C m B K F. B •^AÜf' i II i A IB 0 Het geheim van de „Ouwe Molen" KORT VERHAAL - KORT VERHAAL - KORT VERHAAL - KORT VERH ZATERDAG 17 JUNI 1961 - ZONDAGSBLAD VOOR DE JEUGD - VOOR DE JEUGD - VOOR DE JEUGD - VOOR DE JE """""""gggggggggggggggggggggggggggggggggggggggggggggggggggggggggggrfggggrmgggg. „Eerste rij.... derde.... vierde.... en de tweede", commandeerde de rustige stem van Sina Visser, onderwijzeres van de tweede klas van de Rehoboth- school. De kinderen dartelden, blij met het vrije kwartier, naar buiten, de tweede rij het laatst. Dat was juist de bedoeling van de juf, want in die rij sat Jozefientje van der Laan die onge merkt door Sina op de proef gesteld son worden. De meeste kinderen waren al buiten, toen Jozefientje de deur van het lokaal bereikte. Op dat ogenblik legde haar onderwijzeres de hand op haar schouder en vroeg vriendelijk: „Wil jij even de borden schoonmaken, vóór je gaat spelen?" „Jawel juf", ant woordde het meisje vrolijk en meteen huppelde ze weer terug. Het bord schoonvegen was een leuk werkje. NA£ AUWELIJKS had ze de borstel in de hand of ze hoorde een deur achter zich dicht slaan. Ze keek om zich heen en bemerkte dat ze alleen was, de juf was zeker ook naar de speelplaats. Maar Jo zefientje vergiste zich, want de juf stond voor het gangraam en bespiedde door een van te voren gemaakte kier in het gordijn «1 haar bewegingen. Jozefientje was zich nergens van bewust en veegde dapper over het zwarte vlak. Het was een in spannend werkje, het puntje van haar tong kwam naar buiten. Gespannen keek Sina toe, een ernstige trek om haar mond. Ze hoopte vurig, dat haar vermoeden niet juist was, dat ze zich vergiste. Een leuk kind zo te zien. Het geruite jurkje stond haar goed en het kort geknipte zwarte haar flatteerde haar zelfs. Jammer dat haar ouders haar door en door verwend hadden. Sinds de eerste dag dat ze op school was, moest haar haan koning kraaien. Met een hautain stemmetje kon ze op het schoolplein ver tellen wat er gebeuren moest. In het be gin hadden de kinderen het genomen en zich haar wil laten opleggen, maar lang zamerhand waren ze niet meer gediend van haar bazigheid. Ze was niet gewend dat men geen notitie van haar nam en met een nors gezicht, waarin haar ogen soms boos fonkelden had ze haar klasge noten gadegeslagen. Sina had dit gemerkt en ze had zich er over verwonderd dat ze dit alleen zijn zo lang had volgehouden. Maar opeens had ze haar weer mee zien spelen, enige meisjes hadden zich blijk baar over haar ontfermd. Tot ze de reden van de plotselinge vriendschap had ont dekt, kauwgom, toverballen, zwart-wit en dergelijke zoetigheden. Ze had het isole ment, waarin men haar onbarmhartig ge duwd had, niet langer kunnen volhouden en had met snoepjes, toffees en chocola- tjes een brug geslagen tussen haar afzon dering en de gemeenschap die ze niet mis sen kon om de eerste viool te spelen. Hoewel Sina wist dat het meisje dikwijls snoepgoed had. verbaasde ze zich over de hoeveelheden die ze dagelijks rondstrooide. In haar achterhoofd was een rood lampje gaan branden, kwam ze wel eerlijk aan deze lekkernijen? Het missen van geld stukjes uit de klasse-spaarpotjes had het lichtje sterker doen gloeien. hardheid. Ze liet haar hand in Jozefientjes zak verdwijnen. „Wat is dit dan?", vroeg ze boos, toen ze er een kwartje uithaalde. „Dat heb ik van oma gekregen juf." Sina's stem werd zacht toen ze zei: „Weet je wel dat je Here Jezus hiermee verdriet