Y.E.S. is kampioen van de C.K.B. Nederlandse spoorwegelftal klopte het Franse: 7-2 Interdistrict tweede klassen met ingang seizoen 62-63 Noord wijk versloeg ook Zwart-W il '28: 3-2 Spel van korf en bal Voor Lisser Boys geen promotie G.W.S. zegevierde over Gork United: 3-0 Anoniem telefoontje: Bom in gerechtsgebouw nieuwe leidsche courant 9 maandag 26 juni 1961 Op sportpark Nieuw Zuid in Katwijk: Z.U.T.-wandeltocht De tweede „Z.U.T."-wandelt©chft, dae door de wandelsportverentging „Z.U.T." (Leidschendam) onder auspiciën van de NWB-ZHWB werd igeongannseerd, i3 wederom een groot succes geworden. Rudm 500 wandelsportliefhebbers start ten zaterdagmiddag van het gymnastiek lokaal van „Huilp en Heil" om over af standen van 5, 10, 15 of 25 km te ge nieten van een mooie wandeling. Naast een groot aantal inddviduelen werd in groepsverband deelgenomen door de wandelsport verenigingen „De Zwervers" (Voorschoten), „Hoogvliet" (Hoogvliet). „S.VJL.V." (Voorschoten». „D.I.O." (Noord- wijkerhout), „Pijnacker" (Delfgouw). „D.V.T." (Voorhout). „Z.U.T." (Hulp en Heil, Leidsahendam)„S.D.S." (Den Haag) en 2 .groepen van de onderafde ling .gymnastiek" van de WSV „De Zwervers" ander leiding van de leidsters D. v. d. Kwaak en W. van As. Op de terugwerg werden de deelnemers nabil „De Knip" opgewacht door „Sint Caeci- Ka" uiit Leidschendam en werden de laatste kilometers afgelegd op de vro lijke marstonen van dit belangeloos me dewerkende muziekgezelschap. Uitvallers waren er niet, dus kwamen -.11e dJeelnemers in aanmerking voor de ,ZUT"-medaiilLe of het tweede jaarcijfer Naast een groepsprijs kwamen de na volgende verenigingen nog in aanmer king voor een extra prestatieprijs: over de 25 km: „S.D.S." (wisselbeker en herinnerLngsbeker); over de 15 km: 1ste pr. „Z.U.T." (wis selbeker en herinneringsbeker)2de pr „D.I.O." (lauwertak) over de 10 km: „De Zwervers", afd. gymnastiek (wisselbeker en beker); 2de pr. „Hoogvliet" (beker); 3de pr. „Hoog vliet" Otak); 4de pr. „D.V.T." (legpen ning) over de 5 km: ltffce pr. „Hoogvliet' (beker): 2de pr. „Hoogvliet" (beker). VZC-voorzitter Molemaker in Utrecht „De angel in het vlees voor het district Zuid (KNVB), die er de laatste jaren ge weest is in de vorm van het gebrek aan promotiemogelijkheid, zal worden wegge nomen". Aldus de heer R. Molemaker. de voorzitter van de Vereniging voor Zater- dagclnbs, die zaterdag in hotel Terminus te Utrecht de jaarlijkse algemene vergadering hield. Over twee jaar zullen er namelijk interdistrlots-tweede klassen worden gevormd. Voor alle clubs uit het gehele land is er dan via promotie een doorstroming mogelijk naar die tweede klasse. Het VZC-bestuur is naar het oordeel van de voorzitter van mening, dat hiermede voor het district Zuid, waarnaar ook de clubs uit het land van Hcusden en Altena wordeD overgeheveld, de grootste grief Is weggenomen. Met ingang van het seizoen 1962-1963 zullen er drie tweede klassen worden ge vormd in het zaterdagvoetbal elk be staand uit twaalf clubs. Bij de indeling van de 36 clubs zal geen rekening worden gehouden met de bestaande districtsgren zen, hoewel uiteraard de samenstelling wel zoveel mogelijk regionaal zal worden gehouden, zodat b.v. reizen van Zuid naar Noord worden voorkomen. De promotie- en degradatieregeling uit en naar de 3de klas zal worden gehand haafd zoals deze nu in West II van kracht is, maar procentueel zal de degradatie van twee op de twaalf clubs uitteraard min der zwaar vallen dan die nu geldt van twee op de tien. En wat Zuid betreft: met ingang van het komende seizoen komen er twee vierde klassen waarboven na ver loop van tijd een 3de klas Zuid volgt. De heer J. Baardolf als afgevaardigde Zaterdagmiddag vond op het fraaie sportpark in Katwijk aan Zee een ontmoeting plaats tussen een voetbalelftal van de Nederlandse spoorweg mannen en dat van de Franse spoorwegmannen. Deze jaarlijkse wedstrijd werd in de allerbeste sfeer gespeeld en had tot resultaat een 72 over winning voor de Nederlandse N.S.