Opera- en opetteklanken te Katwijk aan Zee Belgi «i vragen maatregelen voor behoud visserij Geslaagden chr. industrie- en huishoudschool te Katwijk Voor 45ste Vierdaagse 13.551 inschrijvingen RIJN- EN VEENSTREEK Prof. De Quay en mr. Luns naar Bonn Lager resultaat bij AKU in tweede kwartaal 1961 fOEUWE LEIDSCHE COURANT ZATERDAG 15 JULI 1961 FJDENS de afgelopen drie dagen werd aan onderstaande leerlingen christelijke Industrie- en huishoudschool te Katwijk een getuigschrift uitge reikt. Dit gebeurde door een afgevaardigde van het bestuur, respectievelijk vrouw Attema-Roosjen en mevrouw Van der Vijver-Van der Voet. Na de pauze verzorgden de leerlingen een vrolijk programma. PRIMAIRE OPLEIDING Katwijk: Annie Aandewiel, Alie van Beelen, Cobie van Beelen, Klazien van Beelen, Geertje van Beelen, Lies van Beelen, Rina van Beelen. Cobie van dei- Bent, Jankie van der Bent, Janna van der Bent, Corrie Berkhey, Ria Berkhey, Corrie van der Boon, Geertje van der Boon, Wil van der Boon, Shirly Bosch. Ada Brussee. Olga Bru.ssee. Janie Bur gerhout, Cobie Dekker, Friekje van Delft. Dinie van der Does, Elly Dompeling, van Duijn. Anneke van Duijn, Atie Duijn, Dikkie van Duijn, Clazien Duijn, Greetje van Duijn. Judith Duijn,.Mennie van Duijn. Riekje van Duijn, Ada van Duijvenbode, Atei van Duijvenbode, Lijda van Duijvenbode. Corrie van Duijvenvoorde. Geertje van Duijvenvoorde, Vera van Duijvenvoorde, Anneke van Dijk, Elly van Egmond, Jan- Freke, Anneke de Grave, Atie Groen. Petra Groeneveld, Anneke Groen, Lyda de Groot, Atie Guijt, Jannie Guijt, Han- neke Haas, Atie Haasnoot, Riekje Haas noot, Alie Haasnoot, Marjo Haasnoot Nel Haasnoot, Reina Harteveld, Judy Hazenoot, Maria Hoek, Janneke Hoek. Leunie den Hollander, Dikkie Houwaard, Bettie Huber. Hannie Hus, Jannie Imt- horn, Annie de Jong, Lenie de Jong, Mary de Jong, Janie Jonker, Corrie Ketting. Klok, Janie Koppe, Mientje Kralt. [Nellie Kuik, Jozien Kuijt, Corrie Koele- Leuntje van Leeuwen, Willy van der Luijt, Geertje van der Marei, Elly der Mey, Aria Meyvogel, Dikkie Meyvogel, Nel Meyvogel, Anneke van der Mey, Joke Mugge, Liesje van der Niet, Nellie Noort, Hermien de Nijs. ;an den Oever, Annie Ouwehand, Nel Ouwehand, Tini Ouwehand, Martha Paap, Adrie van der Panne, Anneke Par- levliet. Coba van der Plas. Corrie van der Plas. Hannie van der Plas, Heieen der Plas, Janeke van der Plas, Lenie der Plas, Lida van der Plas, Loekie der Plas, Marijke van der Plas. Gerda vah der Plas, Jannie van der Plas, van der Plas, Geertje Prins, Krijna Pronk, Willy Plokker, Ada Ros, Nellie Rozema, Willy Remmelzwaal, Anneke Romijn, Jannie van Rijn. Leuntje van Rijn, Aria Schaap, Annie Schaap, Anne- fiet Schaap, Alie Slappendel, Nellie Snijders. Aad van der Ster, Dikkie Varkc- visser, Elly Veerman, Mary Ventevogel. Atie Verdoes, Marry Verdoes, Nelly Ver does. Ria Vermeer, Mattie Verplancke. Alie Verloop, Cobie Vooijs, Corrie Vooijs, Ria Vooijs, Tinie Vooijs, Dickie de Vreugd. Leunie de Vreugd. Jannie van der Waay, Edith Wijnands, Ada Zuijder- duijn, Sjaan Zuijderduijn, Corrie Zwa nenburg, Nellie Zwanenburg, Huibie de Zwart, Gerda Zwitser, Rjjnsburg: Rineke Binnendijk, Hettie Blase, Ina ten Donkelaar, Gerda Drie bergen^ Corrie van Egmond, Mary van Egmond. Ria van Egmond, Ada van den Eykel. Emmie van den Eykel, Corrie Heemskerk, Gerrie Heemskerk, Ria Heemskerk, Janneke Hogewoning, Willy. Hogewoning, Anneke Jungerius, Annie Jungerius, Tineke de Koning, Corrie Koot, Fietje Kralt, Annie van der Kwaak, Thea Lamboo, Gerda de Leeuw, Elly dc MooijJannie de Mooij,. Jokp de Mooij, Vïffiy van Nieuwkoop, Prijna Noort, ina Paauw, Remie