doet, Jozefien?" „Ik heb het kwartje niet gepakt, dat is niet waar", klonk het nors. Sina zuchtte en zei verwijtend: „Je valt me tegen." Jozefientje haalde de schouders op en staarde onverschillig naar een hoek van het lokaaL „Nu heb je het gedaan?", drong Sina aan. „Nee", zei ze en schudde zeer beslist haar hoofd. Sina was ten einde raad en stuurde haar naar buiten. Dat een kind zo koppig kon volhouden! T\IE MIDDAG na schooltijd ging ze Jo- J-/ zefientjes moeder opzoeken. Ze zag erg tegen het bezoek op, ze wist dat men Jo zefientje in de watten legde en dat ze geen kwaad kon doen, maar het moest voor haar eigen bestwil. Ze werd vriendelijk ontvangen, waaruit ze concludeerde dat Jo zefientje met geen woord over het voorge vallene had gerept. Toen ze goed en wel achter een heerlijk kopje thee zat, vroeg mevrouw Van der Laan: „En hoe gaat het met Jozefientje, juffrouw? Goed zeker. Het is toch zo'n lief kind en ik heb nog nooit klachten over haar gehoord." Na deze in leiding viel het Sina dubbel moeilijk het doel van haar komst uiteen te zetten, ze zou deze vrouw pijnlijk treffen en weer stand opwekken. Omzichtig begon ze: „Ik ben hierheen gekomen om eens over Uw dochter te praten. Over haar vorderingen hoeft U zich geen zorgen te maken, dat gaat naar wens. Ze heeft een helder ver stand, maar...." Ze wachtte even toen ze bemerkte dat de glimlach om de mond van de vrouw tegenover haar verdween en er een vreemde blik in haar ogen verscheen. Door BERÉND PRINS „Is er soms wat?", klonk het afgemeten. Sina vermande zich en zei rustig: „Inder daad mevrouw, het spijt me het U te moe ten zeggen, maar Uw dochtertje is niet te vertrouwen." „Wat zegt U, Jozefientje niet te vertrouwen? Dat heb ik nog nooit ge hoord!", viel mevrouw Van der Laan ver ontwaardigd uit. „Toch is het zo mevrouw. Ik heb verschillende keren iets gemist uit de spaarpotjes van de kinderen en de...." „En moet mijn dochter dat gedaan heb ben?" „Dat durf ik niet voor de volle hon derd procent te beweren, maar de verden king rust wel heel sterk op haar." „Waar op grondt U dat?", vroeg de ander kort. „Omdat ze elke dag snoep uitdeelt." „Is dat zo vreemd? Ik geef haar vaak wat te snoepen." „Toch geen onzen?" „Natuur lijk niet, maar ik vind het gewaagd dat U op grond hiervan mijn dochter als een dievegge wilt betitelen. Hebt U soms iets tegen haar?" plaats. Terwijl ze op het punt stond naar buiten te gaan, viel haar blik op een kwartje dat op een hoekje van het bureau lag. Ze hield haar pas in en keek schich tig naar de deur. Die bleef gesloten en met een vlugge beweging verdween het begeerde voorwerpje in haar zak. „Dus toch", mompelde Sina die meteen naar de deur liep waar ze Jozefientje opving. „Klaar juf', begroette deze haar. „Mooi Jozefien, maar wacht eens even." Het meisje bleef staan en vroeg: „Hebt U nog iets te doen, juf?" „Nee, maar kom es mee." Ze liep naar haar bureau, op de voeten gevolgd door Jozefientje. Met een ruk draaide ze zich om en vroeg: „Heb jij dat kwartje ook gezien?", terwijl ze haar strak aanzag. Met een onschuldig ge zicht loog het kind: „Nee juf, waar lag dat dan?" „Kom Jozefien, dat weet je wel beter. Het lag hier en nu zit het daar", zei ze streng, terwijl ze Jozefientjes zak, aanwees. Verontwaardigd en met een sta len gezicht zei het meisje fel: „Nietes juf, ik heb het niet." Sina stond verstomd TT AAR Jl de d. Dat i dit duidelijk te maken vriendelijk: „Hoor eens mevrouw, ik kom hier niet om U te vertellen