-mensen. De.uitslag doet vermoeden, dat toet,officiële vertegenwoordigers en spelers krachtsvensohil nogal .groot is geweest, van de sportbonden van de Nederlandse Dit was echber niet het geval. Wel wa- en Franse spoorwegen welkom te mogen ren de Hollanders beter, maar tocfh met heben. Het bezoekt naar aanleiding van in die mate als de doeipuntenverhoudingde in het (gemeentelijke sportpark plaats- uitdrukt. De N.S.-mannen zaten meer j vindende intertand-spoorweg-voetfbalwed- op de bal, voohten de volle 90 minuten strijd stelt toet gemeentebestuur zeer op met meer enthousiasme. De Fransen daarentegen waren slordig bij toet ai- De eerste tien minuten was er niet veel te noteren, hoewel toen reeds dui delijk was geworden, dat de Hollanders de beste papieren hadden. Hun stevig gebouwde doelman Van Hest van Wil lem II had nog niets te doen .gehad. Aan de overkant had keeper Ramlbert al en kele malen imoeben ingrijpen, of liever pogingen daartoe gedaan daar tot twee maal toe rechtsback Alquier vlak voor de doelmond op het laatste nippertje redding had gebracht Toch kwam de eerste krachtige mooie aanval van de Fransen, na half uur spelen. Doelman Van Hest stompte echter de hard ingeschoten bal, afkomstig van rechtsbuiten Valadc over zün doel Openingstreffer prijs. Voor het publiek zijn de spoorwegen een prettige en al lang als normaal aan vaarde werkelijkheid, voor toen die er bij arbeiden zijn ze een gans andere wer kelijkheid, namelijk de harde realiteit van' het met enorme kraobtsinspannin. gen goed laten functioneren van een gi gantisch en in tal van opzichten kwets baar bedrijf.-De medaille heeft twee zij den, een materiële en een ideële. De spoorwegen rijden niet alleen, maar zij blijken ook te voetballen, getuige de op 11 februari 1947 opgerichte Bond van Schaken in Oberhausen Rusland won van Hongarije Zaterdagmorgen werden in Oberhausen de afgebroken partijen uit de derde ron de van het toernooi om het Europese kampioenschap voor landenteams uitge speeld. Rusland won met 7J3—21a van Tsjechoslowakije; Hongarije versloeg West-Duitsland met 3H; en in de ontmoeting Zuidslavië—Spanje toonden de Zuidslaviërs zich met VA2j£ de sterksten. De uitslagen uit de vierde rondte, die zaterdagmiddag in Oberhausen werden gespeeld, luiden: West-Duitsland—Span je 4^5%, Hongarije—Rusland ZVi— 6V4, ZuidslaviëTsjechoslowakije 64. Zondagavond werden de partijen uit de vijfde ronde gespeeld. De resultaten waren: RuslandDuitsland 5Vs2% 2 afgebroken partijen), Hongarije Zuidslavië 3',23% 3 afgebroken par tijen), TsjechoslowakijeSpanje 4V»Vh (+3 afgebroken partijen). Voor de Franse doelman Ram- bert was de kennismaking met de N.S.-voetballers op Nieuw- Zuid in Katwijk geen pretje. Op de foto wordt hij de eerste maal gepasseerd. Voor de strijd gestreden was, moest hij de gang naar het net nog zes keer maken (Foto N. v. d. Horst) Weer geen nederlaag Het verhaal begint, om met Multatuli te spreken, eentonig te worden: ook de vierde nederlaagwedstrijd die Noordwijk zaterdagavond speelde, werd een overwinning voor de badplaatsbewoners. Nu moest het gere nommeerde zwart Wit '28 uit Rotterdam het loodje leggen tegen een en thousiast spelend Noordwijk. Spoorweg Sportverenigingen in Neder land, die deel uitmaakt van de inter nationale unie. De voorzitter van de Franse bond, de heer A. G. U. Raijmond beantwoordde de heer Bloot, waarna nog een kort woord werd gesproken door de voorzit ter van de Nederlandse bond, mr T Hogowoning. Vermeld zij nog, dat de vorige voet balontmoeting in het vorig jaar een 9—1 overwinning opleverde voor de Fransen. Met veel vertoon van technische su perioriteit startte Zwart Wit in een hoog tempo. De geroutineerde Noordwijkse defensie hield echter het hoofd