E Chefarine.4 nergens meer! Moskou en Peking veeleer mededingers dan vijanden Hij WKS FRANSEN DOODDEN ELF ALGERIJNEN Ni getting lotion Afrikaanse vraagstukken in Europees parlement 1 Blijft onbegrijpelijk s O.B. OP KOELKASTEN By de voorbereiding van het wetsontwerp tot herziening van de tabel len der omzetbelasting zal ook aandacht geschonken worden aan de vraag of er aanleiding is tot verlaging van het tarief van de omzetbelasting op koelkasten voor huishoudelijk gebruik. Dit deelt de staatssecretaris van financiën, dr. W. H. van den Berge, mee in antwoord op schriftelijke vra gen van het Tweede-Kamerlid Peschar (soc.). De staatssecretaris hoopt genoemd wetsontwerp nog voor het einde van 1961 te kunnen indienen. Betogers werden uiteengejaagd Elf mohammedanen zijn gedood en 23 gewond doordat Franse vei ligheidsstrijdkrachten te Djidjelli en Taher, in het Oosten van Alge rije, het vuur openden op moham medaanse betogers. De incidenten begonnen in Taher, nabij het vliegveld van Djidjelli. Verscheidene honderden mohammedanen deel betogingen waarbij nationalistische feuzen werden geroepen en de vlag der opstandelingen en spandoeken werden meegedragen. Op de spandoeken kon men onder meer lezen: Abbas aan de macht. Ferhat Abbas is de premier van de Alge- rijnse opstandelingenregering. De Franse veiligheidstroepen trachtten de betogers te verspreiden, maar deze werden spoedig versterkt door boeren uit de naburige dorpen. De menigte begon de troepen met stenen te bekogelen en deed aanvallen met ijzeren staven en stokken. De troepen openden het vuur nadat zij eerst in de lucht hadden geschoten. Tien personen werden gedood en twintig ge- WToen het nieuws van de incidenten in Djidjelli, ongeveer vijftien kilometer ver- de echts ma;'. Erase in vo ht (m n iri^ land ll kand. ïellnf G H n). r jet ch Ho! ittcrdar Nieuwe demonstraties Bretonse boeren Honderden Bretonse boeren hebben gisteren opnieuw gedemonstreerd tegen het landbouwbeleid van de Franse rege- rUHun leiders hebben de waarschuwing laten horen, dat indien twee hunner die thans in de gevangenis zitten niet wor den vrijgelaten zij „andere methoden zullen gan gebruiken, i Opnieuw werden wegen versperd en werd er sabotage gepleegd. Dit ge beurde in steden die er tot nu toe vrij van waren gebleven, betgeen er op wi)sJ dat de demonstraties zich door geheel Noordwest-Frankrijk zullen *PDedwoede van de boeren is ten dele toegenomen door de op handen zijnde processen tegen hun leiders Alexis Gou- 1 vennec en Marcel Leon, die te Brest tevangen zitten. Maar ook eisten de boeren opnieuw ruime herzieningen ,n het regeringsprogram. Een duizendtal boeren sneed het keer af naar de stad La Roche-sur-Yon en ikleinere groepen versperden de gen bij Plouhay en Guer. De burgemeesters van de Vendee hebben gisteren medegedeeld dat zij vanaf donderdag gedurende vijf dagen in staking zullen gaan om zodoende blijk te geven van hun medeleven met de verzetsactie der Bretonse boeren. Zij zullen gedurende deze periode geen huwelijken voltrekken en in het alge meen geen documenten tekenen. EX-GENERAAL NICOT KRIJGT 12 JAAR Ex-generaal Nicot is wegens mede plichtigheid aan de militaire revolte in Algiers veroordeeld tot twaalf jaar ge vangenisstraf. Nicot is dc voornaamste militaire aa; viseur van premier Debré geweest. .Hij heeft zich in de oorlog onderschei- der. bekend werd, stroomden spoedig honderden mohammedanen, met stokken en ijzeren staven gewapend, in het stads centrum samen. Er ontstond een botsing met de politie. De