Ned. ploeg - vol beloften- verloor met 94-91 Noordwijk klopte (6-3) Zondagteam van Lisse Koudekerk versloeg oude rivaal SVOW: 3-1 Alphen won slechts met 2-1 van Alphense Boys Amerikaan werd winnaar in Hazerswoude hsbHB NIEUWE LEIDSCHE COURANT 6 MAANDAG 5 JUNI 1961 DOB8ELMANN (dubbel) LEKKER MAN!' Geneiiiuiden versloeg 's-Grav. S.V.: 4—2 Rol van Westlanders nu uitgespeeld Nu s-Grav. S.V. ook de tweede wedstrijd in de landscompetitie, nu van Genemui- den, verloor (4-2), tellen de Westlan ders in de strijd om de nationale titel zaterdagvoet bal, die op de helft is, niet meer mee. De kans, die zij nog hebben is miniem en gezien het optreden in Genemuiden, geloven we niet meer in een herstel. Het was in het oosten echter een „Jantje lacht en Jantje huilt"-voorstelling, want een veilig lijkende 20 voorsprong ging in tien minuten tijd verloren. Toen was het met 's-Grav. S.V. radicaal gebeurd. Huizon en Genemuiden gaan elkaar dus de landstitel betwisten, waarbij de club uat "(t Gooi er het best voorstaat, ook al had dat gezien de wedstrijd in Genemuiden op Tweede Pinksterdag ook heel goed anders kunnen zijn. Genemui den doet het namelijk in tegenstelling tot 's-Grav. S.V. boven verwachting goed. Men had niet anders dan op vier neder lagen gerekend, vertelde men ons Huizen 2 2 0 0 4 4—2 Genem uiden 2 1 0 1 2 54 "s-Grav. S.V2 0 0 2 0 3—5 Vierde klas B Jodan Boys—SV '35 4-0. In 4B van West 11 is de competitie nu ook detinitaef ten einde. Jodan Boys won zoals verwacht ook zijn laaitste wedstrijd van S.V. '35 cn eindigde daardoor op een mooie derde plaats achter de grote favorieten in deze afdeling: SHS cn JAC. die opval lenderwijs echter beide in Gouda hebben SHS JAC Jodan Boys De Lier S.V. '35 Devjo Oeg3t.gec9t Spirit Hoekse Boys DSO VWS 21 17 1 3 35 67—22 21 16 1 4 33 81—25 20 11 2 7 24 43—36 20 11 0 9 22 41—39 20 7 5 8 19 32—50 20 8 2 10 18 46—68 20 8 1 11 17 32—42 20 6 3 11 15 41—45 20 5 4 11 14 29—51 20 3 1 10 13 34—49 20 5 2 13 12 39—58 klopte Promotie Reserves Spjjkenlsse 2Excelsior M 2 02. Excelsior M 2, Spijkenisse 2 en Ter Leede 2 zijn opnieuw aan een promotie- competitie begonnen voor twee plaat sen in de Res. 2de klas. Dit keer wordt dit in tegenstelling tot hetgeen wij aanvankelijk hebben gepubliceerd met een halve competitie volstaan. Daardoor is de zege die Excelsior M behaalde an Spijkenisse zeer kostbaar. Onder protest Blauw Wit Lisser Boys: 3-2 Al had Lisser Boys in dc eerste speel- helft het heit volkomen in handen, het gebrek aan sehotvaardigheid was er de oorzaak van, dat de meerderheid slechts in écn doelpunt kon worden uitgedrukt <01). Toen de gastheren na de her vatting van de aftrap af gelijkmaakten (11) was Lisser Boys de kluts kwijt. Dc thuisclub kwam op 21 en zelfs op 3—1 hoewel dit laatste doelpunt door Lisser Boys fel werd betwist. De neutrale grensrechter vlagde namelijk heftig voor buitenspel maar desondanks liet de scheidsrechter doorspelen en kende het doelpunt toe. Uit een goed genomen vrije trap werd het nog 32 en na afloop tekende Lisser Boys protest aan tegen het derde doelpunt van Blauw Wit. Afgezien van het resultaat van dit pro test is de stand in deze promotiecompe titie nu als volgt geworden: