Mechanisering in visserijbedrijf Benelux-landen moeten op hun tellen passen Dokter Pilon te Alph en a. d. Rijn gehuldigd WEUWE LEIDSCHE COURANT MAANDAG S JUNI 196 Alle sprekers op congres drongen aan op Dc laatste dag van het Visserycon- gres te Scheveningen stond in het teken van de vangstbehandeling aan boord van de logger Ir. J. van Ma meren, directeur van het Instituut voor Visserijprodukten TNO wees op de grote voordelen, die koeling met zeewater of pekel voor het gevangen produkt met zich meebrengt. Door deze koeling wordt de houdbaarheid van dc vis met 50% vergroot. De we tenschappelijke medewerker van het Tory Research Station, mr. G. C. Ed die, was van mening dat het vriezen op zee steeds meer ingang vindt vindt- Vooral de ontwikkeling van de verticale platenvriezer trekt steeds meer de aandacht. Het alternatief van dc onafhankelijk: vrlestrawler of het vangfabriekschip is. aldus mr. Eddie, een moederschip met een aantal vangschepen. Ir. Van Mameren was over behande ling van de vis met zeewaterijs, zoals die vooral in Frankrijk plaats vindt, n.ei erg te spreken. Naar zijn mening lekt het zeewaterijs te snel slechts pekel en zoetwaterijs overblijft. Bij het bewaren van vis in tanks koeld zeewater kan een temperatuur van 1 graad onder nul worden bereikt. Met de huidige koeling wordt slechts een temperatuur van 2.5 graad boven nul bereikt. Dit verschil van drie gra den impliceert dat de houdbaarheid met 25% kan worden verlengd. Het nadeel van dit moderne koelsysteem is echter da; het grote investeringen mee zal brengen Bovendien kannen niet alle vissoorten, zoals platvis, met deze koeling worden behandeld. De vu absorbeert vocht, waardoor het voor de consumptie ongeschikt wordt. OPLOSSING Als oplossing van de overproduktie of schaarste aen haring, zag mr. Eddie, het snelvriezen en vervolgens opslag bij lage temperaturen. Het voordeel hierv is dat de versheid van het produkt in hand gehouden ka.i worden. Na het o: dooien is het produkt namelijk nauw lijks van het uibgangsprodukt te onder scheiden. Om een kwali toitsprodukt te verkrij gen moet de vis na de vangst prompt worden gestript en gewassen en tijdelijk op ijs worden bewaard Hierna moet de wis snel worden ingevroren, en na zorg vuldig glaceren worden opgeslagen in een ruimte met een constante tempera- tuur. Ten slotte moet de vis redelijk snel worden ontdooid en daarna gekoeld worden bewaard. Het is echter te be treuren dat deze hoogst moderne werk wijze in Nederland zo weinig wordt toe gepast. VISRUIMEN Voor hat schip, dax slechts een ge deelte van de vis invriest, zag mr. Eddie de dieeelelektriscne voortstuwing als een aantrekkelijke oplossing. Hierbij dacht hij aan het plaatsen van de diesel- generatoren voor ;n het schip en de motoren in een verkorte machinekamer. Hierdoor kunner. de visr-uLmcn mtd- >abeeps worden gohouderi. Aldus valt de stapeling van d'e ingevroren visblokken gunstig uit De Duitse stijl van de romp heeft in dit verband de voorkeur, omdat bij deze schepen de zijden niet zo snel .oelopen als bij de Britse Tot slot van zijn inleiding wijdde de expert van het TRS enige aandacht aan een andere mogelijkheid bij de indeling, ook in ver band met het ruimteprobleem aan boord. Dit eerste Vlsserycongres ln Neder land heeft meer nog dan de congressen in Rome en Ostende de achterstand var de Nederlandse vangmethoden en vis- seryloot t.o.v. andere landen overduide lijk aangetoond. Niet