationale tentoon stelling „Spijs en Drank" wordt gehouden. Honderd vijftig Haagse huis vrouwen zullen deze expositie openen Deze tentoonstelling wordt „een vak-| beurs voor de huisvrouw'-, waar binnen-1 en buitenland voedings- en genotmidde len zullen presenteren. De huisvrouw zal dan kennis kunnen nemen van wat! er op dit gebied over de hele wereld te koop is, hoe al dat lekkers te bereiden is en bovendien krijgt zij antwoord op, de vraag „Wat gaat het me kosten". Op dit ogenblik is het totaal aantal in zenders uit het buitenland nog niet te zeggen, maar het worden er vele! Uit de U.S.A., Aust -.lie. Zweden, Indonesië, België en Engeland, zijn inschrijvingen binnengekomen. Bovendien hebben de Franse- en de Poolse regering toegezegd grote inzendingen te verzorgen. Onder leiding van de beroemde cuisi nier L. te Mey zal op de beurs een res taurant worder geëxploiteerd, dat de naam zal dragen „Hoornwijck Interna tional". Het restaurant (capaciteit 100 zitplaatsen» krijgt een internationale keuken, de g sten kunnen bekenen minder bekende specialité's savoureren, en er komt een exclusieve bar, waar de gasten voor de maaltijd een aperitief kunnen gebruiken In de openlucht zal op het terrein van Houtrust een kolossale bakstenen barbecue gaan draaien, die dagelijks de kippetjes goudbruin zal roosteren. Boerenmaaltijd Bij de feestelijke opening wordt op een enorme houten vlonder onder een wind vast scherm aan lange houten tafels een boerenmaaltijd uit de tijd van de Ame- Gezeten op eenvoudige houten ban ken wordt dan kip gekloven, met daarbij r»*.> tenbowl. de overgrootmoeders van de huidige be woners van de Wes kusi var. Noord-Ame rika zoveel succes hadden. Het spit blijft jak na de opening doorwen elen Tüdens de 'e»«onr,«telKn>- kor, rt» Ne derlander ook kennis maken met een Amerikaanse maaltijd. Op een allumi- nium plateau worden pre-}ab maaltijden geserveerd; vijf grote Amerikaanse im porteurs Lebben de ingrediënten beschik baar gesteld. Een „bun' Voor een luttel bedrag kunnen de be zoekers in de heel bijzondere diagonale stand aan de self-service bar hun maal tijd bestellen, o.m. bestaande uit een ..bun", een broodje van Amerikaanse tarwemeel, met Amerikaanse margarine en een schijfje kalkoen of een schijf kip, Spionnen voor Israël m Kairo ter dood veroordeeld Het hooggerechtshof in Kairo heeft gisteren de 29-jarige Kathy Pardoff uit Keulen vandaag ter dood veroordeeld onder beschuldiging van spionage voor Haar man, Jean Leon Thomas een Egyptenaar van Armeense afkomst en twee andere Egyptenaren werden even eens ter dood veroordeeld onder dezelf de beschuldigingen. een kom rijst met een soyasaus volgens speciaal recept en een glas vruchtensap. De opbrengst van het geheel zal na de tentoonstelling worden aangeboden aan het Nederlandsche Roode Kruis. Franse keur In Frankrijk is men op dit ogenblik druk bezig met het ontwerp van de Franse stand. Architectonisch zal dit een meesterstukje worden. In de stand zullen een keur van Franse kazen en de meest uitgelezen Franse wijnen te proeven (en te ruiken) zijn. De meisjes die in deze stand het publiek inlichten over het juiste gebruik en, wat toch ook zo héél belangrijk is. over de prijzen, spreken zowel Nederlands als Frans. Uit Warschau komt een groot aantal hak-, braad en kookinstallaties, maar ook (en dat is een Europese primeur) een in tending van alle dranken, levensmidde- 'en en genotmiddelen die Polen op het ogenblik exporteert. super-self-service-toekomst-droomwinkeL