Ds. Minnema verbonden aan Geref. Kerk Leiderdorp Zingende jeugd in Lisse gaf een uitvoering EEN BEZORGER Koudekerk won van MMC AGENT-BEZORGER Alphen had geen moeiti met Alphense Boys NIEUWE LEIDSCHE COURANT MAANDAG 26 JUNI 196 Voor de Gereformeerde kerk van Lei derdorp wan het gisteren een feestdag; ds. F. Minnema werd ni. als predikant bevestigd en deed zün Intrede. De broer .van de nlenwe predikant, ds. M. T. Min nema, bevestigde hem In de morgendienst en had tot tekst gekozen Handelingen 20 ivers 24: „Maar ik tel mUn leven niet en •cht het niet kostbaar voor mUzelf, als ik slechts mjjn loopbaan mag ten einde brengen en de bediening, die lk van de Here Jezus ontvangen heb om het evan gelie der genade Gods te betuigen." Voor de avonddienst, waarin ds. Minnema zijn intrede deed, bestond grote belangstel ling. Aan deze dienst werkte het koor o.l.v. de heer H. Boelee mee. De tekst voor de prediking was Openbaring 6 vers 2: „Kom! En lk zag, en zie, een wit paard. en die erop zat, had een boog en hem werd een kroon gegeven, en hij trok uit, overwinnende en om te overwinnen." Deze ruiter op het witte paard is de zegevierende gang van het Evangelie over de wereld. De andere drie paarden uit dit hoofdstuk, van de oorlog, de honger en de dood, zijn onheilsmachten. Hier zien we al dezelfde ongelijksoortig heid, die wjj in de eindtijd ook te zien krijgen. Deze tijd heeft Johannes in Open baring beschreven. Het kleine eiland Patmos is de filmzaal van Johannes. Alles wat hij te zien krijgt wordt beheerst door het Lam met zeven horens. Dit is Jezus Christus, die de boekrol, waarop de hele wereldgeschiedenis staat, uit Gods rech terhand mag openen. Jezus leidt echter de geschiedenis en daarom is de overwin ning aan het heil cn het licht. De ruiter op het witte paard Is de enige die een kroon draagt. Deze Is het «eken van de overwinning, die reeds be haald ls door Jezus Christus. Men ervaart dat de machten van het onheil steeds sterker worden. Het geloof weet echter Wie dc pssrden laat drijven. HU is sterker dan de machten van oorlog, honger en dood. Als God Jezus Christus niet aan ons gegeven had, dan was alles uitzicht loos. Nu gaat het echter niet op de on dergang af, maar naar de nieuwe aarde. De ruiter van het witte paard gaat naar de toekomst. De boog van deze ruller dient om de mensen te winnen voor de heilvolle toekomst. Do onheilbrengcnde machten zullen tegen het einde van de wereld komen opzetten, maar ze zullen toch het plan van God moeten dienen. Hoé weten we niet, maar ze staan in dienst van het Lam. Taak Ds. Mincma koos deze tekst omdat wat hij gaat doen nauw samenhangt met de ruiter op het witte paard. Het werk van de Kerk in onze tijd is erg belangrijk. Het gaat naar het eindplan toe. Alle ellende, die vroeger gebeurd is. wordt door diè tyd overtroffen. Dat kan in de toekomst nog erger worden, wat in Open- baring staat. Daarom is de taak van de predikanten verontrustend en gerust stellend. Het laatste is de hoofdzaak, maar de bijzaak kan niet worden gemist. WIJ genieten met volle teugen van de luxe in onze welvaartstijd. Maar dan is er kans dat we verpletterd zullen worden op de manier zoals die in Openbaring wordt beschreven. We kunnen zo in beslag worden genomen door de moderne tijd, dat wc geen oog meer hebben voor wat er in de Bijbel staat over dc ware toe komst. Dat moeten de predikanten ds mensen kenbaar maken. ZU zyn dus vaak spelbrekers in on» rustige luxe leventje. Zij kunnen echter wijzen op wat echte rust geeft. ZU wUzen op het witte paard, dat de overwinning heeft behaald. Daarom hoeven ze nool» met de mond vol tanden te staan. Ook de Gemeente niet, want ook zU staat In dienst van het witte paard. Ze moet het niet alleen aan Christenen