Haring weer teruggevonden Derde Braassemdag bracht vele verrassingen Groot enthousiasme onder de bijna honderd deelnemers 50 mmsmm Gemeenteraad van Ter Aar nam belangrijke besluiten .dJWL LEIOSCHE COURANT 13 WOENSDAG 12 JULI 1961 Tour van Valkenburg begonnen UOOR DE achtste maal is gistermiddag de Tour van Valkenburg gestart. V Het rennersveld, dat gistermiddag van het vliegkamp vertrok, bestond uit 96 deelnemers, 25 meer dan in de zevende tour, die in 1959 werd ge- honden. Het enthousiasme was weer groot. Terstond nadat kapitein-luitenant ter zee H. Polderman (eerste officier van het vliegkamp) het startschot had gelost, moesten de renners tegen een krachtige «•ind op tomen, maar bij het zenderpark, waar rechtsaf werd geslagen, kregen ze ,wat ludht" en terstond voerden de deel nemers de snelheid op. Dit 'had tot gevolg, dat zich reeds zeer spoedig een kopgroep aftekende van twintig renners. Even voorbij de poort kwam er nog meer kening in toen zich van de kopgroep man losmaakten, te weten Veltkamp, De Vrieze, Sangers en Halfschepel. Nog een ander vijftal giunde de vludhtellingen hun genomen voorsprong met en zo werd een heftige jacht gemaakt door dat vijftal, waarbij zich oo« die bekende Worm- houdt bevond, die m 1959 tweede werd. Er kwam echter weinig verandering in de situatie tot in Wassenaar-. Er wa twee jagende groepen mat daarachter langgerekL veld, de hoofdgroep. De bezem wagen had intussen reeds de e pechtivogel opgenomen, het was de z- door bandenpech getroffen hofmeester KATWIJK AAN ZEE Met lof geslaagd Onze vroegere plaatsgenoot F. van Rhee, oud-leerling van de christelijke kweekschool te Leiden, thans conrector het christelijk lyceum voor Zeeland te Goes, legde te Utrecht met lof het doc toraal examen Germaanse taal- en letter kunde of. Wedvluchten De postduivenvereniging „de Rijnmon- ders" hield zaterdag een wedvlucht met oude duiven vanaf Orleans. Afstand 510 km. In concours 89 duiven, geloot zeven uur met goed weer en kalme denwind. De eerste duif kwam aan 14.52.06 uur en maakte een snelheid 1080 meter per minuut. De uitslag: L, Duijn 1, B. Paauw 2, 5, 10, 11, 15, 18, 19, 24; H. M. Tjebbes 3, 16; N. de Vreugd 4, 6, 25; B. Mulder 7; J. van Duijn 8; H. Smit 9, 14; Th. de Kluyver 12, 13, 21, 27, 29; M. Souverein 17; J. Meulendijk 20, 28, 30; J. Jungerius 22, 23 en J. Heemskerk 26. Eveneens werd zaterdag een wedvlucht met jonge duiven vanaf Roosendaal ge houden. Afstand 74 km. In concours duiven, geloot om 13.15 uur met bewolk te lucht en matige zuidwestenwind. De eerste duif kwam aan om 14.26.04 uu maakte een snelheid van 1015 meter per minuut. De uitslag: J. Polanen 1, 17, H. M. Tjebbes 2, 66, 74; B. Paauw 3, 13', 30, 31, 57. 64, 68, 69; J. Meulendijk 4, 5, 6, 32, 40, 59; J. Jungerius 7, 51; J. Maanen 8, 11, 12, 20, 21. 27, 45, 48; Tl Kluijver 9. 28, 37, 38. 46, 47, 52, 70; L. van Duijn 10, 65, 67, 73; Kr. Schaap 14, 16, 23, 25, 36, 41, 53, 54; L Knetsch 15, 33, 43, 49, 58; IJ. Varkevisser 18. 24; B. Maurits 19; B. Mulder 22, 34, 50, 63; M. Souverein 28,29, 39; T. de Liefde 42, 61; J. Heems kerk 44, 71, 72; N. de Vreugd 55; H. Smit 56, 62 en J. de Vreugd 60. LISSE ULO-school Architect W. de Jonge te Lisse heeft namens het bestuur van de vereniging Christelijk ULO-onderwijs te Lisse het bouwen van een ULOschool aan de Hyacintenstraat opgedragen aan de firma M. J. van Breda te Sassenheim. HIER zijn de SLEUTELS! Vaak een achteloze opmer king en idem gebaar van de bezitter. Maar in wezen een symbool van bezit, dat safe weggeborgen ligt. Bezit, dat vaak in het begin steentje voor steentje opgebouwd werd en nu veilig ligt bij de Hoogs tra Na hem zouden nog negen renners hem volgen In Wassenaar wa- ren er zo al zeven voor wie de tour tot het verleden behoorde Eerste berg Nadat Wassenaar was gepasseerd, waar enkele sprints waren verreden, en in de verte de eerste berg in zicht kwam, de klip bij de Wassenaarse slag, dema- reerde een twbetal en wel Sangers en Halfsohepel. Bij her afdalen vergrootten deze twee hun zojuist verkregen voor sprong nog en wisten deze zelfs te con solideren, want zij bleven definitief ver voor de andere renners uitrijden. Veld kamp en Hessels zakten