HA. DIE I0D0CUS! WV Bf f O 8 I Het geheim van de „Ouwe Molen" ZATERDAG 1 JULI 1961 KORT VERHAAL - KORT VERHAAL - KORT VERHAAL - KORT VERH ZONDAGSBLAD VOOR DE JEUGD - VOOR DE JEUGD - VOOR DE JEUGD - VOOR DE JE HET was het grapje van elke morgen. Ze kwam de kamer binnen, wierp non chalant jas en hoed op een stoel, maakte een diepe buiging voor het portret van een eerbiedwaardig man met witte bakkebaar den, dat aan de muur hing, en zei: Goe den morgen, Jodocus, goed gerust van nacht? Wel, dan gaan wel snel beginnen. Toen liep ze gedecideerd naar haar bu reau in de hoek van de kamer, liet zich met een plof op de stoei er achter neer vallen. en ze wilde juist, als elke morgen, met haar handen een roffel op het bureau blad slaan, toen ze een jongeman ontdek te, die haar geamuseerd zat aan te kijken. ZE vernauwde haar ogen tot spleetjes, ze stond langzaam op en terwijl ze haar 'handen in haar zij zette, vroeg ze temerig: Wie mag deze jongeling dan wel zijn? Wat doet dat ventje in mijn kamer? De jongeman verrees eveneens van zijn zetel, maakte een reverence en zei: Staat u mij toe. mejuffrouw, mij aan u bekend te maken. Mijn naam is Huib van Zanten. Uw directie is zo optimistisch geweest te denken, dat ik iets voor haar bedrijf zou kunnen betekenen en heeft mij op een re delijk maandsalaris als bediende in haar dienst genomen. En met wie heb ik het genoegen? Glimlachend wachtte hij haar antwoord af. Toen het wat lang uitbleef, vroeg hij op hoge toon: Nou? Wie zijt gij? Hij zag haar op zich afkomen. Hij voel de dat haar hand zich stevig om zijn arm sloot en dat hij naar de deur werd ge duwd. Hij hoorde haar zeggen: Ik? Ik ben de privé-secretaresse van uw president-di recteur. Mijn naam is Margreet van Tie nen. maar voor u ben ik. zo lang u hier werkt, juffrouw Van Tienen, vergeet dat niet. En vergeet ook niet, dat ik beslist niet wil dat iemand van het mannelijk personeel zonder mijn uitdrukkelijke toe stemming in mijn kamer komt. Toen deed ze met haar ene hand de deur open en met de andere gaf ze hem een hevige duw. zodat hij met een vaart je de gang opvloog. Nog even keek ze hem na. toen draaide ze zich om en sloeg met een slag de deur weer dicht. ALSOF er niets was gebeurd, zo kalm en waardig ging ze achter haar bu reau zitten. In een ijltempo nam ze de morgenpost door, maakte aantekeningen op brieven, deed ze in mappen en wan delde er mee naar de kamer van haar pre sident-directeur mr. Daendelaer. Goeden morgen, juffrouw Van Tienen, begroette deze haar. Is er nog iets bij- Niets bijzonders, meneer, antwoordde Margreet opgewekt. Een paar verzoeken om inlichtingen, een paar bestellingen, en een paar aankondigingen van komende be zoeken aan onze fabriek, en verzoeken om geld van verenigingen, die zo dolgraag een tombola-zonder-nieten zouden organi- Mr. Daendelaer knikte. Goed. zei hij, goed. legt u maar neer, dadelijk zal ik ze inkijken. Eerst wil ik een zeer vertrouwelijke zaak met u be spreken, zo vertrouwelijk zelfs, dat ik zelfs de beide directeuren buiten deze aan gelegenheid niet wil, maar moet houden. Margreet boog gevleid. Een van onze zeer goede relaties, ver volgde mr. Daendelaer, heeft mij gevraagd zijn kleinzoon, die, omdat hij rijk genoeg is en toch wel kan leven, niet wil wer ken, onder mijn hoede te nemen. Deze jongeman denkt op het ogenblik, dat het leven een aaneenschakeling is van feest jes en vakantiereizen maken. Wil er nog iets van hem terechtkomen, dan is het in de eerste plaats gewenst dat hij orde en regelmaat leert. Vandaar het verzoek van zijn grootvader. Een ogenblik wachtte imr. Daendelaer. Toen vervolgde hij: De naam van die grootvader zal ik niet noemen. maar