Postma. Trinet Ravens bergen Nellie Verhave. Anneke van Vliet, Riny van den Vijver, Nieske Veld man, Cobie Wischmeyer, Ada van Zuylen Valkenburg: Klazien Dorresteyn, Co bie van Elten, Annie van Egmond. Alie van der Mey, Rie van der Nagel, Nancy Slootweg, Ina Varkevisser. Voorhout: Marrie Guijt. Lily Holthaus. Lida Moot. Gerrie van der Voort. Noordwijk: Trijnie van der Niet, Mar greet Woudsma. Oegstgeest: Nelie Brouwer, Diane van Duijn. Atie Haasnoot. In totaal zijn van de primaire oplei ding geslaagd 200 leerlingen; afgewezen 7 leerlingen. katwijk Hoofdcommies J. G. Andeweg werd gehuldigd Hoofdcommies J. G. Andeweg, die, zoals wij reeds eerder berichtten 25 jaar ge leden in gemee: -mdienst trad, werd gistermiddag tijdens "en bijeenkomst in het raadhuis met st - euren en colle ga's gehuldigd. De -eentesecretaris. de heer J. C. Tieleman, ~ak een woord van gelukwens en memo. rde de loop baan van de heer And weg. Namens bet gemeentebestuur bood hij de jubi laris een enveloppe met inhoud aan. Namens de collega's sprak de voor zitter van de personeelsvereniging, de heer H. van der Schee. Deze deed zijn woorden vergezeld gaan van een tuin stoel. Nadat de jubilaris een kort woord van dank had gesproken, bleef men nog enige tijd gezellig bijeen. Ook wa ren burgemeester H. Duiker en de oud- gemeentesecretaris, de heer D. C. O. Boekhoven aanwezig. Geslaagd Voor het examen 'kinderverzorgster in Icoloniehuizen, uitgaande van de Cen trale Raad voor Klnderuitzending slaag den te Haarlem Nellie van Rijn en Hen- nie Varkevisser. katwijk aan den rijn Schoolreisje De leerlingen van de eerste, tweed" en derde klas van de Hervormde school in de Narcisstraat maakten gisteren hun jaarlijks schoolreisje. De 120 kinderen vertrokken omstreeks negen uur met. bun begeleiders 'in een dreital auto- De reis ging eerst naar Scheveningen, waar een rit over de Boulevard werd gemaakt en waar vooral de nieuwe pin de belangstelling trok. Het weer, dat bij bet vertrek niet al te best was. had zich intussen wat verbeterd, en het be zoek aan de speeltuin „De Bataaf" be viel dan ook opperbest. Nadat de kin deren naar hartelust hadden gespeeld, werd de reis voortgezet en werd gereden naar de miniatuurstad Madurodam. In de binnenstad van Den Haag stap ten de jeugdige reizigers weer uit de bttssen voor een rondwandeling op het Binnen- en het Buitenhof. Als laatste pleisterplaats stond dc speeltuin Drievliet bij Voorburg op het programma, waar heerlijk werd gespeeld en waar een traktatie werd uitgereikt Omstreeks zes uur konden alle kinderen weer gezond en wel aan de zorgen van ouders worden toevertrouwd. Auto uitgebrand Gisteravond raakte door onbekende oorzaak een personenauto in brand op het terrein van een garagebedrijf aan de Rijnstraat. De brandweer, die in ver band met de nabijgelegen garage met «root materiaal uitrukte, wist met een enkele slang op de waterleiding het vuur te blussen. De auto brandde ge heel uit. Verzekering dekt de schade. NAAISTERSOPLEIDING Katwijk-, Elly van Beelen, Gerrico de Best, Ria de Best, Sara Boers, Ooha der Boon, Trijniie van Delft, Nellie Do ets, IJda van Duijvenvoorde, Jany Groen. Memtje Guijt, Dikkie Hellerabeng, Jan nie Hoek, Ina van der Horst, Geertje Houwaard, Joke de Jonig, Coba Messe- maker, Cobie Meyvogel, Hannie van Plas, Hanny van der Plas, Hilda var Plas, Atie van Rhee, Corrie van Rijn, Willy van Rijn, Marry Schaap. Ada Vooys, Cobie Vooijs, Mem ie de Vreugd, Corrie Zuijderduijn, Nel Zwaan. Rijnsburg: Nellie Bouwman, Nel Her mans. Irene v Kruistum, Geertje Paauw Valkenburg: Ria de Mooij. Oegstgeest: Lies Schaddé van-Doorn. An me d e