wart atf en wer den op zeer korte afstand gevolgd door het jagende vijftal onder aamvoering van Wormlhoudt, Monster en Wiersema. Na het passeren van de Boulevard te Katwijk aan Zee, waar zeer veel belang stelling was voor het wielerevenement, bedroeg de voorsprong van het tweetal reeds een volle minuut, die tijdens het passeren van de Zwarte Weg richting Noordwijk aangroeide rtort twee volte mimuibea Met lege band Broederlijk bleven Sangers en Half schepel bij elkaar tot de onderofficiers mess op het vliegkamp met de finish bijna in zicht. Het was daar, dart Sangers zich bukte om zijn waterkruik na een koele dronk weer op zijn plaats rte brei gen. En gebruik makend van het zet. korte ogenblik, dat Sangers zijn aan dacht bij zijn bidon had, zette Half schepel zich op de pedalen en was zij: ravaal ruim zeventig metier voor geko men. Zelfs wist h-j zijn voorsprong nog een twintigtal meters te vergroten. En dit laatste bleek zijn geluk te zijn, want bü het zenderpark liep zijn voor. band leeg. Hij kon en mocht niets meer riskeren. Al zijn energie gebruikend zette hU echter door en hoewel zijn voorsprong kleiner werd, zag hij zowaar kans, als eerste over de eindstreep to komen en dus winnaar van de eerste etappe te worden. Respect.evelijk volgden Sangers, De Vrieze en Veldkamp. Winnaar van de eerstvolgende groep werd VeenendaaL De laatste renner, Janssen, kwam 45 mi nuten na Halfschepel de juichende ma rinemannen rond de eindstreep binnen gestoven. Hedenmiddag is in de gele trui dus gestart S. P. Halfschepel, terwijl de groene trui de schouders siert van de best geklasseerde oudste renner, majoor G. Eijkel hoff Uitslagen Dalg- en algemeen klassement (de •twintig eersten): 1 Halfschepel 1.13.29; 2 Sangers 1.14.13, 3 De Vrieze 1.15.43; 4 Veldkamp 1.15.49; 5 Veenedaal 1.17.02; BENTHUIZEN Verplaatsing beginpunt busdienst Deze week werd het punt van vertrek en aankomst van de Citosa n.v. te Den Haag verplaatst van de Kalvermarkt (bij het K.L.M.-autobusstation) naar de Hout markt. Het betreft hier lijn één van de vervoersmaatschappij: Boskoop-Benthui- zen - Zoertermeer - Nootdorp - Voorburg - Den Haag, v.v. Een en ander in verband met de bouw van enkele nieuwe pan- den aan de Kalvermarkt De Houtmarkt ligt juist achter de Kalvermarkt en is het gemakkelijkst via de Spuistraat (eventueel ook linksom) bereikbaar. Men vindt hier ook het begin- en eindpunt van de trams naar Leiden (de gele) en Delft. De vertrektijden van de bussen blijven ongewijzigd. HAZERSWOUDE Openingstijden speeltuin Als openingstijden van de speeltuin „Ons Verblijf" in Hazerswoude werden Er wordt weg aangelegd aan westzijde van Keetsloot 11 Hessels Benghe allen in dezelfde tijd 1.17.04 Kruif; 14 Hoenjet vbeiden 1.17.35; Olijhoek 1.18.59; 16 Ysselt 120.26; Witte 1.20.35; 18 Houben 1.21.15; 19 De Bruin, 1.2126; 20 Oosteihof 121.30. Dagploegenklassement en algemeen ploegenklassement 1 Holldrivers 3.54.31; 2 Comeet 4.00.50 3 SQ 320 2 4.1.48 4 Transva 4.227; 5 Porryboys 4.722; 6 De Blauwbaardjes 4.10 45; 7 Onderofficieren 4.12.30; 8 SQ 320 (1) 4.8.14 9 Korporaals 4.23.11; 10 Uittknijpers 4.52,57. Als strijdlustigsïe renner werd aan gewezen de winnaar van de etappe, Halfschepel, en de ongelukkigste ren- ner Van der Pols, die als tachtigste in een tijd van 1.5 Met een lege stoel van de heer P. C. van Rijn kwam de raad van Ter Aar bijeen om een lange en belangrijke agenda af te werken. Ruim drie jaar is men van gemeentewege bezig geweest met het maken van plannen tot ontsluiting van de tuinbouwbedrijven die in de Langeraarse polder liggen, door het aanleggen van een weg langs de Keetsloot. Het is een groot kar wei en met bijna alle grondbezitters aldaar werd overeenstemming bereikt, behalve met één eigenaar, die niet bereid was, omdat de pachter van dit v^l^^^S^van^^vfer tot halfjes- schade zou ondervinden met de afvoer van zijn produkten naar de 17—22 juli van 9—12 en veiling. Dat is een langdurige geschiedenis geworden, waarover verschei dene malen harde woorden zijn gevallen. Daarom besloot de raad in één van zijn vorige vergaderingen over te gaan tot onteigening, een procedure die lang duurt. Dit alles wetend kon men zich