neemt u van mij aan dat hij tot de eer sten in den lande behoort. Verder heeft die grootvader ook iets met de zaak te maken. Mijn verzoek aan u is nu deze jongeman te observeren en daarom heb ik besloten hem op uw kamer een plaats te geven. Hij wordt, onder uw toezicht, mijn secre taris. O ja, hij komt onder een schuil- naam.Wat denkt u er van? Bent u bereid te proberen deze delicate opdracht uit te Maar, natuurlijk, meneer, antwoordde Margreet. We zullen eens kijken of we van die losbol niet een degelijk mens kunnen maken. Wanneer komt hij? Mr. Daendelaer zei: Dank u voor uw toezegging. O, wanneer hij komt? Hij is er al. vanmorgen is hij gewoon als be diende in dienst getreden. Pardon? U zegt? Margreet voelde het bloed uit haar gezicht wegtrekken. Hij is vanmorgen in dienst getreden, her haalde mr. Daendelaer. En 'haar opmerk zaam opnemende, vroeg hij bezorgd: Scheelt u iets? U ziet ineens zo wit. Margreet schudde het hoofd. Nee, zei ze bijna fluisterend. Er is he lemaal niets. Maar. eh, wat is de schuil naam van die jongeman? De schuilnaam? Mr. Daendelaer dacht evèn diep na. Huib van Zanten, zei hij toen. AL drie dagen zat Huib van Zanten met Margreet op één kamer, en hij was zeer ontevreden over zichzelf. Het was hem nog nooit gebeurd, dat een meisje weigerde in te gaan op zijn vriendelijkhe den. Altijd had hij succes geboekt, maar Margreet van Tienen wees elke toenade ringspoging radicaal af. Hij had haar uit genodigd mee te gaan naar een concert. Ze had alleen maar: nee, gezegd. Ze wei gerde met hem ergens een kopje„thee of koffie te gaan drinken, feitelijk weigerde ze zelfs (met hem te spreken. Ze gaf hem orders en ze zag er nauwlettend op toe. dat hij die orders stipt uitvoerde. Om vijf uur, als het kantoor werd gesloten, haast te ze zich weg te komen. Huib van Zanten ging zich een tikkeltje onzeker voelen. Hij ging aan zichzelf twij felen. En hij probeerde door hard werken een vriendelijk woord van Margreet te verdienen. Hij had een goede opleiding ge kregen en hij had een helder verstand. Door Hans van Haefien Er behoefde hem weinig te worden ver teld om hem een zaak te doen begrijpen. En Margreet stond verbaasd over de snel heid, waarmee hij zich in allerlei proble men wist in te werken. Binnen een week, had hij practiseh de gehele gang van za ken op het bedrijf onder de knie. Op de brieven, die hij ontwierp had ze bijna geen aanmerking. En na een maand moest ze toegeven, dat ze zich in Huib van Zanten had ver gist. Van de losbol, zoals ze hem eens had genoemd, was niets te ontdekken. Hij was beleefd en voorkomend vopr haar. Na zijn eerste mislukte pogingen had hij nagela ten haar verder te overladen met uitnodi gingen. Hij deed zijn werk. zo goed hij kon, en daar bleef het bij. Na twee maan den ontdekte ze plotseling, dat ze het pret tig vond in zijn nabijheid te zijn en naar hem te kijken. Ze ging hem charmant vin den. zelfs knap. En ze betrapte zich er op, dat ze 's avonds, als ze op haar kamer in het pension zat. meermalen en lang aan hem dacht. Als mr. Daendelaer af en toe eens informeerde hoe met de klein zoon van de relatie was, vertelde ze en thousiaste verhalen over hem, die mr. Daen delaer met gefronste wenkbrauwen aan hoorde. Ze werd echt boos, toen haar pre sident-directeur zich eens geringschattend over Huib van Zanten uitliet en voorspel de. dat al zijn ijver niet meer was dan een bevlieging, en dat hij wel gauw in zijn oude fouten zou vervallend' 4>r. MARGREET wist, dat ze van Huib van Zanten was gaan houden, maar ze hoed de er zich angstvallig voor dit aan hem te laten merken. Ze bleef koel in de om gang. Zeer zelden kwam er een vriendelijk woord over