alleen zijn de me- chanlserlng en de rationalisatie in het buitenland veel verder doorgevoerd, ook Aanvaring Doorman was gevolg van beoordelingsfout De marineraad heeft vrijdag uitspraak gedaan Inzake de schadevaring van Hr. Ms. Karei Doorman tijdens het ontme- ren ln de haven van Rio de Janeiro op 3 december 1960. Tijdens een ont- mcringsmanoeuvre is het vliegkamp- schip met zijn achtersteven tegen een op de kade staande kraan gevaren. Dezo kraan werd ernstig beschadigd. Op zes april jl. heeft de marinenaad een openbaar onderzoek naar dit onge val gedaan. De naad is nu van oordeel dat de commandant bij het vertrek van de kade geen gebruik had behoeven te maken van sleepboten. Voorts vroeg de raad zich al of het verantwoord was alle trossen vrijwel gelijktijdig weg te nemen. Dc raad is van oordeel dat de commandant hier een beoordelingsfout 'heeft gemaakt door ervan uit te gaan dat het schip, nu er een aflandige wind stond, evenwijdig of nagenoeg evenwij dig aan de wal zich vam de kade zou venwij deren. Voorts wist dc commandant dat het schip wanneer dc beide schroeven tegen elkaar in draaien bij dwans komende wind vrij moeilijk draait. Op zee en ook aan de kust beeft men altijd rekening te (houden met plotseling aanwakkerende of van richting veranderende winden. Deze beoordelingsfout en het terstond wegnemen van alle trossen hebben naar het oordeel van de raad tengevolge ge had dait het stilliggende schip vrij snel dwars op de wind is gevallen, waarbij bet stuurboord achterschip tegen de kraan is aaingedreven. De oorzaak van het ongeval is dus gelegen, zo oordeelt de raad in de be oordelingsfout en het tengevolge daar van direct bij het begin van de manoeu vre wegnemen van alle trossen door de commandant, die overigens door de com mandant van het smaldeel, waartoe de Karei Doorman behoorde, als uitzonder lijk bekwaam in het manoc het schip werd beoordeeld. de samenwerking van de reders onder ling en het researchwerk Is daar veel beter verzorgd. Het Is opvallend hoe alle sprekers op de samenwerking van de Nederlandse reder en de mechani sering ln het visserijbedrijf hebben aan- gedrongen. Door de grote belangstelling uit visserijkringen is overduidelijk ge bleken. dat dit congres In een reeds lang1 gevoelde behoefte voorzag. He| Is dan ook niet te verwonderen, dat in de ko-1 mende jaren meei van dergelijke con-J gressen hier in Nederland zullen wor- den georganiseerd. Hulp van militairen bij sluiting Oosterschelde (Van onze correspondent) Bij de sluiting van de Oosterschelde zal Rijkswaterstaat zeer waarschijnlijk van de diensten van het leger gebruik moeten maken, omdat het sluiten van de 1400 schuiven m de straks te bouwen Ooster- schclde-dam met een wel haast militaire discipline zal moeten geschieden. Deze veronderstelling deed lr. H. A. M. C. Dib- blts, hoofd van de Delta-dienst zuid van Rijkswaterstaat, op een gisteravond In Middelburg gehouden vergadering van de Nederlandse vereniging voor landaan winning. Bij de sluiting van de Oosterschelde. ai- dus ir. Dibbits. zal het vooral op een goede organisatie moeten aankomen: nog meer als dat bij de sluiting van het Veer- se Gat het geval was. Daar ging he: om het plaatsen van zeven caissons, bij de sluiting van de Oosterschelde zal om de plaatsing van tenminste sonj. Omdat men bij de sluiting van hei gat in de Oosterschelde-dam te maken heeft met twee geulen, is het mogelijk vanaf vier landhoofden