Visserij heeft nu een nieuwe weercommissie Siermetselwerk op tuinmuur aan Rijnsburgse Kerkstraat ARC had weinig moeite om de Boys te kloppen Gouden echtpaar Verschoor te Benthuizen 1961 ME UWE LE1DSCHE COURAKT 13 DONDERDAG 15 JUNI 1961 Visserijgolfjes UMUIDEN krijgt weer een weercommissie voor de visserij. De vorige commissie die moest beoordelen of bij slecht weer het uitvaren voor de bemanningen nog wel verantwoord was, heeft er in oktober 1959 het bijltje bij neergelegd. De leden hadden op een stormachtige dag gemeend, dat de IJM 9 Haarlem wel kon uitvaren, maar de bemanning weigerde en werd toen door de rederij VEM ontslagen. Er kwam een rechtszaak van en een KNMI-man, die als particulier getuigenis aflegde, gaf blijk ninet veel vertrouwen te hebben in de weercommissie, bestaande uit nautische experts. Het KNMI distancieerde zich later van deze verkla ringen, maar voor de weercommissie, die zelf niet werd gehoord, was toen het kwaad al geschied. De mannen werden vrijgesproken en de weercom missie achtte zich toen overbodig geworden. Na veel besprekingen is nu een nieuwe commissie tot stand gekomen. Hierin heb ben zitting de heren P. J. Verwayen, J. B. Dijkhuizen en J. Stam van de oude com missie en als nieuwe leden de heren De Koe, Van den Burg en De Groot. Er is een nieuw reglement gemaakt, dat waterdicht is. De vrijspraak van de Haarlem-mannen geschiedde namelijk op de formele grond, dat voorzitter en waar- nemend-voorzitter niet waren gehoord bij het geven van het advies. Nu is het re glement zodanig, dat altijd een advies kan worden gegeven, dat bindend is. Flinke bries Op zee was het slecht weer. Er stond een flinke bries, maar dat nam niet weg dat er hier en daar toch wel bevredigen de vangsten uit het net kwamen. De beste schepen kwamen tot 250 manden haring en makreel per etmaal, maar er waren er ook die maar ttachtig manden haalden. De IJM 34 Allan Water deed een trek van twee pakjes, en dat gold ook voor de VL 142 Voorwaarts. De Nelly ving in twee trekken 80 manden haring, de Cor- nelis Vrolijk SCH 171 boekte een dag vangst van 150 manden, de VL 131 Pe- tronella deed een trek van twee pakjes. De loggers en kotters op de kust had den ook een bries te doorstaan. Ze vin gen 80 tot 150 kilo tong en 8 tot 10 man den andere vis per etmaal. De IJM 37 Delft is weer naar zee ver trokken. Wat er was De aanvoer was gisteren heel slecht in IJmuiden Er werden maar 1330 kisten aangevoerd door twee trawlers, twee loggers en vijftien kotters. De prijzen reageerden onmiddellijk. Er werden voor vele soorten vis zeer hoge prijzen neergeteld, met name voor schol en schelvis. Schol liep van f 13 tot liefst en bij de schelvis was niet alleen de top indrukwekkend met f 63, maar v al de staart met f 33. Wijting ging tuurlijk mee en zo kon de duurste wijting f 31 opbrengen. aanvoer bestond gisteren uit 135 schelvis, 180 wijting, 130 gul en kabel jauw, 20 haring, 710 kleine haring, 500 makreel, 70 diversen. 135 schol, 5000 kilo tong en 15 stuks kabeljauw. De IJM 26 's-Gravenhage had 300 kis- n en 280 kisten kleine haring, de IJM 36 Jacoba Gesina 405 kisten. 430 kleine ha ring en 15 stuks kabeljauw. Voor vandaag Voor vandaag was thuisstomend de IJM 97 Toronto met 400 kisten De IJM 15 Emma heeft 370 kisten en 70 kleine kis ten haring. De VL 131 komt vandaag ook aan de markt. Dit schip heeft een goede reis ach ter de rug. Aan boord zijn niet alleen 174 kantjes pekelharing, maar ook 71 kisten ijsharing, 205 kleine haring, 100 keeha- ring. 40 makreel. 