Lisser Boys 2 1 0 1 2 84 Blauw Wit 2 1 0 1 2 5—5 Sparta 2 10 12 48 Eén ding is in de eerste nederlaagwedstrijd van Noordwijk tegen Lisse wel duidelijk geworden: er is een groot verschil in spelopvatting tussen het zaterdag- en het zondagvoetbal. Het zondagvoetbal is harder; er wordt meer op de bal gezeten en op iedere kans wordt gelopen en gereageerd. Dat in dit geval de zaterdagvoetballers wonnen (63), werd veroorzaakt door het feit, dat de Noordwijkse voorhoede de kansen beter benutte en dat de verdediging van Lisse bepaald een slechte dag had, met uitzonde ring van keeper Hoogeboom, die zijn doel prima verdedigde. Vanaf het begin was er volop span ning want de gasten zetten er meteen hoog tempo in. Zij legden een tech nisch knap partijtje op de grasmat en de Noordwijkse defensie had even moei- om vat op dit spel te krijgen. Toen dit echter lukte, kreeg Noordwijk tegenspel. Goed gestuwd door de half- linie trok de voorhoede ten aanval. Een goede combinatie werd door Map Marijt met de buitenkant van zijn schoen afge rond (10) t was na tien minuten. Weer tien minuten later was het 11, dank zij een foutje van doelman Van Nierop. Hij liep te ver uit zijn doel en dankbaar benutte Veldhuis deze kans, door de al over hem heen te lepelen. In de eerste helft was het iedere tien minuten raak, want weer tien minuten later maakte Kees Marijt er 21 van. Dezelfde speler verhoogde de voor sprong van de thuisclub tot 31 door attent door te lopen op een voorzet van Heemskerk. Met deze stand kwam de rust. Tweede helft In de tweede helft werd de score re gelmatig opgevoerd. Al spoedig werd de achterstand van de gasten verkleind, weer door een fout van Van Nierop. Spil Wasxencai lostte van grote afstand een schot dat de Noordwijkse keeper al vallend stop- te. Toen hij echter weer opstond bleek hij de bal te hebben laten schieten. Brie twee dus, zodat de gasten weer moed kregen. Even later werd aan hun illusies een eind gemaakt toen na een scrimmage Van der Werf met een kopbal de stand op 4—2 bracht. Hierna kreeg Map Marijt het op lijn heupen. HU passeerde drie verdedigers Lisse. Tegen het strakke schot dat volgde was Hoogenboom machteloos (5—2). Weer verkleinden de gasten de ach terstand. al was nu een fout van spil De Koning hiervoor de aanleiding. Hij treuzelde met wegwerken en rechtsbui ten Boon profiteerde hiervan door met goed schot Van Nreroo kansloos te laten. Toch werd het nog 63 door Van der Werf, die attent een kans benutte. Het laatste wapenfeit van Lis»* was ;n kogel tegen de lat van Boon.' Noordwijk experimenteerde In de voor hoede, Mant Dlck Paaschier cn Siem Barnhoorn waren uit het elftal gelaten. Van der Werf en Haasnoot namen hun plaatsen in. Al met al was het een span nende wedstrijd. Koudekerk speelde zaterdagmiddag een vriendschappelijke wedstrijd tegen de oude tegenstander uit de vierde klasse van de KNVB, SVOW uit Oude Wetering. Hoewel het spel van SVOW aanvankelijk niet minder was dan dat van Koudekerk, speciaal het plaatsen was beter verzorgd dan bij Koudekerk, gelukte het niet dat in de doelpunten uit te drukken. SVOW voerde het samenspel te ver door, waardoor de verdediging van Koude kerk steeds weer gelegenheid kreeg