BOSCH Oegstgeest bereid deel van Broek en Simontjespolder aan Leiden af te staan B. en W. van Rijnsburg over het grenswijzigingsvoorstel H. M, Keuning veertig jaar organist te Sassenlieim Mooi weer op zee maar ongelijke vangsten koelkasten Sportmiddag Oranj evereniging Noordwij k-Binnen geslaagd Trouwen wordt wat duurder NIEUWE LEIDSCHE COURANT 4 MAANDAG 3 JULI 1961 Tegen correctie bij Rijnsburg tot en met veiling Flora ook geen bezwaar meer /~\OK B. EN W. van Oegstgeest hebben zaterdag hun mening over het grens wij zigings voorstel kenbaar gemaakt. Zij vinden het teleurstel lend, dat de argumentering voor een grenswijziging zo onvoldoende is. Zonder verdere toelichting wordt apodictisch gesteld, dat de nodige voor zieningen in verband met de stadsuitbreiding door één gemeentebestuur moeten worden getroffen, alsof men nog nooit heeft gehoord van inter communale samenwerking. Het Oegstgeester college wijst erop dat de raad van Oegstgeest indertijd zijn volle medewerking heeft verleend bij de tot standkoming van het structuurplan voor de Leidse agglomeratie, mede om de mogelijkheid te scheppen, dat grote terreinen op Oegstgeester grond gebied ter beschikking van de universiteit konden komen. Van de zijde van de universiteit is er ook nooit blijk van gegeven, dat men een grenswijzi ging in het belang van de universiteit achtte. inzien van de Mors en de ter poor de universiteit zijn B. cn mening ,dat hier de kans voor intercommunale samenwerking volledig behoort te worden verwezenlijkt. gemeente Oegstgeest zal haar volle dewerking geven aan de uitvoering de plannen. Om Lelden echter ruim gelegenheid te geven voor zyn eigen bevolking In de toekomst over de nodige bouwgrond te beschikken, geven B. en W. de raad i het gebouw van de Rijnsburgse veilingvereniging Flora wordt opgemerkt, dat er in 1917, toen Flora werd gesticht, voldoende grond in Rijnsburg beschikbaar was, maar dat de noodzaak van bouw in Rijnsburg niet werd gevoeld, aangezien de stichting van d"e veiling geen zuiver Rijnsburgse aangelegenheid was. Offers Zoals het ontwerp er nu ligt kan wor den gesteld dat de gemeente Oegstgeest wordt geamputeerd, aldus B. en W. Dat dat zou gebeuren moet ten enenmale met kracht worden bestreden, maar ander zijds hebben wij, zo gaan B. en W. voort, gemeend te moeten voorstellen enige offers te brengen en niet star vast te houden aan de eerder genomen beslui ten, hoe juist en rechtvaardig die op zichzelf ook waren. KATWIJK AAN DEN RIJN •Overzicht groenteveiling Nu het volop zomer is geworden be weegt de aanvoer zich in steeds stijgende lijn, hoewel er nog lang niet kan worden gesproken van topaanvoeren. De aanvoer van waspeen was aanmer kelijk groter dan vorige week. Er wer den 268.000 kg aangevoerd (vorige week 138.000 kg). Tengevolge van de hevige warmte cn ook wegens de teruglopende prijzen verminderde in de laatste twee dagen van de week de aanvoer weL De export bleef ongewijzigd 56 pet en dus goed. De BI peen gaat nu voornamelijk naar West-Duitsland en de AI eveneens, terwijl Engeland ook enige peen afneemt. De prijsnotering was voor AI van f 7 tot t 21,30. (f 9.40 tot f 17). De prijs liep wel sterk terug: de minimumprijs van f 15.60 naar f 8.30 cn de maximum prijs van f 21,30 tot f 12,80. Ditzelfde beeld was ook waar te nemen bij de andere sortimenten. All noteerde van f 2.20 tot f 11.40 (f 5 tot f 10,80); BI van f 12,70 tot f 20,30 (9.30 tot f 17); BI van f 12,70 tot f 20.30 (f 9,30 tot f 17) en de BII van f 5,20 tot f 7,80 (f 11.20 tot f 11,70). Bloemkool werd meer aangevoerd. Al leen de betere