je ziet de vooruitgang Bloemenweelde in Leiden en Rijnsburg Bouw Hervormde kerk Leiden- Noord gaat spoedig beginnen Drama LEIDS dierenasiel Architect kreeg een ernstige berisping je proeft de ontwikkeling Eind juli - begin augustus Contuctuvond vun Leids Muzieklyceum MEUWE LEIDSCHE COURANT S WOENSDAG 5 JULI 1961 Agenda voor Leiden en Den Haag Koor Pieterskerk, 7.30 uur: Avondstil te. Kerkzaal acad. ziekenhuis, 12.50-1.20 uur: Middagpauze bijeenkomst. Den Haag, Kurzaal. 8.15 uur: Residen tie-Orkest o.l.v. S. Ehrling, soliste: Eli- javeta Gilels. viool (Holland Festival) Donderdag Den Haag, Kon. Schouwburg, 8.15 uur: Ned. Ballet (Holland Festival). Kurhaus, 10.30 uur n.m. Vuurwerk tg.v. Marine Vlootschouw. Vrijdag Ambachtsschool, 3.30 uur: Uitreiking diploma's. Gymzaal Herv. school Hoge Morsweg, 8 uur: Afscheid hoofd IJ. Tijmstra. Aula gymnasium, 7.30 uur: Uitreiking diploma's ..Kennis is Macht". Van der Werfpark 8 uur: zomerconcert „Concordia" Leiderdorp, Herv. kerk. 8 uur: Orgel concert Addie de Jong. Zaterdag Den Turk, 3.30 uur: Afscheidsreceptie F. J. J. van Makkelenberg, directeur „Kennis is Macht". Het gulden Vlies, 3-5 uur: Receptie Leidsche Zwemclub t.g.v. 75-jarig be- Clubhuis „Ons Eiland", Kortenaer- straat, 3-5 uur: Receptie t.g.v. 15-jarig bestaan „Ons Eiland". Haarlemmerweg (woningkamp), 7.30 uur: Straatprediking vanwege Chr. Ge- ref. Kerk, met koorzang. Den Haag, Kurzaal, 8.15 uur: Les so listes de Zagreb (Holland Festival). Films Casino (2.30, 7 en 9.J5 uur)- Zorro, het teken aan de wand (14 jaar); donderdag: Losbandige liefde (18 jaar). Lido (2.30, 7 en 9.15 uur): Eddy in vuur en vlam (14 jaar). Luxor (2.30, 7 en 9.15 uur): Legioen van de Nijl (14 jaar). Rex (2.30, 7.15 en 9.15 uur): Het teken van Zorro (14 jaar), donderdag: Over treding artikel 251 bis (18 jaar) Studio (2.30 7 en 9.15 uur): Amerika zonder masker (11 jaar) Trianon (2.30, 7 en 9.15 uur): Rilling (18 jaar). Apotheken Geopend voor spoedeisende gevallen: apotheek Centraal, Breestr. 74. tel. 20552. Tentoonstellingen Rijksmuseum voor Oudheden, Vier honderd jaar Romeinse bezetting (tot 20 augustus). Rijksmuseum voor Volkenkunde, „Vang die vis" (t/m 1 oktober). Rijksmuseum voor geschiedenis dei natuurwetenschappen: „Uit de kinderja ren van de elektriciteit" (t.m. 29 okto ber). Boerhaavezaalen, werken leden Leidsch Kunstcentrum (tot 22 juli). Trappenhuis academie: tentoonstelling van aquarellen, olieverven, monotypes, tekeningen e.a. van drie Utrechtse schil ders, tot 7 julL Musea, instituten, leeszalen e.d. Inlichtingen kantoor VVV, Steenstr lb: elke dag geopend van 9 tot 5 uur. op zaterdag tot 1 uur Rijksmuseum voor Oudheden, Rapen burg 28: elke dag geopend van 2 tot 4 u Academiscb-Historisch museum, Rapen burg 72, elke dag geopend van half 10 tot half 1, uitgezonderd op dinsdag en vrij dag van 2 tot 5 uur Rijksherbarium, Nonnensteeg 1: elke dag geopend van 8.30 tot 12.30 en van 2 tot 4 uur (behalve zaterdagmiddag) Contactbureau voor afgestudeerden. Rapenburg op maandag, woensdag en vrydag geopend van 10 tot 12.30 en van 2 tot 4 uur. Archeologisch instituut. Rapenburg 26. elke dag algemene studiezaal en uitleen- bibliotheek tot 5 uur (behalve zaterdag- middagj Bibliotheek universiteit. Rapenburg 74. elke dag algemene studiezaal en uitleen afdeling, geopend van half tien tot half 6, op zaterdag tot 5 uur. Leeszaal