RMDRDEEL wor-fijnproevers 2\C0R9 Eichmann zweert dat hij de waarheid zal spreken LAOS Taxichauffeur gewurgd - dader aangehouden College besliste niet over de metaalionen Valsmunters morgen ter verantwoording Hamburg bereidt zich voor op de internationale tuinbouwexpositie Intern. Piano en Harpweel in Bentveld MEUWE LEIDSCHE COURANT DINSDAG 20 JUNI 1961' (Vervolg van pagina 1) "1 Prins Boen Oem en de zünen willen vastleggen, dat Laos een notitie* van vrede en neutraliteit zal voeren, omschreven door de veertienlandencoo- lerentie in Genêve. De beide andere prinsen willen hieraan toevoegen, dat een dergelijke politiek in overeenstem ming moet zijn met de in 1954 gesloten Gcnee&e overeenkomst over Laos. 2 De delegatie-Boen Oeim wil dat ae toekomstige megertog de bestands- overeenkomst naleeft en werkt herstel van de vrede in Laos. De beide •nd-ere delegaties willen dit ook. vinden hert niet voldoende. De i regering moet volgens hen een bestuurs orgaan in het leven roepen in de ge bieden. die door de strijdkrachten van de drie groeperingen zijn bezet Dit gaan zal dan tot taak krijgen een fefawielükc fusie van de drie strijd krachten tot stand te brengen. Boen Oem en de zünen willen dat de n-euwe regering geen enkel militair bondgenootschap sluit en niet zal toe staan dat er buitenlandse bases op Lao- tiaans gebied gevestigd wonden. De bei de andere delegaties willen hier onder meer aan toevoegen, dat het „nieuwe Laos'" afziet van de bescherming van de ZOAVO (de Zuidoost-Aziatische ver dragsorganisatie). De Barneveldse politie heeft de 21- jarige R. v. V. gearresteerd, verdacht van moord op de 28-jarige taxichauffeur W. van Vecnendaal uit Amersfoort, wiens stoffelijk overschot gistermorgen langs de Westdyk tussen Spakenburg en Eemncs is gevonden. V.. die ontsnapt blijkt te zijn uit een inrichting voor jon ge delinquenten, heeft een volledige be kentenis afgelegd. De taxichauffeur, vader van vier kin deren, die in dienst was van het Amers- foortse bedrijf Kroontax. was kort voor middernacht van het Stationsplein in Amersfoort vertrokken. Een collega had een man zien instappen. Daarna hoorde men niets meer van hem totdat "s mor gens vroeg zijn stoffelijk overschot door een melkrijder werd gevonden. De taxi chauffeur moet met een touw zyn ge wurgd en daarna uit de auto zijn ge worpen. De politie stelde na de ontdekking van de moord onder leiding van de officier van justitie in Utrecht onmiddellijk een onderzoek in, dat (min of meer toeval lig) tot de aanhouding van V. leidde. 's Morgens vroeg had deze bij een Amersfoortse garage een auto gehuurd. Even later belde hij de garage op met de mededeling dat hij in Barneveld bij café Het Zwaantje met pech langs de weg stond. Toen de garagehouder met een takelwagen arriveerde, was wel de man. maar niet de aiuto aanwezig. „Dan is hij gestolen zo meende V. De ga ragehouder, die een en ander niet ver trouwde stelde de politie op de hoogte, waarop de arrestatie van V. volgde. Na een langdurig verhoor bekende hij even eens de moord op de taxichauffeur. De rtaxi is inmiddels in de Haarlem mermeer gevonden. Ook de huurauto is Marihuanasmokkelaars aangehouden Rechercheurs der afdeling verdovende middelen van de Amsterdamse centrale recherche hebben vier Surinaamse zee lieden in een auto aangehouden, waarin elf lucifersdoosjes met tabak en een plas- ticzakjc met 100 sigaretten, waarin mari huana was