brengen, i ook aan buitenkerkelijken. Men moet niet bang zün om mee te doen, want men brengt een Evangelie dat de overwinning al behaald heeft. Het Woord des Heren zal regeren, zUn loop volbrengen ove Toespraken Ds. J. Dijk sprak ds. Minnema nai de kerkcraad en de Gemeente toe. Het is binnenkort 75 jaar geleden dat de Do leantie in Leiderdorp gekomen is en die tijd af zyn er zeven predikanten geweest. De tijden zijn sindsdien wel veranderd, maar Gods Woord blyft on veranderd en tot in eeuwigheid. Men moet het Woord nu nog zo brengen dat het de harten zal bereiken van alle men sen. Ds. Dijk hoopte dat God de nieuwe predikant daar toewijding voor zal ge- Ds. Minnema antwoordde dat er voor de Gemeente en hem een nieuw tijdperk is aangebroken. Dat zit vol onzekerhe den, maar er is de zekerheid dat God leidt. Na de dienst werden in gebouw Irene ook nog enkele toespraken gehouden. Ds. H. Heule sprak namens de classis Leiden. Hij wist dat de Leiderdorpse kerkeraad prijs stelt op het classiswerk en was er dankbaar voor dat dit dorp een predikant had afgevaardigd voor het werk onder <fe militairen. Ds. J. P. Hon- nef was er namens de Hervormde Ge meente en de kerkeraad. Hy sprak er zijn vreugde over uit dat hij een uitno diging gekregen had, want hij zag hier in de eenheid, ondanks alle verschillen, in het samen getuigen van Jezus Chris tus. Burgemeester K. van Diepeningen sprak namens de burgerij. Als burger lijke overheid moet men luisteren naar wat de Christelijke Kerk heeft te zeg gen. Hy wilde daarom dit feest van de Gereformeerde Kerk niet missen. De heer J. C. Delhaas en dokter J. C. Bol waren er namens de Gemeente Hoogvliet, de vorige standplaats van ds. Minnema. Sportmiddag Op de gemeentelijke sportterreinen werden zaterdagmiddag de jaarlijkse wedstrijden van de Geref. j onge lings- meisjesvermigingen gehouden. Er ws wedstrijdten in handbal, hardlopen, vèx- springen en kogelstoten. De uitslagen zyn als volgt. Dames handball)1. Hazerswoude (wisselbeker)2. Koudekerk (medaille): 3. Leiderdorp (medaille). Hardlopen 80 m: 1. Greet Meerburg (Leiderdorp)2. Plony Huisman (Hazers woude) Vèrsprirnpen: 1. Gerrie Rijlaarsdam (Koudekerk) met een sprong van 4 meter; 2. Greet Meerburg <4 meter). Heren (voetbal)1. Hazerswoude (wis selbeker); 2. Koudtekerrk (medaille); 3. Leiderdorp (medaille). Hardlopen 100 meter: 1. Rik Rietveld (Leiderdorp)2. Maarten Moraal (Lei derdorp). 800 meter: 1. Jelle v. d. Haven (Ha zerswoude); 2. Ar ie Roest (Leiderdorp). Vèrspringen: 1. Arie Roeot (Leider dorp) 5.25 m; 2. Maarten Moraal (L.dorp) 5.10 m. Kogelstoten, rt'm 18 jaar (3 kg): 1. Rik Rietveld (L.dorp); 2. Joop Roest (L.- dorp)beneden de 18 jaar: 1. Wun Dreef (L.dorp); 2. Cees de Braver (Koude kerk). Ook wend een wedstrijd gekostumeerd voetbal gespeeld. Na een broodmaaltijd in Irene reikte de presidente van dc kring Rijnland en de voorzatter van de tung Koudekerk de prijzen uit. Uitstapje van de ouden van dagen Zaterdagmiddag hebben 150 ouden van dagen, verdeeld over 52 auto's, hun uit stapje gemaakt Om 1 uur vertrok van de Acacialaan en ging men Hoogmade en langs de Westeinderplas- sen. Ouderkerk aan de Amstel, Muiden en Naarden naar de Anna's Hoeve, waar koffie en versnaperingen werden aange boden. In Soestdyk werd langzaam ge reden om het paleis goed te kunnen aren. In Avifauna gebruikte men broodmaaltijd. De heer Reyerse, zirtter van het comité ouden van dagen, bedankte hier de chauffeurs, op wie men nooirt tevergeefs een beroep doet, en de commissie die deze tochten bereid*. De heer Meerburg zoi nai de chauffers dot ze het prettig vinden, deze tocht te rijden. Namens de bejaar den sprak de heer Verhoogt woorden van donk. Ook burgemeester en mevr. Van Diepemimgen reden mee. Ds. Honnef