20 bijvis en 30 tonnen .kruisjes" (vis voor de vismeelfabriek). Grote haai De KW 9 bracht gisteren een grote haai binnen in IJmuiden. Het dier bracht f 214 op. NOORDW1JK Gisteravond werd het eerste vuur werk van het zomerseizoen afgestoken Ei was vrij veel belangstelling. Burgerlijke stand GEBOREN: Helena Cornelia, dr van L G. van der Pul en H. C. de Haas, Oranje Nassaustrraat 57; Johanna Hen- driika Maria, dr van C. J. J. Zonneveld en G. M. Schuijt, De Grent 20; Antonius Johannes Nioolaas Jacoba, zn van A. M. Zonneveld en A. C. A van der Zalm, Wilhelminastraat 45; Petrus Maria, zn van J. J. van der Putten en H. Th. Wit- teman. Duindamseweg 23; Petronella Adrians, dr van A. Passchier en J Koeman, Daniël Noteboomstraat 25. ONDERTROUWD: Bonno Anne Wis man, 2 jan. 31, verkoopleider, Rijswijk ZH„ Julian astraat 40, en Veronica C r.elia Susanna van der Meer, 29 aug. doktersassistente, Lindenplein 8. GETROUWD: W. J. Steenvoorden, 17 nov. 30, en L. M. A. van Rijn, 18 okit. OVERLEDEN: Jasper Lambert Jozef van Willigen. 6 aug 02. zonder beroep, Zwarteweg 20; Alida Maria Koevoet, wed. v. J. van Oosten, 20 aug. 79, o'er beroep, Boerenburgerweg 160; I Bloos. 3 sept. 37, zonder beroep, Zwarte- Raad Zoeterivoude Geen telefooncel in liet dorp GISTERAVOND vergaderde de gemeen teraad van Zoeterwoude. Van de P.T.T. was bericht binnengekomen, dat het voorlopig niet mogelijk is een fooncel in het dorp te plaatsen. Nadat de vergoedingen voor de scholen w vastgesteld, verleende men medewerking voor de vernieuwing van de toegangs- brug over de Meerburgerwatering. Ver volgens werden kredieten verstrekt voor leermiddelen en schoolmeubilalr. De raad ging akkoord met het voorstel aan de heer G. Scheepstra te verkopen een perceel grond hoek Zwetkade-Zuid- buurt voor f 20 per vierkante meter. De te verkopen oppervlakte bedraagt 579.5 meter. De heer Scheepstra moet de grond tussen de woningen en het voetpad langs de Zuidbuurtseweg zelf ophogen en hij dient achter het koolaspad achter de te bouwen schuren een drainering te leg gen voor de afwatering. Het jachtrecht op gemeentegronden aan de Hoge Rijndijk werd voor f 15 verpacht aan de heer W. P. S. de Groot. De EMAF heeft gevraagd de niet in gebruik zijnde cellen aan de Dorpsstraat te mogen hu ren als fietsenbergplaats voor het perso neel. De raad kwam overeen een huur van f 2 per week te vragen. Voor het gemeentepersoneel zal met in gang van 1 juli een spaarregeling wor den ingevoerd, die geheel overeenkomt met de rijksspaarregeling. Overeenkom stig het verzoek van de betrokken minis ter besloot men per 1 juli enkele salaris maatregelen toe te passen en een daarmee samenhangende uitkering-ineens toe te kennen aan het gemeentepersoneel. en W. stelden voor het personeel gemeentewerken uit te breiden met 1 technisch ambtenaar. 1 werkman en 1 typiste. Op voorstel van de heer Van der Ploeg besloot de raad advies te vragen aan de commissie openbare werken en de commissie voor de financiën. Eenzelf de weg ging het voorstel tot het aan brengen van verbeteringen aan het per ceel Miening 6. Met algemene stemmen werd besloten tot de aankoop van een verplaatsbare mu- iektent Kosten f 9.250. LISSE Bejaarden gingen dagje uit Gisteren zijn de bejaarden van Lisse :n dagje uit geweest. Reeds om half 0 reden de bussen door het dorp om de bejaarden (o.w. personen van boven de hun woningen af te halen. Omstreeks half 10 vertrok men, ondei leiding van het Oranje-Comité, vanaf het H.B.G.-plein. De reis ging via Hil- legom-Heemstedc-Aalsmeer richting Apeldoorn, waar in het Prins Bernhard- dal de lunch werd gebruikt. Om half 2 werd gestart voor de voi gende etappe: via Hoenderloo, Barne veld. Donderberg naar Zeist, waar in net Jagershuis de benen werden gestrekt onder het genot van een glaasje en een rokertje. Om half 5 werd de terugreis aanvaard i via Utrecht-Uithoorn kwam men omstreeks 6 uur in Lisse terug. Hier wachtte een verzorgd diner, waarvoor deel zich begaf naar het K.A.B.