erover verwonderen, dat nu op de agenda een voorstel van B. en W. voorkwam om tot aanleg van be doelde weg over te gaan. Er was namelijk een keer ten gunste gekomen. De pachter hechtte zoveel waarde aan de door hem gevraagde brug, dat hjj bereid was daarvoor f 2000 te betalen, waarop men gaarne wilde in gaan om tot uitvoering te kunnen komen. in de week van 25 uur; in de week van 2429 juli van 2—5 uur; van 31 juli tot 19 augustus van 912 en van 25 uur. Geslaagd Onze plaatsgenoot Ferdinand Bol slaag, de te Haarlem voor het aanvullend Ulo- diploma-B. Na aanvankelijk zijn oplei ding aan de dhristelijk-nationale Uio- school alhier te hebben genoten, zette hij de studie voort aan een christelijke Ulo. sohool rte Santpoort. Woonhuis Namens de hee,r Streng heeft het ar chitectenbureau Verschoor-Bier te Loos duinen en Boskoop het bouwen van een woonhuis aan de Voorweg opgedragen aan Bontenbals Aannemersbedrijf tc Reeuwijk. VOORSCHOTEN De Fakkels bijeen De collecte voor de blinden „De Fak kels bijeen" heeft opgebracht f 475. Drie berichten van Voorhout kwa men gisteren per abuis onder Voorscho ten terecht. Visserij golfjes jV/TOESTEN we gisteren zeggen, dat de haring verdwenen scheen te zijn, nu blijkt x de haring wéér te zUn teruggevonden. Bij Falmborough Head werden flinke scholen aangetroffen, maar ook hier gold voor de visserij, dat de bodem de visserij moeilijk maakt Vele netten scheurden, maar de schepen, die er zonder schade doorkwamen, hadden vaak een goede vangst. De vangsten liepen namelijk niteen van 40 tot 450 manden haring en makreel. De KW 81 Alberta Hendrika had eer dagvangst van zes pakjes, de IJM 28 Am- evenals de KW 32 Sakina Martine.-De sterdam deed een trek van drie pakjes KW 82 Stadt Enckhuysen deed een treje van twee pakjes. Naar zee vertrokken de KW 42 Nioolaas Senior, de KW 4 Golfstroom, de IJM 20 Johannes Polderman en de IJM 10 Maria van Hattem. Wat er was Er was maar een zeer gëtringe in IJmuiden. Twee loggers en vijftien kotters voerden namelijk 835 kisten a. waarvan 75 schelvis, 30 wijting, 50 gul kabeljauw, 130 haring, 200 kleine haring, 300 makreel, 70 schol, 60 varia. 440 stuks kabeljauw, 6000 kilo tong. De HD 79 Drie Gebroeders zorgde 400 stijve kabeljauwen en 330 kisten, de IJM 46 Claesje had 260 kisten, 300 kleine kisten haring en 40 stuks stijve kabeljauw. In Scheveningen was de aanvoer ook al zeer gering, namelijk 60 kisten rondvis, 500 haring en 80 makxeeL De tong was nog steeds duur, de prij zen liepen tot f 5.50. De haring was be hoorlijk aan de prijs met f 31, de schelvis was wat goedkoper dan gisteren. De prijs kwam niet boven de f 52. Wijting was stevig, f 34—f 22. Voor vandaag Vandaag verwacht men de IJM 99 Eg- KATWIJK Hoofdcommies J. A. Andeweg in het zilver Zaterdag 15 juli hoopt de heer J. G. Andeweg, commies A ter gemeentesecre tarie te Katwijk het feit te herdenken, dat hij 25 jaar geleden in gemeentedienst trad. De heer Andeweg werd op 4 februari 1920 te Fijnaart geboren en begon zijn ambtelijke loopbaan op 15 juli 1936 als volontair ter gemeentesecretarie van Capelle aan de IJssel. Korte tijd daarna werd hij volontair in Nieuwerkerk aan de IJssel. In dezelfde gemeente werd hu op 1 oktober 1939 aangesteld als ambte naar in tijdelijke dienst, om op 1 mei 1941 aldaar in vaste dienst te komen. Op 1 maart 1943 trad de jubilaris in dienst van de gemeente Katwijk als klerk op de afdeling algemenè zaken der gemeente secretarie. Gedurende zijn diensttijd in Katwijk heeft de heer Andeweg verscheidene ma len promoties meegemaakt Heden is hij werkzaam In de rang van hoofdcommies A (sedert 1 september 1960). Hij is nog steeds werkzaam op de afdeling algemene zaken, waar hij thans is belast met de leiding van de werkzaamheden betref fende de volkshuisvesting. De heer Andeweg is ook nog secretaris- penningmeester van de plaatselijke com missie van de N.V. Bouwfonds Neder landse Gemeenten. Vrijdagmiddag zal het jubileum van de heer Andeweg worden gevierd in een besloten bijeenkomst in het raadhuis. Het zal de heer en mevrouw Andeweg zaterdag zeker niet aan belangstelling ontbreken. KATWIJK AAN ZEE Hoog en laag water Donderdag i3 juli: hoog water 3.33 en 16 uur. laag water 11.43 uur. Filet-importen De commissie detailhandel in vis acht het onbegrijpelijk, dat de importen van filets steeds weer moeilijkheden opleve ren. Op 10 juni bleek het contingent voor de eerste kwartalen (het zogenaamde E.E.G.