en kapelaan Werner maak ten de tocht als gast mee. Dokter Hen- nink. zuster Hoogvliet en zuster De Geus hadden een rust ge middag, want alles is zonder ongelukken verlopen. Voor vele bejaarden zijn deze uitstap jes de enige kans om er eens echt uit te zijn. Hot is voor hot comité prettig werken, omdat het weet dat luier de ge hele burgerij achter staart. De collecte De nieuwe Geref. predikant van- Leiderdorp, ds. F. Minnemamet vrouw en kind. (Foto N. v. d. Horst) dde hiervoor is gehouden, was ook dirt Jaar goed. De Harmoniekapel verwelkomde de atoet weer in het dorp. LEIMTJIDEN Vrouw door stroom gedood Zaterdagmorgen is de 23-jarige me vrouw Van Wijk-Lemmers, wonende aan de Nokweg te Leimuiden, door elek trische stroom dodelyk getroffen. Zij wilde kokend water uit de wasketel in de wasmachine overgieten. Door onver klaarbare oorzaak kantelde de machine, waardoor zij eerst het water over zich kreeg en daarna in aanraking kwam met de eletrische stroom. Op haar hulpge roep kwamen enige overburen aange sneld, die haar van de stroomdraad los wisten te krijgen. Dokter Brinkhorst was spoedig ter plaatse en trachtte de levensgeesten weer op te wekken, doch het mocht niet meer baten. Door traclor gedood De 28-jarige N. Kool, wonende aan do Hereweg te Leimuiden. was zaterdag middag samen met zijn broer op het land bezig met een tractor. Hij wilde met behulp van zware balken over de sloot. Het gevaarte kantelde halverwege de geïmproviseerde brug. De heer N. Kool kwam onder de tractor tercht, zijn broer wist zich te redden door de dere kant op te springen. Nadat mei tractor gelicht had kon hulp niet meer baten. De heer Kool was pas getrouwd cn werkzaam als chauffeur. (Advertentie) De Nieuwe Leidsche Courant vraagt voor een wijk te OEGSTGEEST Ook geschikt voor scholier. Nadere inlichtingen: Abonnementenafdeling Steenstraat 37. HAZERSWOUDE Burgerlyke stand GEBOREN: Neeltje Christina Hendrika. d v M C Laban en C P van 't Wout; Jose- pha Adriana Maria, d v N A Boere en J M van der Laan; Willemina Hendrika. d v J W van Griethuizen en H J W van Schaik; Nicolaas, z v G Havenaar en J van der Kleij; Maria Laurentia Bernadet- te, d v J C Smits en M L van Meurs. ONDERTROUWD: Nicolaas Martinus Jozef Michaël Menken, 24 jaar en Alida Maria Alberta van der Zwaan, 20 jaar; Willem Jacobus Cok, 23 jaar en Maria van Gent, 22 jaar; Dirk Dekker. 24 jaar en Helena Kraan, 22 jaar; Willem Hul- scher, 22 jaar en Cornelia Johanna Ro- mijn. 20 jaar. GEHUWD: Leonardus Jacobus Verte- KOUDEKERK A. D. RIJN Bromfiets gewonnen Bij het 16 en 17 juni gehouden nationale concours van Sint-Vincent af behaalden onze plaatsgenoten H. van Vegten en M Bijleveld met een hun toebehorende dof fer de eerste prijs van het rayon Noord Het dier dat op vrydag 16 juni om 13 uur was gelost, bereikte het hok op zaterdag 17 juni om 12.07 uur en had dus de af stand van ruim 1040 kilometer afgelegd met een geschatte gemiddelde vliegsnel- heid van ruim 63 kilometer per uur. Door dit resultaat wonnen de eigenaars behalve enkele andere aantrekkelijke prijzen een bromfiets. Wedvlucht De leden van de postduivenvereniging „Ons Genoegen" namen deel aan een wedvlucht uit Chateroux, afstand 630 ki lometer. De duiven werden gelost om 6.30 uur. De eerste duif bereikte zyn hok om 15.33 uur, terwyl de laatste prijswinnen de duif om 16.29 binnenkwam. De uitsla gen zijn als volgt: H. van Vegten en M. Bijleveld 1, 3, 7, 8, 9; J. Compier 2, 4, 10; G. van Klaveren 5. 