haar lippen. Ze had met zich zelf uitgemaakt, dat hij nooit zou mogen weten, dat ze van hem hield, al wist ze met vrouwelijke intuïtie, dat hij ook van haar hield. Maar ze beschouwde het als een misbruik van vertrouwen, als ze hem van haar genegenheid zou laten blijken. Het was het beste, vond ze. dat Huib van Zanten, straks, over enkele maanden van het kantoor zóu verdwijnen, ze zou dan wel proberen hem te vergeten. Mr. Daen delaer had haar een opdracht gegeven en ze hoopte, dat ze die opdracht tot zijn te vredenheid zou hebben uitgevoerd. Maar zonder dat ze er erg in had, werd ze prikkelbaar. Ze leefde onder te veel geestelijke spanningen. Haar opgeruimd heid verdween, en ook haar blijheid. De kleinste tegenslag kon haar woedend ma ken. Ze werd slordig in het brieven tik- Oplossiugen Opgav< I (BctgeN.N.)l.Pg3! a3 2.K£5 a2 3.Kg6 l.Phöt Kh8 (Indien 1gxh6 dan 2J3g4f Lg5 3.Dd4) 2.Dg4 Ld6 3.Pf7f cn zwart gaf het op. Opgave 3 (Gusev—Katchaturov)l.Td7t Kh6 2.Txh7t! en zwart gaf het op. wegens (bijv.) 2 Kg5 3.Dd5t Kfö 4.TI7 mat Opgave 4 (Florian—Kóbcrl)l.DxcS Te8 (1. Verschillende motieven (II) I AAA AAA iandse kilheid op het t rnblik dat deze BBL__JHHHI1 hebben ons ervan houden de~opgaven voor deze rubriek var pittig kaliber te laten zijn. hoewel wij it abcdefgh iwart aan zet won achter elkaar. Hoe? Uit een partij Teschner—Flad (Berlijn 1954) al te moeilijk is" zal delen, en ons niet zal ver wijten dat wij op het laatste moment onze se lectie gewijzigd hebben. In elk geval zijn de be- cocl meen goed geweest. De opgaven 1 en 2 dra aien om de activih deze aanwijzing erbij 21 i stellig geen moeite he •cnvoudiger. U t U met dez Opgave 3 ls misachte, hoeft eigenlijk alleen maar de ..sleutelzel" vinden, want toen zwart die ..gezien" had gaf hij het meteen op. Niettemin Is het misschien toch wel nuttig indien U even allo varianten controleert zodra U meent de sleutelzet gevon- fraaie overl- 1ukken! partij RalzmanDunkelblum (Mün- 4- U. A I AA AA A BAS m m gpm IJ 22 X AAA A A A AA A Q L A A i tot snelle winst Hoeï ken, zo slordig, dat mr. Daendelaer er een opmerking over maakte. De uitbarsting kwam op een morgen vroeg. Ze had haar penhouder gevuld en ze zou het deksel op de inktpot schroeven, toen ze met een onverwachte beweging, de pot omstootte, waardoor de inkt over haar jurk stroomde. Ze gaf een gil van schrik en als reactie op die schrik barstte ze in snikken uit. Huib van Zanten die zijn kans zag. snel de od haar toe. sloeg zijn arm om haar schouder en probeerde haar te troosten. 't Komt allemaal best in orde. zei hij. Die inktvlekken halen we er wel uit. Tus sen een pa'ar wilde snikken in zei ze: Ja. maar het is mijn mooiste jurk en ik heb er zo lang voor moeten sparen om 'm te Huib van Zanten streelde haar oveï het haar en trok zich dichter naar zich toe. Lieveling, fluisterde hij. mag ik voor taan al je japonnen betalen? O Huib, schat, snikte Margreet. j\TR. DAENDELAER keek een beetje J-'-A- zuur, toen Margreet hem het grote nieuws van haar verloving met Huib van Zanten bekend maakte. Hij mompelde wat over onverantwoordelijkheid, en moeilijk heden. die niet zouden uitblijven, en dat hij hoopte, dat alles goed zou gaan, maar ten slotte wenste hij haar toch geluk. En een paar dagen later was hij al weer veel vriendelijker. Hij vertelde van ,,de oude heer" een enthousiaste brief te hebben ont vangen, waarin deze hem dank bracht voor de bemoeiingen met zijn kleinzoon, die in de loop van enkele maanden als een blad aan de boom was omgedraaid en. naar het zich liet aanzien, een nuttig lid van de maatschappij zou worden, en misschien nog wel eens de opvolger van mr. Daen- Uw opvolger? vroeg