- gebouw en een andere groep naar de Taveerne Voor beide groepen voerden de ge meentesecretaris, de heer Van Dijk, en de loco-burgemeester, de heer A J. Mes- het woord. Namens de bejaarden spraken de heren J. van der Lans en J. Kuipers woorden van dank. Het is :n uitgaansdag geweest met veel ple- Chrlstenvrouwen naar Brugge Dinsdag maakten de leden van de af deling Lisse van de Nederlandse Chris ten Vrouwenbond hun jaarlijks uitstapje. De tocht ging naar Brugge in België, de groep gesplitst werd. Een ge deelte ging de boottocht door de grach- mooie stadje maken. de tweede groep bezichtigde bezienswaor- dige gebouwen, zoals een mooie ksrk e.d. Gezamenlijk bracht met daarna een bezoek aan een kantschool, waar erg werd genoten van de prachtige handwer ken. Enkele zusters van ongeveer zestig jaar geven op de school les aan een groep meisjes, van wie de jongste vijf jaar oud Om vijf uur werd, vla Antwerpen, de terugtocht aanvaard. In Breda dineerden de dames, waarna men rechtstreeks koens zette naar Lasse. Daar aangekomen werd Van der Berg, die zich beijvert! de dag zo prettig mogelijk te maken, bedankt. De dames van de Vrou wenbond zullen de dag niet snel verge- Plaatsvervangend hoofd B.B. Wegens het overlijden van de heer B. Hooijer treedt als plaatsvervangend hoofd en wijfchoofd van de B.B. de heer J. 09ephius, Oranjelaan 110, tel. 2894, ou. Men zal zich wellicht afvragen wat de betekenis kan zijn van de kunstzin nige afbeeldingen op de tuinmuur ach ter de nieuwe ambtswoning van de burgemeester in Rijnsburg. Deze sym bolische voorstellingen, ontworpen door de directeur van gemeentewer ken, de heer Tramper, daarin bijge staan door zijn assistent, de heer Vink, en uitgevoerd door de aannemer Van Rijn, behoeven de volgende toelich ting. 1. 1. De ..V" van de vrijheid die in het bijzonder in Rijnsburg tot realiteit kwam, reeds vóór 't jaar 1000 toen graaf Dirk II de strijd tegen de West- Friezen in Rijnsburg won en uit dank baarheid alhier een kerk stichtte ter ere van God en de Heilige Laurentius. Ook in de roemrijke abdijperiode, toen men onder rechtstreekse bescherming van de machtige abdissen en de Paus zich veilig en verzorgd gevoelde en later toen de Collegianten hun gods dienst beleden en beleefden, terwijl de verba,niien Joodse wijsgeer Baruch d'Espihoza zich hier vestigde om in alle vrijheid zijn denkbeelden op schrift te stellen. Niet in het minst toen in de laatste wereldoorlog Rijnsburg vele Joden werden verbor gen door de vaderlandslievende en Oranjegezinde bevolking voor wie het V-teken een symbool ivas in hun ver zet tegen de Duitse bezetters. 2. Het zwaard duidt op de gerechtig heid, gehanteerd door de (alhier be graven) graven van het Hollandse Huis, op de edelen en ridders die dik wijls ae abdij bezochten, en op het verzet in de bezettingsjaren. 3. In samenhang met de „V" zit een uil op het zwaard waarmee de wijs Gunstige resultaten van het ondersoek te Voorschoten Eind 1960 werd het T B C.-onderzoek van de bevolking van Voorschoten ge houden. In een bijeenkomst ten gemeentehuize, onder voorzitterschap van wethouder G. Schrama, zijn de resultaten van dit on derzoek bekendgemaakt. Uit de mededelingen van dokter D. Ruiter, directeur van het districtsconsul tatiebureau te Leiden, bleek, dat van de 14.446 inwoners 1249 als weigerend aan gemerkt konden worden en dus niet zijn onderzocht. Dal is 8,64% tegen 9.80% In 1958. Deze keer waren de kinderen van 0— 14 jaar niet voor onderzoek ongeroepen, maar zij kregen een tubérculosereactie. dus kunnen wel als onderzocht worden beschouwd. Ruim 2300 inwoners staan regelmatig onder controle en ruim 1000 waren wegens ziekte, verblijf elders en nog andere redenen verhinderd. Er wer den 5350 volwassenen onderzocht BU de onderzochten werd eenmaal een geval van actieve longtuberculose gevon den, maar dank zU tijdig ingrijpen bleek het niet van ernstige aard. Inactieve long tuberculose werd