wat voor een slechte dochter U hebt, maar om met U te praten in Jozefientjes belang." De laat ste woorden sprak ze langzaam en met nadruk, hopend een gevoelige snaar te tref fen. „Dat is goed en wel, maar als U me niet meer weet te vertellen, moet U me niet kwalijk nemen dat ik weinig waar de hecht aan wat U zegt. Bovendien heb ik haar nooit op oneerlijkheid betrapt en me dunkt, ik ken mijn eigen kind toch wel?" „Toch niet mevrouw, want vanmorgen heb ik haar op heterdaad betrapt. Ze nam een kwartje van mijn bureau dat ik daar had neergelegd." Een ogenblik was het stil, toen zei mevrouw Van der Laan: „Een moment, ik zal er haar zelf bij halen." Ze verdween en kwam kort daarna met Jozefientje terug, die een frisse kleur had van het hollen. Ze schrok zichtbaar toen ze de juf zag zitten. Mevrouw Van der Laan nam weer plaats en vroeg: „Heb jij WVVWVNAAAA^WW/WVWWV'\A/VAA^iWVW\AA^VWW\AA/WV\ C .H A A K R Verschillende motieven Ditmaal in onze opgaven een verschelden! van motieven, in tegenstelling tot onze gewc te. nl. om in één rubriek veelal opgaven met I Zélfde motief bij elkaar te brengen. i partij G (Moskot In de tw dat de rol del Plata 1961 niet louter uit vangen bëstond, hetg< i Najdorf i willen wij u laten zien, ■- lernooi te Mar •vallertjes ont- -t voorbeeld ln ibrlek van 20 mei jl. mogelijk zoudt ;nken. Ditmaal rolt hij Matanovic volgens de Opgave drie laat u zien hoe het een geëxpo- eerde (zwarte) koning kan vergaan wanneer de hulpverlenende stukken (tijde- dat de zwarte Tg7 wat onnatui steld. Maar het constateren van a wel lets anders dan er profijt van geen de witspeler uitstekend deed (Frankfurt a/M 19! trekken, het- m m A m m m m m E Wit aan zet geeft mat in vier. Hoe maakte wit de Dartii uit? K** i. Ai, M P rr$v~ p ah wm a55 iff Oplossingen 3 juni jl. (Dr Euwe zestig jaar). 1. EuweSpeljer: 18. Txe7! Lxf3 (18. Kxe7 19. La3t en eventueel 20. Delt enz.) 19. La3!l Da6 (Op Lxdl volgt 20. Te3t Kg8 21. Txd3 en wint) 20. Tc7! Dxa3 (Of 20. Lxdl 21. Txf7t en mat) 21. Txf7T Ke8 22. Delt en zwart gaf het op. 2. Euwe—Flohr (10e matchpartij). Na 28a3!gaf (tweezet): 1. Ddl vanmorgen een kwartje weggenomen?" „Nee moe, dat kwartje had ik van oma gekregen gisteren." Mevrouw Van der Laan zag Sina met opgetrokken wenkbrauwen aan. Jozefientje voelde dat moeder aan haar kant stond en maakte van dit voor deel handig gebruik door vlug op te mer ken: „Er is niets van waar moe; ik heb alleen de borden schoongemaakt, anders niks." „U hoort het juffrouw, ze zegt zelf dat ze het niet gedaan beeft", sprak me vrouw Van der Laan op een toon van ziet U nu wel dat U abuis bent. Sina die innerlijk kookte, zei beheerst maar streng: „En waar haal jij al dat snoepgoed vandaan dat jij aan de meisjes geeft?" Even aarzelde Jozefientje, deze neteli ge vraag die verrassend op haar afkwam, verwarde haar, toen zei ze: „Gekregen." „Van wie?", vroeg Sina hard. „Van moe der en ook wel eens van oma, nietwaar bevestigen kon, zei Sina die voelde dat hier haar kans lag het kind in een hoek te duwen: „Je liegt Jozefien, je moeder vertelde me dat je wel eens snoepjes kreeg, maar nooit zakken vol." Onzeker zag het meisje haar moeder aan, ze besefte dat de juf haar door had en een zacht rood kleurde ha,ar wangen. „Nou?", drong Sina aan, die bemerkte dat het kind zich het de steun bij moeder miste. Nog steeds gaf ze geen antwoord, koortsachtig zocht ze naar een uitweg. Sina gaf haar geen ge legenheid nieuwe uitvluchten te