V. D. gaat een filiaal openen, een In dit etabilssement wordt vooral voor- tichting gegeven aan de huisvrouw hoe '-Ü op de meest efficiënte wijze kan win kelen in een zelfbedieningsbedrijf, maar ook is deze supermarket een proefneming voor het grootwinkelbedrijf zelf; men kan nu nagaan hoe het publiek in een zelfbedieningswinkel zijn keuze bepaald Bij haar huwelijk kreeg de Zweedse prinses Birgitte van een Zweedse in dustrie een modelkeuken ten geschenke Een kopie van dit juweeltje wordt op de tentoonstelling opgezet en vooral zij, die nu nog koken driehoog achter in een omgebouwde klerenkast- kunnen zich hierbij de ideale huisvrouw dro- Honderdvijftig Haagse huisvrouwen zullen worden uitgenodigd om op 8 sep tember dit keuken- en kookfestijn te openen. Hóe is nog een diep geheim. t). en W. van Amsterdam hebben del ■*-' raad voorgesteld hen te machtigen de oprichting te bevorderen van een Stichting die een „Nationa.Ballet" zal exploiteren, onder nader met het rijk overeen te komen voorwaarden. Tevens wordt voorgesteld voor de ex ploitatie /an het Nationaal Ballet voor het seizoen 1961/62 een subsidie van ten hóógste 240.000 beschikbaar te stellen. De informatieve besprekingen tussen de staatssecretaris van o. k. en w. en de colleges van B. en W. van Den Haag en Amsterdam om tot een „Nationaal Ballet" te komen, werden geleid door de oud-burgemeester van Amersfoort, de heer H Molendijk. Deze heeft aan alle in Nederland als solist bekend staande dansers een plaats in het Nationaal Ballet aangeboden Van de negentien solisten hebben zestien het aanbod aanvaard. Drie leden van het op- Automobilisten in A dam kunnen worden geloodst Amsterdam is de eerste stad in ons land, waar de V.V.V. over een zogenaamde „Ioodsendlenst voor automobilisten" beschikt. De bedoeling van de Iood sendlenst is dat de toeristen na een vermoeiende reis bü de kiosk een loods per scooter als wegwijzer kun nen buren om snel het doel In de stad te bereiken. Desgewenst kan de toerist ook een loods in de auto meekrijgen Wanneer deze dienstverlening in een behoefte blUkt te voorzien, wordt het aantal loodsen (veelal werkstudenten) uitgebreid, zo dat door alle V.V.V .-kantoren aan de rand van de stad loodsdiensten kun nen worden aangeboden. Tegelijk met de opening van de vierde V.V.V.-kiosk in de hoofdstad heeft wethouder mr. G. van 't Huil deze week de eerste scooterloods aan de grote weg naar Utrecht Ingewijd. De tech niek weigerde hierbij echter alle me dewerking, zodat personeel van de V.V V. ongeveer een half uur lang achter dp scooter (waarop zeer toepas selijk stond geschilderd „follow me") liepen te duwen. Zonder resultaat geheven Nederlands Danstheater hebben bedankt voor een plaats in het Nationaal' Ballet. De heer H. van Manen bleek niet be reid op enigerlei wijze een taak in het tc vormen ballet op zich te nemen Hem was een taak als leider aangeboden, wijl hij tevens de choreografieën verzorgen. Wat de algemene artistieke leiding treft, is uit het overleg naar voren komen een eventuele opdracht aan vrouw Sonia Gaskell als algemeen leid ster. Zij zal een zakelijk leidster naas zich krijgen, aan -vie de administratie ei organisatorische werkzaamheden zullen worden toevertrouwd. De groep var Nationaal Ballet die de Ned. Opera zal bedienen en ook kleinere voorstellingen zal verzorgen, zal onder leiding kunnen staan van mevrouw Mascha ter Weeme, zo is uit het overleg gebleken. Behalve aan de zestien