ontdekt bil 7 mannen en 7 vrouwen, terwijl 115 mannen en 90 Vrouwen geringe resten vertoonden. BU 70 mannen en 93 vrouwen werd een lichte afwijking van bronchiën. hart middenrif e.a. geconstateerd. De cijfers zijn, aldus dokter Ruiter, u» vergelijking met omliggende gemeenten gunstig. n.L slechts 1,9% actieve longtu berculose per 10.000 inwoners tegen 3.4 of 5% andere gemeenten. Ook ten aan Hen van de vorige onderzoekingen is een belangrijke daling geconstateerd, nl. 5.5% in 1958 en in 1954 zelfs 8.3%. In deze vergadering werd dank ge bracht aan de dames Gnodde, De Vries en Doggenaar voor hun belangeloze me- dewerking aan de tijdrovende admini stratieve uitvoering. Maar ook de Roode- Kruis-helpsters van het gezondheidscen trum kregen dankwoorden te horen. even. als de particulieren, <^ie voor het vervoer van zieken en ouden' van dagen hebben gezorgd. Schoolreisje De leerlingen van de tweede en dera» tlas van de Parkschool hebben gisteren een schoolreisje naar Blijdorp te Rotter dam gemaakt. Onder leiding van twee onderwijzeressen en drie dames, die zich hiervoor beschikbaar hadden gesteld, werd de tocht met de tram en de trein gemaakt. Het werd een geslaagde dag De kinderen hebben genoten van het die renpark en de speeltuin en niet minder van de /treinreis. Resultaten verkeersexamens Gisteren zijn door de schoolhoofden onder leiding van mr. Drossaart Bentfort. voorzitter van de Vereniging voor Veilig Verkeer, de uitslagen vgn het schoolver. keersexamen vastgesteld De heer C, Robbertsen, secretaris van de afdeling, heeft de examens van de 292 kandidaten geoontroleerd; ook de prait- tische examens had hij verwerkt. Helaas moesten 66 kandidaten worden argew< zen, dat is 22.6%. Van de 292 deelnemers waren er ze die geen enkele fout hebben gemaakt. Aan deze deelnemers zal het diploma met enige officiële plechtigheid worden De resultaten van de scholen wi dervormde school: 35 deelnemers net 0 fouten, afgewezen 3; Parkschool: 49 deelnemers, drie met 0 fouten, afge wezen 7; VlietEchool: 27 deelnemers, af gewezen 4; Ds. Forbgensschool: 26 deel nemers, afgewezen 5; Bethaniëschool: 35 deelnemers, een met 0 fouten, afgcw 7; St. Josefschool: 35 deelnemers. wezen 9; St. Mariaschool: 44 deelnemers, afgewezen 15; School met de Bijbel: 41 deelnemers, afgewezen 16. II. 1. De gespaarde Rijnsburgse Ro maanse tufstenen toren, gebouwd in de 12e eeuw door Petronella, wed. van Floris II (de Vette) met de kerk als onderdeel van het omvangrijke ab dijcomplex dat tot 1574 een der mach tigste en schoonste r-katholieke cen tra van Nederland is geweest. 2. Het kleine kruis boven de toren (reeds in Rijnsburgse bodem ontdekt in een karol grafveldduidt op vroeg-middeleeuwse overwinning op het heidendom. 3. Het Hugenotenkruis, als teken het verdrukte doch overwinnende Proiestantisme, dat ook in Rijnsbiirg de overhand kreeg, en de duif beho rende-bij het Hugenotenkruis. tevens duidende op de geest van vrede. III. 1. De zonnebloem het symbool voor bloemen-Rijnsburg. In vroegere tijden werd Rijnsburg reeds Zonne- leen genoemd. 2. Een bos peen duidt op de r>rucht- bare bodem die naast bloemen ook groenten voortbrengt, die op de groenteveiling worden verhandeld en voorheen op primitieve wijze per krui wagen werden vervoerd, doch thans op moderne wij^e wet honderden vracht- en bestelwagens worden geëx pedieerd en geëxporteerd. IV. Het moderne vervoer per grote vrachtwagen. Links achterin de vracht auto is nog de glascultuur in Rijnsburg uitgebeeld, terwijl men onder de vrachtauto de bolbloemcultuur verte genwoordigd ziet. HILLEGOM Uitgebreide oefening BB goed geslaagd Door de reorganisatie van de B.B. is ook in Hillegom het systeem van „blok hoofden" afgeschaft. In de verschillende wüken zijn melders geplaatst die berich ten dadelijk doorgeven aan de centrale