veiligheidstroepen wer den ook hier aangevallen en wederom werd het vuur op de menigte geopend. Een mohammedaan werd gedood en drie werden gewond. De „orde" was in de loop van de avond hersteld. Nieuwe program van de Russische c.p. aanvaard Het centrale comité van de Russische communistische partij heeft gisteren op een voltallige zitting het ontwerp van een nieuw partijprogram en een ontwerp dat voorziet in wijzigingen in de statuten, goedgekeurd. Premier Chroe6jtsjef bracht verslag uit over het program en Frol Kozlof, een der secretarissen van het centrale comité, over de statutenwijzi- Besloten werd het ontwerp-program op 30 juli en de ontwerp-statuten op 20 au gustus te publiceren om openbare discus sies mogelijk te maken alvorens het 22ste partijcongres zich in oktober over de ont werpen uitspreekt. De tekst van het huidige partijprogram werd in 1919 door het achtste congres goedgekeurd. Ondanks talrijke beloften ten tijde van Stalin waren in dit docu ment, dat de algemene partijlijn uitstip pelt, geen veranderingen aangebracht. Kommunist, het orgaan van het cen trale comité, schreef enige maanden ge leden dat de hoekstenen van het nieuwe partijprogram zouden zijn de overgang van de collectieve boerderijen in alge meen openbaar eigendom en een grotere stem voor de arbeiders in de industriële leiding. Het blad verklaarde verder dat de overgang van het collectief-coöperatieve eigendom in die van het gehele volk de economische grondslagen zou leggen voor uitschakeling van de klasse-verschillen in de Sowjetunie en voor de vestiging van een communistische gemeenschap. De ar beiders zouden echter nog steeds naar hun prestatie worden betaald. Kongolees parlement komt spoedig bijeen Kongolese politici hebben zich er mee verenigd, dat het Kongolese par lement tegen het einde van de vol gende week bijeen zal komen in de Lovanium-universiteit, ongeveer der tien kilometer van Leopoldstad. In september 1960 had president Kasa- voeboe het parlement geschorst omdat het zich toen uitsprak voor wijlen premier Patrice Loemoemba, die hij ontslagen had. De mededeling was vermeld in het rapport, dat secretaris-generaal Dag Hammarskjöld van de Verenigde Na ties gisteren heeft uitgebracht aan zijn adviescommissie voor Kongo. Hammarskjöld wees erop, dat de in ternationale politiemacht in Kongo het parlement op. het terrein van de uni versiteit beter tegen druk van buiten af kan beschermen dan in Leopold stad. Afgevaardigden van de regering en vertegenwoordigers van president Ka- savoeboe en Antoine Gizenga zijn in middels onderhandelingen begonnen met het doel het parlement nieuw leven in te blazen. .„j M ervan beschuldigd de rebellen leider ex-generaal Challe heimelijk per vliegtuig naar Algerië te hebben over gebracht voor de mislukte opstand van de generaals. Nicot zei gehandeld te hebben uit vriendschap voor Challe en omdat hij dacht dat deze een catastrofe en eer bloedbad zou kunnen voorkomen. Bomaanslag in Parijs: zes gewonden In het Parijse kantoor van het Tune sische weekblad Afrique Action aan de Rue du Faubourg Saint-Honoré, is gis termiddag een bom ontploft. Zes perso nen werden ernstig gewond. Na de ont ploffing brak brand in het gebouw uit. Volgens de politie was de bom neer gelegd op een mat voor de deur van het kantoor van het weekblad op de vierde verdieping. Zaterdag was de Rue du Faubourg Een dikke rookwolk trok over een gedeelte van Manhattan, toen een van de houten kaden langs de Hudson in brand was geraakt. Het duurde twee uur, voordat de