-contlngent) te zijn uitgeput. De commissie stuurde een brief voor de be stuursvergadering van het produktschap. In deze vergadering werd besloten dat in mindering op de twee laatste kwar talen 1961 nog een hoeveelheid van 150 ton in juni beschikbaar zou worden ge steld. Van belang is deze aangelegenheid spe ciaal voor de filets kabeljauw en koolvis uit Duitsland, waarvan men in het bij zonder in het oosten en zuiden van het land veel gebruik maakt. De commissie besprak deze aangele genheid en was in bijzondere mate ver ontrust over de steeds weer voorkomende moeilijkheden met dit contingent. Uit het jaarverslag 1960 van het produktschap voor vis en visprodukten blijkt namelijk overduidelijk hoe sterk de exportpositie van de Nederlandse visserij wel is en het wordt daarom onbegrijpelijk geacht dat deze importen van filets steeds weer zoveel moeilijkheden moeten opleveren. De Commissie Internationale Samen werking van het produktschap wil nu de principiële grondslagen van deze con- tingentering eens in ogenschouw nemen, omdat hierover blijkbaar in visserijkrin gen een onvoldoend inzicht bestaat. De commissie heeft hiervoor een stuk, dat als basis ter discussie kan dienen, inge zonden. Controle op ivalkaak De commissie detailhandel in vis heeft als haar wens uitgesproken, dat het ver bod van walkaak effectief wordt gecon troleerd, zodat naleving is verzekerd. De grote schommelingen bij de aanvoerprij- zen veroorzaken volgens de commissie, dat in bepaalde perioden het aan de wal kaken van haring steeds weer een winst gevende aangelegenheid wordt en er zijn volgens de commissie blijkbaar steeds partijen die in deze vorm de weg kunnen vinden naar de consument Men is ontevreden over de schomme lingen in de aanvoerprijzen van haring, „Ondanks dc wel zeer uitgebreide aan- voerregelingen zijn ze blijkbaar niet van die aard dat hierdoor een regelmatige aanvoer van haring tegen redelijke en stabiele prijzen is verzekerd" zegt de commissie, die betoogt dat de detailhan del de slagen moet opvangen, die voort vloeien uit gebreken in de aanvoerrege- lingen. „De detailhandel ziet beslist wel in dat de aanvoersector belang heeft bij produktieregelingen maar dit neemt niet weg dat als afzonderlijke groep de detail handel uitsluitend is geïnteresseerd bij de kwaliteitshandhaving". De Cultuurtechnische Dienst, die een subsidieplan had vastgesteld, wilde nu ook deze brug in de subsidie opnemen en daarmee kan nu het werk begonnen worden, als Ged. Staten dit goedkeuren- Er is haast bij, aldus de voorzitter, want verscheidene tuinders willen een woning bouwen langs deze nieuwe weg en voor één van hen is reeds de premie beschikking van het ministerie afgeko- Er moet nu een weg worden aangelegd aan de westzijde van de Keetsloot, over een lengte van 765 meter, van welke kosten 50 pet aan subsidie kan worden verwacht. Daarbij moet de Bloemenstraat worden verlengd met 305 meter, om toe gang te verkrijgen tot de nieuwe weg en er moet een afbuiging van 75 meter lengte worden aangelegd om weer op het Kerkpad te komen. De totale kosten, met inbegrip van twee bruggen, zijn geraamd op f 402.600. Het ligt in de bedoeling van de hierdoor ontsloten bedrijven een baat belasting te heffen, bovendien zal het gemeentelijk grondbedrijf een bepaalde som moeten bijdragen voor de aanleg van de verlengde Bloemenstraat, die op het uitbreidingsplan voorkomt en dip anders ook ten laste van dit bedrijf was gekomen. De N.V. Grondmij heeft de raming gemaakt. De technische uiteenzetting van dit plan door de gemeente-architect, de heer G. Vos, waarop w\j later terugkomen, was tot aller tevredenheid, waarom men met algemene stemmen besloot om tot aanleg over te gaan. Aula Een ander belangrijk punt was de bouw van een aula op de algemene begraaf plaats. Ook hierover gaf de gemeente- architect de nodige voorlichting. B. en W. hadden op 4 plaatsen een aula gezien. De suggestie voor het plan