koel en onderbrak bekwaam de gevaarlijke ac es van de gebroeders Nieuwstraten, c.s. Ook de rood-witten gingen hierna diep in het technisch arsenaal tasten. Jan Haasnoot toverde fraaie patronen op het grasveld en de gebroeders Marijt gingen het met schoten uit alle standen pro beren. Aanvankelijk leverde dit ook wei nig succes op. Spil Van der Giezen In dc veertigste minuut wend de score teopend. Het was rechtsbuiten Engel \0ss) die met een strak schot 1—0 liet uiteren. Twee minuten laber schoot Jtaksbuiten Van Leeuwen (Helmond), aa uitstekend voorbereidend wenk rechtsbinnen Caeien (Heer), de bal zeer hard in ae anmen van Rambert. die het leer los moest laten: 2—0. Nauwelijks was de tweede helft halve minuut oud of de Fransen zagen hun moeite beloond. De rappe Franse midvoor Raymond plaatste de bal acto. ter Van Hest, 2—1. Prompt hierna j maakte rechtsbinnen Caeien 3—1 harde kopbal uit een corner. In de vijfde minuut werd onzes inziens toet pleit be slecht, toen linksbuiten Van Leeuwen een aanval afmaakte en 4—1 liet noteren. De strijd werd vlakker. De Fransen kwamen meer op de helft I van de Hollanders, maar hun wat 1 secuur afwerken droeg niet bij tot het I inlopen van de achterstand. Na een kwartier spelen was het reeds 5—1, toen de uitstekende Limburgla- speler Hofman de bal fraai aangaf en Caeien slechts een been tegen de bal behoefde te zetten. ToOh hadden de Fransen succes, in de D<»<»r cterteymlMajr met 2-2 gtluk te C JTS '"afeten? vin L o'p promX^'lï".'d"' r en leek de kans dat dc drie kandidaten gelijk zouden eindigen heel groot. Toen achtte keeper Langeveld het echter nodig de benen van de bfjna doorgebroken midvoor van de gasten te omarmen en dit kostte Lisser Boys de zege want de toegekende penalty werd onhoudbaar Ingeschoten. Zo is dus het kampioenschap van Lisser Boys niet be kroond met een plaats in de derde klasse. Lisser Boys had voor deze belangrijke wedstrijd enige wijzigingen in de ploeg aangebracht. Spil van de Beek die de gehele competitie uitstekend in vorm was, werd vervangen door Aad Imanse In een wedstrijd, die lang niet het peil van vorige week be reikte, is het Haagse V.E.S. er in ge slaagd om in deze derde wedstrijd de titel van de C.K.B. in de wacht te sle pen. Via 0—2 leidde VES bij rust met 1—2 en via 1—3 wist DKOD wel op 3—3 te komen, maar Na 32 en 33 minuten spelen scoorden nog voor de Hollanders de tacticus Hofman en de half speler Verhoef, waardoor dus de stand op 7—2 kwam Scheidsrechter C. van den Berg leidde de prettige ontmoeting op uitstekende wijze Ontvangst In de morgenuren was het Franse ge zelschap- in hot gemeentelhuis door het gemeentebestuur ontvangen. Hier sprak de loco-burgemeester de heer H. P Bloot de gasten toe. Spreker aeide hel een zeer aangename taak te vinden, de ZATERDAGMIDDAG speelde G.W.S. een vriendschappelijke wedstrijd tegen Cork United. Laatstgenoemde ploeg is samengesteld uit Ieren, die in het Botlekgebied op Verolmes scheepswerven werken. In het Ierse elftal stonden enkele goede voetballers opgesteld, die technisch heel wat in hun mars hadden. Dat Cork United toch verloor, was te wijten aan het bijzonder korte speltype. Vaak kwam men met keurige, vloeiende aan vallen voor het GWS-doel, maar een goed schot werd slechts zelden gezien De GWS-keeper, ditmaal Van Egmond, heeft het dan ook niet bijzonder moeilijk gehad. Het vreemde was, dat GWS zich het korte speltype aanvankelijk liet opdrin gen. Daaraan niet gewend zijnde, legden de Sassenheimers juist iets te weinig Precisie in hun korte passes om resulta ten te boeken. Voor de thee was de wed strijd daardoor, hoewel boeiend door het hoge tempo, weinig spectaculair. Na rust Na de rust keerde GWS, dat enige in vallers telde terug tot zijn normale spel type. Met lange trappen werden de beide vleugelspelers meer in het spel betrok ken. Hoewel er al gauw enige