post. Woensdagavond werd voor eerst dit systeem beproefd bU de grote oefening van de B.B. De heer P. van der Hulst bekleedde deze avond de functie van algemeen commandant, omdat de heer G. J. Flux nog steeds door ziekte verhinderd is. De heer Van der Hulst heeft dit jaar in- structieavonden verzorgd. De oefening werd gehouden op het terrein van open bare werken, waar om kwart over acht de centrale post melding ontving een uitslaande brand. Op de centrale post voerde de heer Bouman het com mando. Direct na de brandmelding zag men de reddingploeg met drie wagens met materiaal uitrukken. Op het ter rein hadden zich diverse ontploffingen voorgedaan en de brand die daardoor werd veroorzaakt had een grote rook ontwikkeling. In de in brand staande woning bevonden zich twee gewonden. De B.B.-mensen vonden deze gewonden in de dakkapel en zij moesten vanwege de hevige rook langs de buitenkant het huis worden vervoerd. De B.B. werd hierbij geassisteerd door de dames de „Eerste hulp in Oorlogstijd" die de gewonden verzorgden. Dadelijk nadat de gewonden goed en wel waren onderge bracht in het „gewondennest" deed zich het geval voor dat het rampterrein zich uitbreidde en het „gewondennest" moest worden ontruimd. De reddingsploeg deelde zich in twee afdelingen. Nu n ten er twee gewonden van een dak, dat 7 meter hoog was, worden gehaald. In middels was de brandweer gearriveerd, een minuut na de melding was deze op het terrein aanwezig, wel een ir prestatie, daar dit de eerste oefening voor deze groep vrijwilligers. RADIO KROMHOUT -RIJNSBURG VLIET N.Z. 32 TELEFOON 3710 MEUWVEEN Tentoonstelling Zoals in de afgelopen jaren gebruike lijk is geworden, wordt ook dilt jaar ten raadhuLze weer een tenltoonstetiing ge houden. De Oude Weteringse Kunstkring poseert van maandag 19 t.m. zaterdag 24 juni sohi'lderijen, aquarellen en tekenin gen, terwijl tevens mozaïeken en ool'lecti-e oosterse tapijten te bezichtigen zullen zijn De openstelling is op maandag ,n ""ir, op df overige dagen van 8—10 uur. Toegang gratis. 9—10 Een met vier invallers spelend A.R.C. heeft gisteravond weinig moeite gehad in de strijd om de B. en W.-beker Alphense Boys te kloppen. Het was een rustige, sportieve strijd en ook de sfeer om het terrein was prettiger dan j.L zaterdagavond bU Alphla. Direct na het begin pakte A.R.C. goed aan en het bleek dat linkshalf Godthelp en T. en C. Versluis weer behoorlijk kon den meekomen. Ook de vleugelspelers Rams en Spek deden vaak goed werk. Daar de gebr. Krijgsman wegens bles sures ontbraken, stonden nu De Jong en Timmer als achterspelers opgesteld. Vooral eerstgenoemde was meer in zijn element dan als voorhoedespeler. Stop per Oosterloo had zijn dag tegen de zwakke aanval vaj^ de Boys. Met uit zondering van doelmanDriehuis en links half Van Rijn maakten de Boys wel eer ijverige, maar geen sterke indruk. Na een kwartier aanvallend spel kwam A.R.C. aan de leiding, toen de rechts gelopen Boogaard een voi afgaf, die de toesnellende C. Versluis onhoudbaar inkopte: een mooi doel- Even scheen het toen, dat de Boys de bakens zouden gaan verzetten, i hoewel ze wat veldoverwicht kregen, slaagden ze er slechts zelden in, de A.R.C.-achterhoede ernstig te veront- De aanvallen van de thuisclub waren gevaarlijker van opzet en het was dan ook een goede afspiegeling van het spel toen vijf minuten voor de rust Spek een prima voorzet van Ram met het hoofd Volgende week donderdag is het vijftig jaar geleden, dat de heer Ewout Ver schoor, geboren 10 april 1882 te Moer- kapelle, en mejuffrouw Lena Vermeulen, geboren 23 oktober 1885 te Benthuizen, de trouwzaal van het Benthuizer raad huis betraden om door burgemeester A. Verheul A.zn. In de echt te worden ver bonden. In het kerkgebouw van de Her vormde Gemeente, die toen juist vacant as, volgde de