Newyorkse brandweer het vuur meester werd. De kade werd door de New York Central Railroad, gebruikt voor het verladen van goederen uit de wagons naar de schepen, of omgekeerd. Het vraagstuk der bezorgdheid van Rusland over zijn conflict met China wordt in de V.S. zo hard nekkig gesteld, dat het noopt tot een wedervraag: tussen wie be staat een groter probleem, tussen Rusland en China of de V.S. en China? De, vraag wordt zo vaak gesteld, dat men begint te vermoeden, dat- de Amerikanen zouden willen, dat de Russen meer moeilijkheden met China zouden hebben, opdat de V.S. er minder zouden hebben. Twee jaar nauw contact met deze en andere Russische vraag stukken te Moskou hebben de A.P.-correspondent Preston Grover de overtuiging gegeven, dat het rechtstreekse gevaar, dat Rusland van de kant van China te duchten heeft, minder dan half zo groot is als vele Amerikanen schijnen te denken, althans voor het ogenblik, shrdluf.vbkgqj Dit is in het algemeen dc mening in een grote groep diplomatieke en an dere ervaren waarnemers, die in de schaduw van het Kremlin zo goed mogelijk moeten schatten. De Ameri kaanse moeilijkheden met China zijn beslist acuut. De V.S. proberen dan ook een steunmuur op te trekken om het communisme te beletten zijn invloed verder over Azië, in het bijzonder over het Zuidoosten, uit te breiden. DRIE HAARDEN Het probleem van Rusland begint op ;n ander plan. China en Rusland wed ijveren om de hegemonie in de commu nistische wereld. Tot dusverre zijn de Russen behoorlijk voor, maar het gaat niet gemakkelijk. Er zijn reeds twee haarden van strijd ontstaan Albanië, dat tegenover Italië aan de Adriatische SCHIJNREIS MICROBEN IN RUIMTESCHIP De Amerikaanse ruimtedienst is van plan zes soorten microben een schijnreis in een ruimteschip op een hoogte van meer dan 800 km te laten maken. De bedoeling is, vast te stellen of mi croben en vermoedelijke hogere vor men van leven zoals de mens lang durige blootstelling kunnen doorstaan aan ultra-hoogvacuum, ultra-violette straling, bombardementen met cosmische stralen en wisselende tempe- taturen. De nationale dienst voor lucht- en tuimtevaart (NASA) heeft bekend ge maakt dat het voor de experimenten een contract ten bedrage van 61.900 dol lar heeft gesloten met de national search corp. te Cambridge ir Massa chusetts. In de bekendmaking wordt gezegd dat Wordt aangenomen dat het vermogen Van gewone micro-organismen or leven te behouden onder de in de te heersende omstandigheden kan hebben op de voorbereiding komstig interplanetair onderzoek. De bacteriën zullen worden getest •en speciaal apparaat dat is ingericht ®P het repro4uceren van in de ruimte Persende omstandigheden. i„X Krachtige bestrijding van pijn of griep zonder de maag van streek te maken! 4 beroemde geneesmiddelen in 1 tablet doen wonderen, terwijl zelts een gevoelige maag niet van streek raakt I Ieder labiel Chefarine „4" beval 4 beroemde geneesmiddelen, die elk afzonderlijk in de hele wereld beroemd zijn geworden. Een van deze middelen is Chefarox en dieni in hei bijzonder om de maag ie beschermen. Ook zij die een gevoelige maag hebben kunnen zonder bezwaar Chefarine „4" gebruiken. Hel is een ideaal middel om pijn ol griep snel en doellrellend ie bestrijden. BEROEMDE GENEESMIDDELEN IN ÉÉN TABLET DOEN WONDEREN 1 Bij pijn, griep of „landerig" gevoel zorgt een enkel tablet, dat U met plezier Uw werk kunt doenl Koker a 20 tabletten f 0.80. Samen tegen het Westen zee ligt en Mongolië, hoog op het pla teau van Midden-Azië. Waarschijnlijk