gevaarlijke scrimmages voor het Ierse doel ontston den, duurde het nog ruim een kwartier voor het eerste doelpunt werd gescoord. Midvoor Veltenaar reageerde bliksem snel op een centerpass en voordat de Ieren, daarop kennelijk niet berekend, wisten wat er aan de hand was, lag de bal al in het net (1—0). De gasten wilden wat geforceen aanvallen en drongen Iets op. Het re sultaat was echter averechts. Weei was Veltenaar de Ierse spil te vlug a' (20). Tien minuten voor het eind' stelde rechtsbuiten M. v. de Heuve de zege veilig met een goed doel punt (3—0). Bij het begin van de wedstrijd bood GWS een lauwertak aan en Cork United een vaantje. De wedstrijd droeg een fora karakter, doch was uiterst sportief. Voor het eerst traden zaterdagmiddag ook de GWS-pupillen en -adspiranten tussen de lijnen. De GWS-pupillen verlo ren van de Rodenburg-pupillen met 13, de GWS-adspiranten gingen met 19 te gen de Rodenburg-adspiranten ten onder. de rechtshalf en rechtsback wisselden van plaats Jan Koppenaal completeerde als midvoor het elftal. Beide ploegen kwamen zaterdag geladen in het veld en ontstond direct een vinnige strijd die met spanning door de vele toeschouwers werd gevolgd. Vanaf de aftrap was Blauw-Wit technisch iets beter en het was voor de Lisser Boys-supporters een opluchting toen keeper Langeveld bij enkele harde schoten liet zien dat hij er deze middag goed het oog op had. Enige tijd golfde het spel heen en weer, totdat in de 15e minuut bij een snelle Blauw Wit-aanval door het midden, de verdediging van Lisser Boys aarzelde met terugspelen en de rechtsbinnen van Blauw-Wit dankbaar de geboden kans benutte en onhoudbaar doelpuntte 01. Door dit onverwachte succes van de tegenstanders was Lisser Boys enigszins aangeslagen en Blauw-Wit was nu de betere ploeg die probeerde door te druk ken. Toen echter, mede door het goede ingrijpen van keeper Langeveld, verder succes uitbleef, putte Lisser Boys nieuwe moed en kwam het evenwicht terug. Fel aanvallend trokken zij weer naar voren er ontstonden aan de lopende band scoringskansen die echter door te lang aarzelen weer verloren gingen. Lisser Boys bleef doorgaan en even later schoot Jan Helmus buiten bereik van de keeper tegen de deklat, waarna Jan Koppenaal nder de terugspringende bal doorliep. Ondanks vele pogingen lukte het Lisser Boys niet voor de rust te scoren, Na rust ging Lisser Boys er weer fel tegen aan en reeds na negen minuten spelen was het 1—1. Jan Helmus kreeg een goede voorzet van links op zijn schoen en schoot onhoudbaar in. Dit doelpunt werkte zo inspirerend op Lisser Boys dat het binnen een minuut opnieuw raak was toen Bert Mondriaan een bal opbracht en inplaats van voor te zetten hard schot loste, dat de geheel uit positie gespeelde keeper kansloos sloeg (21). Enthousiast speelde Lisser Boys nu verder en Blauw-Wit dreigde te den overspeeld. Onophoudelijk drong de aanval van Lisser Boys naar voren e deze periode zou een derde doelpunt Blauw-Wit definitief hebben geslagen Dit gebeurde niet en langzamerhan-' ging de aanvalsdrift wat verflauwen Blauw-Wit trok weer ten aanval en uit één van deze aanvallen ontstond dan de situatie die de aanleiding was tot de penalty. Groot was de teleurstelling bin- en buiten de lijnen en met mar macht probeerden Lisser Boys nog beter resultaat te forceren, maar Blauw- Wit zou met een gelijk spel reeds pro moveren en gaf het heft niet meei banden. VES had verdiend het laatste woord cn won met 31. DKOD miste één zijn beste spelers, maar was bedui dend zwakker dan de uitslag doet ver moeden. Ook de beslissing voor promotie naar de hoofdklasse west is gevallen. In Sche- veningen wist het Gorknmse GKV met 33 gelijk te spelen tegen KVS, dat In Gorkum met 65 verloor. Met het Dordtse SNEL promoveren de Gorkum- mers naar de hoofdklasse west. DES (Delft) en Merwede (Sliedrecht) waren hier de degradanten. één