te werken. Vier „start punten" dus. die los van elkaar staan, hetgeen betekent dat men dan. inplaata van voor het Veerse Gat één stel. viel stel sleepboten nodig zou hebben met ge routineerde manschappen Wanneer de sluiting op deze wijze kan worden uitgevoerd, kan de hulpsluis (met 1400 schuiven) gebouwd worden ln een tijdsbestek van drie weken tot een maand. Voorburgse auto in Bloemendaalse duinen gevonden VOORBURG. Uit een Voorburgse gar a-ge 13 in de nacht van dónsdag woensdag een personenauto ontvreemd. De Bloemendaalse recherche heeft dezo wagen in de duinen aangetroffen, zaten „twee dames en vijf heren" uit Amsterdam in. Het bleek, dat de 22-ja- nge Amsterdammer D. A. B.. die boven dien enkele inbraken in Amsterdam op zijn geweten had, de auto had ont vreemd. Hij had het reservewiel „he leend" om benzine te- kunnen kopen. De Voorburgse poll-tie, die aan het onder zoek -heeft meegeholpen, heeft de auto met het opgespoorde reservewiel terug, gegeven aan de eigenaar. B. i3 ingesloten. Hoofdstad ongerust over Hartjesdag De „Stichting boven de 40" heeft zich in een adres tot het gemeentebestuur van Amsterdam gewend waarin o.m. gevraagd wordt op dagen zoals ..Luilak" '20 mei) en „Hartjesdag" (21 augustus) de minderjarigen te verbieden tot het zich op de openbare weg bevinden 20.00 en 8.00. Mochten de minder jarigen toch op de openbare weg worden aangetroffen zo vervolgt het adres, stel hen dan in 's nachts niet gebruikte schoollokalen onder toezicht van de po litie waarvandaan de ouders hen na be taling van een boete van 25 weer kun- len afhalen. Congres in Utrecht Vele rij-instructeurs zijn incapabel De chaotische situatie in het autorjj- schoolbedrijf heeft onmetelijke aangenomen. Het aantal autorijscholen ns land nadert de 5000 en met onge- 6000 motorrijtuigen worden thans in land autorijlessen gegeven. Van de 6000 rij-instructeurs zijn er naar schat ting 2000. die wegens gebrek aan vol doende kennis en het ontbreken van pe- dagogische en psychologische talenten, niet in staat zijn, de leerlingen het juiste onderricht te geven. zed vanmorgen de heer W. I Boe reboom, voorzitter van de vakafdcling autorijscholen van de Federatie van Nederlandse Organisaties voor het Per sonenvervoer (FNOP). Ter gelegenheid 'an hot vijftienjarig bestaan va<n deze akafdeling is vandaag in Utrecht een nationaal congres van au to rijschoolhou ders belegd. De heer Boereboom verklaarde voorts, dat de groep van voor hun taak bere- kende rijschoolhouders een voortduren de strijd moet leveren met de in aantal niet te verwaarlozen groep van onbe kwame lieden. Allerwegen worden zeer lovenswaardige pogingen ondernomen de verkeersveiligheid -te bevorderen, zo zei hij. Hij meent echter, dat de veilig heid op de Nederlandse wegen een nim mer te vervullen wens zal blijken te zijn, leer de onveiligheid niet bij de oor sprong wordt beteugeld. Jaarlijks worden ongeveer 150.000 tot 175.000 nieuwe leerlingen tot het rijexa- men toegelaten. Vele tienduizenden val- len, volgens de heer Boereboom. in han- 1 van instructeurs, die werkelijk niet Staat Zijn anderen tot goede wegge bruikers op te leiden. De heer Boereboom noemde de econo- mische situatie in het autorijsohoolbedrjjf -ngezond en uitermate wankel. Veevoederfabriek De Rijn te Alphen geopend Onder veel belangstelling is zaterdag middag de N.V. veevoederfabriek „De Rijn", Hooftstraat 275, geopend. Na wel komstwoorden van de heer