kwaliteiten bereikten een goede prijs. Al het andere ging voor te lage prijzen van de hand. Er was zeer weinig export. Aangevoerd werden 43.100 stuks, nog niet geweldig veel dus. De prijzen waren voor AI van f 16 tot f 50 if 31 tot f 59) en All van f 7 tot f 51 (f 15 tot f 42). Van sla was een beperkte aanvoer, slechts 57.200 stuks. (100.500 stuks), ter wijl er maar een geringe hoeveelheid over de grenzen ging. De prijzen waren: voor eerste soort van f 9 tot f 20,20 (f 10,50 tot f 19,60) en tweede soort van f 3,50 tot f 18,30 (f 3,60 tot f 15,80). Zo langzamer hand is de slatijd ten einde. Er werd nog behoorlijk bospeen aan gevoerd: 14800 bos (21.900 bos). De ex porteurs hebben niet veel belangstelling daar de peen nog te fijn is. De prijs was van f 29 tot 1 70 naar kwaliteit (f 33 tot f 63). Pootuien noteerden van f 11 tot f 27 (14 tot f 26), kroten deden van 1 2 tot f 14 per 100 bos (f 9 tot f 18) en van f 2,50 tot f 3,30 per kist f 0,80 tot f 5.20) Tuinbonen werden afgedrukt voor f 13 tot f 39 (f 21 tot f 36). postelein voor tot f 20 (f 10 tot f 25) en andijvie v f 8 tot f 18 (f 13 tot f 17). Rabarber teerde van f 16 tot f 35. (f 24 tot f 37) stoofsla van f 10 tot f 22 (f 10 tot f 18). Sjalotten deden van f 11 tot f 24 (f 18 tot f 34); spinazie van f 7 tot f 17 (f 14 tot f 22). Kcukengroenten waren aldus ge prijsd: peterselie van f 2 tot f 11.80 (f tot f 10). krulpeterselic van f 3.10 tot f 7,80. selderie van f 2.20 tot f 7.60 (2,70 tot f 8) en bonenkruid van f 2 tot f 10 if 2.60 tot f 6,10). Aardbeien gingen weg voor f 0,15 a f 0.37 per doosje var gram (f 0,17 tot f 0,50). Spitskool afgedrukt voor f 29 tot f 36 (f 19 tot f 26) cn rode kool voor f 17 tot f 20. Ra dijs ging weg voor f 3 tot f 17 (f 4 tot f 14). slauien voor f 6, zilveruien v f 49 tot f 53, krombekken f 84 tot f komkommers f 11 tot f 28 (f 17 tot f 26), prinsessebonen per kg voor f 1,50 f 1,75 (f 1,70 tot f 1,85) en blauwschokkers t 89 tot f 93. KATWIJK AAN ZEE AGENDA Morgenavond om acht uur geeft de organist Piet van Egmond een orgelcon cert in de Nieuwe kerk. Morgenavond om acht uur wordt een openluchtsamenkomst gehouden op de boulevard bij de Oude kerk. Ds. Meijer, Gereformeerd predikant van Oegstgeest, spreekt over het onderwerp „Mist U iets". Bij ongunstig weer achter de Oude kerk. COLLECTE De extra collecte in de Hervormde kerken voor de kerkvoogdij heeft f 1085,25 opgebracht. Hoog en laag water Dinsdag hoog water 7.34 u. 20 07 u; laag water 321 u. 15 43 u. KATWIJK Opbrengst collect* De opbrengst van de collecte voox het Ned. Roode Kruis bedraagt f 3148.56. In Katwfjk aan Zee werd bijeengebracht f 2811.66 en in Katwijk aan den Run f 336.90. VALKENBURG Opbrengst collect* De opbrengst van de collecte voor het Roode kruis bedraagt f209.65. weging zich er niet tegen te ver zetten, dat de Broek- en Simontjespol- wat het deel ten oosten van dc spoorbaan bettref. naar Leiden over gaat. Daar zullen 9000 woningen ge bouwd kunnen worden met woonruimte voor ruim 31.000 mensen. Het westelijke deel van de polder is sterk op Oegst geest georiënteerd. Veiling Flora Ook stellen B. en W. voor. ermee in te stemmen, dat een beperkte grenscor rectie met Rijnsburg tot stand komt, om tegemoet te komen aan de wens van Rijnsburg dat straten nabij deze ge meente die zich op grondgebied van Oegstgeest bevinden, overgaan. De over- ing zou" niet verder moeten gaan dan »t en met de veiling Flora. Door deze wijzigingen zou Oegstgeest i totaal 556 inwoners verliezen. Ten slotte merken B. en W. op, dat s het genoemde deel van de Broek polder aan Leiden overgaat, in