zoeken en vroeg dwingend: „Je kocht ze hè Jozefien?" Op haar gezicht ontketende zich een strijd tussen waarheid en wenselijkheid, toen sloeg ze de handen voor haar gezicht en begon te huilen. Nog was Sina niet tevre den en meedogenloos vervolgde ze: „Wil de je voor dat kwartje ook snoepjes ko pen?" Ze knikte. Mevrouw Van der Laan stond op en trok haar naar zich toe, ter wijl ze vroeg: „Waarom deed je dat dan? Je kreeg van mij toch genoeg." Jozefien tje volhardde in haar zwijgen en schok schouderde van het snikken. „Ga maar naar je kamer, ik kom straks bij je." Toen Joze|ientje de deur achter zich dicht had gedaan, zei Sina: „Ik kan U wel vertel len waarom ze het deed." Op de vragen de ogen van mevrouw Van der Laan ver volgde ze: „Ik hoop dat U me begrijpt en mijn woorden niet verkeerd uitlegt, ir de grondfout van dit gebeuren moet Van der Laan band tussen haar verwennen en Jozefien tjes diefstal ontging haar. Sina vervolgde: „Jozefientje wilde de baas spelen op school, ze meende dat alles om haar draaide, om dat ze niet anders gewend was. De kinde ren namen dat echter niet en zo stond ze op een gegeven ogenblik alleen." ZE ZAG dat ze mevrouw Van der Laan pijn deed met haar woorden en medelij den welde in haar op voor de vrouw die het goed bedoelde. Toch ging ze door: „Dit had„Ja maar, waarom nam ze dan geld weg", viel mevrouw Van der Laan haar in de rede, „ik vind het verschrik kelijk dat mijn kind steelt, ik kan het haast niet geloven." „Ik begrijp het, maar het is de harde waarheid. Ze kon de een zaamheid niet langer verdragen en daarom deelde ze snoep uit om er weer tussen te komen." Sina keek mevrouw Van der Laan aan, die droevig naar buiten staar de. ze besefte dat de vrouw het moeilijk verwerken kon. Jozefientje een dievegge door haar schuld! Moedgevend zei ze: „U moet u niet te veel verwijten mevrouw, we maken alle maal fouten en het is nog niet te laat. Joze fientje is geen geboren misdadigster, maar ze stal uit nood. U en ik kunnen haar helpen, door haar liefdevol tegemoet te tre den, haar steun te geven in haar strijd te gen het verkeerde. Als we haar laten voelen dat ons vertrouwen ondanks het gebeurde niet geschokt is, twijfel ik er geen ogen blik aan of het komt wel terecht." Enige tijd heerste er stilte, boven zich hoorde ze Jozefientje lopen, die in angstige spanning op haar moeder wachtte. Toen stond me vrouw Van der Laan resoluut op en gaf Si na de hand terwijl ze zei: „Ik dank U dat U me de ogen geopend hebt en ik hoop dat U mij mijn houding niet kwalijk neemt." Sina glimlachte en antwoordde: „Ik neem het U beslist niet kwalijk, is begrijpen niet vergeven?" MURR, DE KATER EN ZIJN VRIENDEN 36. Benjamin Konijn staat op de uit kijk. Hij zucht van verlichting als hij ziet, dat Egel met de schat in de draag stoel kapitein Neushoorn is gepasseerd. Daar komt de kapitein al weer aan en Zwijntje en Murr weten niet anders te doen, dan zich snel te verstoppen in een andere kist, die daar toevallig staat. Ben jamin Konijn blijft echter buiten en rukt een snoer kralen van een schemerlamp. Dat snoer hangt hij juist buiten de kist, waarin Zwijntje en Murr zitten en ka pitein Neushoorn ziet dat natuurlijk: „De parels puilen er uit...", zegt hij voldaan. 