is er nog een derde. Rusland heeft zich opgeworpen als de grote vriend en beschermer van Noord- Vietnam en Laos, ofschoon China het meest heeft bijgedragen tot de overwin ning van Noord-Vietnam op de Fransen. Maar het Indochinese volk kon net zo goed hulp vragen aan een tijger als aan China. Deze mensen hebben eeu wen lang telkens weer met China ge vochten en zelfs al is Noord-Vietnam nu een solied verpakt product van het com munisme, het historische en geogra fisch conflict met China blijft bestaan. Er is ongetwijfeld een zucht van ver lichting geslaakt, omdat in het noor den van Laos de helpende hand via Vietnam is uitgestoken door de Russen en niet door de Chinezen. MONGOLIË In het noorden is Mongolië een onbe- voorrechte, onderontwikkelde verschop peling in de communistische wereld. Rusland helpt het al een geslacht lang als een grote broer door geld, techni ci en politieke voorlichters te sturen. China is pas enkele weken geleden be gonnen technici naar Mongolië te zen den en heeft ook stoffelijke hulp aange boden. China heeft het zelf wel erg moeilijk, omdat er bijna hongersnood heerst, maar met Zulke dingen wordt in een ideologisch conflict op grote schaal geen rekening gehouden. Tot Rusland er zich 30 jaar geleden mee ging bemoeien gedurende de vroeg ste moeilijkheden van China met Japan was Mongolië meestentijds geassocieerd niet China. Thans schijnt China zich ge reed te maken om zijn oude invloed te herwinnen maar Rusland beantwoordt het sturen van Chinese technici met zelf ieer technici te sturen. ALBANIË Albanië is pijnlijker voor Rusland. Dit kleine land is sinds Ruslands ruzie met Tito het enige steunpunt van de Sow jetunie in het gebied van de Middelland- ee. De toestand in Albanië worstelt rechtstreeks in de ideologische botsing tussen Chroesjtsjow en Mao Tse Toeng, de leider van het communisme in Chi- Sinds hij aan de macht kwam heeft Chroesjtsjow altijd de theorie verkon digd, dat het communisme de westelij ke wereld stukje bij beetje kan verslin den zonder zijn toevlucht tot oorlog te nemen. Zijn argument is: de commu nistische successen in de industrie en de wetenschap en verhoging van de le vensstandaard zullen dit bewerkstelli gen. Dit is, in zeer vereenvoudigde ter- len, de Russische leer van de vreed- ime coëxistentie. OORLOG Mao Tse Toeng echter is van oordeel, dat oorlog een onvermijdelijke nood zakelijkheid is om kapitalistische re gimes ten val te brengen. Hij ziet be trekkingen met Amerika als niets an ders dan spelen met de duivel. Op het grote communistische „concilie", dat vorig jaar te Moskou is gehouden, heeft een debat van een maand geleid tot on dersteuning van de politiek der vreed zame coëxistentie van Chroesjtsjow als het middel om de kapitalistische wereld zonder oorlog te overwinnen. Enver Hodzja, de leider van de com munistische partij in Albanië echter, schaarde zich aan de zijde van China ia een felle woordenwisseling ging Chroesjtsjow hem zo ongenadig te lijf, dat hij naar huis vertrok. Er bestaat geen officiële breuk, maar Hodzja heeft heel wat met Chroesjtsjow sympathise- ht eea Kij, De Hoge Autoriteit van de E.G.K.S, de E.E.G.