Mooij. Afgewezen: 1; herexamen1. KOSTUMIcRE-OPLEIDING Katwijk: Maiuy Bakkenes, Cobie rieux. Willy van Duijvenvoorde. Honny de Jong. Anneke Kuijt, Greetje Kuijt, Laura de Liefde, Corrie van der Pias. Lende van der Plas. Nellie van der Pias. van der Plas. Riet van Rijn. Lies STORMSCHADE VERZEKERING ASSURANTIEKANTOOR VAN DER PLAS WYBORGHSTRAAT 7 TELEFOON 2916 KATWIJK AAN ZEE Het kantoor voor al uw verzekeringen. Spierenburg, Atie Zwanenburg. Rijnsburg: Tiny Cederhout, Adrie Glasbergen, Wil van Klaveren, Kromhout, Joke Paauw. Valkenburg: Atie Imfhorn. Noordwijk: Janneoo Ciere, Esther Marbus, Lenie van Rooyen. Afgewezen: geen; herexamen: 1. COUPEUSE-OPLEIDING Katwijk: Dikkie Ketting, Alie Kroon, Corrie van d'en Oever, Elly van den Oever, Cobie van der Plas, Corrie van der Plas, Greetje van Rhee, Ans van Rijn, Elsje Schoemaker, Annie Vooijs. Rijnsburg: Adrie varn der Gusten. Tim Noort. Noordwyk: Riet van Rijn. Oegstgeest: Tiny Durieux, Ireen Leeuwen, Corrie van der Mey. Afgewezen: geen VORMINGSKLAS Katwijk: Widi Baalbengen, Marijke van Duijn, Marry van Eyk, Jo Kleen, Eef Ouwehand, Dioky van der Plas. Noordwijk: Tine Brinks, Alico Duin dam, Cobie Schreuder. Rijnsburg: Corrie Docler, Annie Krom hout, Nel Ravensbergen, Anmemarie Verhey, Wiik van Vreedendaal. Afgewezengeen. ASSISTENTE IN DE HUISHOUDING Katwijk: Silvia Agema. Ingrid Christ. Ada van den Eykel. Nicolien van der Gugten, Aafje Haisnoot, Marry Ketting, Geertje Leenhouts, Janneke Minnee, Nel Schaap, Anneke van der Spijk, Carla Timmer?, Ada van Rijn. Noordwijk: Froukje Duindam, Marry Rijnsburg: Ada van Egmond. Nettie Kromhout, Adri Lindhouit, I Vliiet. Oegstgeest: Truus Hoogstraten, Lies Oudshoorn. Afgewezen3. Verklaring voor leerling-verkoopster ontvingen de volgende meisjes: Katwijk: Gerda van Duijn, Teunie van Dijk, Adrie Groen. Tineke Heemskerk, Krijna Hoek. Basje Kuijt. Cobie ran der Plas, Piëta Vliegerothaet. Noordwyk: Marian Duindam, Nelleke Goudriaan, Ida van der Sar. Rynsburg: Ria Heemskerk. Afiger KATWIJK AAN ZEE De Nieuwe Leidsche Courant vraagt voor een wi j k te Katwi j k-Zee (Noord) EEN BEZORGER Goede bijverdienste ±*35.00 per week. Aanvangstijd 3.30 uur. Nadere inlichtingen: de heer C. v.d. "Boon, Varkevisserstr. 262, of abonne menten-afdeling N.L.Crt., Steenstraat 37. Voor de 45ste internationale V'ierdaag- van Nijmegen, die van dinsdag 25 tot met vrijdag 28 juli wordt gehouden, hebben zich 13.551 wandelaars gemeld. Dat is 235 meer dan vorig jaar. Een re cord is het evenwel niet, want voor de Vierdaagse van 1959 ontving het secre tariaat van de KNBVLO 14.537 inschrij vingen. „legioen" van majoor Breunese dank zijn winst ten opzichte van vorig jaar aan de nog grotere belangstelling de burgers. Meldden zich in 1960 burgers aan, dit jaar schreven er 5.596 in. Het aantal militairen liep iets terug, namelijk van 8.127 naar 7.955. Het noordwijk Bevorderingen chr. ulo-school De volgende leerlingen van de chr. l.o.-school te Noordwijk aan Zee zijn bevorderd: Van klasse I naar U: Jos Admiraal, Jan- i Barnhoorn, Anneke vaD Beelen, Ge rard Borst, Marijke van Dobben de Bruyn. Ad. Fiere, Eugenie de Geus, Hetty van Herpe, Piet Hoogeveen, Henny van der Linden, Loesje Noordergraaf, Gerard Pas- Klaas Passchier, Nico Plug, Marja Osborn, Joke Ravensbergen, Elsje Riet kerk, Corry Rotteveel, Willy Uitdenbo- 1, Gerda Verhoef. Jaap van der Wiel, Klaas Barnhoorn. Biny Bedijn, Aty den Berg, Berda Dekker, Arie van der Deyl, Teunia van Duyn, Jopie Duyn- dam, John Exter, Mildrid Gerth van Wijk. van der Gugten, Janny Hazenoot, Aart Herweyer, Maarten Hok. Janny Hordijk, Frans van Houten. Coby Klin