6. Onder een temperatuur die zich beter leende voor de zwemsport dan voor voet bal, heeft Koudekerk in een van beide zyde sportief gespeelde wedstrijd met 42 gewonnen van MMO (Hoogmade) en daarmede beslag gelegd op de door St. Bernardos ter beschikking gestelde wis selbeker. Aanvankeiük liet het zich niet aanzien dat deze uitslag zou worden be haald. want reeds in de eerste minuut de wedstrüd keek Koudekerk tegen 01 achterstand aan en daarbü scheen het dat dit doelpunt het vertrou- en van deze ploeg had gebroken. Bovendien was dit doelpunt voor MMO ïn stimulans om zich geheel te geven, zonder dat dit echter tot een grotere voorsprong leidde. Eerst na een kwartier spelen verplaatste het spel zich en wis selden de aanvallen elkaar af. Na de rust nam Koudekerk het spel ge heel in handen en werd de stand opge voerd tot 4—1, waarna J. Paling enkele minuten voor het einde, by een worste ling voor het Koudekerk-doel de bal in eigen doel trapte, zodat de eindstand 42 werd voor Koudekerk. LEIDERDORP De Nieuwe Leidsche Courant vraagt voor haar Agentschap Leiderdorp een Goede bijverdienste. Nadere Inlichtingen: Abonnementen afdeling Nieuwe Leidsche Courant. Steenstraat 37 Telefoon 31441. gaal 27 jaar en Anna Maria Catharina de Boer, 22 jaar; Pieter de Bruin, 45 jaar en Johanna Hendrika Driessen, 44 jaar. Agenda Maandag 26 juni: 8.00: schaakclub „H.S.C.", bovenzaal Oude Raadhuis, 7.30 zendingskrans Dorcas" Herv. school. Dinsdag 27 juni: 7.15 M.C. „Vergeet mij niet" (onder 14 jaar) herv. school, 7.15 M.C. „Vergeet mij niet" (boven 14 jaar) herv. pastorie, 7.30 M.V. „Lydia", Herv. veren.gebouw. Donderdag 29 juni: 7.30 dameskrans „Wees een zegen", Herv. school, 6.30 jeugdkoor Herv. veren.gebouw, 8.00 „Zang en Vriendschap", Herv. veren, gebouw. Wederom succes voor „Hou-Vast" In Nieuwerbrug werden zaterdagmid dag gymnastiekwedstrijden gehouden door de kring Gouda. Ook de plaatselijke gymnastiekvereniging „Hou-Vast" nam hieraan met twee ploegen deel De dames- ploeg wist in haar groep beslag te leggen op een eerste prijs. De adspirant jongens behaalden een tweede prijs. Gezien het grote aantal deelnemende verenigingen een goede prestatie. Gymuitvoering Zaterdagavond gaf de r.k. gymvereni ging O.D.I. op het sportveld haar eerste uitvoering onder leiding van de heer J. Vos. Vooraf had men, met de Harmonie van Hazerswoude, een mars door het dorp gemaakt. Op het terrein sprak voorzitter J. de Boer de aanwezigen toe, waarbij hy in het bijzonder de afgevaardigden van de gemeenteraad welkom heette. O.D.I. beschikt, ondanks haar korte be staan, reeds over een groot aantal leden. Jammer was het. dat een herenploeg nog op het appèl ontbrak. De dames bereikten met eenvoudige oefeningen op de brug al goede prestaties. Om B. en W.-beker In een eenzijdige, weinig interessante wedstrijd heeft Alphen in de één na laatste wedstrijd van het toernooi om de B. en W.-beker Alphem Boys de grootste nederlaag toegebracht. Vijf maal moest de doelman vi het met twee invallers (voor G. Wortman en Van Rijn) verzwakte Boji team naar het net. De voorhoede van de gasten wist tegen de hech Alphen-verdediging niets te bereiken Het laatste kwam doordat de hoede van de Boys de qua spelopvatting dikwijls goede aanvallen door een gebrek snelheid niet af kon ronden. Daarby kwam dat in de middenlinie van Alphen se Boys vooral Van Rijn danig gemist werd, waaruit foutjes in de verdediging ontstonden, waarvan de Alphen-voor hoede enkele malen profiteerde. Van meet af aan begon Alphen met overwicht en het was spoedig duidelyk de Boys in deze wedstrijd geen kans zouden hebben. Ondanks het vry lage tempo vielen er gaten in de verdediging en na ongeveer twintig minuten rechtsbinnen Frankfoort hiervan te pro fiteren, toen hij na een aantal missers leen voor doelman Driehuis kwam. Makkelijk karwei f en toe volgde er wel eens een door braak van de Alphense Boys-voorhoede, ir er was steeds tijdig een verdediger het gevaar te bezweren, zodat doel- t Proost in de eerste helft praktisch geen