37. Kapitein Neushoorn- en zijn stuur man sjouwen verder met de kist. Ze zijn erg blij, dat ze nu eindelijk de schat in hun bezit hebben. Tenminste: dat denken zij. Wij weten wel beter. ,fie parels, die er uit puilen, spreken boekdelen", zegt Neushoorn. Ze vinden het gevaarte wel erg zwaarmaar ze hébben er wel wat voor over. Leo heeft gelukkig gezien, hoe Murr, Zwijntje en Benjamin zich in de kist hadden verborgen. Hij sluipt nader bij en bindt een groot stuk touw aan de broek van de stuurman. Dan rent hij met het touw naar het slot, waar Egel juist de echte schat binnendraagt. (Vervolg) Toen hij daar was, be merkte Dick, dat er een groot luik was. Daaronder was de man verdwenen. Langzaam en behoedzaam sloop hij verder. Zo be reikte hij de muren van de vervallen molen. Hij liep er om heen en kwam op het pad. Nu zette hij het op een lopen. Buiten adem kwam hij bij zijn vrienden, die met hun drie- en boven op de dijk ston den en naar alle kanten uitkeken of zij Dick kon den ontdekken. „Waar zat je toch en waarom gaf je geen ant woord toen je ons hoorde roepen?" vroeg Rinus de Goede. „We hebben onz kelen schor geschreeuwd.' „Kom, onder aan de dijk liggen!" zei Dick gebie dend. „Zeg, ik ben geen hond!' protesteerde Freek d Jong, maar liet zich toch gewillig door Dick mee trekken tot onder aan de dijk. Ook de beide andere jongens volgden. „Hé. Dick, wat heb je, je doet zo vreemd en ge heimzinnig?" vroeg Ger- rit de Reus. „Liggen!" gebood Dick opnieuw. De jongens wilden weer protesteren, maar Dick werd nu een beetje kwaad _ei: „Doen jullie toch niet zo stom. Ga liggen, DOOR A. VAN VLAARDINGEN dan zal ik het jullie uitleg gen, want ik heb iets ont dekt." „Hij heeft iets ontdekt, hij wel," smaalde Freek de Jong, maar ging toch in het gras liggen, want de toon, waarop Dick had ge sproken, verried dat er wel iets aan de hand moest zijn. Nadat ook Gerrit bij de „Ouwe Molen" gezien. Aan het einde zijn verhaal zei hij: „Die man komt straks natuurlijk terug en hij moet langs het pad. Daar om zei ik jullie te gaan lig gen, want anders had hij ons gezien en het is beter dat hij niemand ziet. Mis schien zou dat niets heb ben gegeven, want er wordt hier vaak gezwommen en dat weet die man mis schien ook wel. Wie weet hoe dikwijls hij daar al is geweest, terwijl wij of an dere jongens hier aan het zwemmen waren. Ik be doel, hij zal best op de hoogte zijn van de om standigheden en zodoende weet 'hij ook wel dat het hier aan de rivier altijd druk is, maar ook dat er bij de „Ouwe Molen" prac- tisch nooit iemand komt. En daarom hoefde hij niet bang te zijn, dat hij, on danks de drukte hier, zou worden ontdekt." De jongens knikten In stemmend. Dick vertelde het wel een beetje eigen aardig, maar ze begrepen toch wel hoe hij het be doelde. „Maar wij weten der geval, niet pluis iemand gevangen wordt ge houden," vervolgde Dick. „Wie zegt dat daar iemand gevangen wordt ge houden?" merkte Gerrit nuchter op. „Dick, dat hoor je toch", zei Freek. „Maar daarom is het nog niet bewezen," zei Gerrit weer. „Het is helemaal niet onmogelijk dat er iemand in die onderaardse kelder verblijf houdt, maar dat kan net zo goed een vriend zijn." ,Hoe bedoel vroeg Dick. dat?" (Wordt vervolgd) ONZE BRIEVENBUS Hoe maken jullie bet allemaal? Ja, jongens en meisjes nu moet lk jullie eerst eens Iets verklappen. Tante Jos is veertien dagen met vakantie geweest en hebben jullie zolang een andere tante Jos gehad. Niet erg, vinden jullie wel? Weet je wat lk hoog In de bergen heb kunnen doen? Iets waar jullie heel de winter zo naar verlangd hebben. Sneeuwballen gooien! Jammer dat ik geen slee had meegenomen, anders had ik nog heerlijk kunnen sleetje rijden. Maar