kenberg, Ida Korbee, Roel Lindhout, Jan Looren de Jong, Annemarie Los, Jeena der Meulen, Jelle Miedema, Wim Oosting, Niek Passchier, Lida Spies, Dan- y van der Zwan. Van klasse II naar III: Alja Admiraal, Truus van Doorn, Rob Kaptein, Gerdien Klinkenberg, Mioheline Levèke, Jan Lindhout, Maurice van Nierop, Ancor Passchier, Kees Smit, Jeltje Uitdenbo- gaard, Kees Vlieland, Zus Waal. Conny Wassenaar, Jaap Zwitser. Corry Barn hoorn, Piet Barnhoorn, Conny van den Alie Bloembergen, Els Deelder, Jaap van Duin, Tiny van Duin, Sylvia Dijk, Krijn van den Haak, Michiel Holtz, Truus van den Hoonaard, Frans van Houten. Ello Huisman, Marja Inen, Marianne Kettner, Piet van der Luyt, Harry Meyers, Franny Moene. Frans Pasma, Dora Wijnands, Jan Zand vliet, Corry Zandvoort, Joke van Zwart. Van klasse III naar IV: Fietje Arents- horst, Dickson Barnhoorn, Marry van Beelen, Gerard Beyen, Ans Biemond, Ada Borst, André Drost, Freerk Duin dam, Anneke van Dijk, Coby van Dijk, Sylvia van Dijk, Margreet van Egmond, Jitske Eisenga, Ineke Fccnstra, Bert Ha zenoot, Marti van Hemsberg'en, Nanne Hoogcndoorn, Rita Imthorn, Krijny Klin kenberg, Willem Jan Koemans, Dick Lindhout. Theo Los, Janny van der Niet. Wout van der Niet, Joop Padding. Hans Passchier. Cor Ravensbergen, Mennie van Rooyen, Karei Samsom, Joke Tim- merije, Kees Tissing, Mia Verloop, Bep van der ZWart, aantal vrouwelijke wandelaars daaren tegen steeg, en wel van 1.509 tot 1.590. Er komen dit jaar 2.859 buitenlanders naar Nijmegen. Zij vertegenwoordigen 17 landen, een record voor de Nijmeegse Vierdaagse Ook dit jaar vormen de En- MEÏ^ met een passend krediet bij uitbreiding en ver betering met een rentedragende bankrekening voor alle geldverkeer met een goede rente voor direct opvraagbare spaargelden 3 Va pet. Coöp. Raiffeisenbank „RUNSBURG" alphen aan den run Gezellige uitreiking van diploma's In de grote hal van de school had gisteravond de diploma-uitreiking plaats van de Chr. Nijverheidsschool voor meis- jes, eveneens uitgaande van de Stichting voor Chr. Nijverheidsonderwijs alhier. De resultaten zijn elders vermeld. Meis jes weten cr altijd wat meer van tc maken dan jongens en het was dan ook een gezellige avond, met een, wel wat uitgebreid, programma. Er was veel be langstelling. De avond werd geopend door de voor zitter. de heer J. B. Samson, die o. pi. burgemeester Z. Bruins Slot verwelkom de. ~De diploma's werden hierna uitge reikt door de directrice, mej. N. van Beest, met een speciaal compliment voor hen die met lof de eindstreep haalden, Burgemeester Bruins Slot hield een korte felicitatieloespraak tot de meisjes en hun ouders. Na de koffie, met koek uit de eigen keuken, hebben de meisjes geshowd met zelfvervaardigde kleding stukken. Voorts was er een gymnastiek les, zang, muziek en schetsjes, wa sommige leraressen het een klein beetje moesten ontgelden. Maar met bloemen werd dat weer goed gemaakt en juf frouw Van Beusekom, de vakilerares van de naailes, kreeg een cadeautje. lemu1den Opbrengst collecte „De fakkels bijeen", de collecte ten bate van de blinden, heeft in Leimu f 113.33 opgebracht. "PlE sopraan Janny Godthelp en de tenor Marius Kemler, geassisteerd door de pianist Kees van der Ben, gaven voor een (te) klein publiek een „opera- en operetteconcert" in de Katwijkse Oranjezaal. Een publiek is een onberekenbaar iets ook en, vooral in de vakantietijd. Hoe kan men het effectief beïnvloeden, aan zijn grillige collectieve wensen tegemoet te komen? Dit zijn vragen, waarvan iedere concertorganisator weet, dat ze uiterst moeilijk, of in het geheel niet te beantwoorden zijn. De drie jonge executanten