solisten is er behoefte aan vierenzestig dansers in verschillende ca tegorieën. In de leiding zal met een groep van vijf op de voorgrond tredende danskun stenaars (Rudi van Dantzig. Peter Anpel, Conrad van de Weetering. Hannie Bou- man en Marie Huisman» het artistieke beleid worden besprokeq. waarbij ieder van hen een eigen taak in die leiding zal worden toegewezen. Van de 72 tot 80 dansers waaruit Nationaal Ballet zal bestaan, zal de helft haar werkterrein in Den Haag vinden en de andere helft in Amsterdam. In de statuten van de nieuwe stichting dient bepaald te worden dat alle dan sers hun werkzaamheden in beide ste den uitoefenen. Geld voor Bangkoks haven Het speciale fonds van de Verenigde Naties, Thailand en de Wereldbank heb ben een overeenkomst getekend voor een nauwkeurig onderzoek naar de ver zanding van Bangkoks haven en de aan leg van een andere haven te Sriratsja. Het speciale fonds heeft het plan reeds goedgekeurd en 1 miljoen dollar beschik baar gesteld. Thailand zal de resterende 268.000 dollar en het onderzoek naar de vervangingshaven betalen. Thailand heeft zich voor het onderzoek verzekerd van de diensten van de Nedeco, het Neder lands adviesbureau voor ingenieurswerk in het buitenland te 's-Gravenhage. Het werk moet in 1965 voltooid zijn. Blijkens de weekstaat der Nederland sche Bank van 17 juli is de goudvoor raad met f 90 miljoen gestegen tot f 5554 min. De Bank heeft zich dus blijkbaar gehaast de vorige week door de banken op grote schaal afgegeven dollars in goud te verwisselen. De voorraad goud en deviezen nam met f 68 min. toe tot f 62551 min., terwijl dé cónvérübele de viezen met f 16 min. daalden tot f 774 min. Het dekkingspercentage steeg vac 96.30 tot 96,49. Na de storting van f 216 min. op de in schrijving op schatkistpromessen, is het saldo van dp Schatkist met f 187 min. tot t 357 min. gestegen, daar het Rijk ook nog betalingen moest verrichten. In elk geval is er tezamen met te verwachten belastinginkomsten wel genoeg voor do betaling van f 300 350 min. kwartaals uitkering aan de gemeenten op 25 juli. Pas daarna zal men wellicht een nieuwe inschrijving overwegen. Het saldo der banken daalde met f 247 min. lot f 743 min. Behalve deze storting hebben de banken nog f 84 min. uitgegeven bankbiljetten in verband met de vakantie moeten financieren, v door de omloop tot f 5063 min. steeg, doch hiertegenover stonden inkomsten wegens afgifte van deviezen. De banken staan nu ongeveer op het verplicht ge middelde en behoeven zich volstrekt geen zorgen te maken aangezien zij geruime tijd behoorlijk daarboven heb ben gestaan. Ook voor de nieuwe kasre- serveperiode behoeft men niet beangst te zijn voor de geldmarkt, aangezien er voldoende middelen toestromen uit de kwartaalsuitkering aan de gemeenten en dollars. Het huidige kasreservepercenta- ge van 10 geeft geen aanleiding voor verandering in de nieuwe periode. De geldmarkt is ruim en daggeld is reed» sinds februari op 3,4*/«. De weekstaat was in miljoenen gul dens: Activa: goud 5554 (5464), vorde ringen in goud 774 (790), guldensvord. op buitenl. 53 (53), papier door Bank gekocht 156 (192). voorschotten 6 (5), Ned. munten 20 (21); passiva: Bankbil jetten 5063 (4978), schatkist 357 (170), banken in Ned. 743 (990), andere ingeze tenen 228 (218), banken in buitenl. 