nu ga ik weer fijn jullie brieven beantwoorden hoor! Ik hoop natuurlijk dat jullie weer veel brieven zullen zenden. Nu moet ik jullie eerst ook nog bedanken namens Gijsbert de Jong, voor de mooie kaarten die jullie hem hebben gestuurd. Vooral de kaart met de versjes „De Heer die ln de hemel woont en Hij voedt de mussen op het dak", vond hij erg mooi. De oplossing van de vorige puzzel ia „watersport". De hoofdprija krijgt Nelleke Vijfwinkel. De troostprijzen gaan naar Corrie en Ine ke Steenks en Thea Vedweij. g7t Txg7 (of Kg8) Lxe8 2. Txh8t Correspondent!» M. 9. tlavekoorde. oplossingen aj 3e, Gondrelnet Horizontaal: 1. zekere bouwstijl, 6. hoofddeksel, 11. nachtgewaad, 12. water in Utrecht, 14. laag schoven op de dorsvloer, 16. in het jaar der wereld (afd. Lat.), 18. gem. in N. Brab. 20. muzieknoot, 21. gem. in Overijssel, 22. vreemde taal, 23. vervoeging van een hulpwerkw, 24. lengtemaat (afk.), 26. rund, 27. spil van een wiel. 28. badplaats in Duitsland, 30. hoogste punt, 32. vlaktemaat, 34. bijwoord. 35. boom, 37. nevenschikkend voegwoord, 38. gewicht (afk.), 40. meisjesnaam, 41. omlijsting, 42. bezigheid tot ontspan ning, 43. scheikundig element (afk..), 44. muzieknoot, 45. karaat (afk.), 47. maanstand, 49. teken in de dierenriem, 51. voor, 53. vis. 56. de gouden bul (afk. Lat), 58. voegwoord (Fr.), 59. fami lielid, 61. volgens andere (afk.), 62. gem. in Overijssel, 64. deel een benedenhuis, 65. oude lengtemaat, 66. diersoort in de Rode Middellandse zee, 69. behoudens vergissingen (afk. Lat), 70. gem. in Noord-Brabant, 72. voorvoegsel, 73. kropgezwel, 75. ge baar, 76. verfstof. Vertiaali 2. waterstand (afk.), 3. gera. in Gelderland, 4. voor voegsel, 5. verstand, 7. telwoord, 8. vogel, 9. landbouwwerktuig, 10. bedelaar. 12. voegwoord, 13. voornaamw., 15. gem. in Zuid-Hol land, 17. bedektbloeiende plant. 18. vaartuig, 19 onderricht, 20. groeten, 25. mount (afk.), 26. voorzetsel. 28. hoekbalkon, 29. schei kundig element (afk.), 31. beneden, 32. bijwoord, 33. gem. in N. Brabant, 34. vordering, 36. sneeuwschaats, 37. zwaardvis, 39. dwaas, 44. lengtemaat (afk.), 46. scheikundig element afk.), 48. de onderwereld (Myth), 50. op een andere wijze, 51. oude inhouds maat (afk.), 52. voorzetsel, 54. gem. in Gelderland, 55. jongens naam. 57. schel, 58. zijtak Donau, 60. bijl, 61. huisdieren. 63. de fijnste vederen. 67. rivier in Italië, 68. deel van de bijbel (afk.), 70. water in Friesl., 71. oude inhoudsmaat (afk.), 73. 74. scheikundig element (afk.). 3. aa 12. arend, 13.' Genk, 15. kerk, 17! Ens, 20. lire, 25. aanbod. 27. 27. veld. 28. blos. 30. Ate, 31. Eerde, 32. arak, 33. Se, 35. van 36. bron, 37. Daan, 38. snaar, 40. nering, 41. egel, 44. elp, 46. eden, 48. baar, 49. Eede, 51. mt, 52. Raalte, 54. silo, 56. stère, 57. Mauve. 58 Eems, 59. leger, 60. stel, 61. are, 63. elan, 64. late. 67. kei, 69. Ane, 71. Sn, 73 nn. INZENDINGEN Inzendingen worden vóór don derdag a.s. op ons bureau ver wacht. Oplossingen mogen uit sluitend op een briefkaart wor den geschreven. In de linker bovenhoek vermelden.Puzzel- oplossing" Er zijn drie prijzen OPLOSSING VAN DE VORIGE PUZZEL Horinzontaal: 1. kaap. 5. krab, 9. gelag, 14. opaak, 16. mare, 18. Eure, 19. rimpel, 21. Kent, 22. pen, 23. es, 24. aria, 26. is, 27. vink, 29. kraan, 31. eend, 32. als, 34 ent, 35. vele, 37. droes, benard. 41. er, 42. aas, 43. neo, 45. end, 46. ego. 47. A.K., 48. Balder, 50. Emden, 52. raap. 53. dis, 55. tel. 56. Saar, 57. menie, 60. star. 61. Aa, 62. glee. 64. Ie. 65. tel. 66. druk. 68. omlaag, 70. erts. 72. even, 74. santé, 75. Leens. 