de wet te worden opgenomen dat Leiden niet door enige stedebouwkundige maat regel of anderszins Oegstgeest in gebruik van de vuilnisstortplaats kan belemmeren of kan noodzaken deze verplaatsen, tenzij alle kosten door Lei den worden vergoed. Geslaagd Voor het eerste deel van het diploma hoger radiotechnicus van het Konink lijk Technicum PBNA te Arnhem slaag de de heer W. Huiskamp uit Oegstgeest. De Koepel (Amsterdamse Assurantie- my.), houdster van alle aandelen der Ass. Cie. van 1771, Brandmij. van 1790, Amst. Zee. en Brand van 1920 en Brand gevaarmij.: Premies met f 2,83 miljoen tot f 23,52 min. of met 13.7 pet toegeno men: concern winst f 553.547 (f 1,04 min.); dividend 10 (10) pet; de schadeverzeke ring kan nog op het kantje af winst ma ken, doch de toestand zal nog ongunsti- de leeftijd- ger worden door de W.A.-verzekering en bevelvoerder RIJNSBURG Goede waspeen op de veiling aangevoerd De vroege waspeen heeft zijn intrede gedaan en vormt een groot gedeelte de aanvoer. De kwaliteit is goed. het produkt kon tegen zeer goede prijzen worden afgezet. De exportkwaliteit bracht maandag ongeveer 75 cent op, steeg dinsdag en woensdag tot 85 cent, zakte donderdag iets en schommelde vrijdag tussen 56 en 68 cent. De prys van de binnenlandse kwaliteit liep tus sen 36 en 52 cent per kg. De totale aanvoer was 21 ton. De sla is nog goed m trek. Voor goe de kwaliteit werd tot 17 cent betaald, de prijs voor de mindere kwaliteit varieerde tussen 5 en l-l cent. Naar selderij is goede vraag met delijke prijzen voor de goede kwaliteit de prijs variëerde van 3 tot 9 cent per bos. De aanvoer van peterselie i groot, met als gevolg prijzen tussen 2 en 3 Vi cent. Met krulpetenselie gaat het beter. Dit produikt bracht een prijs op tussen 6 en 8 'i cent. Voor bonenkruid was meer belang stelling als gevolg van de grotere aan voer van tuintoonen. De prijs liep ge leidelijk op en bereikte vrijdag een De aanvoer van radijs is gering, het produkt ging vlot weg tussen ll en 13 cent. Naar bospeen is goede vraag, de prijs varieert, al naar kwaliteit, tussen 32 en 59 cent. De uien vonden hun weg voor prijzen tussen 14 en 25 cent, het merendeel ging weg tussen 17 en 20 cent. De prijs van sjalotten schommelde tussen 17 en 19 cent. Doperwten vonden kopers tegen prijzen tussen 81 en 91 cent boskroten tussen 4 en 9 cent en tuinbonen tussen 18 en 22 cent. KOELKASTEN KROMHOUT - RIJNSBURG VLIET N.Z. 32 TELEFOON 3710 HAZERSWOTJDE Jeugdbrandweer had succes De groep HazerswoudeRijndijk de jeugdbrandweer napi deel aan delijke wedstrijden te Utrecht en daar een bronzen medaille. De gemiddel de jongens is 12 jaar is Arie v. d. Ven. De heer let heeft de jongens ge- Dc heer H. M. Keuning is 40 jaar or ganist van de Gereformeerde kerk te Sassenheim. De jubilaris werd gister, morgen na de kerkdienst door ds. P. D. Kniper toegesproken. Vóór zijn benoeming op 1 juli 1921 te Sassenheim was de heer Keuning orga nist in de Franse kerk te Amsterdam. Op 15 juli 1921 nam hij het toenmalige nieu we orgel te Sassenheim in gebruik. Het orgel was gebouwd door de fa. A. Stan daart. Behalve organist is de musicus ook componist, dirigent en muziekleraar. Vooral in de jaren van 1922 tot 1930 con certeerde hij veel. Gecomponeerd heeft hij o.a. „Ontwaakt tot liederen der Vreugde" een werk voor vierstemmig koor dat onlangs op de grammofoonplaat is vastgelegd. Visserij golf jes HET WAS overal op zee mooi weer maar de visserij was zaterdag juist als de dag ervoor weer erg ongelijk. De vangsten liepen uiteen van 60 tot 170 manden makreel, haring en schelvis per