wedstrijd werd tussen de num- 2 van 3A en 3B de promotie naar de 2e klasse beslist. Fiks 3 verwierf recht op promotie naar de 2e klasse door met duidelijk verschil van DSVP 2 uit Pijn acker te winnen. De cijfers waren 6—3. Het Fiks-bestuur zal zich nader beraden of van deze promotie gebruik zal worden gemaakt. In ieder geval onze gelukwen sen met deze prestatie. Junioren Juist omdat de competitie waarschijn lijk niet uitgespeeld wordt was in afd. B Fiks APernix B van groot belang. Het werd een 11 resultaat en met alleen de wedstrijden tegen Fluks B en ATAK niet gespeeld mogen we Pernix B wel als officieuze kampioen feliciteren. Pernix B 12—22 Velocitas B 12—10 Fiks A 11—19 ATAK 10—7 Pernix C 13—16 Fuks B 11—6 Tempo B 1210 Ons Eil. B 114 In elk geval Fiks Door met 25 van Pernix D te winnen is Fiks B in afd. C onbereikbaar Warmond B geworden ondanks de 04 winst van Warmond B donderdagavond op Pernix E. Fiks C staat echter relatief nog beter dan Fiks B. Als vereniging is in ieder geval Fiks kampioen geworden, want de competitie wordt waarschijnlijk niet voltooid. Fiks B 1525 Fiks C 14—24 Warmond B 1522 Pernix E 1613 TOP B 13—12 Pernix D 12—11 Fluks C 11—10 Warmond C 12—2 TOP C 12—1 Uitslagen CKB-titel (besl. wedstrijd): DKOr 'Heelsum) VES (Den Haag) 3—4; VE.' "KB-kampioen. Prom, hoofdkl. west: KVS (Scheveni' gen)—GKV ((Dordrecht) 3—3, GKV pr moveert. Prom. 2e kl.: Fiks 3—DSVP 2 6- Fiks 3 promoveert). Competitie: Jun. B: Fiks A—Pernix 11; Jun. C: Pernix EWarmond (gesp. 22/6) 0—4; Pernix D—Fiks B 2 Evenals in de Goese verschrijvings faire heeft de officier van justitie in M. delburg, mr. T. Lubret ook hoger b roep aangetekend In de verschrijvinge die de waterstaatshoofdambtenaar J. A S. uift Goes ten laste zijn gelegd. De of flcier had een geldboete geëist van f 350. wegens oplichting van de provinciale kas en verschrijvingen bijhet opmaken van bestekken. De rechtbank achtte verschrijvingen niet bewezen, terwijl zij S. wegens op lichting van de provinciale kas veroor deelde tot een boete van t 25. werd als met een magneet steeds juist die plek getrokken waar Kees Marijt dreigde door te breken. Hier door was het Noordwijkse kanon al ernageld, voor dat het tot schieten kon komen. Toch kreeg de Noordwijkse midvoor nog enkele kansen, maar zijn vizier was blijkbaar foutief ingesteld, want zijn schoten gingen naast of over het doel dat invaller-doelman Felius bekwaam verdedigde. Noordwijk scoort Ondanks het feit dat Zwart Wit tech nisch iets beter was, vooral in het sa menspel, kwam het eerste doelpunt toch de andere kant. Na twintig minuten bemachtigde Map Marijt de bal. omspeelde rechtsback Van Elderen kwam alleen voor keeper Felius. Deze viel vertwijfeld uit, maar de Noordwijk- linksbuiten wipte de bal behendig x hem heen en scoorde vervolgens beheerst. Zwart Wit schrok op. De Rotterdam- ers verdubbelden hun aanvallen op de Noordwijkse veste, maar de verdedigers wisten van geen wijken. De hele defen sie bleek in een blakende vorm te steken en de vele schoten die de Nieuwstraters losten werden alle onderschept. Doelman Van Nierop moest wel enkele malen op het kantje af redden, maar het doel bleef schoon. Gevaarlijker De Noordwijkse aanvallen waren zo talrijk, doch wel gevaarlijker. Vlak voor de rust kwam er nogmaals zo'n zend snelle aanval. Map Marijt gaf voorzet die direct doorgegeven werd door zijn broer Kees. Jan Haasnoot liet de bal lopen voor Dick Heemskerk die verhard en hoog inschoot, onbereikbaar voor doelman Felius. In de tweede helft was eerst het tiatief voor Noordwijk. Het was alleen jammer dat de jonge rechtsbuiten Van der Werf kennelijk in dit milieu nog niet meekan, want nu werden de aanvallen soms afgeremd. Na vijf minuten werd Kees Marijt gehaakt op de rand van het straf schopgebied. Hard en hoog schoot Map Marijt de vrije trap ineens in de touwen: 30. Tegenpuiit