in te grijpen. Koudekerk speelde meer produktief en had na een 30 ruststand geen moeite een 31 overwinning te behalen. Sclioolvoetbal in Kikkerpolder Zaterdagmiddag werden in het sport park Kikkerpolder op de terreinen van Docos de streekfinales verspeeld van het schoolvoetbaltoernool. Zeer terecht merk te wethouder J. C. van Schalk bij de prijsuitreiking op, dat deze finales tam waren verlopen en het gure weer wei nig bezoekers tot gevolg had. Nadat dank was gebracht aan allen die had den medegewerkt dit toernooi tot een goed einde te brengen werden de prij zen aan de winnaars gegeven. Leiden won twee van de drie hoofdprijzen. Lagere scholen: Oppenheimschool (Leiden)Pr. Marijkeschool Noordwijk Duinstreek 20: Bonifaoiusschool (Rijn streek.)Josephsohool Lisse Bollenstreek 0Ox; finale: OppenheimschoolJoseph- school 31. Ondanks heftige tegenstand van de Bollenstreek wonnen de Leidenaars zeer verdiend Junioren: Ambachtsschool «Leiden) Chr. u.l.o. Noordwijk (Duinstreek) 10; Chr. Lyceum (Rijnstreek)R.K. u.l.o. Lisse «Bollenstreek) 02; finale: Am bachtsschool R.K. u.l.o. Lisse 1lx. In deze finale was de R.iC. u.Lo. zeker de beste ploeg en won deze na straf schoppen. Senioren: U.T.S. «Leiden)Rijkstuln- bouwschool (Bollenstreek) 21; Chr u.l.o. Kat ijk (Duinstreek)Chr. Lyceum Alphen (Rijnstreek) 10; finale: U.T.S.— Chr. u.l.o. Katwijk 1—0. Een matige vertoning, waarin U.T.S. in de eerste helft met de wind in «ie rug vele kansen kreeg maar deze niet wist te benutten. Ook in de tweede helft was U.T.S. zeker niet de mindere. Men won verdiend met 10. De Chr. u.l.o. Kat wijk had geen schutters. Volgens de theorie had Alphen in de strijd om de B. en W.-beker zater dagavond een gemakkelijke opgave tegenn het twee klassen lager spe lende Boys-elftal. Maar het kwam weer anders uit, want de gastheren hebben hun huid duur verkocht en eerst een kwartier voor het eind kwam Alphen op winst te staan. Ode nu was er weer een talrijk pu bliek; het kreeg een vrij povere wed- s\ rijd voorgeschoteld, maar omdat de punten duur waren schonk dat enige vergoeding. In de eerste helft maakte Alphen ei niets van Een feiit is dat de Boys het beste van he*, spel handen en het doel punt dat xn «ivoor De Rijk na een half uur schoonde, was maar een matige be- loning voor hot zwoegen. Met deze 10 voorsprong brak ook de In de tweede helft is Alphen het meest aan het woord geweest. De Boys hadden z.ch blijkbaar voor de rust teveel ge geven. Hun spel wae onsamenhangend. Een kwartier hielden zc- nog stand, toon maakten de gasten verdiend gelijk door een mooi doelpunt van midvoor Hagen, na goed aangeven van linksbin nen Ederveen (1-1). Wel trachtte de 'huisclub de bakens te vorcatten, maar zij slaagde daarin niet. Alphen bleef gevaarlijker redding braoht, moest «hij een kwartier voor het einde zwichten voor een schol van de naar voren gekomen luriksachte: vam Alphen, Oosterom. die ook nu wee: een goede partij speelde. Deze 1—2 stand bleef tot het einde gehandhaafd en de overwinning vai phen in deze sportieve stryd Mas wel verdiend. Dinsdagavond komen ARC en Alphla tegen elkaar uit (terrein ARC), waarna' de helft van deze competitie erop zi(. ATLETIEK Tatjana Schelkanova