etmaal. De IJM 28 Amsterdam deed een trek van twee pakjes evenals de IJM 3 Delft. De KW 4 Golfstroom deed een trek van 40 manden hoops. De haringvisserij op 56 graden noorderbreedte leverde vangsten op van 40 tot 200 manden haring per etmaal. De Nelly deed een trek van 50 manden haring, de Maria een trek van 40 manden haring. De loggers en kotters op de kust vingen 80 tot 150 manden tong en 8 tot 10 manden andere vis per etmaal. De IJM 9 Haarlem en de IJM 33 Thorina zijn naar zee vertrokken. Wat er was Vier loggers en 48 kotters zorgden za terdag voor een aanvoer van 2229 kisten, waarvan 120 schelvis, 80 wijting, 80 gul cn kabeljauw, 495 haring. 725 kleine kis ten haring, 70 makreel, 750 schol, 10 tar bot, 300 varia, 20 stuks kabeljauw, 24.000 kilo tong. De SCH 171 Cornelis Vrolijk Fzn zorg de voor 215 kisten, de VL 121 Willem voor 170 kisten en 95 kleine kisten, de SCH 153 Onderneming 4 voor 280 kisten en de VL 84 Jan Senior voor 340 kisten. De tongprijs was zaterdag sterk geste gen in een zeer onregelmatig marktver- loop. De lappen kwamen tot f 4.70, een prijs, die in geen maanden is vertoond. De andere vissoorten waren echter alle een stuk gedaald, met dit warme weer volkomen begrijpelijk, want het is nu eenmaal zo, dat bij warm zomerweer de vraag sterk terugloopt. Behalve dan juist bij een vis als tong, die bij toeristen ge liefd is. Hetzelfde geldt trouwens ook voor kreeft, een enkel bezoek aan Yerse- ke op een zaterdag of zondag zal een leder daarvan overtuigen. Aan de IJmuider afslag was toevallig zo'n kreeft Een prachtig exemplaar, dat ruim f 25 opbracht Er was ook een schit terende zalm van 5V4 kilo, die f 11 per kilo opbracht Dat de besommingen bij de zeei vlsprljzen niet hoog konden zijn, i duidelijk lage Vci- stellen voor de naam van de „Ge meentelijke visserij school" te veranderen ln „Gemeentelijke school voor visserij en scheepvaart". Zij menen namelijk, dat de huidige naam niet voldoende aangeeft welke opleidingsmogelijkheden de school biedt. Men heeft namelijk opleidingen voor het diploma handelsvaart, zeesleep vaart en binnenvaart Vijftig jaar Deze maand wordt het vijftig jarig De- staan van het koelhuis IJsvries aan de Trawlerkade herdacht. De directie reci- pieert 7 juli van half vier tot half zes in ..Royal" aan de Kennemerlaan. Jubileum Zestig jaar heeft de hoofdboekhouder van dc IJmuider Stores te IJmuiden, de heer J. M. A Raaman, bij dezelfde firma gewerkt Er waren zeer velen aanwezig bij de receptie van deze in visserijkringen zeer bekende figuur, onder wie vertegen woordigers van het Staatsvissershavenbe- drijf en de Redersvereniging IJmuiden. Hét mest oeikoctite m/Ji Lu Qvwpd Als dirigent van verscheidene koren gaf hij veel uitvoeringen, waarvan de koraalbewerkingen bijna steeds van hand waren. De algemene mening is dat de jubilaris uitmunt in de improvisatie, dan komen zijn muzikale gaven duide lijk tot uiting. In de jaren 1956/1958 heeft de heer Keuning zeer waardevolle adviezen ge- geven voor de vernieuwing van het or- in de Gereformeerde kerk. Op 11 juli 1958 nam hij het grote 3 klav orgel in gebruik. Doordat de heer Keu ning een perfectionist is heeft hij tot nog toe geen concert op dit nieuwe instru ment gegeven. Ds. Kuiper begon met te zeggen dat het 15 jaar is geleden dat de heer Keu ning in het openbaar werd toegesproken. (Bij het 25-jarig jubileum). Bescheiden De organist heeft jaar in jaar'uit, zichtbaar achter de speeltafel, zijn werk gedaan met een bescheidenheid die ken merkend is voor hem. Veertig jaar heeft hij de Gemeente gediend met zijn gaven talenten, een