verwerkt, werden aangetrof fen. De zeelieden, allen woonachtig in Rotterdam, zullen morgen voor de offi cier van justitie worden geleid. TTET PROCES tegen Adolf Eichmann is vanmorgen een nieuwe fase in- getreden. Eichmann is begonnen met het afleggen van persoonlijke verklaringen, die naar men verwacht wel een week in beslag zullen nemen. Om veiligheidsredenen liet rechter Landau, Eichmann spreken in zijn ko gelvrije glazen kooi. De opperste rechter verzocht Eichmann de eed af te leggen op het Nieuwe Testament. „Ik zweer niet op de Bijbel, ik zweer bij de almachtige God," antwoordde Eichmann. „Ik ben niet aangesloten bij enig kerkgenootschap, maar ik geloof aan God!" Tevoren had openbare aanklager Haus- er de laatste gedeelten van het materi al van de vervolging ter tafel gebracht a een korte onderbreking van de zit ting kwam Eichmann zelf aan het woord. Eichmann ging zitten toen zijn verdedi ger, dr. Robert Servatius, opstond oir enkele inleidende opmerkingen te maken. „In dit proces staan twee werelden tegenover elkaar", zei Servatius. „de reld van degenen, die geleden hebben de wereld van hen, die met gezag wai bekleed. „De verdediging zal bewijzen, dat de verwikkeling van de beklaagde in het apparaat van de vervolging een gevolg was van de leiding van de staat. Dit was een gevolg, dat niet te vermijden was. Het zal duidelijk worden, dat dc be schuldiging, dat de beklaagde erger was dan Hitler, pas later ls geconstrueerd. Er Is geen waarheid ln de bewering, dat de beschuldigde de bevelen had kunnen sa boteren. Dit was onjuist, evenzeer als het betoog, dat het hoofd r an de SS Helnrich Hi mm Ier zelf de beklaagde vreesde". Dr. Servatius zei dat de door de ver volging in het geding gebrachte docu menten ook door de verdediging zullen worden benut. De beklaagde zal reken schap afleggen van zijn positie en hij is er zeker van, dat hy in staat zal zijn het kruisverhoor te doorstaan. Documenten zullen bewijzen, dat de verantwoordelijkheid rust op de schou ders van de politieke leiding van het land. Dr. Servatius betoogde, dat de rijks- ministeries de wettelijke basis en de voor waarden voor de vervolging hadden ge schapen. Anders zou hij geen stap heb ben gedaan en hij heeft geen stap gedaan zonder deze bevelen. LEIDING SCHULDIG Het gehele regeringsapparaat had de leiding in deze verschrikkelijke oogst, zei de verdediger. Zij die hoge posities bekleedden waren verantwoordelijk. De verdediging zal bewijzen aanvot aantonen dat de beklaagde niet tot de po litieke leiding behoorde, maar tot hen, die bevelen ontvingen op het laagste nl- Dr. Servatius gaf vervolgens een korte uiteenzetting over de wijze waarop hij zijn verdediging zal inkleden. In zün eerste verklaringen zal Eichmann aan tonen dat hy niet uit vrye wil in Israël terecht staat, aldus Servatius. Hiermee doelde hy op het feit dat de verdachte in mei 1960 door Israëlische agenten uit Ar gentinië is ontvoerd en naar Israël werd gebracht. De verdediging bestrijdt door Eichmann getekende verklaring die door het o.m. aan de rechtbank is gelegd en waarin verdachte zegt uit,vrije Israël te zijn gekomen recht te staan. Ook zal Eichmann vol gens zijn verdediger uiteen zetten hoe hü zich bij de NSDAP heeft aangesloten en zal hij een beschrijving geven >1 in de nazi-hiërarchie. Voorts zal de verdediging de anti- joodse maatregelen opsommen, die geno- zijn voordat Eichmann een partü- ambt