Margreet verbaasd. Mr. Daendelaer knikte. Ja, zei hij, die grootvader van Huib van Zanten is in feite de eigenaar van ons bedrijf. Hij heeft het voor het zeggen. Zijn grootste wens is altijd geweest, dat zijn kleinzoon in zijn bedrijf zou komen, maar hij twijfelde er zelf aan of die wens wel eens vervuld zou worden. Nu heeft hij ze kerheid. Ik heb hem terug geschreven zei mr. Daendelaer dat dit te danken is aan uw zorg en tactisch optreden. Waarom heb je ime nog niet gezegd, vroeg Margreet 's avonds aan Huib van Zanten, dat je grootvader feitelijk de big- boss is? Waarom heb je me nog nooit eens wat over je grootvader verteld? Hoe ziet hij er uit, hoe oud is hij, en waar woont hij? Huib van Zanten lachte. Lieverd, zei hij teder, al je vragen wor den dit week-end beantwoord. Mijn groot vader wil je zien. Hij is razend nieuws gierig naar je. Zaterdag gaan we samen naar hem toe en dan weet je ineens alles. Maar één ding, zei hij geheimzinnig, wil ik je alvast verklappen. Je kent mijn grootvader. Al die jaren, dat je hier op kantoor werkt heb je hem gezien en ge- Ik? vroeg Margreet! Waar dan Maar .Huib van Zanten bleef lachen. ZE reden de lange oprijlaan op naar het landhuis, waar ,,de oude heer" woon de. Ze werden ontvangen door een deftige butler, die iets van-zijn waardigheid ver loor, toen hij Huib begroette. Hoe is het met grootvader? vroeg Huib. Goed. meneer Huib. heel goed zelfs, ant woordde de butler. Uw grootvader heeft verzocht in de salon op hem te wachten. Hij komt direct naar u toe. Margreet keek in de salon haar ogen uit naar de vele antieke kasten met zil ver, en naar de prachtige schilderijen, die kwistig de muren versierden. Wat prachtig allemaal, zei za onder de indruk. Wat zou.... Ze kon haar zin niet afmaken. Ze hoor de achter haar een deur opengaan. Ze draaide zich om en slaakte een kreet van verrassing. Ze keek naar Huib, die haar lachend toeknikte. Het was haar alsof de kamer in het rond draaide. Want voor haar stond in levende lijve het portret uit haar kamer op kantoor en dat leven de portret kwam op haar toe. stak joviaal zijn hand uit en zei: Goeden morgen, juf frouw Van Tienen. Ik ben Jodocus. MURR, DE KATER EN ZIJN VRIENDEN 40. ..Nu is het echt genoeg." bulderde kapitein Neushoorn, „geen smoesjes meer, stxiurman, we brengen deze schatkist on middellijk naar het schip. En wel onmid dellijk." De stuurman sputterde tegen, dat hij heus niet expres achteruit ging. „Ik kan er echt niets aan doen, kapitein, maar er is iets, dat -me dwingt 'om ach teruit te gaan. En nu ga ik zelfs omhoog", voegde de stuurman er nog aan toe. En terwijl hij door de ophaalbrug omhoog werd gehesen, hingen Zwijntje en de an deren benenbungelend onder de kist. 41. De twee zeerovers hebben het maar bar moeilijk, maar voor onze vrienden in de nu bodemloze kist is het ook zo gemak kelijk niet. Benjamin Konijn ziet gelukkig kans zich te bevrijden en ongemerkt glipt hij langs de stuurman heen. Hij rent naar binnen en hij volgt het strakgespannen touw. ,JJee jongens," roept hij al van verre„ik heb nu geen tijd om te praten. Ik moet eerst Murr en Zwijntje redden. Ligt er hier niet ergens een boot om ze op te vangen? Ze kunnen ieder ogenblik in de gracht vallen." (Vervolg) - „Ik vind het best," zei Gerrit en. ook Freek knik te instemmend. Alleen Ri- nus zei: Zouden we niet beter de politie kunnen waarschuwen, je weet nooit DOOR A. VAN VLAARDINGEN maken De politie waarschu wen." zei Gerrit ietwat smalend. „En stel je nu eens voor. dat er helemaal niets aan de hand is. Wij veronderstellen dat nu wel. maar het kan ook zijn, dat het heel onschuldig is wat daar gebeurt, al geloof ik dat niet. maar