114 (107», andere niet-ingezetenen 5 (6), saldi buitenl. geld 11 (11). Sfeer in 'l gezin De Nieuwe Leidscheer in I Guragaosche Handelmij. zal uitkering van agioreserve overwegen Op de vergadering van de Curagaosch® Handelmij. tc Amsterdam werd aange drongen op uitkering van de dividendre serve, waardoor het dividend over 1960 10 in plaats van 8','o zou kunnen worden en eveneens op uitkering van de agiore- serve. Hot bestuur beloofde uitkering van de dividendreserve te zullen voor stellen zodra zich een werkelijke mo gelijkheid voordoet, en van de agiore- serve zodra de besprekingen met de fiscus tot bevredigend resultaat leiden. De jaarstukken werden goedgekeurd. Volgens de voorzitter, mr. H. Albarda, zijn de bijkantoren ondergebracht in af zonderlijke N.V.'s, welker aandelen zul len berusten bij een holding company in het westelijk halfrond. Hierdoor krijgen de overzeese bedrijven een nationaal ka rakter, de vestigingen passen beter bij het land zelf en ook bij kritieke wereld- omstandigheden kan men ongestoord op het westelijk halfrond werken. Rondom de Caraïbische zee heerst toe nemende spanning. Er is een sterke ka- pitaalsvlucht. Door grote spreiding zijn de risico's verdeeld. De bakens zijn tijdig verzet en de scheepjes hebben steeds 'n veilige haven bereikt. De uitbreidingen van handelszaken en industrie hielden gelijke tred. Steeds zoekt men nieuwe objecten met weinig investering en in landen, waar belasting laag is. In Haili zijn goede mogelijkheden. In Argentinië en Brazilië heeft men vaak getracht vaste voet te krijgen. Dc overzeese re sultaten der eerste vijf maanden liggen op het gemiddelde van 1960. De statu tenwijziging werd goedgekeurd. Ijzer Gordijn-universiteit De Indonesische militaire autoriteiten hebben gedreigd het linkse dagblad Be- rita Indonesia te sluiten omdat deze de Gadja Mada-universiteit een „IJzeren Gordijn-universiteit" heeft genoemd. Een militaire woordvoerder noemt dit een uitdaging voor onverantwoordelijke men sen, die een breuk tussen de staf en de studenten zou kunnen veroorzaken. Modess N.V. te Meppel, opgericht door Johnson and Johnson te New Brunswick en N.V Koninklijke Pharmaceutische Fabrieken v/h Brocades Stheeman en Pharmacia, voor vervaardiging van me dische en sanitaire artikelen, kapitaal f 1 miljoen, waarvan geplaatste en con tant volgestort f 300.000 door Johnson and Johnson en f 100.000 door Brocades Stheeman; directeuren J. A. van Raalte, M. G. Webster, E. H. Marsch en J. A. V Vandervoodt. Personeel jfevraasd f Gevraagd bediende voor benzinepompstation, leeftijd ca. 18 jaar. Aanmeld. Gebr. Huisman. Levendaal 80. Net meisje gevraagd als hulp in de huish. Niet onder de 16 jaar. Hugo de Vries- straat 4, Leiden. Tel. 31253. Te koon f Te koop gevr. ouderwetse witte stenen soepterrines en jnskommen met deksel. Ma honie wastafels en nacht kastjes met marmer blad en verder alles uit grootmoe iers tijd. Tel. 01820—6680 of brieven no. 1764 bur. v. d. bl. Te koon a»r»«eH f Ford Taunus 12 M model 1957 2350 -, in goede staat. A.N.W.B. keur.rapp. aanw. p'a Kerkstr. 32, Oude Wete- Te koop Ford Anglla 1051, groen, 84.000 km., in goede staat, zuinig in gebruik, stuurinrichting en ged. elec. installatie vernieuwd. 500,- Rijke, Molenlaan 49. Voor schoten. Tel. 01717-3224. t Jawa. Benelli, Magneet, Demm, HMW, Vap, Hercules, Ponette bromfietsen. Uit voorraad leverbaar. Dealer: J. J. v. d. Geest, Pieters- kerkgr. 6, Leiden. Inruil! Financiering! a Demm 4 tact bromfietsen met 3 versn. uit voorraad le verbaar. De specialist voor Leiden en omgeving. J. J. v. d. Geest, Pieterskerkgr. 