stonden gisteravond ook voor dit raadsel, waarvan ze de op lossing o, zo graag hadden geweten (voor een volgende keer). drieën vaklieden. De| Ook dc tenor, die een klankrijke w, de tenor kantoor- fraai getimbreerde stem bezit, gaf me nig b.'iik van aanwezige mogelijkhe den. Hij is technisch niet zo vér als de sopraan. En de uitdrukking is nog wat uniform. Het hogere lonengebied is onvoldoende ontsloten, dus niet geheel vrij. Men ki dit vooral opmerken bij sprongen v: Ze zijn geen v sopraan is huisv employé (menen we» en de pianist bij: afgestudeerd student. Beide vocalisten hebben een mooie min of meer ontwik kelde stem, een flinke dosis muzikaliteit en dezelfde lerares (de bekende zange res Dany Zonnewab Ze beschouwen het optreden in het openbaar als een uitstekende oefening, ook als middel om bevangenheid en ze nuwspanning kwijt te raken Daarom is mevrouw Zonnewa meestal bij hun con certen aanwezig. Dan kunnen de resul taten, later op de les op vruchtbare wijzei wirden doorgenomen Over mevrouw Godtfïélp hebben we al eens eerder geschreven. Dat was naar aanleiding van een kerkconcert in Alphen. Wie met duidelijk talent geestelijke vocale muziek kan vertol ken, behoeft daarom nog niet per se ook het opera- en opertttegenre aan te kunnen Janny Godthelp presteerde dit wel. zelfs, dat de goede operette, de marsen deelnemen. Zwitser land stuurt ook dit jaar een kleine 500 militairen. De groep Israël is groter dan ooit. Be halve de twee militaire detachementen, die der traditie getrouw deelnemen, komen er nog drie burgergroepen. In totaal be draagt het aantal vertegenwoordigers van Israël 70. Behalve Nederland nemen wandelaars uit de volgende 17 landen deel: Australië. België. Canada, Engeland, Frankrijk. België. Canada, W.-Duitsland. Engeland. Frankrijk. Israël, Italië, Libië. Luxem burg, Nieuw-Zeelanl, Noorwegen, Pakis- Sierra Leone, Spanje, Verenigide Staten en Zwitserland. De verdeling over de afstanden is als volgt: 55 km: 1.193 deelnemers; 50 km: deelnemers; 40 km: 10.311 deelne- 30 km: 619 deelnemers. Alphen opviel door helderheid en verheid, beweegt zich in de luchtiger opera-aria („Ein loser Dieb ist Amor", uit Mozarts „Cosi fan tutte"), en in de opertte heel natuurlijk en expressief. Zij is overigens nog niet klaar, maar wel ver op weg. In typisch coloratuurwerk, als dc prachtige aria „Caro nome me che il mio cor" (Rigoletto) en de bijzonder moeilijke Frühlingsstimmen-wals Johann Strauss gelukte veel, maar niet alles. Het is natuurlijk een kw van adembeheersing, dat de tonen gant neer-véren of neer-plóffen, dat op gaande loopjes zwaarteloos glijdc of met een felle ruk naar bove schieten, dat staccato-toontjes luchtigjes Inpoen dan wel krampig strompelen. Het moet echter erkend, dat het mooie, het tech nisch geslaagde, veruil overwoog en dat de uitbeelding steeds innemend muzikaal was. Janny Godthelp bereikte haar top met „Die Juliska aus Budapest" uit „Die Maska in blau" van de wereldwijd suc cesvolle schlagercomponist Fred Ray mond (19001954). Daaraan ontbrak fe«- I telijk niets. hoog naar laag of omgekeerd, aria „Freude das Leben is*" uit Léhars merkwaardige (en laatste) operette „Giu- ditta". In het midden- en beneden regis ter heeft de stem echter ten bekoorlijke glans. („Dies Bildnis ist bezaubernd schon". uit „Die Zauberflöte). Ook aria uit „Das Land des Lachelns" (Léhar) konden we zéér waarderen, in aanmer king genomen de veeleisende pentatO' nisclie melodiegangen. De duetten tussen sopraan en tenor (Don Pasqualc. Rigoletto) toonden ker nog verschillen in soepelheid, r liepen toch reeds in vrij goede san Kees van der