sprong 6.38 m ver Een nieuwe ster by het verspringen- dames is de Russische studente Tatjana Schelkanova. Tydens w-edstryden in Le ningrad sprong zij 6.38 meter ver er bleef daarmee slechts twee centimeter» onder het wereldrecord van de Oost- duitse Hildrum Claus. Onze landgenote Joke Biileveld met deze prestatie Aan de eerste plaats van de wereldranglijst verdrongen. Deze lijst ziet er op het ogenblik als volgt uit: 1. Tatjana Schelkanova «Rusland) 6.38 meter; 2. Joke Bijleveld (Nederland) 6.31 meter; 3. Marian Bibro (Polen) 6.26 meter; 4. Luómilla Frolova (Rusland) 6 16 meter; 5. Maria Kusion (Polen) 6.13 meter. Weer moeilijkheden tussen Engelse profs en clubs Dc Engelse leaugue-clubs hebben ge weigerd de overeenkomst, die vertegen woordigers van de Football-league, dc belangenvereniging van de professionals en van het ministerie van arbeid op 16 mei hebben bereikt, te bekrachtigen. Deze beslissing is zaterdag, tijdens de jaarvergadering van de Football-Ieague in Londen genomen. De clubs blijken voornamelijk bezwaar te maken tegen de nieuwe bepaling, die de spelers het reoht van transfer geeft. ,De clubs hebben er geen bezwaar tegen", zo zei Alan Hardaker. secretaris van de league, ,4e bepalingen omtrent de transfer te verruimen, doch de uit tocht van Engelse spelers naar Italië maakt ons wel bijzonder huiverig ATLETIEK Nieuw Ned. jeugdrecord speerwerpen meisjes Tijdens jeugd atletiekwedstrijden in Beverwijk kwam Henny de Bruin van Vires et Celeritas (Gouda) tot een nieuw Neet. record speerwerpen meisjes met een worp van 39.35 meter. Het oude record stond met 38.17 meter op naam van Ma- la Hof (Avon-Heerlen). Zweminterland En geland-Nederland Koudekerk won de opgooi en koos tegen de sterke wind in te spelen. Direct na de aftrap, zette SVOW de eerste aan val op en gedurende de eerste minuten had de verdediging van Koudekerk de handen vol. Koudekerk wist zich aan de druk te ontworstelen en het spel te verplaatsen. Na ongeveer tien minu ten kreeg Hakkenbrak de bal toegespeeld Adr. Zweeris en via de binnen kant van de paal wist hij Koudekerk de leiding te geven (1—0). Beide par tijen bleken goed tegen elkaar opge wassen en beurtelings kwamen beide doelen in gevaar. Na ongeveer een half spelen gaf J. Naling de SVOW- keeper voor de tweede maal het nakij ken (2—0). Nog voor rust maakte Adr. Zweeris gebruik van een fout van de SVOW- keeper om de stand od 3—0 te brengen. Na rust Ook na rust bleveti de partyen aan vankelijk in het evenwicht. Na een hard schot van Arie Zweeris, dat de SVOW-keeper onschadelijk Mist te ma- volgde een mooie kopbal, die kee per Kruit op de juiste M'ijze Mist te SVOW kon- zich moeilijk bij deze stand neerleggen en zette alles op de, aanval, maar doordat te veel in de breed te werd gespeeld, kon de Koudekerk verdediging te toestand «meester blijven. Na ongeveer een half uur kreeg SVOW ?n strafschop wegens hands toegewe- ;n. maar het harde schot ging naast Enkele minuten later gelukte het de SVOW-spil Van Es onhoudbaar voor keeper Kruit te doelpunten (31). Hoewel SVOW nog tot het einde door vocht. gelukte het niet meer verande ring in deze stand' te brengen. Na afloop reikte voorzitter Van Kem pen aan de