was gekomen van Stad en Land, dat naast het bouwen van een aula tevens een vergroting van de begraafplaats bepleitte. De ruimte op de begraafplaats is te beperkt, waardoor deze over enkele jaren vol zal zijn. Het grote voorterrein, waarop zich vèel bo men bevinden, zal een grondige wijziging ondergaan en kan geheel benut worden voor het aanleggen van graven. Het be staande poortgebouw zal worden afge broken en rechts vooraan, op ongeveer 10 meter van de weg, zal men beginnen met de bouw van de gang die naar de aula zal leiden. Er zal voldoende ruimte worden gehouden om de auto's van de begrafenisstoet op het terrein te parkeren De inrichting en de toegang tot de aula zullen zodanig zijn, dat het publiek niet r tegenover de familie komt te staan, maar er achter. Er zal daartoe een toe gang worden gemaakt afzonderlijk voor de familie en het publiek. Door het grote voorterrein te gebrui ken komen er 250 graven by, zodat de begraafplaats ongeveer tweemaal zo groot wordt. Een gelukkige omstandig- T)E DERDE dag van de Braassemweek braoht zon en wind, waardoor vele ver- rassingen voorkwamen en de einduitslag nog erg onzeker bleef. Het was gisteren een uitstekende zeildag met een „uitgekookte" P-baan. In de Finn-klasse werden alle deelnemers uitgesloten wegens het niet nemen van boei L. een zeld zaam voorkomend geval. Bespréken wij de verschillende klas sen dain gaart het bij de Hornet zeker tussen Keith Musto, Beecher Moore en M. Patten, allen uit Engeland, met H. J. Schipper uit Loosdrecht als goede vierde. Zoals wij reeds in de uitslag deden uitkomen, werd de Finn-klasse geheel uitgeschakeld en zal de strijd hier wel gaan tussen W. H. Maarse, De Kaag. en Th. van Weel uit Rotterdam. In de Vailkenklasse wordt H. Kirke- nier uirt Alkmaar zeker eerste, terwijl bn de 12 Voetsjollenklasse nog alles mo gelijk is. Bij de Olympiajollen is C. A. A. Vis ser met vier overwinningen zeker van de eerste prijs en in de Flying Durtch- martklasse kan B. Verhagen zeker niet verliezen. Bouw van Dijk vond het in de Vrij heidsklasse A zeker niet nodig te star ten, maar met drie overwinningen moet hü toch nog oppassen voor S. H. de Jong. De 16 m2 klasse A bracht ook nu een gehele andere uitslag en de grote strijd gaat hier nu tussen E. J. Both en J de Ruyter met nog een klein kansjtf voor J. Blonk. Ook in de Pampusklassc blijft de strijd •nog geheel open want H. de Ruyter, mr D. van Eek en mej. G. v. d. Berg heb ben hier nog de beste kansen. Wij weten nog niet hoe het in de Sternklasse A zal aflopen, maar ook hier zal de laatste dag wel de beslissing moe ten brengen. In de Regenboogklasse is ir. G. A. Bakker bijna zeker van de overwinning, mdts eerstgenoemde in de laatste dag niet faalt en J. Hofland toch nog kan Uitslagen pe uitslagen zijn: Hornetklasse: 1. Srtarline, Keith Musto, Engeland; 2. Mustang, Beecker Moore. Engeland; 3. Jackpot, M. Patten, Enge land; 4. Blue Phoenix, H. J, Schipper, Loosdrecht; 5. Sleepy Tunlé. D. R. Ken ny, Engeland. Finn klas se: In deze klasse werden alle deelnemers uitgesloten voor het niet nemen van de boei L. Valkenklasse A: 1. 't Spul, H. Kirke- nier, Alkmaar; 2. Maaike, J. H. de Wil de, Elihoerven Gouda; 3. Annie, W. Both. Blfhoeven Gouda; 4. Barry III, J. M. Snijders, Braassemermeer; 5. Bounty II E. Rolf v. d. Baumen, De Kaag. 12 Voetsjollenklasse A: 1. Uadroncito, L. de Goederen, De Kaag; 2. Koedoe, L Hommels. Nieuwe Meer; 3. Barry, F Daniels, Haarlem; 4. Positron, J. van 't Hoogerhuys, Amsterdam; 5. Spekkie, F Speekman, Zeilverg. De Onderlinge. Olympiajollen A: 1. Mustafa. C. A. A. Visser, Aegir; 2. Killroy, N. J. Keyzer. De Kaag; 3. Janus, Tj. M. de Vries, De Kaag; 4. Fiona, J. Salzhenr, Hert Witte Huis; 5. Phoenix, K. F. Jansen, Am sterdam. Flying Dutchmanklasse: 1. Flying Fun II, F. ten Herkei, De Kaag; 2. Crazy II. P. v. d. Winden, Aalsmeer. VrUheldsklasse A: 1. Yar, S. H. de Jong, 't Gooi; 2. Flottant Deux, J. L. Caspers, Elfhoeven Gouda; 3. Tuime laar, P. S. van Walbeek, Amsterdam; 4. Boeien Loeier, J. R. Korswagen, Braas semermeer; 5. Drimdram, R. v. Yperen De Kaag. 16 M2 klasse A: 1. Wartervrind n. P. Spaargaren. Aalsmeer; 2. Still Going Anna, J. de Ruyter, Kralingen; 