moeilijk werk heeft gehad. Alphen wist daarentegen voor de rust nog een maal te scoren, toen een voorzet var links bij rechtsbuiten M. Tuinenburg be landde, die via een Boysspeler inkopte (2-0). Na de thee had de stryd eenzelfde loop. Alphen was oppermachtig. Spoedig werd dit in een doelpunt omgezet, toen Tuinenburg van een misverstand in de defensie van de Boys profiteerde (30). Een vierde doelpunt werd hieraan toege voegd, toen een handsbal in het beruchte gebied met een penalty bestraft werd. Mldvoor Hagen schoot onhoudbaar in. BENTHUIZEN Gereformeerde Gemeente Vanavond om half acht wordt in kerkgebouw van de Gereformeerde Ge meten een manslidmatenvergadering ge houden, teneinde een beroep uit te bren gen. Als tweetal wordt voorgedragen G. Schipaanboord te Leiden en A. Kok te Rotterdam-Zuid. E.H.B.O. Naar wij vernemen zal de afdeling Benthuizen van de E.HD.O dit jaar niet, zoals voorgaande jaren, op reis gaan. Ter compensatie werd enkele weken geleden een feestavond gehouden. Deze zomer worden ook geen oefenwedstrijden ge houden. Deze wedstrijden waren bedoeld de afdelingen, resorterende onder de kring Den Haag, nader met elk2ar in contact te brengen. Bij de aanvang van nieuwe cursus- en vergaderjaar van de Benthuizer afdeling, waarschynlyk in september, zullen de onlangs behaalde diploma's worden uitgereikt Volksonderwijs Men is bezig ook in Hazerswoude een afdeling van „Volksonderwijs" op te richten, teneinde in die gemeente een grotere activiteit te kunnen ontwikkelen. De inwoners van Hazerswoude, die met het doel van deze vereniging sympathi seren, zijn tot nu toe op de zelfstandige afdeling Benthuizen aangewezen. De op. richting kan nog wel enkele maanden op zich laten waahten. Schoolreizen Leerlingen van de hoogste klas van de christelijke kleuterschool zullen don derdag onder leiding van het hoofd, me juffrouw H. Bom, het jaarlijkse uit stapje maken. Per bus gaat de reis naar paviljoen „Plaswijck" te Rotterdam-Hil- legensberg, waar de dag in de omgeving in de plassen zal worden doorgebracht. De leerlingen van de laagste drie klas- ONDER leiding van de in een andere functie jubilerende heer S. P. Visser, gaf het jeuigd- en kinderkoor De Lisbloem een uitvoering in Rehoboth te Lisse. Doorgaans is op zulke concerten het motto „dóór de jeugd vóór de jeugd" niet van toepassing. De ouderen komen luisteren naar eigen spruiten en die van hun naaste familie, vrienden en buren en horen met gaarne vergoelijkend, bewonderend gemoed hun prestaties aan. Lang niet elke stoel was deze keer met zo'n oudere bezet. Eigenlijk was dit maar gelukkig ook, want de temperatuur steeg, zonder de zaterdag- avondse wegblijvers, töeh al tot drukkende waarden. menig opzicht een voldoening Voor de minder kritische luisteraar onopvallend, min of meer kennen. Deze koren hebben namelijk zoveel routine tijdens de degelyke voorbereiding opgedaan, dat ze tóch wel goed zingen en zuiver treffen, ook al is de leidersblik tijdelijk van hen afgekeerd. Maar aan de rechtstreekse ononderbroken beïnvloe ding, die de uitdrukking regelt en ani meert. wordt dan altijd enige kracht ont trokken. Het moet echter erkend, dat de jeugd onwankelbare aandacht toonde en zeer beschaafd en duidelyk zong. Ook enkele nog onaangetaste knapenstemmen meng den zich in dé koren. Sommige nummers van de kinderen verdienen vooral genoemd en geroemd: „Roekoe" (Holthaus). het heel aardige .De molenaar van Medemblik". het be paald waardevolle, ook voortreffelijk uit gevoerde „Drie kleine Chineesjes". „Eek hoorntje in 't bos" (Eveline Sypkens). hoe leuk en zelfs vernuftig ook als karakte ristiek, is toch in vorm en wezen geen muziek meer. gevende avond geworden. De heer Visser weet. wat van hem als vakkundig koor