Bens begeleidingen ren correct, nauwlettend en vol. flair Ze i schiepen een levendig-muzikalc achter grond. voor zover althans een gewone piano hiertoe in staat katwijk aan zee Haringtrekvisserij viel niet tegen De vangsten van de vleetloggers w ren ook in de afgelopen week weer n-i al te best. hoewel er moet worden ge zegd, dat er toch iets betere vangsten konden worden gemeld dan in de vo rige week. Er is wel haring, maar re gelmatig valt te constateren. da>l deze- la diep zwemt. Hel wordt dan ook tijd dat er wat vieetharing gaat komen want anders blijven de koelhuizen leeg Met de naringtrekvisserij gaat he: beter, zelfs zo. dat we mogen zeggen dat de vangsten voor de tijd van het jaar goed genoemd kunneii Worden. De schepen maken dan ook geen langerp reizen dan van tien tot veertien dagen Dc aanvoeren hangen dan ook eigenlijk van de haringtrekkers af. De prijzen voor de groene .haring zijn door' de grote aanvoer deze week wat naar beneden gegaan Werd vorige week nog boven de ƒ210 per kantje verkocht deze week kwam de prijs niet boven de ƒ90. De prijsnoteringen waren als volei, groene haring van 56 lot ƒ90 oer kantje, maatjesharing klein van 48.31 tot 68.40, maatjesharing groot tot ƒ57,60 en steurharing van 43. De aanvoer aan dc Katwijkse afslaü was deze week 9721 kantjes. Iloog en Laag water Zondag: hoog water 5.19 u„ 17.43 uur; laag water 1.13 u., 13.32 uur. Maandag: hoog water 5.53 u.. 18.16 uur: laag water 1.46 u.. 14 uur. 37 toi Visserij golf jes HET! in de Belgische Kamer van Volksvertegenwoordigers wel duidelijk komen vast te staan. In een lange rede heeft de afgevaardigde, de heer D. Claeys, de moei lijkheden van het bedrijf van onze buren opgesomd en de regering om het nemen maatregelen gevraagd voor het Instandhouden van het bedrijf. Bijzonder op merkelijk Is dc teruggang van de Belgische garnalenvisserij. In 1952 voerde de Belgische vloot 1900 ton garnalen aan, in 1953 steeg dit tot 2600 ton, in 1954 tot 3200 daarna snel terug te lopen tot 1400 ton in 1959 en slechts 461 ton in 1960 Het tekort aan vissers op de Belgische vloot is ook onrustbarend. Van de 350r de Belgische wet benodigde scheeps jongens heeft men er bijvoorbeeld mo menteel slechts 168. Men heeft de scheepsjongens reeds een premie in het vooruitzicht gesteld voor de met vissersvaartuigen gemaakte reizen. Deze premie heeft echter niets bijgedragen tot het verminderen van het tekort Met het tekort aan ervaren vissers is het precies hetzelfde gesteld. De Bel gische reders overwegen de mogelijk heid van het aanwerven van vissers uit andere landen. Het zal echter niet mak kelijk zijn om elders ervaren vissers te vinden. Vrijwel alle visserijbedrijven van Europa kampen met een tekort aan ar beidskrachten, met uitzondering van de Faröer-eilanden. Nieuw Russisch fabrlcksschip Sowjet-Rusland heeft een fabricks- schip van 1800 ton, de „Andrei Sakharov", thans zijn eerste reis in de Rode Zee en in de vaart gebracht. Het schip maakt de Indische Oceaan. Tijdens deze reis zullen de installaties voor het maken ian visconserven fis worden beproefd. Het schip heeft ook sen installatie voor het maken van ijs tan boord. Een ander Russisch fabrieksschip, de .Sovietskala-Rodina" (5000 brt.l. is van zijn eerste reis teruggekeerd. Het schip had een produktie van 75 ton vis pgr da» (1500 kisten vis dus Koude bries, matige vangsten Er stond een koude bries op 55 tot 56 graden Noorderbreedte. De windkracht was overal zes. De visserij om de Noord Was weer matig. De vangsten waren 70 tot 250 manden haring en makreeL IJM. 20 deed een trek van vier pakjes, de Jncoba Gesina een trek van een