het kan. En dan zouden wij de politie waarschuwen, die dan met versterking komt aanstor- leven. Dan staan we toch zeker voor aap. Nee. wij moeten er eerst zelf op af gaan en is er iets niet in de haak, dan kunnen we alsnog de politie op de hoogte brengen. En dan, we zijn toch zeker met zijn „Dan blijft er niets an ders over dan dat wij nu onze schreden naar de „Ouwe Molen" richten," zei Freek op plechtige toon en wilde de dijk afdalen. Maar Dick hield hem te gen. „Daar bedenk ik op eens. dat wij geen zaklan taarns hebben en die heb je natuurlijk nodig, want zonder twijfel is het aarde donker in die kelder." „Ik heb een doosje luci fers bij me," kondigde Freek aan. „Daar heb je niet veel aan." meende Dick. „Beter wat dan niks," zei Rinus. „Een van ons zou een zaklantaarn kunnen gaan halen", opperde Dick. „Geen zin", zei Gerrit kortaf. „Geen zin om het te doen, geen zin om te wach- Voorwaarts naar de „Ouwe Molen", om het ge heim van voornoemde mo len te ontraadselen." En hij stormde de dijk af, ge volgd door de anderen. In de nabijheid van de molen verstomden hun gesprek ken. Bij de molen aange komen, liep Dick regelrecht naar een bepaalde plaats en begon zwijgend de gras zoden terzijde te leggen. Na enige ogenblikken was het luik bloot. Met hulp van Rinus trok hij aan de ring. die aan het luik was bevestigd, dat onmiddellijk meegaf. Nadat het luik was geopend, werd een smalle stenen trap zichtbaar, die met een flauwe bocht om laag voerde. „Geef me je lucifers eens. Freek", zei Dick. „Rinus, jij blijft hier en als er onraad is. waar schuw je ons onmiddellijk. Gebeurt er iets met ons. dan vlieg je direct naar de politie." (Wordt vervolgd) ONZE BRIEVENBUS Dag nichten t En meisjes t repeteren? Het is best gedaan en zo met Straks gaan we heerlijk van de vakantie genieten daar kunnen we nu al over fantaseren. We gaan of naar de bossen, of naar het strand, of naar de bossen en het strand. Wat zullen we genieten! En wat een voorpret hebben we al. We zullen na tuurlijk hopen dat het schitterend weer is! Vergeten jullie niet je naam in de briet te schrijven? We vergeten natuurlijk ook onze geboorteuatum te vermelden. De oplossing van dc vorige puzzel is: pijp, poppewagen. pop. pot, plant, padde stoel, peen, poes, plank, pet, pauw, peer, pappegaai, paard, pluim, pollepel, pan, poedel, pen, put, paal, poot enz. De hoofdprijs krijgt Jan de Jong. j De troostprijz< r Marrie Janse, Hans Koen en Gcrda Pijl. K>lliSH-OOI'<l-pi(Z£Cl Horizontaal: 1. autoped. 4 witte populier. 8. smekend woord. 12. voorzetsel. 13. geplaveide vlakte. 14. gem. in Gelderl.. 15. plaats in de oudheid. 16. lomp. 17. puistje. 18. soort onderwijs (afk), 19. zoek. verloren. 21. meisjesnaam. 22. zangstem. 24. oude bena ming voor liter. 26. losgeraakte draad van een weefsel. 28. tel woord. 31. kleinigheid. 33. spoedig. 34. hoekbalkon. 36 atmosfeer (afk». 38. zoon van Jacob. 40. stierevechter; 41 insektje. 43. gans achtige vogel, 44. achterdeel v. d. hals. 45. vrouw uit de boeren stand, 47. gesneden steen, 49, muzieknoot. 50, leger (Fr), 51. nieuw (Eng), 53. wolvlokje, 55. troefkaart, 56. hekwerk, 58, praktische wenk, 61. speelgoed, 62. lus, 64. afval van vlas, 66. voorzetsel. 63. deel van een boom. 69. gehucht onder de Dr. gem. Anlo. 70. dag der week (afk). 71. snelle gang van een paard. 73. meisjes naam. 74. bijwoord. 75. gem. in Gelderl. 76. oude benaming Voor stère. 77. gem. in Zeeland. Verticaal: 1. dam in. stromend water. 2. rivier in Rusland. 3. voegwoord. 4. alvorens. 5. overleg. 6. vordering. 7. voegwoord. 8. afval van steen. 9. bekende afkorting. 10. waterkering. 11. drie- tenige struis. 13. stronkje. 