R. W. van der Vaart werd eerst gesproken, door de directeur, de heer A. van der Vaart. Hij vertelde dat het gebouw tot stand kwam door samenwerking van verschil lende graanhandels met veelal verouder de bedrijven. Men werd het met elkaar eens en inplaats van kostbare investerin gen voor ieder afzonderlijk kwam binnen dit pand tot de meest economische samenwerking, met behoud van ieders zelfstandigheid en produktie. Spreker bracht o.a. dank aan de archi tect. de heer W. Brouwer, die onder moeilijke omstandigheden dit gebouw ontwierp. Hierna sprak de heer E. J. Bats. direc teur van het A.C.V., het controle-orgaan voor veevoeder van twee landbouworga nisaties. Hij zette het doel van de A.C.V. Uiteen, namelijk dat de boer. als afnemer een zo goed mogelijke zak voer ontvangt. Nadat een van de leveranciers, de heer v. d. Berg uit Waddinxveen. had gespro ken. getuigde ook de heer Joh. de Jong, leraar veevoeding en hoofd van de Chr. lagere landbouwschool alhier, van zijn grote waardering voor wat hier tot stand kwam. De heer v. d. Vaart, aldus spreker, heeft steeds een open oog voor de voort schrijding op het terrein van de Tien maanden voor doden van baby Conform de 01 s vam de officier vat justitie, veroordeelde de rechtbank in Utreaht de 29-jarige kostersvrouw Dirkje V. G.-B. ui-t Eemnes-blrmen, tot tien maanden met aftrek en ter beschikking stelling van de regering, wegens moord op haar op 19 augustus van het vorig jaar geboren baby Begin septembea van het vorig jaar werd de vrouw gearresteerd naar leiding van burengeruchten over spoorloos verdwijnen van haar kind. De vrouw bekende de baby vrijwel direct na de geboorte te hebben gedood door het de keel en de neusgaten dicht te drukken. Ze had dit, volgens haar zeg gen. gedaan om haar man onkundig de gezmsvermeerdering te laten, ehiatnsohe rapporten noemden de daohte sterk verminderd toerekenings vatbaar. Betalingsbalans wordt minder fraai Het Centraal orgaan voor de sche betrekkingen met het buitenland is van oordeel dat het overschot op de lopende rekening van de betalingsba lans in 1961 ver onder de 1,1 miljard zal blijven, waarop het Centraal plan bureau had gerekend. In de eerste plaats steeg de invoer in het eerste kwartaal 15 pet vergele ken met een jaar tevoren, terwijl het planbureau op 8 pet gerekend had. Hier door nam de invoer toe tot ƒ4831 'vorig jaar 4217) miljoen. Van remmende in vloed der revaluatie blijkt weinig. Deze zal alleen zich doen gevoelen als de verkoper de oude guide naprijs niet kan of wil handhaven en waar een prijsda ling de omvang van de invoer niet doet toenemen. De onverwacht snelle invoe ring van de werktijdverkorting zal da bestedingsdrang vergroten. De uitvoer steeg tot 4007 (3713) min. of met 8 pet tegen een raming van 7% pet (in 1960 12 pet). Tengevolge van de revaluatie zal ddt percentage wel af nemen. In het eerste kwartaal was het tekort op de handelsbalans 824 min. of ƒ340 min. meer dan een jaar tevo- terwijl de revaluatie en de ver korting van de werktijd nog weinig ging zal moeilijk kunnen worden goe< gemaakt door de diensten, daar vooral de scheep- en luchtvaart lijden onder de revaluatie. Bovendien ziet het orgaan een grote onbillijkheid in de sterk uiteenlopende gevolgen van de revaluatie en het wijst op de daardoor veroorzaakte onzeker heid, nu vele buitenlanders niet meer transacties in guldens willen afsluiten. voeding; dit is een levende wetenschap. Veevoeder