pakje, de Nelly een dagvangst van 200 man den haring, de Johanna een dagvangst van 200 manden haring. Dc loggers en kotters op en bij het -Zandt vingen 40 tot 60 manden gul, wij ting en makreel per etmaal. De loggers en kotters op de kust vin- Wat er was. 46 schepen voerden vrijdag in IJmuidcn 3085 kisten aan waarvan 500 schelvis, 110 wijting, 280 gul en kabeljauw, 340 haring, 680 kleine haring, 545 makreel 460 schol, 300 varia, 540 stuks kabeljauw, 27500 kilo tong, 17 kantjes groene haring. De Scheveningen 117 Onderneming 3 voerde aan 90 stuks kabeljauw en 4C5 kisten, de KW 155 had 175 kisten en 150 kilo tong. De SCH 261 Onderneming 1 had 290 kisten en 60 stuks «kabeljauw, de IJM 97 Toronto had 545 kisten en stuks kabeljauw, de KW 103 had 118 kisten, de HD 87 Pietertje 215 kisten, de IJM 34 Allan Water had 330 kisten en 150 stuks kabeljauw. De aanvoer in Scheveningen was 160 kisten rondvis, 2500 haring, 150 makreel, 100 schol. 2000 kilo tong. 415 kantjes groene en 1600 kantjes jonge haring. Vandaag aan- dc markt Vandaag is de IJM 32 Elie Chenevière aan de markt met 580 kisten, 200 kleine haring. Vermoedelijk is er ook de SCH 171 Cornelis Vrolijk Fzn met onbekende Op sleeptouw De kotier UK 37 is vrijdagmorgen d< de UK HD 87 Pietertje in IJmuidcn bin nengesleept Het schip kreeg bij Egmond een klajj water, die zo hard aankwam, dat het net in dc schroef belandde. Aan de zuidzijde wordt het net nu uit de sahroef gehaald. Joh. i i Wolfswinkel. (Advertentie) EEN FIJN STUKJE KAAS? Wij snijden uitsluitend boerenkaas dc maanden mei en september „De Landbouwer VOORSTRAAT KATWIJK /Zfet Telefoon 2136 katwijk aan den run Geslaagd In Amsterdam slaagde de heer W. J van Duyvenbüde uit Katwijk aan der Rijn voor het examen elektrotechnisch installateur. noordwijk Geslaagd De heer J. van Es slaagde te Rotterdam voor het examen diploma vakbekwaam heid brood-banketbakker. Voor het eindexamen koninklijke aca demie beeldende kunsten te Den Haag. afdeling tekenen en schilderen, slaagde Krijn Giezen. alhier als beste leerling met het hoogste aantal punten waaraan ie Esso prijs is verbonden. Evangelisatiesamcnknmst Vanavond om 8 uur wordt op het Kerkplein een evangelisatiesamenkomst gehouden. Spreker i:: ds. E. Pijlman uit Wassenaar. Het jeugdkorps van De Echo der Duinen werkt mee. oegstgeest Geslaagd De lieer C. A. Burger is geslaagd voor het diploma ..basisopleiding technisch chemicus". Hij werd opgeleid door het Kon. Technicum PBNA, polytechnisch bureau Nederland N.V. voorhout Jac. van Belerenwcg gegund Burgemeester en wethouders hebben de werkzaamheden voor de verbreding en vernieuwing aan de Jacoba van Bei- erenweg te Voorhout ondershands ge gund aan de Nederlandse Basaltmaat schappij te Zaandam, die direct is be gonnen met de voorbereidingen. Men zal met de meeste spoed aan dit werk beginnen. Medische dienst De medische dienst wordt zondag waargenomen door dokter Binnema. He renstraat 41, Voorhout, tel. 02532—7707. benthuizen Laatste schoolreis Aan de jaarlijkse zomerreizen van verenigingen en scholen uit Benthuizen s gisteren een eind gekomen. Met de klassen vier, vijf en zes sloot de Arnoldus van Osschool voor openbaar lager on derwijs de rij. Per bus vertrok men half aoht vanaf het schoolplein. Via Utrecht en Rhenen hield men het op de uitspanning „Westerbouwing" aan. Van hieruit werd een boottocht gemaakt Arnhem. Het openluohtmuseum en Burgers' dierenpark werden bezocht. On der leiding van het hoofd der school, do heer M. M. van der Ruit, kwamen allen omstreeks negen uur weer thuis. Burgerlijke stand Geboren: Amilius. z. v. Aug. Bregman G. van der Velden. woubrugce Vit de raadsstukken De raad ran Woubrugge komt woens dagavond half acht bijeen. De agenda vermeldt voorlopige vaststelling van de gemeentebegroting en de bedrijfsreke- ningen over 1959; krediet van f 1000.