aanvaardde. De verklaring dachte zal worden besloten met diens zienswijze op de vraag of 't mogelijk w te weigeren orders van hogerhand uit te voeren. Verder zal volgens dr. Servatius uit Eichmanns verklaringen blijken dat a dachte voor een miljoen Joden de moge lijkheid schiep uit het land (Duitsland) te ontkomen. eerste verklaring van Eichmann zelf een aanval op Israël wegens zyn ontvoering uit Argentinië. Hy noemde de verklaring van de vervolging, dat hij uit vrije wil naar Israël ls gekomen „vals". Hij deelde mede, dat hü door Israëlische agenten in de buitenwijken van Buenos Aires was vastgehouden en aan een bed as geketend. „Ik was aan mijn bed geketend", zei hy. Hy blafte zijn verklaring eruit in korte Duitse zinnen en vervolgde: ,Men eiste van mü. dat ik een verkla ring zou ondertekenen dat ik vrijwillig in Israël terecht wilde slaan. Ik zei dat ik voorkeur aan gaf, te worden uitge leverd aan de Argentijnse politie. Zij wei gerden. Later werd ik ontboeid en werd mij gelast een document te tekenen, vol. gens hetwelk ik naar Israël wilde gaan om terecht te staan. Daarna werden mij de boeien weer aangedaan en ik werd itgebonden aan mijn bed. Dit kan geen vrijwillige verklaring worden genoemd." Toen Eischmann begon met de uiteen zetting van zijn rol in het vermetigings- apparaat werd hem gezegd, dat hij mocht gaan zitten „als u moe bent", en Eich- aanvaardde dit aanbod met een hoffelijke buiging. Fridtjof Nansen wordt gereconstrueerd Bergingspogingen van het op 30 mei in de baai bij Lissabon verongelukte DC-8 vliegtuig van de KLM, Fridtjof Nansen hebben tot nu toe slechts een betrekkelijk gering resultaat gehad. Ge schat wordt dat nog maar een vijf pro cent van het vliegtuig, bestaande uit kleine delen, boven water is ge bracht Onder leiding van de technische dienst in de KX.M. worden deze wrakstuk ken in Lissabon, als delen van een leg kaart, aangebracht op een latwerk. Op dezelfde manier is destijds in Nederland de in de Noordzee ter hoogte van Ber gen verongelukte Bontekoe samenge steld, teneinde na te gaan wat er met het vliegtuig was gebeurd. ROTTERDAM, 8 juni Gei kaïvd. economie: P Borsje en J (Rotterdam). Geslaagd doet. ec T Relnink (Rijswijk) en W B ft Wachten op de regering (Van onze soc.-econ. redactie) Het College van Rijksbemidde laars heeft zich gisteren diepgaand beraden over het loonvoorstel de metaalindustrie. Formaal was college gisteren in zijn wekelijkse vergadering bevoegd een beslissing te nemen, omdat het bestuur van do Stichting van de Arbeid vorige week vrijdagavond reeds advies over het voorstel aan het college uitbracht. Dr. Zijlstra komt naar „Hulp en Heil" LEIDSCHENDAM Ds. W. Zijlstra, hervormd predikant te Wijckel in Fries land. heeft het beroep aangenomen, dat de hervormde gemeente van Veur-Voor- schoten op hem heeft uitgebracht voor de functie van predikant van „Hulp en Heil". Ds. Zijlstra zal in augustus zijn intrede doen. In 1921 werd ds. Zijlstra geboren en in 1947 werd hij kandidaat na van 1946 als hulpprediker werkzaam te zijn geweest in Munnikezijl. In 1947 werd hij in het ambt bevestigd te Kol- lum en vijf jaar later ging hij naar Wijckel voor bijzondere werkzaamheden. Politiek vormt belangwekkende achtergrond ,,TAE grootste valsmunterszaak van U na de oorlog" noemde de Duitse justitie de poging van een groepje links-extreme figuren uit Nederland en Duitsland om in een drukkerij te Osnabrück 