en bibliotheek Reuvens, Bree- straat 27, maandag en woensdag van 1 tot 5.30 en van 7 tot 9 uur, dinsdag en donderdag van 1 tot 5.30 uur; vrijdag van 10 tot 5.30 en van 7 tot 9 uur Jeugdbibliotheek, leeszalen en biblio theek Reuvens, Plantage 6; maandag, dinsdag en donderdag van 4 tot 5.30 u.. woensdag en zaterdag van 12 tot 4.30 u vrijdag (speciaal voor de grotere jeugd) van 6.30 tot 8.30 uur 's avonds Bijkantoor chr. school Obrechtstraat: volw. dinsdag en donderdag van 6.309 un., zaterdag 25 uur; jeugd: elke woensdag 25 uur. Gravensteen, Pieterskerkhol 6. juridisch studiecentrum, elke dag te bezichtigen tussen 9 en 12.30 en van 2 tot 5 uur (liefst tn de vakanties) Concierge: Kolf- makersteeg 16a. Legermuseum „Generaal Hoefer". Pest huislaan 7, elke dag geopend van 10-4 u. Pilgrimfathers-huisje, Boisotkade 2. elke dag geopend van half 10 tot 12 en van 1 tot 4 uur. Zomerconcert in het Van der Werfpark Vrijdagavond geeft de christelijke Har monie vereniging „Concordia" een zomer concert in het Van der Werfpark. Het programma ls: 1. Koraal (psalm 36). 2. Suite in bes, Pu reel 1 Den Arend. 3. Punjaub, Payne Mol. 4. Konzert. Baston Den Arend 5. Trafalgar, W. Zehle. 6. Triomphmars uiit Aida. VerdL arr. F. Jakma. 7. Our Director, Bigelon Mol. Na de pauze marsprogramma met me dewerking van de drumband. Spreekbeurt Morgen hoopt in gebouw Jan Vossen- steeg 17 om 8 uur n.m. ds. J. A. Smink een spreeLb-ort te vervulle— r)P DE HOEK van de Koning straat en de Willem de Zwij gerlaan in -het noorden van Leiden begint binnenkort de bouw van een Hervomde kerk voor de wijk- gemeente Mairewijk. Volgende week vrijdag is de aanbesteding. Dat wordit de tweede Hervomde kerk in Leiden na 1945 (nr. - was de Maranathakerk). Volgens de nieuwste „planning" van de kerk voogdij moeten er nog twee vol gen: de Vredeskerk op de grens van Burgemeesters- en Professo ren wijk en een centrum met kerk in Zuid-West. Het noorden van de stad is sinds enkele jaren aangewezen op de aula van de gemeentelijke bl.o.- school aan de Marnixsbraat, een bepaald niet onfraaie gelegenheid maar voor het houden van kerk diensten toch een noodbehuizing. Bovendien mist de wijkgemeente hier haar centrum voor allerlei andere activiteiten. De kerk in Noord wordt niet groot; zij wordit een eenvoudige wijkkerk, die als aanvulling op de Bethlehemkerk in de Kooi en de Marekerk ook niet groot hoeft te zijn. Het aantal zitplaatsen zal nor maal 232 zijn, terwijl dit kan wor den opgevoerd tot 270. Er komen stoelen in de kerk, ook al omdat het niet is uitgeslo ten, dat de kerk in de week wel eens voor andere bijeenkomsten zall wordien gebruikt, ofschoon deze moeten stroken met de geest van het kerkelijke werk dat zich hieir gaat concentreren. Op het podium; de preekstoel (in het midden), een tafel links (naar de preekstoel toe gedacht) daarvan en een doopvont rechts. Aan de tegenovergestelde wand moet plaats zijn voor een orgel. De plattegrond van het centrum geeft links vam de kerk de toegang tot het bijgebouw te zien. Daar komen een keuken, een ontvang- haL toiletten, een kamer voor me disch onderzoek, een vertrek voor de wijkzuster, een kamer voor de predikant en de kerkeraad, een kostersverblijf (geen woning) en een zaal voor bijeenkomsten met maxiimaal tachtig mensen. Al deze ruimten zijn gesitueerd aan een achter het kerkgebouw lopende gang, wasardoor