moet goed maar ook zo goed koop mogelijk zijn. Economisch werken is daarom noodzakelijk. Wethouder J. van den Berg hield een korte toespraak namens het gemeentebe stuur. Hij zei o.m. dat de naam van het bedrijf als zodanig niet veel zegt, maar als we weten wie er achter staan, wie de motor is. dan is alles gezegd. De wethou der wees erop. dat met dc opening van dit graenbedrijf op deze plaats een oude traditie js hersteld, want hier stond vroe ger de oude graanmolen van Verduyn en het graanbedrijf van Hoogendijk. Hierna stelde de wethouder het bedrijf in werking en konden de aanwezigen het gebouw bezichtigen. In een Avifauna salonboot, die in de Rijn achter het ge bouw gemeerd lag. was er gelegenheid de directie te feliciteren. Alnhens* Vriendenkring Zaterdag werd deelgenomen aan de vlucht van St. Denis af. 393 km. De dui-| ven werden gelost om 8.45 uur met noor- j derwind. Aankomst eerste duif 15.23.57 uur, laatste duif 16.3.26 uur. N. Hoger- vorst 1, 6. 22, 26; J. Domburg 2, 10, 12, 14, 21: A. Groeneveld 3, 7. 8: Th. Godt- help 4, 19, 24, 23: A. Dissel 5. 13, 23: C. Verdel 9. 17. 18; G. den Ouden 11. 20; D van Eyk 15: Jac. Verkade 16. Burgemeester Bruins Slot vol trekt het huwelijk van zijn doch ter Netty met Jaap van Wijk. Burgemeestersdochter te Alphen getrouwd Zaterdagmiddag heeft burgemeester Bruins Slot als ambtenaar van de bur gerlijke stand, geassisteerd door wethou der A. J. Dekker, het huwelijk voltrok ken van zijn dochter Netty Johanna met de elektrotechnisch ingenieur Jaap van Wijk, zoon van de veearts B van Wiik alhier. Burgemeester Bruins Slot sprak bruid 1 bruidegom vóór de huwelijksvoltrek king op vaderlijke wijze toe, waarbij de vrolijke noot niet ontbrak. In de Her vormde kerk aan de Julianastraat volgde de kerkelijke inzegening van het huw», lijk. Het jonge paar gaat zich vestigen ln Amsterdam waar de bruidegom werk zaam is bij het gemeentelijke energie bedrijf. SASSENHEIM KOELKASTEN KROMHOUT - RIINSBURC VLIET N Z 32 - TELEFOON 3710 Bromfietsers botsten Zondagavond ha-d een ongeval plaats op het rijwielpad van rijksweg 4. De mi litair J. H. J.. woonachtig te Delft, kwam op een bromfiets met grote snelheid uit i de richting Amsterdam. Door de grote snelheid raakte hij in de bocht nabij het Warmonderviaduct op het linkerwegge deelte en botste tegen de bromfietser J V. G. uit Maasland, die uit de richting Leiden kwam. Beiden bleven met ver wondingen liggen. Na de eerste hulp van doktér Kwint zijn'zij naar huri wo ningen vervoerd. De bromfietsen werden zwaar beschadigd. „De economische unie leeft niet volledig, indien wij doorgaan op gro te schaal energie, geld, tijd en ta lent te verspillen." Deze uitspraak deed vrijdag de oud-voorzitter van dc Vereniging van metaal-industrieën dr. J. C. Hooykaas, op het vijftiende economisch Benclux-congres in de Luxemburgse plaats Mondorf-les- Het congres had dit keer tot onder werp de industriële samenwerking tus sen de drie Benelux-landen. Zowel de Nederlandse als de Belgische sprekers legden in hun inleidingen de nadruk op de noodzaak van grotere samenwerking tussen het Belgische, Nederlandse en Luxemburgse bedrijfsleven, wil het de toekomst met vertrouwen tegemoet wil len gaan. Dr Hooykaas betoogde in zijn waar schuwende rede. dat met de inboeting van de politieke macht van de Benelux- landen, ook hun economische leven aan •liet onaanzienlijke gevaren blootstaat. „Wij staan voor de noodzaak