Zwart Wit bleek over een onverwoest baar moreel te beschikken, wönt de Rot terdammers gaven zich nog lang niet ge wonnen. Weer werd een serie aanvallen op het Noordwijkse doel gelanceerd en eindelijk met succes. In een wirwar van spelers maakte een van de Noordwijkse verdedigers hands in het beruchte ge bied. Lagendijk schoot dc penalty hard en laag in de uiterste hoek. De Rotterdammers gingen weer door. maar de verdediging van de thuisclub sloot als een bus. Telkens weer onder brak spil De Koning gevaarlijke acties van dc gebroeders Nieuwstraten en goed opstellen van Jan van Duin en Arend van der Wiel verhinderde dat de Rot terdamse aanval al te gevaarlijk kon worden. Het meeste gevaar kwam nog van het bijzonder slechte uittrappen van doelman Van Nierop. Steeds belandde de" bal, niet ver genoeg, bij een tegenstander. Uit een van deze mislukte uittrappen be machtigde Jan Nieuwstraten, vijf minu ten voor het eind de bal. Hij prikte he1 eder netjes tussen de verdedigers dooi n gaf Van Nierop het nakijken. In de laatste fase was het woord weer n Noordwijk. We noteerden enkele zaglük harde schoten van Jan Haas- >t en Map Marijt, die maar net het il misten. io eindigde deze zeer interessante tchtmeting in een overigens wel ver- nde, overwinning voor de thuisclub. Noordwijk: Van Nierop d.; Van der iel, De Koning, Van Duin a.; Passchier, an der Meulcn m.; Van der Werf, .ieemskerk, C. Marijt, Haasnoot, M. Marijt, v. Zuiart Wit: Felius d.; J. van Elderen, Van der Giezen, Kreft a.; W. van Elde ren, Wit, m.; Lagendijk, J. Nieuwstraten, C. Nieuwstraten, De Roon, Westraten, v. Die Haghe vond het prettig dat de voorzitter met „Iets nieuws" kwam. „Toch had ik graag antwoord op de vraag: ko en de clubs uit het land van Heusden i Altena weer terug naar West 2". De voorzitter: „Daar kan ik geen ant woord op geven. Er wordt wel naar ge streefd en de kans daarop is 90 procent, doch het sectiebestuur zaterdagvoetbal kan niets vast leggen". De heer W A. de Klerk van Kozakken Boys, hierop inhakend, gewapend met de kaart van Nederland, betoogde onder „Waarom moet nu juist dat kleine stukje land van Heusden en Altena de clubs uit Zeeland uit hun isolement ver lossen. Het gebrek aan promotiemogelijk heid is niet de grootste grief, doch wel de exorbitante grote reizen. Hoe moet het met het goede voetbal, na het verre ver voer? De heer De Klerk stelde de verga dering voor de grieven te uiten in de volgende motie: Motie De vereniging van zaterdagclubs ln ver gadering bijeen te Utrecht; gehoord en gelezen over de voorgenomen herindeling het District Zuid: overwegende, dat het gewenst is, in verband met de Invoe ring van de vijfdaagse werkweek en het eventueel overhevelen van het amateur voetbal van de zondag naar de zaterdag voor reeds een commissie van on derzoek door de KNVB ls Ingesteld, het gehele zaterdagvoetbal op de leest te besluit: I. de historische rechten van de clubs uit het Land van Altena te handhaven door deze clubs in afwachting van de gehele reorganisatie van het zaterdag voetbal Ingedeeld te laten b|j district West II. II. teneinde reeds gedane toezeggingen te kunnen realiseren de instelling van twee 4e klassen voor het seizoen 1961- 1962 te handhaven en de aanvulling ln rerleg met de afdelingsbesturen Noord brabant en Zeeland nit de afdelingen te doen plaats hebben. Vertrouwen De voorzitter: ,Jk wil, na al hetgeen er reeds over deze kwestie is gezegd, niet discussiëren", Hij verzocht de vergadering ineens over het al of niet indienen van de motie te stemmen. Hetgeen niet ge beurde. Zowel de heer Vos (Aalburg), J. Baardman (Capelle) en J. F. Gundelach (NDSM) lieten hun visie uitgebreid voor of tegen de gehele kwestie horen. Nogmaals verzocht daarna de voorzit ter vertrouwen te hebben in de bevoegde instanties. „Men is" zo zei hij: „met de opbouw bezig. Wanneer deze gereed is, zal u alles zeker 100 procent meevallen". De heer De Klerk trok hierop zU« motie in. testuur Het bestuur van het VZC werd uitge breid met twee leden. Door de vergade ring werden gekozen W. A. de Klerk als algemeen bestuurslid en H. Klein van Rillandia als vertegenwoordiger voor Zeeland. De eerstgenoemde werd be noemd via een stemming tussen hem en H. Rennes (Putten). De stemverhouding: 10 (De Klerk), 5 (Rennes) en 1 blanco. Behalve deze twee heren bestaat het be stuur uit: R. Molemaker (voorz.); T. van Mastrigt (secr.