het centrum min of meer een T-vorrn krijgt. Bij het ontwerpen heeft men, ge zien de vertrekken voor onderzoek, wijkzuster en dokter, ook gedacht aan een doelmatig gebruik in de week. Uiteraard komen er ook een garderobe en opbergkasten. De hoogte van de kerk wordt zes en een halve meter, de breedte twaalf en de lengte twintig meter. De speelse toren, die even vrij vatn de kerk komt te staan, krijgt een hoogte van zestien meter. Er is al een oud klokje voor beschik baar. De zaal in het bijgebouw wordt zes en een halve meter breed en elf lang, de kaïmer voor predi kant en kerkeraad vier en een halve meter breed en acht lang. De kerk komt te rusten op houten palen met betonnen opzetters. In een van de lange wanden zal veel glas worden verwerkt, vanzelfspre kend niet zoveel dat de kerk geen beslotenheid zou geven. Het platte dak wordt gemaakt van lichte be tonnen elementen. De muren van 't gehele gebouw worden opgetrok ken met handvormsteen in twee nuanceringen. De verwarming zal geschieden door oliestook. De architecten, de heren G. H3- merpagt en J. de Gruyter te Arnhem, hebben berekend, dat voor de uitvoering van het plan ongeveer tweehonderd werkdagen nodig zullen zijn. Prov. bijdrage voor restauratie van historische panden De Provinciale Staten van Zuid-Hol land hebben in hun gisteren gehou den zomerzitting op voorstel van Gad. Staten oesloten verschillende subsidies voor de restauratie van historische ge bouwen te verlenen. Voor de Hooglandse Kerk in Leiden werd f512.185,05 beschikbaar gesteld; voor net perceel Oranjegracht 83 f811,40. de Waalse Kerk ji Leiden f 15.103,50; het Sint Anna Hofje 461.80 en het 17-eeuw- se woonhuis het Toren veld aan de Wijt- tenbachweig 6 in Oegstgeest f2500. Als bijdrage un de restauratie-kosten in de Hervormde Kerk te Koudekerk in den Rij.n weid f 5500 beschikbaar ge steld. Wedvlucht Het Oosten Je postduivenliefhebbersvereniging Het Oosten hield een wedvlucht van St. Maxence op zaterdag 1 juli. Gelost werd n 10 uur bij windstil weer. Het was ;er warm. De eerste duif kwam aan n 15.49.57 na een snelheid van 986,65 de laaitste om 16.29.29 na een snelheid I m 976,24 m De uitslag is als volgt: J. Roest 1. 3, 5, 6. 8; K. W. Dokkum 2, 9; Ch. Selier 4, S. Schoeman 7, 11, 15; B. Singeling 10, 13; W. Hartevelt 12: J. G. R. Langhout 14, 16. i de Leidse Unlvi ln de rechtswetenschap, m geboren te Zutphen en th ln Klein Dochteren (Lochei dag 10 juli eveneens zestig ja: XJET (nieuwe) bestuur van de stichting Leids Dierenasiel welke stich ting voortkwam uit de afdeling Leiden van de „Vereeniging tot be scherming van dieren" heeft ernstige bedenkingen tegen de wijze, waarop de bouw van de woning met asiel aan de Besjeslaan te Zoeter- woude werd uitgevoerd en tegen de door de aanneemster gevorderde restant-aanneemsom. Hoewel het asieldrama voorlopig nog niet is uit gespeeld er loopt nog een proces voor de Raad van Arbitrage voor de Bouwbedrijven in Nederland en een voor de Commissie van Geschillen van de B.N.A. (waarvan de betrokken architect geen lid is) heeft de Architectenraad te Amsterdam de zaak inmiddels behandeld met als uit spraak een ernstige berisping voor de architect. Een belangrijk deel van de lijkheden is ontstaan door de vraag naar welk bestek had moeten den gebouwd. Een in de omgeving van Leiden wonende architect had een bestek gemaakt. De bouwsom