leider redelijkerwijs is te verwachten. En hij stelt zijn publiek nooit teleur. De beide koren, lagcfe schoolkinderen en opschietende jongelui, zongen beurte lings, maar zó, dat de verwisselingen be perkt bleven en een minimum aan roe righeid teweeg brachten. Kwamen de zangers eenmaal het toneel op, dan was de opstelling-in-alle-rust slechts het werk van seconden. Ze stonden wat schuin gericht naar de piano in de rech terhoek, vanwaar de dirigent, al spelende, leidde. We hebben al meermalen opge merkt, deze combinatie van twee vitale functies niet ideaal te achten. Zelfs in dit geval, waar ze door een bekwaam man als de heer Visser werden uitgeoefend, deden de gevol gen zich, zij het niet duidelijk en Van de niet meer jong6te jeugd hoorde men een aantal inslaande, ten dele eigen tijdse liederen, zoals het (wat te traag voorgedragen) „Ochtendlied je" (Jaap Dirks), „De (al wat verschoten) vrolijke zangers" (H. J. van der Linde) en de mooie succesnummers van nü: ,Als in ons hart een lied weerklinkt", „Het or gellied" en „De Fanfare" van Broeder Laetantius en het oubollige Kermisbed van Schutte-De Raaff. Ook Peter, die de meisjes dom vindt en er daarom niet naar omkijkt, werd met lusten bezongen. Dat klonk allemaal welluidend en karaktervol. Het was een plezier, er naar te luisteren. Behalve de piano spelende dirigent verluchtten nog twee gitaristen de jewgdzang. Ten slotte vertellen we nog, dat Francis Brommelcamp en Lydy van Oort, vier handig, heel secuur, met duidelijke aan slag en bijwylen doorbrekend muzikaal gevoel, stukjes van Mozart en Weber speelden. Twee peuters boden het kinder duo bloemen aan. Joh. van Wolfswinkel Succes voor „Excelsior" Onder lending van de heer Th. Wes- terdeal wist de Chr. Gem. Zangvereni ging op het concours te Papendrecht de eerste prijs te behalen met 318 punten. Pittige jongens De Lisser jongens Willem Lubbers uit de Meer en Houtstraat en Jan Brus- see uit de Von Bonnnnghousenlaan ho pen dteel té nemen aan de Vierdaagse te Nijmegen van 25 tot 28 juli. Oogst van de straat GEVONDEN: zilveren ringetje met zwart steentje, dop van benzinetank, twee sleutels, bruin kinderschoentje, roodbruin herenrijwiel, kinderrywiel. zwartgele voetbalbroek, blauwwit drie- v.'ielig kinderfietsje, dubbele rijwieltas, zwarte wollen sjaal, wollen sjaal met pakje brood, wit. babyschoentje. VERLOREN: rol gordijnstof, <foos pin da's en pakje elektrisch materiaal, zijden hoofddoek, wrt-blauw schoolboek, zon nebril, blauw windjack met M-brigade- embleem. 2 bruine fietstassen, zak in houdende broek, jasje, schoenen, visnet ten en visvergunningen, zwarte dames- portemonnaie met ihoud 25, voetbal schoen waarin sok, starter van motor, Hamespolshorloge met double bandje en sen van de Arnoldus van Osschool voo openbaar lager onderwys gaan vrijdaj uit. De klassen vier, vijf en zes gaan een week daarna, vrydag 14 juli. De schema's zijn, om het verrassingselement te vergroten, nog niet bekend gemaakt. Spreekbeurt Woensdagavond om half acht hoopt ds. Elshout van Utrecht in het kerkgebouw de gereformeerde gemeente een spreekbeurt te vervullen. WOUBRUGGE Puzzelrit te water was zaterdagmiddag op de jacht werf G. van Wyk een gezellige drukte' gepavoiseerde motor- en zeiljachten, die alle deelnamen aan de z. g. „Treasure Hunt", een puzzel-tocht te water. De leden van-de Netherlands International Yachtcliub startten om drie uur. Ieder kreeg een schriftelijke opdracht mee. De tocht ging via de Wijde Aa over het Braassemermeer in verschillende rich tingen en eindigende bij het clubhuis de vereniging „The old Fishery" i een grote politievolgboot zaten de •voorzitter, de hertog van Baena (Spaans ambassadeur), voorzitter Gordon Atkinson, burgemeester en mevrouw Van W-ageningen