6. (Achter TrianontheaterV Gemakkelijk! Caltex 2- tact benzine-automaat. Dag en nacht beschikbaar J. J. v. d. Geest, Pieterskerkgr. 6. (Achter Trianontheater t Superia Aristocrat, scoo ter-model, geheel compleet, km-teller, beenschermen. dubbelzit, verchroomd kof- ferrek en voetrusten voor duo, f 759. Desgewenst pret tige betalingsregeling. Ri> wiel- en Motorhandel J. Du- soswa, Zeeweg i. Katwijk Zee. Superia-Sport met Sachs motor, geheel compleet met km-teller, dubbelzit, ver chroomd kofferrek, voet steunen voor duo en 16 liter tank, 718. Desgewenst prettige betalingsregeling. - J Dusoswa, Zeeweg l, Kat wijk Zee. Te koop bromfiets, merk HMW, in goede staat. T.e.a b Na 7 uur W, D. Noteboom, Stephana van Rossumstr. 15, Rijnsburg. Norton sportrjjwielcn, nieuwste kleufen, kabelrem- men of origineel Torpedo Roestvrije velgen. Compl. m. lamp, slot, jasbeschermer enz. 1 jaar garantie f 149.75. Rijwielhandel - reparatie De Jong, Herensingel 4. Leiden. TeL 24622. Alleen in ons magazijn treft u de grootste sortering onderdelen, accessoires enz. voor uw bromfiets, motor en scooter, H. Walenkamp Zonen, Caeciliastr. 5 (Turf markt) Leiden. Telef. 01710- 20050. Tot het kleinste moertje voor Solex, Sparta en andere bromfietsen vindt u in het onderdelen-magazijn van H. Walenkamp Zonen, Caecl- hastraat 5 (Turfmarkt) Lei den. Tel. 01710—20050. Aangeb. Vespa scooter spotprijs f 275,—. goed lo pend. In voorraad Puch 250 c c. en Sparta 200 c.c. Moto ren vanaf 200. Alle mer ken gebruikte brommers, ook onderdelen v d. Mey, Middelweg 29, Leiden. Krediet tot 1000,— voor aankoop meubelen, woning textiel. Vraagt gratis folder discrete behandeling en zeer lage aflossingen Postbus 1083 Rotterdam. Te koop van particulier "orgward, diesel (personen auto). In goede staat. Scha- devrjj gereden. Geschikt v. om te bouwen als bestelauto. Te bez. Garage Bierman, Oude Vest, Leiden. Grote Markt 19, Den Haag Breestraat (t.o. stadhuis) Leiden 20.- 30.- 40.-/50.- Te koop aangeboden aar dige woonboot, zeer geschikt r jongelui, veel kasten, in lood, etc. Br, no. 1768 van dit blad. Lavet wasmachine, 220 Volt. In prima staat. Wegens •ertrek t.e.a.b. aangeboden Tel. 32894. 0 Wü leveren elk merk auto met rechtsgeldig schrift, ga rantiebewijs Financ. inruil De Jong, Autobedrijf. Oude Wetering. Te koop aangeb. een NSU Supersport. Niet van nieuw te onderscheiden, voor f 150. De Jong, Kerkstr. 116, Oude Wetering. Lief poesje dat smult van Felix zoekt goed tehuis. Smidstr. 31. Rijnsburg. Diversen 0 Volvette kaas, zo van de boerderij 1.% per 500 gram Ook andere soorten steeds erkrijgbaar bij Kwaker- naak, le boerderij, aan de Zijl, Leiderdorp. 0 Bon. IJskastdoos 39 cent. Onbreekbaar zacht plastic. Vierkant model. Deksels in diverse kleuren. Normale prijs 75 cent. Uitsluitend met inlevering van deze bon 39 cent. Victorie-Mag. Hoge- woerd 22. 0 Losse kopjes. 1$ keus 29 cent. Plastic tuinslang 25 ct. per meter. Plastic emmer. 10 liter inhoud f 1,58. Mayo- klopper. compleet met glazen pot 2.88. Theeser vies. 9-delig, mooi gedeco reerd 9.75. Victorie-Mag.: Hogewoerd 22. 0 Bon. Drukkerijdoos 39 ct. Flinke doos. inhoud stem- pelkussen met diverse leuke rubber dierenfiguren. Een heel dierenpark. Normale prijs 75 cent. Uitsluitend m inlevering van deze bon 39 :t. Victorie-Speelgoed Mag.: Hogewoerd 31. 