- commissie en de Eura- tom-commissie hebben besloten in 1961 een „prijs van de Europese gemeenschappen" toe te kennen als beloning voor een universitair proef schrift waarin een be- langrijke en originele bijdrage wordt geleverd tot de studie van de vraagstukken met be trekking tot de Europese integratie. Deze prijs be draagt 100.000 B.fr. I In Spanje is een vereni ging opgericht ter be strijding van wreedhe den bij publieke verma kelijkheden. De vereni ging (asociacion contra la crueldad en los eséc- taculos) heeft een folder uitgegeven, waarin wordt opgewekt om geen stie rengevechten meer te bezoeken. I Italiaanse oudheidkun digen hebben in de ruï nes van het Romeinse theater in Caesarea een stuk steen van 40 bij 50 centimeter gevonden, waarop de naam Pontius Pilatus staat gegrift en die als herinneringssteen in het gebouw gediend zou kunnen hebben. Bo ven de naam staat Ti berius (Romeins keizer ten tijde van Christus) en een nog niet ontcij ferd woord. Zaterdag 8 juli zal in het Olympisch stadion in Amsterdam de Nato- taptoe met de deelne mende binnen- en bui tenlandse korpsen een uitvoering geven. In to taal zullen 550 musici deelnemen, onder wie de Turkse Janitsaren, kapellen uit Duitsland, Amerika, Canada cn Turkije, Nederland met een luchtmachtkapel, tamboerkorpsen en het demonstratiepeloton van de luchtmacht (spook- peloton). De voormalige generaal Hasso von Manteuffel, die door de rechtbank te Düsseldorf tot ander half jaar gevangenisstraf was veroordeeld, is ver vroegd in vrijheid ge steld. Hij was verant woordelijk gesteld voor de executie zonder vorm van proces van een sol daat in *944. renden achter slot gezet en volgens be richten uit de ruige kleine republiek zelfs enkele laten doodschieten. China begon onmiddellijk technici en geld te sturen. Toch is dit slechts een voorpostengevecht tussen de beide grote communistische mogendheden. China heeft voor zijn industrialisatie Russi sche hulp nodig. Het krijgt die ook, maar er zijn tekenen, die erop wijzen, dat de hoeveelheid is verminderd sinds de grote partijstrijd van vorig jaar. Rusland en China zijn evenwel veel- :r mededingers dan vijanden. Elk van hen zal de ander steunen tegen de V.S., ongeacht waar het om gaat. En het is waarschijnlijk, dat het nog lang zo zal blijven. Advertentie 'Boldoot HAARVERSTEVIGER houdt uw kapsel mooi in model Volgens de New York Times overweegt president Kennedy generaal Maxwell D. Taylor te benoemen tot militair adviseur van het Witte Huis. Hiertoe zou in feite de functie van per soonlijke stafchef van de opperbevelheb ber herleven, die onder de presidenten Franklin D. Roosevelt en Harry S. Tru man bekleed werd door admiraal William D. Leahy. Goede wil tot samenwerking (Van onze parlementsredactie) STRAATSBURG, 20 juni. Broederlijk naast elkaar gezeten, vullen Europese en Afrikaanse parlementsleden de banken in de grote zittingszaal van het Huis van Europa te Straatsburg. Voor al de aankomst van de meer dan honderd Afrikanen heeft opzien gebaard. De meesten van hen zijn weliswaar op Europese wijze ge kleed en onderscheiden zich slechts in hun huidskleur van de Europeanen. Enkele van de zes tien Afrikaanse delegaties hebben zich echter gestoken in hun natio nale tenue. Het wit en blauw van hun burnoezen, het okergeel van de overige kostuums. Het is op deze conferentie van Europees parlement met de parlemen tariërs van de vijftien aan de E.E.G. geassocieerde Afrikaanse landen en Madagaskar niet de bedoeling, dat de Europeanen, coals voorheen zo dik wijls is gebeurd, de Afrikanen college gaan geven over de manier, waarop hun minder ontwikkelde landen het beste tot bloei kunnen worden gebracht. Het is allereerst de bedoeling, dat op voet van gelijkheid een oplossing wordt gevonden voor de gezamenlij ke vraagstukken. Reeds op voet gelijkheid is het presidium van deze conferentie samengesteld. De voor zitter van