aanvoerders van Koudekerk an SVOW. met enkele woorden de door de heer Van Leeuwen geschonken beker en lauwertak uit. Ned. heren klopten Frankrijk: 2-3 Het Ned. heren-volleybalteam heeft zaterdagavond in Le Havre revanche genomen voor de nederlaag, die het vo rig jaar in Leipzig leed tegen Frankrijk. Het won thans met 23. Onze landgenoten -gingen goed van start door de eerste set te winnen met 1511. De Fransen herstelden zich ech ter en mede «Jank zij het stuwende spel van aanvoerder Bertagnol en de kei harde smashes van Courtin en Carlier wonnen zij de tweede set met 1614, waardoor de balans Mreer in evenwicht was. Ook de derde set was voor de „Haantjes". Zij hadden dit nu vooral te danken aan sterk verdedigen. Neder land stelde zich onder de inspirerende leiding van aanvoerder Zimmerman he vig te weer en slaagde erin weer op gelijke voet te komen. De vijfde set moest de beslissing brengen. Onze jon gens namen al gauw een 104 voor sprong waardoor het Franse team vol komen werd verrast. Zij hadden geen kracht meer om zich te herstellen en verloren de vijfde set dan ook kansloos Het was een verdiende zege voor d« Nederlandse ploeg waarin Jansen. Goed hals en Zimmerman uitblonken. De bes te mensen bij de Fransen waren Bertag nol, Courtin, Carlier en Philip. Volleybal Voor het diploma kandi- daat-oefenmeestar van de Ned. Volley bal bond is onder meer geslaagd de heer W. J. Wessels. Middenstede 28 in Den Haag. De tweedaagse zwemwedstrijd EngelandNeder land, die vrijdag en zaterdag te Car diff is gehouden, heeft een Engelse zege opgeleverd. De Engelsen ver gaarden 94 pun ten, de Nederlan ders 91. Het geweeklaagd van een erfgenaam gelach onder een masker. Zelden heeft een Ned. ploeg een nederlaag zo gemakkelijk opgenomen als het verlies tegen Groot-Brittannië in het prachtige ZM'emstadion van Cardiff, waar een voor sprong van één punt na de eerste dag uit liep op een nederlaag van 91 tegen 94 punten. Natuurlijk, Groot-Brittannië nam verdiend revanche voor de vier achter eenvolgende nederlagen tegen ons land, toch was het niet het trotse Albion, dat met de meeste winst ging stryken. laar Nederland. In deze landenontmoebmg heeft name lijk Adrie Lasterie. het 17-jarige zwezn- stertje van Na-arden een interland-debuut gemaakt, dat Iklonk als een kloik. Zij zegevierde op alle nummers waaraan zij meedeed dn totaal vier en toonde bovendien een verbluffend baktisoh in- zioht. Dat gevoegd bij 'het uitstekende m Ria van Velsen en van Corry Winkel op de rug- van Betty Heukels op de aöh-oolslag verklaart de weinig neer slachtige stemming na afloop in 'het Ned. Winst verkeerde in verlies, maar het omgekeerde was evenzeer waar, want Groot Brit tannic had geen mensen, die zorgden. Het team bestond •uit zwemsters en zwemmers, die tot de goede middelmaat behoorden. Uitsöhie- dan ook zeldzaam. De Ned. ploeg was een ploeg Adrie Lasterie. die Nederland maal aantal punten bezorgde tot Joop [de plaats te houden. Dat Hoofdstuk apart Ja, Adrie Lasterie was een hoofdstuk apart in het boek van deze interland, die hoofdzakelijk verloren ging omdat er achter de enkele herenzwemimers van klasse geen kader staal dart ons land op redelijke wijze kan vertegenwoordiiigen. Met