960.000 bankbiljetten van 10.000 oude en 100 nieuwe Franse francs te drukken. Het bleef bij een poging, want op 10 juni I960, een dag voor de per sen zouden gaan draaien, werd het complot van dit groepje idealisten die de Franse sectie van het Alge rijnse bevrijdingsfront F.L.N. daad werkelijk wilden steunen, door de" Duitse en Nederlandse politie opge rold. Daardoor kon worden voorko men, dat de Franse geldmarkt door het circuleren van valse francs ter waarde van ongeveer 70 miljoen gulden werd verstoord. De aanstichters van deze geruchtma kende politiek-criminele affaire die vol gens dc justitie in Nederland werd voor bereid en in Osnabrück zou worden ge- een bijzondere strafkamer van de Am sterdamse rechtbank onder presidium van mr. J. Heintz moeten verantwoorden. Het zyn de 45-jarige Amsterdamse redac tie-stenograaf Sal S. en de 50-jarige Griekse ingenieur Michel R., die in de kring van de Trotzkiïstische „vierde in ternationale" een belangrijke rol speel den. De Amsterdammer was daarin na tionaal actief, terwyl de onder vele schuil namen rondreizende Griek, die officieel zyn domicilie had in Parijs, doch sinds 1959 meestal in Amsterdam verbleef, wordt geschetst als de belangrijkste inter nationale leider van deze links-extreme beweging. Tien miljoen bezoekers verwacht in 1963 "DEEDS in dit voorjaar begint de Noordduitse hoofdstad Hamburg omvangrijke voorbereidingen te tref- voor de internationale tuinbouw tentoonstelling. die van april tot ok tober 1963 talloze bezoekers uit de gehele wereld een veelomvattende in druk moet verschaffen over de tuin- bouwnieuwtjes van de moderne plan tenteelt.- Midden in het hart van de stad, die twee miljoen Inwoners telt, tus sen de Alster Hamburgs kunstma tig aangelegde „binnenzee" en uitgestrekte havengebied van de Elbe verrijst op een groot terrein 70.000 vierkante meter onder het nauwlettende toezicht van internatio nale vaklieden een nieuw, groen stads deel. Een groot aantal geschoolde tuinarchitecten brengt jonge planten aan, zaait gras en schept zowel een overvloed van inheemse en tlsche bloemen, als voor vele honderd duizenden bomen en struiken een nieuw, ideaal tehuis. Traditie Voor de Hamburgers zijn de grote internationale tuinbouwtentoonstel lingen in de loop van de laatste hon derd jaar reeds tot een geliefde tra ditie geworden. Het stijgend aantal bezoekers van de afgelopen tentoon- \tellingsjaren toont aan. dat ook de vele gasten uit de gehele wereld de betekenis van deze omvangrijke vak tentoonstelling hebben ingezien. De bijzondere gunstige ligging van Hamburg als „toegangspoort tot Noord- Europa", alsmede de nauwe handelsbe trekkingen met alle vijf continenten ma ken deze moderne wereldstad met zijn internationale zeehaven en zijn interna- Bloemenzee in hart van wereldstad tionaal vliegveld toch voor miljoenen bezoekers een bevoorrecht reisdoel. Het vitale geestelijke en culturele le ven van deze grootste stad van West- Duitsland biedt ook de ontspanning zoe kende toerist attracties. Daarbij komt, dat het gematigde kli maat van Noord-Duitsland het de tuin der mogelijk maakt, om zowel planten uit het Middellandse zeegebied, die veel behoefte aan warmte hebben, als ook de meer bescheiden flora van het hooge noorden te kweken. Zo hadden bijvoorbeeld op de laatste Hamburgse tuinbouwtentoonstelling in 1953 rendiermos en moerbeiboom een ongewone ontmoeting Bezoekers Deze