3. Ada. E J. Both, Gouda; 4. Magdrieja, W. Spaargaren, Aalsmeer; 5. Thales. W. Kreukniet, De Kaag. 12 Voetsjollenklasse B: 1. Elanjol, J. B. Lucas, De Kaag; 2. Surprise, F. Port, Loosdireoht; 3. Padroncito, H. Wijnma len, Rotterdam; 4. Beia, J. ten Berg, De M«as; 5. Toy, B. C. Fock, De Kaag Pampusklasse: 1. Wervelwind, G. Blesot, De Kaag; 2. Westeinder, H. de Ruyter, Nieuwe Meer; 3. Onrust, mej G. v. d. Berg, Aalsmeer; 4. Watergeus. G K. Pauli, De Kaag: 5. De Blauwvoet, mr. D. van Eek, De Kaag. 16 M2 klasse B: 1. Fandango, R. Jan sen, Aalsmeer; 2. Hangover, W. J. Ver- duin, Vennemeer; 3. Carry, W. Möger. Amsterdam; 4. Athos, L. R. van Hecke, Gouda; 5. Oranje, J. Taal. Amsterdam. Sternklasse A: 1. Lilofee, E. Cancrinus, Aalsmeer; 2. Windbreker. I. v. d. Waal. De Kaag; 3. Red Devil, W. Franke, Vin- kovoen; 4. Mistral, J. Visser, Vinkcveen; 5. Srtribbeltje, R. Ketelaar, Nieuwe Meer Jcugdklasse B: Eindresultaat: 1. Cor- diini, J. Zijlpaard, Aegir. 2928 pnrt; 2. Windekind, G. Brouwer, Aegir, 2655 pot: 3. Happy, M. v. d. Hi 1st. Nieuwe Meer 2400 pnrt. Rcgenboogklasse: 1. Cadans, ir. G. A. Bakker, Braassemermeer; 2. Beneven- tum, J. Hofland, De Kaag: 3. Kwikstaart II, W van Staveren. Braassemermeer: 4 Bliekstiender, K. J. Tol, Braassemer meer; 5. Kikker, F. P. Bos, Braassemer- Vrjjheidsklasse B: 1. Mis Poes. M. Mo lenaar, De Onderlinge: 2. Ruffian, mej A. E. Hartmans, Gouda; 3. Monk, A Kleyn, Rotterdam; 4. Still Going, W. van 't Hoogerhuys, Rotterdam; 5. Schicht. P Kar «ten, De Maas. Jeugdklasse A: 1. Allegro, K. Nater De Kaag, 3043 pnt; 2. Cheetah, G. Kaars Sypesteyn. Zaanland. 2562 pnt; 3. Tromp. R v. d. Want, Gouda. 2390 pnt. Sternklasse B: 1. Hi-Fi. F. Heybroek. De Kaag; 2. Blue-BiTd, G. Brom, De Kaag; 3. Ploride, A. Stapert, Nieuwe Valkenklasse B: 1 Whippert, D. Zui- rterbaan. Loosdrecht, 2110 pnt; 2. Elanjo. A. van Tienhoven. De Kaag, 1508 pnt: 3 Willem III. H. Jamin. Rotterdam, 906 pnt. held is, dat het voorterrein by de aanleg reeds voor het grootste gedeelte op hoogte Is gebracht. Uitbreiding van de begraaf plaats naar achteren heeft het grote be zwaar, dat men dan over de graven heen met ophogingsmaterlaal moet gaan, of een speciale toegang moet maken, wat weer allemaal kostbaar is. Er ls wel de moeilijkheid dat de woning die nu links vooraan op het terrein staat In de toe komst moet verdwUnen. De raad ging ln principe met dit voorstel akkoord en voteerde voor het maken Van het plan een bedrag van f 5000. Brug Toen indertijd de bouw van een nieuwe brug over de Hoekse Aar aan het Papen veer, ter ontsluiting van de groentevei ling, werd besproken en de raad daar voor een bijdrage van f 90.000 over had. werd dit aan de Provinciale Waterstaat meegedeeld. In diezelfde brief wezen B. en W. nog eens op de functionele wij ziging van de brug, die altijd in onder houd en bediening bij de gemeente was, maar waarvan men nu toch wel eens af wilde. Ondanks het feit dat vóór 1963 niet met de bouw van de brug kan wor den begonnen, stelde de provincie nu de ALPHEN AAN DEN RIJN Beker voor VW; A'l'lC won in Utrecht ATTC heeft ook de laatste nederlaag wedstrijd tegen het Utrechtse SVE ge wonnen en zo blijft VVV uit Leidschen- dam de vereniging, die ATTC de grootste nederlaag toebracht. VVV won met 6—2, gamegemiddelde 28—12. RTC won even eens met 62, maar een minder game gemiddelde, TOG won met 5—3, tegen Gouda werd 4—4 gespeeld, van Netbal en SVE werd met 62 gewonnen, van UTTC met 71. Door een restauratie van „Hou- Vast" werd in overleg met de tegen partij de wedstrijd tegen SVE in Utrecht gespeeld. Een zeer jong standaardteam moest alleen de punten aan de Utrechtenaren laten. Van den Boom, Sohouten en Baei- veldt wonnen allen gemakkelijk van Van der Wal, maar ondanks verwoede pogin gen bleef het daarbij. Schouten en Van den Boom leden nog ieder een kleine nederlaag, terwijl ook het dubbelspel met miniem verschil in Utrecht bleef. Uitslag 7—5 voor SVE. Bij ATTC 2 heeft het er tot aan de laatste punt om gespannen. Geheel ge lijk ging de strijd op tot 4—4. E. Baer- veldt won toen met 22—20 in de derde game van Vorst, terwijl ook het dubbel spel met 2220 in de derde game werd gewonnen. Al