76. eind, 77. Neer. We gaan nu eerst de jari gen feliciteren. Het zijn er dit keer erg veel, want er zijn ook jongens en meisjes die al jarig geweest zijn. Hiep-hlep-hoera, Lenie Berg werf, Riek Binnendijk, Kees v. d. Boogaart, Gera Brand wijk, Klaas Brobbel, Anneke v. d. Bruggen, Jan van Dam, Lenle de Jongste, Herman Knol, Inge Koole, Jaap Mo lenaar, Ingrid Mulder, Kle ment Notenboom, Gerie Overvoorde, Wim Remp, Adri Rntters, Kees Jan Sala, Wim van Wijk, Paul Zeedijk en Anneke de Zoete van har te gefeliciteerd met jullie verjaardag hoor! We gaan nu gauw de brieven beantwoorden. Hartelijk welkom bij de nichten en neven Janny v. d. Salm. Leuk, dat jouw klei ne zus gelijk met de Koningin jarig is. Heb jij een leuke ver jaardag gehad? Waarom schrijf jij niet meer Gerda Schellevis? Kon er helemaal geen afscheidsbriefje af? j|-.t jij dat gedichtje jij-gra'en' WUJ" het zeker zingen? Fijn dat keer jullie enn_ Jos gauw? Ik ben benieuwd hoor! Zit jij in de eer ste klas? Hoe is het school reisje donderdag geweest Hen- nie SchttUer? Hebben jullie nog kunnen zwemmen? Waren jullie laat thuis? Jij hebt goede vorde ringen gemaakt met je blokfluit hoor! Welke versjes moeten jul lie spelen? Bedankt voor het leuke grapje. Hartelijk wel- een lange brief, Stok? Heb jij dat leuke grapje zelf bedacht. en jongens vragen zo dikwijls een foto Bastiaan, maar dat __jt echt niet. Dan zou ik wel een paar honderd foto's moet» laten maken. Zijn de aardbei» al rijp? Jij hebt je les op school mooi geschreven hoor! Hoe hr jouw vriend? Ik heb jouw i rlge stukje ook nog bewaard 1 i Wendel de Joode. Er Wat heb jij genoten van hoolreisje! Nee, ik ben >oit over de kettingbrug geweest.^ Hoe kwam het dat jij teeds plaat dtagbro__. Is Piet weer helemaal beter? Ook jij bent hartelijk welkom Steef Slappendel. Hebben jullie in de krant. Hebben jullie noten op Schiphol en Artis, nie Westhoeve? Fijn dat jullie binnenkort weer een reisje g: maken. Weet je al waar n Spelen jullie altijd t elkaar? Grappig dat jij i Tllborg. 'k Geloof best r klei kanar Zijn i bijgeko- benieu\ in hut? Hebben jullie maandag had. Maaike Schelling? Is opa erg door jullie verwend? Hoe heet jouw zus? Bedankt voor het leuke gedicht Johanna Schil ling. Je hebt de poes mooi gete kend hoorl Hoe was het feest zaterdag? Wat hebben jullie in Zeist gedaan? Ik vind jouw opa maar een grapjas hoor! Wan neer zijn Jullie naar Breukelen geweest? Jammer dat jij uit de puzzel niet „wijs" kon ar Sylvi Schoolman. Wat geldig Wa» 'eg? hartelijk Schop bij de nichten en never Geweldig dat jullie al Chines versjes op school leren. Ja moe Wist jij schrijven Hanneke Smokers? Wat ben jij verschrikkelijk ver wend op je verjaardag Willy Sol- leveld. Jij bent maar een boffert met zo'n mooie tas. Griezelig zo n spookhuis, vind je niet? Heerlijk pannekoeken! Was Je de andere morgen wel uitgeslapen? Heb Je je nieuwe schoenen al aangehad, Rla v. d. Spek? Heb je al een nieuwe jurk gekregen? Tante Jos is nog niet op de nieu we pier geweest hoor! Ga jij -aar het strand? - kreeg" l0" lie allebei strijden meedoen? Heel veel sterkte hoorl Jij hebt maandag schoolreisje. CorrieI Moet je nog vliegen? Heerlijk dat jullie zo vaak gaan zwemmen. Nou, tante jos zwemt ook graag hoor! Fijn dat jullie van die leuke spelletjes hebben gedaan, Ma rian v. d. Stelt. Heeft Gijsbert Jan wel een