-penn.); C. Meloen (alg. adj.) en J. F. Gundelach. A. L. de Graaf, J. J. Overkleeft en P. Hiensch. Aan de orde kwamen verder nog onder meer: De gevolgen van de vijfdaagse werkweek. Reeds nu heeft een club uit het Noorden verzocht van de zondag- te worden overgeheveld naar de zaterdag- competitie. Het feit dat er twee verenigingen uit de tweede klas moeten degraderen kwam eveneens ter sprake. De vergadering was het erover eens dat dit percentage van 20 te hoog is en zij verzocht het bestuur de nodige stappen te doen om hierin verandering te bewerkstelligen. Als lid van het Sectie-bestuur zaterdag voetbal werd R, Molenaar herkozen. Voor de districtsgewijze verkiezing van Bonds- afgevaardigden werden herbenoemd: A. L. de Graaf (West I). J. J. Overkleeft (West 2), P. Hiensch (Oost) en L. Schut (Noord). Derde dag proces valsmunters krant is er de oorzaak van geweest dat het Amsterdamse paleis van justitie sinds zaterdag dag en nacht verscherpt wordt bewaakt. De ano nieme stem deelde mede, dat „in verband met de recente ontwikkelingen in het proces tegen r. en S. maandag in het gerechtsgebouw een bom zou worden geplaatst. Hoewel men een „grapje" niet uitgeslo ten acht, heeft de procureur-generaal toch gemeend de nodige voorzorgen te moeten nemen. De bewaking binnen en buiten het gebouw werd verscherpt. Ook de controle van degenen, die vanochtend de rechtbankzaal wilden binnengaan voor bijwoning van de derde dag van het vals muntersproces tegen de Griekse ingenieur Michel R. en de dagbladstenograaf Sal S geschiedde zorgvuldiger. Opnieuw moes ten de journalisten zich legimiteren en werden hun tassen doorzocht, terwijl het fouilleren van de bezoekers van de pu blieke tribune niet tot steekproeven be perkt bleef. De postzakken die vanochtend in het paleis van justitie arriveerden, werden aan een nauwgezette controle on derworpen. De zitting, opnieuw bijgewoond door kroongetuige Hubertus Hompe (weder om onder zware bewaking), werd om halftien hervat. De president mr. J Heintz richtte eerst een waarschuwing tot de volle publieke tribune. „Als u weer meent zoals vrijdag blijk te moeten ge ven van bijval of afkeuring, zal de tri bune onmiddellijk worden ontruimd". Toch Zwart De officier van Justitie mr. H. E, van Renesse bleek een verrassing in petto te hebben: „Ik heb alsnog als getuigen opgeroepen de veel veelbesproken J Zwart en de commissaris van de riiks- rcherche V. Taconis". Wa rop verdachte opsprong en de pre sident toeriep: „Zwart hoort in de be klaagdenbank". (Hompe had vorige week verteld dat hij onder druk van Zwart plannen voor de valsmunterij aan hem A.T.T.C. ook voor Netbal te sterk A.T.T.C. heeft haar uierde wedstrijd van een serie nedcrlaagwedstrijden tegen het Haagse „Netbal" met 62 gewonnen. Dat betekent dat R.T.C. nog steeds de meeste kans heeft op de fraaie beker. De Rijnsalerwoudse tafeltennissers brachten A.T.C.C. n.l. de grootste nederlaag toe 62. Voor ATTC 1 zorgden Sj. v. d. Neut cn W. Baerveldt ieder voor de volle winst. A. Boogaerdt kon alleen tegen De Jong tot winst komen. Op het effect volle spel van de beide andere Hage naars had hij geen juist antwoord. Het dubbelspel werd nog door Netbal gc wonnen. Uitslag 7—3 voor ATTC, Bij ATTC 2 bracht J. Schouten zijn tegenstanders driemaal een 2-games-nc- derlaag toe, waaronder de knappe zege, 2220 en 