tentoonstelling van 1953, die overal zeer de aandacht trok cn gedu rende de gehele zomer de nuchtere stadskern veranderde in een veelkleu rig bloemcnparadijs, bracht overigens meer dan vijf miljoen bezoekers naar de Hanzestad. Voor 1963 rekenen de vroede vaderen van Hamburg op een verdubbeling van het aantal bezoekers. Daarom wordt het tentoonstellingsge- bied voor 1963 dan ook belangrijk ver groot. Zes terreinen, die zich langs de eeuwenoude wallen uitstrekken, zijn door moderne tunnels, door architec tonisch gedurfde bruggen en schilder achtige paden met elkaar verbonden. Plantsoenen, de botanische tuin, Ham burgs beroemde volkspark „Planten un Blomen" en een groot beursterrein zün in het gebied betrokken. De ryksbemiddelaars hebben ech ter juister geoordeeld eerst het ge sprek tussen het stichtingsbestuurs delegatie uit de regering over de kwestie van de compensatie van de huurverhoging af te wachten. Dit gesprek zal a.s. donderdag plaats hebben. Het college heeft dus gemeend een ander standpunt te moeten innemen dan de Stichting van de Arbeid. De stichting heeft vorige week immers onafhanke- van het gesprek met de regering daaraan voorafgaand zelfs haar hou ding ten opzichte van de loonvoorstellen 'in de metaalindustrie vastgelegd. De stichting wenst voorlopig bij de ad visering over loonvoorstellen geen reke ning te houden met de looncompensatie van het volgend jaar. Het door haar zelf aangevraagde onderhoud met de re gering werd daarvoor niet afgewacht. Het college heeft hier echter anders /er gedacht. Vermoedelijk zullen nu de rijksbemiddelaars volgende week maandag beslissen over de loonsverho ging voor de metaalindustrie. Inmiddels kan dan het gesprek tussen de regering' en bedrijfsleven plaats hebbeh en moch ten daarbij moeilijkheden rijzen, dan zou de kwestie eventueel aanstaande vrijdag in de ministerraad nog aan de orde ge steld kunnen worden. Het wordt nl. in de kring van het bedrijfsleven niet hele maal uitgesloten geacht, dat wanneer dt regering het niet eens zal blijken met jnanieme standpunt van het bestuur de Stichting van de Arbeid zy het College van Rijksbemiddelaars een algemene aanwijzing zal geven, het bedrijfsleven verplicht wordt bij vast te stellen van loonvoorstellen rekening te houden, met de huurcom- pensatie van het volgend jaar. een com pensatie die dan uit de produktiviteits- ruimte voor loonsverhoging zal moeten komen. i huurverhoging van tien pro cent zal de compensatie in de lonen on geveer anderhalf procent moeten bedra gen. De metaalindustrie heeft tharis haar voorstellen gevraagd om een v hoging van het uurloon met tien cent per 1 juli a.s. en met 5 cent per 1 april van het volgend jaar Laatst genoemde loonsverhoging zou dan eventueel ver minderd moeten worden met de huur- compensatie (twee a drie cent per uur) die eveneens op 1 april zou moeten in gaan. KANS OP AKKOORD Behilve de mogelykheid, dat de re gering een algemene aanwijzing aan het College van Rijksbemiddelaars verstrekt, waarin het rekening houden met de huurcompensatie bij loonsverhogingen verplicht wordt gesteld, bestaat ook nog de mogelykheid dat dc beslissing loonsverhoging per 1 april 1962 metaalindustrie voorlopig wordt uitge steld cn alleen de loonsverhoging per 1 juli a.s. van kracht zal worden. Boven- akkoord gaat met het unanieme stand- dien is er nog een kans, dat de regering punt van het stichtingsbestuur en het gehele