14. opschik, 17. vast. stevig. 20. zoon van Jacob. 22. meisjesnaam. 23. deel van Voor-Indic. 25. land in Europa (afk). 27. breekbaar. 28. gem. in N. Brah.. 29. in de rich ting naar omlaag, 30. zekere dans, 32. meisjesnaam. 34. stad in Duitsland, 35. pookijzer, 37. woede. 39. zuster, 40. nauw, 42. bij woord, 46. opstootje, 48. insektje, 51. houten bakje. 52. gem. in Utrecht. 54. dikke boterham. 56. hijwerktuig, 57. ende, 59. arm zalig. 60. plaats in de schouwburg. 61. brij. 63. zee (Eng). 65. oprolbaar zonnescherm (Ind.>, 67. patroon. 63. voorzetsel. 69. voeg- drukwerk, 73. tot nader order km. 8. eb, 9. nog. 10. sela. 11. Deest. 13. om. 15. Lr. 17. Ru ben, 19. Haren. 21. kat. 22. le ven, 25. bal, 26. Sneek, 28. va ria. 29. nol. 32. ent, 33. deels. 35. ore. 37. Segre. 39. elk, 41. on der. 43. loens, 45. pipet. 46. wel, 47. kan. 49. enter. 50. ros. 51. aan, 53. keper. 56. een. 57. ma nen. 53. madat. 60. iep. 62. ke tel. 64. den. 65. negen, 67. oever, 68. get. 70. Nel. 72. stins. 74. bar. 77. roes, 79. kast. 80. rode, 82. lens, 84. set. 85. An. 86. no, Po. 90. al. 92 fa, OPLOSSING VAN DÉ VORIGE PUZZEL Horizontaal: 1. Malmo. 5. set, 7. krens, 11. Dora. 12. bot, 14. olm. 16. boer, 18. Eem. 20. mo ker. 23. glu. 24. et. 25. bas. 27. pan. 28. ven. 30 Ab. 31. Marne. 33. Davos. 34. To. 36. Lcens, 38. merel. 39. en. 40. r.o., 42. ne tel. 44. cin, 45 pl„ 46. wenk, 48. goela. 50. Rika. 52. Dan, 53. krens. 54. pop. 55. Leen, 57. meent, 59. sein, 61. er, 62. kap, 63. Sedan. 66. te. 67. on. 68. genet. 69. reden. 71. p.s., 73. Po ter. 75. nagel. 76. vr„ 78. ten. 79. kar, 81. tel. 82. li. 83. Eos. 85. Aaron. 87. men. 88. reep. 90. 95. toe. 96. artis. Verticaal: 1. moet. 2. arm. 3. Ans. 91. dof. 93. eens. 94. stoel, la, 4. Ob, 5. stop. 6. toen, 7. 93. INZENDINGEN Inzendingen worden vóór don derdag a s. op ons bureau ver wacht. Oplossingen mogen uit sluitend op een briefkaart wor den geschreven. In de linker bovenhoek vermelden „Puzzel- oplossing". Er zijn drie prijzen een van 5.— en twee van 2.50. Hiep- Hiep- Hoera. Thera v. d. Heuvel. Ad van Leeuwen, Truus jc Poortvliet. Lily Spaa en An nie v. d. Vlist. allemaal hartcUJk gefeliciteerd met jullie verjaar dag van de nichten cn neven. We gaan nu de brieven beant woorden. Wat heerUjk dat jij in de vakantie in Zeeland mag gaan logeren, Janncke Janse. Jij boft maar hoor! Ben je nog naar de Beer geweest. Ga je wel eens zwemmen? Ik heb verleden week nog dc ..Rotterdam" zien varen door de Waterweg. Ze wisten na tuurlijk dat jij zat te wachten. Fijn dat jij ook mee mag naar Zeeland. Marie Janse. In welke klas zit jij? Ga jij vaak fietsen? Hoe komt het dat jij niet bruin wil worden? Fijn, dat jij zo van het schoolreisje hebt genoten. Tineke Jeeninga. Moch ten jullie ook in zee zwemmen? Bauke boft helemaal met drie naar toe? Heb je zaterdag lekker gezwommen? Ben je erg bruin geworden? ^Fijn dat^ik weer Fiin dat 1c nu weer beter bent. lijk verwend door je mamma Doe je oma de hartelijke grbe- en pappa hoor! Welke spelen heb ten van mij'5 Wat jammer dat je allemaal gekregen? Ook jij jullie helemaal niets schreven, bent hartelijk welkom bij de niclv Irene Kraijcstein, Cor Krcuter ten en neven Nelly Meijer. Ju en Arie Kruyswijk. Hartelijk boft maar. dat je dichtbij het welkom Cora Lagendijk bij de strand woont. Ga je vaak zwem- nichten en neven. Wanneer ben men? Natuurlijk mag jij ook iii Drecies geboren' Heb jij nog meedoen Ada van Meijeren. Har- meir broertjes en zusjes? Het lelijk welkom hoor! Vond je het is vandaag voor jou een gewich- niet een beetje griezelig om zo tige dag. Wim Lakcrveld. Heb- maar naar de burgemeester te ben jullie veel moeten oefenen? gaan? Heb je ook