met al dus een benauwde 64 zege, waarbij Verwoerd en De Graaf ieder tweemaal wonnen, Baer- veldt eenmaal. ATTC 3 had weinig moeite om met 82 te winnen. Vis en Leijnse bleven ongeslagen, C. Verheul verloor tweemaal. ATTC 4 won eveneens, echter met 64. J. Verheul en Mulder wonnen ieder driemaal. Huisman bleef zonder winst, ook het dubbelspel bleef in Utrecht. AZC II won met 71 Gisteravond won het tweede zevental van de AZC in het zwembad „De Hoorn" met 71 van het tweede team van BZ en PG uit Bodegraven. Bij het wisselen van doel was de stand reeds 31. Nadat de thuisclub door Kees de Vogel de lei ding had genomen liepen de Alphenaren naar een 30 voorsprong, waarna Van Aalst voor Bodegraven het eerste en enige doelpunt van de avond op het bord bracht. AZC voegde in de tweede helft nog vier doelpunten aan het totaal toe. ALKEMADE Burgeriyke stand GEBOREN: Adriana Th d v J W Koek en A C Wesselman; Erna dvS Kinkel en A Horsman; Richard J M z v C J Zoet en J P van der Poel; Theodora L M d v C I Schaminée en M J van der Meer; Marinus z v J Kreuze en A M Wetselaar; Jeannette d v J Kreuze A M Wetselaar; Robertus C J z v G Roos «n P A Zoetendaal. ONDERTROUWD: N J de Jong en C A M Hogenboom; G H van der Poel en M A M de Koning. GEHUWD: P H M Semp en C J Turk. LEIMUIDEK Controleur Van Erk jubileerde Maandagmiddag is een druk bezochte receptie gehouden in café J. Keyzer, in verband met het 25-jarig jubileum van de heer J. van Erk, controleur bij Maarse en Kroon N.V. In 1925 was hij reeds in dienst getreden bij Maarse en Kroon. Deze diensttijd heeft echter niet langer dan drie jaar geduurd. In juni 1936 trad de heer Van Erk voor de tweede maal in dienst bij de onderneming als autobus chauffeur op verschillende routes. In de bezettingstijd was het wel eens lastig met de busverbindingen. Na de oorlog kreeg de heer Van Erk een vaste route te rijden tussen Aalsmeer en Leiden. In 1948 werd de heer Van Erk als eer ste controleur aangesteld, welke functie hij tot vandaag heeft bekleed. Wegens het bereiken van de pensioengerechtigde leeftijd verlaat de jubilaris thans de autobusonderneming. De directie van Maarse en Kroon bood hem als blijk van waardering een gouden polshorloge met inscriptie aan. De heer J. Dam overhandigde namens de personeelsvereniging een enveloppe met inhoud. Namens de collega-contro leurs werd door de heer Kalahoven even eens een geschenk onder couvert aan geboden. gemeente voor de bediening over te ne men met de helft van de onderhoudg- kosten, hoewel de gemeente de onder houdsplichtige blijft. De onderhoudskos ten worden gemiddeld geschat op f 1500 Ker jaar, waarvan de gemeente nu da elft zal moeten betalen. Hierover waren i W. zowel als de raad zeer te spra ken, hoewel B. en W. wel graag meespra ken over de vorm en de constructie van de nieuwe brug. Bij de ingekomen stukken was da goedgekeurde gemeentebegroting. Da Bloemistenvereniging kreeg op haar ver zoek weer f 350 voor het maken van een praalwagen voor het bloemencorso op 2 sept. a.s. De Chr. Nat school mag een houten schutting plaatsen voor f 185, een stofzuiger aanschaffen voor f 200 en een radio kopen voor f 250. De V.V.O.-school mag de waterleiding laten opknappen voor f 250. Bovendien krijgt de C.N.- school f 2,50 per leerling méér vergoeding over 1960. De oude paardenstal achter het gemeentehuis, die als bergplaats werd gebruikt, kan geen dienst meer doen door de vervallen toestand. De raad vond het goed, dat voor f 2700 een nieuwo bergplaats en rijwielstalling worden ge bouwd. Het bestuur van de Chr. kleuter school mag nog f 5045 gebruiken voor tuinaanleg, afrastering van het terrein en een toeganspad. We «^verbetering Een slecht stukje weg, waarover al zovele malen is geklaagd, gaat nu ook verdwijnen, namelijk het stukje Hoekse Aarkade voorbij de veiling. Over een lengte van 50 meter zal dit worden be straat, kosten f 6600. terwijl het polder bestuur het resterende gedeelte zal ver beteren in overleg met de gemeente. Meer geld zal het kosten om een ander slecht stuk weg te verbeteren, namelUk de Korteraarsweg van de Schoutenvaarl tot Aarlanderveen; de verzakkingen zUn daar zo groot, dat er tientallen tonnen lava