loonvoorstel voor de metaalindus trie dan zonder moeilijkheden door het college kan worden goedgekeurd PROMOTIES DELFT Gepromoveerd tot doctor in de technsche wetenschap Kamal Riad cn F A W van den Burg. De eerste op „Analitical and experimental study of bed load distri bution at alluvial diversions" en de heer Jen Burg op „An electrical transmis- ?haft and Its stability founded on a Alle nog in leven zijnde ex-wereldkampioenen-schaken: onze landgenoot dr. Euwe en de Russen Tal en Smyslov. alsmede de wereldkampioen Botwinnik, zaten gisteren enige uren lang in vrolijke stemming rond een ta feltje in een wachtkamer van Schiphol. De Russische schaker* waren op doorreis naar Oberhau- aen, waar zy zullen deelnemen aan het Europees kampioenschap voor landen cn dr. Euwe zou dr, Euwe niet zijn als h(j niet on middellijk van de gelegenheid ge bruik had gemaakt om zyn vele vrienden op Schiphol even te ont moeten. Als verlaat verjaardags geschenk voor de Nederlandse grootmeester, die op 20 mei 60 jaar geworden is, hadden de Rus- aen enige flessen champagne uit Moskou meegebracht, alsmede een pop, waarmee dr. Euwe uitermate in zyn schik was. Dr. Euwe had nog een bekend oud-schaker, die toevallig in Ne derland verblyft, naar Schiphol meegebracht: de Amerikaanse grootmeester Rüben Fine, die sinds 1951 niet meer heeft gespeeld doch gisterochtend al snel in een „vluggertje" met Tal gewikkeld was. Binnen vijf minuten won Tal de party, die door vele an dere partyen werd gevolgd. Over al kwamen de zakschaakbordjes tevoorschijn en werden korte maar vaak felle partyen uitge vochten tussen de grootmeesters. Totdat het KLM-viiegtuig naar Diisseldorf gereed was voor het vertrek en het Russische team doorreisde naar Oberhausen. (V.l.n.r. Smyslov, Euwe, Fine, Botwinnik en Tal.) Dc verlichte fonteinen in hét be roemde Hamburgse volkspark Planten und Bloemen bieden 's avonds een fraaie aanblik. Broeikassen voor tropische planten, een apothekerstuintje met binnen- en buitenlandse geneeskrachtige kruiden, een verzameling „stekelige rariteiten" voor de liefhebber van cactussen en vooral echter nieuw gekweekte zwaard lelies, rozen en orchideeën. Dit zijn slechts enkele van de talrijke attracties, die de internationale tuinbouwtentoon stelling 1963 zal bieden. Wonen met planten Een groot terrein is g.wijd aan het thema „Wonen met planten". Volgens de plannen en ontwerpen van bekende chitectcn uit zeventien landen worden de meest verschillende tuinen der na ties aangelegd. Naast de kunstzinnige miniatuurparken met traditionele Ja panse tuinierkunst tonen grote verzorgde gazons, abstracte composities en bonte rotstuincn duidelijk op hoeveel verschil lende manieren de moderne mens de tuin als woonruimte in zijn leven be trekken kan. En natuurlijk hebben de organisato ren ook aan het lichamelijk welzijn van de bezoekers gedacht. Men kan een keu ze maken uit het elegante restaurant met riant uitzicht, dat gelegen is boven het bierhuis en de tea-room, alsmede het gezellige tuincafé. Gezworen individualisten zullen el-1 kaar in de tuinen ontmoeten bij het De drie prijswinnaars geven elk een "re- open haardvuur, waarop de gast zijn cital en op vrijdag 14 juli wordt eer eigen bief stuck kan grillen geheel I galaconcert door de deelnemers in d< overeenkomstig zijn persoonlijke Singerzaal te Laren gegeven. smaak: half rauw„medium" of\ Onmiddellijk aansluitend bij deze