bleek voor de stichting te hoog en men besloot toen op het ontwerp te bezuinigen door enkele wijzigingen aan te brengen. Deze wijzigingen werden aangegeven door de tegen woordige voorzitter van de stichting, de heer A. N. Zekveld, die als oud leraar van de ambachtsschool ter zake kundig was. De aanneemster heeft echter niet vol gens deze d'oor de heer Zekveld opge maakte staat van wijzigingen gebouwd maar volgens een veel ingrijpender op gaaf. gemaakt door eerder bedoelde ar chitect. Hierop werd de prijsberekening gebaseerd. Het bestuur van ds stichting ontkent ten- stelligste, dat het bij het verstrek ken van de opdracht bekend was me de opgaaf van de architect. Eerst toen de bouw bijna voltooid was en er aller lei moeilijkheden voor den dag kwamen kmeeg het bestuur een afschrift van de door de architect gemaakte wijzigingen Hierbij kwam nog. dat de architect niets wilde weten van de door de heer Zek veld voorgestane ui-tnoddging aan enige Aanzien geschaad Door deze moeilijkheden waakzaam geworden, viel het het stichtingsbestuur op, dat de betrokken architect en d< aanneemster op een en hetzelfde adres kantoor hielden. De inschrijving van beiden in het Handelsregister van de Kamer van Koophandel en Fabrieken toonde aan, dat architect Haagse politierechter Dat gaat zomaar niet „Neen", zei de officier bij de Haagse politierechter, „dat gaat zomaar niet." Een schilder te Alphen aan den Rijn had het met zijn werk gemakkelijk geno- hij was zonder vergunning aan het schilderen gegaan. Daar had zijn werk gever over geklaagd, want in de avond uren en in de weekeinden, trok be klaagde op ..klussies" uit, zoals de werk gever verklaarde. Het ging zelfs zo goed. dat hii zelf nog mensen aan het werk had. „Hij begon dus maar rustig voor zich zelf en stoorde zich niet aan de bepa- 'ingen", zo merkte de officier op, die f 60 of 12 dagen hechtenis eiste. De rechter veroordeelde dienovereen- Landrecht en waterreclil De rechter kon zich wel indenken dat een bollenkweker te Noordwijkerhout wat ontstemd is, want hoewel hij eige naar van het land is, mag hij niet vis sen in het water langs zijn land. En dat had verdachte gedaan. „Ik had het er maar op gewaagd' bekende verdachte, „want het is toch eigenlijk geen werk, dat mij voortdurend het visrecht wordt geweigerd, terwijl anderen het wel krijgen." „Recht is recht", zei de rechter „er dat recht moet geëerbiedigd worden.' Maar omdat de rechter de gemoedsstem ming van verdachte kon begrijpen wilde hij niet te zwaar straffen. Bovendien had verdachte toen hij door de politie werd betrapt, niets gevangen. Na een eis van f 35 boete, volstond de rechter het f 25 boete op te leggen. ster nauw b(j elkaar waren betrokken. De Architectenraad te Amsterdam, on der presidium van prof. ïr. H. T. Zwiers. heeft zich met deze kwestie bezig ge houden in verband met de voor erkende architecten bestaande ere-regeling en aan zijn beslissing onderworpen. De raad heeft, na verhoor va>n voorzitter Zekveld cn van de heer Th. J. van der Heijden, die als rechtskundig adviseur van de stichting Leids Dierenasiel op treedt, de architect ernstig berispt. De motivering van deze ernstige be risping is, dat de architect bij zjjn op treden als architect voor het Leidse Die renasiel z(jn zelfstandigheid allerminst voldoende tot uitdrukking heeft ge bracht in zjjn verhouding tot de aanne mingsmaatschappij en daardoor het aan zien van de architect heeft geschaad, niet alleen tegenover mogelijke derden maar in het bijzonder tegenover het be stuur der stichting (die door vele kleine en grote giften tot de bouw van het asiel kon overgaan). (Advertentie) Zoekt U een COUDEN ARMBAND voor 70.