en enkele juryleden. Een filmploeg van de K.L.M. maakte opna- van deze zeiltocht voor toeristische doeleinden. Na afloop reikte de hertog van Buena In het gezellige alubhuis de prijzen uit de winnaars. De eerste prijs, een fraaie plaquette, was voor de opvarenden van politieboot 33, bestaande uit enkele buitenlanders en Hollanders. De tweede prijs was voor mr. Verdell, de derde de heer Schotman, terwijl mevrouw Blake een prijs ontving voor de geestig ste limerick. Nieuw type zeiljacht Op de komende Braassemweek zal een nieuw type klein zeiljacht worden geïntroduceerd van de z.g. Hornet (hor zel) klasse. Enkele boten zullen daar- speciaal uit Engeland worden over gevlogen. Aan deze wedstrijden zal o.a. worden deelgenomen door een achttal Engelse en een Scandinavische zeilen. In snelheid is dit type boot wel opgewassen tegen de jachten van de F.D.-klasse. Op 11 juli zullen de winnaars van deze klas se hun prijzen in ontvangst nemen in het clubhuis van The International Yacht- club op de jachtwerf G. van Wijk te Woubrugge. MEUWVEEN Voetbal voor bejaarden Begunstigd door mooi zomerweer, werd zaterdagavond de traditionele wedstrijd Nic. Boys—TAW gespeeld, waarvan de opbrengst bestemd is voor het reisje van de bejaarden op 5 juli. Reeds na vijf munuten wist Nic. Bovs de leiding te nemen door een effectbal. waarop de keeper zich verkeek. Bij een volgende aanval maakte TAW met een prachtig doelpunt gelijk. Tien minuten later veroverde TAW de leiding na flink doorzetten. Tot de rust bleef de stand 12. Na de rust duurde het geruime tyd voor TAW uitliep tot 13. Een kwartier voor tijd kw3m het vierde doelpunt, zodat met 1—4 de eindstand werd bereikt. Nic. Boys moet voor een jaar de beker afstaan aan TAW. Er werd sportief gespeeld. De belang stelling was eerst maar matig, maar viel later toch wat mee, wat de kas van het comité ten goede kwam. HAZERSWOUDE Opbrengst collecten Dc extra collecte in de hervormde kerken ten bate van het Zuiderzeefonds en noodlijdende kerken heeft opgebracht f 1143,85. De extra collecte voor de diaconie leverde op f 1274,15. Hoog en laag water Dinsdag: hoog water 1.58 en 14.27 uur; laag water 9.59 en 22.52 uur. Evangeitsatlesamenkomst Woensdagavond 8 uur wordit in De Witte Zwaan een evange'lisatiesamen- komst gehouden. De heer K. Adelmund uit Rotterdam hoopt te spreken. band van St. Denis af gaf de volgende uitslag: Th. v. d. Ploeg 1, 3. 5; Gebr Baaij 4; R. Schaap 6. 7, 12; K. Ippel 8; J v. d. Ploeg 11. Even leek het of de Boys met een gw nederlaag geen genoegen zouden nen« Er ontstonden enige gevaarlijke ogenbli ken voor het Alphendoel en Proost het houtwerk en veel geluk nodig om heiligdom voor doorboring te vrijwan Maar spoedig zakte ook dit offemi van de gasten ineen en bestond er gé geen gevaar meer voor de thuisclub, zelfs show-neigingen ging krijgen. Enki minuten voor het eind ontstond het vijf doelpunt toen Hagen goed doorliep een voorzet en Driehuis met èen kop verraste. Eindstand 50. Beide teams zyn uitgespeeld. Alph. behaalde 6 punten uit 6 wedstryden, A phensc Boys 2 punten. Donderdagavm volgt als laatste wedstrüd Alphi; waarbü ARC aan een gelUk spel gen« heeft om de B. en W.-beker als eerste jaar in bezit te krygen. By een nederlt van ARC volgt een beslissingswedstrl tussen dezelfde teams. Succes voor Artl De Chr. Muziekvereniging Arti ReligionI, directeur Peet van Bruggen Den Haag. nam zaterdag deel aan 51ste bondsconcours van de Bond Chr. Muziekvereniging in Nederlas dat, over twee dagen verdeeld in de vièrehal van de Dierentuin te Rotterdi werd gehouden. Zij kwam uit in monie (Uitmuntendheid), en behaal een eerste prijs met 328 punten, met van de jury. Juryleden waren de hei R. van Yperen, Den Haag. Jac Bro