nodig zullen zijn om dit te herstel len. Kosten f 23.100 De heer Heemskerk wilde daarby gebrnlk maken van da wals, die indertijd by de reconstructie meest aan dc kan; stond. Burgemeester Van der Weyden van Noordwijkerhout wiide de gemeente 14 ha rietland verkopen voor f 2000 langs de Schilkerweg. Om speculatie met dit terrein te voorkomen en omdat men dit later wel eens nodig zou kunnen hebben, ging de raad ermee akkoord. Voor een bedrag van f 3400 gaat do gemeente nieuwe nylonrubber brand slangen kopen, waarvoor de heer Van Harten verzocht, zo mogeiyk de plaatse lijke middenstand in te schakelen. Een extra toelage uit het Terlingerfonds en een extra bijdrage uit de gemeentekas zullen het twee bewoners aan dé Korte- raarseweg mogelijk maken hun nieuwo huis te bouwen. Om het bovengrondse net langs de Kerkweg op te ruimen, moet de tweede fase van de vernieuwing der straatverlichting f 7590 méér kosten. Het weiland achter de woning van de heer S. Kroft, in eigendom van de gemeente, zal worden verhuurd aan de heer J. Rijkeiykhuizen voor f 146 per ha, gelijk tijdig met ontbinding van de pacht voor de grond die de gemeente kocht van het r.k. Kerkbestuur ir. het uitbreidingsplan Langeraar, met schadeloosstelling voor de betrokkene. In het uitbreidingsplan Aardam werden 3207 en 504 m2 grond verkocht aan de fa. Bekkering te Nieuw koop voor de bouw van 15 woningen. Prijs f 15 per m2. De vergadering had zolang geduurd, dat men weinig interesse meer had voor de rondvraag. Alleen de heer Van Vliet wilde nieuwe gordijnen in de raadzaal hebben en de heer Heemskerk vroeg spoed by het opknappen van de Korte- raarseweg-noord. Opening chr. kleuterschool De officiële opening van het nieuwo gebouw der Chr. kleuterschool zal plaats hebben zaterdag 15 juli 's morgens om 10 uur in het gymnastieklokaal der Chf Nat. School. KOUDEKERK A. D. Rl/N Floral ia in voorbereiding Het blykt dat hert comité „Floralio" ook dit jaar niet stilzit. Er zijn aan de leerlingen van de lagere scholen te Kou dekerk aan den Rijn en aan de Ryndijk in totaal 300 planten uitgereikt om op te kweken. Ook aan de bejaarden is een aantal planten gegeven. Op 24, 25 en 26 augustus aanstaande zal het comirt* io het verenigingsgebouw een bloemen- en plantententoonstelling houden, die, naar men ons meedeelde, iets goeds belooft te worden. Enkele bloemisten en boom kwekers hebben reeds medewerking toe gezegd. Een jury zal beoordelen, welke het best zijn verzorgd. Ook een wedstrijd in het kweken van kamerplanten door de huismoeders staat op het programma. Om het geheel een feestelijk aanzien te geven, zullen in de week van 21—26 augustus hert uitbreidingsplan en de om geving van het verenigingsgebouw extra zyn verlicht. Behalve de wedstrijden in het kweken zal er ook een wedstrijd in het bloemschikken zyn. In de bovenzaal zal een expositie van fotopanelen da aandacht vragen, die ter besohikking zijn gesteld door de Vereniging van Ne derlandse Gemeenten. Zo mogelijk zal ook de „zustergemeente" van Koudekerk aan den RUn, Artesia, medewerking ver- lenen. Contact hierover is reeds opgeno- Fecstterrein De leden van de Oranjevereniging te Koudekerk aan den Rijn hebben op ver toon van nun lidmaatschapskaart vrije toegang tot het feestterrein, ter gelegen heid van de Oranjefeesten aan den Rijn dijk te Hazerswoude. Burgeriyke stand Geboren: Nicolaas, z v H J Binnendijk en C de Jong. NIEUWVEEN Schoolreisje Ongeveer zeventig leerlingen van de christelijke nationale school te Nieuw, veen vertrokken gistermorgen omstreeks 8 uur in twee bussen via Vinkeveen, Loenen, Loosdreohtse plassen, Hilversum, Soestdijk naar Soest. By sanatorium „Zonnegloren" werd even gestopt om een leerling, die enige maanden moet ku ren, een fruitschaaltje te brengen Daar na reed men naar Harderwijk, waar de kinderen genoten van o.a. een bootreis naar Oost Flevoland. Omstreeks vijf uur ging het weer op huis aan, waar de bussen om kwart voor acht arriveerden. RIJNSATERWOUDE Geslaagd Voor het diploma hogere technische basiscursus werktuigbouw van het Ko- ninklyk Technioum PBNA slaagde de heer N. P. T. Broekhuizen uit Rijnsater, woude.

Nieuwe Leidsche Courant | 1961 | | pagina 13