van sa menwerking tussen de bedrijven van de drie landen en van een sterke con centratie van ondernemingen, anders zullen wij ons niet kunnen handhaven", zcide hij, hieraan toevoegend dat naast de industriële samenwerking ook op.po litiek terrein een nauwere band nood zakelijk is. „Het gaat om onze plaats BENTHUIZEN de ouden van dagen zonnedag, die donderdag 8 juni wordt gehouden, zijn verzonden. Bejaarden die geen op roep hebben ontvangen, gelieven zich te venden tot de heer Runsink. Magazijnartlkelen Groene Kruis Mej. A. M. van Oostende, wijkver pleegster van de afdeling Benthuizen van Het Groene Kruis, is tot en met 11 juni met vakantie. De gebruikelijke wasbeur ten en huisbezoeken worden verricht door mej. D. G. de Ruiter, wijverpleeg ster van de Hazerswoudse afdeling van Het Groene Kruis. Wanneer haar hulp nodig mocht zijn. is zij telefonisch be reikbaar (indien niet aa nwezig, worden boodsohappen door de concierge van het wijkgebouw aangenomen) onder num- 01728-322. Het adres van het wijk gebouw is Raadhuisplein 6 te Hazers- woude (dorp). Voor het afhalen en te rugbezorgen gelieve men zich uitsluitend te wenden tot de secretaris van de af deling, de heer J. van der Walle, Zeg- waartseweg 166 te Zoetermeer. Vrouwenbond In Boskoop wordt morgen in de grote zaal van restaurant Florida een gewes telijke dag gehouden door de Christen- vrouwenbond. Deze begint om half 11. Ds. W. Barnard te Amsterdam spreekt over „Christendom en cultuur". Er wordt ook een film gedraaid. WOUBRUGGE Ambtsdragers De kerkeraad van de Geref. Kerk heeft de volgende dubbeltallen samengesteld voor de op zondag ll juni te houden kiezingeh. Ouderling: P. R. R. VeMrüteen en A. van der Laan, diakeu: J. Terhorst J.J.zni en A. Peters. Een druk bezochte receptie in hotel „Toor" accentueerde zaterdagmiddag het 25-jarig jubileum van de heer J- H. J. Pilon als arts te Alphen aan den Rijn. was er een komen en gaan gedu rende twee uren van enkele honderden belangstellenden. Er waren reeds vele bloemstukken in de zaal aanwezig, patiënten en Instanties, toen de eerste belangstellenden binnenkwamen. Onder de vele bezoekers waren deputatie van het Ned. Rode Kruis leden van de Rode-Kruis-kolonne het gemeentelijke politiekorps. Van de kolonne is de arts commandant en~" de politie staat hij bekend als de arts die bij ongelukken en andere voorval len zijn medische hulp snel verleent. Ook collega's van de jubilaris kwa men gelukwensen aanbieden, evenals het bestuur van het Algemeen Zieken fonds Alphen en omstreken. Ook wet houder Ph. H. Rogaar gaf acte de pre- Het hoogtepunt van de receptie ongetwijfeld gevormd door de huldiging door zijn patiëntenkring. Het woord werd gevoerd door de heer C. Dozij, nadat mejuffrouw Marian Zijerveld aan evrouw C. Pllon-Van Leeuwen bloe en had aangeboden. De heer Dozij sprak in rijmvorm als Ik van de patiënten, wier aantal groot is, dat zij onmogelijk allen z wezig konden zijn in de feestzaal, m die er allen mee instemden en daartoe ook hebben bijgedragen, dat de jubile rende dokter in de bloemetjes zou wor den gezet. Indien alleen de kinderen die met zijn bijstand het levenslicht heb ben begroet, hier zouden zijn gekomen, hadden er al een kleine duizend mensen plaats in de zaal moeten hebben De heer Dozij darikte de dokter voor alle hulp en adviezen. Hij betrok in zijn dankwoord ook mevrouw Pilon. De dokter ontving van de patiënten als stoffelijke blijken van