0 Opruimingkoopjes. Week- •erhemden. effen ge- __jz. vanaf 5,90, in 60 verschillende kleuren. Ter- lenka dassen, sokken, pull overs, truien enz. Zeer goed koop. Leune, Jan Vossen- steeg 67. Tel. 22415—32256. Opruimingkoopjes. Da- mesjaponnen nu ƒ9,75, kin derjurkjes nu f 3.95. Grote sortering rokken, truitjes en vesten. Het nieuwste en toch goedkoop. Leune. Jan Vos- senstecg 67 Tel 2241532256 0 Zaterdagmarkt. Grote op ruiming bij Japie. grote fris se badlakens door het slechte seizoen geen 5.98 maar f 2,98. Prachtige charmeuse onderjurken tot 48 f 2,75. Ju- pons f 1,25. Korenburgsteeg Muziekhandel Servaas. Regenjas cadeau bij aan koop van een costuum vanaf f 49,75 - 59,— - 69,—, 79,99.— enz. - Plastic regenjas cadeau. Leune, Jan Vossensteeg 67. Tel. 22415 !56. Opruimingkoopjes. Regen- seri voor dames en heren vanaf ƒ29.75. f 39.—f 49,— enz. Ook in plastic en nylon. Grote sortering jacks. Zeer goedkoop. Leune. Jan Vos sensteeg 67. Tel. 22415—32256. 0 Opruimingkoopjes. Sport- colberts vanaf f 29.75, 39.50, f 49,75 enz., in de nieuwste dessins, ook voor jongens. Zeer goedkoop. Leune. Jan Vossensteeg 67. Tel. 22415— BedrUfspleding. Heren bakkers, slagers, kruideniers, kappers, groente en melk handelaren koopt bij ons Uw vakkleding. Beter en goed koper. Zichtzendmg vrijblij vend. Leune. Jan Vossen steeg 67. Tel. 22415-32256. Opruimingkoopjes. Ter- lenka pantalons, nieuwste kleuren f 16,95, f 19.75, 24,75 ƒ29,75, ƒ39,—. Jongensbroe ken vanaf 9,75. Leune, Jan J Vossensteeg 67. Telef. 22415- 32256. 0 Voor vakantiegenoegen naar van Dijk, Roomburger- weg A. t.o. Torenflat, Ka- naalweg; 2-pers. kano's f 1.- per uur, f 5.— per dag Kin deren tot 15 jr op werkdagen van 9—12 uur of van 2—5 f 2,50. 0 10 Ryiesscn voor 47.50 in de nieuwe Dauphir.e. Er kende Bonds Autorijschool „Irene", Boddens Hosang- weg 52, Woubrugge. Tel. 286. Leiden Tel. 26753. 0 Maak zelf wat met hout tot niets doch U gaat zelf wat maken. Hogewoerd 99. Telefoon 22536. 0 Rosine" geeft de hoogste prijs voor goud, zilver en juwelen. Grote keuze in ver lovingsringen, gouden, zilve. ren en verzilverde artikelen Het adres voor alle repara ties en uurwerken. Sleen- straat 16. Tel. 26854. 0 Plastic w.c.-bril ƒ3.98. Zware kwaliteit, geheel com pleet m. bevestigingsbouten Past op elke stenen w.c.-pot Diverse kleuren. Voor deze prijs koopt U alleen bit [.V A.. Haarlemmerstraat 48 Nova. Noordeinde 43. Leiden 0 Opruimingkoopjes. Tuin broeken voor meisjes vanaf ƒ4,95; voor dames 10,95; kinderbroekjes vanaf 1,98: grote sortering spijkerbroe ken vanaf 7,95. Leune, Jan Vossensteeg 67. Telef. 22415- 32256. 0 Een horloge kopen? Neem geen risico, koop bij erken de vakmensen. Grote keuze merkborloges (reeds voor 29,75 een herenhorloge, 17- steens Ancre, schokvrij, wa terwerend). Eigen werkpl., dus 100 service. Uur werkkliniek Lage Rijndijk 8. Strandemmertje compleet met schepje en vormpjes sa men 59 ct. Alles gemaakt van onbreekbaar plastic. Prijs 1.08 Nu met inlevering van deze advertentie voor 59 ct. I.V.A., Haarlemmerstraat 48. Nova. Noordeinde 43. Leiden. 0 Goedkope kop en scho- iels Zes stuks voor 3.98 Mooi hoog model met mo derne streepdecors. Zes ver schillende kleuren. Prima eerste keus kwaliteit. I.VA., Haarlemmerstraat 48. Nova, Noordelnde 43. Leiden. Onbreekbare kop en scho tels Vier stuks voor 1.98. Prachtige kwaliteit soepel onbreekbaar plastic; 4 verschillende kleuren. Prijs 3,16. Nu met deze adver tentie 4 stuks samen 1,98. I.V.A., Haarlemmerstraat 48 Nova, Noordeinde 43. Leiden. 