uitzondering van de schoolslag zwemmers Rob van Empel en Arie Kalkman en Johan Bontekoe op de 440 yards vrije slag, slaagde geen vam de nieuwelingen erin hun keuze waar te: maken. Die keuze was overigens ge schied op wij losse gronden. De wed strijd viel uitgerekend in de examentijd, waardoor verschillende coryfeeën als Mensonrtdes, Kroon cn Black al direct hun briefje vam verhindering moesten schrijven. Belangrijk was hetgeen Adrie Lasterie op de 440 yards vrije slag presteerde. Het Naarder-zwemstertje, dat vrijdag de 110 yards vrije slag had gewonnen, maakte in de meest letterlijke zin de 440 yards. Zij had opdracht gekregen om vrij langzaam af te gaan om Corrie Schimmel, die zwakker werd geacht dam Nan Rae, «een voorsprong te laten nemen. Bijna was het hele plannetje mislukt aangezien Adrie Lasterie bij de start wegsprimtte en na 110 yards een ruime voorsprong had op de Engelse. Toen herinnerde zij zich de afspraak en liet zich een eind terugvallen. Nan Rae ging haar voorby maar ook Corrie Schimmel, die op de buitenbaan in hoog tempo doorging. Terwijl Naacy Rae al leen naar links bleef kijken om te zien Maar de verwachte aanval van Adrie Lasterie bleef, vocht de tengere Corrie voor alles wat zjj waard was. Zy kreeg een voorsprong, die weliswaar niet groot genoeg was om de magnifieke eind sprint van Adrie te weerstaan maar wel ruim voldoende om Nan Rae op de der- INT. SKELTERWEDSTRIJDEN De int. skelterwedstrijden in Hazerswoude hebben voor de organisatoren een gunstig verloop gehad, al had de belangstelling wel groter kunnen zijn. De niet bepaald gunstige weersomstandigheden zullen daar wel de grote oorzaak van zijn. Toch hébben de belangstellenden kunnen genieten van prachtige wedstrijden waaraan de spanning beslist ninet ontbrak. Reeds vroeg heerste er rondom het I Hazerswoude zouden kunnen plaats circuit een gezellige drukte, terwijl de i„<, t.;; deelnemers de gelegenheid kregen hun proefrondjes te draaien en het circuit te verkennen dat afdoende was afgebakend met balen stro, die tijdens de wedstrijden verschillende keren hun diensten hebben bewezen. Deze int. wedstrijden werden ge organiseerd door de automobiel en Kart- sportclub Scuderia „ASVIO" te Wasse naar, zulke op initiatief van de heer D. J. Plaisier te Hazerswoude. Verzamel plaats cn aanmeldingspost was de Ned. Herv. school waar een uitgebreide staf dc voorbereidende werkzaamheden ver richtte. De wedstrijden namen om half- drie een aanvang nadat eerst de officiële opening werd verricht door locoburge meester H. v. Rijn wegens ziekte van de burgemeester. Loco-burgemeester H. v. Rijn heette alle deelnemers en belangstellenden wei- komen. Een dergelijk sportief gebeuren is voor onze gemeente geheel nieuw. De plannen hebben echter steeds de steun ondervonden van het gemeentebestuur, die deze plannen zelfs stimuleerde. Hij sprak de hoop uit dat deze skelterwed strijden zouden slagen, opdat in de toe komst meer dergelijke evenementen in den. Hierna las hy een boodschap burgemeester A. Smit, die het be treurde niet persoonlijk bij deze wed strijden aanwezig te kunnen zijn. Hij prees het werk van de initiatiefnemers, waar bij hen speciaal de naam meende te moe