waardering een sterilisator, een autoradio alsmede een geschenk onder couvert. Aan mevrouw Pilon werd een zilveren presenteerblaad je aangeboden en ook de bloemen ont braken niet. Dochter en zoon Pilon assisteren hun ouders hij het uitpakken van gesohenken op de receptie ter gelegenheid van het zilveren artsjubileum. „Eensgezind" hield openluchtbazaar De buurtvereniging „Eensgezind", op een terrein aan de Kortenaerstraat een speelweide heeft en die langzamer, hand uitbouwt heeft zaterdag een open luchtbazaar gehouden. Een van idealen, die men thans heeft, is het aan leggen van een rolschaatsbaan, daar is heel wat geld voor nodig. We nemen aan, dat men een flinke stap dc gewenste richting heeft gedaan, w« er was nogal wat vertier. Volijverige buurtbewoners die volledig staan achter de leus „De jeugd van de straat" fun geerden als ijsverkopcr of toezichthou der in een schiettent of verkochten har tige hapjes. Er was een grabbelton, de jeugd kon zich vermaken met Jan Klaas- sen in de poppenkast, er was een rad van avontuur, kortom, men kon er zijn dubbeltjes en kwartjes heel goed kwijt, Sportdag voor scholen Twee weken geleden werd voor de leer lingen van de scholen voor ulo, Ichtus- school en Immanuëlschool, een sportdag gehouden. Zaterdagmorgen had de prijs uitreiking plaats. Het hoofd van de Im manuëlschool, de heer L. J. Stortenbeker, vond, dat deze eerste sportdag zeer ge slaagd was, ondanks het minder mooie zodat er wel kans is, dat volgend weer een dag wordt georganiseerd De heer Verra lichtte het puntentellings systeem toe en de heer v. d. Wolf maakte niet alleen in de wereld, maar naast de sterke Duitse en Franse dustrie in Europa." Ook de tweede Nederlandse sprek< de voorzitter van de Algemene Katholi ke werkgevers vereniging, mr. P. M. van Boven, legde in zijn rede nadruk op samenwerking. Hij wil deze echter niet beperkt zien tot de b drijven in de drie landen, maar uitbn den tot het regeringsniveau. OEGSTGEEST Succes voor dansinstifuul Zaterdag hebben de leerlingen van h dansinstituut „Style" de dansproef (m daltest) afgelegd in de moderne dans en de Latijns-Amerikaanse dansen der auspiciën van de Nederlandse Boi van Dansleraren. Jury: de heer E. Erkelens te Rijswij BRONS dames: E. S. H. Mathijse, Wind, E. Naylor, B. Lennings, N. Burge jon. J. A. van Delft, H. v. d. Worp, J. d. Heide, A. de Jong. Y. Bol, J. Bol, Lesquillier. J. Kuijt. Mevr W. Nijgh Beelen, C. Hus, R. v. d. Blom, H. Mol naar. HEREN: G. J. Visser. A. Baldal, Wind, A. Duijvenbode. C. Matser, Matser, T. v. d. Plas, D. Verdoes. C. Hagenbeek. N. van Beelen, W. Nijgh, van Vliet, A. Meijvogel, A. Zuijderdui K. de Best. BRONS met lof: dames: C Tongeren, L. M. van Steenis, H. Trampi H. Wolters. D. G. Hagendoorn, E. Doe A. v. d. Meij, G. C. de Best, Mevr. Hagenbeek van Weeren, A. v. d. Blo; M. Boogaards, A. van Dijk, mevr. T. lian, R. Hermans. HEREN: K. J. Paling, H. v. d. Plas, J. v. d. Enden, A. v. Duij ven voorde. KI. Duijn. ZILVER: Mej. A. van Rijn. GOUD: de heer P. Verhaar. Latijns-Amerikaans, rumba, cha-clia-cl en Jive BRONS, dames: J. Bol, E. Doets, Boogaard, A. van Dijk, C. Hus, E. S. Matthijse, R. Hermans, A. van Rijn. Heren: G. J. Hagenbeek, H. v. d. Pli J. J. v. d. Enden, A. Duivenvoorde, K m Duin, C. v. d. Marei. Na afloop bracht de directeur van instituut, de heer G. Schipper, dank z alle leerlingen voor het zich volledig zetten om dit resultaat te bereiken. Eén van de leerlingen