0 Zaterdagmarkt. Grote op ruiming bij Japie. heren poloshirts in kleuren, geen 6.98 maar alle maten 2.98 Lange heren fantasie sokken 19 cent. Slopen 1.39. Koren burgsteeg over Muziekhan del Servaas. Japie Zaterdagmarkt. Leuke schuimrubber dames-petty- coats nu ƒ2.98. Leuke meis jes schuimrubber pettycoats vanaf 1,75. Zeer leuke teen ager hempjes 1,98. bijpas send slipjes 98 ct. Mooi da- mesgoed 1,98. Korenburg steeg over Muziekh. Servaas. 0 Zaterdagmarkt. Al onze oracht kwaliteit mooi super wit rib heren sportgoed ge probeerd? Het goed. dat zo mooi blijft in de was. nu alle maten f i .98 Korenburgsteeg «ver Muziekhandel Servaas 9 Alle soorten overhemden- reparaties. ook No-Iron, te vens kousenreparatie en sto men. Alles onder garantie Smits' Overhemden. Nieuwe Rijn 94, tel. 25391. 0 Vakantiegenot in een lig stoel of opvouwbare stoel van P v d. Horst. Vijf-Mei- Dlein 34. Tevens rotanmeu belen. Darasols. zongordii- ?i Goedkope koffiepotten!!! rachttgc kwaliteit hotel- porselein. Inhoud 114 hter 1.25. Inhoud 2 liter 1.50 Alleen verkrijgbaar met in levering van deze adverten- tentie. I V.A., Haarlemmer straat 48. Nova, Noordeinde 43, Leiden. Nylon ONDERJURK vlinderlicht en ondoor zichtig van 15.95 NU 9.95 TRICOT H. SHIRTS ïen heerlijke zomerdracht van 10.95 NU 7.95 THEEDOEKEN een grote doek, die veel vocht opneemt van 1.50 NU 1.15 Afgep. GORDIJNEN fijne marquisette met brede entre-deux van 2.25 NU 1.45 D. JAS een jeugdig model in 5 kleuren van 13.95 NU 8.95 ONTBIJTLAKEN een feest voor uw tafel van 4.95 NU 2.95 H. RUITHEMDEN vlot en sterk voor va- cantie en werk van 7.95 NU 4.95 NYLONS ccn speciale attractie in de opruiming van 1.95 NU 1.25 Haarlemmerstr. 222 Tel. 20510 - Leiden 0 Stofzuigers v.a. 115. Bij aankoop van een nieuwe geven wij 25 voor uw oude Fa. Dusoswa. Turfmarkt 1-3. Telefoon 24409. 0 De werkschoenspcciallst heeft steeds voorradig mili taire laarzen z.g.a.n. 12,50. Militaire werkschoenen v.a 6,50. Nieuwe werkschoenen v.a. 15.50, Lage werkschoe nen 15,95. Komt eens kij ken U slaagt altijd bij H J Kramers. Korevaarstr 17 0 Kredieten t.m. f 3000 <v iedereen cn zonder borg» voor aankoop meubelen en woningtextiel, direct v. fabr Enorme keuze en besparing Uiterst soepele betalingsre geling en strikte geheim houding. Vraagt vrijblijvend inlichtingen. Postbus 538 te Den Haag. T.V. vonaf ƒ295,- met garantie KOELKASTEN met 20 KORTING EDLY - RADIO SERVICE TV-EXPERTS Morsstraat 20 - Tel. 33975 - LEIDEN NOORD-ZUID-HOLLANDSCHE VERVOER MAATSCHAPPIJ N.V. Vul onderstaande bon in en U ontvangt alle inlichtingen over onze loon- en arbeidsvoorwaarden. Wij kunnen in HAARLEM, LEIDEN en 's-GRAVENHAGE cn omgeving plaatsen: ERVAREN CHAUFFEURS Vereist wordt rijbewijs BDE, leeftijd 2140 jaar. Met rijbewijs BE kan ook voor deze functie worden gesolliciteerd. De opleiding tot buschauffeur geschiedt dan in ons eigen bedrijf. BUSCONDUCTEURS DE N.Z.H. BIEDT U ie vast en verantwoordelijk werk ir een goed loon voor een 46M,-urige werkweek met afzonderlijke toe slagen voor late en vroege diensten. Tevens een extra toeslag voor een chauffeursdiploma, bij de studie waarvoor wij U helpen. ie een waarderingspremie, waarvan de hoogte afhangt van Uw prestaties. ie zeer goed sociale voorzieningen. ie vrije dienstkleding en gunstige vrij ver voerregeling. In gesloten enveloppe zenden a Leeftijd woonplaats i sollicitatieformulier voor de functie UIT VOORRAAD LEVERBAAR vanaf ƒ230, ZIET ONZE GROTE SORTERING GASFORNUIZEN JAN DE NIE ZONEN - K. Raoenburq 10, lel. 20025 PLAATST EEN KOERIER. 'T IS DE MANIER Adverteert in de Nieuwe Leidsche Courant

Nieuwe Leidsche Courant | 1961 | | pagina 7