bevestiging door ds. K. tn As van Moerkapelle. Vanaf de schoolbanken tot haar trouw dag had mejuffrouw Vermeulen een be trekking bij een mevrouw, of zo men lie ver wil: „zij diende". De bruidegom had ons een langer verhaal te vertellen. Toen op 12-jarige leeftijd de schooldeur voor het laatst achter hem dichtsloeg, wachtte hem „de polder". Voor twintig cent per dag was hij van 's morgens kwart over vier tot 's avonds kwart voor acht in de weer: werken van 5 tot 7 uur plus twee maal drie kwartier lopen. Tussen het werk door werd dan nog juist even tijd gevonden om de knapzak en de kruik water (thee was te duur!) aan te spreken. Rond de eeuwwisseling stapte de heer Verschoor over op het dorsbedrijf, waar hij bij de firma Koole te Moerkapelle (leden van deze familie bewoonden de Benthuizer korenmolen „De Haas") als stoker van de locomobiel werkzaam was. Met een poelle dreef deze rijdende stoom machine het mechanisme van de dors machine aan. Als het dorsseizoen, van januari tot juli, erop zat, ging hij als stoker van druiven- en tomatenkassen ln het Westland het jaar volmaken. Rond de oorlogsjaren 1940-'45 was hij ruim ze ven jaar aan de Rijkswaterstaat verbon den. Voor en tijdens de oorlog werkte hij bij de aanleg «van de rijksweg Den Haag-Arnhem. In 1947 kwam voor hem de pensioen gerechtigde leeftijd. Sindsdien verrichtte hij tot enkele jaren geleden nog wat losse werkzaamheden bij de landbouwbedrij ven in de omgeving. Direct na het huwelijk vestigde het echtpaar zich in Benthuizen, totdat het later verhuisde naar het perceel Zeg- waartseweg 154 te Zoetermeer. Behalve gemeentelijke zaken is het paar volledig op Benthuizen aangewezen. De afstand Is slechts enkele honderden meters, terwijl Zoetermeer nog altijd ruim drie kilometer t^rder ligt verwijderd. Uit het huwelijk werden zes kinderen geboren, van wie er één op jeugdige leef tijd is overleden. De overige twee zoons en drie dochters zijn getrouwd en schon ken hun ouders veertien kleinkinderen. De bruid en bruidegom mogen nog op een redelijke gezondheid bogen. Mevrouw Verschoor werd geruime tijd geleden voor twee jaar in een sanatorium opgenomen, doch is inmiddels volledig gezond ver klaard. Geassisteerd door haar man. die ook nog een tuintje bijhoudt, kan zij der verdere hulp het huishoudelijke werk nog best af. Opgemerkt zij nog, dat de heer Ver schoor op 24 november 1954 tijdens de herdenking van het 50-jang bestaan van de Ned. Hervormde Jongelingsvereniging op Gereformeerde Grondslag „Philadel phia" te Moerkapelle werd benoemd tot erelid. Dit wegens zijn bijzondere acti viteiten als oprichter en zijn voorzitter schap gedurende ruim tien jaar Ook hij ruim tien jaar secretaris en leider de Hervormde Zondagsschool op G G. ..Jachin" te Moerkapelle. waarvar eveneens één der oprichters was. Het heugliik feit wordt in de huiselijke kring gevierd. goed drukte en Driehuis opnieuw het nakijken gaf. Rust 2—0. Groot overwicht Aanvankelijk bood de tweede helft hetzelfde spelbeeld Toen de kleine Boys-rechtsbuiten Sluis (37 jaar) acht tien minuten na de rust zijn ijver en nog behoorlijke snelheid, mede dank ;n fout van Timmer, met een doel punt van zijn voet zag beloond, scheen oor de Boys nog wat in te zitten. 21. Sluis kreeg zelfs nog een goede tweede kans, maar toen faalde hij met schieten. A.R.C. liet zich niet van de wijs bren- jn en kreeg in de laatste twintig minu- ■n een zeer groot overwicht. Van de doelrijpe kansen werd er slechts één be nut door Ram die via de binnenkant de paal scoorde, uit een voorzet linksbuiten Spek. die naar de rech tervleugel was gekomen. Bij deze 31 stand, een kwartier voor het einde bereikt, bleef het. „Bilderdijkstrast" naar Valkenburg (L.) Reeds om half zeven vertrokken de dames van de reisvereniging „Bilderdijk- straat" per autobus naar het