het Europees parlement, NEDERLANDSE NOTA ONTLOKT PROTEST De vereniging Pro-Venezuela heeft aan het Venezolaanse congres in overwe ging gegeven met een tegenprotest te antwoorden op de nota die Nederland onlangs bij het Venezolaanse ministerie van buitenlandse zaken heeft ingediend over het incident met het Venezolaanse vliegtuig op Curagao. Dit voorstel is vervat in een bood schap aan senator Romulo Henriquez, de voorzitter van de senaatscommissie ter bestrijding van smokkelarij. Hierin legt de vereniging er de nadruk op dat. „hoewel de Nederlandse regering blijk geeft van onmacht en traagheid met be trekking tot de smokkelhandel tussen Curacao en Venezuela, zij er heel snel bij is om aanmatigend te protesteren op een toon. die de gevoe'i "heden en trots van de Venezolanen treft". De vereniging verklaart, dèt de „waardigheid van de Venezolanen door de uitdagende houding van de regering in Den Haag is aangetast". Zij vraagt het congres „te protesteren tegen de herhaaldelijk onverschillige houding van de Nederlandse regering tegenover het wettige recht, dat Venezuela heeft om zich te beschermen tegen de economi sche en sociale agressie van de smokke- Men herinnert eraan, dat de voorzit ter van Pro-Venezuela, Alejandro Her mander, al enkele malen de autoriteiten van Curagao ervan beschuldigd heeft de activiteiten van smokkelaars te dul den. Mijnongeluk eist vier levens Door het instorten van het plafond van een kolenmijn in de buurt van Wombwell (Engeland) zijn vier mijnwerkers om het leven gekomen. Na zich een weg gebaand te hebben door tonnen gevallen gesteente bereikten de reddingsploegen de vier slachtoffers na tien uur. Verondersteld wordt, dat enkele der slachtoffers om het leven zijn gekomen door giftige gassen, die in de mijngangen doordrongen. In totaal werden negen man door het neervallende dak bedolven, maar vijf van hen konden gered worden. prof. Hans Furler en zijn collega van het parlement van Senegal La- mine Gueye hebben afwisselend de leiding bij de debatten. Duidelijk heeft Gueye, die door alle Afrikaanse delegaties was aangewezen om namens hen het voorzitterschap waar te nemen, uiteengezet, hoe hij oordeelt over de verhouding tussen Afrika en Europa. Evenals de werkne. mers onontbeerlijk zijn voor het kapi taal en het kapitaal onmisbaar voor de werkgevers, zo is Afrika onder be paalde voorwaarden onmisbaar voor Europa, zei hij. Wensen Zoals gemeld werd gisteren begon nen met het debat over de politieke vormen voor de samenwerking tussen de zes E.E.G.-landen en de geasso cieerde Afrikaanse staten.' In een werk document had de Nederlandse socialist jhr. M. van der Goes van Naters vier wensen hiervoor geformuleerd. Er moet, zo betoogde spreker, on middellijk een adviserende raad van associatie worden opgericht. Voorts dienen ambassadeurs van de geasso cieerde landen bij de Europese eco nomische gemeenschap te worden benoemd. Daarnaast moet de E.E.G.- commissie permanente vertegen woordigers naar de geassocieerde staten kunnen afvaardigen. Tenslotte is het wenselijk, dat in de toekomst geregeld parlementaire bijeenkom sten worden gehouden in de geest van de bijeenkomst die thans in Straatsburg plaats heeft. Op de eerste dag spitste het debat zich nog niet toe op bijzonderheden. De sprekers beperkten zich tot algemeen heden. waaruit de goede wil tot samen werking sprak. Zo zei bijvoorbeeld de Fransman Pleven, bij de hulpverlening aan Afrika te willen leren van de fou ten, die de geïndustrialiseerde Europe se landen bij de ontwikkeling