prijs gewonnen? Schrijven jullie me de volgende men? Hoe. is het Hartelijk welkom Cootje Tim mermans bij de nichten en ne ven. Kan Gerda al een beetje praten? Wanneer ben jij precies jh^e uitslag ge- Dia Timmer Was het erg moeilijk? Hebben jullie woensdag van het schoolreisje genoten? Heerlijk dat julJie van de mars, Nelleke Tol. Grap? pig> dat jullie de kleinste fiets van de wereld hebben gezien. Waren jullie erg moe? Be dankt voor je tekening Anke Veenman. Dat jongetje in Kame- rik wordt nooit beter hoor! Hoe heet jullie poesje? Vind Jij de meester echt zo streng? Hugo Vermeulen schrijf jij de volgen de keer een lange brief? Wat hebben jullie wel heerlijk geno ten ln Tilburg Willy Vermeulen. Was het zo'n grote speeltuin? Grappig dat Jullie Hans en Grietje en de heks hebbei jou verschrik kelijk! Ga jij vaak zwemmen? Welke kleur heeft je nieuwe jurk? Heerlijk dat jij z mag gaan logeren in de tle- M°cht jij ook varen in de motorbootjes, Piet van Wouwe Wat hebben jullie in Oud-Valkei —in gedaan? Geweldig d« leeuwen hebt gezien, Geei. i Wouwe. Mocht Jij ezel- jij An tje rijden? Waai. oma, Jannle van Wijk? HeL je hrief zelf geschreven? Fijn dat ik nu weer een brief van je kreeg Aagje van Wijk. Was je tante Jos niet een klein beetje wYndetén? G* -k met Theo leb jij pretti- mds wel Wat i haa lo8eert- Wanneer mag Natuurlijk mag 1^00^ een nicht' je worden hoor! Jouw vader ziet nog eens wat Paul Zeedijk. Tsjonge, tsjonge wat moeten deze heren sjouwen met al die zware cijfers. Wat zou de be doeling zijnZe hebben de cijfers zo neergezet dat, als jullie de cij fers in letters van het alphabet om zetten, er weer een getal te lezen is. We beginnen dus met de letter Z. Zenden jullie de oplossing voor dinsdag 20 juni zien. Jullie erg moe zeker? Jij hebt bin- nenkort groot feest Thea Ver- weij. Geweldig hoorl Jammer dat jullie zoveel regen met het schoolreisje hebben gehad. Fijn dat jullie zo van de wandel- Schilling zelf heeft gemaakt, tocht hebben genoten Marga en Gerda Verwijs. Hoe heb Jij dat popje en hondje gewonnen? Heb jij nog meer broertjes en zusjes. Keesje Vink? Hebben jul lie groot feest op school gehad? Waar heb jij die medaljes voor gekregen. Mania Voor- douw? Ga jij ook logeren in de vakantie? Wat leuk dat Jullie nu een klein schildpadje hebben gekregen Lenie Vos. Grappig dat jullie hem Koentje hebben ge noemd. Wat eet hij allemaal? Hebben jullie al een bedje voor hem gemaakt? Jammer, dat je nichtje niet erg Nederlands kan spreken. Spreek jij wel een beet je Engels? Kan jij ook op de gitaar spelen. Mla Vos? Ja. jouw broer boft maar met zo'n lange vakantie. Zou jij ook wel een schildpad willen hebben? Wat hebben jullie een lange id. Rla :hoolreis gt ren. Hebben jullie mooi weer ge had? Welke spelletjes hebben jullie gedaan? Heb jij een leuke verjaardag gehad? Moet Je de slingers in de kamer hangen, Nelleke VIJfvinkel? Waarom issing niet in? kruis!' iaar plppie woont er fijntjes iet pa en moe en kleintjes ens, op een dag, ze sliepen, n-am poes de zolder op! i dacht: „ik tik die muisjes :ns even op hun kor" sloop stil plppie mi t*a en moe muis wer „wek JU de kleintjes zei moeder tegen vad „en haal dc brandsto huisje sje" en wakke poes" en piepte luid s holletje niet uit! Zo jongens en meisjes de brie venbus is weer helemaal leeg Zorgen jullie weer voor een vol le? De letters A t.m. H zijn dez. week aan de beurt. Daag tot di volgende week.

Nieuwe Leidsche Courant | 1961 | | pagina 18