Limburgse Valkenburg. De tocht naar dit mooie gedeelte van Nederland ging via Eind hoven. Helaas viel er vooral in het zui- van ons land veel regen. Na de koffie in Valkenswaard, werd de reis Valkenburg voortgezet. Hier maak ten velen een tocht met de kabelbaan. Ook werd een bezoek gebracht aan het Drielandenpunt en „Klein Zwitserland Op de terugreis deden de dames zich in Weert nog tegoed aan de Limburgse vlaatjes, waarna in 's-Hertogenbosch het diner alle eer werd aangedaan. Omstreeks elf uur kwamen de dames na deze lange reis weer terug in Alphen aan den Rijn HAZERSWOUDE Botsing Gistermiddag omstreeks half zes reed een bestelauto, bestuurd door N. D. uit Zoetermeer, over de Gemeneweg, ko mende vanuit de richting Hazerswoude- dorp. Ongeveer ter hoogte van molen de Rode Wip wilde de chauffeur de links van de weg gelegen Parallelweg oprij den om te keren. Juist toen hij de gen naar links stuurde, wilde een sonenauto, bestuurd door L. H„ hem passeren. De beide wagens raakten el kaar. De personenwagen werd over df gehele rechterzijde vrij ernstig bescha digd; de bestelauto liep schade aan df linkervoorzijde op. Beide chauffeurs ble ven ongedeerd Uitstapje Het meisjeskoor „Looft den Heer" is met enige leidsters een dag op stap ge weest. 's Morgens om aoht uur vertrok men am via Rotterdam naar Dordrecht te gaan. Van hieruit maakte men boottooht door de Biesbosdh. Vervolgens werd een bezoek gebraaht aan De Efte- ling. Op de terugreis werden onder an dere de St. Jan in Breda en de speeltuin te Haastrecht bezocht. Middenstanders gingen dagje uit De leden van de Christelijke Midden- stiandsveremginig hebben him jaarlijkse uitstapje gemaakt. Via Wassenaar werd een fraaie tocht gemaakt langs de kust tot Zandvoort. waar de koffie werd gebruikt. Het ver trekken en binnenkomen van de schepen werd te IJmuiden bewonderd. Via de Velser-tunnel reed men naar Amster dam. Daar werd een rondvaart gemaakt. Door het Gooi ging de reis verder naar Laren, waar werd gedineerd. Het was reeds laat toen het gezelschap thuis kwam. LEIMUIDEN Aangifte kleuterschool Morgenavond van half adht tot half negen is er in de Cthr. kleuterschool ,J)e Kabouters" gelegenheid tot het opgeven van kleuters voor het cursusjaar 1961 1962, dat in de loop van augustus aan- De kleuters moeten uiterlijk op 1 sep tember de leeftijd van vier jaar berei ken. Daar 't niet onmogelijk ds dat reeds aan het begin van het nieuwe schooljaar het maximum aantal kleuters aanwezig zal zijn, is het af te raden de aangifte uit te stellen. WOL'BRUGGE Ambtsdragers Door de kerkeraad van de Gerefor meerde Kerk zijn dubbeltallen samenge steld voor ambtsdragers. De verkiezin gen zullen plaats hebben zondag 18 juni. Voor ouderling: A. van der Lao-n en J van Reenen; voor diaken: A. Peters en J. Terhorst J.J.zn. Jubileum Zaterdagmiddag 4 uur wordt in Hel oude Raedtnuys van gemeen'.:wege een bijeenkomst belegd, waarop de heer J den Ouden zal worden gehuldigd. De jubilaris, die 1 juli met pensioen gaat, herdenkt dan het feit. dat hij 40 jaar geleden in gemeentedienst trad. De lang ste tijd was hij werkzaam als incasseer- der-meteropnemer bij de gemeentelijke bedrijven. Ds. K. H. Schuring hielp de be jaarden de salonboot verlaten waarop zij enkele fijne uurtjes hadden beleefd. Alphense bejaarden hadden vaarmiddag Vorig najaar begon ds. Schuring voor de bejaarden van de Gereformeerde Kerk van Alphen aar den Rijn met de organisatie van middagen. De eerst» maal in Concordia en de zaal onder de Salvatorikerk. Het eerste gebouw was te kostbaar om maandelijks ;e huren en zo werd het ailleen de Salvatorizaal. die maandelijks het trefpunt werd voor on. geveer honderd bejaarden, de laatste malen ook uiit du Kerk van Alphen. Noord. Voor de sleaht ter been zijnde gemeenteleden wist deze met organisa tietalent