harp-(8)' bien cuit"I week volgt van 15 juli tot 22 juli een f 3 Sowjet-voorstel door I.O.C. verworpen Het Internationale Olympische Comité (I.O.C.) heeft met 357 stemmen een Russisch voorstel verworpen dat beoogdt alle. voorzitters van de internationale sportbonden en van de nationale olym pische comités lid te maken van het I.O.C. Op het ogenblik telt het I.O.C. 67 leden, die allen door het comité zelf voo leven gekozen worden. Het Russische voorstel zou het aantal leden op niet minder dan 2^5 gebracht hebben. Het I.O.C. heeft goedgekeurd dat op de winterspelen van 1964 een biathlon aan het programma wordt toegevoegd dat voor 1968 een geheel nieuw nummer wintervyfkamp wordt ontwor pen. Verder werd besloten dat voortaai ook degenen die vierde, vijfde en zesdt worden een medaille ontvangen. Een andere nieuwigheid is dat de deelnemers de openingsplechtigheid een dag rust Nederlandse amateurs verloren van IJsland Het Nederlandse amateur-voetbalelf tal heeft maandagavond te Reykavik met 43 verloren van IJsland. Bij de rust stonden onze landgenoten met 3—2 achter. Een kwartier na het begin van de tweede helft bracht rechtsbinnen Mainje (Heerenveen) de stand op 3—3 goed voorbereidend werk van Libregts, lar twee minuten later nam IJsland op- luw een voorsprong. Middenvoor Beek rondde toen met een prachtige kopbal voorzet van linksbuiten Bjoernsson Daarna gaf IJsland de winst niet meer uit handen. Slechts een enkele maal werd de verdediging van IJsland problemen gesteld. De Nederlandse doelpunten waren meer het gevolg van defensiefouten dan van fraaie aanvallen. 'K In het Internationale Toonkunstenaars centrum „Eduard van Beinum" in Bent veld wordt van 8 tot 15 juli een inter- nationale week voor harpisten en harp- studenten gehouden. De leidsters zijr. Phia Berghout en Maria Korchinska. De conferentie begint met een concert in het Concertgebouworkest te Amsterdam, waar de drie prijswinnaars van het Con 's te Israël in 1959, Susanna Mildo- Susan McDonald en Edward Wit- lurg zullen concerteren met het Kunstmaandorkest onder Anton Kersjes. Op het programma staan een voordracht door ds. Jan Wit over de Psalmen inj Israël en in de Kerk, lezingen over de harp in het orkest en in de kamermuziek de methodiek van het harpspel. internationale pianoweek. Hiervan zijn Hans Henkemans en Eduardo del Pueyo de leiders. Henkemans behandelt Mo zart, Eduardo del Pueyo muziek van De Falla, en prof. dr. C. W. Mönnich spreekt over de geestelijke en sociale aspecten ln de tijd van Mozart. Verschillende jon ge pianisten worden voorgesteld, en zo geven Rosemarie Wright, Hans Dercksen en André de Groote een recital. Ook zul len de deelnemers een avond improvise ren, liefst met composities uit eigen land. Het slotconcert wordt in Bergen (N.H.) gegeven, waar de beste deelne mers van de week zullen optreden met het Kunstmaandorkest onder Anton Kers jes. MU. Krediet op Vaste Termijn: Interest en provisie f 538,813 (vorig jaar .458.819): winst na onkosten en belasting jfJ310.288 (174.041); dividendvoorstel 15 totaal der debiteurenuitzettingen (32,55) min. RAMA MAAKT DA IFIJNER SMAAKT - RAMA MAAKT DAT ALLES FIJNER SMAAKT RAMA MAAKT DAT ALLES FIJNER SMAAKT RAMA MAAKT DAT ALLES FIJNER SMAAKT ,.AMA MAAKT DAT ALLES FIJNER SMAAKT RAMA MAAKT DAT ALLES FIJNER SMAAKT RAMA MAAKT DAT ALLES FIJNER SM, A MAAKT DAT ALLES FIJNER SMAAKT RAMA

Nieuwe Leidsche Courant | 1961 | | pagina 6