— en 100.— of 300.- en 400.—. v. d. WATER, Haarlemmerstr. 207 heelt het Grote keuze in alle prijzen. Vooruitgang In reizen bracht na stoomtrein de „stroom"lijn. Ontwikkeling in roken brengt de nieuwe „smaaklijn" van „Gulden Eeuw". Proef hoe een Senoritas van deze tijd kan en moet smaken. Geniet van een Senoritas, gemaakt op de smaak van een moderne man. Vraag daarom Senator Gulden Eeuwl 14 ct ook in blikjes van 20 st. SENORITAS Wie 4 verschillende advertenties uil deze serie opstuurt naar N.V. Senator Sigarenfabrieken, Eindhoven, ontvangt een plezierige Gulden-Eeuw verrassing! Op de eerste zaterdag van augustus zal weer een kleurige stoet door veilinghallen van Flora in Rijnsburg op- r ,K(,ld slaan Iedereen kan de u-rrkstllk* Rijnsburg, Oegstgeest en Leiden trekken. Een bloemenlint, bestaande uit tenminste vijftien praalwagens en vijftien personenwagens, zal de toe schouwers doen genieten van wat bloemsierkunstenaars, bloemenkwékers bloemenbinders door samenwerking tot stand kunnen brengen. Men zal de tinten van vele variëteiten kunnen bewonderen, de geuren van anjers en rozen opsnuiven, de artistieke opbouw van de wagens waar deren en de verbondenheid van alle provincies in het motto ,,'k Heb u lief, mijn Nederland" aanvoelen. Het bloemencorso Rijnsburg-Leiden, hoogte punt van een reeks van manifestaties in het eind van juli en begin augus tus, moet een stijlvol feest worden. Immers, wat past een bloemencorso comité meer dan de aanbieding van een feest van flora's kinderen aan de zestigjarige VVV Leiden? Ongeveer drieduizend bloemen zul len worden gebruikt voor de stoet. de praalwagens elk een provincie Nederland voorstellen. Met een leng- an tien meter en een hoogte meter hebben sommige wagens de grootst toelaatbare afmetingen; de opbouw is de. keer ingewikkelder dan in de vier voorafgaande jaren. Waren het in he begin meest gladiolen, die voor de wa gens werden gebruikt, tegenwoordig ko men vele bloemensoortcn luister bijzet ten. En dat niet alleen bij het corso, want men heeft vele plannen in en rondom Lelden. In het Parochiehuis te Oegstgeest had een contactavond plaats, waarop een groot aantal leerlingen van het Leidse Muzéklyceum van zijn vorde ringen blijk gaf. Uteraard waren de zeer jeugdige solisten nogal zenuwach tig en vlekkeloos was hetgeen zij te bieden hadden over het algemeen niet, doch het heeft zeker pedagogische waarde de leerlingen op jeugdige leef tijd aan het publiek te wennen. Bij het grappige Poppenballet en de daarop volgende Petits Riens van Mo- waren er al enige meisjes die zich met gratie wisten te bewegen cn die hun aarzelende partners zo goed mogelijk de weg wezen. Bij de jongste groep pianoleerlingen vielen de achtjarige Jan Heckman en Liesbeth van Iterson up door hun goede toucher. Voor Kwinta Nollen was een te zware opgave geko- toch heeft ze zeker mogelijkheden. Het samenspel van Bas van de Kooy en Heieen van der Mey in een werkje van Handel was zeer te prijzen. De optredende gitaristen daarentegen hadden wel wat meer geluid mogen pro duceren. Naast Aafke Benes