de heer D. Plaisier die hiervoor veel werk heeft moeten ver zetten. Voorts M-enste de burgemeester de deelnemers succes en een sportieve strijd toe. Inmiddels had mej. Elisabeth Mooy m de AVRO-televisie plaats genomen i een skelter en reed een rondje waarbij zij hartelijk werd toegejuicht Door het niet aan de start verschijnen van de Bel gische deelnemers, hoewel zij wel had- dep ingeschreven, was het programma danig gewijzigd en kwam de speciale race voor buitenlanders te vervallen. De buitenlandse deelnemers vormden nu één groep met Nederlanders. De uitslagen waren 50 cc 10 ronden: 1 J. P. Dik, 2 Th. J. Koks, 3 J. Zwart, 4 J. Heemskerk, 5 P. Kanger. 100 c.c. 10 ronden: 1 Chris Bos, 2 F. G Blesse, 3 v. Os. 50—125 c.c. handicap invitatie race. 1. - I-,, li,-.,,. Goed. bochtenwerk bij de zater dag te Hazerswoude gehouden Skelterwedstrijden. (Foto N. v. d. Horst) 125 c.c. met versnelling - 20 ronden: 1. A. J. Mulder, 2 J. Loman, 3 D. v. Staal duinen.. Finalerit (waaraan zowel 50 cc als 100 c.c. deelnamen) werd gewonnen door de Amerikaan F. C. Blesse die daarmede be slag wist te leggen op de fraaie zilveren beker, die door het gemeentebestuur was beschikbaar gesteld. Direct na afloop werden in de Ned. Herv. school de prijzen uitgereikt door Mevr. Plaisier. Aan de wedstrijden werd door verschei dene eigenbouwers deelgenomen. In Ne derland bevindt zich nl. nog geen fabriek waar skelters worden vervaardigd. De gemiddelde prijs van de skelter com pleet met motor bedraagt 1 1200.In Engeland bevindt zich de grootste fa briek voor skelters in Europa met een prqduktie van pl.m. 300 per maand met een' Italiaanse of Duitse motor. Het aantal toeschouwers was tussen de 1500 a 2000. De opbrengst zal ten goede komen van de bejaarden en de speeltuin vereniging „Ons Verblijf". Op een nog nader te bepalen datum zal een tweede sportevenement in onze ge meente plaats vinden op het sportveld. Er zal dan een rugby-wedstrijd worden gespeeld tussen Hilversum (kampioen van Nederland 1960 cn deelnemer aan de Europa-bekerwedstryd) en 't Gooi. Ver scheidene internationale spelers maken deel uit van deze ploegen. In de pauze zal er een Judo en Jiu-Jitsu-demonstra- tie worden gegeven door de Judo ver eniging Judokwai te Hazerswoude. M ork klasse. Nederland had daarmee zyn voorsprong van een punt nu de eerst* dag vergroot tot zes punten. Lang bleef dat verschil edhter wiet ge- handlhaafd. Op de 1650 yards vrije slag deed John Bontekoe wel een dappere poging de Britse negemonle te breken, j maar hij werd in bet duel om de tweede I plaats met handslag verslagen door Jim Kennedy. De puntenvoonsprong werd hierdoor weer gereduceerd tot één. Engeland leidt Engeland kwam aan de leiding door de j 220 yards vlinderslag, die een dubbele j Briltse zege oplevende cn waarop Rudy I de Wit kans zag bijna een baan achter •te raken. Alles hing nu af van het zwem- men van Corry Winkel op de 110 yards rugslag. Zou Nederland erin 6lagen de I eerste twee plaatsen te bezetten, dan zouden de kansen op een uiteindelijke overwinning nog aanwezig blijven. Faal de zij, dan zou toet i<n de resterende mtm. mers vrijwel onmogelijk zijn de achter stand in te lopen. Het was een zware taak