Nunspeet, P. Westerhout, Zutphen. H verplichtte nummer was: Symphonie D. van Sammertini-De Boeck, als nummer werd gespeeld Beelden Vogezen, van Meindert Boekei. Alphense Vriendenclub Deelgenomen werd aan de vlucht Angoulème 793 km. op 23 juni. De dt ven werden gelost om 5.45 uur. Aankon eerste 17.42.58 uur, laatste duif 19-5 uur. A. Groeneveld 1: B. Hoogervorst 5, 8 11; Th. Godthelp 4; C. Verdel 2, 12; B. Rombauts 7; A. Dissel 10; D. Eyk 13. Ook werd de tweede vlucht gemaal vanaf St. Quentin 272 km. De duri werden gelost om 11.15 uur. Aankon eerste 14.24.48, laatste 14.38.11 uur. Godthelp 1. 5, 6, 11, 22; A. Dissel 2, 3, B. Hoogervorst 4, 7, 20, 21; C. Verdel 9. 23; Jac. Verkade 10. 18. D. van Eijk 13; J. Domburg 14,17,19, K. Vergunst Auto op zijn kop Zaterdagavond kwam een bestelwage bestuurd door een inwoner uit Alph ean den Rijn. bij het kruispunt Hendriklaan-Prinsenlaan dn botsing m een personenwagen, dde achter hem ret De beide wagens wilden linksaf slaz waarbij de laatste wagen enigszins lid inhaalde. De personenauto werd i links gedrukt, reed viia een grasg tegen een verkeersbord en kwam op kop te liggen. De viet inzittenden 1* pen geen letsel op. De bestelauto kra lichte schade, de personenwagen we r beschadigd. TER AAR Hooiberg in brand Zaterdagmiddag floot de alarminstï latie de vrijwillige brandweer bij« voor een brand by de heer M. va de Korteraarseweg. De hooibe stond in brand tengevolge van het speli met lucifers door kinderen. Er beston gevaar voor uitbreiding, maar de brand eer was snel ter plaatse. Spoedig :t vuur bedwongen. Burgerlijke stand Geboren: Johannes M z v T C de Bruij Th M Kwakkenbos, Hoekse Aarkac 13; Marjan drv JM Reyneveld der Bijl, Westkanaalweg 88; Jaco: C W Roest en M A de Jong, Oor kanaalweg 56; Cora W dr v C den Harte W M van Wijngaarden, Korteraars weg 140; Wilhelmina drvHC van L cn J J Uithol, Jhr. K. W. L. de raltstr. 11. Ondertrouwd: A J de Zwart, 26 j, W nis, en M K Wijfje, 21 j. Gehuwd: A Verkerk, 26 j en G Vliet. 20 j. Overleden: A. Hijdra, 69 jaar. Overzicht groenteveiling De aanvoer van tuinbonen is in de al gelopen week snel toegenomen. Een de deze aanvoer is op contract geted een diepvriesinrichting. De werd tegen de geldende dagprijs kocht, die in de loop van de week dai de tot rond 15 ct per kilo. De binne: landse markt kan wel een flink port) maar legt geen hoge prijzen ul Deze week zal de aanvoer nog grots worden. De peulentyd raakt weer voorbij, aanvoer wordt steeds minder. De priji blijft echter nog steeds goed. Doperwten blijven het behoorlijk do« de aanvoer is stabiel matig. Daarentega komen er steeds meer capucyners, waf voor men goede belangstelling het.'. Blauwschokkers zijn duur. ook krombd doppers zijn hoog in prijs. De kassnijbonen zyn weer wat opge lopen in prijs, de grootste aanvoerd zijn voorbij. De interesse van het bui tenland is nog steeds gering. Er komt-' nu verschillende partijen van minde» kwaliteit. De tomaten zijn tegen het eind eek weer wat geklommen in prijs. C" invoer was van betekenis en de kwa liteit goed. Andüvie is naar beneden gegaan; ls op het moment niet zoveel van. Poste lein ging in de loop van de week ster* omlaag, van 17 naar 6 centen Bos- waspeen was wee meer gevraagd, zods! de prys opliep; de aanvoer is niet groot Rabarbe is nu een duur toetje, want moet 30 ct per kilo betalen. Nieuwe aardappelen houden flid stand, ondanks de grotee aanvoer Komkommers vonden behoorlijk hu; weg naar een goede prijs. Ook bloemkool ging omhoog, hoewc: de prijs wel schommelde. VOORSCHOTEN Geslaagd Met Frans Swen slaagde de twaall- in de dertien leerlingen van de Sc5w met de Bijbel. Wijngaardenlaan, die t* latingsexamen hebben gedaan vc middelbaar onderwijs.

Nieuwe Leidsche Courant | 1961 | | pagina 4