2110, op de sterke Bruin. Leijnse voegde er twee, Jongeleen één overwinning aan toe. Het dubbelspel werd ook hier door Netbal gewonnen en dat bracht de stand op 64 voor ATTC Het derde team kon niet tegen Netbal 3 op. P. v. d. Hoek won tweemaal en verloor zijn derde wedstrijd met 2119 in de derde game Mej. T. Verheul en J. Verheul moesten ieder driemaal de eer aan de tegenstanders laten. Uitslag 28 voor Netbal. ATTC 4 daarentegen won met 82 van Netbal 4. Mulder bleef ongeslagen, Sij- pestein en Huisman wonnen ieder twee- Op 26 juni wordt de volgende neder laagwedstrijd tegen VW uit Leidschen dam gespeeld. De opstellingen luiden: ATTC I: A. Boogaerdt, J. v. d. Boom en Sj. v. d. Neut; ATTC 2: W. Baerveldt, P. v. d. Hoek cn P. Vis: ATTC 3: mej. T. Verheul. C. Verheul en J. Heemskerk; ATTC 4: L. Mulder, R. Huisman en W. Griffioen. heeft bekend gemaakt. „Zwart zou de B.V.D. wel waarschuwen, ik moest de plaatselijke politie inlichten", htgcen Hompe tot de inval in de drukkerij elk weekeinde bleef doen. Eerst verscheen de door de raadsman van S. opgeroepen getuige-deskundige, de 45-jarige fabrikant E. Rietveld uit Epe, voor het getuigenhekje om te ver klaren dat de mortieronderdelen (draag- beugel-breedteknoppen en libelles voor het waterpas), die R. en S. zonden heb ben laten vervaardigen, geen essentiële onderdelen van een Frans mortier vor- De president las nog enkele verklarin gen voor van de (in Osnabrueck veroor deelde) Haarlemse chemigraaf Ab O, die de politie openhartig heeft uiteengezet wat men ln Marokko van plan was. Er zou een wapenfabriek worden gesticht, omdat de Algerijnen de wapenproduktie dichter bij huis wilden hebben. Ab O, die ook een belangrijk aandeel had ln de voorbereiding van dit project, ver- klaarde tegenover de politie dat hij wat de financiën betreft verantwoording schuldig was aan R („hij was een soort controleur"). De onderdelen die in Ne derland werden besteld (4884 draagbeu- gelbreedteknoppen en 2000 llbettes), wa ren volgens O bestemd voor 50 mm-mor- tieren. Ook verklaarde O, dat dc voor de Algerijnen bestemde rekeningen met tien procent werden verhoogd. „Die wa ren bestemd voor de partijkas, zo had R oepaald", aldus O, die meende dat ook deze handeling geschiedde uit ideële overwegingen. De chemigraaf beschouwde R als „de dader die met de plannen kwam en de uitvoering ervan steeds aan anderen overliet". Dit horende werd Sal S boos: „O is een agent-provocateur,-mijnheer de president, dat is duidelijk," interrumpeerde hij, daarmede opnieuw blijk gevend, dat hij z'n leider zoveel mogelijk in bescherming wil nemen. R reageerde ovenwei niet. Deze bleef star voor zich uitkijken, koel en nog steeds op enige afstand van S, met wie hij sinds vrijdagmiddag geen woord meer heeft gewisseld na de toen gedane voorlezing van een later door S ingetrokken verklaring, waarin hij alles toegaf wat hij nu grotendeels ontkent. Ook de Duitser Helmuth S, die bij het Osoabrueckse project betrokken was, heeft belastende verklaringen voor R en S afgelegd. Daarvan werd vanochtend eveneens voorlezing gedaan. Broodkaas weer cent goedkoper (Van een medewerker) Do beurs van Leeuwarden noteerde voor Goudse en Edammer kaaa vorige week weer ilng. redelijk verlaagd. Da md. Wel ls de leze tijd van rxporl blijft het Jaar. redelijk go In de situatie op de botermarkt deden zich geen voranderlngen van betekenla voor. De export blijft van bescheiden omvang on dc Inslag ln koelhuizen zot zich voort. Pot 10 Juni waa 13.315 ton opgeslagen, overigens ca. 11 pet. minder dan vorig Jaar. Dc melkproduktle is hoog, ook al la het hoogtepunt overschreden. Werd tot nu toe door veehouders ca. 2 pet. minder melk af geleverd dan vorig Jaar. In de week van 10 Juni wero ca. 2 pet. meer afgeleverd IS. Voorlopige cijfers. 3910 1402 2731 3706 1232 2696 4-14% 4-9%

Nieuwe Leidsche Courant | 1961 | | pagina 9