voor een de- butante, die in de plaats van Ria van Velsen de relatief ongunstige buitenbaan kreeg toegewezen. Het Groningse meisje slaagde er niet in achter de soepel zwemmende Ria van Velsen beslag te leggen op de tweede plaats. Zij w-erd derde in 1.13.5, een tijd, die alle kansen biedt voor de toekomst. De volle punrtenwinst was helaas niet behaald en toen Wirn van Spingelen en Leo Vcrburgt op de vrije slag niets in te j brengen hadden en Greta Kok teleur stelde op de schoolslag derde achter Betty Heukels, die in 2.54.9 een nieuwe I persoonlijke recordtijd maaikrte en achter de Britse Allison TurnboM was het pleit beslecht. De achterstand van de drie punten kon door de estafettes niet meer ongedaan worden gemaakt. Engeland zegevierde met ruim verschil op de 4 x 220 yards vrije slag heren en Nederland won de I 4 x 110 yards vrije slag dames. In deze I laatste estafette waren de tussentijden: Ineke TigelaaT 1.05.-. Erika Terpstra 1.05.4, Cockie Gaetelaars 1.04.8 cn Adrje Lasterie 1.05.9. Buiten het M'edstrijdprogramma werd ook nog het nummer schoonspringen verwerkt. De Engelse meisjes toonden zich hier het sterkste door de eerste cn de tweede plaats te bezetten. De uitslag was: L Elisabeth Ferris (G.B.), 2. Norma i Thomas (G.B.), 3. Thea du Pon (Ned.), 4. j Judith du Pon (Ned.). Uitslagen 160 yards vrije slag hei :insde(GF g 2.34,7: LIS!.-; 3 Corrie Winkel (Ned.) 1.13.5; 4 1 Clarke (GB) kels (Ned.) 2.54,9; Kok (Ned.) 2.51 selslag heren: 1 Engc- Blyth en Clarke) EmpeL land (Syes. 4.22.8; 2 Nederland (Jiskoot. Korteweg en Van Spingelen) 4.25,6. 4 x 110 yards vrije slag dames: 1 Neder land (Ineke Tlgelaar. Erica Terpstra. Coc- Waterpolocompetitie UITSLAGEN BOND Heren: DJK 2—Rotterdam 2 5—3. AZC Alphen 1—De Maas 4—0. ZWIP 1—SNA 1 2—6; VZC VI. 1De Pinguïns 1 5—1. DVZ 2GZC 5 6—1. Shell 1—HPSV 1 4—0. PROGRAMMA BOND 5 Juni dames: De Zijl 1—Swift 1; DONK I 1—SNA 1; 19.30: CWP 1Shell 1; heren 20: DZV 3—Robben 2. Swlft 1DKR 1 SZC 2—Swlft S: 20.30: SZC 1—ZCR 1; 20: HZPC 2ZIAN 2. 7 juni: dames: GZC 1—ZIAN 1: 20: Raket I 2ZIAN 3: heren: AZPC 1—HZPC 1. 8 juni: dames. 19.45: DES 1 —Sleutelstad J: 20.15: ZIOS 1-ZPC 1. Die Haghe 1— 9?X. 1heren: 20: DZV 1—GZC 1; 20.15: ZIAN 3—Rotterdam 2, Pinguins 1—ZIOS 1. Pinguins_3—ZIAN 4, Vechtstreek 2—DVZ 2; HZPC 1—PSV 1; HVGB i—ZCR 1; 30: Vitesse 1—LZC 20: ZIAN 1—HZPC 7. OZV 1—SI ZIAN 2—VCZ VI.' 2. juni: 18.15: HPSV 1—VZC VI. 1. -Hermandad 1. Juniorenkampioenschap: Quick Boys-UVS 5-1 Op fraaie wijze behaalde Quick Boys, in deze op het Noordwijk-terein ge speelde beslissingswedstrijd, het juni orenkampioenschap, en mag dus nu mee dingen in destrijd om een plaats in de regionale competitie. Het was een le vendige strijd om de zo begeerde titel. UVS nam al spoedig de leiding, maar nog voor rust maakte Quick Boys gelijk: In de tweede helft ontstond op dubieu ze wijze voor de Katwijkers een doel punt en daarna toonde Quick Boys een duidelyk overwicht door een veel hoger tempo. UVS speelde zonder overtuiging zijn technisch, soms bekwaam spel. maar Quick Boys scoorde bij snelle, verrassende aanvallen nog driemaal en won verdiend, maar geflatteerd met 51. aangekomen.

Nieuwe Leidsche Courant | 1961 | | pagina 6