was Klaas Willem van Ommen degene die voor de pauze de meeste durf aan de dag legde terwijl hij ook over de beste pianistische kwaliteiten beschikt. Voor de zonderlinge versie van de Pathétique van Beethoven (orgel en piano) konden we geen waardering op brengen. ondanks de vaardigheid waar mee zc werd gespeeld; een dergelijke verminking van een groots kunstwerk ls zelfs voor leerlingenavonden niet toe laatbaar. Hetzelfde kunnen we zeggen van de eigenaardige bewerking die Haydns symfonie had ondergaan. Jammer van de hieraan verknoeide kracht; Marieke Taverne en Willy Braakhekke kunnen zeker meer presteren. Veel overtuigen der was het koortje dat door Jan van Batenburg, die ook van violistische be kwaamheid blijk gaf, aardig werd ge dirigeerd. Na de pauze waren de oudere leerlin gen, van wie wij er reeds enkelen noem den, aan de beurt. Kees v. d. Kaay speelde zijn berceuse op evenwichtige wijze, Rieke Woortman, die met succes de begeleiding van Mazas' werkje had verzorgd, speelde uit het hoofd enige spanische Tanze van Moskowski. Loès Cranssen had te hoog gegrepen, door de Sonate no. 6 van Mozart te kiezen. De belangrijkste prestaties werden geleverd door Peter Visser en Marian Vermey. De laatste heeft een zeer grote vaardigheid, doch haar toucher is aan de forse kant, waarschijnlijk, doordat zij met te stijve polsen speelt. Peter Visser beschikt over een uitne mende techniek, zijn Allegro Barbaro van Bartók werd met feilloze zeker heid geïnterpreteerd. Jammer dat hij zich in de achtergronden van Chopins Nocturne niet wat meer had verdiept, nu bleef het bij een wat bravoure- achtige overwinning der technische problemen. De wat verder gevorderde balletleer- lingcn waren tot slot in hun element bij de uitvoering van enige walsjes van Tsjaikowski. Rest ons nog mede te delen, dat de directrice, mej. Westendorp, uit handen van een der leerlingen een fraaie bos anjers in ontvangst mocht nemen. Dra. A. van der Veen-Wlersma. De Lakenhal, het stedelijk aan de Oude Singel, zal worden herscha pen in een bloementuin een uniek gebeuren. „Het is bij-zonder verheugend dat de Nederlandse bloemsiericunstenaars door een expositie in een m< dering voor hun werk ontvangen. Wij willen trachten in deze tentoonstelling (die een wereldprimeur is) ken, dat de kunst van het stijlvol bloe- mensohikken op hoog peil kan staan' zegt de heer G. Kiersch, de geestelijke vader van het corso en de ten-toonstelling in de Lakenhal. In de oude hal, de Harteveldzaal, de Groene en de Gele Papezaal, de lige St. Jorisdoelen en op de trap zullen vele bloemensoorten worden gebruikt oir de sfeer van de verschillennde kunst werken te sublimeren. Voor de Lucas- zaal (waarin het beroemde drieluik hangt) komen alleen gladiolen in aan merking. De ten-toonstelling neemt meer dan de helft van de oppervlakte van het museum in beslag. De bloemstukken zullen vier maai geheel worden ververst. In Hortus In de Oranjerie van Hortus Botanicus zal de afdeling Leiden van de Neder landse Bond van Aquariumverenigingen ,De Natuurvriend", met medewerking 'an Wassenaars dierentuin, een grote aquariumtentoonstelling opbouwen. De dierentuin zal o.m. zorgen voor een vo lière, de leden en andere medewerkers leveren samen acht zeewateraquaria, terraria en zestig tropische aquaria. Het grootste aquarium zal 60x60x200 cm. meten. Ook bij dit evenement zulleD