zeer vruchtbare tijd. Het woord „dienen" heeft tegenwoordig geen plezierige klank, vervolgde de pre- dikant, maar u hebt bovenal onze God gediend en dit heeft u met blijdschap „Na jaar van ernstige ziekte (sinds mei 1960) hebben wij vanmorgen met blijdschap voor het eerst weer horen spelen. En met name beluisteren van het voorspel van psalm 150 was een groots moment waarbij wij duidelijk de meesterhand hoorden, hebt in spel en improvisatie laten horen van wat de belijdenis noemt Gods vergankelijke majesteit, door wie éénmaal geroepen worden om Hem ten eer te zingen". Nadat de organist een bak met bloe men, met daarin verborgen een envelop pe, was overhandigd zong de Gemeente hem de zegenbede toe. Natuurlijke grenzen veronachtzaamd een uitvoerig pre-advies heeft het Rijnsburgse college van B. en W. zijn landpunt over dc grenswijzigingen uit de doeken gedaan. De ontwerpregeling ijkt, zoals bekend, niet af van de in 1960 door Ged. Staten voorgelegde plan- Ook het B. en \V.-standpunt is sinds mei 1960 niet gewijzigd. Het komt B. en W. onlogisch voor, dat de rijksweg 4 slechts gedeeltelijk als de oostbegrenzing van Rijndburg, wordt aangemerkt. Meermalen hebben B. en W reeds op gewezen dat de zg. „corridor" at is het tuinbouwgebied, begrensd door Oude Rijn, Rijnstourgerweg, Rusten burgerpad en de nieuw voorgestelde zui- delijke gemeentegrens) en het aan deze corridor grenzende tuinbouwgebied ten zuiden van de Rijnzichtweg tot aan de g. Drie witte Palen, deel uitmaken van het Rijnsburgse tuinbouwareaaL Het resultaat is, dat 1. een volkomen agrarisch gebied, dat •n integrerend onderdeel vormt van het Rijnsburgse tuinbouwareaal, blijft beho- tot het territoir van de beslist niet agrarische gemeente Oegstgeest; 2. deze zg. corridor een onderdeel gaat armen van een niet zeer logische uit stulping van het grondgebied van de ge meente Oegstgeest westelijk van de riiks- 3. het eveneens tot het tuinbouwareaal an Rijnsburg behorende gebied liggende in het verlengde van de genoemde cor ridor in zuidelijke richting tot aan de zg. Drie Witte Palen, ook gelegen ten westen van de rijksweg nr. 4, ja zelfs ten westen nog van het meer westelijk geprojecteer de nieuwe tracé van deze rijksweg, gaat behoren tot het grondgebied van de ge meente Leiden. Naar de mening van B. en ontwerp-regeling dan ook zeer beslist niet voldoende gebruik gemaakt mogelijkheden om zoveel mogelijk na tuurlijke grenzen te leggen. Gaat men de ontwikkeling van de laat ste tientallen jaren na. dan kan gezegd worden, dat dc wensen van Rjjnsburg tot grenswijziging aanvankelijk uitslui tend gericht waren op het zg. Oegstgees ter randgebied, het gebied van de ge meente Oegstgeest dus, gelegen ten zui den en oosten van Rijnsburg, onmiddel lijk grenzende aan en praktisch één ge heel uitmakende met de bebouwde kom van Rijnsburg. Contacten met het provinciale bestuur, waarbij tot uiting is gekomen dat een eventuele verlegging van de Rijnsburgse gemeentegrenzen gezien moest worden als slechts een onderdeel van grenswijzi gingen ln veel groter verband, hebben ertoe geleld, dat B. en W. in 1953-1954 de ten aanzien van een beperkte grensherziening hebben laten varen en voorstanders zijn geworden van een na tuurlijke begrenzing voor de Rijnsburgs* tuinbouwgemeenschap. en W. van RijnSburg kwamen al tot de conclusie, dat met klem de aandacht gevestigd moest worden op de mogelijkheid als nieuwe oostgrens voor Rijnsburg aan te houden de rijksweg 4 tot aan de Drie Witte Palen. B. en W. stellen nadrukkelijk, dat het alleen op die wijze mogelijk zal zijn, ge zien dc