dankte h echtpaar Schipper voor het vele wer dat aan dit resultaat voorafging. De he en mevrouw Schipper vertrokken vaj daag naar Valkenburg (L.) om daar f week lang hun kennis te verrijken o.l. buitenlandse instructeurs. OegstgeestU.D.O. Zaterdag was er grote bélangsteHlitl voor de jaarlijkse wedstrijd tussen Oegs geest I en U.D.O. I om dc wisselbekd Daar er ditmaal geen beslissing is g vallen (de wedstrijd eindigde dn gelijl spel 2—2), zal imen zich er in beide b sturen over moeten beraden wat er ga gebeuren. Er kon nl. zaterdag geen besli sing worden genomen, daar U.D.O. get tijd meer bad voor verfenging feestavond. De wedstrijd was middelmatig. Veel g' miste kansen. „Oegstgeest" had bij rust een 20-voorsprong, die in heit ste half uur na de rust werd weg® werkt. Het 2e was een prachtig doelpin van de linksbuiten;jammer dat bet naa buitenapel rook. Het le was een cadeai tje van een achterspeler van Oegstgees die bet leer van richting veranderde, dat keeper Hill ebrand kansloos was. H kil was overigens een sportieve wedstrijd (P di< Voetbal Donderdagavond om 7 uur zullen veteranen van „Oegstgeest" en UD.I elkaar weer bestrijden om de voetbalee Deze jaarlijkse wedstrijd wordt gespeel op het -trrrein aan de Laan van Alks made. Rode Kruis De afdeling Rijnland van het Nede: landse Rode Kruis heeft zaterdagavon bij wedstrijden, die werden gehouden t: gelegenheid van het 25-jarig bestaan de colonne Schoonhoven, twee prijee weten te behalen, te weten de 2e leidi prijs (leider J. B. v. Wijk) en de 3e gro< prijs. KOUDEKERK A. D. RIJN Hcngelwcdstryd De hengelsportvereiTiging Koudeker aan den RijnHazerswoude Rijmdij hield zatermiddag ter viering van he vijftienjarig jubileum een hengelwec strijd in de Rijn. Er waren 21 deelne mers. De vangst was matig. De prijs winnaars waren: le prijs W. van de Velden 290 gram; 2e J. Kruit 275 grare 3c P. van Harskamp 175 gram; 4e B. va: Vegten 108 gram; 5e J. van Ooijen 25 gi Duiven vlogen De postduivenvereniging Ons Genoe gen hield een wedvlucht uit Fergnie Afstand 290 kilometer. De eerste du bereikte het hok om 15.11 uur en 0' laatste prijsduif om 15.50 uur. De uitsla was als volgt: H. van Vegten 123- 5—8—10—12; J. Compter 4—6—7; J. Ho genes 9; H. Lekx 11. HAZERSWOUDE Agenda Maandag 5 juni: 8 uur Schaakclul H.S.C. ,,'t Oude Raadhuis"; 7.15 M. C. „Vergeet mij niet" (onder 14 jaar Herv. school. Woensdag 7 juni: 7.45 uur Gere vrouwenvereniging „Debora" achte Geref. kerk. Donderdag 8 juni: 6.30 uur jeugdkoo Herv. verenigingsgebouw; 8 uur „Zam Vriendschap", Her. verenigingsge Verkiezing ambtsdragers In de Geref.' kerk heeft de heer d. Bosch zijn benoeming tot ouder ling aangenomen. OUDE WETERING Scheepvaartverkeer De provinciale brug moest in me maal worden geopend. In de richtin Sassenheim passeerden 693 geladen sche pen met een tonnage van 58.423. Ledig' schepen 268, 19.136 ton, sleepmotoren 5? overige schepen 1018. Richting Oude Wetering: geladen sohe pen 423 met 29.888 ton, ledige scheper 465 met een tonnage van 38.914, sleep motoren 72, overige schepen 1041. de klas bekend die de meeste punten ha behaald. De gelukkige winnaars, klas de Ichtusschool, ontvingen een lolly, Ook de totale prestatie van de Ichtu* school was beter dan van de Imanuel school, zij behaalden resp. 1117 tegen punten. Ten slotte reikte de gymnastiek leraar, de heer De Boer, de medailles ui! de persoonlijke

Nieuwe Leidsche Courant | 1961 | | pagina 4