begiftigde pastor altijd wel en kele autobezitters te charteren en dank zij de medewerking van velen, ook can bejaarden, was het programma steeds gevarieerd. Gistermiddag had de seizoensluiting plaats met een vaartocht. De Avifauna salonboot werd voor enkele uren de ver blijfplaats voor ongeveer honderd twin tig bejaarden, die op drie plaatsen wer den „ingeladen". Men voer eerst de Rijn af tot Leiden en toen via de meron on de Heimanswetering weer huiswaarts. De kapitein, de heer Neuteboom. gaf voorli'dhtinig op verschillende plaatsen (o.a. het aquaduct te Oude Wetering). Zeer gewaardeerd werd, dat de heer Scholia a r-dt tijdens de vaartocht het dinsdagavond gegeven kerkconcert op de band deed ihoren. Kortom, hot werd een fijne middag en mevrouw Van der Speflt, die voor even tuele „eerste hulp" aan boord was, kroeg gelukkig geen narigheid op te knappen. Ook ds. Wijma maakte de tocht mee. G. Kaltenecker gaat jubileren (25) In de ontwikkeling van de zwemsport in Alphen aan den Rijn heeft de chef badmeester van Alphens zwembad „De Hoorn de heer' G. Kaltenecker, een groot aandeel had. Volgens de datum moet dat in april al gedurende eon pe riode^ van vijfentwintig jaar zijn ge- De verlate viering van dit jubileum zal zaterdagmiddag in het zwembad plaats hebben op initiatief van een comité, ge vormd uit de Alphense zwemclub, do scholen tdc heer Kaltenecker heeft ook bemoeienis met schoolzwemmenen „zwemmend AlphenDe zilveren jubi laris zal bij deze huldiging, die om twee uur begint, een cadeau worden aange- Verder staat de middag in het te keu van de zwemsport Z.I.A.N. uit Den Haag cn de Vrije Zwemmers komen kunst- zwemmen. Er is ccn polo-wedstrijd tus sen het Nederlands Jeugdzevental en de noofdklasser ZJ.A.N. uit Den Haag. Bekertoernooi NSA De voetbalvereniging NSA zal ook dit Jaar, met als inzet een wisselbeker, een aantal nederlaagwedstrijden spelen. Hier aan wordt deelgenomen door de eerste en tweede elftallen. De club die NSA de grootste nederlaag toebrengt, zal de be ker in bezit krijgen. Het. .Programma luidt: 17 juni-' NSA— Katwijk; 24 juni: NSAZwammerdam; 1 juli: NSA—Leiden; 19 augustus NSA— Alphense Boys; 26 augustus NSA—Jodan Boys. De wedstrijden van de tweede elftal len beginnen om half drie en die van de eerste elftallen om half vijf. Stijgende omzetten bij Varossieau De omzet van Varossieau en Cle. n.v. lakfabriekenin AJphon a. d. Rijn is im de eerste vijf maanden van 1961 met ca. 17 pet gestegen, zo heeft de directie in de jaarvergadering medegedeeld. De export naar de EEG-.landen ontwikkelt zich bevredigend. De Hist or" produk- ten voor de „doe het zelf' markt verkrij gen steeds meer vaste voet. Met de Na tional Gibson Company te New York werd een licentie-overeenkomst gesloten voor haar zeer speciale muurverfpro- dukten, welke ondier de naam „Gold Bond" in de Benelux zullen warden ge ïntroduceerd. Er bestaan voor dc komen de jaren voor deze produkten goede verwachtingen. De dochteronderneming in Suriname, waarvan In 1961 het kapitaal wederom werd vergroot, bereikte in de eerste vijf maanden van 1961 een omzetstijging van 25 pet ten opzichte van 1960. Hier ver- leeende de overheid belastingvrijdom voor de duur van vijf jaar. Dit jaar wor den in Suriname nieuwe bedrijfsruim ten betrokken. Gezien de tot dusverre bereikte resultaten verwacht de directie over 1961 een bevredigend resultaat te bereiken. Kand Idaat - deurwaa rder Mejuffrouw A. Hoogendoorn, Juliana- straat te Alphen aan den Rijn, is gis teren voor de Haagse rechtbank beéd:gd als toegevoegd kandidaat-deurwaarder. Zij is de jongste kandidaat-deurwaar der in ons land en werkt op het kan toor van deurwaarder F. J. van Kam penhout aan de Stationsstraat. L. Sfeer in t qesin De „Nieuwe Leulsche' er in l

Nieuwe Leidsche Courant | 1961 | | pagina 13