te verwachten groei van Groot- Leiden, het agrarisch karakter van Rijns- burg te handhaven. Het belang van een agrarische buffer zone tussen de uitgroeiende bebouwing van Leiden en Oegstgeest enerzijds en Katwijk anderzijds wordt algemeen nn- derschreven en is planologisch gezien een eerste vereiste. Dat een dergelijk agrariseh gebied i»i centraal door één gemeentebestuur wordt de I bestuurd is, zeker nu de omstandigheden TER gelegenheid van de verjaardag van Prins Bernhard, werd za terdagmiddag traditie getrouw, door de Oranjevereniging te Noordwijk- Binnen een sportmiddag gehouden op het gemeentelijk sportterrein aan de Van Panhuysstraat. De weersomstandigheden waren ener zijds ideaal (geen wind!) maar ander zijds was de grote warmte wel een han dicap. Alles verliep echter zonder onge lukken of incidenten, vooral dank zij de prima organisatie die in de beproefde handen van de heer J. O. R. Gravendaal berustte. Behalve een aantal wedstrijden, wer den ook gymnastiek demonstraties gege ven door de verenigingen D.O.S. en M.S.V. waarbij goede prestaties werden geleverd door de deelnemers. De uitslagen van de diverse wedstrij den luiden als volgt: 100 m hardlopn dames: 1 Els Zoet 14.1, 2. Diny van den Berg 14.3. 3 Wil West geest 14.6. 100 m hardlopen heren: 1 Henk Schmohl 11.9, 2 Gerard Vogelaar 12, 3 Martien van den Berg 12.1. 80 m hardlopen meisjes: 1 Diny van Beek 10.8, 2 Margreet Woudsma 11.1, 3 Eeke Kruyt 11.2. 80 m hardlopen jongens: 1 Cock van der Voort 9.9. 2 Wout van Schooten 10, 3 Nico Glasbergen 10.1. 600 m radlopen jongens: 1 Cock van der Voort 1.35, 2 Koos van der Wal 1.37.1, 3 Floor Lindhout 1.38. 60 m hardlopen meisjes: 1 Eeke Kruyt 8.7, 2 Wil Steenvoorden 8.8, 3 Joke Kret 9. 60 m hardlopen jongens: Fernaud Cra- ma 7,9, 2 Robby Lumoindong 8.2, 3 Kees van 't Wout 9. Schoolestafettes: A. U.L.O.V.G.L.O. NIEUWVEEN Jongen verdronken De 10-jange Adriaan Venne is zondag middag door verdrinking om het leven gekomen. Met enige vrienden was hij aan het spelevaren op de Poel. Hun roeibootje botste op een gegeven ogen blik tegen een ander bootje en daarna te gen 'n ark. De jongen kwam in het water terecht en verdween onder de ark. Raad van Rijnsburg Naast de ontwerpregeling tot wijziging van de gemeentegrens heeft de Rijns burgse raad dinsdag nog zeventien agen dapunten te behandelen. B. en W. stellen voor ten behoeve van de in september te beginnen Ulo school per leerling beschikbaar te stel len 1/3 x f 83,15 voor de laatste vier maanden van 1961. Een beschikking wordt voorgesteld op een aanvraag tot verbetering van de Wil- helminaschool. Het betreft omzetting van de kolen- in oliestookverwarming. ver betering van de daglichtvoorziening het aanbrengen van een vloerbedekking, het plaatsen van nieuwe leerlingensets en het aanbrengen van stortbakken met trek kers in de toiletten. De studiebijdragen worden geval voor geval door de raad vastgesteld. B. en W. achten dit om redenen van discretie on gewenst cn stellen voor deze materie in een algemene regeling vast te leggen, zo dat de raad niet steeds behoeft le wor den geraadpleegd. De bedragen zouden worden geput uit een fonds, dat in de gemeentebegroting kan worden opgeno- De gemeente verhuurt het Rijnsburgse Sportpark aan Rijnsburgse Boys tegen van de entree-gelden. Gezien de be langrijke bedragen achten B. en W. het noodzakelijk door een periodieke con trole de zekerheid te krijgen, dat admini stratie en beheer op verantwoorde wijze plaats hebben. Het bestuur van Rijns burgse Boys sbmet ermee in dat de kos ten daarvan eveneens gedeeld worden. Per 1 