van hun economie maakten, en op deze wijze de Afrikanen te helpen voorkomen bij de ontwikkeling van hun landen dezelf de fouten te maken. Vanmorgen om tien uur zou het de bat worden voortgezet. Voordien hielden de meer dan honderd aanwezige Afri kaanse parlementariërs een vergade ring. Het is de eerste keer in de ge schiedenis dat een dergelijk onderling overleg van Afrikaanse parlementsle den op zo grootscheepse wijze heeft plaats gehad. Dit eerste overleg speel de zich af op Europese bodem. Advertentie Er bestaan verschillende huis- men twee eeuwen geleden nog ces oogsten door een lakstaaf met idee een wollen lap te wrijven en de al dus opgewekte elektriciteit te de monstreren door vlierballetjes aan r te kennen geven, dat elektrici- n zö klein zijn, dat ieder materie Illusoir wordt. Hoe dan ook, er zijn twee soorten elektriciteit, t.w. de positieve en de negatieve, waarvan de eenheden draad, in on: de baby niet door het omdraaien tijd brengt dit zelfs deze positieve en negatieve deeltjes erbazing. Nu zich bij elkaar, dan kan werkelijk harmonisch huwelijk wor- knop de vergaderingen van de UNO den gesproken. Maar kunnen bijwonen, nu de kroning alle vorsten zich in voltrekt, 12 jaar kam door de haren halen, worden hulskamers door deze snelle beweging vele van handige jongen van deze harmonische verbindingen ver- radio in elkaar knutselt broken en verschillende huwelijken met hetzelfde gemak als waarmee worden uitéén gerukt. Door onopge- vlleger plak ten, kunnen we toch moeilijk gapende bewondering ver wachten voor een gewreven lakstaaf die een vlierballetje Goed. Iedereen kent dus dat ver schijnsel, zoals ook leder weet dat een vetvrije kam die een paar maal krachtig en snel door droog en pas gewassen haar wordt getrokken, een eigenaardige prikke- TOCH IS HET ZO! heldcrde oorzaken geven massa's nega tieve deeltjes de voorkeur aan de kam en hun positieve partners blijven op de haren achter. Van beide zijden zal nu alles in het werk worden gesteld om de verbroken verbin tenissen tussen de partners op de kam en de achterblijvers op de ha ren, weer te herstellen. Zo kunt U zien, dat de haren zich naar de kam neigen zodra de kam het Uns op dc hoofdhuid kan vcrooria- hoofa ]n he, donker 2ult ken en een lacht seknetlcr doet ho- soms 2el(s vonkjes tonnen licn ren. Ook de kam is dan elektrisch overspringen. geworden, evenals de haren die Aan de andere kant hebben de op mits ze niet te lang zijn recht de haren achtergebleven positieve overeind gaan staan. Dat de haren deeltjes een geweldige hekel aan el- zlch aldus gedragen, weten we. maar kaar> zodat zy trachten zich zo ver waarom zy dat doen, blijft voor ve- mogelijk van elkaar te verwijderen, len toch een duister en ondoorgron- Dlt heeft tot gevolg dat de hoofdha- delijk raadsel. Waarbij we ogenblik kelijk toegeven, dat het veel gemak- keljjker is met elektriciteit te wer ken, dan het te begrijpen. Eigenlijk Is elektriciteit een soort s»of, een onstoffelijke stof, wel te verstaan. Dit klinkt bar onbegrjjpe- erelnd gaan staan, want dan worden de onderlinge afstanden tus sen de positieve deeltjes zo groot mo gelijk. lUk. i willen dan ook alleen geleiders zijn? Ongepoetste schoenen, afkeurende blikken, slechte indruk weg zelfvertrouwen! U kunt zich geen ongepoetste schoenen veroor loven. Daarom Erdal: in 1 minuut een mooiere glans, die langer blijft. De beroemde Erdal-pelikaan geeft goede raad Begin de dag met de Erdal-minuut: superglans in 1 minuut! j

Nieuwe Leidsche Courant | 1961 | | pagina 5