bloemen niet ontbreken. Burgemeester jhr. mr. F. H. van Kin schot van Leiden hoopt op 20 juli om uur de tentoonstelling in dc Laken- n om vijf uur de „Aqua-Horfcus 1961" te openen. Beide exposities zijn van 21 juli tot en met 5 augustus te bezichtigen. Men kan voor f 1.25 een kaart kopen, mee men zowel de bloemen als de aquariumtentoonstelling kan bezoeken. Voorts zal de Hiippische Sportbond op 30 juli een concours hippique houden in de Leidse Hout, dat om 2 uur aanvangt. Bloemeiimarsen Op dc dag, voorafgaande aan het cor- zullen bloemenmarsen door de jeugd worden gelopen. Voor kinderen tot en met veertien jaar is er een mars van 10 voor de oudere kinderen is de af stand 15 km. De routes gaan via Rijns burg en beginnen tussen half twee en half drie (voor de jongeren) en tussen ;n zeven uur. Medailles cn groeps- prijzen zijn beschikbaar. De Leidse Jeugd Actie, de Sportstichting en de V.V.V. verwachten nog vele aanmeldingen, zo wel van groepen als van individuele wandelaars. In de avonduren van dezelfde dag (4 augustus) zullen de corsowagens in do gesteld staan. Iedereen kan de werkstuk ken dan op z(jn gemak bekijken, zodat men op de corsodag zelf niet teleurge steld behoeft te zijn als de stoet te sucl voorbij is. Zelfs de figuranten zullen op 4 augustus de wagens reeds opfleuren. Een aardige bijzonderheid is, dat de Zwolse vierling, gekleed in Urker kle derdracht, op de wagen die de Noord oostpolder uitbeeldt zal zitten. Voor de andere provincie-wagens hebben twee lingen uit de verschillende provincies hun medewerking toegezegd. Alle festiviteiten rond de „Leidse bloe- menweek" (behalve het concours hip pique) zullen uitgebreid worden toege licht in een catalogus. De organisatoren en medewerkers doen hun best zij hopen, dat velen van de resultaten van hun enthousiasme en ijver zullen genie ten. Hetgeen zo lijkt het ons, niet moei lijk zal zijn. ACADEMISCHE EXAMENS Rijksuniversiteit »j. A Th Matlung ie utn -c er B R Bot te Den Haag; voor het prop. godgeleerdheid de heren W K de Bruin studierichting ln de rechtsgeleerdheid de heer H R Vlnoent te Santpoort; voor het we tcnscnapppcn de heren F J Ligtvoet J H F M Crabbcndam te 2 het doet. ex. niei-Westerse richting de heer J G Vreder D V Schaats ma l Kand. ex. A' neren K J Houw de Vries te Leic Rotterdam cn Leidei ituurkunde i ie). P 1 nej. C A de Mclj te Wasse- Mak te Leiden cn dc heren O R Kaempfer te Lelden, R A Schllper. 'i Tielemnn te Lelden, J M len Engelsen te I te Den Haag; - cn natuurtcundi S te Leiden en mevr. A Vi i te Lelden; voor het kand. het kand. ex. I. D M Rooser ipiJck-Vei te Lelden; voor het kand. ex. K- mej. M A Leenen te Warmond cn de heren N Wlersma te Oegstgeest en A J F Gogelein te Lelden; voor het kand. ex. L wis- en natuurxunde mej. J Wimmers te Leiden en dc heren J A Beker te Leiden en C E L Simonis te Rijswijk (Z.H.); voor het doet. cx. wis kunde de heren N A van Leeuwen te Gou. da, M H C Paardekopcr te Oegstgeest. H M H Rutten Lelc' Leiden; tuurkunde de heer S Witte en; voor het docta. ex. schel en O C van Belle te Lelden, te Lelden en J J H Mulderije M C Roetenng te Den Hl Terhal te Lelden en de h Delft Leiden: ;er J C M •t semi-artscx. de N A C L v d Maat d Vijver te Schlec Heerjansdam. H P W Boer te Boskoop F Ch Heerma van Voas te Leeuwarder J P Visser te Den Haag

Nieuwe Leidsche Courant | 1961 | | pagina 3