juli is voor het gemeenteperso- necl de volledige vijfdaagse werkweek ingevoerd. Volgens de thans vastgestelde werktijden werkt het werkliedenperso- neel 45 uur en het administratief perso neel 39'.uur per week. Voor laatstge- noemden betekent het een werktijdver. lenging, waarmee de Commissie voor Ge organiseerd Overleg zich niet heeft kun nen verenigen. B. en W. achten het gewenst een toga aan te schaffen voor de ambtenaren van de burgerlijke stand die huwelijken ple gen te voltrekken. B. en W. wensen t 400 ter beschikking te stellen. Omdat in verband met de toekomstige nieuwe financiële verhoudingsregeling tussen het ryk en de gemeenten eerst, daags tot verhoging van de eigen inkom sten zal moeten worden overgegaan vin den B. cn W. het aanvaarbaar tot ver hoging van de huwelijksrechten te be slniten. Dc verhogingen zijn nogal ri goureus. Voor een trouwboekje Jn een voudige uitvoering" moet men f 'l neer- tellen en voor de „luxe uilvoering f 3,50. Alleen het uitleggen van de loper blijft f 5 kosten. Overeenkomstig de aanwijzingen var de minister worden voor het gemeente- personeel enkele salarisverbeteringcr voorgesteld. Het betreft hier o.a. de be steding van de z.g. „franje". Voorgesteld wordt de rekening 1959, waarvan de gewone dienst sluit met een nadelig saldo van f 3.013,16 cn de kapi- taaldienst met een nadelig saldo f 442.551,34, voorlopig vast te stellen. 10 x 60 m hardlopen meisjes 1 R.K. U.L.O. 1.44.4. 2 R.K. V.G.L.O. 1.45.1, 3 Chr. U.L.O. 1.47.4. Jongens: 1 R.K. U.L.O. 1.34.2, 2 Chr. U.L.O. 1.36.1. B. Lagere scholen, meisjes: 1 O.L. School 1.48.8, 2 dr de Visscherschool 1.53.4. Jongens: 1 R.K. jongensschool 1.44.8, 2 Marijkeschool 1.47, 3 O.L. School 1.47.8 Verenigings estafette 475. 285, 285 en 100 m hardlopen. 1 Hollandcombinatie 2.39, 2 M.S.V. 2.46. regeling in die zin mogelijk maken. een situatie, die hoogst wenselijk geacht moet worden, zo meent het Rijnsburgse i college ruwe trekken komt de situatie met betrekking tot de woningbouw ter plaat- hierop neer, dat in de eerstkomende 25 jaar rond 1.000 woningen uitslui tend en alleen voor de eigen inwoner» gebouwd moeten worden, hierbij begre pen de bouw van vervangende woningen verband met krotopruiming en sane- Voor de bouw van deze woningen is j op dit ogenblik volgens het geldende i uitbreidingsplan nog beschikbaar het I bouwterrein achter de Brouwerstraat, waar naar schatting een 80-tal woningen 1 zal kunnen verrijzen. In 1963 zal dit terrein, naar verwacht j mag worden, zijn volgebouwd en zal op-1 nieuw bouwterrein voorhanden moeten I Bouwlerreineii In het geldende uitbreidingsplan is hier voor aangewezen 't gebied tussen Sandt- laan, Baron van Wassenaarstraat, Spino- zalaan en Katwükerwe£. Dit is een ge bied, dat zeer intensief wordt beteeld en waarop veel kassen cn warenhuizen zijn verrezen. Ingebruikneming van deze grond voor woningbouw zal onvermijde lijk leiden tot grondprijzen die niet ver antwoord geacht kunnen worden. De bouwgrond die binnen de bebouw de kom aanwezig is. onder meer tussen Kerkstraat en Smidstraat en tussen Koe straat en Brouwerstraat is te beschou wen ais saneringsgebied. Bij voortgaan de sanering zullen op deze terreinen meer woningen sneuvelen dan kunnen worden opgericht. De uitbreiding van de gemeente Rijns- burg zal zich binnen zeer afzienbare tijd j over de huidige gemeentegrenzen in oos telijke en zuid-oostelijke richting moeten j voltrekken. Goede cultuurgrond zal hier door gespaard kunnen blijven en de be bouwing zal geconcentreerd kunnen wor- den op weidegrond, die vrijwel onge schikt is voor de