- de reparatie van de dakbedekking van het gemeentehuis; onderwijsaange- legenihodcn. transacties en grondaanko- Grondaankopen t. b. v. ihet uitbreidings plan te Hoogmade; a. een perceel grond nabij de Doesbrug, welk plan in vorige zittingen is be handeld en dat reeds de goedkeu ring van G. S. wegdroeg, maar waar bij enig verschil bij de opmeting bestond. b. Een perceeltje grond ram de Prov. Waterstaat groot 2083 m2 voor 40 cent de meter. c. Voorstel tot aankoop, eveneens t. b. v. het uitbreidingsplan te Hoogmade, ran een perceel grond aan de Erven Cornelis Sprongh, ten oosten van het Noordeinde te Hoogmade. De stich ting was bereid een perceel van 1,5 ha te verkopen voor f 18247,50 waar bij nogikomt een bedrag van f 11033,50 aan de pachter voor pachtschader d. Tenslotte zullen nog een tweetal transacties plaats hebben van een paar perceeltjes grond nabij de jachthavens ran Markx en Van Wijk. Voorts vragen B. en W. een krediet groot f40.000,- wegens doortrekking van de Gerbrandt Swartlaan, voor straat en riolering. Ook het tuindersplan in de Oudendijkse Polder, waarmede met het verkavelen aanvang werd gemaakt, vraagt de aandacht wat betreft de elektriciteits voorziening. De kostenberekening van de Sted. Fabr. te Leiden bedragen voor hoog- en laagspanningskabel en trans formator, enz, rond f 24.485,-. B. en W. stellen voor de helft voor eigen rekening emen en achten het billijk de helft de tuinders in rekening te brengen. Het doortrekken van de laagspannings kabel voor elektrificatie van de Ouden- dijkseweg en aansluiting van de begraaf plaats komt tot een bedrag van f2.226,- or rekening van de gemeente. Als aalfde punt staan de sportvelden ver- Bevorderd Anneke van Harten te Woubrugge bevorderd van V B naar VIB aan het Chr. Lyceum te Alphen aan den Rijn. leiderdorp Burgerlijke stand Geboren: Annette Margreet d. v. H. P. m Leeuwen en H. G. Bosman, adres; B. G. Cortslaan 5. Getrouwd: Dirk van DrieL 25 j. Lei derdorp en Alida Scheurwater, 20 jaar, Leiden. rijnsburg Voetbalwedstrijd Vanvnond om 7 uur speelt het eerste elftal van Rijnsburgse Boys een vriend schappelijke thuiswedstrijd tegen WSB I TELEVISIE KROMHOUT -RI|NSBURC VLIET N.Z. 32 TELEFOON 3710 (Advertentie) Voor Centrale Verwarming Grimbergen Noordermeer Vliet N.Z. 1 -20 - Rijnsburg Dc Nederlandse delegatie naar de top conferentie van de zes landen van dc Europese gemeenschappen zal bestaan uit de minister-president, prof. dr. J. E. de Quay, en de minister cn de staatssecre taris van buitenlandse zaken mr. J. M. A. H. Luns en dr. H. R. van Houten, aldus heelt een woordvoerder van het ministe rie van buitenlandse zaken meegedeeld. winst lioger dan in het eerste kwartaal, doch dit was te danken aan lagere be lastingen cn hogere deelnemingsbaten, want bet bedrijfsresultaat liep sterk terug in vergelijking met het eerste kwartaal. Dc kwartaalcijfers in miljoenen guldens: 1961 1960 2de kw. 1ste kw. 4de kw. 76.1 69.5 deelnemingsbatcn div.baten en lasten 86,4 76.4 94,7 81 83,6 72 4.9 81.3 5.6 nettowinst 6,3 5,5 8,2 7,4 16 gewoon kapitaal 134,2 127,8 127,8 127,8 127,3 winst p. aandeel in dollars 0,64 0.60 0,90 0,g0 1,75 In deelnemingsbatcn over het 2de kwartaal van 1960 is begrepen f 7,6 min. divi dend Vereinigte Glanzstoff over 1959, terwijl het dividend over 1960 ad. f 8,2 min. in het derde kwartaal van 1961 wordt verantwoord.

Nieuwe Leidsche Courant | 1961 | | pagina 9