nog moeien Is het moeilijk? Héél veel sterk- zingen? Wat heb je allemaal ge le. Wim! - Hartelijk bedankt «gd? - Hartelijk welkom Arie voor jou leuke rijmpje. Nellie van Meijeren. Heb jij al diploma Lambinon. Jij krijgt dus gauw gezwommen? Krijg jij ook orgel een,[groot feest! Zou jij in zo'n les? Gaat Macks ook mee naar hogëPflat willen wonen? Heerlijk Ermelo? Bedankt voor jouw dat jij ook mocht varen bij oma. mooie tekenig Atic Molenaar. Heb je donderdag veel plezier jjj jaat de zon goed schijnen gehad? Mocht je ook vliegen? hoor! Hoe is het maandag ge- Heerlijk dat jij zo verwend bent weest? Hebben jullie een leuke op je verjaardag Jannie Langen- dag gehad? Leuk. dat jullie ook berg. Welke spelletjes hebben 0p dc Rijn gaan varen. Wanneer jullie allemaal gedaan? Leuk dat ga je in Eist logeren? Hebben jullie mochten kijken naar het jullie goed gespeeld op de ouder- voeren van dc zeeleeuwen. Jullie avond? Wat ga jij doen als je hebben wel genoten! Bedankt van school komt. Dora Naaijeii? voor je gezellige brief hoorl Heb je verleden week genoten driewieler gereden? Denk je wel. dat je een mooi rapport krijgt? Wat wil jij later worden? - Hoe was de film van het reisje. Jan Reijnders? Hoe vond je de rond vaart in de Amsterdamse grach ten? Wat een stoute kapitein, vind je niet# Hadden juUie allemaal la afvarenjullie*thuis?"1— Schrijf jij de volgende keer een lange brief. Corrie van Rhijn? Gaan jullie nooit in zee zwemmen, Margriet Rietveld? Wanneer de Jong. Is het maandag groot feest geweest? Ga jij nu iedere dag zwemmen? Waar gaan jullie naar toe met het schoolreisje? Héél veel plezier vrijdag, Jan! Jij bent ook al zo'n boffert dat je helemaal naar Utrecht mee mag. Nellie de Jong. Waar om gaan jullie zover weg? Heb ben jullie woensdag genoten? Waren jullie laat thuis? Harte lijk welkom bij de nichten en ne ven Gerda Jonker. Grappig dat jullie dc poes „Mimi" hebben ge noemd. Verwennen jullie Mimi zo vaak met vis? Leuk. dat jullie in Amsterdam een boottochtje het schoolreisje genoten, Arjan jullie allemaal naar toegeweest? de Leeuw van Weenen. Vond je Waarom schreven jullie hele- ezeltje-rijden leuk? Jullie waren maai niets, Anita Nagtcgaal. Nel- wel een heel eind afgedwaald n- Nagtcgaal, Ria en Jan Neder- hoor! Zijn jullie de hele dag in veen? Jammer dat Jannie niet Wassenaar gebleven? Wat mee mocht naar Rotterdam. Kle- heerlijk, dat jij in de grote va- ment Notenboom. Jij hebt natuur- kantie in Rotterdam mag gaan ]jjk wel genoten. Hoe is het nu logeren. Adriaan van Langcvelde. met je ogen? Geweldig dat je in Is het zo druk bij jullie? Ga jij het nieuwe zwembad mocht wel eens zwemmen in Oostkapel- zwemmen. Ga jij nog logeren. Ie? Héél veel plezier in Rotter- Jannie Notenboom? Heb jij geen dam hoor! Krijg ik de volgen- schoolreisje? Krijg ik dc vol de keer een lange brief van jul- gendc keer een lange brief van lie. Lib van Leeuwen, Ita v. Lin- jou. Marja van Ogtrop? Hoe gen en Wim Looy? Leuk dat heet jij met je voornaam L. van jij nu ook op de korfbalclub Oosten? Scltrijf je dat de volgen- gaat. Koby Luijendijk. Mogen de keer? Vandaag is het groot krijg jij -vakantie? Was het leuk op de bruiloft? Is alles goed ge gaan? Wat zijn julüe verwend! Ga jij vaak zonnen Ria Riet veld? Heerlijk dat je geslaagd Je krijgt nu zeker wel een lange vakantie? Ga jij nog logeren in de vakantie. Nico Romeijn? Volgende keer schrijf je eens hoe je het in de vakantie hebt ge had? Wat heb jij genoten van het schoolreisje Jannie Roza. Vond jc het niet griezelig in hei van dichtbij gezien? Appie Ro- zendaal schrijf jij de volgende Bedankt voor je tekening. Wan neer ben jij precies geboren? Fijn dat jij een ..eigen" hondje hebt. Ineke van Klaveren. Bob bie vind ik een mooie naam. Wonen oma en opa dichtbij jul lie? Hoe heet jij W. Kleij- wegt? Waarom schreef je hele maal niets? Fijn. dat ik weer eens wat van je hoorde. Hans Koen. Jij hebt wel genoten in de Eftellng. Grappig van die kip hoor! Ik geloof best dat jij ge niet van het mooie zwembad. Wat ben jij verschrikkeUjk ver wend Inge Koolc. Kan mamma zo lekker bakken? Is Reini gelijk met jou jarig? Waarom schreef ook jij je naam niet voluit W. Koole? Tineke v. d. Koov en jullie al gauw een wedstrijd spe- feest. Hartelijk gefeliciteerd len? Het Gooi is erg mooi hoor! hoor! Wat is jouw broer een bof- Heerlijk dat je iedere dag kan fert! Komen je vrienden nog? gaan zwemmen. Nee. tante Jos Hartelijk gefeUciteerd met het heeft dit jaar nog niet in zee behaalde succes. Thea Oudljk- met je voornaam W. de Man? Hartelijk dank voor je Jeukc Schrijf Je dc volgende keer wat versje. Gerie Overvoorde. Heb meer? Jullie ook Jos Maris en je een gezellige verjaardag gc- Bcrt Meerburg? HeerUjk dat had? Zijn je vriendinnen nog ge- julhe zo dichtbij het strand wo- weest? Leuk. dat jouw neefje ncn Nellie v. d. Meer. Jij bent weer komt logeren. Schrijf jc zeker al erg bruin geworden? de volgende keer weer eens een Kunnen julUe goed zwemmen? lange brief. Truusjc Parievlier Hoe oud is je broertje? Wat Waar hebben jullie die mooie heb jij van het schoolreisje ge- foto's gemaakt. Leen Paul? Leuk noten Liza Melissant. Hoe vond die sprookjesboeken hoor! Hoe je het op het Haringvliet? Jullie heten jouw leesboeken? Heer- zijn ver weg geweest hoor! Heb- Ujk dat julUe in de vakantie naar van een meisje wat alleen haar voornaam maar op de brief schrijft. Ze heet Connie....? Schrijf jc dc volgende keer ook jé ach ternaam op de brief. Connie? Ge weldig dat jij met de avondvier daagse hebt meegelopen. Heb jij ook bloemen gekregen? Gelukkig dat jouw vingers nu weer beter zijn. Jc arm is toch niet gebro ken? Hoe was het schoolreisje? EVENTJE PRET Arjan de Leeuw van Weenen stuurde ons nog een mopje in. luister juUie maar: niets schrijven? Ik miste jouw brief. Jan de Korte. Hoe komt dat? Je bent toch niet ziek? Wat heb jij gescheeld. Jan Kraak? Ben je erg ziek geweest? ben juUie nog kersen gegeten? het strand gaan. Leo Plaisier. Heb jij ook paardje gereden? Zijn Kan jij goed zwemmen? Wat zul jullie nog naar de bedriegertjes je bruin terugkomen! Heb jij nog geweest. HarteUjk welkom meer broertjes cn zuesjes? bij de nichten en neven Els v. Heb jij maandag een leuke dag d. Meijde. Jij bent verschrikke- gehad Job v. d. Poel? Mochten al jouw vrienden ook komen? Was het leuk ln Alphen? Jullie krijgen heerlijk -d vakantie vandaar X X ■A.-X-X.A. Veel plezier hoor! - Fijn, dat jjj Mevrouw kwam héél boos te rug bij de groenteman en zei: ik kocht hier straks 12 appelen en maar tic'i In. S rot, die heb ik maar vasl voor u weggegooid. Marion - geboft Dit is een u derlijke tekening, best dat juli met al die blade- ^"n daMu' ren en pijltjes. f^ag?avi Verder zien we Fijn dat jou eigent,jk niets. ?«rSk""br, Het is de bedoe- i8 ling, dat de pijl- bi Heerlijk dat jullie worden verbon- juU,ic loeren? Jij, krijgt nu zeker wel een lange vakantie? Gc- den. Wat zou er lukkig dat het nu wat beter met gaat. Gerda Pijl. Gewei- mi venboom" jij hebt ge ren. Wanneer ga je naar Meer- i? Heel veel plezier hoor! Is pappa nu al een klein beetje ter. Ardic Reedijk? Heb jij nog :er broertjes en zusjes? Wan- er ben jij precies geboren? ga jij i jjg De oplossing inzenden voor dinsdag 4 juli. J Jullie hebben petto. Ine" log in Kiem DeefeBd?tC rig was? Heeft hij al op

Nieuwe Leidsche Courant | 1961 | | pagina 16