tuinbouw. De weidegronden ten oosten van het huidige dorp en westelijk van de rijks weg nr. 4 worden het meest geschikt ge acht voor de realisering van een nieuwe f woonwyk. Het behoeft geen betoog, dat de oprich ting van een geconcentreerde bebou wing ergens in het gebied, omsloten door de huidige oostgrens van de gemeente, de Rijnsburgenveg, de rijksweg nr. 4 en het Oegstgeesterkanaal een stedebouw kundig niet fraaie oplossing biedt. B. en W. zijn evenwel met deskundigen van mening, dat toch een oplossing in die richting gezocht moet worden. Warmond nam afscheid van de vertrekkende burgemeester In 'l Trefpunt had zaterdagmiddag een bijzondere raadsvergadering plaats en daarna een receptie om afscheid te ne men van burgemeester jhr. mr. L. M. E. von Fisenne. De burgemeester en zijn echtgenote zaten aan de raadstafel, ter wijl de vier dochters by een groot aan tal genodigden in de zaal waren. De eerste toespraak was van loco- burgemeester J. Dekker, wiens rede werd uitgesproken door wethouder F. Vergeer, omdat dc heer Dekker na zijn ziekte nog niet alle macht had over zijn stem. „Sinds uw benoeming op 1 maart 1946 een grote verbondenheid ontstaan tus- ■n u cn ons. U vond onze gemeente, hoewel niet ontredderd, toch met tal vrlaagstukken die een dringende op lossing eisten. U hebt deze vraagstuk ken met de grootst mogelijke energie en voortvarendheid aangepakt. Vooral de woningbouw, recreatie en middenstands- belangen zijn u steeds zeer ter harte ge gaan", aldus de loco-burgemeester. Na ook dankwoorden te hebben ge richt tot mevrouw Von Fisenne, bood hij namens de raad, het secretariepersoneel en de buitendienst een pick-up met stereofonische geluidsweergave cn vier bonnen voor dc aankoop van grammo foonplaten aan. Wethouder Vergeer richtte zich per soonlijk in een geestige speech tot de burgemeester, waarna het woord werd gevoerd door alle fractievoorzitters van de gemeenteraad Ten slotte werd het woord gevoerd door gemeentesecretaris M. M. B. Pietcrse. Burgemeester Von Fisenne sprak daar na enkele afscheidswoorden. Hij zei zich de gemeente te herinneren zoals die er in 1946 uitzag: deerlijk gehavend, met vacatures van gemeentesecretaris cn ge meentebode, éénmaal per week de be schikking over een gemeentearchitect. Burgemeester jhr. nvr. L. M. E. von Fisenne van Warmond en echtgenote bekijken één van de geschenken, dne zaterdag bij de afscheidsreceptie in het Trefpunt werden aangeboden. (Foto N. v. d. Horst) De eerste wethouders, de heren Ouds hoorn en Zwetsloot, en de huidige wet- houders waren de burgemeester steeds tot steun. Nadat de burgemeester de gemeente secretaris, de waarnemend burgemeester en de fractieleiders had dank gezegd werd de vergadering gesloten. Burgerij Dokter H. A. G. M. Walenkamp sprak daarna namens de burgerij en bood een ontwerp van Pieter Geraedts aan voor een Delfts blauw wandbord. Het ont- werp stelt Warmond voor, gezien vanaf de Kagerplassen. Pastoor J. Gussenhoven, adjudant Van der Laan (namens rijkspolitie), de heer Westerop (namens plaatselijke politie), de heer C. Heyl (namens brandweer), I notaris K. Günther, de heer Th. R. de Vroomen, de heer Van der Steur, waar nemend burgemeester Smolders (namens de kring Duinstreek van burgemeesters) en burgemeester Roels van Luikgestel feliciteerden de nieuwe burgemeester van Hengelo. Na dankwoorden van burgemeester Von Fisenne bracht oen combinatie van de plaatselijke muziekkorpsen een se- renade en maakten velen van de gelegen- heid gebruik de scheidende familie de hand te drukken.

Nieuwe Leidsche Courant | 1961 | | pagina 4